Szerző Téma: Berrana – roda mólóinál  (Megtekintve 42907 alkalommal)

Elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #585 Dátum: 2019. Május 15. 19:15:53 »
Oks. Ezek szerint a kitaposott utakról kaphatunk felvilágosítást Primusztól?

Illetve ha Primusz rajzol / felvázol egy egyszerűsített térképet a képességeihez mérten, abból utána lehetne építkezni? Már kicsit előre gondolkodok, hogy hiába megbeszéltük offba mit tennénk, de játékon belül addig nem nagyon tudok terveket szőni, míg nincs képem a helyszínről és a lehetséges útvonalakról. (Arra gondolok, hogy megkérdezhetem minden opcióról Primuszt, de gondolom azt hosszadalmas és időigényes lenne leírni és válaszolgatni is).

Üdv!

Akkor kérdésre kérdés és mire rajzol, ha tud Prímusz térképet van nálad pergamen, papír és írószerszám ? Mindezeken túl Prímusz nem tud térképet rajzolni nektek amolyan vidékiesen el tudja mondani, hogy mi merre van körülbelül mennyire de ezt úgy kell elképzelni, hogy "Ha hajnalban belevág jóuram és erőltette menettel halad az "északi" ösvényen akkor a patak mentén alkonyatkor elér egy villám súlytotta tölgyhöz no ott kell bemenni az erdőbe és sötétedésre meg is érkezik egy csirketojás alakú sziklához egy tisztáson no az a favágók idéglenes tábora..."

Primusz jól megaszonta... :D

Kérhetem, hogy in-game felvázolja, mi merre van vagy akár itt a csevegőben? Az jó, hogy én mint játékos átlátom mi merre van, de játékosként mennyire lehetek képben?

Kérni játékban is kérheted és fel fogja vázolni a maga módján, hogy az ő értékrendje szerint mi merre van, de attól még egyáltalán nem biztos, hogy a karakterek ott fognak kilyukadni ahol szeretnétek egyébként pedig, ha vezető nélkül letértek a kitaposott ösvényekről „Erdőjárás” és „Helyismeret” képzettségek nélkül nagy valószínűséggel „menthetetlenül” eltévedtek…. Játékosoként a gyermeki térképem alapján átláthatod nagyjából a arányokat és az elhelyezkedéseket de a karakterek nem látják át (valószínűleg ezért kaptatok vezetőt)

Elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #586 Dátum: 2019. Május 19. 07:36:33 »
Ezt most jól itt hagyom.....


Elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #587 Dátum: 2019. Május 26. 07:47:17 »
Ezt most jól itt hagyom.....


Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #588 Dátum: 2019. Július 22. 19:54:42 »
Halihó!

Ezek szerint Primusz előző helyismereti felvázolása erőltetett menetre vonatkozott? Javíts ki ha tévedek, bár én úgy értelmeztem ezek a napi távok kényelmes utazótempóban történő utazásnak az eredményei. Vágtával sem tudunk tető alá kerülni?
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #589 Dátum: 2019. Július 22. 20:54:15 »
Halihó!

Ezek szerint Primusz előző helyismereti felvázolása erőltetett menetre vonatkozott? Javíts ki ha tévedek, bár én úgy értelmeztem ezek a napi távok kényelmes utazótempóban történő utazásnak az eredményei. Vágtával sem tudunk tető alá kerülni?

Jelenleg havazás volt nem kevés és ebben a korban még nincs hókotrás a lovak nem biztos hogy szeretnének egész nap térdig érő hóban vágtázni. Az utazási idők felvázolása normális tempóban őszidőben értendő szó nem volt erőltetett menetről emlékeim szerint :)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #590 Dátum: 2019. Július 22. 21:21:11 »

-   Tisztelettel de nincs teljesen igaza kegyelmes uram, ha az éjszakát fedett menedékben akarja tölteni akkor vissza kell lovagoljunk a fogadóba mert a hídtól is jó bő másfél napi lovaglásra van a legközelebbi település és a jelenlegi időjárásban lehet, hogy van az kettő is erőltetett menetben….


