Szerző Téma: Berrana – roda mólóinál  (Megtekintve 44177 alkalommal)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #540 Dátum: 2019. Január 12. 12:07:58 »
Ha gyanakszik valakire a halpiacon, addig úgysem tudja ki "ír", míg el nem olvassa... :) Én csak azt mondom, nem látom értelmét, hogy miért ne fogadná. Amennyire én tudom, nem származik belőle hátránya.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #541 Dátum: 2019. Január 12. 12:15:19 »
Abból dolgozok amiből tudok, márpedig a telepátia fejezet ezt írja. :)

Oké én azt értem csak Gonoc KÁEM minőségemet és imázsomat ápolva a játékost (nem a karaktert) felkészítem a legrosszabbra  :devil: :punk: :ahoy:

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #542 Dátum: 2019. Január 12. 12:19:15 »
.............
Tudom elég merész, főleg, hogy Filio többször is említette, hogy eltértünk a cselekményszáltól, elég esélytelen, hogy ez számításba lett véve. Inkább csak hangulatelemnek vannak szánva (meg az ellenséges viselkedés gerjesztésére a másik báróval szemben), de lenne-e benne ráció? Igazából az a kérdés, mire kellett dobjak? :D

Ave!

Igen merész az elgondolás de ha már többször jeleztem, hogy eltértetek a cselekményszáltól akkor megjegyzem azt is többször leírtam a farkasvonyítás mellett, hogy telihold van.... Szóval lehet, hogy nem annyira merész az ötlet csak lehet, hogy nem megfelelő módon közelítetek a problémához és meztelen gatyában egyből a végkifejlethez akartok ugrani "előkészületek" és tudás nélkül ami valljuk be eléggé egészségtelen fordulatot is vehet... (a teljes tájegységet megcsináltam amúgy erőviszonyok és ismertebb személyek kapcsán szóval bármerre barangolhattok nem akartam tipik csőmodult mesélni de mivel még nem teszteltem egyetlen csapaton sem élőben így nincs bevált módszerem a "hibaelhárításra" TPK meg nem szándékom ha nem csináltok orbitális baromságot)  :u-rock: :punk: :ahoy:


Ezért is írtam, hogy szeretnék valami háttér infót szerezni a vámpírokról például, mert azt a 15 kp-t hajózásismeretre költöttem, mintsem démonológiára. :D
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #543 Dátum: 2019. Január 20. 17:29:22 »
Ave!

Elnézést a késlekedésért am Alariccal történő megbeszélés alapján készítettem egy gyermeki térképvázlatot a környékről a teljesség igénye nélkül jelzem tényleg gyermeki és az nektek mint játékosoknak szól, hogy nagyjából el tudjátok képzelni a környéket, ettől még a karaktereknek maguknak nincsen térképük és megfelelő képzettségek hiányában menthetetlenül el tudnak tévedni a völgyekben, a kék vonal patakot illetve kisebb "folyót" jelképez.



Gyermeki térképvázlat



Jelmagyarázat

1.) Fogadó A Zarándoklathoz
2.) Csorba Fog malom
3.) Diego Juan Fernández Sánchez báró erődje
4.) Ravennák kastélya

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #544 Dátum: 2019. Január 26. 11:04:57 »
Sol:

Gondolkoztál mi legyen a következő lépés? Nekem vannak ötleteim, de jó lenne megvitatni őket.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #545 Dátum: 2019. Január 26. 11:56:51 »
Először is 18 körig kell zene-bonálni a csillagok alatt, hogy visszatérjenek a mana pontok.
Felváltva aludhatnánk a hajnal első sugaráig. Utána pedig felkereshetnénk Száncsez bárót, ahogy eredetileg is terveztük.
 :puppy-eyes:

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #546 Dátum: 2019. Január 26. 19:03:55 »
Egyet értek, el kéne mennünk Sanchez báróhoz "sereget" toborozni, meg kideríteni ők kinek az oldalán állnak. Annyit javasolnék, hogy egy pár órát arra lehetne áldozni, hogy a vadászokat megkeressük (vagy csak két ember, mert nekem medtiálni/imádkozni/Primuszra pajzsokat pakolni, stb. kell) Ha nincsen nyomuk ez idő alatt, akkor így jártak, a lelkiismeret tiszta, lesz egy üdvözlégy mondva értük.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #547 Dátum: 2019. Január 26. 21:54:33 »
Ha keresztezték a némber útját, akkor nem sokat tehetünk értük. Hátha a báró hallott felőlük.
Prímuszon kívül nincs másnak nyomolvasó képzettsége. Nem hiszem, hogy sokra megyünk, ha csak bolyongunk 1-2 órát a malom körül.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #548 Dátum: 2019. Január 27. 14:59:52 »
Én sem jósolok a vadászoknak nagy jövőt, de egy próbát megér, amíg pl. nappal még regenerálom magam. Ez max 2-3 óra szerintem vagy akár még kevesebb, attól függően, mennyi idő alatt érhetünk megint tető alá, úgy hogy még nem szállt ránk az est.

