Szerző Téma: Berrana – roda mólóinál  (Megtekintve 44344 alkalommal)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #615 Dátum: 2019. November 06. 21:22:51 »
Üdv!

Durván és elítélendően csak idézni tudnék magamtól aztán döntsd-el, hogy túllépted-e a határt  :bucktooth:

Nem mint karakter, hanem, mint játékos kérdezem, mert ezzel én nem vagyok teljesen tisztában. Persze ez a kérdés a többieknek is szól, kíváncsi vagyok mindenki véleményére aki hozzá szeretne szólni.

Amit írtam mint játékosnak írtam nem a karakternek elvégre a csevegőben a játékossal csacsogok míg a játéktéren a karakterrel interakciózók  :yay: :excited:

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #616 Dátum: 2019. November 06. 21:29:01 »
Üdv!

Durván és elítélendően csak idézni tudnék magamtól aztán döntsd-el, hogy túllépted-e a határt  :bucktooth:

Nem mint karakter, hanem, mint játékos kérdezem, mert ezzel én nem vagyok teljesen tisztában. Persze ez a kérdés a többieknek is szól, kíváncsi vagyok mindenki véleményére aki hozzá szeretne szólni.

Amit írtam mint játékosnak írtam nem a karakternek elvégre a csevegőben a játékossal csacsogok míg a játéktéren a karakterrel interakciózók  :yay: :excited:

Akkor úgy fogalmazok, hogy bír-e ilyen joggal egy inkvizítor, hogy bárkit börtönbe vessen, ha úgy találja jónak (vagy alátámasztottnak)? Az, hogy túllépem-e a hatásköröm a játékban, akkor az egy másik kérdés, de most nem erre lennék kíváncsi.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #617 Dátum: 2019. November 06. 21:33:29 »
Partvonalról és csapatszintű egységről elmélkedve számomra a legdurvább karakter összemesélés (nem én végeztem követtem el) a barbár és Anthon pap összehozása volt úgy, hogy a barbár ne ölje meg a varázsló-papot, majdnem mindketten belehaltak de utána elválaszthatatlanok voltak amikor a pap elhalt egy küldetésben a barbár kigyúrta magát és 12. Tsz.-en egy martalócbandával visszatért a városhoz és felprédálta bosszúból :P

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #618 Dátum: 2019. November 06. 21:35:25 »
Üdv!

Durván és elítélendően csak idézni tudnék magamtól aztán döntsd-el, hogy túllépted-e a határt  :bucktooth:

Nem mint karakter, hanem, mint játékos kérdezem, mert ezzel én nem vagyok teljesen tisztában. Persze ez a kérdés a többieknek is szól, kíváncsi vagyok mindenki véleményére aki hozzá szeretne szólni.

Amit írtam mint játékosnak írtam nem a karakternek elvégre a csevegőben a játékossal csacsogok míg a játéktéren a karakterrel interakciózók  :yay: :excited:

Akkor úgy fogalmazok, hogy bír-e ilyen joggal egy inkvizítor, hogy bárkit börtönbe vessen, ha úgy találja jónak (vagy alátámasztottnak)? Az, hogy túllépem-e a hatásköröm a játékban, akkor az egy másik kérdés, de most nem erre lennék kíváncsi.

Joggal azzal bír mármint lefogatásra, de mostani helyzetben vajmi kevés erőforrás áll rendelkezésedre a börtönbe illetve kalodába vettetésre  :devil:

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #619 Dátum: 2019. November 06. 21:43:07 »
Partvonalról és csapatszintű egységről elmélkedve számomra a legdurvább karakter összemesélés (nem én végeztem követtem el) a barbár és Anthon pap összehozása volt úgy, hogy a barbár ne ölje meg a varázsló-papot, majdnem mindketten belehaltak de utána elválaszthatatlanok voltak amikor a pap elhalt egy küldetésben a barbár kigyúrta magát és 12. Tsz.-en egy martalócbandával visszatért a városhoz és felprédálta bosszúból :P

Részemről nem vagyok ellene az együttműködésnek, a karakter amúgy sem egy sztereotíp vaskalapos inkvizítor. Annyit mondok, hogy az eltűnés nem fog segíteni ebben, mert ha újra összefutunk, ott már nem biztos, hogy szóváltás is lesz...

Üdv!

Durván és elítélendően csak idézni tudnék magamtól aztán döntsd-el, hogy túllépted-e a határt  :bucktooth:

Nem mint karakter, hanem, mint játékos kérdezem, mert ezzel én nem vagyok teljesen tisztában. Persze ez a kérdés a többieknek is szól, kíváncsi vagyok mindenki véleményére aki hozzá szeretne szólni.

