Szerző Téma: Take the Lead  (Megtekintve 31196 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #810 Dátum: 2020. Március 22. 20:23:20 »
Rina

Azt tartja a mondás, hogy a bosszú hidegen a legjobb. Pedig nem is! Talán akkor a legjobb, ha forró, tüzes és izgató. Márpedig ebben nincs hiba - hiszen nem véletlenül forr a véred ha csak arra gondolsz, hogyan is deríted ki az igazságot, míg a többiek, vagy akár a kis vörös teste ívben megfeszül.
A te légies könnyedséged éles kontrasztot mutat a rohamrendőrök masszív és páncélozott tömegével - s talán még emiatt még esélyed is lenne kihasználva a gyorsaságodat és persze a páncélozott önkéntes fedezékeket. A határozatlanságodra, hogy mégis melyik szín a kedvenced, további információt csikar ki a fogva tartóidból.

/Angol/ Van sárga zselé is, de azt a bányászok kapják, hogy megvédje őket a sugárzástól. Ha sokáig fogyasztja, okkeres-aranyszínűvé színezi a bőrt - ami több hónap alatt tűnik el...

Ha látták a Jégfutást, akkor joggal tarthatnak tőled - de ilyen az, ha a hírneve megelőzi az embert. Bár ezek a rajongók nem tűnnek annyira lelkesnek, mint az az egy, akit ott hagytál a hajón.
Bár a rád reccsenő őrnek megmondod, hogy is szólíthatna, látszólag nem igazán tud vele mit kezdeni.

/Angol/ Sajnálom - és némi szánalmat érzel ki a szavaiból - A protokoll szerint a maga megszólítása hármas gyanúsított. Szokjon hozzá! Az én megszólításom R13-as - tudatja, és a vállpáncélra festett feliratra mutat - Ha együttműködik, nem kell kényszerítő eszközökhöz folyamodnunk - nyugtat meg arra, hogy együttműködsz velük - A parancs szerint nem prioritás a testi épsége vagy élete - árulja el, de a többi témára nem válaszol. Úgyis mindjárt megtudod, hogy nem fognak veled maradni a kihallgatás közben. Azt látod, hogy a páncél bár nem új modell, de katonai minőség - a Blue Sun márka ott virít ezen is, mint az itteni legtöbb terméken. A fegyverek használtak, és jól karbantartottak. Egy dolog szúr szemet - a típusa és márkája pontosan megegyezik az ellenállóknál látott fegyverekkel.

/Angol/ Örülök, hogy tetszik itt, mert lehet, hogy évekig maradhat - válaszol unottan a nyomozónő. Feltehetőleg nem te vagy az első látszólag semmit sem tudó gyanúsított. Ott van például a doki is, aki ahogy ismered nem lehet szintén egyszerű eset. A nyomozónőt láthatólag nem lepi meg, hogy nem tudsz semmit az ideggázról.
/Angol/ Ez jó hír - ezért akár öt évvel is kevesebbet kaphat kiszabható ötvenből - majd bólint - de ne aggódjon, az ügyvédje elmagyarázza ezeket a lényegtelen apróságokat. Gondoljon inkább arra, hogy itt nagyon kevés elítéltnek kell tíz évnél többet lehúznia függetlenül attól, hogy eredetileg hány évet is kapott! De akkor talán várja is meg az ügyvédjét a cellájában! - javasolja, majd erre a végszóra szinte azonnal nyílik is az ajtó, hogy a két őröd belépjen, és visszakísérjen a celládba. Ahol semmi változás nem fogad - hanem bő feltehetőleg unalmas másfél órás várakozás után te fogadhatod az ügyvédet. Aki kicsit bátortalanul lép be, és picit összerezzen, ahogy halkan kattan mögötte az ajtó.


/Angol/ Üdvözlet, hölgyem! Timothy Rhodes vagyok, a kirendelt ügyvédje! - mutatkozik be, és kissé idegesen meghúzkodja-igazítja a peremvidéki divat szerinti mellénye alját,  aztán a bilincsedre néz
/Angol/ Nem hiszem el, hogy még mindig magán van! - lép oda határozottan, és az érintésére halk kattanással lehullik rólad az összes darab. Összeszedi őket, és a cilinderébe ejti őket, majd együtt-érzően néz rád
/Angol/ Elnézést, de alig egy órája kaptam meg az anyagát - és eléggé egyoldalúnak találtam a hivatalos beszámolót. Ami bár súlyos, de nem feltétlen védhetetlen vádakat fogalmazott meg. Szívesen meghallgatnám a kegyed verzióját is, hogy kitaláljuk - hogyan tegyük semmissé ezeket a vádakat! - ül le az ágyra, majd várakozóan néz rád - De előbb árulja el, hogy mire volna szüksége egy pár napos itt tartózkodás alatt - és megpróbálom beszerezni! - kéri kedvesen. Úgy tűnik, hogy valóban azért van itt, hogy segítsen neked.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #811 Dátum: 2020. Március 28. 15:51:07 »
Úgy vágyom egy forró fürdőre a hosszú boldogtalan napok után...ha nem lettem volna az előbb a konyhában, és láttam a kávéfőzőt kávé meg sehol! Hűtő üres minden szekrény szintén, ráadásul jön valami "szükségevanvalamire" akárki! Nincs is más ruhám csak ez a kék izé. Ruhátlan, lakás pocsék kilátással. Mikor a titkár arra utalt három szett jó minőségű ruhát tudok venni azt hittem ezt tüntessem el magamról de már tudom dupla utalás. A kis sunyi, nincs időm tovább töprengeni mert megérkezik a hölgy igen hosszú névvel fel se tételezi rólam, hogy meg tudom jegyezni a nevét ami nem igaz. Ennél hosszabb dolgokat is fejben tudok tartani első olvasás után görögül, latinul, vagy ógörögül.  Lucy "Azonnal a lényegre török típus"  Nem érdekel, hogy keleti kinézetű felőlem akár hupilila is lelet ha jól főz.
-Nem nincs ilyesmi. Roktor Roxana Dent vagyok de hagyjuk a formalitást ha szeretné Roxananak hívjon nyugodtan. Akkor induljuk is a konyhába. -Igyekszem magam előtt terelni míg belépünk. -Itt már voltam terepszemlén, nem vagyok konyhatündér a kávéfőzőn és a mikron kívül nekem itt minden vadidegen. Na jó egy kanalat a villát poharat ilyesmit még felismerek, de ezt például nem tudom mire való. A kávéfőző, na igen, ez fontos, megnéztem filteres  lennie kell itt belevalónak 4.-es kell, egyenlőre még nem tudom hol lehet a legjobb kávét cukorral kapni ezt a nem én intéztem.  Szerintem induljunk is bevásárolni először mindenképp egy másik ruhát aztán magáé a pálya.  -Később kiterült az a légkondi.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Take the Lead
« Válasz #812 Dátum: 2020. Április 03. 11:04:14 »
Rina

