Szerző Téma: Az arany tükör  (Megtekintve 4558 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #15 Dátum: 2016. Január 14. 20:02:19 »
Carmelita Atrayente del Encantador

A kikötő régi emlékek idéz. Egy másik idő, másik… Carmelita. Napjainkban nem kerestem – igaz, nem is kerültem – e helyet, egyszerűen már nem úgy tekintek rá mint egykor. A szagok – mert illatnak nem nevezhető – kelletlen-kellemetlen számomra, kifinomult érzékeimet hosszasan bántja s keveset tehetünk ellene. Emlékeztetnek, a friss gyümölcsére, a sült haléra és persze a tenger sós illatára. Sok apróság ötlik fel, de mindezek most nem számítanak, hagyom, hogy e gondolatok lassan kifakuljanak és csak a jelenre koncentrálok.

Megérkeztünk.

Érzékeink már a környezetünket, az éjszakát fürkészik veszély és más probléma után, melyet nem lelve sem engedünk azon illúziónak, hogy minden rendben lenne. Sok veszély leselkedik a Sötétben, egyesek talán nem is sejtik milyenek. Igazából a legtöbben nem tudják, de akik megismerik, azok is minden alkalommal kockáztatnak. Nem túl lassan haladunk hát, de azért kellő óvatossággal, hogy a apróságokat is észrevegyük, amik meg akarnak bújni a szemét, a kukák és más árnyékos vagy árnyékot vető dolgok között, alatt… bárhol.

A hatos móló.

A számok és jelentőségük legalább annyira fontos, mint a nevek vagy a valaki, valami mélyreható ismerete. A hatos egy érdekes szám, de a nyolcas még érdekesebb. A puffadt féreg nyolcas. Ami negatív rezgéseket közvetítő szám. Megpróbáltatásra, nehéz helyzetekre utal, szenvedést, betegséget tartogat. Nyolcasoknak keményen meg kell küzdenie mindenért, és bár sok csapás éri, nem adja fel. Kitartásában rejlik a sikere. Találó…

Magányos alakokat nem kedvelem. Sunyik, a barátaik mindig a közelben ólálkodnak vagy azért vannak egyedül mert nincs semmi értékes náluk vagy bennük. Akadnak kivételek, de számuk elenyésző. Biztos vagyok benne, hogy ezt a kis patkányt is legalább néhány haverja figyeli, ha bármi gond van közbeléphessenek. Nem tervezünk ilyesmit, de ha így gondolkodtunk volna, akkor ez a fickó már énekelne és a haverjai hullái ott lennének ahol őrködtek…

Nem szeretem a dohánytermékeket. Árulkodó a bűz és természetesen vetekszik a kikötő mocskának szagával. Ez sokkal inkább undorító nem beszélve arról, hogy mennyire önző dolog. Egy pszichikai függőség, mely egy teljesen értelmetlen mozdulatsorra épül, hogy placebo hatásként esetlegesen pillanatnyi nyugalmat adjon. Ugyanakkor amíg van az emberekben annyi, hogy nem zavarnak ilyen bolondságokkal, addig én is másfelé fordítom az időmet és energiámat.

/Angol/ Jó estét! Köszönjük!

A tisztelet mindenkinek kijár. A legtöbb embert semmibe veszik és amikor olyat teszel amire vágyik, de nem kaphatja meg, már megtettél egy lépést ahhoz, hogy magadhoz láncold. Apró dolog, egy szó, egy gesztus és ezt újra és újra, olykor picit hozzátéve. Nagyon könnyű technika melynek egyetlen nehézsége a türelem és persze ha valakinek épp nincs: az idő.

Nem siettem, hogy bőbeszédű legyek, nem ezt akarják és nem is erre vágynak. Némi készpénz talán megoldaná a nyelvét, de attól tartok ennyire már nem akarok elmélyíteni semmit közte és köztünk. Nem pillantok Cameronra vagy mosolyodik el, egyszerűen aki figyel, azt ritkán éri igazi meglepetés. A 617-es… végig éberek vagyunk és ez akkor sem változik amikor kitárul az ajtó. Sohasem állok szemben egyetlen ajtóval sem, ha ismeretlen területen járok. Véletlenszerűen helyezkedem el, ahogy épp az ösztöneim súgják.

A kövér féreg hangja pontosan az, amire a legkevésbé vágytam, de amire jelenleg szükségem van. Leginkább arra, hogy eldörmögje ki a másik vevő és mennyit ajánlott. Késztetést érzek, hogy a kevésbé finom módon érdeklődjek, de még korai lenne efféle taktikához folyamodni. Érdekel az, hogy ki nyitott ajtót, hogy aki minket kísér mit fog tenni, hogy Cameron-t beengedik e (kénytelen lesznek) és az is érdekel, hogy miért oktat ez az oktalan illetve kit.

Lépjünk hát be.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #16 Dátum: 2016. Január 18. 12:39:48 »
Helyszín: 6-os móló, Detroiti Kikötő
Időpont: 1996. március 6. szerda, 01:51


A raktárépület bejárati ajtaja szűk folyosóra nyílik, melyet mindössze egyetlen, küszködő lámpa próbál bevilágítani, kevés sikerrel. A folyosó négy lépést követően élesen balra kanyarodik, hogy teljesen kiszélesedjen és átadja helyét a raktárteremnek. A raktár fő hajója egy nagyobb és egy apró részre oszlik. A nagyobb rész tölti be a hely fő funkcióját: számos láda foglal helyet a falak mentén felszerelt állványokon és polcokon, középen pedig raklapra felhalmozott zárt konténerek keltenek labirintusszerű hatást. Az itt felhalmozott dolgokat átnézni legalább egy hétbe telne, s ki tudja, hogy miféle dolgok kerülnének elő. A világítással mint ha itt is spórolni próbálnának vagy csak nem akarnak túl nagy feltűnést kelteni.

