Szerző Téma: Berrana – roda mólóinál  (Megtekintve 42736 alkalommal)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #720 Dátum: 2022. Április 26. 19:05:52 »
Ne haragudj, kedves Káem, én az idős lovagúrhoz akartam menni, az inkvizítorhoz, nem a nagyúrhoz.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #721 Dátum: 2022. Június 08. 23:43:32 »
Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy eltuntem minden szo nelkul es ismet feltartam a tortenetet! Mar tobb hete nekiultem megirni a reagot, de ugy nez ki alkotoi valsagba kerultem es sehogy sem akar osszeallni a valasz. Nem adtam eletjelet magamrol, mert mindig azt mondtam magamnak, hogy majd holnap befejezem, majd holnap. Csak aztan elszaladt az ido. Rostellem a dolgot, probalok mihamarabb visszaterni egy normalis valasszal. Persze azt is megertem, ha inkabb folytatnatok nelkulem.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 732
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #722 Dátum: 2022. Június 09. 17:18:04 »
Semmi gond, megvárunk.  :)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #723 Dátum: 2022. Július 31. 17:17:56 »
Valami reagfélét sikerült kipaszíroznom magamból. Bocsánat, hogy ennyi ideig tartott! :(

Hald reagjára még nem válaszoltam, mer eléggé meg vagyok kavaradova, kihez is szól és mikor. Először én úgy értettem, hogy csak a karakteremhez szólna és küldene pszit - így a báró válasza nem odaillő nekem - de nem vagyok benne biztos. Valaki segítene ezt letisztázni mi és hogy van?
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #724 Dátum: 2022. Augusztus 02. 09:26:52 »
A koncepció az volt hogy amikor megjelenik, megköszöni a segítséget, majd a karakteredhez fordul, hogy beszéljenek személyesen ha lehet.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #725 Dátum: 2022. Augusztus 04. 12:51:12 »
Köszi a tisztázást, a holnapi nap folyamán kiegészítem a hozzászólást ez alapján.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #726 Dátum: 2022. Augusztus 11. 12:01:46 »
Módosítottam a reagot. A karakterem azért előbb letudná a báróval a teljes beszélgetést, gondolom csak utána jön oda Hald karaktere.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #727 Dátum: 2022. Augusztus 28. 11:43:05 »
Pontosan, igen, az én részemet vegyétek úgy, hogy amikor épp befejeznétek a beszélgetést, akkor jön oda.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #728 Dátum: 2022. Szeptember 09. 22:50:58 »
Még egy picivel kiegészíteném a báróval folytatott beszélgetést, aztán átugrok Haldhoz, hogy ne álljunk annyit miattam a történetben.

A karakteremnek van fogalma milyen romokról beszél a báró? Vallásismeret Mf, történelemismeret Mf, Legendaimseret Af, Irodalom Af, Építészet Af.

Csak mert akkor úgy tenném fel a kérdést a bárónak.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2210
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #729 Dátum: 2022. Szeptember 11. 18:54:31 »
Még egy picivel kiegészíteném a báróval folytatott beszélgetést, aztán átugrok Haldhoz, hogy ne álljunk annyit miattam a történetben.

A karakteremnek van fogalma milyen romokról beszél a báró? Vallásismeret Mf, történelemismeret Mf, Legendaimseret Af, Irodalom Af, Építészet Af.

Csak mert akkor úgy tenném fel a kérdést a bárónak.

A báró valószínűleg a Godorai – Kráni háborúból Godora bukását követően visszamarad ősi romokról beszél, amik az ősi aquir átkoknak köszönhetően nem egyszer feltűnnek aztán nyomtalanul eltűnnek a valóságból, de vannak állandó ebből az időből visszamaradt romok, amiknek a területén megmagyarázhatatlan szentségtelen dolgok történnek, jó érzésű hithű shadoni távol tartja magát az ilyen boszorkányos helyektől, több tucat van itt a völgyekben is elszórva. Aztán ott vannak azok a romok is amiket az itt élők felhasználtak és ráépítették mostani épületeiket várak, kolostorok stb bár ezek nem tűntek átkozottnak és nagy valószínűséggel godorai eredetűek, valószínűleg nem ezekre, hanem az átkozott romokra gondol a báró a godorai birodalom bukásának idejéből és az aquir átok által sújtott területekről, amik mostanra váltak nagyjából élhetővé úgy, hogy az itt lakók kiismerték többé kevésbé az átok természetét.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #730 Dátum: 2022. Szeptember 29. 10:21:20 »
Köszönöm a választ, jelentem kiegészítettem a reagot.

Nagyjából - ha Hald megosztja a karakterrel a teljes "látomást" - le lehetne határolni hol lehetnek a rejtélyes arcok pár tízezer négyzetkilométeres területen belülre?

Az elméletem az lenne, hogy a Földhöz hasonlóan működik Ynev világa is. (Persze ha nem, akkor felejtős  ;D ) Tehát az égtájakból, a nap állásából és a domborzatból lehet következtetni, hol vagyunk a világban. Illetve, hogyha valaki átmegy egy térkapun, akkor az azonnal történik. Ez lehet máshogy van, de a karakterem erre következtet, mint mondtam, lehet hibásan.

Elsőnek északot kéne meghatározni, ami a növényzet segítségével megtörténhet. A mohák északra zöldebbek és dúsabbak, míg délre sárgásak és foltosak. Madártávlatból jól látszódnak, hogy a hegység melyik oldalán nőnek a fák. Délre terebélyesebbek a nap miatt.

