Szerző Téma: Take the Lead  (Megtekintve 31224 alkalommal)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #15 Dátum: 2016. Szeptember 28. 17:31:06 »
Olyan nehezet kérdeztem volna? Szerintem nem. Általános kérdés.Pedig úgy tűnik a pultosnak megint képszakadása van, vagy agyára ment a sok pia.
Na végre megmozdult elindult a pult végéhez beszél pár szót az ott ülő kölyökkel. Na nem már ez most méricskél mint az eladó lovat, a fogaimat ne mutassam? Mind megvan nincs egy lyukas se. Amúgy nem is rossz pont az esetem lenne kb ha két három évvel idősebb lenne. Szóval ha méregetsz akkor én is. Tetőtől talpig végignézem csípőre tett kézzel.
A pultos bemutat minket egymásnak amin csodálkozom, de ha nem tette volna akkor megkérdezem volna hogy hívják. Ed ennyi. Én meg Dent Semmi doktor semmi Roxana. Orvos csaj? Na mindegy....
Már eldöntöttem, hogy taplófalván mindenki hülye...
A két vadbarom szánalmas megjegyzését elengedem a fülem mellett úgysem nekem szólt.
Akkor is mennék ha nem mondta volna.
Na azért Az Edbe szorult valami illem mert nekem adja az esernyőt felkapja a bőröndöm apró megjegyzéssel és az illem azonnal szétfoszlik. Nem tudom felé is tartani az esernyőt meg magam felé is ahhoz nem elég nagy ráadásul ez a sár. Az esőt meg már úgyis megszokta.
Beszél...mit is miről is?? Fogalmam sincs, Biztos a megszokás miatt tud egyszerre kószálni a sötétben esőben zseblámpával felvértezve. Én arra figyeltem ki ne törjön a lábam. Na de most már figyelek.
-Ed nem tudom honnan jött a nevem, menj és kérdezd meg apámat, én se tudhatok mindent!-Ezzel lezártnak tekintem a témát bár nem beszél hülyeséget a kölyök de nem hinném hogy a nevem lenne a legjobb beszédtéma.
-Hívj inkább Roxananak, csak meg ne kérdezd honnan ered anyám választotta.
Azután végighallgatom a kis monológját nem szólok közbe csak a szemem forgatom.
"Milyen fiatal és máris elrontották"
Felsóhajtok mikor végre feltűnik a motel. Kölcsönösen üdvözlik egymást azzal a Mary nevű nővel aki le nem szakadna a tévéről.
Itt is ugyanúgy telik az idő mint a sallonban, sehogy!
A dugás meg egy nap is tíz dollár? Ez azért elég furcsa, de kezdem érteni annak a taplónak a tenyészbikás megjegyzését. Itt szinte mindenki mindenkivel? Röptében a legyet is...úgyis a világ végén vannak ki tudja meg? A szomszéd? És akkor?...Három napos szenzáció...
Mary elővezeti a szokásos szöveget, felvilágosít hol kaphatok még szállást de már a pénzt rakom a pultra.
Ed meg jön utánam mint valami hálás kiskutya. Vagy csak az esernyője kell...
Megvan a hatos szoba, szavam nincs rá. Még a legbüdösebb koleszosfiúknak is szebb szobájuk volt az egyetemen. Jó lesz, a Pálma motel se lehet szebb.
Ed megkérdi behívom e, az első gondolatom hogy elküldöm a jó fenébe. Ja majd aztán elterjed rólam hogy frigid vagyok vagy leszbikus. Félre az elvekkel Roxana...!
-Gyere!-Dobok felé egy törölközőt.
-Szárítkozz meg, ma éjjel itt alhatsz másra ne számíts, a haverjaidnak meg azt kamuzol amit csak akarsz a helyedben én azt tenném!
A fürdőszobában minimum másfél órát töltök kádban ázással hajmosással penészfolt vakarással tipikus női dolgokkal várva hátha addig Ed addig kidől. Ha meg nem, beígérem neki hogy az orvosi táskában van olyan nyugtató ami egy lovat is kinyír, nem igaz de ő ezt nem tudja. A pizsamám vagy ezer éves azt is akart venni anyám mielőtt idejöttem. Minek nem bálba megyek hanem aludni!
A szobában Ed vagy alszik vagy úgy csinál mint aki alszik, kiderül ha lefekszem vagy elindul a keze vagy nem...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #16 Dátum: 2016. Szeptember 30. 20:02:18 »
Roxana

Csak remélni lehet, hogy a pultos nem tartozik majd az átlagos páciensek közé. Lehet, hogy itt inkább állatorvossal jobban járnának? Ha egy ilyen egyszerű kérdésre is ilyen nehezen válaszolnak, akkor vajon olyan összetett kérdésre, mint hogy „mi a baja?” - vajon tudnak-e érdemi választ adni? Lehet, hogy csak néznének rád boci szemekkel, hogy találd ki – te vagy az orvos...

A pultnál nem kerüli el a srác figyelmét, hogy leplezetlenül stírölöd – ezt egy magabiztos vigyorral nyugtázza, s eléred, hogy az olvadt csokoládét idéző szemeivel mélyen a tiédbe nézzen, s ne a vizes ingeddel legyen elfoglalva.

A pultnál ücsörgő alakok lehet, hogy jópofák akartak lenni, de szimplán bunkók – ám egy biztos – sikerült bemutatkozniuk. Ed feltehetőleg már régebbről ismeri őket – de úgy látszik, hogy még neki is alacsonyan van az ingerküszöbe, hogy tolerálni tudja őket.

