Szerző Téma: Crowne Plaza Hotel  (Megtekintve 3593 alkalommal)

SentinelWex

  • Vendég
Crowne Plaza Hotel
« Dátum: 2015. December 11. 15:35:20 »
A Crowne Plaza Hotel Detroit egyik ékessége és egyben White herceg rezidenciája.



Hotel bejárat


Recepció


A herceg fogadóterme


SentinelWex

  • Vendég
Re:Crowne Plaza Hotel
« Válasz #1 Dátum: 2015. December 20. 10:57:39 »
Helyszín: Crowne Plaza Hotel
Időpont: 1996. március 5. kedd, 23:46


Carcass

Hosszú időt (legalább egy órát) töltöttél el a parkolóban egy padon ücsörögve. Szíved szerint tennél a formaságokra, de tudod, hogy ebben a társadalomban vannak olyanok, akik sokat adnak az ilyesmire és akivel találkozni fogsz, biztos egy közülük. A főszolgabíró hivatala nagyon fontos feladatokat lát el, s bármennyire is borsózik a hátad, hogy a sheriffel találkozz, ezt el kell ismerned.
A padon ücsörögve mobiltelefonodat - ezt az ütött-kopott technológiai csodát - szorongatod, mint ha attól várnál útmutatást, de a kívánt hatás elmarad. Nem érkezik hívás sem atyádtól, sem pedig mástól. A rajta lévő kígyós játékkal csak azért nem játszol, mert a szetitákra emlékeztet, akik falánk módon elkapkodják a pöttyöket, hogy egyre nagyobbak legyenek. Fújjj!
23:45-öt mutat a telefonod kijelzője, így úgy döntesz, hogy megtudod, hogy mit akarhatnak tőled. Magad mögött hagyod a parkolóban lévő padot és egyenesen a főbejárat felé indulsz.


* * *

Bruce

A hotel felé tartva kétszer is megviccel a forgalom. Először egy idősebb házaspár vezette ford tarotta fel a forgalmat, aztán pedig a befordulni képtelen teherautós. Már-már késztetést érzel, hogy felkapcsold a kék lámpát, hogy utat engedjenek neked, de ekkor rádöbbensz, hogy ez nem egy járőrkocsi, így nincs más választásod, mint megvárni, míg negyedik próbálkozásra befordul előtted a teherautó. Egyáltalán minek hoznak ekkora járművet a belvárosba?
A tervezettnél valamivel később, pontosan 23:46-kor fordulsz be a hotel parkolójába. Szerencsére hamar találsz parkolóhelyet - sok rangosabb vértestvérnek fixen fenntartott helyük van, de te nem tartozol közéjük - és leállítod a kocsi motorját.
Amikor oldalra pillantasz, nem hiszel a szemednek: a brujah lány épp a parkolóban lévő autókat kerülgetve tart a bejárat felé. Ha sietsz, még elkaphatod, mielőtt elérné a recepciót.