A központi teremből egy kisebb, ablakos rész le lett kerítve, ez minden bizonnyal irodaként szolgál. Innen hallatszott ki Donald hangja, aki épp az egyik alkalmazottjával - egy kamasz éveinek végefelé járó sráccal - beszél.
- Hát csak nem gondolod, hogy Mr Attwood ott fogja hagyni azt a méregdrága autót? Azonnal menj oda és tartsd rajta a szemed. - rivall rá, aki úgy kapkodja a lábát kifelé az irodából, mint ha az életéért futna.
- Elnézést uram, új fiú még, nem tudja, hogy mennek itt a dolgok. - rebegi.

A kis irodahelyiség jól meg van világítva - három lámpa is ontja a fényt - s ablakos falain keresztül azonnal kiszúrod Donaldot, aki épp egy apró íróasztal mögött terpeszkedik. Előtte két párnázott szék van, melynek egyikén a Ventrue Charlie Attwood foglal helyet. Mögötte egy sofőr egyenruhát viselő alak áll, aki vélhetően a ghoulja lehet.

Attwood. Eszedbe nem jutott volna, hogy ő a másik lehetséges vásárló. Eddig mindössze egyszer találkoztál vele futólag egy elíziumi kultúrális program keretében. Legnagyobb bánatodra nem sokat tudsz róla. Huszas évei végén ölelték valamikor a század második felében és eddig nem kapta meg az ancilla státuszt. Úgy hallottad, hogy a kereskedelemből próbál hasznot húzni, de a nagyvállalati politikából teljesen kiszorították az idősebb klántársai.


Charlie Attwood

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #17 Dátum: 2016. Január 20. 22:12:04 »
Carmelita Atrayente del Encantador

A sötétség számomra nem a félelem megtestesítője. Nem szűköl bennem a fenevad rémülten és nem is kapar-kutatva a menekülés útja-módja után. Ellenkezőleg, inkább tiszteletet parancsoló ősi dolog, amely a fény előtt volt. A világosság előtt, mely halovány vibrálás, csak bosszantó pislákolás csupán, éppen olyan, mint amikor az emberi roncsok makacsul kapaszkodnak a nem létező életük romjaiból fakadó fakó izzás által vetett árnyékok tánca által sugallta sötét reményhez. Ostobaság, de mégis megteszik, ahelyett, hogy cselekednének vagy megismernék azt, amitől annyira félnek. A kíváncsiság az egyik legjobb tulajdonság, mely bár sodorhat veszélybe, mégis oly ösvényeken vezet, amik kétség nélkül a fel- és megismeréshez vezetnek.

A mostani ösvény élesen kanyarodik el, hogy aztán egy tágasabb helyre vezessen: a raktárterembe. Tekintetemmel próbálom egyszerre befogadni mindazt amit látok, minden apróságot, minden részletet, ami csak potenciális veszélyforrás lehet, miközben Cameron ha kell finoman megérinti a hátam jelezve, hogy ennél több már feltűnést keltene. A ládákon túl – melyeknek tartalma igen érdekes lehet – még számos más dolgot fedeztem fel. Mind titkok őrzője, feltételezem, hogy kisebb-nagyobbaké, melyek a kellő – anyagi – motivációra felfednék magukat. Kaotikusnak tetsző elhelyezkedésük taktikai érzékre utal, adott esetben igen nagy helyzeti előnyt adhat, ahogyan a tartalmuk ismerete, ha annak nincs írott/nyomtatott útmutatója.

Lassan beljebb érünk, egy irodahelyiséget pillanthatunk meg ahonnan a kis pufók hangját hallottuk nem sokkal korábban. Még az is kiderül, hogy egy fiatal kölyökképű srácot teremtett le kissé agresszív hanghordozással. Korábbi szavait újabbak követik, a hangjának pillanatnyi hiányát csak a kevés levegővel lehet magyarázni, melyre az embereknek oly nagy szükségük van. Egy ostoba eszközről beszélgetnek aminek elvesztése valóban kellemetlen esemény, de korántsem oly égető probléma, mint ahogy azt az elhangzottak sugallják. Mindenesetre a parancs elhangzik, a fiú pedig úgy siet, mint aki az életéért szalad. Valószínűleg így is van. A következő szavakat már a férfihez, az ügyünkben jelentett riválishoz intéz, melyben szabadkozás és némi félelem fedezhető fel.

Ezt a pillanatot választom, hogy csatlakozzam hozzájuk Cameron-al, aki minden bizonnyal képes megóvni engem és önmagát a rá leselkedő veszélyek, adott esetben Attwood és embere ellen, ha a szükség valamiért úgy hozná. A helyiség nem nyerte el a tetszésemet, de azért nem is bosszankodom túl sokat vagy hosszan a dolgon. A kis féreg egy igen kényelmesnek tetsző fotelben ücsörög, olyan, mint egy veszett kis csivava ami oly hangon ugat, mintha pitbull lenne. A legegyszerűbb az lenne, ha közelebb lépnék és egyszerűen helyet foglalnék, de mi tagadás, az nem lenne túl udvarias, így természetesen nem is tehetek másképpen, mint illően köszöntöm a jelenlévőket és csak a ’Kérem, foglaljon helyet’ elhangzása után ülök le a szabad párnázott székre.

