Szerző Téma: Berrana – roda mólóinál  (Megtekintve 44233 alkalommal)

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #450 Dátum: 2018. Szeptember 17. 13:46:41 »
Üdv!

5. kör

Fegyvertöréssel próbálkozom a lángoló husáng ellen. (Ld. kockadobó)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #451 Dátum: 2018. Szeptember 18. 21:13:14 »
Annyival kiegészíteném a tevékenységemet, hogy kínokozás diszciplínával 1Fp fájdalmat okoznék Sidnek, hátha ezzel felocsúdna a "tehetetlenségéből". Mindjárt dobok rá.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #452 Dátum: 2018. Szeptember 22. 18:39:14 »
Halihó!

Először is köszönöm, Filio, a születésnapt reagot! Jót mosolyogtam rajta. :D

Másodszor:

Ha Sol úgy döntene hallgat rám, akkor az 5. körben futva simán oda kéne érnie az apródhoz és sikerülne be is húznia, nem? (Az ereje meg van hozzá)
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #453 Dátum: 2018. Szeptember 22. 19:49:43 »
Vagy a másik lehetőség, hogy amint megvan a megkötözés, elnyomok egy "Vakság okozást" (Et. 118.o., varázslás ideje: 1 szegmens, költsége: 8 Mp +3Mp = 5+5 kör, összesen 10 körre) a boszorkány vámpíron, ami ellen NINCS mágiaellenállás, oszt lesz 10 körünk megrohamozni a szipirtyót.


HB Alaric!  :ahoy:

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #454 Dátum: 2018. Szeptember 22. 20:03:30 »
Sol:

Köszönöm szépen! :)

Jó ötlet, habár én a támadással felhagynék szívem szerint. Van ellenünk 3 szárnyas suttyó, kik nem tudjuk ki fia borja + vámpír + Sid + Primusz + Rys. Mi vagyunk hárman, hacsak nem csökken tovább a szám... :D

1. Szóval én a zűrzavart amit keltesz - bármi is legyen az - arra használnám, hogy átvágtassunk a patakon - ezzel megszabadulnánk lehetőleg a vámpírtól, akinek nem kéne szabad átkelnie folyó vízen
2. Ha van erdő vagy fás rész a patakon túl, úgy odavágtatnék, hogy a szárnyas suttyók ne tudják kihasználni, hogy repülnek.
3. Ha Rys követ, úgy hárman vagyunk egy ellen, ami már jobb arány. (Persze reméljük, hogy Sid nem sok vizet zavar, illetve Primusz megkötözve marad és persze a suttyókat legyaktuk, vagy visszahívják őket)

Nekem ez lenne a tervem, amit persze meg is osztok veletek in-game. (Kivéve azt mit csináljon Sol karaktere zavarkeltésként, mert arról gőze nincs) A visszavonuláshoz továbbá biztos, hogy használnám a szent jelkép felmutatását, remélhetőleg azzal is távol tartom magunktól a szajhát.

Filio:

A patakon túl van fás / erdős rész?
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #455 Dátum: 2018. Szeptember 22. 20:19:08 »
Szerintem, ha 10 kör alatt elintézzük a némbert, aki nem lát, tehát varázsolni nem tud ... (emberi számítás szerint) ... akkor a szárnyas suttyók hivatalosan is vissza lennének vonva és a többiekről is leszállna az átok.

Nem hiszem, hogy a fejvadásszal a nyakunkban sikeresen kereket tudnánk oldani a lovakkal egyetemben. Ráadásul most már Sid is "látja", hogy nem osztozunk a rajongásában ... félő, hogy némi agressziót fontolgat ő is.

Ketten kiszaladunk, rohamozunk ... 10 körig üsd-vágd-nemapád .... addig Gewin megpróbál nem átkerülni a túlvilágra.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #456 Dátum: 2018. Szeptember 22. 20:31:21 »
Nem tudom. Szerintem a lovag nélkül esélytelen a szemtől szembeni ütközet. Ráadásul a suttyók még ott vannak, hiába "vak" a vámpír. Ketten három ellen... Rossz előérzetem van. :D
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #457 Dátum: 2018. Szeptember 22. 21:15:48 »
Nekem mindenképp rossz előérzetem van.  :)

Ne feledkezzünk meg arról, hogy Rys eltűnt (láthatatlanná vált?).
Attól tartok, hogy a suttyók ellen 3-unknak sem lenne esélye.

"az égen kirajzolódik egy szakadt szárnyú sötét alak mélyfekete szelvényezett vértben"

+vannak ilyen jószágai is a némbernek:
"Árnyak mozognak a kavargó ködben öten vagy hatan lehetnek hatalmasak úgy kettő vagy kettő és fél méter magasak görnyedten szinte négykézlábra ereszkedve járnak megrohanják az épületet a kő szikrázik karmaik alatt"

Őtet kellene kiiktatni. Ő mozgatja a szálakat, tartja csapdában az embereinket.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #458 Dátum: 2018. Szeptember 22. 21:24:47 »
Egyetértek, hogy ő a fő célpont. Viszont jelen esetben ez a vállalkozás kudarcra van ítélve. Ha mindenki egy oldalon állna és nem lennének bűbáj alatt a többiek, azt hiszem úgy lenne esély, hogy a többi szolgát feltartjuk, amíg két valaki legyakja a szajhát. Nekem már nincs pszim kb, mana is kevés, amit tartalékolnék vészhelyzetre. Mint ahogy említetted, még vannak jószágok is, ha azok megjelennek, na akkor igazán tetőfokára hág a vészhelyzet. Nem mintha most rózsásan állnánk...

