Szerző Téma: Az arany tükör  (Megtekintve 4571 alkalommal)

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #30 Dátum: 2016. Március 20. 19:38:17 »
Helyszín: 6-os móló, Detroiti Kikötő
Időpont: 1996. március 6. szerda, 02:02


A Ventrue arcáról különösebb érzelmet nem tudsz leolvasni. Ő valószínűleg tényleg úgy készült, hogy idejön, megvásárolja a gyémántot és elmegy.

- Nézze kisasszony, nekem nem tisztem Mr Salazar indítékait megkérdőjelezni. - kezd bele felhangon, noha támadó szándéknak nem látod a jeleit. A bújtatott utalásod is célt tévesztett, ami csak egy dologra enged következtetni: Attwood szemében a kő tényleg csak egy egyszerű ékkő.

- Engem mindössze a jó szándék vezérelt, amikor megkértem Donaldot a licitálás félbeszakítására, mert nem akartam, hogy Ön kellemetlen helyzetbe kerüljön azzal, hogy  Mr Salazar ellenében licitál. Megtehettem volna, hogy nem szólok erről Önnek, mi több hagyom, hogy megnyerje és szembesüljön később tettei következményével.

A licitálás elhalasztására is a korábban tőle megszokott stílusban reagál.

- Miután Mr Salazar úgy kívánta, hogy még ma juttassam el hozzá az ékkövet, a licitálás elhalasztását nem tartom jó ötletnek. Én két lehetőséget látok. -mondja, s jobb kezének ujjain számolni kezd.

- Az egyik, hogy tovább folytatja a licitálást, ebben az esetben én visszalépek és értesítem Mr Salazart, hogy kinek köszönhetően hiúsúlt meg a kérése.
- tart egy levegővételnyi szünetet, ami az egész mondanivalóját csak még baljóslatúbbá teszi.
- A második, hogy Ön lép vissza a további licitálástól és én ebben az esetben gondoskodom arról, hogy a kő mellett az információ is eljusson Mr Salazarhoz, hogy az Ön jóindulatának köszönheti az ékkövet.

Attwood ismét kényelembe helyezi magát a székén, hátát óvatosan nekitámasztva a szék támlájának. Továbbra is rád nézve várja, hogyan fogadod az elhangzottakat.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #31 Dátum: 2016. Március 20. 20:15:04 »
Carmelita Atrayente del Encantador

Nem becsülöm le a képességeimet, de azért a határaimmal is tisztában vagyok. Ahogyan azzal is, hogy azért egyszerű farmerfiúból nem lesz Kékvér. Minden bizonnyal, ha Shakespeare nem is ihlette meg, de az akarata edzett lehet. Kíváncsian tesztelném, hogy mennyire, de attól tartok senki nem venné jó néven a tudomány érdekében tett kísérletemet. Akárhogyan is nézem a képzelőereje még mindig nevetségesen hat ahogyan megpróbálja idealizálni a körülményeket, s persze az Öreg árnyékából esetleges kudarcát takargatni, de úgy döntök, hogy mielőtt elfogadnám a szavát, úgy később felvetek még egy opciót.

/Angol/ A tetteim következményeire már nem derülhet fény tettének okán, de megtisztel, hogy ilyen körültekintően viselkedik Mr. Attwood.

Üres szavak, mindketten tudjuk, hogy kényes a helyzet és megoldás után kívánkozik. Ahogyan azt is, hogy kulturáltak vagyunk és mint ilyenek nem engedhetjük meg, hogy eme egyszerű licitálás valami sokkal komolyabb és nem kívánt figyelmet követelő mód változzék meg. Azt hiszem, bár teljesen nem vagyok meggyőzve, hogy a fiatal Ventrue-nak fogalma sincs miért jött, így azt is kétlem, hogy Salazar valami komoly tartozást kért volna így számon. Igazából arra jutok, hogy nagyon fárasztó számomra ez a manipulatív játék…

/Angol/ Engedje meg, de van egy harmadik eshetőség is. Eltekintve, hogy nem halasztjuk el a licitálást, az első változat mellett döntve a továbbiakban úgy fogalmaznék, hogy az én birtokomból kerül az ékkő senor Salazar tulajdonába.

Itt némi csendet hagyok, és pont, mielőtt javaslatot tenne, folytatom

/Angol/ De nem kívánok élni ezzel a lehetőséggel . Sőt, mivel ilyen figyelmes volt, és valóban jóindulat fontos számomra illetve adok az Ön szavára, tájékoztatom, mert láthatóan nincs birtokában a tudásnak – ha nem így lenne megkövetem magam – ez az ékkő nagyon becses a Klánnak.