/Angol/ Uraim! Jó estét!

Akárhogyan is alakul az elkövetkezendő óra, egy bizonyos, hogy nem számítottam Attwood jelenlétére, bár abban közel biztos voltam, hogy a dolog valamiképp a klán fülébe jut. Ugyanakkor utólag belegondolva nem meglepő a sármos és kifogástalanul öltöző férfi jelenléte, hiszen a lehetőségei eléggé korlátozottak a klánon belül. Az Öregek mondjuk senkinek nem adnak túl sok lehetőséget. Hosszú az út, mire bizonyít a fiatalabb generáció és elfoglalhat egy kissé kevésbé megalázó helyet a nagy egészben. De elkanyarodtam és tekintetem legalább annyit pihen a pufók parazitán, mint amennyit Charlie Attwoodnak szentel. Korábbi találkozásunk – mely egyetlen is egyben – nem árult el róla sokat, de amit tudok azt megpróbálom felhasználni. Talán érdekelné egy nagyobb vállalat irányításában való részvétel, ha úgy alakulna, hogy túl tud licitálni…

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #18 Dátum: 2016. Január 29. 09:32:12 »
Helyszín: 6-os móló, Detroiti Kikötő
Időpont: 1996. március 6. szerda, 01:53


Amikor belépsz az irodába, Donald kapkodva feltápászkodik a székéből, hogy eléd siethessen, de mire karnyújtásnyi távolságra jut, te a szék előtt állsz. Így elkerülhető volt, hogy a kelleténél többször érjen hozzád.
- Miss Encantador kérem foglaljon helyet. - rebegi nyájasan, s ha szükséged van rá, illedelmesen lesegíti a kabátodat is.
Attwood csendben szemléli a jelenetet és csak akkor köszön oda, amikor helyet foglalsz.
- Önnek is jó estét. - köszönt egy fejbiccentéssel. Az apró késedelmet betudhatod illetlenségnek is, de lehet, hogy csak mérlegelte, hogy felfedje e Donald előtt, hogy ti korábban már találkoztatok. Egyelőre úgy néz ki, nem akarta kijátszani ezt a kártyát.

Miután helyet foglaltál, Donald visszasiet az asztala mögé és leül, kísérőd pedig a széked mögött állva követi a Ventrue ghouljának példáját.

- Van még néhány percünk a megadott időpontig, de miután minden érintett fél jelen van, azt javaslom, vágjunk bele. Persze csak akkor, ha Önök is egyetértenek vele.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #19 Dátum: 2016. Január 29. 20:27:11 »
Carmelita Atrayente del Encantador

Donald… kacsa…
Annyira tisztán beszél.
Éppoly kecses a mozgása.

/Spanyol/ Gracias!

Egyetlen szó, miután a jelenlévőknek végig kellett nézniük pufók féreg vonaglását és mielőtt bármit is tehetne, Cameron már úriemberként gondoskodott a nem létező kabátomról. Nem vettem fel ilyesmit, egy egyszerű fekete garbót viselek, mely egyszerre elegáns és kelt olyan látszatot, hogy szükségem is lenne rá.

Attwood-ra vetett semleges pillantásom után az íróasztal felé pillantok, teljesen uralva a vonásaimat. Nem helytelenítettem és/vagy jeleztem másképp klántársam felé, ehelyett egyszerűen egy rövid pillantás után helyet foglaltam. Nem mutattam jelét annak, hogy magam gondolnék e arra, hogy eláruljam ismerjük már egymást, de a kérdés most az, hogy mi legyen a Csillag sorsa.

Elsőre arra gondoltam, hogy addig licitálok, amíg a vetélytársam már nem tudja tartani a lépést, de a másik gondolatom az, hogy átengedem neki a lehetőséget és ezáltal szívességet téve kötelezném le magam felé. Azonban ha nyíltan kimondanám ezt, akkor talán még a kis pondró is megértené mi zajlik a felszín alatt, így türelmesen kivárok, hogy Attwood mit tervez.

Donald végre leült és olyasmit mond, amivel mindannyian tisztában vagyunk. Ettől vagy a pillanatban rejtező nem létező feszültséges akarta oldani vagy szimplán szereti a hangját. De az is lehet, hogy ettől fontosnak érzi magát, mintha lenne valaki. Szegény naiv Donald nem is sejti mennyire egyszerű lenne lecserélni…

/Angol/ Egyetértek.