Amikor odakint „kisajátítod” az esernyőt, mondván, hogy úgyis megszokta már az esőt, azért látszik, hogy ő másképp gondolja a dolgot
-Héló! -Lép melléd, és az elemlámpás kezével beléd karol, s behúzódik melléd az esernyő alá.
-Nem tudod, hogy férnek el egy esernyő alatt ketten? Honnan jöttél, valami puccos sivatagi bolygról? - kérdezi kicsit fintorogva, mert ez a pár másodperc is elég volt ahhoz, hogy úgy nézzen ki, mint akit egy vödörből fejen öntöttek.
A neveddel kapcsolatban kérésednek megfelelően újabb kérdést nem is tesz fel – a monológjával kapcsolatos ellenérzésedet pedig nem látja, mivel nem rád, hanem az elemlámpa fényén túli sötétre mereszti a szemét.


Mary nem győzköd tovább, hogy a közelben ennél úgysem találsz jobb helyet, hanem elégedetten elteszi a pénzt, s cserébe odaadja a kulcsot. Fél szemmel a tévére sandít – hogy hátha lemaradt valami fontos eseményről, de megnyugodhat, mert csak egy reklámblokk fut éppen – tenyérnyi pókokkal rovarriasztó szert reklámozva...
 
Az ajtót kitárva vélhetőleg Ed átérezheti a meglepetésedet, mert ő is hangot ad neki

-Tavaly óta lecserélték a függönyt! - egy pillantás csak az említett darabra, de a szobához képest semmi kirívót nem látsz rajta. Mennyi energiába kerülhetett ugyanolyan ronda függönyt szerezni, mint amilyen a régi volt?

Nosztalgiával gondolsz a koleszra

Édesanyádék lakásához képest sehol nem volt, de azért ehhez a múzeumi tárlathoz képest a civilizációt képviselte. Ed pont ekkor süti el pofátlan kérdését, amire a válaszod ugyan picit meglepi, de széles vigyorral gyorsan elleplezi, s belép, mielőtt meggondolnád magad. A kilátásokra csak bólint – miközben a haját törölgeti.
Te elvonulsz a fürdőszoba irányába, amit Ed csak annyival kommentál

-Jó ötlet! - de hogy ezt pontosan hogy értette, nem tudod. A fürdőszobában meg kell küzdened a tisztaságért, de lehet, hogy a helyiek kényesnek mondanának, ha látnák, hogy holmi penészfoltokkal foglalkozol. A szobából a tévé hangja szűrődik be – ha jól hallod, Ed valami vígjátékot kezdett el nézni. A kádban ázás a tervek szerint halad – bár Ed odakint elvan egymaga is a tévével. Aztán hirtelen pislant egyet a lámpa, és a fekete műmárvány fürdőszobára tapintható sötét borul. A tévé is elhallgat, csak az eső ütemes dobolását hallani a tetőn. Ed hangja hallatszik, ahogy elkáromkodja magát, aztán némi lomotolás. Te pedig itt ülsz a teli kád meleg vízben, és semmit nem látsz – mivel semmiféle fény nem szűrődik be sehonnan. Végül Ed koppant egyet az ajtón, s benyit. Ezt onnan tudod, hogy hirtelen vakító fény ömlik be, ami aztán megszelídülve egy gyertya hervatag fényévé válik.
-Elment az áram – tudatja veled Ed, belépve a fürdőszobába, és leteszi a gyertyát a kád szélére, majd meggyújt még egyet, és azt a mosdó szélre teszi.
-Ha nem gond, nem vártam és nem is várom meg, míg kibotorkálsz.
Majd az egyik bontatlan fogkefét felhasználva elkezd fogat mosni.
-Jó éjt! - mondja a fogmosás végeztével, és halkan dúdolgatva távozik, de a gyertyákat szerencsére itt hagyta neked. Így legalább nem kell vakon tapogatózva szerencsétlenkedned.
Amikor immár tisztán visszatérsz a szobába, Ed már lefeküdt aludni – úgy néz ki, hogy az áramszünet neki is takarodót fújt.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #17 Dátum: 2016. Október 02. 14:33:30 »
Út közben Ed szóvá teszi felháborodva miért nem adtam neki helyet az esernyő alatt. Fene se gondolná hogy még nem szokott hozzá ennyi idő alatt. Ahogy elnézem neki már oly mindegy teljesen elázott.
-Nyugalom Ed, csak szoknom kell a terepet azzal voltam elfoglalva, az ernyőt el is felejtettem. Itt van vidd te!-Át akarom nyújtani de Ed az egyszerűbb módszert választja belém karol, kíváncsi lennék hol dolgozik mert jó erőben van, egyenlőre nem kérdezősködöm. A bolygómról tett megjegyzését félig meddig  elengedem a fülem mellett, van egy olyan érzésem hogy itt így működnek a dolgok. Jobb ha az ember valamit nem hall meg.
-Az Ariel nevű bolygóról jöttem.-És részemről a ki honnan jött téma le is van zárva.
Mary, kvízműsor, kínlódás a motel szobafoglalással, behívjam Edet vagy sem? Ed szerint tavaly óta lecserélték a függönyöket.
-Téééényleeeeeg???-Annyira bámulom azt a mintájában csíkos kockás pettyes narancssárga citromsárga rózsaszín világoskék otrombaságot hogy muszáj valamit mondani rá.
-Csodaszép!
"Nem fogok tőle aludni,"
Majd elvonulok a fürdőszobába. Ed persze nem bírja ki szó nélkül.
-Velem akarsz jönni vagy sem?-A választ már nem várom meg majd eldönti, azután hallom inkább tévét néz. Jobb is, de még jobb lenne ha végre elaludna.
Félig kinn vagyok a kádból mikor beáll a sötétség.
De törölközőt még megtalálom de a többi dolgom már nem tudom hová tettem. Ki se vettem őket a bőröndből? Túl sokáig áztam a kádban. Érkezik  felmentő sereg, Ed és két gyertya személyében.  Megvan a bőröndöm és a pizsamám. Villámgyorsan felveszem miközben bejelenti elment az áram. Majdnem beszólok neki "ha nem mondod hülyén halok meg". De inkább nagy levegőt veszek és kérdezek.
-Ez itt sűrűn előfordul?-Nekiállok fogat mosni. Előbb vagy utóbb válaszolni fog.
Ha igen nem érdemes elektromos berendezéseket rendelni a rendelőbe, még egy nyomtatót se, vagy faxot  orvoslás kőkori módszerekkel. Nem lesz egyszerű de megoldom.
Hosszú volt ez a nap Ed jó éjt kíván én szintén, mire bemegyek a szobába már alszik, de legalább nem horkol.