Arról nem beszélve, hogy ez a vámpír nem is Ravenna Cornelia, a fő-fő szarkeverő... Szóval lehet nem is egyedül van. Bár utóbbiban kételkednék, vannak annyira gőgösek ezek a vérszopók, hogy azt higgyék, egyedül is boldogulnak segítség nélkül...

Edit:

Sol, még hogy nem támadódobás volt... :D :panic: :rofl:
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #459 Dátum: 2018. Szeptember 22. 21:32:34 »
Nem Ravenna?  :yjawn: Honnan tudod?

Nos hát annyira reménytelen a helyzet, hogy van még olyan is, hogy "Fantomsereg" (Et. 122.o., 1 szegmens alatt megfogan, 5 Mp) ... egy csörgő-zörgő sereg masírozik a holdfényben (?) a malom felé ...
Egy egész hadsereggel csak nem kívánnak megütközni.

Ha nem jön be a csel, akkor futás a hátsó ajtón át.  :give-up:

Edit: vagy előtte még felajánlhatom, hogy befestem lózsaszínűre ővérszopósága haját, ha elenged minket.  :rofl:

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #460 Dátum: 2018. Szeptember 22. 21:52:56 »
Jo otlet, en meg befonom azt. :D

Ravenna Cornelianak fekete haja van, ez a nember meg voros. Hacsak nem km-i eliras.

Sajnos hatso ajto nincs, ledonteni a falat nem tudjuk, az ablakon meg nem fernek ki a lovak. Itt csak elore vezet az ut. Itt Zrinyikent kell kitorni. :D

Vaksag okozas vagy valami fenykitores hatasosabb lenne szerintem. Van olyan intelligens, hogy atlasson a fantomseregen szerintem. De ez a kesobbiekbe  jol johet ha tuleljuk...
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #461 Dátum: 2018. Szeptember 22. 22:01:49 »
Sajnos a manám 2/3-a elment a bűvész trükkre, hogy megismerjük a malom szomorú históriáját.
A sötétség eme kreatúrái érzékenyek a fényre?

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #462 Dátum: 2018. Szeptember 22. 22:21:10 »
Feny es tuz, mar ami a vampirt illeti. A lovagnak van meg egy titkos fegyvere, ha a feltve orzott fokhagymait beledorzsoli a nember szemebe...  :rofl:

A suttyokrol nem tudok nyilatkozni, nem tudom mik ok. Talan valami demon, vagy ghoul ha letezik a magusnan ilyesmi. Talan kesobb kiderul.

A farkasok csak szimplan farkasok lehetnek, mig a "joszagok" atvaltozott vampirok. Ami szerint legalabb 4 vampirral van dolgunk, abbol az egyik a vampirurno. De lehet, hogy tevedek es tulgondolom. Mondjuk ez Irl "tudas", a karakter szerint egyelore 2 vampir van.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #463 Dátum: 2018. Szeptember 22. 22:31:55 »
Vegyük számba a lehetőségeinket:
1. elmenekülünk - ennek van (talán?) a legkevésbé egészségkárosító hatása, de ha Cornélia csicskáját sem tudjuk legyőzni, akkor milyen esélyekkel szállunk szembe vele? Legjobb, ha visszasunnyogunk a báróhoz.  :D
2. harcolunk a szárnyas suttyókkal és a 2 méter magas farkasemberekkel - nem mi vagyunk a favoritok
3. elijesztjük őket - pl. fantomsereg, napfény (?)
4. valamilyen úton-módon megpróbáljuk közvetlenül elintézni a vöröskét, hátha attól a többiek is elkotródnak

Az 1. ponthoz: szerintem nincs időnk felszerszámozni a lovakat és szépen kivezetni őket a malomból ... Bent van Rys és Sid, akik valószínűleg mindent elkövetnek, hogy hátráltassanak. Plusz a suttyók is előbb-utóbb bekéredzkednek , ha sokat molyolunk odabent.
"hátul a malomrészben vannak ablaknyílások" - azon át ki a szabadba és usgyi

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #464 Dátum: 2018. Szeptember 22. 22:55:41 »
1. A tervem az, hogyha tuleljuk, akkor begyujtjuk a tuleloket (vadaszokat) ha vannak, hogy tobben vonuljunk a gonosz ellen. Plusz megy a pszi-mail az inkvizicionak, hogy kuldjek a lovassagot a leghamarabb, es remenykedunk, hogy kihuzzuk addig es ok is idoben ernek oda.

2. Hat nem mi vagyunk

3. Amint mondtad, a suttyok meg az allatkak a nember iranyitasa alatt vannak, rajuk nem hatna egyik sem. A napfenynek / tuznek tartosnak kell lenni, hogy tenylegesen artsunk neki.

4. Ez mukodhetne, ha nem lennenk szetzilalva meg erejunk teljeben lennenk.

Osszesegebem 1 vagy 4. Hatodik erzekkel meg lehet tudakolni a km-et melyik a jo megoldas.

Gondoltam hogy ott hagyjuk a lovakat, de utana rohadtul lekorlatoznank a mozgasunkat. Illetve ezzel hatrahagyjuk Primuszt, Sidet, Ryst. Ha mas nem nyereg nelkuli vagta. De szerintem ha a lovag feltartja oket az ajtoban lenne idonk nyergelni. Az ajtoban nem ervenyesul a tulero, mert nincs tobb hely. Szukseg eseten en is beszallok a vedekezesbe. Sidet meg megprobalom Rendreutasitani. Az 2 mp, 25E. Rajta biztosan atmegy, a vampir erosseget viszont biztos nem haladja meg. Csak ezt a karakterem nem tudja.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."