Újabb apró szünet, drámainak is mondható

/Angol/ Ez a Nadir Csillaga.

Mit tehetnék, talán a kis protege-m az, aki ilyen hatással van rám, de az is lehet, hogy a latin tűz nem hunyt ki teljesen. Esetleg mégis pici tükörjáték ez Mr. Attwood felé, akárhogyan is, az újabb lélegzetvételnyi szünet után:

/Angol/ A krónikások Mithrász Köveként is emlegetik.

A történelemből fakadó tudást most nem osztom meg, úgy vélem egy ilyen fontos dologgal a velem szemben ülő fiatal káinita is tisztában van. Ugyanakkor a magam védelmében még annyit hozzá kell tennem:

/Angol/ A forrásaim szerint igen magas a valószínűsége ennek. Nem teljesen bizonyos, de most, hogy nincs lehetőségem megvizsgálni, úgy vélem helyes, ha ezt az információt megosztom. Engedelmével…

Mivel minden elhangzott és elfogadtam a második választási lehetőséget, nincs itt több keresni valónk. Cameron és én elindulunk, hagyjuk, hogy a szavak súlya lassan teljes mértékében más vállára nehezedjen. Nekünk az est további terve az Elysium felkeresése lenne. Abban az esetben, ha valamiért kitérőt kéne tennünk, akkor csak a La Familia, a Védenceim érdekében történhet, szinte minden más körülmény várhat.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #32 Dátum: 2016. Március 21. 12:13:31 »
Helyszín: 6-os móló, Detroiti Kikötő
Időpont: 1996. március 6. szerda, 02:03


Charlie minden bizonnyal fel volt készülve arra, hogy visszautasítod az ajánlatát, netalán hogy tőrbe csalod vagy egyéb módon készülsz ártani neki. Arra viszont biztosan nem volt felkészülve, hogy nem csak hogy elállsz a további licitálástól, de még értékes információt is átadsz számára. A Ventrue arcára kiülő meglepettség melegséggel tölt el, neked már megérte ez az egész.

Az ifjú Ventrue nem reménytelen, láthatóan hallott már Mithrász Kövéről és valószínűleg kétségbeesetten próbál megragadni minden információmorzsát, amit elméje felidéz a tárggyal kapcsolatban.

Összességében kiváló üzletet kötöttél ma éjjel. Elérted, hogy egy öreg és egy ifjú is a lekötelezetted legyen, mindezt úgy, hogy semmi számodra értékeset nem kellett feláldoznod. Azt azért egy kicsit sajnálod, hogy a követ nem foghattad meg a saját kezedbe. Vajon mit mesélne neked?

Cameron eléd lép, hogy kinyissa neked az ajtót. Az ajtó mögött Donald bugyuta arckifejezésével találkozol, amikor hájas fejében összeáll a kép, hogy az ajtó nem azért nyílt ki, hogy ő bemehessen, hanem azért, mert te távozol. Hebegve próbál meglepettségében megszólítani, kezében a korábbi licitálás jegyzetei.

- Ööö kisasszony? Már is távozik? De hisz' Öné az utolsó érvényes licit.- mondja kétségbeesetten. Nem kétséges, hogy csak a saját osztaléka miatt aggódik.


Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #33 Dátum: 2016. Március 21. 20:38:08 »
Carmelita Atrayente del Encantador

Nem azt mondom, hogy minden esetben igazam van, de ha kiismered a Bestiát, akkor tudod mit kell tenned, ha veszély leselkedik rád, ha akaratod ellenére akar uralkodni rajtad vagy éppen szűkölve bújna el a Testbe Zárt Lelked legmélyebb Árnyai közé… ugyanígy kiismerhetőek a Klánok, ha ismered a jellegzetességeiket és ezen belül már csak egy lépés az egyén.

Túlzás lenne azt állítani, hogy ismerem Mr. Attwoodot. Vagy az, hogy egykor élete teljében lévő férfiként kiszámítható, de mint minden (leginkább fiatal) káinitát őt is egy dolog motiválja. Lefelé taposni, oldalra könyökölni és felfelé n… nos, úgy véltem ez a tényállás most is fennáll. Ami azt illeti, így mindenkinek szívességet tettem és eközben még szórakoztató pillanatokban is részem lehetett.

Kifelé menet azon tűnődőm, hogy miként változott volna meg a viselkedése, ha tudja a titkomat vagy más hatása lett e volna annak, amit most tettem. Ellenben úgy tűnik azért nem ragadta el a sodrás, néha csapott a karjaival és megtanult néhány alapvetően igen fontos apróságot a Hat Hagyományon túl. Ez kifejezetten örömmel tölt el.