Apró biccentés megerősítésképp, majd türelmes pillantás a jelenlévőkre kivéve Cameronra. Vele teljesen elégedett vagyok és nem is vagyok kíváncsi semmire, míg a Ventrue ghoulja, maga a Domitor és persze a kis féreg arcvonásai, testbeszéde azonban érdeklődést vált ki belőlem. Mindenképp szeretnék a felszín alá látni hiszen az így szerzett tudás nagy segítségemre lehet.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #20 Dátum: 2016. Február 10. 09:42:26 »
Helyszín: 6-os móló, Detroiti Kikötő
Időpont: 1996. március 6. szerda, 01:54


A Ventrue csendben bólint Donald felvetésére.
- Pompás! - mondja a házigazda, majd kezével az asztal fiókja felé nyúl, hogy egy papírlapot vegyen elő, melyen egy üres táblázat két oszlopát pillanthatjátok meg. A fiókból mindemellett egy toll is előkerül, amivel lejegyzi a két licitáló nevét a táblázat legfelső sorába. Helyes, legalább a kimondott liciteket dokumentálja, mely dokumentum hasznos lehet, ha az egyik fél fizetésképtelenné válna. Miután elkészült vele, rátok pillant.
- Nos akkor a mai árverést hivatalosan is megnyitom. Előzetesen - pillant először a papírjára, majd rád - Miss Carmelita Atrayente del Encantador kisasszony, illetve Mr. Charlie Attwood úr - pillant a Ventruera, anélkül, hogy a lapról kellene puskáznia a nevét - jelezte licitáló szándékát, más érdeklődő nem regisztrált. Mindössze egyetlen tétel kerül ma elárverezésre, melynek tulajdonosa nem kíván személyesen részt venni.

Donald egyetlen lélegzetvételnyi szünetet tart, mialatt tekintete először rátok, majd az irodahelyiség ablakára, végül pedig a fiókjára vetül. A gesztus alig észrevehető volt, benned viszont valamit megmozdít: hirtelen olyan érzésed támad, mint ha az ablak túloldalán állna valaki és benneteket figyelne. Ghoulodat is valószínűleg hasonló érzet kerítette hatalmába, mert ösztönösen áthelyezte testsúlyát egyik lábáról a másikra, melynek köszönhetően egy ablak felől érkező támadásra gyorsabban reagálhat.

- A tétel nevezetesen egy tizenhárom karátos gyémánt. Tekintettel a nagy értékre, jelenleg egy fotót tudok a licitálók rendelkezésére bocsátani. A licit győztesével egy későbbi időpontban történik majd az adás-vétel. Természetesen a kő bevizsgálásra került, így garantálhatom a minőséget. - mondja, s közben a fiókból egy-egy fényképet nyújt át nektek a gyémántról.


A fotón egy közeli képet lehet látni a vörösen ragyogó gyémántról.

- A kikiáltási ár tízezer amerikai dollár. A minimális licitlépcső kettőezer amerikai dollár. Ki kívánja megadni a kikiáltási árat? - néz rátok széles, émelyítő mosollyal.


Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #21 Dátum: 2016. Február 11. 19:04:35 »
Carmelita Atrayente del Encantador

Szótlan üldögélek, ahogy egy úrhölgyhöz illik még akkor is, ha mindezt csak a Klántárs értékelné – ami valljuk be éppoly lényegtelen, mintha még ő sem vagy mindenki felismerné az illem ilyetén megnyilvánulását. Természetesen a felszínen ez fontos, de ha az em… ha egy magamfajta megismer bizonyos titkokat, akkor az efféle apróságok sokkal kevesebb értékkel bírnak a számára. Bizonyos körülmények között azonban igazán hasznos, sőt! Ha kellően odafigyelsz… máskor pedig, ritka alkalmakkor teljességgel értéktelen. Élt egy kiváló ember, a maga nemében páratlan elme, mely azt mondta:

Idézet
All the World’s a stage and all the men and women merely players

Így a látszat fontos. Meg kell adni neki amire csak vágyik, hogy mindenki azt lássa, amit ezen illúzió ragyog körül. Akadnak még a korábbi neves létformáktól származó idézetek, rögtön egy a látszatról, de azt hiszem egy estére egy klisé éppen elég. Eközben – mert képes vagy többfelé figyelni – látom, hogy Donald megbirkózik néhány vonallal ami tessék-lássék még egyenes is. Sőt, a gerincéhez képest ezek szög egyenesen állnak. Nem tudom mi ez a hirtelen támadt ellenérzés, de itt az ideje elengedni. Úgy is mindannyian… azt mondtam nincs több ostoba szójáték, így ezt most nem fejezem be, még gondolatban sem.

Eltűnődőm azon, hogy mennyire kell kiemelni kik a résztvevők, miért nem az „Itt megjelent hölgy és úr…” módján intézzük, de ami azt illető most az egyszer nem bánom. Elvégre senor Attwood a része a ’la familia’-nak, így ezúttal eltekintek attól, hogy szóvá tegyem a megkérdezésem nélkül történő nevesítést. Sokkal inkább érdekel, hogy a kő birtokosa miért nincs jelen és kíván távol maradni az árveréstől. Az efféle viselkedés minden esetben kíváncsivá tesz, de mindig a józan ész és bölcsesség határain belül. Vannak határok amiket nem feszegetsz, ha nem készültél fel rá kellően, hogy amit mögötte találsz, az nem hozzá rád a pusztulás valamely arcát…

Arc… Donaldé. Eléggé árulkodik. Nem követem a pillantását, épp csak aprót mozdulok, hogy a periferikus látás segítségével tájékozódjam. A fiók is érdekes lehet, de nem annyira mint a érzés, hogy Cameron most is tisztában van a potenciális veszéllyel és kész reagálni rá. Ha létezné még számomra szerelem, minden bizonnyal esélye lenne arra, hogy elnyerje azt. Így azonban a türelem ami kettőnké, nem sietettem a leleplezést, de mostantól folyamatosan figyelek arra, hogy mit tesz az, aki épp csak belépett az érzékeim peremére.