Amit írtam mint játékosnak írtam nem a karakternek elvégre a csevegőben a játékossal csacsogok míg a játéktéren a karakterrel interakciózók  :yay: :excited:

Akkor úgy fogalmazok, hogy bír-e ilyen joggal egy inkvizítor, hogy bárkit börtönbe vessen, ha úgy találja jónak (vagy alátámasztottnak)? Az, hogy túllépem-e a hatásköröm a játékban, akkor az egy másik kérdés, de most nem erre lennék kíváncsi.

Joggal azzal bír mármint lefogatásra, de mostani helyzetben vajmi kevés erőforrás áll rendelkezésedre a börtönbe illetve kalodába vettetésre  :devil:

Ez tiszta, ehhez nem ártana egy börtön is meg mondjuk városőrök, csak a hatáskörre voltam kíváncsi. Köszönöm a választ!
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #620 Dátum: 2019. November 06. 22:01:30 »
Azok a rémhírek terjengenek, hogy Gonoc KÁEM-i mivoltom árnyékot vet rátok, védelmemben hoznám fel, hogy annó ti tértetek le a sárga köves ösvényről és dobtatok egy adag kulát az ipari ventillátorba az alább idézett megmozdulással  :hug:

Domvik nyolcadik arca – Árnyak a Hét intés völgyein túl

Mesélő: Filio Mortale
Helyszín: Shadon Berrana-roda, Salza család palazzoja
Időpont: P.sz. 3693 Berrana – roda Őszközép: Szent Tarantinus hava (Hűs évszak: Morgena hónapjai – Rákok hava)
Esemény: találkozások
Résztvevők: Tyrus Valles, Aignan bel Verperiodi, Gewin Da Lorre, Rys Dan Quar, Sid Da Verione.




*Már éppen indult volna a pult és a konyha irányába, hogy a vacsora készítőivel néhány szót válthasson, amikor a visszatérő Primusznak felteszik az egész fogadót megülő kérdést. Gewin eredendően ezt Tyrustól várta, hogy mégse hagyja nyugodni a vére. Mégis a talán már kissé tolakodó, de mindenképp szóra érdemes témát Aignan Úr hozza fel. A jó lovag megtorpan az asztaltól felkeltében és érdeklődve visszaül helyére. Kissé előredőlve páncélos alkarját az asztalra fekteti és tőle eddig szokatlan figyelemmel hallgatja Primusz mondandóját. Nem vág közbe és nem is sietteti vezetőjüket, de egyre jobban érzi, hogy szívében fellángol az ismert tűz: Kardját a rászorulók és Domvik szolgálatában forgathatja ismét!

- Nem szükséges többet mondania Primusz Uram.

*Emelkedik fel ültéből a szőke vitéz.*

- Arra kérem, engedje, hogy segítsünk! Megkeressük Leddont és a prémvadászokat! Akár van kapcsolat uticélunk és a szomorú események között, akár nincs, nem mehetünk el szó nélkül eme eset és a benne rejtező gonoszság mellett!

*Tekintete a fejek felett a lámpafénybe réved és lelki szemei előtt már véres vicsorú, parázsló szemű farkas-bestiákkal szemben áll a kavargó hóviharban. ... Majd szemhéjai megrebbennek és kissé zavart kifejezés ül ki arcára. Sokkal halkabban és bátortalanabbul folytatja mondandóját.*

- A hegyek között, sajnos, nem nagyon ismerem ki magam. Ne haragudjon Primusz Uram, de megkérhetem, hogy legyen vezetőm - azaz vezetőnk - a keresésben is? ... Tudom nem erre kérték utunk elején, de Ön nélkül - azt hiszem - el se találunk a hegyekig. :-[ ... Pedig itt állunk a gyűrűjükben. ???

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #621 Dátum: 2019. November 06. 22:07:49 »
Azok a rémhírek terjengenek, hogy Gonoc KÁEM-i mivoltom árnyékot vet rátok, védelmemben hoznám fel, hogy annó ti tértetek le a sárga köves ösvényről és dobtatok egy adag kulát az ipari ventillátorba az alább idézett megmozdulással  :hug:

A védelmemben hoznám fel, hogy még mindig lett volna lehetőség, hogy pár napig ténferegjünk a rengetegben, hogy aztán csak hullákat találjunk. Így bár csalódottan, de visszatértünk volna az eredeti szálhoz. Még mindig tartom, hogy nem rugaszkodtunk el a történeti száltól teljesen. Főleg, hogy a vadászok bírhattak volna infóval mi történik a környéken az állatokkal. Bár ha úgy nézem, így is megkaptuk a választ.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #622 Dátum: 2019. November 06. 22:12:00 »
Azok a rémhírek terjengenek, hogy Gonoc KÁEM-i mivoltom árnyékot vet rátok, védelmemben hoznám fel, hogy annó ti tértetek le a sárga köves ösvényről és dobtatok egy adag kulát az ipari ventillátorba az alább idézett megmozdulással  :hug:

A védelmemben hoznám fel, hogy még mindig lett volna lehetőség, hogy pár napig ténferegjünk a rengetegben, hogy aztán csak hullákat találjunk. Így bár csalódottan, de visszatértünk volna az eredeti szálhoz. Még mindig tartom, hogy nem rugaszkodtunk el a történeti száltól teljesen. Főleg, hogy a vadászok bírhattak volna infóval mi történik a környéken az állatokkal. Bár ha úgy nézem, így is megkaptuk a választ.

Én nem is állítottam, hogy eltértetek teljesen a történettől mivel nem egy csőkalandról van szó hanem egy mikrokörnyezetről, csak éppen ebben a környezetben teljesen más irányba vágtáztatok lágy szíveteknek és gyengék gyámolítása erényeteknek köszönhetően :)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #623 Dátum: 2019. November 06. 22:20:59 »
Azok a rémhírek terjengenek, hogy Gonoc KÁEM-i mivoltom árnyékot vet rátok, védelmemben hoznám fel, hogy annó ti tértetek le a sárga köves ösvényről és dobtatok egy adag kulát az ipari ventillátorba az alább idézett megmozdulással  :hug:

A védelmemben hoznám fel, hogy még mindig lett volna lehetőség, hogy pár napig ténferegjünk a rengetegben, hogy aztán csak hullákat találjunk. Így bár csalódottan, de visszatértünk volna az eredeti szálhoz. Még mindig tartom, hogy nem rugaszkodtunk el a történeti száltól teljesen. Főleg, hogy a vadászok bírhattak volna infóval mi történik a környéken az állatokkal. Bár ha úgy nézem, így is megkaptuk a választ.

Én nem is állítottam, hogy eltértetek teljesen a történettől mivel nem egy csőkalandról van szó hanem egy mikrokörnyezetről, csak éppen ebben a környezetben teljesen más irányba vágtáztatok lágy szíveteknek és gyengék gyámolítása erényeteknek köszönhetően :)

Ha már az erény szót használtad, aminek rendkívül pozitív a visszhangja... Szóval azt akarod, mondani, hogy azzal, hogy a gyengéket akartuk védelmezni és kiállunk a jó ügy érdekében, mi hoztuk a fejünkre a shitstormot és véletlenül sem az lehet, hogy te vagy a gonosz km?  :pirate:  ;D
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #624 Dátum: 2019. November 06. 22:26:55 »
Ha már az erény szót használtad, aminek rendkívül pozitív a visszhangja... Szóval azt akarod, mondani, hogy azzal, hogy a gyengéket akartuk védelmezni és kiállunk a jó ügy érdekében, mi hoztuk a fejünkre a shitstormot és véletlenül sem az lehet, hogy te vagy a gonosz km?  :pirate:  ;D

Soha nem állítottam, hogy nem vagyok Gonoc KÁEM de csak pöpit vagyok gonocka és amúgy a lelkiismeretfurdalás ébresztés is egy a sok pszichologiai hadviselés eszközei közül, szóval szerintem óvatosabban, körültekintőbben kellett volna a gyengék gyámolításába belekezdenetek  :hug: :ahoy: továbbra is ártatlan vagyok mint másodfokon Tisztelt Bíróság  :u-rock: :punk:

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #625 Dátum: 2019. November 06. 22:35:44 »
...szóval szerintem óvatosabban, körültekintőbben kellett volna a gyengék gyámolításába belekezdenetek...

Abban a helyzetben szerintem indokolatlan lett volna körültekintőbben cselekednünk. Ha ezzel a cselekedetünkkel valakinek a haragját vontuk volna magunkra, az egészen más tészta lenne.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #626 Dátum: 2019. November 06. 22:39:59 »
...szóval szerintem óvatosabban, körültekintőbben kellett volna a gyengék gyámolításába belekezdenetek...

Abban a helyzetben szerintem indokolatlan lett volna körültekintőbben cselekednünk. Ha ezzel a cselekedetünkkel valakinek a haragját vontuk volna magunkra, az egészen más tészta lenne.