   

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #18 Dátum: 2016. Október 08. 20:09:13 »
Roxana

Reggel arra ébredsz, hogy kicsit keményebb a párnád, mint szokott. Ahogy odanyúlsz, hogy megigazítsad, némi fészkelődést váltasz ki, s érzed, hogy bizony nem párnán pihenteted a fejed. Ahogy kinyitod a szemed, a kintről beszűrődő napfényben egyértelműsödik a helyzet – egy pasas karja van a fejed alatt.

Pár másodpercig  eltart, míg beugrik, hogy a pasast Ednek hívják.

A takaró jó részét összegyűrtétek, csak deréktól lefele takar titeket. Ennek következtében a pizsamád az egyetlen, ami elválaszt Edtől, mivel azt biztosan kijelentheted, hogy Ed felső teste teljességgel meztelen. Hogy a takaró alatt folytatódik-e ez a trend, azt még nem tudod. Most van lehetőséged közelről megszemlélni a testalkatát. Látszik, hogy nem edzőterembe jár, hanem fizikai munka alakította - inkább szikárnak, mint nagydarabnak mondanád. Bár tegnap este még elfértetek egymástól, most mégis Ed karjában ébredsz. Mentségére legyen mondva, nem a te térfeleden vagytok. Legalábbis többnyire. Mocorgásodra Ed is felébred. Nyújtózna, aztán ő is rájön, hogy miért is zsibbad a karja. Érdeklődve néz végig rajtad mint aki most lát először, s elégedett lehet az eredménnyel, mert nem húzódik el.
-Megszáradva sokkal csinosabb lennél, ha... - néz megrovóan a pizsamádra – nem ez lenne rajtad.
Nyúl oda, hogy kigombolja a legfelső gombot. Úgy tűnik, hogy úgy véli – nem véletlenül ébredtél a karjában.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Take the Lead
« Válasz #19 Dátum: 2016. Október 11. 10:48:47 »
Rina

Nem nagy dolog valakinek az ölében ülni, ha nem történik semmi.
Hovatovább elég unalmas tud lenni.
Főleg, ha azt sem látod a sok szőrtől, hogy legalább vigyorog e.
Ami azt illeti azért érzek valamit, de nem tudom eldönteni
Aranynedűre vagy egy jó kis pofozkodásra szomjazom e inkább
Nos, mert tele vagyok feszültséggel, ami meglehetősen ingerel
Ez a tétlenség nevű dolog eléggé fel szokott zaklatni.

Mit mondhatnék: az Öreg nem egy ázsiai cica,
De még csak nem is egy fekete párduc.
Azt már végig sem gondolom, milyen messze van Kai-tól.
Ah, tényleg nincs értelme.
Szavakat se találok amivel kifejezhetném
Mit? Jah. Hogy mennyire nem találom a helyem.

Elfogyott az üveg?!
Érted… az ital belőle.
Az a toroksimogató borostyán lötty.
Akkor térjünk a lényegre és találjunk valami igazi elfoglaltságot.
Figyelek rá, érdekel amit mondd, de lássuk be
A monogámia nem a férfiak erőssége.
Meg ez a hetes szám is csak akkor tetszik amikor a bűnökről van szó.

/Angol/ Nem okoztál örömet Kapitány. – fintorgok

Fel kell álljak, nem tudom leplezni csalódottságomat.
Ellenben azt is fontos megállapítani, hogy
Talán nincs más lehetőségem elmenni innen
Egy fél-mosollyal tudom honorálni a kapott lehetőséget
Ki tudja, lehet élnem kell vele
Így… vagy úgy.

/Angol/ Ha még itt leszek, számítok a társaságodra te Vén Lókötő.

Kedvesen mondtam, nem bántottam meg.
Azt hiszem.
Nem akartam, de annyira nem is érdekel.
Legrosszabb esetben megtalálom azt a vén tehenet
S általa kérek egy ingyen fuvart.
Nem fognak szeretni, de nem is ez a cél.
No lássuk, milyen más lehetőségek vannak…

/Angol/ Hé, szépfiú! – persze nem az, de – Hol találom a Dongó kapitányát? – érdeklődőm a csapostól halkabban, amolyan bensőségesen szinte

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #20 Dátum: 2016. Október 12. 10:42:06 »
Húú de kemény ez a párna de  miért? Ez nem párna ez már biztos, ez egy hasi. Ki is? Hogy kerül ide? Jó mélyen alhattam hogy nem emlékszem rá. Ed tényleg, ő Ed.
A beszűrődő napfénynél látom, hogy az új függöny még mindig ronda, Ed egyre helyesebb , és ki gondolná, nem esik az eső.
Rengeteg tennivalóm lenne ma és még több kérdésem Edhez de attól tartok hogy őt jobban érdekli a pizsamám levétele és a kérdéseimre addig nem kapok választ míg egy kiadós ágytornában nem lesz része. Rám is rám férne már.
-Kellene ami a pizsama alatt van, igaz? El a kezekkel sicc, még letéped.-Aztán valahogy a pizsama a földre esik.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #21 Dátum: 2016. Október 14. 20:04:36 »
Rina