Az ár hallatán értetlen tekintetemet próbálom elleplezni, mivel az efféle kő ára minimum negyven ezer körül mozog és akkor még nem beszéltünk arról, hogy ki a készítője és ez mennyivel teszi azt értékesebbé. Nem vigasztal meg az, hogy állítólag bevizsgálták, természetesen ezt magamnak is ellenőriznem kell, ha esetleg én lennék az, aki elnyeri eme színes kavicsot. Azért a látszatnak adva tessék-lássék szemrevételezem a fotót, de számomra egy kép nem sokat jelent. Túl sok módja van annak, hogy elferdítse az igazságot és azt sugallja amit láttatni akarnak…

/Angol/ Megadom a kért árat.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #22 Dátum: 2016. Február 25. 23:04:20 »
Helyszín: 6-os móló, Detroiti Kikötő
Időpont: 1996. március 6. szerda, 01:55


- Megadom az árat. - mondja a Ventrue hidegen, s még mielőtt Donaldnak ideje lenne megszólalni, hozzáteszi: - Megadok tizenötezer dollárt a tételért.

Attwood úgy látszik, nem aprózza el, s a minimális licitlépcső több, mint duplájával emelte az árat. Mindezt szemrebbenés nélkül vagy anélkül, hogy bárkire is ránézett volna. Úgy ül ott a székén, mint aki meg van győződve arról, hogy a mai estének kizárólag ő lehet a győztese. A magabiztossága - legyen megalapozott vagy pusztán a látszat - kifejezetten irritáló.

Alig észrevehetően fordítod a fejed oldalra. Na persze nem a Ventrue felé, hanem pontosan az ellenkező irányba, az ablak felé. Megvezettek volna az érzékeid? Vagy tényleg éreztél - ha nem is láttál - ott valamit? A Cameronban növekvő feszültséget érzed, elvégre már egyszer hozzáért a székedhez. Tudod jól, ha rövid időn belül mégegyszer megteszi, akkor az a korábban megbeszéltek szerint veszélyt jelent. Ugyanakkor remekül használja ki a pillanatnyi lehetőségeket - amikor például a Ventrue-ra vagy épp Donaldra szegeződik minden tekintet - hogy oldalra pillantva felmérje a környezeteteket. Furcsa, hogy ugyan mögötted van, ezt anélkül is érzed már, hogy látnod kellene.

A pillanatnyi csendet Donald töri meg érdes hangjával, miután az előtte lévő táblázatba felvezette az összeget.

- Köszönöm Mr. Attwood. Tizenötezer dollár először.... - jelenti ki, s negédes mosollyal néz rád, hogy kívánod e emelni az árat.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #23 Dátum: 2016. Március 02. 20:39:42 »
Carmelita Atrayente del Encantador

Lehetőségeimhez mérten meglepően kelletlen a választás érzete. Ezért választottam egy olyan területet ahol kevesebb és általánosságban értelmesebb vértestvérekkel kell érintkeznem. Azon tűnődőm, hogy mennyire vegyek részt egy olyan játékban, ami szükségszerű, de meglehetősen kellemetlen.

Választásaim között szerepel az, hogy rögtön valami kimagasló összeget nevezek meg. Megtehetném azt is, hogy lassan emelem egyre nagyobb felé, míg a másik vissza nem vonul, de ez magában hordozza Mr. Attwood szándékosságát is. Megtehetem, hogy rövid időn belül – tehát most – visszavonom az ajánlatomat és hagyom, mint egy gesztus a velem szemben ülő felé, amolyan szívesség, hogy olcsón nagy presztízsre tegyen szert.

Egy pillanatra ugyan gyanús ez az egész, mert ez a kő sokkal többet ér ennél, legalább még egy nulla kéne, hogy szerepeljen a kezdeti értékében. Ellenőriztem a karát egységárát… ráadásul valami mindenképp meg akar zavarni, az érzékeimet hivatott összekuszálni.

Azon tűnődőm, hogy Donald eltévedt pillantása valóban jelent valamit, vagy csak egyszerűen elbambult. Ennek elemzésére felidézem a korábbi találkozásainkat, hogy akkor tett e ilyet és ha igen mennyi alkalommal volt ott valami vagy valaki. Azt tudom, hogy nem árnyékra vetődtem, ahogyan az érzékeim és akaratom is kiemelkedő, így a megtévesztés vagy kizárt vagy olyan erők munkálkodnak, ami kíváncsivá és persze nagyon óvatossá tesz.

Eközben Mr Attwood úgy dönt, hogy azt a választást tartja megfelelő stratégiának, hogy egy látszólag nagyobb összeggel rettentsen el a vásárlás szándékától. Mosolyogtató lenne, ha törődnék ilyesmivel. Alapvetően értelmetlennek találom ezt az egész színjátékot, de úgy tűnik neki fontos. A legtöbben itt már csak dacból is követnék a példát, de én nem sietek a dolgok elébe. Donald ugyan eljutott az ’egyig’ mégis van még időm, hogy alaposan megfontoljam a következő lépést.

Az egész lényéből árad a kihívás, hogy ha  megtehetem porig alázzam. De nincs szükségem ellenfelekre, így méltóságát megőrizve kell legyőznöm, ha úgy döntök le akarom. A magabiztossága legyen valós vagy illúzió előnyére válik ezt elismerem. Magam is azt tapasztaltam, hogy ezzel igen nagy hatást lehet elérni bármiről is legyen szó.