Abban szintén egyetértek, hogy felváltva őrködhetnénk még fel nem kel a nap, bár még abban is kételkedek, hogy nagyon-nagyon szükséges-e még az alvás valakinek is, de igazából nem sok vizet zavar ha valaki vissza akar pihenni. Amíg te zenélsz, addig én sebet kötözök, plusz meditálnék és visszanyerném először a pszi-pontjaimat. Egyelőre úgy néz ki, hogy legalább kétszer kell teljesen feltöltenem a pszi-pontokat, mert egyszer pajzsot kell építenem Primusznak, egyszer meg üzenetet kell küldenem az inkvizíciónak. Szóval ez idő alatt úgysem kéne nagyon mozognom, addig Primusz nyomot olvashatna mondjuk veled, hogy ne maradjon egyedül, és legalább van egy varázshasználó + harcos kombó. (Vagy Gewinnel megy, mert neki van erdőjárás képzettsége, és akkor gyorsabban végeznek remélhetőleg.)

Utána vagy irány vissza a fogadó délnek, vagy a következő falu északra. A lényeg, hogy víz mentén menjünk, és hátha esetenként át is tudunk kelni a nem annyira mélyebb szakaszokon lóháton szükség esetén. (Ugye a vámpírok nem kelhetnek át folyó vizen.) A kérdés az hogy:
1. melyik irányban közelebb?
2. melyik irányban van több menedék vagy tudjuk megoldani, hogy menedék alá érjük nappal?

Nekem a kolostort is fel kell majd keresnem később, tehát lehet jobb lenne, ha a fogadó felé indulnánk, mert ha közben kiderül, hogy Sánchez is ellenünk van, akkor legalább nem kell átverekednünk magunkat a birtokán. De ez csak plusz óvintézkedés lehet.

Vélemény, ötlet?

Filio:

Térképészet Af. és felföldi létemre mennyire tudok tájékozódni a tájékon? Kb. olyan tudás birtokában lehetek, mit felskicceltél térképvázlatot?
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 27. 15:06:54 írta Alaric »
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #549 Dátum: 2019. Január 27. 16:42:31 »
Csorba Fog - Fogadó a Zarándoklathoz távolság: hajnaltól pirkadatig.
Visszamenni nem kellene. Abból a fogadóból nem jutunk közelebb a megoldáshoz.

A folyós dolognak kevés valóság alapja lehet, tekintve a Ravenna kastély elég jól körbe van véve folyóval. Ennek ellenére csak elmászott a Csorba Fogig a dög. Na meg ugye tud repülni ...

Ha északra megyünk, akkor inkább az É-K-i falut kellene megcélozni (a folyó Y ága közül a jobboldali). De úgy vélem, hogy 1 nap alatt nem jutunk el oda. Legalább 1 éjszakát a szabadban kellene eltölteni. Száncsez báró onnan légvonalban lehet, hogy 1 nap, de ha jól értelmezem a rajzokat, akkor a falu és a báró között igencsak dimbes-dombos (vagy hegyes) a táj. Tehát ezt egy kicsit zsákutcának érzem.

Keletnek kellene indulni. El egészen a malom+faluig. (úgy saccolom, hogy 2 éjszaka a szabadban) Onnan 1 nap alatt eljuthatnánk Száncsez báróhoz.

Valószínű, hogy legalább 1 bányát is fel kell keresnünk. De azt sem tartom kizártnak, hogy a térkép szélén látható kolostor és titokzatos hely is rajta lesz majd a listánkon.

Olyan sok időt nem vesztegetnék el a keresgélésre. Minden perc számíthat. Hajnalig még 1-2 óra lehet hátra. Azalatt megtehetjük a szükséges felkészüléseket és irány kelet. Azaz, hogy kicsit vissza délnek és át a hídon és úgy a következő malom felé.




Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #550 Dátum: 2019. Január 27. 18:58:20 »
Igaz, a fogadóval nem jutunk előrébb, viszont menedék egy éjszakára + Primusz jól ismeri az embereket, ami plusz védelmet jelent. Továbbá ha a pszi nem megy át az inkvizíciónak, úgy egy futárt menesztenék hozzájuk és akár Salza báróhoz. Ki tudja, talán tudunk toborozni is ha akarunk.

Onnan egy nap átjuthatunk az általad említett keleti malomig és faluig. Hiszen eddig nem siettünk, tehát ha vágtára fogjuk, akkor szerintem megoldható. Ott megpihenünk éjszakára, másnap tovább Sanchez báróhoz.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #551 Dátum: 2019. Január 27. 22:28:28 »
Szerintem nem kéne visszamenni oda, ahonnan már eljöttünk.  :) Aligha bírod rávenni ezeket a jóembereket, hogy jöjjenek veled vámpírvadászatra.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #552 Dátum: 2019. Január 29. 19:50:39 »
Ahogy említetted átgondoltam a dolgot, és tényleg nem jó ötlet elvinni magunkkal az "ártatlan" emberek, még ha rá is lehetne beszélni őket. Valamint, ha a Csorba Fogtól egy nap alatt át tudunk jutni a keleti faluig ÉS a pszi üzenet átmegy, akkor ki lehet hagyni a fogadót. Viszont ha az egyik feltétel is megbukik, én szeretnék visszamenni oda az említett okok miatt.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #553 Dátum: 2019. Január 31. 06:36:41 »
*sóhajtós smiley*

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #554 Dátum: 2019. Január 31. 21:30:54 »
Üdv!

Nem vesztem el hétvégén jövök terveim szerint és jön Haladrien is karakterrel, hogy "kisegítse" vagy éppen akadályozza a tépett csapatotokat :)