A Papa-yaaa kapitánya valljuk be, nem túl interaktív. Békésen hagyja, hogy elücsörögj az ölében, de   még csak arra sem érzett késztetést, hogy kezével végigsimítson rajtad itt-ott, rejtett fegyvert keresve - nem hogy valami sokkal izgalmasabbal próbálkozna.
Úgyhogy hamar belátod – ha új élményekre, eseményre vágysz, akkor azt nem az ő ölében fogod megtapasztalni. S a szalon közönsége sem siet a segítségedre – már ami a látnivalót illeti. Mindössze az ázott szöszi távozik rövid időn belül egy fiatal helyi sráccal – akit a csapos szerzett neki.
A tétlenségnek egy ellenszere van – a cselekvés. Már csak az a kérdés, hogy egyedül vagy segítséggel fogod-e levezetni a feszültséget? Több bejáratott módszered is van – s ebből most kettő közt vacillálsz – mert a többi lehetőségre esélyt sem látsz. Ilyen az, ha társaságban is magányos az ember. Az ital lassan elfogy – s bár segít kissé ellazulni, azért nem az igazi. Érlelődik a felismerés – valahol máshol lenne most a helyed!
Mondjuk Mellette? Vagy legalább egy induló hajón? Netalán legrosszabb esetben más(okk)al a „bűnökbe” feledkezve? Lehet. De az szinte biztos, hogy nem itt!
A kapitány aprót biccent, amikor közlöd vele a tényállást – nem igazán illik az elképzeléseidbe az, amit hallottál tőle.

-Ez van, Jinxy! - reagálja le, hogy aztán arra, hogy vésztartaléknak még jó lehet, vidáman válaszolja
-Én itt leszek! De te türelmetlenebb jány vagy! - teszi még hozzá arra utalva, hogy nem hiszi hogy kivárod az egy hetet. Így visszatérsz fő információ-forrásodhoz, a pulthoz. Kérdésedre először csak rávágja a választ
-Gondolom a Dongón – ezután látni, hogy jobban átgondolja, hogy még merre lehet a keresett személy. A röpke szünet alatt hallod azt a tipikus hangot, amit a süvöltve lassuló hajtóművek adnak ki magukból. A csapos felnéz a mennyezet fele
-Érkezett még egy hajó – közli, aztán folytatja
-Azért itt O'ville-ben nincs sok hely ahova mehetne, szépségem. Mivel itt nincs, lehet még a hajóján, esetleg a Zöld motelben – de mivel a hely legjobb nője velem beszélget  ;) – kacsint rád – nem irigylem.
Azért még hozzá teszti
–Ráadásul esik, azaz fedett helyen lehet.
A világítás pont ekkor megy el - pislákolva kihuny, hogy talán két másodperc sötétség múlva visszatérjen a fény és a zene.
-De ha valamelyik házban van, akkor most pár óráig biztos áram nélkül fog maradni, mert Bob túlságosan is be van már állva, hogy rendbe szedje a beázást - Int az egyik asztal fele, ahol egy korosabb férfi az asztalra borulva alszik, míg társai mellette kártyáznak és isznak. A törzsközönséget láthatólag nem rázta meg az áramszünet – feltehetőleg nem ez az első eset.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #22 Dátum: 2016. Október 18. 20:31:25 »
Roxana

Edről elmondhatod, hogy bár nem lepedő akrobata, de fiatal, és kitartó – s repül vele az idő. Mire kibontakoztál a karjaiból, hogy a fürdő fele vedd az irányt, már a nap is feljebb kúszott az égen. A közös fürdő közben van lehetőséged eltöprengeni rajta, hogy vajon mennyit is szeretnél mesélni neki magadról? S mit? Vajon mit szólna, ha lerohannád az igazsággal? Vagy inkább kicsit szépíteni kellene rajta? Esetleg biztos ami biztos - semmit nem mondanál neki?
Végül az oldalán kilépsz a motelszobából, és végre van lehetőséged arra, hogy jobban szemügyre vedd a szállásodat,


a Zöld Motelt

és útban a szalon fele magát a települést is

A házak ritkás elrendezése szavatolta, hogy a település jóval nagyobb területet foglaljon el, mint amire te 1200 fő esetében gondoltál. Az időjárás kegyes – süt a nap, és nem esik az eső, bár a környezet erősen nyirkos. Ed látván, hogy nézed a víztócsákat, vidáman megjegyzi
-Ne aggódj, hamar felszárad, és olyan lesz, mint a gőzfürdő. Ha nincs szél, néha köd is van miatta ;)
A szalon így délelőtt már szinte teljesen üres - a boxokban csak ketten esznek, egy férfi és egy nő – a ruházatuk alapján valamilyen karbantartók lehetnek. A pultnál pedig arra használják a szabadidőt, hogy takarítanak. Egy negyvenes nő törölgeti a pultot egy ronggyal és spricnis flakonnal felszerelkezve – aminek erős citromos illata van.
A megérkezésetekre leteszi a felszerelését, s megszólít titeket