Sajnos az ékkőhöz már nem lesz szerencsém, kivéve ha senor Salazar meg nem invitál és engedélyezi, hogy vessek rá pillantást, melynek eshetőségét azért még nem zárnám ki. Ugyanakkor nem is fűzők hozzá vérmes reményeket, mint ahogy ahhoz sem, hogy a fiatal Ventrue esetleg felülemelkedne büszkeségén és megkérdezné mit tudok a kőről. Pedig örömmel osztanám meg vele a tudást, amivel talán jópontot szerezhetne…

Cameron elindult, magam is követem és egy pillanatra annyira elönt egy régen érzett, már-már ismeretlennek tetsző érzés, hogy elmosolyodom és biccentek a puffadt kis féregnek, majd minden magyarázkodás nélkül csak némi illemet követve búcsúzom. Ez a néhány szó zárja most le a kikötői kalandot,

/Angol/ Jó éjt Donald! Kérem bánjon úgy Mr Attwood-al, mintha a családom tagja lenne!

hogy aztán Elysiumi terveimmel együtt autóba üljek és azon tűnődjek, hogy vajon a Herceg mikor fogadna engem. Mivel a kis pondró most térden állva fog vonaglani Mr. Attwood előtt, mosolyogva kérem Cam-et, hogy válasszon kedvére zenét, melyet halkan indít tudva, hogy a túl hangos zene nem kevés veszélyt hordoz magában. Szeretek utazni, nézni a város remegő fényeit, melyek egyszer úgy is kialszanak…

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #34 Dátum: 2016. Március 31. 15:30:13 »
Helyszín: Belváros, az elízium felé menet
Időpont: 1996. március 6. szerda, 02:40


Magad mögött hagyjátok a 6-os mólót és a kikötőt. Cameron csendben kísér egészen az autóig, majd kinyitja neked az ajtót és megvárja, míg beülsz. Aztán ő is beül az autóba és az Elízium felé veszitek az irányt. A város alszik, nincs nagy forgalom, így ghoulodnak mindössze néhányszor kell lasítania a jelzőlámpák miatt. Keze hol lágyan, hol pedig a szokásosnál erősebben szorítja a kormányt és neked ennyi információ bőven elég hogy rájöjj, valami bántja.

Amikor ráfordultok a belvárosba vezető négy sávos útra, akkor szólal meg először.

- Valami nem volt rendben azzal a raktárral. Volt ott rajtunk kívül még valaki. Vagy valami. Súlyos tekintetet éreztem magunkon és csak tehetetlenül álltam és vártam, hogy az a valami lecsapjon ránk.


Beleborzong a tudatba, hogy veled történik valami és ő nem akadályozhatja azt meg. Helyezkedik valamelyest az ülésben, de keze így is a szokásosnál merevebb.

Ghoulod bizonytalansága a kettőtök között húzódó szoros érzelmi szálnak köszönhetően valamennyire rád is hatással van és egy sor kérdés torlódik fel elmédben. Ki lehetett még ott az árverésen? Vajon milyen céljai vannak és miért nem fedte fel magát? Lehet, hogy ez az egész nem is veletek, hanem a kővel kapcsolatos? Érdemes lenne minél többet megtudni erről a kőről. Ha nem lett volna ott a Ventrue, talán rá tudtad volna venni Donaldot, hogy osszon meg több információt.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #35 Dátum: 2016. Április 03. 21:18:42 »
Carmelita Atrayente del Encantador

Nem csak a 6-os móló, sok megválaszolatlan kérdés is maradt mögöttünk. Megannyi kirakós-darab, ami csak azt várta, hogy megvizsgáljam - részleteiben és egészében – aprólékosan és megkapjam mindazon választ, ami annyira érdekel. Kielégítsek egy vágyat – a megértését – s mindazon titkot felfedjem, amit a múlt homálya övez, történetek, hovatovább napjainkra már szinte legendákká vált történetek mesélnek el.

Az éberségem másodpercre sem lankad, de nem történt baj az autóig. Természetesen Cam egy tükör segítségével megvizsgálta az alvázat és bekukkantott a motortérbe, ülés alá… minden helyet amit ilyenkor érdemes átnézni. Nem csak pusztításra, de nyomkövetésre alkalmas eszközt/eszközöket is keres ilyen alkalmakkor: amikor nem tudunk biztonságosan leparkolni. Az ember nem lehet elég óvatos. Nem beszélve az Éj Népéről.

