Szerző Téma: Berrana – roda mólóinál  (Megtekintve 44217 alkalommal)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #495 Dátum: 2018. November 05. 20:58:35 »
Halihó!

Bocsi a hallgatásért, kissé zsúfolt volt a program mostanság.

Szóval a terv egy kicsit felborult, hogy sajnos Quator visszalépett. Így arra gondoltam, hogy magamra vállalom én a ribiölő szerepet. Mivel a fegyverem nem mágikus, ezért először egy Áldást mondanék rá (3Mp), majd Láthatatlanság túlvilági lények előtt (20Mp). Így elméletileg +5 harcértékekkel és láthatatlanul ki tudnék a ribire rohamozni. Terv szerint bejelentenék egy csonkolást fejre, remélem sikerül túlütnöm egy dobásból és rövidre zárni a harcot. Egyedül azt nem tudom, hogy a szárnyas suttyók túlvilági lények-e, így velük szemben láthatatlan maradok-e. Viszont ha biztos ami biztos alapon elsütnél egy Fénykitörést hogy elvakíts őket, az szerintem nem árt. Mondjuk így nullázom a manapontokat, remélem a ribivel egyetemben a bűbáj is elmúlik, a szárnyas suttyók meg feloszlanak. De lehet ráérünk azzal foglalkozni, ha az első fázis sikerül.

Vélemény?

Fénykitörés?  :wtf:

Olyan van, hogy

"Illúzió" - a bárd által elképzelt dolgot jelenít meg egy 4,5 x 4,5 méter alapterületű, korlátlan magasságú oszlopban, ami akár lehet egy villanás is az én olvasatomban

"Fényvarázs" - 15 m sugarú körben lehet a fényviszonyokkal játszani, akár verőfényes nappali világosságot is elő lehet hívni, a forrást úgy megválasztva, hogy a banya szemibe süssön ÉS elméletileg a sötétség fényre érzékeny kreatúráin akár még sebezhet is - hátránya, hogy 1 teljes kör a varázslás ideje

"Vakság okozás" - 1 szegmens a varázslás ideje, nincs mágiaellenállás és 10 körre biztosít látásmentességet

Vaaaagy 1 kör alatt megpróbálok némi mana pontot kinyerni az amulettből és akkor kicsit komolyabb varázslatok között is szemezgethetek.  :puppy-eyes:

Fényvarázsra gondoltam, csak rosszul emlékeztem a nevére.

Ha egyszer kinyered a manát az amulettből, utána nehéz feltölteni megint? Mert ha nem, akkor érdemes lehetne kinyerni, hiszen ki tudja mit hoz a jövő és mennyi idő lesz cselekedni, talán máskor nem lehet erre idő. Főleg, hogy most ezek szerint nullázom a manámat és mágia tekintetében rád leszünk utalva.

A fényvarázs szerintem a legjobb megoldás, nem csak hogy hatékony lehet elvakítás / zavarkeltés céljára, még ha sebezne is a suttyókon, akkor az csak bónusz.

Akkor nekivágjunk ennek a tervnek?

edit: Kiszedem a dinamikus pajzsokból a pszipontokat, és 5 pontért csinálhatok egy Hatodik Érzéket, így megkérdezhetem a gonosz KM-ünket ő "támogatja"-e eme nemes tervünket? :)

Csak teljesen üres követ lehet újratölteni. Jelenleg úgy néz ki, hogy kb 1/3 mp áll rendelkezésre, míg a kő 100%-on van. 1 kör kinyerés után ez az arány megfordulna, 100% állna rendelkezésre és a kőben maradna 1/3.

A feltöltéshez 1 óra transz kell. Illetve csillagfényes éjszaka. 18 kör zene-bona a szabad ég alatt, 1 óra transz, újabb 18 kör zene-bona, hogy visszakerüljön max mp-re.

Csak a kinyerés is 1 kör, a fényvarázs újabb 1 kör ...

Idézném a kedves gonoc KáeM-et, élünk mi még akkor?  :rofl:

Illetve nem úgy vettem ki a szavaiból, hogy támogatná az efféle erőszakos megoldásokat.  :fair_fight:

Üdv!

Valójában bármiféle „megvalósítást” támogatok ergó nem gördítek leküzdhetetlen akadályokat a megvalósításba csak döntsétek el, hogy mit szeretnétek csinálni a hetedik körben meg kezdeményezzetek, egyenlőre a helyzet eléggé nyugtalanító Sid jajongva kifelé kúszik az éjszakába Gewin lovag elkeseredetten suhogtat a láthatatlanná vált és látszólag magából kivetkőzött Rys feltételezett tartózkodási helye felé.

Ui. a mostani hétvégém még durván munkás utána remélem enyhül a nyomás :P

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #496 Dátum: 2018. November 05. 21:32:31 »
Egy Aura (Etk. 118.o.) a láthatatlan Rysen orvosolná a problémát? Nem mondja az írás, hogy meg is kell érinteni a célpontot ... elég ha gondolok rá (mivel látni nem látom, de tudatában vagyok a jelenlétének)?  :read:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #497 Dátum: 2018. November 05. 21:40:07 »
Egy Aura (Etk. 118.o.) a láthatatlan Rysen orvosolná a problémát? Nem mondja az írás, hogy meg is kell érinteni a célpontot ... elég ha gondolok rá (mivel látni nem látom)?  :read:

Üdv!