-'Reggelt! Teát, Ed? - kérdezi, s választ sem várva már nyúl is a kancsóért. Közben Ed is megszólal
-Kösz, Nina. Ő itt Roxana – neki meg egy dupla feketét adj cukorral.
Nina végignéz rajtad, aztán egy csészét kerít, s a jól ismert gép alá teszi. Megnyomja a gombot
-Reggeli is lesz? - kérdezi, mire Ed bólint, miközben a kávégép morogva ledarálja, majd lefőzi a kávédat. A csésze eléd kerül – szemlátomást dupla adagot kaptál, s természetesen cukor is jár hozzá. A reggeli menüt elég könnyű meghatározni – a sonka és tojás illata lengi be a helyet – ti is ezt kapjátok, hacsak nem vágysz a papayakrémes pirítósra... Közben van lehetőséged, hogy kedvedre kifaggasd Edet a téged érdeklő témákról – bár ha a klinikáról kérdezed, csak annyit mond, hogy az az egyik legrégebbi és legnagyobb épület.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #23 Dátum: 2016. Október 21. 08:47:47 »
Ma már dolgoznom kellene "elméletileg" csak éppen gyakorlatilag nem.
Ez több dologban is hátráltat, halvány gőzöm sincs hol a munkahelyem, már fél éve nincs itt orvos és ha itt minden nap szakad az eső el tudom képzelni milyen állapotban lehet. Na igen Ed kicsit tovább tartott a vele töltött idő mint terveztem de egy percet sem bántam meg belőle. Ha kérdez rólam nem mondok semmit de ha nagyon erőlteti akkor csak alapdolgokat, és csak a jót. A hazudozás amúgy is jól megy, majd csak kitalálok valamit. Nekem inkább okom van kérdezni. Senkit nem ismerek itt rajta kívül őt is alig. Egyenlőre nem feszegetem hogy ez egyszeri alkalom volt vagy ő már mi is? A pasim? Úgy vélem majd kialakul.
A motelból kilépve pont olyan csúnya mint a benti függöny. Egy ilyen helytől ne várjon sokat az ember. Ed vidám megjegyzésére a víztócsákról és a ködről a hajamra nézek.
-Igen látom akkora itt a pára hogy kenhetek én a hajamra bármit akkor is behullámosodik. Ehhez is hozzá kell majd szoknom.
Így napfényben sokkal közelibbnek tűnik a salon a házak elég össze-vissza állnak nincs bennük semmi rendszer. Hiába tekergetem a nyakam nem látom a végét.
A salonba belépve a tegnap estéhez képest sehol senki. Jobb is így. A rendelést Edre bízom.
-Bármi jöhet amiben nincs papaja-Súgom Ednek.
Először csodálkozom honnan tudja a kávémániát de eszembe jut a tegnap este. Becaplat egy elázott nő a salonba bejelenti ő az új orvos és nem kér mást csak két kávét. Csak az nem veszi észre aki nagyon nem akarja.
-Ed ilyen állapotban van az a klinika vagy rendelő? Már fél éve nincs használatban? És az előző orvos hol lakott? Volt valami lakása? Nem lakhatok végig a motelban! És te? Családod van? Szülők, testvérek Nem hiányzol nekik? Hol dolgozol egyébként?-Kissé sok kérdést zúdítok rá de majd csak megbirkózik vele.
-Oda kellene jutnom a klinikához ha lehet minél hamarabb, én ma már rendelek. Az orvosi kamara szerint.-Itt elhúzom a szám.
-Ha viszont olyan állapotban van a klinika ahogy gondolom akkor biztos kell még néhány nap.-Behabzsolom az ételt felhörpintem a kávét.
Fizetek és megköszönöm.
Ed láthatja hogy már mennék mert felállok,ami hasztalan.
-Ed kérlek sietnék!-Felőlem utána ülhet itt egész nap.


Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Take the Lead
« Válasz #24 Dátum: 2016. Október 23. 21:10:10 »
Rina

Nézegettem én ezt az idegen ázott cicát, de
Úgy tűnik, hogy csak nekem van ízlésem, mert
A helyi kandúr bár meglátta benne a sebezhetőséget…
Ilyen az, ha valaki válogat, nem igaz Rina Wyn?
Legalább egy valakinek kellemesen fog telni az estélye

Ez a hely annyira unalmas, hogy felírtam szinonimának.
Azt azonban megtanultam, hogy ilyenkor nem feltétlenül helyes:
Ha az ember bútordarabokat kezd dobálni,
Mindenféle kevésbé vagy teljesen üres üveget ragad,
Esetleg valamit, aminek nagy a hangja és még füstöl is.

Csak azért, hogy találjon magának némi szórakozást.

Szóval, a kinti időjárás is vonzóbbnak hat, mint ez a döglött hangulat.
Odakint is találhatok magamnak valamit amire megérné odafigyelni
Főleg ha elkísér az útra Mr Whiskey… vagy Mr Whisky?
A lényeg, hogy melengessen úgy, mint itt senki
Simogassa a pocimat és szeretgessen úgy, hogy forrjon a vérem.

Szóval a csapos-sráctól szerzett (újabb) üveges-szemű jóbarát után
Kifelé igyekezek – teljes harci díszben – hogy még vissza se nézzek!
Unalmas egy kóceráj, nem is tudom mikor voltam ilyen helyen utoljára!
Bah, Kai mellett ez vagy ehhez hasonló sem történhetett volna meg!
Node, kalandra fel! Hosszú még az éjszaka!
 
Megnézem magamnak ezt a „még egy hajó”-t.
De még a Dongó is olyan lehet amit körülzsongok.
Legrosszabb esetben a barátom és én kettesben töltjük az éjszakát.
Az, hogy a komor hangulatomra a sötétség még a kevéske fényt is felfalta…
Ez egy jel azt mondom! Egy gorram-verte jel.
Ideje lelépni!

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #25 Dátum: 2016. Október 27. 18:55:38 »
Roxana

No igen, a munkahely... El tudod képzelni, hogy egy lerobbant, beázó tetejű rendelő lesz, amiben a már fél éve türelmesen várakozó betegek lassan ugyanolyan penésszel vannak beborítva, mint a fürdőszobád. De  azért érzed, hogy ennél csak jobb lehet a helyzet - már ami a betegeket illeti. Ed sem segít eloszlatni a kételyeket - a majd meglátod, és a nem fog tetszeni válasz vállvonogatással vegyítve nem túl biztató azért. Ed kérdései pedig leginkább arra szorítkoznak, hogy tudsz-e főzni, illetve, hogy milyen is az Ariel, és ott lakni? Tényleg mindenki felhőkarcolóban lakik, és alig kell dolgozni? Csábító a lehetőség, hogy elkápráztasd - úgy tűnik, hogy elég keveset tud róla, s ugyan kinek ártana, hogy egy csöppet itt-ott kiszíneznéd?