Nincs ellenemre, hogy nyugodt utunk van. Így van időm alaposan átgondolni, hogy mi is történt abban a bizonyos kikötői raktárházban. Előidézni a pillanatokat és elemeire bontva megvizsgálni őket. Út közben egy dolog zavar csak meg, a pillanat, amikor a tekintetem szeretett Cam kezeire téved. Elemzésemet félreteszem, hogy a visszapillantóból lássa, minden figyelmem az övé, tegye szóvá nyugodtan ami bántja

/Spanyol/ Nem volt. Egyelőre nem tudom, hogy a Kő volt e a közelben és az okozta mindezt vagy valaki, talán egy Öreg esetleg valaki kellő képességekkel megáldott személy idézte elő ezeket a kellemetlen körülményeket.

Nem teszem szóvá, hogy nem hagytam volna baja essen, félő, hogy az a bizonyos férfi-ego vagy az irántam érzett érzéseinek bántódása essen. Ez utóbbiakkal óvatos vagyok, sosem kötöm magamhoz túlzott mód egyetlen Kelyhemet sem. Elvi kérdés, hogy ne agyatlan szolgák vegyenek körül, hanem olyan emberek, akik a képességeik legjavát képesek nyújtani a nap minden percében…

/Spanyol/ Ne aggódj Cam. Nem történt baj, de tanultunk az esetből. Ha más nem azt, hogy később esetleg érdemes visszamenni oda, hogy ellenőrizzük annak a valaminek a jelenlétét. Ha nincs ott, az sok dolgot kizár (és felvet pár más kérdést). No meg úgy érzem, hogy Donald is könnyebben beszélne, ha csak mi lennénk jelen és úgy vélné, hogy ez az ő érdeke is.

A többi gondolat még hadakozik, de alapvetően kellő információ nélkül hasztalan minden további ezen a téren tett mentális erőfeszítés. Az érzések… egykor lángolóak voltak, elemésztőek szinte. Oly hevesek, hogy talán nincs is oly Klán, ami igazán illett volna hozzá. Aztán sietve kellett megtanulnia, hogy az őszinteség, az a kifogyhatatlan energia mennyire kártékony tud lenni, ha nem tartozik hozzá olykor józan ész, megfontoltság és a tudás, hogy ki láthatja őt ilyennek.

/Spanyol/ Talán senor Salazar engedélyezi, hogy megtekintsük az ékkövet.

Végül azonban nincs más a káinita részéről, mint azon gondolatai, hogyan tegyen szert némi státuszra és hírnévre, amely felemeli őt a választott városában. Eleddig úgy vélte ez nem szükséges, de rádöbbent, hogy a titka túl sokat vesz el, hogy ne akarjon más módon tennie ellene. Így a közelgő Elíziumi Bál ötlete legalább annyira fontos, mint amennyire az, hogy elfogadása esetén a kivitelezés is hibátlan legyen…

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #36 Dátum: 2016. Április 26. 18:36:53 »
Helyszín: Belváros, az elízium felé menet
Időpont: 1996. március 6. szerda, 02:41


Az út hátralevő részében Cameron csendben vezet, aggodalma azonban láthatóan nem szállt el. Szavaid biztosan célba értek, mert tartása sokat enyhült, de még koránt sem mondható nyugodtnak.

[Történeted a Crowne Plaza Hotel fórumrészben folytatódik]

Nem elérhető SentinelWex

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az arany tükör
« Válasz #37 Dátum: 2018. Április 28. 13:15:32 »
Helyszín: Detroit, belváros
Időpont: 1996. március 6. szerda, 04:21


Cameron lekísér az autóhoz, illedelmesen kinyitja számodra az ajtót, majd miután beülsz ő még körbesétálja a kocsit, esetleges veszélyforrások után kutatva. Semmi figyelemreméltót nem talál, így ő maga is beszáll és elindítja a motort. Lassan gurultok ki a hotel földalatti parkolójából, ő pedig amint elhagyjátok az épületet, bekapcsolja a rádiót. Egy spanyol nyelvű adóra esik a választása, úgy látszik megfogadta a tanácsodat és igyekszik minél többféle forrásból meríteni, ha a nyelvtanulásról van szó. Tény, hogy az ilyen gazdag ingerkörnyezetben sokkal jobban fejlődik a nyelvtudás.

Néhány perc elteltével úgy ítéli meg, hogy biztonságos, hogy kifejtse számodra a véleményét. Ezúttal is spanyol nyelven kommunikál veled.

