Szerző Téma: A hatalom a vérben van  (Megtekintve 950 alkalommal)

SentinelWex

  • Vendég
A hatalom a vérben van
« Dátum: 2015. December 12. 16:48:22 »


Az egyetem még ebben a késői órában sem volt üres. Voltak, akik az udvaron sétálgatva az előző félévi vizsgaidőszak fáradalmait pihenték, mások a kedd esti bulihoz készülődtek. Maria Anderson egyik csoporthoz sem tartozott. Ő dolgozószobájában ülve egy jelentést lapozott át, melyet alig egy órával ezelőtt kapott meg. Korábban már tüzetesen átolvasta és megállapította, hogy a fejlemények egyáltalán nem úgy alakulnak, hogy azt kedvezőnek lehetne mondani. Végiggondolta a lehetőségeket és úgy döntött, hogy ezt az ügyet az egyik ifjún keresztül fogja intézni.


***


Helyszín: Detroiti Egyetem, Tremere kápolna
Időpont: 1996. március 5. kedd, 22:19
Jelen vannak: Jake Waterhall, Blake tanonc


A lakrészedben egy kézikönyv fölött görnyedtél éppen, amikor egy magas alak belépett hozzád. Kopognia nem kellett, hiszen ajtód nincs - a tanoncoknak nincs szükségük magánéletre - így a feljebbvalók könnyedén ellenőrízhetnek mindenkit.

- A régens öt perc múlva látni óhajt az irodájában.
Először azt hitted, hogy valaki csúfos tréfát űz veled, de Jake arcán nyoma sem volt komolytalanságnak. Ugyanazzal a fapofával bámult rád, mint amikor az eredményeidről szoktál beszámolni neki. A tanoncok hetedik köréhez tartozó Jake Waterhall volt a fiatalabbak közvetlen felettese és csak a régensnek tartozott elszámolással. A kápolna második embereként gyakran túlhajszolta az alá beosztottakat és támasztott lehetetlennek tűnő elvárásokat. Rideg természete kezdetben rémisztő volt számodra, de az évek során megtanultad, hogy neki kizárólag az eredmények a fontosak. Na nem mintha valaha is megdícsért volna. Meg voltál róla győződve, hogy azonnal eljönne érte a végső halál, ha egyszer egy tanoncot elismerő szavakkal illetne. Megjelenése minden körülmények között tiszteletet parancsoló volt, az ifjabbaktól megkövetelte a neki kijáró Szekundusz megszólítást.
Jake vasszigorral felügyelte a kápolnában folyó munkát, de a kápolnát a régens vezette. Ha őt félelmetesnek mondanád, akkor Anderson maga volt a rettenet. Állítólag hihetetlen erőknek parancsol és nem véletlenül helyezték át Detroitba.
Vajon mit akarhat tőlem?

- Mindentől függetlenül a hétvégi kísérlet dokumentációját legkésőbb csütörtök estig látni kívánom. - folytatta Jake rideg hangján.
A kísérlet. Hát persze, hogy látni kívánja. A késlekedés semmilyen körülmények között nem volt elfogadott.


serina

  • Vendég
Re:A hatalom a vérben van
« Válasz #1 Dátum: 2015. December 13. 10:20:21 »
A kézikönyvet visszateszem az asztalon lévő kupac tetejére. Reflex szerűen bejelölöm hol tartottam pedig tudom hogy felesleges, úgyis emlékezni fogok rá. Kifelé menet felkapom a taláromat mivel semmiféleképpen nem akarok tiszteletlennek tűnni Anderson előtt. Az út a régens irodájába eleve eltart pár percig, nekem mivel alacsony vagyok tovább is, és egész úton azon gondolkozok mi történhetett hogy engem kéret a régens. El egészen biztosan nem rontottam semmit, azt már Jake rég a tudomásomra hozta volna, és ahogy én tudom minden az előre eltervezettek szerint haladt a kutatásommal. Mikor megérkeztem még gyorsan átfutott az agyamon hogy mennyi időre van szükségem a jelentés befejezéséhez amit Jake csütörtökre kért, aztán bekopogtam az ajtón és vártam.

SentinelWex

  • Vendég
Re:A hatalom a vérben van
« Válasz #2 Dátum: 2015. December 15. 00:05:12 »
Helyszín: Detroiti Egyetem, Tremere kápolna
Időpont: 1996. március 5. kedd, 22:24
Jelen vannak: Anderson régens, Blake tanonc


Pontosan érkezel a régens irodájához és illemtudóan bekopogsz az ajtaján. Igen, neki van ajtaja és csak remélheted, hogy egy napon ezt te is kiérdemled.
- Igen. - hallatszik a régens hangja az ajtón túlról, te pedig minden bátorságodat összeszedve benyitsz.
Eddig mindössze egyszer jártál a kápolna ezen részében és ha az emlékeid nem csalnak, ugyanezt láttad: katonás rendet. Maria Anderson precíz volt minden tekintetben. Az irodájában mindennek pontosan megvolt a maga helye. Íróasztalán csak a legszükségesebb dolgok - néhány toll, naptár, jegyzettömb, egy régi stílusú telefon - kaptak helyet, míg a mögötte lévő falnál vaskos könyvek nyugodtak egy több szintes polcon. Tőle jobbra ember méretű groteszk szobor vizslatta az érkezőket és benned olyan érzést keltett, mint ha minden mozdulatodat figyelné és csak arra várna, hogy hibát kövess el.
Érkeztedkor a régens a kezével intett, hogy csukd be az ajtót magad mögött és ülj le.
- Köszönöm, hogy ilyen hamar a rendelkezésemre tudott állni.
Na nem mintha lett volna más választásod...
- Tekintve, hogy nincs sok időnk, rögtön a lényegre is térek.
Asztala fiókos részéből egy dossziét húzott elő, s a tartalmát lapozgatta anélkül, hogy rád nézne.
- Nem rég hírül kaptuk, hogy a város egyik magas rangú vértestvérét támadás érte. Miss Valeria Holden-t, a toreador klánból.
Nem sokat hallottál még erről a vértestvérről, mindössze annyit tudsz, hogy festőművészként dolgozott és rendszeresen adott partyt a saját galériájában, ahová csak a szociális élet elitje volt hivatalos.
- Általában egy ilyen ügy a seriffre tartozna, de tekintve az eset körülményeit, ő a segítségünket kérte. Miután a kápolnában egyedül Önnek vannak komolyabb technológiai ismeretei, Önt bízom meg az eset kivizsgálásával. A nyomozás idejére felmentem a kápolnán belüli kötelezettségei alól a heti kutatási beszámoló kivételével. A nyomozás részleteiről kizárólag nekem jelent. Indokolt esetben hozzáférést kaphat a kápolna erőforrásaihoz is, de erről minden esetben velem konzultál.
A régens összecsukja a dossziét és rád néz.
- Van kérdés?