/Angol/ Hm… egyedi, aranyló bőr, ami még a sugárzástól is véd! – tűnődöm el, mint akit megkapott a lehetőség – Ugyan már Bob, szólíthatlak Bobnak? Szóval rá se ránts Bob, ettől még kedves fickó vagy! – mint aki nem is hallotta az R13-as megnevezést – Hm, én bármikor együttműködnék, főleg, ha bilincs is van az egyenletben, érted ugye, Bob? – kuncogok, majd – Ha ennek az egésznek vége, megihatnánk valamit! – nem bizonygatom ártatlan vagyok, esetleg tévedés, de ezt sugallom – Oh, durván szeretik odafent? Végül is időnként megvan a maga bája és szépsége! – tanakodom – Egy… de nem is érdekes. Ti látjátok el az ellenállókat? – érdeklődöm teljesen hirtelen váltva témát, majd amikor visszakérdeznek esetleg magam is csak annyit kérdezek, hogy „mi?”

A nyomozónőnél is kedvesen mosolygok, majd bólintok is!

/Angol/ Miért lett nyomozónő? – érdeklődöm – úgy tűnik, hogy nem élvezi annyira, mint gondolom a kezdetekben! – együttérzés – Szereti a számokat? Magam is szoktam matekozni! A kedvencem a koktélok arányainak kiszámítása! Még a szűz kutyulékoknál sem mindegy ám! – újságolom, fecsegek – Szóval vendéget is fogadhatok? De jó! Jóképű? Tudja a jóképű férfiak a gyengém… és a nők! Igazán csinos lehet, ha leveti ezt a hivatalos formát! – kacsintok, majd kifelé menet megosztom a fiúkkal – Lehet a nyomozónőnek kéne egy kis szex, eléggé befordult szegény! Mondtam neki szívesen segítek, de nem tudom elég bátor e ilyen lépéshez! Sokan nem merik kipróbálni az új dolgokat! Bob, te és a barátod hogy vagytok ezzel? – érdeklődőm

Azt az ügyvéd érkezik:

/Angol/ Rina! Kérlek, szólíts Rinának! – mosolygok rá – Szóval Timothy, szűz vagy még? – kérdezem, majd kis szünet után – Első ügy? – pontosítok, majd emelem a kezeim és megölelgetem az ügyvédet ha már ilyen kedvesen elintézte a bilincseket – Jó kis trükk, majd megtaníthatnád! – aztán leültetem és mellé ülök – Nem sok mindenre van szükségem, igazából jól megvagyok! – nyugtatom meg, majd felragyog a tekintetem – Egy vibrátor nem lenne rossz. Unalmas egyedül és az ember keze hamar elfárad. – aztán bólintok – Szívesen elmesélem, bár semmi izgalmas nincs benne.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #813 Dátum: 2020. Április 09. 17:55:45 »
Roxana

A helyzet úgy alakul, hogy a fürdő tolódik - vagy meg kell mondanod a bejárónőnek, hogy a nagy bevásárlásra csak a fürdő után vagy hajlandó.
Lucy a válaszra, hogy nem kell foglalkoznia holmi étel allergiával, elégedetten bólint.

/Angol/ S van valami olyan étel, amit nem szívesen fogyaszt, vagy éppenséggel megtudhatom, hogy milyen ételeket kedvel? - pillant rád, aztán magad előtt terelgetve meglátogatjátok a konyhát. A magyarázatodra leheletnyit meghajol.
/Angol/ A jó hír az, hogy ebben az esetben minden lényeges berendezést sikerült felismerni! A többi eszköz jórészt úgyis az én munkámhoz kapcsolódik! - nyugtat meg, hogy nem neked kell megküzdened a többi konyhai berendezéssel. A kávéval kapcsolatban már futó mosolyt vélsz felfedezni a szája szegletében
/Angol/ Kedves Roxana! Emiatt nem kell aggódnia, mert pontosan tudom, hogy ebben a jégveremben hol lehet kapni a legjobb kávét - aztán végigmér téged, és határozottan bólint - szó se róla, a ruházata megérett egy cserére! - ért veled egyet.

Végül csak elindultok a plázába - az egyetlen olyan helyre, ahol kényelmesen be tudtok vásárolni. Lucy csendben vezet téged - láthatólag jól ismeri a helyet. Talán nem is okoz meglepetést, hogy tíz perc séta után már ott álltok a plázában a Blue Fashion ruházati üzlet előtt elég puccos hely. Belépve látod, hogy az eladó kissé feszengve nézi a szerelésedet - elvégre messziről ordít, hogy rabruha. Lucyt ez nem zavarja, hanem a női részlegre vezet, ami talán bő háromszáz négyzetmétert foglalhat el. Polcok, tükrök, asztalok, próbababák, és próbafülkék kavalkádja. A téli ruházattól kezdve a céges kosztümökön át a farmerig és szabadidős ruhákon át egészen a fehérneműig minden kapható.
/Angol/ Kedves Roxana! Ha itt hagyhatom, akkor megveszem addig a kávét, és az ebédnek valót. Feltéve, hogy elárulja - milyen típusú, márkájú kávét szokott fogyasztani! - szakítja félbe a nézelődésedet Lucy, és ha megkapja a választ, magadra is hagy az üzletben.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #814 Dátum: 2020. Április 09. 18:00:58 »
Rina

Bob megfogadja a tanácsodat - látszólag valóban nem sokat olvad a szövegelésedtől.
/Angol/ Ezt örömmel halljuk - közli veled Bob az együttműködésre tett utalásodra. Továbbra is picit merev a tag - de talán azért, mert a beszélgetést feltehetőleg rögzítik.
/Angol/ Erre nem sok esélyt látok - véli Bob a közös ital lehetőségét, hogy az ellenállókkal kapcsolatos kérdésre kissé meglepetten válaszoljon
/Angol/ Dehogy! Ha nem halnak bele az elfogásba, akkor egy szanitéc, vagy orvos - válaszolja, bár feltehetőleg te nem pont erre voltál kíváncsi.