reworset

  • Vendég
Re:Crowne Plaza Hotel
« Válasz #2 Dátum: 2015. December 24. 21:16:30 »
Az elhatározásom rendíthetetlenül szilárd volt. Így vagy úgy, de találkoznom kell a brujah lánnyal. Nem kevés izgatottsággal töltött el a dolog. Furcsa borzongás indult el a nyakcsigolyámtól és egy pillanat alatt futott végig a gerincemen. Számos kérdés merült fel bennem, amit felszeretnék neki tenni és nem tudtam hol kezdjem. Persze előtte még megkéne találni és elérni, hogy szóba is álljon velem.
Elképesztő, de mióta a fülembe jutott a híre, hogy ide jött az arkón gyermeke, szinte a megszállotja lettem a témának. Valamiért mindent tudni akartam ittléte okáról. Lehet, hogy ennek köze van fajtám képességéhez? Nagy volt rá a gyanúm. A klánomon belül köztudott, hogy vannak furcsa, megmagyarázhatatlan látnoki képességekkel megajándékozott egyének. Lehet, hogy ez az izgatottság, az a furcsa jelenés a kirakat előtt is e képesség lenne? Így vagy úgy, de az egészet csak akkor tudom meg, ha beszélek a lánnyal.
Gyors ütemben lesiettem a lakásomból az utcára. A telihold fénye megtört a lassan hömpölygő köddtengeren, ami a  várost borította. Az a néhány járkáló akik még pár perce láthatóak voltak, már mind eltüntek. Az örökös sziréna és ordibálások zaja is megszűnt. Néma csend telepedett a környékre, minden elhalkult. A lépteimen kívül egy árva hangot sem lehetett hallani, leszámítva a távolból felhangzó vonyítást néha. Kicsit szokatlan volt számomra ez a jelenség. Már megszoktam a folyamatos ricsajt, szinte zavart a csend. Mint ha ez is egy rossz omen lenne. A nagy vihar előtti csend.
A kocsim ajtaja nyikorogva nyílt ki. Ezerkilencszázhatvanhetes impala. Régi, de jó, itőt álló. Fekete, mint a legsötétebb éj, ami magába nyel minden fényt. Megannyi kilométer volt már benne, de még mindig úgy megy mint új korában. Noha benne van néhány óra karbantartás és szerelgetés, de meghálálta mindezt. Bizonyos vonzalmat éreztem a jármű iránt, amit csak az érthetett meg, aki már vezetett ilyet. Aki időt, pénzt és energiát fektetett egy ilyen tüneménybe.
A környezet alapján nem számítottam olyan sok utazási időre, viszonylag gyorsan elérhetem a célomat. A fejemben eközben a találkozásra készültem. Ezalatt a slusszkulcs elfordult, a motor felbőgött, a kipufogó pedig ontotta magából a káros anyagot, ami elhanyagolható, a jármű dallamos muzsikája mellett, amit gazdájának játszik, hálából a törődésért.
A parkolót elhagyva néhány perc után egy auto vesztegelt a zöld lámpánál. Idegesen az órámra néztem, nem akartam egy milliomod másodperccel sem később megérkezni, mint terveztem. Minél hamarabb oda akartam érni, hogy elkezdhessem a kutakodást.
Ha ez a két nyomorult félhulla nem vesztegetné a drága időmet nagyon hálás lennék!
Idegesen csaptam a kormányra, ami beindította a dudát. Válaszul az előttem lévő is dudált egyet, DE végre elindult. Olyasmit éreztem, mint mikor a prosztatásoknak sikerül kifacsarni az utolsó cseppeket. Végre mozgásban voltam! Természetesen az örömöm nem tartott sokáig. A ködből lassan kibontakozott egy teherautó körvonala, ami megint csak az utamban volt. A szerencsétlen sofőr képtelen volt egy egyszerű kanyart végre hajtani. Persze ilyenkor jogosan merül fel az emberben a kérdés, hogy ha már kanyarodni sem tud, miért vezet?! Miért ezt a szakmát választotta? Miből gondolta, hogy majd sikeres lesz benne?!
Menne inkább pucolni a közterületi wc-ket, bár valahogy úgy érzem, hogy abban sem lenne túl sikeres ez a lakosságunk szégyene, ez az emberi selejt, ez a mocskos genetikai hulladék. Ha a helyében lennék inkább egész nap a termőföldön állnék és a napfelé fordulnék és abból energizálnám magam. Sokkal több hasznát vennénk úgy, mint sem a társadalom részeként.
Már addig fajult türelmetlenségem, hogy hevesen kezdtem keresni a sziréna gombját, de rájöttem, hogy ez nem egy járőr kocsi. Persze használhattam volna annak, de nem akartam kockáztatni az épségét. Inkább a hivatalit, abban nyugodtan tehet kárt a környezet és a bűnözők.
Végül aztán a degenerált sikeresen vette a kanyart és szabad út nyílt előttem. Amint elég hely volt, h elférjek a gázba tapostam és a megengedettnél gyorsabban haladva süvítettem el a még óvatoskodó kamion mellett. Hálából az időm rablásáért beintettem neki, ennyit már csak megérdemelt. 
Az utazás többi része eseménytelenül telt. Hála a két szerencsétlen sofőrnek késve érkeztem meg az elizium parkolójába, de megérkeztem és csak ez számított. A fejemet forgatva kerestem egy szabad parkolót a sok VIP között, akik saját parkolóval rendelkeztek. Nekem természetesen nem volt, de miért is lett volna? Nem voltam én köztük senki, valószínűleg a létezésemről sem tudtak, csak ha szükség volt rá. Valahol hálás is voltam ezért. Jobban szerettem a csendet és a magányt és így az intrikák is elkerültek engem. Többnyire...
Végül találtam egy szabad parkolót, ahova beállva leállítottam az impala motorját. Egy másodpercre elgondolkoztam és az álló járműveket néztem, amik fölött ott tornyosult a ''vámpír nagykövettség''. Úgy magasodott minden fölé, mint egy királyi ékszer a sok hétköznapi dolog között. Tudván, hogy mi ez az épület még baljósként is hatott. Mint egy ragadozó madár, ami az áldozatokra les. Valahol volt is benne némi igazság...
A szélvédőn keresztül bámulva hirtelen észrevettem a személyt, aki ezt az egész ügyet elindította bennem. A brujah lány a járművek között szlalomozva haladt az épület bejárata felé.
Most meg vagy!
Tudtam, hogy nincs vesztegetni való időm. Most vagy soha. A kocsiból kiszálltam és rohanva eredtem a lány nyomába. Mikor már csak pár méter választott el tőle utána kiáltottam: - Hé, maga! Álljon meg! Kérem... - tettem hozzá pár másodperc szünet után - Beszélni szeretnék önnel.
   