Ha meg van észak, a nap állásából lehet látni hány óra van nagyjából. Ha hamarabb van, mint a jelen időben, akkor nyugatra vannak tőlünk. Ha később, akkor keletre. (Persze ez leegyszerúsített változat és függ a távolságoktól, időzónáktól, de csak szemléltetésnek szánom.)

Aztán a domborzat be tudja határolni az éghajlatot, ami a szélességi fokra utal, tehát milyen messze van az Egyenlítőhöz északra és délre. Illetve az égtájak következtében lehet látni milyen domborzati viszonyok vannak egy referencia ponthoz képest. Pl. egy folyó van keletre a hegységtől, utána pusztaság.

Persze lehet nem számít és úgy ítéled ez badarság, hiszen nem lehet párhuzamot vonni a mi világunk és Ynev között. De azért hátha. És nyilván kell eneegy domborzati térkép Ynevről a karakternek... :D
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2210
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #731 Dátum: 2022. November 11. 12:01:07 »
Ave!

Remélem a mesében senki nem a KM reagára vár . . . . Ha igen jelzem, hogy egyenlőre nincs mire reagálnom amíg Artemise és az Inkvizítor között nem történik érdemi információcsere vagy annak elmaradása.
Jelzem jelenleg én mint KM elsősorban Hald reagjára várok ( mondjuk reagtól függően elképzelhető, hogy Alaric reagját is kivárnám utána ) . . . . De néma gyereknek anyja sem érti a szavát, ha nektek megfelelő a 3-4 hónaponta történő reag akkor nekem nem akadály.

Utóirat: amennyiben részetekről a történet valójában felejtős úgy jelezzétek és archiváltatom a kalandot - aki nem akar a továbbiakban részt venni a történetben az is jelezzen, hogy az esetlegesen maradók tovább haladhassanak "akár egy személynek is végigmesélem, ha van rá igénye" . . .

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #732 Dátum: 2022. November 11. 16:02:43 »
Ave!

Remélem a mesében senki nem a KM reagára vár . . . . Ha igen jelzem, hogy egyenlőre nincs mire reagálnom amíg Artemise és az Inkvizítor között nem történik érdemi információcsere vagy annak elmaradása.
Jelzem jelenleg én mint KM elsősorban Hald reagjára várok ( mondjuk reagtól függően elképzelhető, hogy Alaric reagját is kivárnám utána ) . . . . De néma gyereknek anyja sem érti a szavát, ha nektek megfelelő a 3-4 hónaponta történő reag akkor nekem nem akadály.

Utóirat: amennyiben részetekről a történet valójában felejtős úgy jelezzétek és archiváltatom a kalandot - aki nem akar a továbbiakban részt venni a történetben az is jelezzen, hogy az esetlegesen maradók tovább haladhassanak "akár egy személynek is végigmesélem, ha van rá igénye" . . .

Üdv!

Én csak annyit tudok, hogy jelen esetben nem rám várunk (hacsak valaki úgy nem gondolja, hogy illene kiegészítenem a reagomat bármivel...).
Sürgetni pedig nem fogok senkit, ez irtó tahó és kétszínű cselekedet lenne részemről, főleg miután az esetek többségében rám kell várni...

Én még mindig szívesen részt vennék a kalandban, bár láthattátok, hogy a heti egy reagot biztosan nem tudom tartani. Most hogy új évig nem dolgozok és itthon vagyok, ez gyakoribbá válhat, de munkaba állás után inkább hajazna megint a minimum 2-3 heti reagra. Természetesen, ha ez hátráltatja a csapatot, akkor elfogadom, hogy NJK státuszba kerüljek.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2210
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #733 Dátum: 2022. November 11. 17:17:22 »
Ave!

Remélem a mesében senki nem a KM reagára vár . . . . Ha igen jelzem, hogy egyenlőre nincs mire reagálnom amíg Artemise és az Inkvizítor között nem történik érdemi információcsere vagy annak elmaradása.
Jelzem jelenleg én mint KM elsősorban Hald reagjára várok ( mondjuk reagtól függően elképzelhető, hogy Alaric reagját is kivárnám utána ) . . . . De néma gyereknek anyja sem érti a szavát, ha nektek megfelelő a 3-4 hónaponta történő reag akkor nekem nem akadály.

Utóirat: amennyiben részetekről a történet valójában felejtős úgy jelezzétek és archiváltatom a kalandot - aki nem akar a továbbiakban részt venni a történetben az is jelezzen, hogy az esetlegesen maradók tovább haladhassanak "akár egy személynek is végigmesélem, ha van rá igénye" . . .

Üdv!

Én csak annyit tudok, hogy jelen esetben nem rám várunk (hacsak valaki úgy nem gondolja, hogy illene kiegészítenem a reagomat bármivel...).
Sürgetni pedig nem fogok senkit, ez irtó tahó és kétszínű cselekedet lenne részemről, főleg miután az esetek többségében rám kell várni...

Én még mindig szívesen részt vennék a kalandban, bár láthattátok, hogy a heti egy reagot biztosan nem tudom tartani. Most hogy új évig nem dolgozok és itthon vagyok, ez gyakoribbá válhat, de munkaba állás után inkább hajazna megint a minimum 2-3 heti reagra. Természetesen, ha ez hátráltatja a csapatot, akkor elfogadom, hogy NJK státuszba kerüljek.

Itt és most valójában az a kérdés, hogy Hald akar-e még egyáltalán valamit a mesétől vagy sem mert jelenleg rá várunk - szerintem -

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #734 Dátum: 2022. November 19. 20:48:50 »
Sziasztok!
 :'( írok-írok, ne haragudjatok. Ilyenkor szóljatok nekem nyugodtan :)
Ha rám vársz sikolts rám.