Az a két férfi a hotelben. - tart egy kis szünetet, mert épp egy forgalmas útkereszteződéshez értek, ahol a forgalomirányító lámpák nem működnek, de amikor áthaladtok, folytatja.
Volt valami roppant zavaró a párosban, amit csak nagyon nehezen tudnék megfogalmazni. Olyan közeli, mégis idegen. Mint ha Cooper úgy rángathatná a piercingest, ahogy csak akarja... mint valami marionett babát.

Cameron a tükörbe pillantva néz rád, arcáról aggodalommal vegyes kíváncsiság tükröződik.
"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #38 Dátum: 2018. Április 28. 13:43:45 »
Carmelita Atrayente del Encantador

Tudom, hogy Cam mindent megtesz ami a biztonságomat, a mi biztonságunkat illeti. Még itt is, ahol a Hercegre nézve lenne szégyen, ha esetleg bármi történne, kivéve, ha Ő maga is így akarta. Ezen ösvényen nem indulok el, elhagyom és inkább türelmesen várom, hogy társam az éjben végezzen kötelező feladatával. Úgy tűnik ezúttal sem történt semmi figyelemreméltó és elindulhatunk haza. Egy szó melynek egyetlen igazi jelentése van és amit oly kevesen fedeznek fel mögötte, miközben napi szinten koptatják…

Örülök Cam választásának mind a rádiót, a nyelvet és kérdés tekintetében. Mert nyitott, mert kíváncsi és mert leginkább tiszteletteljes. Nem tetettem soha szóvá, ha az anyanyelvemen beszélgettünk, hiszen én még egy két szón túl nem sokat tudok az ő örökségéből, eltekintve talán attól, amit már az ő ősei sem sűrűn használtak. Számtalan titok lett lejegyezve és mindegyik más és más formában, így elengedhetetlen, hogy megtanuljuk a módját annak, miképp fejtsük meg őket kivétel nélkül.

/Spanyol/ Azért Cam, mert pontosan így volt. Mr. Cooper tökéletesen uralkodik Mr. Jordan felett. Ilyen rövid beszélgetésből nem tudtam megállapítani, hogy a vitae által vagy csak egyszerű mentális és/vagy fizikai dominanciáról van szó, de a természetfeletti képesség használatát azért kizárnám. Sokkal többet fogunk tudni, amikor Mr. Jordan meglátogat minket. S mindenképp szükségünk lesz egy levélre Mr. McDermott számára, de előbb lássuk mi történik akkor, ha az éretlenebbnek látszó gyermeke elfogadta a meghívást.

Egy megnyugtató mosolyt küldök Cam felé, tekintetem izgatott csillogása, hogy valami kihívás elé nézek, olyasmi ami egyszerre tanár és tanítvány szerepét osztja rám. Szeretek tanulni és átadni a tudást, amit felhalmoztam. Úgy vélem igen érdekes este lesz amelyikben a kérdéseinkre válaszokat kapunk és még izgalmasabb maga a tény, ha sikerül úgy tanítanunk, hogy a gyermek ösztönösen cselekszik majd az általunk manipulált módon. Nincs is kellemesebb érzés, mint amikor egy kiváló terv célt ér…

/Spanyol/ Mesélj kérlek, mit gondolsz Lydiáról! – első benyomásokra vagyok csak kíváncsi

Nem elérhető SentinelWex

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az arany tükör
« Válasz #39 Dátum: 2018. Május 09. 09:24:14 »
Helyszín: Detroit, belváros
Időpont: 1996. március 6. szerda, 04:23


Cameron egy bólintással nyugtázza a Jordannal kapcsolatos meglátásaidat, viszont a Lydiával kapcsolatos kérdésedre megrezzen, alig észrevehetően ugyan, de neked nem kerüli el a figyelmedet. Vélhetően számított erre a kérdésre és csak az lephette meg, hogy ilyen hamar érkezett. Néhány pillanatig tűnődik a válaszon - szerencséjére épp egy útkereszteződéshez értek, így figyelmét a környezetetekre kell koncentrálnia -, de ezt követően belepillant a tükörbe és úgy beszél hozzád.

Igazán kedves teremtés, úgy vélem a neki szánt pozícióra kifejezetten alkalmas. Minden bizonnyal képes a kihívásokkal is megküzdeni - és érzed Cameron hangjában hogy itt elsősorban a két brujahra és a hozzájuk hasonlóakra utal -, a mosolyában pedig van valami érdekesen izgalmas. Ugyanakkor ha csak az utcán találkoztam volna vele, nem biztos, hogy felfigyelnék rá.