Carcass

  • Vendég
Re:Crowne Plaza Hotel
« Válasz #3 Dátum: 2016. Január 07. 11:05:45 »
Egy újabb „kígyó-halál” után morogva teszi el a telefonját. 23:45… Ideje bemenni. Carcass felpattan a padról, megigazítja dzsekijét, gyors pillantást vet magára és csak remélni tudja, hogy megfelelő lesz az öltözködése az ügyhogy. Ahogy a főbejárat felé közeledik, egyre nő benne a feszültség, de próbálja magát megnyugtatni. Már épp fordulna be az épületbe, mikor valaki megszólítja. Egy vértestvér közelít felé. „Már csak ez hiányzott…”  A lány végigméri a férfit. Edzett, határozott, nyilt mozgású; inkább az utca embere, mint a mögötte tornyosuló felhőkarcolóé. Nem úgy néz ki mint akitől meg tudna szabadulni.
- Jó estét! Ne haragudjon meg, de épp egy megbeszélésre sietek. Ha az este folyamán egy későbbi órában nem felel meg akkor … - ránéz az órájára - … van 5 perce. Elkísér? – és befordul az Elizium előcsarnokába.
A csarnok fényűző, letisztult stílusa arcon vágja a lányt. A fehér márvány kövek szinte világítanak; ezzel érdekes kontrasztot adva az utca sötétségével. Ahogy körülnéz (fél szemmel hátranézve, hogy a vértestvér követte e) gyorsan átfutja a Hallban lévőket (hátha lát valami régi „kedves” ismerőst) és a terepet. Egy-két bútort leszámítva itt semmi sem változott a legutóbbi látogatása óta. Mivel nem akarja megvárakoztatni a főszolgabírót, a pult felé veszi az irányt, hogy bejelentkezzen.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Crowne Plaza Hotel
« Válasz #4 Dátum: 2016. Április 26. 18:55:05 »
Helyszín: Crowne Plaza Hotel, mélygarázs
Időpont: 1996. március 6. szerda, 02:47


Cameron könnyedén talál parkolóhelyet a mélygarázsban, mert mindössze három autó áll ott jelenleg. Egyiket sem ismered fel, valószínű, hogy a halandó személyzeté. Miután leállította a motort, ghoulod kiszáll az autóból, hogy kinyissa neked az ajtót.

Megfordultál már ezen a helyen korábban. A Crowne Plaza Hotel a város egyik ékessége, a helyi vámpírtársadalom elíziuma és egyben a herceg hivatalos menedéke. Úgy tudod, hogy a halandókat csak az első 12 szinten szállásolják el. A  13. szint kizárólag káiniták és az ő szolgáik által látogatható. Mindössze néhány szobát alakítottak itt ki, hiszen a vámpírok többsége nem alszik ebben az épületben. Három nagy tárgyaló mellett egy kisebb koncert megtartására is alkalmas színházterem van a 13-on. Általában ez a színházterem ad helyet az elíziumi találkozóknak, de igény szerint a lakószobákat vagy a tárgyalókat is kinyitják a kérvényezőknek.

A 15. emeleten van a herceg fogadóterme, ott eddig még csak egyszer jártál, arról pedig fogalmad sincs, hogy mi van a 14-en.

