Szerző Téma: Berrana – roda mólóinál  (Megtekintve 44163 alkalommal)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #30 Dátum: 2016. Február 15. 22:00:47 »
"Mivel inkvizítorként tevékenykedve nincs rá szükségük, nem alkalmazzák a Pajzshasználat és Nehézvértviselet képzettségeket."

Vagy most ezt a mondatot, lehet úgy értelmezni, hogy általánosságban nincs rá szükség, de nem tiltott képzettségek?
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #31 Dátum: 2016. Február 15. 22:03:28 »
 :console:

Azt is mondja az írás, hogy "igen ritka esetben" paplovagból is válhatik inkvizítor + a Domvik lovagok ezüst- vagy aranyszínű teljes vértezetben rohangásznak.

(Tudom, hogy épp nem témába illik, ezért csak halkan jegyzem meg, hogy mindenki örvendezzék:
konvergálok egy muzsikus felé.  :yay: )

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #32 Dátum: 2016. Február 15. 22:10:22 »
Hóhérpoéta?  :u-rock: :D

Akkor megvárom mit mond Filio, aztán meglátom. De van egy baljós érzetem.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #33 Dátum: 2016. Február 16. 20:28:36 »
"Mivel inkvizítorként tevékenykedve nincs rá szükségük, nem alkalmazzák a Pajzshasználat és Nehézvértviselet képzettségeket."

Vagy most ezt a mondatot, lehet úgy értelmezni, hogy általánosságban nincs rá szükség, de nem tiltott képzettségek?

Üdv!
Sajnos tegnap este az internetszolgáltatónk úgy döntött, hogy nekünk nem jár internet és a hálózat kimaradást ma estig sem sikerült helyreállítani és mivel a mobil internet  lehetőségeim igen szűkösek ezért csak röviden, bővebben akkor térek vissza, amikor helyre áll az itthoni internetünk sorry.

Alaric
Ha kiterjesztően értelmezem a PPL-2 55-60 oldalakon leírtakat akkor a kezdő inkvizítor nem elveszti a paplovagi pályafutásából megszerzett és megkapott képzetségeket csak a jövőben jellemzően nem használja azaz általában nem fog nehéz, teljes vagy fél vértezetben rohangálni és súlyos fegyvereket lóbálni, de ez nem zárja ki a teljes vértes paplovagi múlttal rendelkező inkvizítorok létezését csak éppen ritkák mint a fehér holló azaz nem jellemzőek. No de mi van, ha a „klérusnak” pont, hogy egy páncélos inkvizítorra van szüksége ? ? ? Szóval kimondottan tiltó szabályt nem olvastam, és mint mesélő én sem kívánom tiltani az elmédben kibontakozó Domvik kardja inkvizítor képet.
Továbbá ha a paplovagból inkvizítorrá váló karakter mellet döntesz akkor a képzettségeid a keményfedeles ződ Domvik paplovag képzettségei + PPL-2 55-56 o. Leiosz Thaira paplovag képzettségeit és a végén 7. Tsz.-től az Inkvizítor kis képzettségcsomagja és kp megkötései…

Más
Aki esetleg lovag karakterrel kacérkodik az ingyen és bérmentve kis egységcsomagként ha igényt tart rá kaphat egy idomított nehéz harci mént, egy utazó lovat és egy öszvért vagy egy szamarat a felszerelés cipelésére valamint egy apródot (1. Tsz.-es lovagnak számít) a egységcsomag élelmezéséről a tulaj köteles gondoskodni.
Amint lesz internet bővebben is értekezem a továbbiakról…..

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #34 Dátum: 2016. Február 16. 21:20:46 »
Filio
Megkísérteném a sorsot, úgyhogy ha időd engedi, hozz létre légyszi egy kockadobálós topicot.

Érzékelés tulajdonság meghatározására lehetne-e használni az Új Tekercsek 10. oldalán lévő táblázatot az egységes 2k6+6 helyett?