A nyomozónő láthatólag nem akar veled magáról csevegni, mert rosszallóan picit összébb húzza a szemét.

/Angol/ Most nem ezért vagyunk itt, hogy engem elemezzünk, hanem hogy én kérdezzek, és maga válaszoljon!
Aztán ahogy hallgat téged, lassan azt az arckifejezést ölti fel, amit már egyszer láttál rajta - amikor a dokival volt egy szobába zárva. A kérdéseidre csak egy hűvös
/Angol/ Majd meglátja! - a válasza, aztán kikísérnek. Bob nem kommentálja a véleményedet, ahogy a társa sem. A kérdésedre is csak egy semmitmondó válasz érkezik
/Angol/ Sehogy.


Szerencsére az ügyvéded már sokkal inkább társasági ember, és ráadásul a te pártodat fogja! A felajánlásra, hogy szólítson Rinának, láthatólag nem esik nehezére - nem úgy mint Bobnak.
/Angol/ Ahogy szeretné, Rina! - majd egy pillanatra elnémul, és próbálja feldolgozni a kérdésedet
/Angol/ Tessék? - kérdezi, hogy jól hallotta-e? Aztán megkönnyebbülten válaszol
/Angol/ Dehogy, ez a negyedik ügyem. Az előző három ha szabad így mondanom, sikeresnek mondható - szerénykedik - Két felmentés értem el, és egy életfogytiglanból három év felfüggesztett lett, és ötszáz kredit bírság - magyarázza. Ölelgetés közben az az érzésed, hogy leginkább Rogerre hasonlít. Ugyanis Timothy sem épp az a viszont-ölelős fajta, és elég karót nyelten fogadja a kedveskedésedet. Sőt, már most sikerült zavarba hozni egy kicsit. De érzed a bizalmat is feléd - mivel eszébe sem jut az a lehetőség, hogy esetleg ártani akarsz neki. Holott simán megtehetnéd, és a jelenléte, és az ügyvédi titoktartás miatt lekapcsolt kamerák miatt jó ideig fel sem tűnne a kintieknek. Leül melléd az ágyra, és megnyugodva biccent arra, hogy eddig civilizáltan bántak veled. Viszont a kérésedre kissé kikerekedik a szeme. Zavartan megköszörüli a torkát.
/Angol/ Nem épp szokvány kérés, de szerintem megoldható - jön meg a hangja, majd érzed, ahogy tűnődve végignéz rajtad - most először mint nőn, és nem mint ügyfélként.
/Angol/ Szívesen meghallgatom! Bizonyára segíteni fog innen kikerülni! - kap a lehetőségen, hogy másra terelődjön a szó, és egyúttal biztosít arról is, hogy nem feleslegesen koptatod a szádat.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #815 Dátum: 2020. Április 13. 09:58:18 »
Az egyetlen dolog amire sikerült rámutatni a konyhában az  nem tartozott a berendezés tárgyához. Mert az a légkondi volt. Csodálom, hogy Lucy nem röhögött ki kapásból de én szóltam előre! Tudok én magamon nevetni, és jelenleg amúgy se árt némi vidámság. A fürdő még várhat nem érzem magam olyan koszosnak legfeljebb börtönszagú vagyok. Annak a zöld izének most nem ugrik be a neve amit annyira utálok de ha főz belőle valamit majd szólok, inkább felejtős.
-Nem élek alkohollal az a bárpult nem lesz kezelésbe véve. Az egyetlen bűzözésem a kávé. Persze a csokoládés bármi! Mint minden átlagos nőnek egy rossz nap után.-Itt már mosolygok én is. 
-Szerintem itt üljünk le egy percre, lenne stratégiai megbeszélésre és muszáj kávét is innom! Ön mit kér? Én fizetek! -Egy pillanatig se zavartom magam azért mert milyen ruha rajtam. Abba a kávézóba ülünk amiben anno Balckkel, de csak mert annyira finom itt a kávé nem nosztalgiázok többet. Vagy legalább is ez van az agyamban még a  blue sun előtt, történt.
-Ugye kapott pótkulcsot a lakáshoz? Felteszem igen. Én csak holnap kapom meg a munkarendet, de ha el el kellene mennie nap közben valamit venni jó ha van pótkulcs. Húú tudom nagyon béna vagyok de bejárónője utoljára a nagyapámnak volt. Ő meg leginkább a végtelen hosszú latin szappanoperák nézésével töltötte az idejét, és mikor főzött vagy takarított akkor is berohant öt percenként a kivetítő elé, azt kérdezve "Történt valami, történt valami?"  Mi meg csak ráztuk a a fejünket, semmi! -Közben megérkezett a kávém.
-Ahh Életmentő! Szegény bejárónő szerint amíg ő távol volt Hosé Armandónak kinőtt a karja és elvette Lujza Mariattat! Ott hisztériázott, mellettünk! Ez nekünk semmi?-Láttam rajta korábban egy futó mosolyt és jó lenne nevetéssé varázsolni. Örülök Kedves Roxananak,  nem szeretném ha a lakásban is "doktornőznének vagy Doktor dent lennék"
-A bevásárlást eddig a szakácsunk intézte, így a kávét is, nem tudom honnan, ja de a piacról! Apróó piac! Erre később még visszatérünk. Nincs olyan  igazi kávé márka amiért rajonganék,
 de bízok magában, a jó választásában.
-Én elindultam a ruhaboltba. Megbámultak, hát aztán? Mindig van lejjebb! Azonnal a sportholmik veszem az irányt pontosan ismerem a méreteimet, nem kell a a próbafülkébe ácsorognom, csak egyszer. Míg a a ronda kék szerelést átváltom fehér pólóra farmernadrágra sport melltartóra és edzőcipőre meg pamut alsónemű is kell, ja és egy Pizsama, Bejelentem ezt mindet kérem és mennyi lesz?  Nagyon szemezek a nadrágkosztümmel de szerintem ez már nem fér bele a kreditbe. Ahogy jöttem úgy távozom. Nem tudom a hülye titkárnak volt e annyi esze a pacsulizás közben, hogy töröljön a nyilvántartásból, vagy bármikor visszatehet.
A szemüvegem is a végét járja. A lencse olcsó a keret a drága, mikor az optikus meglátja mi van a szemem előtt, füttyent egyet. Mázlim van hogy idáig bírta, aztán szétmorzsolta a a kezei között. A másik Mázli, pont nemrég halt meg egy pont ilyen látású ember mint én. Igen a keret  fekete és kocka alakú  ne érdekeljen ha jól látok vele.
Így térek vissza Lucyhez aki szerintem elfojtott egy röhögőgörcsöt.
-Tudom tudom, úgy nézek ki mint a bagoly a Mici Mackóból! De legalább látok.








Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #816 Dátum: 2020. Április 23. 19:35:57 »
Roxana

/Angol/ Az előző doktor néha talán egy picit többet is használta a kelleténél - pillant Lucy a lakásban a bárpultra - de így helyreáll az egyensúly - tűnődik el - A csokoládé itt egy kissé drágább, mivel nem épp ideális termőterület, és ezért importra szorulunk belőle - magyarázza. Aztán a felhívásodra pillanatnyi tétovázás után helyet foglal veled szemben a kávézó asztalánál. Egy fehér csokis kávét rendel, aztán válaszol is a kérdésedre.
/Angol/ Igen, van kulcsom a lakáshoz. S nem kell aggódni, én nem élek televíziós és egyéb sorozatokkal, és nem fogom felrángatni a pereputty tagjait sem - ingatja a fejét a történetedre mosolyogva - Örülök, hogy az előző doktorhoz képest könnyebb esetnek tűnik. Az előző doktorral volt rá példa, hogy először a hangja ütötte meg a fülemet, majd az ökle - ráérősen elkezdi kevergetni a kávéját - de vagy egy hete állítólag eltörte az egyik ujját, és belehalt. Pedig nagyon kapaszkodott... - teszi még hozzá, és van egy olyan érzésed, hogy az előző doktort valaki csúnyán meggyilkolta. Talán épp a munkaadód? Lucy csak kis szünetet tart, aztán folytatja
/Angol/ Túl sok bolt nincsen - de a Blue Sun helyi kirendeltségének hála drágán, de elég nagy választék van. A bolygó településeinek nagy része szerényebb árukészletet tud felmutatni. De nem kell aggódni - megbirkózom a feladattal! - jelenti ki magabiztosan, és feltehetőleg tapasztalatból beszél. Töprengve néz utánad, ahogy lelépsz a ruhabolt felé.

A boltos nem lehetett kiértesítve arról, hogy épp nem szökésben vagy, mert amint a sportruházat felé veszed az irányt, már nagyban telefonál. Igaz nem sokáig, és láthatóan valamennyire megnyugtató választ kaphatott - mert nem szaladgál rendőrért, és láthatólag nem is annyira ideges, mint amikor elsőre meglátott. De azért érzed, hogy a gyanakvása egész addig megmaradt, amíg meg nem látta a kártyát a kezedben. Onnantól már sínen voltál - a végén még mosolygósan további szép napot is kívántak neked!

Az optikus csak futó pillantást vet a szemüvegre, és egyből tudja, hogy a Bule Sun legolcsóbb termékével vagy felszerelkezve. Hiába, ezt adta az ügyvéded - a saját ruháid meg feltehetőleg még mindig a rendőrségen vannak. Ha igényled, végigmutogatja neked az előre legyártott kínálatot - ahol egyforma dioptriájú lencsék vannak a keretbe foglalva. Illetve felajánlja, hogy ha van egy kis időd - meg pénzed - akkor szívesen készít egyedi darabot is számodra - ami megy a frizurádhoz.

Lucy úgy tűnik, hogy nem várt meg a kávézónál, hanem önállósította magát, és feltehetőleg elkezdett bevásárolni. A lakáshoz visszafelé menet az utcán egyszer csak furcsa zaj üti meg a füledet. Távolról, a park felől jön a hang. Egy-két másodpercig eltart, míg beazonosítod - a parkban lövöldöznek! Mégpedig automata fegyverekkel is! A ház bejárata még kb. 300m-re van, míg a park bejárata legalább 900m távolságra lehet...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #817 Dátum: 2020. Május 04. 08:27:28 »
Tehát az elődöm röviden egy alkesz üvöltöző verekedős doktor volt, aki megérdemelte a sorsát. Mi is kinyírtuk Joet illetve ott voltam, de eléggé dühösek voltunk rá. És még szépen fogalmaztam. Lucynek majd elmondom ha akarom, egyenlőre nem.
-Hozhatja őket ha egészségügyi problémájuk van, abban bármikor segítek. Már ha otthon vagyok. -A csokoládé kérdésében nem engedek "áááá megvagyok nélküle is" legyen már valami heppem. Az alkudozás a piacon majd csak valamikor egyszer a jövőben lesz érvényben,  ha találok egy bankot ahol a kreditjeimet átváltatom dollárrá. Igen ez e heppem, de másról nem tudok.
Egész jól ment a ruhaboltban igaz az eladó megeresztett egy telefont még az elején, mint ahogy ezt előre tippeltem. Fájt a szívem azért a nadrág kosztümért de ahhoz cipő kis táska blúz meg normális melltartó is kellene. Itt hagynám az összes kreditet. És még kitudja mit próbálnának rám tukmálni, amit nem akarok. Gyorsan az optikába megyek, ahol szegény ember vagy kedves akar lenni vagy tényleg annyira rosszul lát mint én. A válaszom számára "A frizurám egy rossz döntés eredménye amit nem fogunk még egyszer kipróbálni és a hajam amúgy hosszú szőke majd lenő. Köszönöm de nem élnék ezzel a lehetőséggel."  Leveszek egyet kifizetem és már megyek is tovább. Kontaktlencse a hozzá tartózó kellékek is nagyon jó lett volna ki tudja mire kell még költeni egyenlőre elég a szemüveg. Lucyt nem találom de nem vagyok az anyja, hogy strázsáljak fölötte. Na már csak ez hiányzott lövöldöznek, Mindig van lejjebb! Sarkon fordulok és lelépek, ha találok a közelben egy telefonfülkét és kredittel működik hívom a rendőrséget ha pénzzel no én megpróbáltam. Nem maradok ott visszamegyek a plázába, a ruhaüzletbe, ahol nem lehetek szívmelengető látvány ha más vevő is van ott. De amint szólok vennék egy kabátot is, és átvenném az egyik itt vásárolt szettet a próbafülkében.





Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #818 Dátum: 2020. Május 19. 18:08:09 »
Roxana

Vannak dolgok, amiket nem köt az ember a személyzet orrára - legalábbis nem az első órában. Ilyen például Joe esete is. Lucy a felajánlásodra kedvesen elmosolyodik.
/Angol/ Köszönöm szépen, de nem hiszem, hogy élni fogunk vele. Vagy legalábbis nagyon remélem, hogy nem lesz rá szükség. De azért köszönöm! - teszi még hozzá, hogy tudd - nagy ra értékeli a gesztust, de nem akar visszaélni vele.
Egyébként ahogy egyre több isten háta mögötti helyen fordulsz meg - egyre inkább megtanulhatod értékelni a dollár szerepét. Ugyan régiek, koszosak, gyűröttek a bankók, de olyan helyen is tudsz vele fizetni, ahol nem hogy hálózat, hanem áram sincs.

A ruhabolt és az optikus után a hideg utcán elég hamar meggondolod magad talán a hangok miatt is - és úgy döntesz, hogy még sürgős vásárolgatni valód van a plázában. Ott találsz telefont is, és felhívod a rendőrséget. Igaz, ők sincsenek sokkal messzebb - így valószínű, hogy ők is hallották a lövéseket.
A telefon csak rövid ideig csörög, és felveszi egy szőke női hang - ami nem meglepő módon ismerősen cseng számodra.

/Angol/ Köszönjük, hogy a rendőrséget hívta! Hívása fontos számunkra! Miben segíthetünk? - szegezi neked kissé unottan a kérdést- ha nem teszed le azonnal, hanem szólsz neki a lövöldözésről, kiderül, hogy további mondatokat is megtanult ám!
/Angol/ Köszönjük a bejelentést! Ne aggódjon, már foglalkozunk az üggyel! Addig is menjen biztonságos távolságra, és várja meg, amíg intézkednek a kollégák! Mondja csak, szüksége van még valamire? - teszi fel neked rutinosan az utolsó kérdést.

Végül aztán csak visszamész a ruhaboltba - ahol most már úgy fogadnak, mint egy vevőt! Azaz nem kezdenek telefonálgatni, és folyamatosan szemmel tartani. Hiába - a kreditkártyád sokat segített abban, hogy pár perc alatt a társadalom elismert tagjává válhass. Az eladó a kabát vásárlási szándékodra bólint, és gyorsan el is igazít hogy merre találod őket. Kabátból sokkal nagyobb a választék, mint a többi ruházati cikkből. Vehetsz szövetkabátot, tollal töltöttet, sőt vékony és elegáns átmeneti kabátot is - aminek csak úgy, mint majdnem mindegyik itt kapható kabátba - fűtőszálak vannak beépítve, hogy ártól függően kettő-négy óráig biztosítani tudják a kellemes meleget viselőjüknek -40 fokos külső hőmérsékletig. Átöltözve a korábban megvásárolt ruhákba majd kiválasztva a megfelelő színű és típusú kabátot kifizeted, és ismét kiléphetsz a pláza központi terébe. Most már nem igazán rajtad akad meg az emberek szeme - hogy nem a rabok jellegzetes öltözések van rajtad. S az is sokat számít, hogy többen is azt találgatják, hogy mi történhetett a parkban - mert ott volt lövöldözés a sajtótájékoztató végén...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Take the Lead
« Válasz #819 Dátum: 2020. Május 28. 13:00:45 »
Rina

/Angol/ Szeretek örömet okozni! Akár magamnak is! – pillogok vidám-kacéran – Az esélyek egy hülye dolog! Ha állandóan azt néznéd mi az esélye dolgoknak, soha nem tennél meg semmit amiről úgy véled esélytelen, holott – emelem fel a mutató, majd zárom hozzá a középső, végül a gyűrűsujjamat – sosem tudhatod amíg nem próbáltad! – engedem le a kezem. Végül kuncogok és mivel őszintének tűnik, a másik férfihez fordulok – S te Bobek? Nagy barátja vagy Bobnak? Szoktatok együtt inni… edzeni? – érdeklődöm, majd elsimítok egy tincset a fülem mögé, aztán visszafordulok Bobhoz – Azért ha mégis megihatnánk valamit, akkor a whisky-t szeretem, tisztán! – kacsintok

A nyomozónő nagyon kedves nőnek tűnik. Mint aki mezítláb áll a forró parázson üvegszilánkokkal a talpában úgy, hogy közben valaki papírral apró vágásokat ejtett a lábujjai között. Szegény… halmozottan hátrányos. Ezen lehet, hogy tudok változtatni!