A mélygarázsból két lift vezet fel a földszintre, ahol a hotel recepciója van. Ott teljesít szolgálatot a főszolgabíró egyik embere, aki biztosan fel fog ismerni téged.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Crowne Plaza Hotel
« Válasz #5 Dátum: 2016. Május 24. 18:41:24 »
Carmelita Atrayente del Encantador

Nem szeretném, ha legbecsesebb tulajdonom… szolgám… nevezhetem e barátnak? Túl feszült lenne, mert akkor nem tudja maximális figyelemmel ellátni a feladatát. Ezen pedig életek múlhatnak. Élet és Lét. Ezeket pedig nem sodorhatjuk oktalanul és értelmetlenül veszélybe. Némi elégedettséggel tölt el hát, hogy enyhülni, kifakulni látszanak a feszültség ráncai, de nem tűnik el teljesen. Egy apró fintor is elég, hogy tudjam, ébersége nem hagyott alább szavaimra.

Az utazás és érkezés procedúrája kevésbé a parkoló annál inkább figyelmet felkeltő hely. Nem kell kérnem, pontosan tudom, hogy Cameron már megjegyezte a rendszámokat, a típusokat és minden efféle később még talán fontossá váló információt: mint például, hogy az adott járműben mennyien férnek el, mennyire tér el bármilyen apróság a gyári adatokhoz képest…

Kezét nyújtaná, de most egy pillantással tudatom vele, hogy nem tartok rá igényt, legyen csak szabad a keze, ha a szükség úgy hozza. Körülpillantok – miután elhagytam a járművet – milyen parkolóhelyre illik Cameron által támasztott biztonsági követelmények listája: többek között a lehető legegyszerűbb és gyorsabb távozás szempontja. Most, hogy több hely akadt mint korábban, talán a hű testőröm a megszokottól eltérő helyre állt.

Ez az épület, a Crown Plaza Hotelről birtokomban lévő információk alapján úgy vélem könnyedén és különösebb váratlan események nélkül juthatunk el a felvonóig, illetve a felsőbb szintekre – azok közül is tizenharmadikra. Ez amúgy egy nagyon érdekes dolog, hiszen az Amerikai Egyesült Államokban nincs tizenharmadik emelet. Ellenben az Éjszaka Népének társadalmában ennek a számnak akad némi jelentősége és nem csak üzleti fogás.
 
Érdekes azonban nem a fajta Babonaság, hanem az, hogy mi lehet a következő emeleten. Igencsak kíváncsivá tesz, hovatovább oda nem illő gondolatok is felbukkanhatnak, de az akaratom erősebb ennél a furdaló érzetnél. A kezdetek amúgy is a földszintre, a recepció felé vezetnek minket, csak aztán indulhatunk el, hogy felfedezzük a magasságokban rejlő mélységeket, az abból/azokból fakadó lehetőséget.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Crowne Plaza Hotel
« Válasz #6 Dátum: 2016. Június 26. 12:48:16 »
Helyszín: Crowne Plaza Hotel, mélygarázs
Időpont: 1996. március 6. szerda, 02:51


Cameron ezúttal nem a megszokott helyre parkolt. Ez először gyanúra ad okot, de aztán rájössz, hogy te tanítottad neki, mekkora előnyt jelenthet az, ha nem vagy kiszámítható. Vélhetően csak a tanultakat alkalmazta, amikor a lift ajtajától mindössze három parkolónyi távolságra állt meg.

Tökéletes. Nincs másik autó a közelben, így a nyílt terep könnyen belátható számotokra, ugyanakkor egy rajtaütés esetén három lehetőségetek is van a menekülésre - a felvonó, egy szervízbejáró és a kijárat -, ráadásul a mélygarázs tartóoszlopai is a segítségetekre lenne.

Ettől most azonban nem kell tartanotok. A mélygarázs csendes, csak a bejáratot lezáró sorompó által keltett hang visszhangzik.

Cameron tudomásul veszi, hogy nem kéred a segítségét a kiszálláskor, ehelyett megáll az autó mellett és a környezeteteket tartja szemmel. Tényleg ő az egyik legértékesebb tulajdonod, fájó lenne elveszíteni vagy megválni tőle.