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #35 Dátum: 2016. Február 16. 23:09:13 »
Köszönöm, ez nagy segítség! :hug:

Még egy merész kérdés:

Bátorkodom ikerkasztot hozni (1. szintű harcos, 6. szintű pap, 1. szintű inkvizítor), mennyire elvetemült ötlet ez és mennyire feszegetem ezzel a KM-i tűrőképesség határát? :)
Természetesen ha ez már nem fér bele, akkor maradok az echte pap vagy paplovag kombónál. (Elsősorban megpróbálnám a papból kihozni a nehézvértes alakot.)
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #36 Dátum: 2016. Február 18. 19:06:08 »
Beszélgessünk a dobásaimról.  :D
1. sorozat: kuka
2. sorozat: az ügyességet és a 4 mp/szintet is kevésnek érzem, ámbátor érdekes megoldás lehet egy 18-as erő+szépség kombó  :yjawn: (melyiket dobjam újra? ügyesség vs int?)
3. sorozat: leginkább kiegyensúlyozott, a 12-es intet kell egyértelműen újradobni, (Edit=) itt is keveslem a 14-es intet, azaz a 4 mp/szintet
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 18. 19:14:32 írta Sol »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #37 Dátum: 2016. Február 18. 20:16:23 »
Beszélgessünk a dobásaimról.  :D
1. sorozat: kuka
2. sorozat: az ügyességet és a 4 mp/szintet is kevésnek érzem, ámbátor érdekes megoldás lehet egy 18-as erő+szépség kombó  :yjawn: (melyiket dobjam újra? ügyesség vs int?)
3. sorozat: leginkább kiegyensúlyozott, a 12-es intet kell egyértelműen újradobni, (Edit=) itt is keveslem a 14-es intet, azaz a 4 mp/szintet

Üdv!

2. sorozat. Ha nem egy sokat varázsoló bárdot is tudnál élvezni afféle klasszikus széltoló muzsikust - csepűrágót akkor én az ügyességet dobnám újra a helyedben  :punk:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #38 Dátum: 2016. Február 18. 20:21:49 »
Köszönöm, ez nagy segítség! :hug:

Még egy merész kérdés:

Bátorkodom ikerkasztot hozni (1. szintű harcos, 6. szintű pap, 1. szintű inkvizítor), mennyire elvetemült ötlet ez és mennyire feszegetem ezzel a KM-i tűrőképesség határát? :)

Üdv!

Hááát eléggé feszegeted a tűrőképességem határát, de egyből és elvből nem mondok nemet alszom rá párat, bár egy paplovag inkvizítornak jobban örülnék de nem ragaszkodom hozzá no és természetesen az elvetemült ötletednél az előtörténet nagyon sokat számít, hogy a gyomrom képes legyen megemészteni a hibrid karakterötletedet....  :yjawn: :mind-breaker: :)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #39 Dátum: 2016. Február 18. 20:27:10 »
Üdv!

Amint eldöntöm, mivel szeretnék jönni, én is nekiállok dobálni.  :u-rock:

Akkor van egy bárdunk, egy inkvizítorunk és egy lovagunk idáig, ugye?

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #40 Dátum: 2016. Február 18. 20:45:15 »
Alaric
Iker (és váltott) kasztnál kimondottan 2 kasztról beszél az írás.
Mindazonáltal, amikor 7. szintre lép, akkor az számára az első taleoszi (azaz inkv.) szint.
Ilyenformán nem hiszem, hogy ikerkasztról beszélhetnénk....

Illetve tisztázni kellene, hogy iker vagy váltott kasztra gondol Alaric a harcos-pap esetén.
Szerintem harcost indítana, aki aztán pap lészen és onnan már csak papi mivoltában fejlődik tovább.
Mert akkor ez esetben váltott kasztú lenne.  :yjawn:

De tanult kollégáim nyugodtan javítsanak ki, ha rosszul értelmezen az írás szavait.  :)

CKL
Ha tudok választani a 2 sorozat közül. Illetve a te meglátásod is várom, hogy ügyesség vs int legyen újradobva No2 sorozatnál.
Az eredeti koncepcióm az volt, hogy a figura a muzsika irányába tolódna el a csajozós szerencsejátékos helyett. Itt nem baj, ha nincs magas Szépség. Ezt kb fedi a No3, csak alacsonynak találom az Intet ...
Viszont a No2 elgondolkodtatott.  :D 18 Erő/Szépség.  :kid: És ugye jöhet még 18 Int is akár ...
Vagy a másik, ami még foglalkoztat egy Arénák Csillaga viador, aki mára már csak ("szép szóval") celeb.  :ahoy:
Vagy valami Domvik hitű udvari orc lovag.  :yjawn: Akinek van fegyverhordozója ...
Csak akkor túl sok a harci erő és nincs kevés a manahasználó.  8)

/Edit/
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 18. 20:59:34 írta Sol »

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #41 Dátum: 2016. Február 18. 21:37:39 »
Sol:

Abszolút jó a meglátásod, most én is utánaolvastam bővebben, mert elég régen játszottam ikerkasztú karakterrel. Szóval amire én gondoltam az a váltott kasztú karakter lenne, ahogy mondtad. Harcosként indult, de pap lett végül belőle.