Ed a hajadra néz, ahogy megemlíted, hogy nem bírja a párát
-Itt amúgy is a hullámos a divat - árulja el - Legalább nem kell egyesre vasalgatnod a tincseidet - teszi még hozzá. Így napfényben szembesülsz a ténnyel, hogy valóban egy sáros kis faluban vagy. A nézelődésedre Ed újabb információkkal lát el
-Nagyjából másfél négyzetkilométer lehet a falu alapterülete, ha az ültetvényt nem számítjuk bele. Három méter magas drótkerítés veszi körbe, hogy a vadállatok nagyobbik felét kint tartsuk. Az utaknál a kerítés zárható tolókapukkal van felszerelve. A rágcsálók, kígyók, pókok és rovarok észre sem veszik a kerítést, de a nagyobb állatok ellen elég hatékony védelmet jelent.

A szalonban amint Ed meghallja, hogy tiltólistára tetted a papayát, érdeklődve meg is kérdezi
- Ez csak az ételre vonatkozik, vagy a többi fogyasztási cikkre is? Mert például van avokádós-papayás bőrradír is a boltban.

Ed a kérdéseidre a rendelővel kapcsolatban továbbra sem mond újat. Nem tudod, hogy mi van a rendelővel, de egyre biztosabb vagy benne, hogy ezzel kapcsolatban valami nincs teljesen rendjén. De legalább megtudod, hogy az előző orvos a rendelő épületében lakott. Viszont magáról már sokkal készségesebben beszél.
-Én? - kérdezi - Itt lakom O'villben, a Mamával. Van egy kisebb házunk a sánta Stan szomszédságában. Arra - int kifele.
-Egyébként egyke vagyok, s a Papa már tizenöt éve lelépett egy gyógyszerkutató nőcskével - a Városban laknak - picit elgondolkozik, hogy még mit is kérdeztél - ja, én vagyok itt az egyik klímás. Egész jó munka, mert itt aztán klímára szükség van - a hűtőházaknál és  lakásoknál egyaránt - válaszolja két falat között. Amikor megemlíted, hogy a rendelőhöz akarsz majd elmenni, bólint
-Gondoltam, hogy meg akarod majd nézni - kaja után elkísérlek oda - ajánlja fel. Aztán már nem szól semmit, csak próbál lépést tartani veled, már ami az étel eltüntetését illeti. Ahogy felállsz az asztaltól, Ed is feltápászkodik, s tele szájjal válaszol a noszogatásodra
-Akkor gyere! - szól, s a maradék kenyeret is az arcába tömi, s hörcsögképpel rágódik rajta az út jó részén, ami öt percnyi gyalogtúrát jelent. Az út mostanra szinte teljesen felszáradt, csak a tetején van egy vékony, csúszós réteg, s a nap kellemesen melegen süt - mivel az esőfelhők lassan oszlanak, s köztük utat tör magának a napfény.

Maga a rendelő több meglepetést is tartogat - elsőnek a mérete.

Jókora, legalább két-háromszáz négyzetméteres épület, ráadásul kőből. Feltehetőleg a falu első épületei közt lehetett. Ami az állapotát illeti, Ed megnyugtat - nem az a beázós fajta. Ellenben az egyből szemet szúr, hogy a modernizáció a villanyizzónál véget ért - hagyományos fa ajtók, régi konnektorok, és az itteni átlagos berendezés fogad. Belépve az előcsarnokba három ajtó vezet tovább. Egy tovább szemben, s egy jobb, egy pedig bal oldalt. Az előcsarnokban a fal mellett több pad is helyet kapott - feltehetőleg a várakozó páciensek számára, de most nincs itt senki. Azért Ed bővebb információkkal szolgál.
-Arra van a lakórész - int a szemközti ajtó fele, majd elindul a bal oldali ajtó fele
-Az pedig a kórterem - tíz ággyal felszerelve - int a jobb oldali ajtó fele - Onnan nyílik a műtő. Ez pedig a rendelő - teszi a kezét a kilincsre, s udvariasan kinyitja előtted. Egy kisebb előtérbe lépsz, ahol van egy asztal, egy szék, és egy fogas. Az asztalon dossziéhegyeket kupacoltak fel, mind egységes világoszöld, csak az elejére írt nevekben különböznek. Adatlapoknak tűnnek, de ilyet még csak a múzeumban láttál. Ezek itt nem elektronikus formában rögzitik a pácienesk kórlapjait, hanem papíron. Ez nem tűnik túl hatékonynak, ha keresni kell valamit... De feltehetőleg nem sokat foglalkozol ezzel, mivel a továbbvezető ajtó nyitva van, s a benti fehérre festett, linóleumos szobában egy íróasztal mögött egy talán ötvenes éveiben járó férfi ücsörög, és éppen valamit jegyzetel. Az ajtó csukódására leteszi a tollat, és felnéz. Érdeklődés csillan a szemében, s az íróasztal túloldalán álló üres szék fele int.
-Ne ácsorogjon az ajtóban! Jöjjön, és foglaljon helyet!

-Doktor Strauss vagyok!

Még nem találkoztunk. Mi a panasza? - kérdezi, hátradől a székében, s megsimogatja bajuszkáját. Úgy tűnik, hogy azért a falu nem maradt teljesen orvosi ellátás nélkül...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #26 Dátum: 2016. Október 27. 20:40:03 »
Rina