Miután Cameron lezárta az autót, a felvonóhoz sétáltok - továbbra is minden csendes - s míg a liftre vártok, egyetlen pillanatra összekapcsolódik a tekintetetek. Mint ha egy romantikus film szereplői lennétek, akik épp arra készülnek, hogy közösen megszöknek a világ elől, s bár ez a gondolat évekkel ezelőtt már felsejlett benned, hamar magad mögé tudtad. Ez a világ nem engedné, hogy boldogan éljetek, így neked kell a kezedben tartanod sorsotok alakulását.

Aztán néhány pillanatra a gondolataidba merülsz, s csak arra eszmélsz fel, hogy a felvonó egy csengéssel jelezte, megérkeztetek az első emeletre, a recepcióhoz.

A recepció mögött egy húszas évei végén járó nő vár mosolyogva benneteket. A haját apró kontyba kötötte fel, s a szoknyakosztüm úgy áll rajta, mint ha ráöntötték volna. Ha első pillantásra nem is, de másodikra biztosan felismert. Lydia a herceg egyik ghoulja.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Crowne Plaza Hotel
« Válasz #7 Dátum: 2016. Július 22. 13:58:41 »
A Rend, a rendszeresség és rutin olyan állandó, melyet nem engedhetek meg. Senki, aki nekem vagy velem dolgozik, mert az ilyesmi könnyedén válhat halálossá. Vannak… dolgok, amiknek állandóságát nem kérdőjelezem meg vagy inkább mondjuk úgy, hogy elfogadom olyannak amilyen, de azok nem is fenyegetnek minden percben azzal, hogy esetleg megfosztanak az örökléttől.

Szótlanul, de egy őszinte halovány mosollyal jutalmazom Cam-et amiért nem felejtett el olyan alapvető taktikát, mint amire mindketten jutottunk efféle beszélgetéseink végén. Nem hiába fontos befektetés, hovatovább talán… megkockáztatom, hogy több annál. A kötődés is olyan, ami a korábbi veszéllyel fenyeget, hiszen ha az érzelmeink elragadnak, könnyen meggondolatlanná válhatunk ami egyenes út a…

Mindketten úgy véljük, hogy nincs veszély odakint. Amennyire érzékeink lehetővé tették – bár mi tagadás már kutatom a potenciális mentor-t arra, hogy megtanítson az Érzékeim kiterjesztésére – úgy ítéljük meg, hogy elhagyhatjuk a jelen helyzetünket/járművünket és elindulhatunk a felvonó felé. Ami azt illeti – az ördög bár sosem alszik – itt elméletben nem lenne szabad veszély fenyegessen minket. Az ellenkezője igen rossz fényt vetne a Hercegre.

A túlzott kényelem is vezethet hibához. Nem támaszkodom állandóan Cameromra – igaz megtehetném – jobb szeretem, ha a munkáját végzi, nem pedig az én kényelmemmel törődik. Egy ajtóval még megbirkózom, törődjön csak azzal hogy épségünket szavatolja. Türelmesen várom, hogy befejezze a gépjárművel való foglalatosságát, majd nem túl szorosan, de azért külső szemlélő számára talán intim közelségben…

A liftnél pillantunk össze úgy… volt idő amikor talán a nyakába ugrottam volna, sőt, ki tudja mit minden mást is – ideértve azt, hogy elszökünk a világ elől – de az egy nem-léttel ezelőtt volt. Természetesen Calista – az igazi kis vad hajtásom – talán meg is tette (Cam nyakába ugrott és…) de nem bánom, ha olykor élik az életüket amíg tisztában vannak a következményekkel vagy az én  haragom súlyával.

Ez utóbbi természetesen mértékletes (amiről ők nem tudnak), hiszen voltam magam is, így tudom, hogy milyen embernek lenni…

De elég a merengésből, az ábrándozások még nem tettek meg semmit senki helyett semmit. Vezethettek a megfelelő kezdeti lépések felé, de az itt egyértelműbb, mintsem hogy ilyesmire kellene adnom a fejem. Kilépve a felvonóból elindulunk a recepció felé, miközben a boldogságról szőtt gondolatok lassan kifakulnak, hogy emlékeztessenek olyasmire, ami már nem lehetek.