/Angol/ Óvatosan! Az efféle mozdulatok idő előtti szarkalábakat eredményeznek! Láttam már ilyet! Nem egy szép látvány! S kár lenne ez a kifejező tekintetet eltompítani ilyen butasággal! – javaslom kedves-törődéssel – A csillagjegyem Halak és nem szeretem a Bakokat! A kedvenc színem… nem is tudom van e olyan, talán a vörös! S neked? Nem baj, ha tegeződünk ugye? Olyan fiatalos vagy! Tehát, melyik könyv a kedvenced? Sokat olvastam, bár a barátnőm szerint a magazinok nem számítanak, de biztos, hogy téved! – csacsogok, közben úgy nézem a bilincset, mintha egy ékszer lenne – Szerintem tartsuk meg a bilincset, kérek majd egy kis játékot is, aztán látogass meg!

Később, a srácok továbbra is igen lelombozóak, de ez engem nem rettent el

/Angol/ Hivatalosan sehogy értem én! Majd az italnál megbeszéljük a többit!

S az ügyvéd társaságában:

/Angol/ Ha már ez a nevem, használjuk nem igaz!? De ha gondolod, szólíthatsz úrnőnek is! – pillogok kihívóan, majd úgy vélem, hogy Szűz uraság elég jól vette az akadályt, kettes alá-val átengedtem – Nem is gondoltam kevesebbet rólad Timothy, mint azt, hogy – ölelgetek – elég merev vagy és nem a jó értelemben! – susogom a fülébe, majd kicsit megringatom a csípőmet – Van barátnőd Timothy? – kérdezek rá, majd a választól függetlenül kérem amit kérek, hogy aztán – Legközelebb hozd el őt is!

Végül:

/Angol/ Szóval! Egyszer volt, hol nem volt… az történt, hogy behoztam egy táskát, amiről azt hittem, hogy az egyik rendőré, az ezredesé! aztán négy páncélos alak tört rám, hogy rossz táska van nálam! S igazuk van! Hihetetlen, valaki beletett egy olyan fura játékot, amiből füst jön! Ehhez ugyan nem tudom miért kellettek négyen…

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #820 Dátum: 2020. Május 29. 09:27:01 »
A dolgok mindig utólag jutnak az ember eszébe, mint hogy nem néztem meg hol tárolják a tisztítószereket és miből mennyi van. Ha Lucy az előző doktornak is dolgozott akkor bizonyára szóvá tette volna fogytán a felmosószer, ablakpucoló, de azon inkább jobb ki se nézni, és venni kell. Jó veszünk, csak a konyha nehéz terep. Leginkább az önbizalmam fejlődött és a látásom, ha a kinézetem nem is. A lakásom fele ballagást megszakítja egy lövöldözés egy parkba. Lucy reményem szerint már a lakásban van. Ha egy rendőr így itt meglát, visszavisznek. Az agyonpacsulizott titkár előre szólt csak semmi hülyeség, vagy hasonlót dumált de ez volt a lényege. Ahogy kijöttem olyan gyorsan visszamentem a bevásárló központba. A ruhaboltba, kabátért, és az egyik fülkében gyorsan át is öltöztem. Mindjárt normálisnak érzem magam, az egyik szatyorba dobom a börtöncuccot, kidobom az egyik kinti kukába. Az is lehet megtartom amolyan jó lesz ez még valamire? De mire? Kabátból nem szenvednek hiányt  ebben a jégvilágban, fűthető kabát elég drága válaszok helyette inkább egy olcsó de ugyanolyan meleg tollkabátot, megnyugtató tengerzöld színben. Ariel jut róla az eszembe és nem gyötör annyira a honvágy. Egyenlőre nem kell hordani így csak a karomban hurcolom, a többi papírszatyorral. A kávézóban megengedte a kis eladó hölgy, hogy telefonáljak. Szerintem folyamatosan fülelt mit mondok, és máár megint az a Szőke Női Hang! Senki más nincs ott csak ez a tyúk? Elmondtam amit akartam és csak egy lehet választ el egy cifra káromkodástól. Uhh nagy levegőőő! Méééég egy naaaagy leeeegyőőőőő! Vér kell az agyamnak! kértem egy bikaerős kávét cukorral utána céltanul bolyongtam mindenfelé, nagyon kellene  a tárcám a benne levő dollárokkal. Felfedeztem egy boltot, könyvek, papír, írószer.  Az ember mindent megtalál ha jó helyen keresi nem mintha nem lenne bazi nagy betűkkel a könyvesbolt netes elérhetősége, most is nagyban ki és becsomagolnak, és szállítanak. Én meg még azt hittem az emberek csak akkor írnak meg olvasnak ha tényleg nagyon muszáj. Black az kivétel de ő hát olyan fantázia könyvekbe mélyedt. Belépve a boltba nézelődöm és kerülgetem a csomagolókat, mikor végre valaki szóba áll velem. Igen nagy a káosz, pedig csak egy írómappát és két tollat néhány papírt   
A gyűrűk ura kötetit szeretném. A papírok zizegését is hallani véltem mikor bejelentettem semmilyen netes elérhetőségem sincs ahol utolérhetnek csak pontos lakcímem. Úgy véltem ideje a távozásnak de az egyik tollat elcsórtam az asztalról mi van van nekik még elég! Bedobtam a tatyómba, kifizetem vagy nem. A pláza elején már mindenki a lövöldözésről beszél, tehát a polgármesternél volt. Jó lenne azért többet tudni. Elindulok  a lakás irányába, egy gyors mozdulattal kidobom a kukába a börtönrucit. Majd a park felé veszem az  irányt, a többi bámészkodó közé. 


Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #821 Dátum: 2020. Május 30. 18:51:02 »
Rina

Bob tűnődve pillant rád a kijelentésed hallatán.
/Angol/ Ez egy hasznos tulajdonság lesz majd, ha hosszabb időre bezárják - jegyzi meg az örömszerzésre. De az esélyeket hallgatva megrázza a fejét.
/Angol/ Mivel az ügyet az Ötödik Csapás viszi - így kockázat nélkül mondhatom, hogy az első kört én állom, ha nem ítélnek el! - teszi meg a felajánlást. Bobek ezzel szemben csak csendben vet rád egy pillantást, de nem mond semmit. Bob viszont még egy dolgot elárul
/Angol/ Nem igazán kedveljünk egymást - Ezzel az információval talán tisztul egy kicsit a kép - hogy miért is olyan fagyos és hivatalos is a légkör.