Ugyan ghoulod első sorban az útra figyel, feltűnik neked, hogy kíváncsian pillant többször a tükörbe, arra várva, hogy vajon hogyan reagálsz a válaszára.
"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #40 Dátum: 2018. Május 21. 11:15:32 »
Carmelita Atrayente del Encantador

Szótlanul figyelem a férfit, aki bár számított a kérdésre, úgy tűnik nem ilyen rövid időn belül. Igazából, magam sem tudom, hogy mi lelt, miért érdekel ez ennyire, hogy nem vártam meg míg hazaérkezünk, de talán a kíváncsiság lehet a háttérben. Esetleg valami olyasmi, amit én már elvesztettem, amikor megfosztottak az élettől. E gondolat most valamiért zavaró, kipillantok a városra, mintha az tudná a választ, az éjszakára, mintha meg tudná súgni, de aztán a rövid gyengeség elmúlik és már megint Cameron tekintete az, amire csillogó pillantás esik.

/Spanyol/ Lydia olyan nőnek tűnik, akinek szüksége van valamire, amiről még ő sem tudja, hogy hiányzik neki – teszem hozzá – Minden igaz amit mondtál, de az egyik  legnagyobb emberi gyengeség talán, amikor elégedettek leszünk azzal ami körülvesz minket, amik vagyunk anélkül, hogy tudnánk vagy elég bátrak lennénk tudni, mennyi minden vár még ránk.

Ez természetesen vonatkozik Cameron-ra is, de egyáltalán nem félek attól, hogy megrekedne, míg Lydiát bár nem ismerem, de elképzelhetőnek tartom, hogy bizonyos lemondásokkal jár az, hogy milyen feladatot lát el. Úgy vélem, hogy ez izgalmas napokat ígér, az, hogy Cameron kettesben eltölt vele némi időt és bár félek, hogy mindketten túl óvatosak lesznek, de talán ha megteszek néhány lépést, akkor oldódhat a hangulat, hogy igazán kellemes perceket töltsenek el és remélhetőleg vágyjanak a folytatásra-ismétlésre.

Ezidáig nem kérdeztem és nem tettem semmit, ami Cameron magánéletét illeti, de úgy véltem, hogy sokat tanulhatnánk egymástól akkor is, ha kapcsolatuk nem mélyül el. Nem fogom erőltetni, de talán… talán azért teszem mindezt, hogy közelebb érezzem elveszett emberségemet? Elzavarom ezt a gondolatot és egy szelíd, barátságos mosollyal nyugtatom meg a sofőrömet, hogy az út további részében önvizsgálatot tartsak, melyből lehet magának Cameronnak kell finoman kivonnia…


Nem elérhető SentinelWex

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az arany tükör
« Válasz #41 Dátum: 2018. Május 31. 12:33:01 »
Helyszín: Detroit, belváros
Időpont: 1996. március 6. szerda, 04:55


Cameron szótlanul vezet az út hátralévő részében, de biztos vagy benne, hogy a gondolatai Lydia körül forog és a belsejében születő ellentétet próbálja feldolgozni. Kivételesen erős érzelmeket táplál irántad - s tudod, hogy ez a vérnek is köszönhető - így bármire megkérheted. Most mégis úgy tűnik, hogy őrlődik a feladattal. Persze nem teszi szóvá, inkább csak apró jelekből veszed észre. Ahogy a tülörbe néz vagy ahogy a sebességet váltja az autóban, mind mind apró jelek a számodra.

A tervezett idő alatt értek haza. A belsődben uralkodó fenevad az út során már fel-felmordult a közeledő napkelte miatt, de képes voltál hamar felülkerekedni ezen. Még majdnem egy óra van addig, míg a nap első sugarai megérintik Detroit utcáit. A lépcsőn felfelé sétálva tör rád az érzés, hogy mennyire hasnolóak - és ugyanakkor mennyire különbözőek! - vagytok ti ketten. Te a benned lévő fenevaddal küzdesz nap mint nap, Cameron pedig most az érzéseivel kell hogy megbírkózzon.

A menedéked ajtaját előre kinyitja számodra, majd amikor beléptek a házba becsukja mögöttetek az ajtót. Apró mosoly jelenik meg az arcán, ahogy a holnap éjszakai menetrendetekről kérdez:

Van esetleg egyéb teendőm a holnap esti bál előtt?