A hangok fontosak. Mint egy csengőé például. Ahogyan a lélegzésé, a szív dobogásáé. Egyfelől kissé pazarlónak találom, hogy ilyesmire kell áldoznom, ugyanakkor a látható előnyei miatt mégis élek effélékkel. A pozsgás arc, az, hogy nem felejtek pislogni vagy mosolyogni... olyan apróságok, amik könnyen nyithatnak meg előttem olyan addig zárt ajtókat, ahova erővel talán sosem jutnék be.

/Angol/ Jó estét Lydia! Hogy van ezen a kifejezetten szép estén? Igazán elegáns, csinos, mint mindig!

Mosolyom éppoly őszinte, mint a szavaim, mit tehetnék, ha ezzel könnyebben érek célt? Sosem tagadok meg efféle dicséretet senkitől, a tiszteletet vagy éppen némi alázatot ha ez szükséges. Elképzelni is lehetetlen sokak számára, hogy meghajoljanak egy Nosferatu előtt, de mennyivel egyszerűbb a nem-lét, ha mások elhiszik, hogy ők irányítanak vagy épp csak oly alapvető dolgokat kapnak meg, amiben oly ritkán van részük.

/Angol/ Megtenné nekem, hogy elárulja kik érkeztek már meg, vagy várhatóak ma estére?

Nem elérhető SentinelWex

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Crowne Plaza Hotel
« Válasz #8 Dátum: 2018. Március 02. 18:00:07 »
Helyszín: Crowne Plaza Hotel, földszint, recepció
Időpont: 1996. március 6. szerda, 02:53



A hotel földszintje általában tele van érkező/induló halandókkal, de a mai este kivételes. A recepcióson kívül mindössze egyetlen, a másik lift bejárata előtt álló, nagydarab férfi áll csak. Aztán eszedbe jut a parkolóban tapasztalt csendélet. Nem valószínű, hogy az este folyamán túl sok halandóval futnál össze.

A recepciós pult mögött most álló nő egy kedves mosollyal viszonozza a köszöntésedet.

- Önnek is jó estét Miss Ecantador.

Úgy tudod, hogy Lydia már legalább tíz éve áll az elízium őrzőjének, Miss Diana Mitchell-nek a szolgálatában és a páros számos, a vértestvérek által is nagyra értékelt rendezvényt szervezett meg és bonyolított le az utóbbi időben. Ezzel ellentétben a lift mellett őrködő kidobót még sosem láttad és elképzelhetőnek tartod, hogy kevesebb, mint egy hónapja áll alkalmazásban.

Lydia egyetlen pillantást vet csak Cameronra, aki inkább a háttérbe húzódik addig, amíg ti beszélgettek.

- Hogyne, Miss Ecantador, nos nézzük csak... Úgy másfél órával ezelőtt érkezett meg Mr. Jordan és Mr. Cooper, ők tudomásom szerint még mindig a kisteremben tartózkodnak. Miss Mitchell pedig épp a nagytermet készíti elő a holnap esti rendezvényre. Ő meghagyta, hogy lehetőség szerint ne zavarják, szeretne még egyszer mindent átnézni a holnap estét illetően. Ön is megkapta a meghívót a rendezvényre ugye?

A recepciós által említett vértestvérekkel még nem volt alkalmad beszélgetni ittléted során. Úgy tudod, hogy Mr. Jordan és Mr. Cooper fiatal vámpírok és mind a ketten a Söpredékhez tartoznak.
"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Crowne Plaza Hotel
« Válasz #9 Dátum: 2018. Március 03. 12:14:25 »

Carmelita Atrayente del Encantador

Nyugodalmas estének-éjnek ígérkezik a mai, de már régen megtanultam, hogy a pillanat milyen tünékeny és az események olykor bizony milyen éles fordulatot képesek venni. Ugyanakkor – nem teljes, de azért jelentős – bizodalmam van a biztonságban és az itt dolgozókban, hogy szavatolják a testi épségemet ezen az estén is, hiszen mindenki tisztában van azzal, hogy egy ettől eltérő esetben milyen következményekkel kéne szembenézniük. Eme gondolatfoszlány hamar elenyészik, hiszen nincs tudomásom arról, hogy valaha is történt volna itt ilyesmi – nem mintha ilyesmit bárki bevallana – így megelőlegezek némi bizodalmat az elmúlt évek tapasztalatai alapján.

/Angol/ Hogy szolgál a kedves egészsége?