Mivel Cameron kifogástalanul látta el eddigi feladatait, ezúttal sem tartok attól, hogy téved. Természetesen ennek az ő esetében nagyobb esélye van, de a kiváló vitae oly érzékekkel ruházza fel, melyről már nem egy esetben bizonyosodott be az értéke. Ami azt illeti időt és energiát fektettem abba, hogy Cameron mindent megtanulhasson, amit emberileg lehetséges. Edzettük az akaratunkat és együtt gyakoroltuk az érzelmeket, ösztönöket manipuláló képességeinket…

Kivárunk, hogy megismétlődik e a korábbi érzékeinkre ható pillanat vagy tévedésünket csak fokozott óvatosság szülte. Addig azonban úgy tűnik úgy kell tenne, mint… Mr Attwood.

/Angol/ Húszezer.

Közlöm úgy, mintha épp azt mondtam volna… valami triviálist. Ami azt illeti kissé zavar ennyi fény, de mint tudjuk, a legélesebb fény veti a legsötétebb árnyékot. Egy úrhölgy finomságával ülök, tekintetem Donaldon pihen látszólag, de valójában bármilyen apróság történjen ott, ahol korábban valamit érzékelni véltem, ezúttal biztos, hogy észre fogom venni (ha tényleg van ott valami). Hamis jelet biztosítva azoknak, akik engem fürkésznének, mindkét kezem az esernyőmre helyezem: előbb a balt, aztán a fegyverforgatót.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #24 Dátum: 2016. Március 03. 13:51:26 »
Helyszín: 6-os móló, Detroiti Kikötő
Időpont: 1996. március 6. szerda, 01:59


A levegő megfagyni látszik az összeg kimondását követően. Attwood halántékánál megrándul egy ideg, vélhetően nem számított arra, hogy túl fogják licitálni. Az összeg hallatán Donald láthatóan meglepődik - elvégre már a kikiáltási ár duplájánál jártok -, majd lelkesen elkezdi felvésni az összeget a papírjára, de még mielőtt befejezhetné, a Attwood megköszörüli a torkát, ezzel hívva fel magára a figyelmet.
Székében kissé előre dőlve szavait a licitvezetőhöz intézi.

- Mr Lebenitz? Tudom, hogy ez kissé szokatlan kérés, de tarthatnánk egy pár perc szünetet? Szeretnék néhány szót váltani a kisasszonnyal, mielőtt folytatnánk.


A kérés valóban szokatlan, de legalább te kihasználhattad a pillanatot, hogy oldalra nézz és megállapítsd: az ég világon semmi nincs az ablakban. Úgy látszik a fény vagy a megfeszített állapot játszott érzékeiddel. A többiek persze ebből valószínűleg semmit nem vettek észre, Attwood pillantása Donaldra szegeződik, a licitvezető pedig viszonozza ezt. Becsületére legyen mondva, hogy a váratlan helyzet ellenére sem esik ki jelentéktelen szerepéből és alig néhány másodperccel a kérés elhangzása után már rád mosolyogva folytatja.

- Hát persze, Mr. Attwood. Ha a kisasszonynak sincs ellenére, akkor én... - hagyja a levegőben a mondat befejezését. Valószínűleg még ő maga sem tudja, hogy mit csinál akkor, ha a kisasszonynak a kérés ellenére lesz.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #25 Dátum: 2016. Március 03. 18:03:45 »
A figyelmemet nem kerüli el Attwood úr viselkedésében beállt változás, ahogyan az sem, miképp reagált arra, hogy a saját fegyverével vívom presztízs-harcunkat. Az, hogy Donald érzései az arcára vannak írva várható volt, igazából teljesen biztos voltam benne, hogy képtelen eltitkolni meglepettségét. Ez is csak azt bizonyítja, hogy a jelenlévők közül egyedül én vagyok teljességgel tudatában annak, hogy mire is licitálunk pontosan. Az pedig, hogy éhes disznóként veti magát a kimagasló jutalék, egyértelműen mutatja mennyire gyenge akarat és jellem. Úgy tűnik, hogy Attwood úr is a Kékvérűek büszkeségével érkezett, de most kénytelen elfogadni, hogy talán a stratégiai terve némi módosításra szorul. Nem tekintek rá – nem jobban, mint eddig – de azért kíváncsian várom, hogy mit szeretne mondani.

Teret engedek a kíváncsiságnak, mely talán ezen szavakra ébred a klán-társamban, nem beszélve Donaldról, aki most biztos értetlenül, de annál nagyobb lelkesedéssel bólogat. Úgy vélem a várható összeg – ami nem sokára az undorító dagadt mancsába vándorol – minden mást felülír a borsónyi agyában. Mindezek mellett engem – valljuk be – jobban érdekel, hogy mi volt képes ennyire megvezetni Cameron-t és engem is, hogy tévedtünk. Nem szokásunk effélét tenni, így ezt a rejtélyt intő jelnek veszem és sokkal óvatosabb leszek. Nem zárom ki, hogy a nemes Nosferatu klán egy tagja árulta el magát egy pillanatra.

A szokatlanságról igazából nem vagyok meggyőződve, hiszen minden alkalom egyedi, mindig vannak részletek, amik eltérnek, hiszen ahogy már körülbelül kétezer-négyszáz évvel ezelőtt is megmondták: Kétszer nem lépsz ugyanabba a folyóba.

/Angol/ Nincs ellenemre, magam is hasonló kérést fontolgattam.