Van egy olyan érzésed, hogy a nyomozónőt nem csak te nem kedveled - hanem az őrs nagy része is utálhatja - vagy legalábbis tarthat tőle. Bobék biztosan - különben nem úgy hivatkoznának rá, mint az egyik bibliai csapásra. Ráadásul picit figyelmetlen is, mert a jó tanácsod lepereg róla - talán meg sem hallotta. A csillagjegyeddel kapcsolatban sem szól semmit, csak az előtte heverő kijelzőre pillant. Talán csak unja, vagy ellenőrzi az adatokat? Aztán picit közelebb hajol a kijelzőhöz míg te az olvasási szokásaidról beszélsz. Aztán felpillant
/Angol/ Majd szólok a diszpécserek, hogy figyeljen oda az igényeire! - ígéri a bilincses ötletedet hallva. Aztán miközben már kifelé tartasz, a szöveggel teli kijelzőre pillantva megkérdi
/Angol/ Mond valamit magának az a név, hogy Kai Wyn? - tudakolja tőled, miközben téged már kiterelgettek, és Bob csukja az ajtót.

Aki picit később inkább rád is hagyja a dolgot
/Angol/ Ahogy szeretné - válaszolja az ital melletti megbeszélés ötletére. Feltehetőleg nem nagyon hiszi, hogy bármikor is leültök majd inni és pletykálkodni.

Timothy futó mosollyal megrázza a fejét.
/Angol/ Köszönöm, de számomra Rina is tökéletesen megfelel!
Kicsit megköszörüli a torkát, mikor épp a merevségét rovod fel neki.
/Angol/ Az ügyfeleim eddig nem igényelték a fizikai kontaktust - magyarázza zavartan, hogy aztán a következő kérdésre visszakérdezzen.
/Angol/ Nincs. De miért fontos ez? - tudakolja - A szakértelmemet ez nem befolyásolja! - nyugtat meg, hogy aztán a felhívást szerénykedve úgy reagálja le
/Angol/ Sajnálom, de legközelebb is csak velem kell beérnie! - válaszolja elégedetten a dolgok ilyen alakulása miatt - s próbája azért leplezni, hogy jól szórakozik a társalgásotok alatt. Elvégre egy ügyvédnek inkább együtt-éreznie illendő.

A rövid történetedet végighallgatja, s megkérdezi azt a részt, amit nem teljesen értett belőle

/Angol/ Picit elmélyednék a részletekben! Milyen ezredes? - érdeklődik, de érzed, hogy az eddigi beszélgetések alapján más felől is érdeklődne, ha nem lenne mindenhol ilyen merev...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #822 Dátum: 2020. Május 30. 18:52:40 »
Roxana

Hogy mennyi tisztítószer van - és hogy hol- arról fogalmad sincs. De talán joggal feltételezed, hogy mivel nem a kosz tartja a helyén a falakat - így Lucy bizonyára rendszeresen használja őket - és tartja karban a készletet.

Mintegy a múlt egy darabját lezárandó - egy elegáns mozdulattal elhelyezted a kukában a korábbi szerelésed jellegzetes darabjait. Valahogy nem nőtt a szívedhez sem a szabása, sem a színe a fogdai divat idei kollekciójának.
Kabát terén viszont megtalálod azt, ami elég meleg és kényelmes - és nyugodtan végig is mersz benne menni az utcán. De a pláza területén még nem kell felvenned - főleg, hogy a telefonálást is beiktatod az ütemtervedbe. Talán a legütősebb mondat az lehetett, amivel az egész beszélgetés kezdődött köztetek.
"Üdvözlöm! Ön a rendőrséget hívta! Az Ön bűnesete fontos számunkra, de jelenleg minden járőrünk foglalt! Amennyiben módja van rá, kérjük, hogy később legyen bűncselekmény áldozata! Addig is árulja el, hogy miben segíthetünk!"
 