Kérdezem őszinte érdeklődéssel, hiszen egy ilyen apróság is számíthat, ha adott esetben ilyesmi esetleg visszajut Diana fülébe. Sok ehhez hasonló aprósággal és persze végtelen türelemmel építgetem a hálót, amelybe idővel végül mindenki beleragad, de addig is kellő kihívással kecsegtetnek a gondos manipulációk és őszinte érzések közötti rafinált manőverezések. Újjászületésem legelső leckéje volt, az első dolog, amire ráébredtem: eleddig milyen felszínes életet éltem és mennyi minden rejtezik a sötétben ami még további titkokat rejt. Így minden mosoly, minden pillantás és elejtett szó olyan, mintha egy rejtvény állna előttem, mely csak arra vár, hogy kirángassam a fényre…

/Angol/ Cameron kérte említsem meg, hogy mint mindig, ma is igazán csinos! – szelíden ejtett szavak – S meg kell mondjam, hogy tökéletesen igaza van!

Miközben a testőröm tart bizonyos távolságot, én csökkenteném azt, de mivel nem kívánok oly kellemetlenségeket, mint az esetleges félreértések, nem kérem tőle, hogy lépjen közelebb, rá bízom eme döntést. Ehelyett inkább olyasmit kell megtudnom, amire magam még nem találtam meg a választ. Megtehetném, de a legkönnyebb és gyorsabb módja az, ha megfelelő szavakkal kérdezünk. S mint ilyen a megfelelő személytől való érdeklődés is egy módja annak, hogy újabb szállal erősítsük meg azt a bizonyos hálót.

/Angol/ Kérem Lydia, árulja el, hogy kit tisztelhetek a fess és biztonságot sugalló úriemberben?

Biccentek aprót a kidobó felé, majd türelmesen és figyelmesen hallgatom, amikor megosztja velem a korábbi kérdésemre vonatkozó információkat, majd a kötelező és udvarias kérésre csak lágy mosollyal bólintok

/Angol/ Köszönöm Lydia, kedves, hogy mindezt elmondta! S ami a meghívást illeti, őszintén remélem, hogy még ma este lesz alkalmam személyesen is megköszönni! Úgy vélem, hogy a kisterembe igyekszem, ideje megismerkednem a fiatalurakkal!

Búcsúzom és elindulok a kisterem felé, hogy valóra váltsam a szavaimat. Mindössze egy pillanatra állnék meg előtte, hogy köszöntsem a férfit, akit még nem láttam korábban…

Nem elérhető SentinelWex

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Crowne Plaza Hotel
« Válasz #10 Dátum: 2018. Március 04. 10:34:08 »
Helyszín: Crowne Plaza Hotel, földszint, recepció
Időpont: 1996. március 6. szerda, 02:54



Köszönöm, remekül vagyok, izgatottan várom a holnap esti, VIP vendégek számára szervezett programot.
- közli kedvesen. Tudod, hogy az elíziumban a VIP jelzőt a vámpírokra értik, s míg a halandó világban ezzel a jelzővel általában befolyásos személyeket, celebeket és híres embereket illetnek, a ti világotokban az utolsó Csatornapatkány is VIP a vér jogán.

A holnapi program. Visszaemlékezel a kapott meghívóra és a részletekre. Az elíziumot 11 órakor nyitják meg (persze valószínűleg az ajtók már sokkal korábban nyitva lesznek, a megnyitó itt általában egy megnyitó beszédre utal) és egy festőművész képeit fogják kiállítani a nagy teremben. Éjjel 1 órától a kisteremben élőzenés műsor lesz, amelyben elsősorban a 19. század végére jellemző dallamok fognak felcsendülni. Az estét a herceg beszéde zárja éjjel 2 órakor. A meghívón szerepel a "Kizárólag VIP vendégeink számára" szöveg, ezzel tudatva, hogy ghoulok és egyéb halandók nem hivatalosak a programra.

Lydia egy mosollyal nyugtázza a kapott bókot, érezhetően nehezen boldogul a kezelésével. Elképzelhető, hogy nem szokta meg az ilyen kitüntetett figyelmet?

Amikor a másik lift mellett álló férfiról kérdezed oldalra pillant, majd vissza rád.