Ez kérem szépen diszkrimináció *irónia* de most legyen igazatok a KÁEM volt gonoc (de ez a dolgom, no meg a szereplők nagy része le van osztva a völgyben elvégre egy inkvizítor is eltűnt már itt a környéken :P ) most menek aludni jóéjszakát :)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #627 Dátum: 2019. November 06. 22:45:19 »
...szóval szerintem óvatosabban, körültekintőbben kellett volna a gyengék gyámolításába belekezdenetek...

Abban a helyzetben szerintem indokolatlan lett volna körültekintőbben cselekednünk. Ha ezzel a cselekedetünkkel valakinek a haragját vontuk volna magunkra, az egészen más tészta lenne.

Ez kérem szépen diszkrimináció *irónia* de most legyen igazatok a KÁEM volt gonoc (de ez a dolgom, no meg a szereplők nagy része le van osztva a völgyben elvégre egy inkvizítor is eltűnt már itt a környéken :P ) most menek aludni jóéjszakát :)

Micsoda? A KM igazat adott? A gonoszok leggonoszabbika? Ezt a beszélgetést kinyomtatom és bekeretezem  ;D

Jó éjt!
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #628 Dátum: 2019. November 07. 19:37:03 »
Azok a rémhírek terjengenek, hogy Gonoc KÁEM-i mivoltom árnyékot vet rátok, védelmemben hoznám fel, hogy annó ti tértetek le a sárga köves ösvényről és dobtatok egy adag kulát az ipari ventillátorba az alább idézett megmozdulással  :hug:

Ugye, hogy ugye?! Én ellenkeztem.  :XP: De hát ki figyelt oda rám?!  :)

Bár hozzáteszem, hogy én nem éreztem úgy, hogy a vadászok keresése miatt kitérőt tettünk volna ... A vadászok keresgélését és gyámolítását csak ezutánra vártam volna.  :mind-breaker:


Nem mint karakter, hanem, mint játékos kérdezem, mert ezzel én nem vagyok teljesen tisztában. Persze ez a kérdés a többieknek is szól, kíváncsi vagyok mindenki véleményére aki hozzá szeretne szólni.


Szerintem az éjszakai történések fényében teljesen érthető az inkvizítor (és a megtépázott csapat) reakciója/bizalmatlansága. [Ilyen röviddel az események után még szinte sokkos állapotban vannak.]
Másrészről viszont a boszorkány lány részéről is érthető a dolog, hiszen ő semmit sem tud a vérszívó társnőjéről [ámbár elméletileg - és gyakorlatilag - nem ismerjük a titkos misszióját] és így furán hathat a csapat (kissé paranoid) viselkedése.
Azt mondanám, hogy életszerű.

Habár tudta (illetve tudnia illett), hogy hova jön: Shadon. Hogy itt milyen nagy a szigorúság. Egy külhoni mágiahasználónak sem életbiztosítás, nemhogy egy boszorkánynak (még akkor sem ha nem a leggonoszabb fajtából való). Hovatovább könnyen kaphat olyan indiszkrét kérdést, hogy kifijaborjavagykedvesjányom. Amire a kitérő válasz nem a legjobb megoldás. Főleg nem egy inkvizítorral szemben. Pláne nem egy dühös/erélyes, válaszokat váróval szemben.


Partvonalról és csapatszintű egységről elmélkedve számomra a legdurvább karakter összemesélés (nem én végeztem követtem el) a barbár és Anthon pap összehozása volt úgy, hogy a barbár ne ölje meg a varázsló-papot, majdnem mindketten belehaltak de utána elválaszthatatlanok voltak amikor a pap elhalt egy küldetésben a barbár kigyúrta magát és 12. Tsz.-en egy martalócbandával visszatért a városhoz és felprédálta bosszúból :P

Már szinte látom magam előtt, ahogy a boszorkány lány elbűvöli a martalócokat, hogy együtt bosszulják meg az öreg inkvizítort.
 :ahoy:

Elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #629 Dátum: 2019. November 09. 08:26:24 »
Az elkövetkezendők nem a KÁEM-i demencia megnyílvánulásai, hanem újrajátszódik a találkozásotok és nem emlékeztek a találkozás után történtekre, mintha újraindult volna a nap (Mentálmágia – Emlékmódosítás megtöréséhez 60E szükséges)

 :rofl:

Szerintem mindent ugyanúgy kell csinálni -  még ha emiatt 3-4x indul újra a nap, akkor is - mindaddig, amíg valami emlékfoszlány nem dereng fel valakiben. Vagy valami.
Ha így lesz, a gonoc KáeM majd szól vagy kézzel int.
Ugyanis az ember ugyanabban a helyzetben mindaddig ugyanúgy viselkedik, amíg valami körülmény nem változik meg. Szerintem.