Tekintete összetalálkozik a tiéddel és alig egyetlen másodpercre megáll az idő. A menedéked biztonságában nincs okod többé a napfénytől tartani és ezt a bestia is tudja. Most akár engedhetnél is a csábításnak és a hálószoba felé vehetnétek az irányt. Cameron biztosan nem ellenkezne.
"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #42 Dátum: 2018. Június 14. 17:51:21 »
Carmelita Atrayente del Encantador

Egyetlen további szó nélkül utazunk tovább és érkezünk meg végül, hogy egészen addig, míg nem záródik mögöttünk a lakás ajtaja, ez ne is változzon meg. Aztán Cameron töri meg a csendet, amit nem bánok, annak ellenére sem, hogy én szerettem volna szólni. Türelmes, picit már bágyadtabb tekintettel nézek rá, mert jól tudom, hogy megengedhetem magamnak azt, hogy gyengének mutatkozzam előtte!

/Spanyol/ Igen, akad. Egyél valami igazán finomat! Amit ritkán van alkalmad, de igazán szeretsz. Aztán keress fel egy szabót és készítess magadnak egy személyre szabott öltönyt. Tudom, nem szereted, de sajnos a látszat…

Csak intek, tudja ő, hogy az mennyire fontos. Semmi mást nem említek neki, a napi rutinja mellett tegyen csak nyugodtan kedvére bármi is jut eszébe. Aztán a tekintetünk találkozik és érzem, hogy újra feltámad bennem a kétség, a mai nap eredményeként, hogy mennyit vehetek el tőle és lehetek őznő, illetve miért ne lehetnék az? Engedhetnék az érzelmeknek és csak egy pillantással tudathatnám mire vágyakozom, de vajon helyes e a módja annak, hogy elvegyem amire… vágyom?

Cameronnak egy igazi kapcsolatra van szüksége, nem akarom, hogy idő előtt kiégjen – nem engedem a tekintetét, de nem is bíztatom – ezért talán egy olyan nő mellett megtalálja az egyensúlyt, aki maga is olyan világban él, mint ő. A kulcsszó pedig az él. Nagyon vigyázok azzal, hogy a vitae ne befolyásolja őt, de ez valamennyire elkerülhetetlen. Ugyanakkor félek, hogy amit irántam érez, az hogyan befolyásolja őt. Ránézek és látom, hogy szeret.

Szerethet e egy halottat, akivel nem képes intimitásra? Egy férfiasságában erőteljes férfi, akin látom a vágyat, aki tudja, hogy nem sajnálnám a vitaet, hogy emberibbnek érezzen és mégis, elég e az amit adni tudnék vagy érezzem csak az átok súlyát, a nem létét, az élet lüktetésének hiányát? Nem tudom, de most nem is akarok neki ellenállni. Hagyom, hogy miután megfogtam a kezét, ujjaink egymásba fonódtak, magához húzzon és bevigyen a hálószobába…

Elbuktam.
Önzetlenül.

Míg akaratom képes ellenállni a napkelte hozta fáradtságnak…

Nem elérhető SentinelWex

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Az arany tükör
« Válasz #43 Dátum: 2018. Július 08. 09:00:52 »
Helyszín: Detroit, belváros
Időpont: 1996. március 6. szerda, 20:15


Amikor kinyitod a szemed, ismerős kép fogad. A hálószobádban vagy. A tegnapi éjszaka emlékei apró mosolyt csalnak az arcodra. Lassan az oldaladra fordulsz, hogy megnézd, fekszik e melletted valaki, de csalódnod kell. Néhány pillanatot szánsz arra, hogy körülnézz: az ágy másik oldalán - ahol Cameron aludt - a párnák szépen el vannak rendezve és a vékony takaró is meg van igazítva. Még erre is gondolt, mielőtt felkelt és itt hagyott téged. Az ágy mellett lévő éjjeli asztalon egy papírcetlin spanyol nyelvű üzenet vár:

Elmentem a szabóhoz az öltönyért. Igyekszem vissza.


Visszafordulsz a hátadra és a mennyezetet bámulva a tegnapi estére terelődnek a gondolataid. Mennyi minden történt. Donald, a licit, az a furcsa érzés a raktárban, Attwood és az ékkő. Aztán az elízium, a Brujah-kok. Az elízium. Ma este elragadónak kell kinézned, elvégre a rendezvényen biztosan számos helyi vértestvér is megjelenik. Ha minden jól megy, ma begyűjtheted Salazartól az elismerést. Az egyik legbefolyásosabb vértestvér a városban tartozik neked. A kedvességed és a segítőkészséged híre már biztosan eljutott az elízium őrzőjének a fülébe is. Az apró magok, amiket tegnap elültettél ma akár gyümölcsöt is hozhatnak.  A gondolat újabb mosolyt csal az arcodra. Ez a mai este nagyon jó lesz!