Utállak mert már megint szabályhézagra hivatkozol  :ninjabattle: sem a varázslat sem a Fénymágia általános leírása nem hivatkozik arra, hogy a bárdnak látnia kell az áldozatát sajnos és a konkrét varázslat hatótávja 10 méter ergó a szabályhézagra hivatkozva, ha 10 méteren belül van még Rys akkor rá lehet olvasni a "Fény" Aurát mondtam már, hogy utállak  :hug: akkor mondom  :punk:

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #498 Dátum: 2018. November 05. 21:47:06 »
Azzal tudom még magyarázni, hogy bár nem látja, de tudja, hogy ott van, hogy ő van ott. Egy láthatatlan ellenfélnél nem tudja konkrét személyhez kötni a varázst ...

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #499 Dátum: 2018. November 05. 21:49:03 »
Azzal tudom még magyarázni, hogy bár nem látja, de tudja, hogy ott van, hogy ő van ott. Egy láthatatlan ellenfélnél nem tudja konkrét személyhez kötni a varázst ...

Nem kell magyarázni megtaláltad a szabályhézagot egyébként is a mágia nem fizika szóval, ha Rys amikor elvarázsolod a mágiát még a 10 méteres környezetedben lesz / van akkor megfogan rajta a mágiád  :u-rock: :punk: :punk: :ahoy:

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #500 Dátum: 2018. November 05. 22:15:26 »
Ezen kívül még a következőre gondoltam:
Fantomsereg (122.o.)
Hangteremtés (117.o.) - 12 m sugarú körön belül kell lennie a hang forrásának, ami a legtávolibb pont lenne, a felbukkanó sereg irányából, fegyver és páncélcsörgés, menetelés zaja ...

Már ha van olyan irány, ahonnan egy sereg felbukkanhat anélkül, hogy 20 m-nél közelebb jönnének.
Vagy a másik megoldás, ha a környező fák közül elf íjászok bukkannának elő célra tartott íjjal és azt az érzetet keltenék a büdös banyában, hogy körbe vannak véve.  :devil: Ez esetben lehetne folyamatosan változtatni a hang irányát a 12 m-es körvonalon. Erdei léptek zaja, reccsenő faág, stb. amit a szellő magával hoz ...

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #501 Dátum: 2018. November 10. 19:18:54 »
Üdv!

Az Aura nagyon tetszetős, megy a pacsi érte!  :ahoy:

A fantomsereggel az a bajom igazából, hogy kétlem, hogy meg lehetne téveszteni a ribit, szerintem úgy ismeri az erdőt mint a tenyerét, plusz ugye az állatoknak parancsol, elméletileg nem feltétlen nagy ostobaság, hogy az állatok "kémkedjenek" neki. Mondjuk ha sikerülne is megtéveszteni, nem hiszem, hogy olyan sokáig élvezni tudnánk ezt a pillanatnyi zavart.

A fényvarázs megtévesztés szempontjából igaz hasonló helyzeti előnyt jelent, csak ott még talán sebződnek is a suttyók elméletileg.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #502 Dátum: 2018. November 11. 14:44:57 »
Alaric, mit szeretnél, megvakítsam a banyát és megrohamozod? Vagy a 7. kört mana-kinyerésre használjam fel?
A fényvarázs nem hiszem, hogy nagy meglepetést okoz nekik.... kivéve persze ha érzékenyek a fényre .... de ha mégsem, akkor elpazaroltunk 1 teljes kört és 3 mp-t.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #503 Dátum: 2018. November 11. 17:01:42 »
A 7. kört használd mana kinyerésre szerintem, mivel mielőtt megrohamozom a ribit, előtte meg kell áldanom a fegyvert (5 szegmens - 3MP), utána láthatatlanná kéne válnom (2 szegmens - 20 Mp), tehát a 7. kör nekem felkészülés a rohamhoz. Ha akkor ellövöd a fényvarázst, akkor tényleg csak elpazaroljuk a manádat.

A fényt nem is feltétlen a banya ellen vetném be, inkább úgy, hogy a bejáratból sugározzon kifele és inkább a suttyók miatt "aggódom", mert nem tudom ellenük működik-e a láthatatlanság. Tehát ha csak addig vakulnak el / sebződnek amíg elhagyom a malmot, az bőven elég, utána a vámpír ellen már láthatatlanul rohamozok, ráadásul megáldva bejelentve egy csonkolást fejre. Szerintem ez működőképes, buktatója az lehet esetleg ha lelép a vámpír és a suttyók ellen nem hat a láthatatlanság, és így külön válunk... :D

De az utunk mindenképpen kifelé vezet, szóval akkor már miért ne próbálnánk meg? Ha a suttyók pedig sebződnek a fényre, utána lesz manád, hogy jobban megszívasd őket. Mit gondolsz?
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #504 Dátum: 2018. November 11. 18:54:00 »
Okay.