Nem tudod, hogy a helyi srác mit látott meg az ázott szösziben, amit benned nem. No nem mintha az eseted lett volna, de ugye akkor is... Még az esélyét sem adta meg, hogy esetleg fontolóra vedd a dolgot, hogy elmész-e vele. A kérdés mindössze talán annyi, hogy van-e annyi az üvegben, hogy kissé lejjebb ad a mércét, vagy inkább máshol próbálsz szerencsét?
Esetleg eljátszol a gondolattal – véget vetsz a mellőzöttségednek, s felhívod magadra a figyelmet. Hogy hátha előkerül valaki, aki elég tökös ahhoz, hogy legyűrjön. Akár többször is... Ám az egyre fogyó józanság szava még megálljt parancsol – felrémlik, hogy most nincs aki kifizesse a szabadlábra kerülés költségeit, ha mégsem úgy alakulnak a dolgok. Csakhogy amúgy sem úgy alakul – már ami a mai programot illeti.
Így odakint próbálsz szerencsét – de a teraszon sem akadsz össze senkivel, akire számíthatnál – csak egy esernyő szegődik társadul, aki elunta, hogy szalonban időző gazdájára tovább várjon. Úgy tűnik, hogy kívánságod kulcsát máshol leled meg – talán a leszállópálya halvány derengésénél? A palackba zárt melengető szellemmel a hónod alatt megindulsz a falu szinte egyetlen másik fényforrása fele. Az út sáros, cuppogós módon próbál meg hol marasztalni, hogy pedig a csizmád alatt csúszóssá válva siettetni, miközben mint pillangót a lámpás, egyre közelebb vonz a házak mögül átszűrődő fény. Néhány senki által nem látott, de különösen mozgalmas egyensúlyi gyakorlat után csak elérkezel a lebetonozott placcra, amit nagyképűen leszállópályának titulálnak a helyiek.
Két közepes - (olyan száz méteres) teherhajó pihen egymástól alig harminc méterre. Az egyik néma sötétségbe burkolódzik, és kissé ormótlan testén a másik hajó reflektora felfedi sárga-fekete csíkjait. A másik viszont még halkan pattog, ahogy a különféle borítóelemek lassan visszahűlnek az esőben. Valamivel mozgalmasabbnak is hat a másiknál – a jobb oldali rakodó rámpa le van engedve, s egy másik reflektor fényében egy vékony kis nő matat egy jókora tömlő felett, mely a sötétből a hajó oldalába csatlakozik. Láttál már nem egy ilyet – a vízkészletet tankolják fel éppen. Azaz, ha jól hallod, csak tankolnák, mert az áramszünet miatt nem sok víz érkezik, s ezt halk káromkodással adja a világ tudtára. A nő hajótechnikusnak tűnik első és második ránézésre is, de tudod, hogy leszállás után mindenki kiveszi a részét a hajó körüli feladatokból. Végül abbahagyja az igencsak fantáziadúsan cifrázott káromkodást, és nagy élvezettel szív bele a cigarettájába. A rámpán újabb szereplő érkezik – egy magas, vékony, rosszarcú férfi személyében.

-Hagyd a francba Liz, majd reggel feltöltjük – lép mellé, és bal kézzel átkarolja.
-Addig van jobb dolgunk is – hallod ki a hangjából az éledező szenvedélyt, ahogy Liz is, mert a cigarettát elpöcköli, s cinkos mosollyal néz fel a férfire, miközben hozzá simul. Ez a jelenet lehet, hogy ismét rávilágít számodra arra – mennyire egyedül vagy. Úgy tűnik, hogy ha nem akarsz reggelig várni, akkor még most kellene szóba állnod velük...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #27 Dátum: 2016. November 04. 07:29:17 »
A hajam folyton behullámosodik Ed válaszára hogy most úgyis a hullámos a divat vagy használjak használjak hajvasalót ha nem tetszik.
-Nem kell az csak szétroncsolja a hajvégeket sok nő nem tudja. Amúgy is fél óra múlva újra behullámosodik a párától, akkor meg minek. Főzni nem tudok nem volt időm megtanulni. Az biztos hogy az egyik városrész biztos akkora mint ez az egész falu vannak hatalmas üzletközpontok és....ja!-Elkezdek a táskámban kotorászni.
-Itt egy prospektus az Arielről nézegesd. Aztán meg kérdezz, hogy mi micsoda.
Na szép! Egy kerítéssel körbevett sáros kis faluban vagyok ahol mindig esik az eső.
A népek a papayát papayával eszik de eddig kigyóról egerekről patkányokról meg hasonló kártevőkről nem volt szó.A dög meleg és eső miatt gondoltam hogy szúnyogok lesznek. De a többi? Patkányok utálom őket! Kellene egy macska vagy egy kisebb kutya.
-Egyenlőre még nem sikerült megbarátkozni a Papayával talán később.-Válaszolok Ed kérdésére a bőrradírral kapcsolatban. Bár attól tartok hogy abban a bizonyos boltban minden papayas lesz.
Végighallgatom rövid élete történetét és munkáját bár tudom mi az a klíma de érdeklődve hallgatom mint akinek halvány gőze sincs róla. Közben habzsolom az ételt Ed ellenben nem tudja felvenni a ritmust sokkal komótosabban eszik. Rég befejeztem és a kávém hörpintgetése közben mondom el életem történetét, pár részletet kihagyva például, hogy nem beszélek apámmal. Igaz elmondhatnám de most nem akarom hosszú lenne és nem érünk rá.
-A szüleim még házasok az anyukám zenetanár az apám pedig sebész főorvos. Nincs testvérem.-Be is fejeztem a családom bemutatását.
Ed úgy néz ki a szájában a két kenyérdarabbal mit egy óriás hörcsög nem lehet kibírni röhögés nélkül.
-Azt még nyeld le elég utána indulni!
Ő biztos tudja hová megyünk szerintem a nagy semmibe mivel még mindig a kígyókon és patkányokon jár az eszem. Aztán megérkezünk a nagy kőépület elé. Az első perc mikor nem jutok szóhoz, legalább a helybéliek itt kitettek magukért. Bent is minden szép és tiszta megszokott kórházszagú mintha karbantartaná valaki. De ki? Ed végigvezet az összes termen szokásomhoz híven csendben bólogatok. Ed meg szerintem nagyon büszke lehet milyen korrekt kis hely az ő klinikájuk. Ed-en már észrevettem, hogy egy  kedves illemtudó ember csak akkor bunkó és káromkodó ha a haverjainak akar imponálni. Vagy egyszerűen rájött hogy én nem élek ilyesmivel akkor ő sem. Elvan nélküle.
Ellenben hatalmas meglepetés ér a rendelőben. Egy idősebb orvos  üldögél az íróasztala mögött.
Dr.: Strauss néven mutatkozik be, Ed meg úgy eltűnt mint a kánfor. Pedig most szívesen megrúgnám ott ahol a legjobban fáj.
Sikerül az első meglepés után megszólalni enyhe mosolyt erőltetve magamra. Leülök a kínált helyre de azonnal fel is állok. Kinyitom a táskám és a doktor elé csúsztatom a megbízólevelem az Arielről. Majd újra helyet foglalok.
-Dr Strauss, nincs semmi testi bajom. A nevem Doktor Dent. A helybéliek már fél éve kértek új orvost mert a régi vízbe fulladt, legalábbis nekem ezt monda a mentorom ezzel az infóval küldött ide. Viszont ahogy látom maga él és virul ez egyrészt jó mert nem fulladt vízbe és van itt orvos, másrészt viszont nem tudom mit keresek én itt?