Ha ez nem is, de a kávé elég erős ahhoz, hogy felnyomja a vérnyomásodat.  Régen nem éreztél ilyen szívdobogást és fejfájást, mint amit az itt kapható legerősebb kávétól kaptál. Bolyongás közben azért arra rájössz, hogy a rendőrségre még be kell majd menned, hogy az ott elszedett tárgyaidat visszakapjad. Ha mást nem is, de a pénztárcád mellett is több száz érv szól - dollárban kifejezve.
Amiket el is tudnál költeni olyan helyen mint az a könyvesbolt, ahova betértél. Már ha épp az üvegházas zöldségtermesztés, a hőforrások beépítése, vagy épp az asztrológia érdekelne. Mert többségében ilyen jellegű szakkönyvek, szakácskönyvek uralják a könyvesbolt felét. A másik felén pedig modern, kortárs írók szórakoztató műveibe lapozhatsz bele - vagy épp nem annyira szórakoztató, "leleplező" kötetekre bukkanhatsz. De nem az általad keresett klasszikusra  amiből nincs egyetlen példány sem. Tudják, hogy miről beszélsz, de egy évtizede nem volt újranyomva.
Az írómappával és a tollakkal nagyobb szerencséd van - az van több színben is. A legolcsóbbak a kék nappal díszített darabok - a Blue Sun saját termékei - ami a gyártó miatt egy picit felidézheti a fogdai időket. Némi felár ellenében viszont már számtalan színben és mintában lehet kapni tollat és írómappát. Kiválasztva a megfelelőt - megvásárolod, aztán elhagyod a boltot. Végül aztán csak nem hazamész, hanem tovább a park felé - ahol a kupolás park bejárata szépen le van zárva kordonnal, és két egyenruhás rendőr ácsorog előtte. Esélytelen észrevétlenül elsurranni mellettük. A helyiek velük és egymással beszélgetnek - hogy ki mit tud arról, hogy mi is történt. Nincs konszenzus arról, hogy a polgármester eltűnt, elszökött, meghalt - és hogy a támadók a Fagyosszentek, más ellenállók, városon kívüliek vagy valamely cég emberei voltak-e. Ugyanis mire a rendőrség kiért, már csak az üres parkot találták, és a polgármester négy testőrét lelőve. De hiányzik a polgármester, a titkára, az újságírók a sajtótájékoztatóról, és két rendőr...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #823 Dátum: 2020. Május 31. 09:34:45 »
Végül is nem vártam mást A gyűrűk urát? De legalább sejtik, hogy létezett valaha ez a három könyv. Még hogy mostani írók!  Nem fáj annyira a fejem de újra elkezd tőlük. A Blue Sun-ból elég lehetne mára, de hozzá kell szoknom, itt bárhol előbukkan. Egy csodaszép almazöld igaz drágább egye fene, készlettel távozom és tökélesen elmúlt fejfájással. A zöld szín nyugtatja az idegeket nem véletlenül vásároltam zöld kabátot,  tollat, írómappát. Hazafelé indultam de aztán mégsem, a ronda kék börtöncucctól már az első körben megszabadultam, és élvezettel láttam hogy mi mindent dobtak rá az emberek. Ha máshogy nem Lucy majd elárulja, hol lehet beváltani a krediteket dollárokká váltani. A park felé veszem az irányt a vadi új szerelésemben, még mindig bosszant egy kicsit a szőke nőci de a zöld kabát nagyon cuki. Mi? Cuki? Roxana nálad elmentek otthonról! De ha az?! Csípőnél szűkített, végül is a  annál ami előtte volt rajtam bármi jobb. Néhány ahha.. és ááhhhááá-aval! el is tűnők  kordon mellől.  Még nem döntöttem el hogy ez nekem jó vagy rossz. Holnap úgyis kiderül, most szépen lassan elindulok a lakásba. Ha Lucy ott van és érdekli kitárgyalhatjuk. Három dologra vágyom egy hosszú kádban való "döglés" , Utána tusolás, persze a fekete hajfestéket magam sikálom le, Ezt nem hagyom Lucyre- Alvás, nagyon nagyon soooookáiiiiiiig....! Vettem hálóruhát? Igen!  Egyenlőre csak beraktam a zöld írómappát és tollakat a dolgozóba, az asztal tetejére, Birtokba veszem amint ezekkel végeztem +elég kávét ittam.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #824 Dátum: 2020. Június 24. 18:29:37 »
Roxana

A mostani télikabát pont  jó arra, hogy ne nagyon tűnj ki a tömegből. Éppen csak annyira, hogy időnként elcsípj egy-egy kissé irigyebb pillantást néhány nőtársadtól, illetve pár lopott tekintetet a férfiak részéről.

Miután meghallgattad, hogy mi történt - nem gondolod túl, hanem sokkal fontosabb dolgokra kezdesz koncentrálni - például arra, hogyan is jutalmazd magad magad az elmúlt pár nap viszontagságainak átvészeléséért cserébe.
A lakásban valóban találkozol  Lucyval - mivel éppen a konyhai készletet tölti  fel jókora papírzacskókból. A polcokra már pár doboz csokoládé is felkerült a kávés doboz társaságában - de ugyanígy van már friss kenyér, tojás és más alapvető élelmiszerek. A nappaliból beszűrődik a tv hangja, amely a helyi hírcsatorna adását adja. Elég pár mondatot meghallgatnod, hogy megállapítsd - nincsenek épp szakmai magaslatokon - mivel a "még egyenlőre nem tudni, hogy pontosan mi történt" "a rendőrség már kézben tartja a helyzetet és biztosította a helyszínt" "A Blue Sun helyi irodája felajánlotta a rendfenntartó állományának segítségét" "bár mindenki biztonságban van, de kérjük, hogy ha lehet - csak alapos indokkal hagyják el a következő órákban a lakhelyüket" sablonszövegek és a park bejáratáról kívülről felvett képanyagok alkotják a hír nagy részét. Persze mindez megfejelve néhány fültanúval - akik elmondják, hogy mit is hallottak.

A fürdőben megtöltheted az egész kádat forró vízzel - és szerencsére Lucy már járt erre - mivel nem csak szappant, hanem habfürdőt, fürdősót, hanem bolyhos fehér köntöst, papucsot, törülközőt is látsz kikészítve, továbbá új fogkefét, fogkrémet és egy tenyérnyi sminkkészletet is. Így nincs különösebb tárgyi akadálya annak, hogy több hét után hosszabb idő után ismét kényelmesen ejtőzzél egy kád forró vízben.

A fekete hajfesték az egyetlen, ami komolyabb ellenállást tanúsít - az extra tartósság matt bizony még az ötödik hajmosás után is szinte tökéletesen őrzi a fekete színárnyalatot a hajadon.
Míg te ezzel foglalkozol, addig Lucy egy rizottó jellegű ételt készít számodra. Ami bár nem épp Black színvonalát hozza - de a zselé után több kategóriányi minőségjavulásnak lehet elkönyvelni. Végül még egy nagy bögre kávét főz le Lucy - aztán elpakol, elmosogat.

/Angol/ A mai napra végeztem - pillant az órájára - a hűtőben van egy adag gyümölcssaláta is - sok papayával és más trópusi gyümölcsökkel, Greenleaf-ről - árulja el, hogy nem feltétlen maradsz éhen.
/Angol/ Holnap reggel tízre itt vagyok - addig jó pihenést! - búcsúzik, aztán magadra hagy a lakásban.

Másnap reggel hat óra felé ébredsz - kipihenten - és az éjjel senki nem akarta rád törni az ajtót, vagy más kellemetlen módon zaklatni, hogy szükséged van-e valamire? A TV-ben még mindig nagy a bizonytalanság - a rend helyreállt - de a polgármester még nem került elő - csak egy üzenetet küldött, hogy reggel kilenckor nagy bejelentésre készül...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"