(Edit) A második dobássorozatodnál én is az ügyességet dobnám újra.

Filio:

Az előtörténet miatt gondoltam - a most már jól körülhatárolt - váltott kasztú karaktert. Azt hiszem a paplovagra is rá tudnám húzni, de első ötletként nem az volt meg bennem, így efelé orientálódnék ha lehet.

Illetve közös szövegértelmezést kérnék. Ugye váltott kasztú karakter esetében - 3 tapasztalai szint lejön. Na már most 1 szint esetében ugye ez nem változik, tehát nem törlődik ki a karakter az univerzumból mert minuszba ment? :D
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 18. 21:42:06 írta Alaric »
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #42 Dátum: 2016. Február 19. 06:50:59 »
"Amint eldöntöm, mivel szeretnék jönni, én is nekiállok dobálni.  :u-rock:"

Dobj  mind3-ra. Hátha segít eldönteni, ha látod, hogy valamelyik kiemelkedő ...


"Illetve közös szövegértelmezést kérnék. Ugye váltott kasztú karakter esetében - 3 tapasztalai szint lejön. Na már most 1 szint esetében ugye ez nem változik, tehát nem törlődik ki a karakter az univerzumból mert minuszba ment? :D"

Elvileg nem mondja az írás, hogy -3 tsz, de min. 1. szint ...
Elképzelhetőnek tartom, hogy ha 4. tsz alatt váltasz, akkor nem beszélhetünk váltott kasztról.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #43 Dátum: 2016. Február 19. 18:53:53 »
Sziasztok!

Én se vesztem el (nagyon), csak eléggé tartok a kockadobótól, de érdekesnek is találom a dobálás örömét. :)

Ha már vélemények:
Mi a véleményetek egy 9-es IQ-ról lovagként? :mind-breaker: ... Ezzel az osztott pontból is pont olyan tudna lenni, amilyet akartam. Csak sajna a pszi eléggé sanszos, hogy ugrik. :mind-breaker:  :)


Sol:
Azt vágod, hogy a bárd Int-es dobáskódja 1k10+8(x2) ?
Tehát minden sorozatnál 2-szer dobhatod az IQ-t és a jobbik számít. Ez az alap dobáskód, még a Filio-féle újradobásos dolog előtt.

Alaric:
Váltott kaszt - hozzátéve, hogy én is elég rég olvastam - úgy emlékszem, hogy ha 4. szint alatt, pl 1.szint után váltasz, akkor annyi történik, hogy amiről váltottál annak az alap harc és életerő/fájdalomtűrés értékeit használod az új kaszt szintenkénti értékeivel. (Persze a szintenkéntiek a régi kasztból elvesznek. Kivéve képzettségek és Kp-k.)

Ha jól emlékszem, akkor ez úgy nézne ki az esetedben, hogy 7. szintű pap az alábbi "alap értékekkel":

Harcosként dobott tulajdonságok. 1. szintű harcos képzettségei a 7. szintű pap képzettségei mellett.

KÉ alap 9
TÉ alap 20
VÉ alap 75
CÉ alap 0
HM/szint 8(3)
Kp alap 24 (harcos alap +  harcos 1.szint)
Kp/szint 10 (pap)
Ép alap 7
Fp alap 6
Fp/szint K6+2

CKL:
Igen. jól vázoltad a felállást. :)
Bár egy kicsit elgondolkodtam a lovag helyett mégis paplovagon, de ez csupán egy halvány ötlet. :)

Filio:
Ezzel kapcsolatban még egy kérdés: Azt jól értettem, hogy ha mondjuk mégis inkább paplovag lennék, akkor azt az ETK-s képzettségcsomaggal + ezen felül a PPL2-s Domvik-paplovag bónusz képzettségcsomaggal tehetném? :)

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Berrana – roda mólóinál
« Válasz #44 Dátum: 2016. Február 19. 19:19:54 »
Quator
Láttam, de vmiért lehagytam... Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem.   :ahoy:
Rágörcsöltem az alacsony értékre és nem láttam a fától az erdőt.

Vajh "a Filio-féle újradobásos dolog" az Int esetén dupla újradobást jelent (3. sorozatnál pl.)? Vagy az már sok lenne a jóból?  ::)

"Mi a véleményetek egy 9-es IQ-ról lovagként?"

De legalább üssön jó nagyot.  :threaten:
Szerintem annyira nem gáz. Inkább fizikálisan legyen ott.

Edit
Sajnos aktuális lett a kérdés...

Filio
Ha az újradobás eredménye rosszabb, mint az eredeti, akkor melyik a mérvadó?
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 19. 19:26:08 írta Sol »