Néhány percet töltesz még az ágyban feküdve és az este eseményeit tervezgeted, mielőtt felkelsz és hozzálátsz a készülődésnek.
"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #44 Dátum: 2018. Július 12. 18:15:10 »
Carmelita Atrayente del Encantador

Ébredés után az ismerős képnek várnia kell. A lelkiismeret az, ami utat talál, hogy mit tettem és miért, hogy milyen magyarázatot kerestem és találtam tettemre és az mennyire volt helyes vagy helytelen. Felnyögök, sóhajtok és szusszanok, miközben bűnös lélekként idézem fel az estét, ahol a férfi kedvére tettem. Az én testem halott, képtelen befogadni és átélni a testi örömöket, de adni annál többet tudok.

Hallottam egy pletykát, miszerint létezik egy rituálé, ami képes komoly áldozatokat követelve emberré tenni ideig-óráig, de bizonyítékát nem találtam. Így az egyetlen dolog amit igazán képes vagyok átadni, azok az érintések, amik segítettek Cameronnak ellazulni, egy hosszú és megfeszített nap után. Elvégre átkozott vagyok és amikor elfogadtam, hogy az leszek, lemondtam az élet örömeiről.

A mosoly azonban utat talál, mert láttam, hogy mindezek ellenére valamennyi örömet tudtam szerezni és ez pici elégedettséggel töltött el, de korántsem annyival, mintha még az a fiatal szenvedélyes lány lennék, akinek Atyám egykor megismert. Oldalra fordulok, tudva, hogy korai-kései időpont van, s egyáltalán nem okoz meglepetést, hogy Cam nincs mellettem. Hiányzik egy kicsit, be kell valljam, de azért egy picit meg fogom fedni, hogy ne tegyen úgy, mintha ott sem lett volna! Kicsit kiábrándító, hogy katonás rendet tett körülöttem…

Elolvasom az üzenetet, de mire a végére érek, már hirtelen mérgem elveszett a sötétségben, hogy bár azért ne feledjem a kérést, de hozzám illő – udvarias – módon tegyem majd meg. Miután mindezen gondolat lassan fakul, úgy bukkan fel a tegnap este minden mozzanata, hogy végül újra a látszat fontosságára terelődjön: ma nagyon csinosnak kell lennem! S mint ilyen a legszebb, de picit merész ruhát kell majd felvennem.

Úgy vélem, hogy mint ilyen a hajzuhatagomat is ennek megfelelően kell rendszabályoznom vagy éppen szabadon hagynom, attól függően végül melyik ruha mellett döntök, de közben az is fontos részlet, hogy a Hercegre se hozzak szégyent. Nem véletlenül van ilyen tökéletes férfi az életemben, így Cam majd segít a legmegfelelőbb ruha kiválasztásában és persze a hozzá illő kiegészítőket sem felejtjük el.

De mielőtt zuhanyozni indulnék, ránézek a telefonomra, majd kikelve az ágyból – úgy ahogy van hátrahagyva azt – belépek, hogy álljak jó pár percet a forró sugarak alatt. Lopott érzés ez, olyan, mint amikor megérintem valamelyik kelyhemet aki lúdbőrözik vagy érezhetően remeg az ujjbegyeim alatt. Mint amikor rádöbbenek a finomillatú tusfürdővel végigcirógatva magamon, hogy ez a test halott.

Még emlékszem milyen volt amikor élt, amikor én sóhajtottam és remegtem, de hosszú évek óta nem gondoltam erre annyit, mint tegnap este óta. Ha lennének igazi érzéseim, azt mondanám Szerelmes vagyok, de ez teljeséggel kizárt, hiszen számomra ez az érzés egy olyan taktikai hátrány lenne, amit nem engedhetek meg magamnak. Még percekig figyelem ahogy a kezeim mindenhol bejárják a bőröm ahol csak elérhetik, majd egy lemondó sóhajjal lépek ki a zuhany alól.

Törülközőt csak annyi ideig veszek magamhoz, amíg finoman felitatom a vízcseppeket, majd kisétálok a csillagok, illetve inkább a város fényorgiájába, hogy sorra vegyem a lehetséges viseleteket. Egy dolgot tudok, még pedig azt, hogy a legdrágább selyem lesz amire valaha rá tudtam tenni a kezem, mert az érintése olyan, mintha… de ezt most nem is gondolnám végig. Helyette azon tűnődöm, hogy fehérnemű illendő lenne, de vajon ez a pici lázadás… felveszek valamit.

S lassan érkeznie kell valamelyik kelyhemnek, mégpedig… hogy a Bestia is megkaphassa a maga jussát.