7. kör:
Aura Rysre - 1 szegmens, -3 mp
(aktuális mana: 11 - 3 = 8 mp)

Mana-kinyerés amulettből 1 körön át (a 8. kör 1. szegmensében ér véget)
kőben lévő mana: 32 - 24 = 8 mp
aktuális mana: 8 + 24 = 32 mp

/habár magát a fényvarázst 1 körig tart megidézni, tehát ha a 7. körben manát gyűjtök, akkor csak a 8. körben kezdődhet meg a ráhangolódás a fényvarázsra, tehát csak a 9-ben lőn világosság/

Tehát úgy tűnik, hogy a 7. kört a felkészülésre kell fordítanunk, neked az áldásra és láthatatlanságra, nekem meg a fényvarázsra.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #505 Dátum: 2018. November 11. 19:59:31 »
Hmm, igen, akkor ez a 7. kör felkészülés a harcra. Akkor ha jól értem Aurát idézel Rysre majd felkészülsz a fényvarázsra és elsütöd a 8. kör elején. Tehát a 8. körben már akár Rys ellen segíthetsz Gewinnek, vagy a suttyók ellen veted magad karddal / íjjal és közben kinyered a manát ha akarod. (És persze ha fel tudod tartani a koncentrációt és a harcot egyszerre)

Én - miután sikeresen megkötöztük Primuszt -, magamhoz veszem a földről és  megáldom a fegyverem, majd láthatatlanságot mondok magamra, a 8. körben kirohamozok, miután fényárral elvakítottad az ellent és szeretném lecsapni a banya fejét.

Ha jól tudom, akkor vagy tárgyra mondok áldást vagy személyre, igaz? Szóval ha a kardot megáldom, akkor mágikus lesz, viszont a harcértékeim nem emelkednek, jól tudom?

Akkor:

7. kör

Áldás a hosszúkardra (3 MP - 5 szegmens)
Láthatatlanság túlvilági lények előtt (20 MP - 2 szegmens)

Aktuális mana: 24
Marad: 24-23 = 1

"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #506 Dátum: 2018. November 14. 19:57:11 »
Hmmmm

Akkor most mi van ? Bevallom lemaradtam vagy nem ? Kell reagot írnom vagy még tervezés fázisban vagytok ? Lécci lécci segítsetek  :give-up:  :panic:

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #507 Dátum: 2018. November 15. 13:01:06 »
A 7. körben felkészülünk a ránk váró megpróbáltatásokra.

7. kör

Idézetet írta: Alaric
Áldás a hosszúkardra (3 MP - 5 szegmens)
Láthatatlanság túlvilági lények előtt (20 MP - 2 szegmens)

Aktuális mana: 24
Marad: 24-23 = 1

A magam részéről:

Aura Rysre (118.o.) - varázslás ideje: 1 szegmens, -3 mp
időtartam: 10 kör
(aktuális mana: 11 - 3 = 8 mp)

Fényvarázs (120.o.) - varázslás ideje: 1 kör (amivel átcsúszunk a 8. kör 1. szegmensébe), -3 mp
időtartam: 8 perc
(aktuális mana: 8 - 3 = 5 mp)
verőfényes napsütés, melynek forrása: ajtó feletti pont (kívülről természetesen) - hogy a sötétség gonosz kreatúráinak jól a szemébe világítson (és sebződjenek, ha érzékenyek az ilyesmire)
 :pumpkin:


Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #508 Dátum: 2018. November 17. 12:45:09 »
Hali!

Sol jol mondja, ezek a tervek. Es csak nagyon remelem, hogy lesz eleg ido, hogy lecsaphassam a ribi fejet.

Illetve en tervezek egy reagot irni, mondjuk ez ne akadalyozzon meg titeket, ha ti is szeretnetek, nem kell ram varni.

Sol:

Ugye nem tudom mire kepes a karaktered, igy nem mondhatom neked, hogy teremts vilagossagot, de valami olyasmit fog elejteni, hogy a napsutes igencsak jol jonne, amibol te tovabb gondolhatod a cselekmenyt. Azert mondom, hogyha te hamarabb irnal.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #509 Dátum: 2018. November 20. 06:23:51 »
Hali!

Sol jol mondja, ezek a tervek. Es csak nagyon remelem, hogy lesz eleg ido, hogy lecsaphassam a ribi fejet.

Illetve en tervezek egy reagot irni, mondjuk ez ne akadalyozzon meg titeket, ha ti is szeretnetek, nem kell ram varni.

Sol:

Ugye nem tudom mire kepes a karaktered, igy nem mondhatom neked, hogy teremts vilagossagot, de valami olyasmit fog elejteni, hogy a napsutes igencsak jol jonne, amibol te tovabb gondolhatod a cselekmenyt. Azert mondom, hogyha te hamarabb irnal.

Üdv!

Alaric akkor kivárom a reagodat a továbbiak előtt......