Érdekes lett volna végignézni a pillanatot, amikor a kis Donald megpróbál valamit sietve kitalálni, hogy mentse a helyzetet, de most nem szeretnék a kelleténél több időt eltölteni a társaságában. Ha mindenképp választanom kéne és nem Cameron-t, egy halandó-t – vérszolgát – hanem egy vértestvért kéne, akkor Charlie sokkal inkább kedvemre valónak tűnik. Nem kizárt, hogy későbbiekben törődöm ezzel a fiatal Ventrue-val, hiszen mindig hasznos egy feltörekvő szövetséges.

Könnyen manipulálható és költséghatékony, emellett más előnye is lehet egy efféle kapcsolatnak. Ki tudja, lehet, hogy kellemes csalódás és egy intelligens, lovagias  :i-can't-see-it: hozott össze a Sors. Kissé előre szaladtam, de a tervezés már szerves része a gondolkodásmódomnak, mindig, minden körülmény között meglátni a lehetőséget, a legrosszabb lehetőségben is…

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #26 Dátum: 2016. Március 14. 22:25:35 »
Helyszín: 6-os móló, Detroiti Kikötő
Időpont: 1996. március 6. szerda, 02:01


Donald összeszedegeti az asztalán lévő jegyzeteket, majd halk nyögés kíséretében feláll az asztaltól. Látványosan elnézést kér, s miközben az irodahelyiség kijárata felé veszi az irányt, még egyszer az ablakra pillant. Már megint az a fránya ablak. Mögötte becsukódik az ajtó, így csak ti négyen maradtok.
Attwood bólint ghouljának - s a bensődben lévő fenevad azonnal harcot kiált, de hiába - aki komótos léptekkel az ajtóhoz áll, mintegy ezzel biztosítva, hogy amíg beszélgettek, senki se zavarjon benneteket. Cameron is reagál az új helyzetre, s egyetlen lépésnyire eltávolodik tőled, hogy teret adjon a bizalmas beszélgetésnek.
Miután Attwood meggyőződött róla, hogy nyíltan beszélhet, az éjszaka során először nyíltan feléd fordul és rád néz.

- Olyan kellemetlen ez, de Önt minden bizonnyal nem értesítették. - kezd bele. Hangjában nincs semmi vádló, inkább a lányukat megdorgáló apuka érzeted támad a hallatán.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #27 Dátum: 2016. Március 18. 11:35:51 »
Carmelita Atrayente del Encantador

Szótlanul követem figyelemmel, ahogyan Donald kacsa megpróbál kikecmeregni a kényelmes székéből, mely minden bizonnyal már felvette az embernek csúfolt hatalmas csiga alakját. A tervezők biztos nem számoltak ekkora terheléssel ilyen hosszú távon. Mindenesetre enyhén megemelem a szemöldököm, amikor nagy küzdelmek árán végül egyedül sikerül kikászálódnia ültéből. A mozdulataiban pontosan annyi a kecsesség, mint egy féreg vonaglásában, de végül valahogy csak eljut az ajtóig és ki is lép rajta, távozik köreinkből (sajnos csak) egy rövid időre.

A klántársam vérszolgájának mozgására úgy pillantok, mint aki bármelyik pillanatban képes azonnal akaratával összetörni annak elméjét, ha bármivel próbálkozik. Kifelé mindebből semmi sem látható, de a Fenevad egy olyan belső démon, egy olyan ösztönös erő, aminek jelzéseire mindig odafigyelek. Ugyanúgy, ahogyan Camerom észrevételeire, aki most úgy véli nekem az a ki nem mondott kérésem távolodjon el kissé. Örültem volna, ha az ablak felé lép, de egyenlőre így is megfelel. Így, hogy mindenki megtalálta az új helyét, Mr Attwood is úgy dönt, hogy figyelmét felém fordítja.

Látható csapdáján mosolyognom kellene, de kifejezéstelen arcomról maximum a teljes fegyelmet olvashatja le. Fiatal még, arrogáns és persze ebben nincs semmi meglepő. Pontosan olyan, amilyennek egy Ventrue-nak lennie kell. Elengedve az érzetet melyet szavai váltottak ki, nyugodt, szinte már barátságos hangnemben válaszolok, mint akit egyáltalán nem érint kelletlenül az, ami a férfi szájából nem is oly rég abban a bizonyos szóhasználatban elhangzott. Hiszen a szavak fontosak. Erejük van. Az árnyalatok pedig éppúgy ezen erő részei

/Angol/ Amennyiben valóban így történt, akkor ez könnyedén orvosolható - nyúlok a kis táskám felé és egy maroktelefont veszek elő – kinek kellett volna értesítenie?

Kérdőn pillantok rá, de a gondolat, hogy ez valami ostoba taktikai húzás arra nézve, hogy Mr Attwood így szerezze meg az ékkövet ahhoz az elmélethez vezet, miszerint ez esetben adódhatnak problémák, buktatók a stratégiájában. Egyelőre azonban információra van szükségem, nem pedig ítéletre így őszinte érdeklődéssel várom a válaszát, no meg azt, hogy tovább jussunk az ügyben, mert nem szeretem az időben fecsérelni ostobaságokra. S ami azt illeti a klántársam testbeszéde inkább utal az ő tévedésére, mint az enyémre.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #28 Dátum: 2016. Március 18. 14:38:47 »
Helyszín: 6-os móló, Detroiti Kikötő
Időpont: 1996. március 6. szerda, 02:02


A Ventrue játékosan emeli mutatóujját az alsó ajkaihoz, mint aki azon tűnődik épp, hogyan oktasson ki valakit. Aztán mint ha hirtelen új ötlete támadna, mely mosolyra készteti. Kényelmesen hátradől a székében és lábait keresztbe teszi. Úgy néz ki pontosan, mint az a tárgyalófél, aki meg van győződve róla, hogy csak nyertesként kerülhet ki a beszélgetésből.