 
 

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Take the Lead
« Válasz #28 Dátum: 2016. November 08. 20:04:52 »
Rina

A föld egyre inkább próbál magához édesgetni
Suttogja, hogy ha eldobom magam, akkor teljesen az enyém lehet
Helyenként már hajlok rá, meg felé és irányába, de
Úgy vélem, hogy valami kevésbé önzetlenre vágyom.
Nincs bajom az iszappal, jó az pakolásnak meg birkózáshoz
De most inkább valami… hát, másra vágyom.

Így vergődve el az érkezettekhez
Legalább két kilóval nehezebb csizmában!
Olyan gyakorlatok után, melyek kellően felhevítettek
Persze nem kizárt, hogy az másnak köszönhető
Lépek közelebb és megtartom az esernyőt a vékony test felett

/Angol/ Ne segítsek Bao bei?

Mosolygok rá oly mód, hogy az eső is
csak egy kellemes vizes-póló versenynek tetszik csupán
Tekintetem sokat ígér, hangtalan suttog
De segíthet a mozdulat is, ahogyan mellé, szorosan mellé léptem
Lényemből és pillantásomból is melegség, intimitás és vágy az
Ami hullámokban öntheti el és csábíthatja egy tiltott-titkos világ felé

Aztán a válasz előtt, alatt vagy után
Érkezik egy érdekes arc, fura figura
Rosszarcú, de hogy randa vagy rosszfiúsan az…
Nem tudom, hogy mire jutottam volna a leányzóval
De nem lehetetlen, hogy emiatt hiúsult meg valami
Ami sokkal több örömet adott volna, mint bármi ma este.

Tetszik a vöröslő parázs az ajkaknál
A mocskos szavak amik elhagyják azt
Apró termetén az izmok játéka
Ahogy erőteljesen szívja be a forró levegőt
Ahogy kifújja azt a mérgező felhőt
A cinkos mosolya amit a férfire vet…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #29 Dátum: 2016. November 09. 20:53:10 »
Roxana

Ed felsóhajt, amikor meghallja, hogy nem tudsz főzni.
-Ez komoly? Akkor eddig mit ettél? Vagy nálad a mama főzött? - kérdezi a csodálkozástól tágra nyílt szemmel érdeklődve, s szemmel láthatólag nehezen fér a fejébe az, hogy fordulhat elő - valaki nem tud főzni. A prospektust elveszi, és belelapoz
-Azt ne mondd, hogy mindig étterembe jártál - futja át az oldalakat hasonló intézményt keresve. Aztán megakad a szeme az egyik bekezdésen
-Te, nálatok rezervátumok vannak? - kérdezi meghökkenve.
-Az olyan izé, elzárt terület, ahol eee... "a terraformálás után kialakult eredeti flórát és faunát tekintheti meg a látogató". Nem lehetett túl szép, ha el van zárva...
Ed elmerül a prospektusban, aminek egy-egy pontjára rácsodálkozik - mivel jórészt a gyógyásztat-turizmust reklámozza - és a kórházak felszereltségével és a különféle különleges műtétekre fekteti a hangsúlyt.
-Jesszus... hajbeültetés a test bármely pontján... nézzen úgy ki hatvan évesen, mint negyven évesen, és érezze is úgy magát... a befizetők közt szervtombola... - motyog a címszavakat böngészve.

Ed a gyors családi állapot bemutatására, és a hasonlóan tömör életrajzodra csak ennyit tud mondani

-Húha, nem cifráztad túl.... - A kenyeret azért lenyeli, s utána végre tényleg elindultok a Klinika fele, ahol Ednek hála felkészületlenül ér a dolog - a falunak van orvosa. Ed valahol kint vár rád, így nem tudod megfojtani, amiért nem szólt korábban. Dr. Strauss nyájas mosolya kissé megkeményedik, ahogy közlöd, hogy ki is vagy. A megbízó leveledet úgy fogja meg két ujjal mintha valami rém gusztustalan dolgot tartana a kezében. Belepislant, aztán kissé fölényesen megszólal
-Az elődöm vízbe fulladt lassan nyolc hónapja. Aztán a falu kért orvost a Szövetségtől, de úgy tűnt, hogy nem történik semmi, így felajánlottam negyed éve a szolgálataimat a helyieknek, s akkor küldtem is egy levelet, hogy be van töltve a poszt- Adja vissza a levelet.
-Talán pár hónap múlva el is olvassák az arieli bürokraták... Úgyhogy sajnálom, de az állás be van töltve. Hacsak... - néz végig rajtad töprengve.
-Szükségem volna egy nővérkére - int az előtéri asztal fele. A feladata valahol egy nővér, titkárnő, bejárónő közt helyezkedne el, már ha kielégítő, ahogy alattam dolgozik - húzza élveteg mosolyra a száját, amiből egyértelművé válik, hogy mire is gondolt. Az szinte biztos, hogy bár sok mindenre fel voltál készülve, de ilyen ajánlatra nem számítottál. Dr. Strauss elégedetten hátradől a székében, és várja a válaszodat - megszoksz vagy megszöksz?
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"