A második hozzászólásban volt szó erőltetett menetről, és párhuzamot vontam mert Primusz az első hozzászólásában is bő másfél napot említ, meg itt is a legközelebbi település felé. De ezek szerint én értettem félre, mert nem esett le, hogy ennyire ramaty az idő... Mea culpa. Viszont akkor meg ilyen körülmények között kb. esélytelen, hogy tető legyen a fejünk felett a következő éjszakára?
« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 22. 21:22:57 írta Alaric »
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #591 Dátum: 2019. Július 22. 21:44:54 »

-   Tisztelettel de nincs teljesen igaza kegyelmes uram, ha az éjszakát fedett menedékben akarja tölteni akkor vissza kell lovagoljunk a fogadóba mert a hídtól is jó bő másfél napi lovaglásra van a legközelebbi település és a jelenlegi időjárásban lehet, hogy van az kettő is erőltetett menetben….


A második hozzászólásban volt szó erőltetett menetről, és párhuzamot vontam mert Primusz az első hozzászólásában is bő másfél napot említ, meg itt is a legközelebbi település felé. De ezek szerint én értettem félre, mert nem esett le, hogy ennyire ramaty az idő... Mea culpa. Viszont akkor meg ilyen körülmények között kb. esélytelen, hogy tető legyen a fejünk felett a következő éjszakára?

Ha visszalovagoltok a fogadóig ahonnan indultatok akkor tető lesz a fejetek fölött azt erőltetett menetben képesek vagytok elérni mivel egy napi lovaglással és nyomkereséssel értetek el idáig :)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #592 Dátum: 2019. Augusztus 11. 11:39:01 »
Filio:

Még ma szeretnénk reagálni, csak lenne egy kérdésem mielőtt megteszem. A fogadó településében volt Domvik-templom? Nem találom a sok hozzászólás között, hogy volt-e már róla szó.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 733
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #593 Dátum: 2019. Augusztus 11. 11:44:45 »
Előbb-utóbb muszáj lesz a szabad ég alatt aludni.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #594 Dátum: 2019. Augusztus 11. 15:08:44 »
Az rendben is van. Viszont még mindig az inkvizíciót kell értesíteni először, amit egy Domvik-templomból (vagy a kolostorból) tudunk végrehajtani. Most olyan dilemmában vagyok, hogy melyik a közelebbi (vagy gyorsabb)? Ha a fogadó településében van templom, akkor az egyik pappal elküldök egy üzenetet és akkor nincs szükség arra, hogy szétváljunk, egyből tudunk menni Sanchez báróhoz. Ha nincs ott templom, akkor irány a malom, Primusz meg Gewin mennek a kolostorba onnan, mi pedig a báróhoz. Mit szólsz?
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 733
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #595 Dátum: 2019. Augusztus 11. 15:59:20 »
Ha a lovag nem mehet kísérő nélkül, mert eltéved, akkor ez ránk is igaz.

Elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #596 Dátum: 2019. Augusztus 11. 16:25:10 »
Filio:

Még ma szeretnénk reagálni, csak lenne egy kérdésem mielőtt megteszem. A fogadó településében volt Domvik-templom? Nem találom a sok hozzászólás között, hogy volt-e már róla szó.

A fogadó körül nincsen település így templom sincsen a közelében :P nem véletlenül van a nevében az "Zarándoklat". A fogadó az csak egy fogadó az út mentém magányosan amolyan feltúrbozott tanya a "vadon" szélén utolsó pihenő a civilizáció sarkában :D

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #597 Dátum: 2019. Augusztus 11. 16:30:53 »
Ha a lovag nem mehet kísérő nélkül, mert eltéved, akkor ez ránk is igaz.

Viszont van "Útmutatás" a tarsolyban.

Filio:

Még ma szeretnénk reagálni, csak lenne egy kérdésem mielőtt megteszem. A fogadó településében volt Domvik-templom? Nem találom a sok hozzászólás között, hogy volt-e már róla szó.

A fogadó körül nincsen település így templom sincsen a közelében :P nem véletlenül van a nevében az "Zarándoklat". A fogadó az csak egy fogadó az út mentém magányosan amolyan feltúrbozott tanya a "vadon" szélén utolsó pihenő a civilizáció sarkában :D

Vettem, köszönöm, akkor irány a malom. Hamarosan írok.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 733
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #598 Dátum: 2019. Augusztus 14. 09:00:56 »
Hohó! Most már 2 vezetőnk van.  :yay:

Elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #599 Dátum: 2019. Augusztus 14. 20:03:18 »
Hohó! Most már 2 vezetőnk van.  :yay:

Jééé te még élsz és követed a mesét :) nem naon nyöktetted inkvizítorok gyöngyét a reagért megértő játékos társ vagy :)