- Mr. Salazar érdeklődését fejezte ki a gyémánt iránt... - mondja, s kezével finoman gesztikulál - ... és engem kért meg, hogy vásároljam meg számára. Olyan kellemetlen ez, nem gondoltam volna, hogy akad olyan közöttünk, akit erről nem értesítettek. - játszik gúnyosan a szavakkal.

Salazar. A herceg után a második legbefolyásosabb Ventrue a városban. Számos területen szerzett befolyást és úgy hírlik, komoly szövetségesei vannak. Nem az a kaliberű vámpír, akinek a rosszallását bárki ki akarná vívni magának. Lehet, hogy Attwood a talpnyalója lenne? Vagy az öreg ilyen formában akarta tőle behajtani egy korábbi tartozását? Ami még ennél is érdekesebb lehet, hogy vajon Salazar tisztában van e a kő eredetével és azért akarja megszerezni magának vagy pusztán egy újabb drágakő az amúgy is tetemes vagyonához?

A történetben felbukkanó öreg neve mindenesetre óvatosságra int, már csak azért is, mert nem érezted, hogy Attwood hazudott volna. Körültekintően kell eljárnod és mérlegelned kell mielőtt ez a szál tovább bonyolódik.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #29 Dátum: 2016. Március 20. 17:16:15 »
Carmelita Atrayente del Encantador

A férfi színjátéka nevetségesen hat, valószínűleg az öleléssel szinte minden kreativitás és képzelőerő kihalt belőle. Ezt bizonyítják a kevéssé hatékony üzleti manőverei is. No persze keveset tudok róla, így nem tényként, csak érdekes részletként kezelem ezt a sok felesleges teátrális mozdulatot és kifejezést. Megtehetném, hogy letükrözöm a mozdulatait, esetleg megfűszerezhetném némi erotikával vagy csak szimplán iróniával, de nem teszek semmi ilyesmit. Hagyom, hogy illúziókba ringassa magát, de kissé tartok attól, hogy ezzel teret engedek valaminek, aminek talán nincs létjogosultsága, de mégis…

/Angol/ Mielőtt megosztanám önnel a döntésemet, engedje meg, hogy rákérdezzek: tudja, hogy egy egyszerű ékkövet kíván ily meggyőzően?

Kíváncsian pillantok rá, de a válaszától függetlenül el kell tennem a maroktelefonomat, hiszen sem a Ventrue Öreg, sem a személyzetének elérhetőségével nem rendelkezem. Annyit tudok, hogy senor Salazar teljesen vagy részben latin származású, hogy már jó ideje rója az Éjszakákat és ez idő alatt elvégezte a maga kutatásait. Ennek következtében egyértelmű, hogy megfontolt és előrelátó Káinitával állok szemben, akinél jó pont lehet, ha magam adom át neki ezt az ékkövet, esetleg barátként hívom fel a figyelmét arra, mit is szeretne oly nagyon. Feltéve, ha ez a kő valóban az a szén-módosulat, amit a Klán egykor birtokolt.

Vajon erről Mr. Attwood mennyit tud?

Természetesen át is engedhetném, de mint azt néhányan tudják rólam, kíváncsi természet vagyok, így egy sármos férfi vonzó mosolyánál nekem picit több kell. Időt, energiát fektettem a ma estébe amiket nem kívánok veszni hagyni. Egyre inkább úgy vélem, hogy nincs helyes válasz a felmerült kérdésekre, ellenben a legjobb választás egy Öreg barátsága és egy Ifjú haragjának tűnik. Ezt az allotróp apróságot nem engedem el csak úgy, de talán meggyőzhető vagyok. Mindenkinek szüksége van valamire, még ha nem is tudjuk, hogy ez így van. Az idő és a körülmények fontos tényezők. No meg a pénz. Úgy vélem, hogy biztosíthatnék némi anyagi hozzáférést kárpótlásul, de az olyasmit jelentene, amit félreérthetnek.

/Angol/ Mindenki számára az lenne legmegfelelőbb választás, ha elhalasztanánk az árverést, melyet egy később időpontban megismételhetnénk. Ez idő alatt minden vélt vagy valós tévedést korrigálni lehetne.

Nem hiszem egy másodpercig sem, hogy elfogadja, így picit oldalra billentem a fejemet, a bal oldal felé, ami rosszat jelent, ami azt üzeni Cameron-nak, hogy készüljön fel a legkellemetlenebb eshetőségre is. Elvégre semmi olyasmi nem hangzott el, amiért le kéne mondanom a vásárlási szándékomról. Továbbra is úgy vélem, hogy egy olyan alapvető cselnek, mint egy Öreg nevének megemlítése még távolról is kevés, hogy azonnal mindent feladjak. Nem úgy, ha bebizonyosodik, hogy az említett események valóban megfelelnek az Igazságnak. Egyenlőre kétkednék, hiszen a vámpírok kedvelt stratégiája a megtévesztés…