Igen, ő Mr Norton és Mr Wilson alkalmazásában áll. Tekintettel a holnap estére meghívott vendégek számára, Miss Mitchell és Mr Wilson úgy látta jónak, ha földszinten is megerősített biztonsági szolgálat van. Ma este azért van itt, hogy jobban megismerkedjen a szállodával, holnap este pedig a kollégáival a földszintet és az alagsort fogják őrízni.

Amikor közlöd a recepcióssal az úticélodat, ő csak kedvesen bólint, majd a lift mellett álló őrnek is bólint, ezzel jelezvén, hogy minden rendben van.
"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Crowne Plaza Hotel
« Válasz #11 Dátum: 2018. Március 05. 20:52:11 »
Carmelita Atrayente del Encantador

/Angol/ Nincs kétségem afelől, hogy minden a legnagyobb rendben lesz – mosolygok Lydiára kedvesen, majd – Minden alkalommal érezhető volt, hogy a szíve is benne van! – nincs több dicséret, de ennyi még – S persze Diane-é. Örülök a találkozásnak Lydia! Jó éjt! – búcsúzok

A meghívóval kapcsolatos kérdés után – sietve átgondolom, hogy mit is tudunk – elindulok még megjegyezve magamban, hogy Lydia kiéhezett bókokra, hogy aztán mielőtt Mr Nortonhoz érnénk, megjegyzem Cam-nek:

/Angol/ Lydia nagyon kedves fiatal nő, mit gondolsz? Esetleg meghívhatnád egyszer vacsorára! – vetem fel, mit gondol, de ez nem parancs, nyugodtan elmondhatja a véleményét, ahogy mindig is – Esetleg Diane-el együtt és egy másik alkalommal a kis hölgy akár egyedül is élvezhetné a társaságodat. Ez utóbbi esetben nem ragaszkodom, hogy jelen legyek és akárhol is szeretnéd, a vendégeim vagytok! – ajánlom fel őszintén, majd hagyom, hogy megrágja a kérdést, hiszen odaérünk a biztonsági őrhöz: Jó estét Mr. Norton. Még nem volt szerencsénk, kérem, szólítson Carmelita-nak! – köszöntöm a férfit

Nem zavar, ha Cam esetleg próbára tenné (tudja, hogy megvédem a testőr gazádjától), de ha semmi sem történik, akkor csak biccentek és belépek, hogy körülpillantás után egyenesen a két fiatal káinita felé irányítsam lépteimet. Nem sok időt hagyok nekik, de könnyed lépteim közben azért kutatom a testtartásukat, a testbeszédet és mindazt amit szavakkal nem lehet kifejezni.

Nem elérhető SentinelWex

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Crowne Plaza Hotel
« Válasz #12 Dátum: 2018. Március 09. 09:23:37 »
Helyszín: Crowne Plaza Hotel, földszint, recepció
Időpont: 1996. március 6. szerda, 02:55


Önöknek is jó éjt, Miss Encantador. - mosolyog rád kedvesen a recepciós. Cameron felzárkózik, amikor elindultok a lift felé, a meghívásra vonatkozó ötletedet pedig úgy tűnik, fontolgatja. Alig észrevehetően pillant vissza Lydiára és a nő környezetére, mint ha onnan remélné, hogy válaszokat kaphat a felvetésedre. Aztán visszafordul és csendben követ téged.

A lift előtt álló őr tekintete végig elkísér titeket a recepciótól egészen a lift ajtajáig, s a kezdetben merev testtartása valamelyest enged, amikor megszólítod.

Jó estét hölgyem és önnek is uram. - válaszol protokollszerűen, majd hozzáteszi - Ian Norton, szolgálatára.

Tekinteted végigszalad az őr ruházatán - és biztos vagy benne, hogy Cameron épp ugyanezt teszi - és legnagyobb meglepetésedre nem látsz fegyvert nála. A szokásos árulkodó jeleknek nyoma sincs, így sem  rendellenesen kidudorodó ruha,  sem pedig a testtartást megváltoztató szíjazás nem látható a férfin. Ez felkelti a kíváncsiságodat, mert biztos vagy benne, hogy fegyveres férfiról van szó.

Már épp azt fontolgatod, hogyan szerezhetnél meg több információt erről, amikor az őrről elcsalja tekintetedet a mögötte lévő panel, amelyen éppen felvillan a lift használatát jelző gomb: úgy tűnik valaki épp elindult lefelé a lifttel.
"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Crowne Plaza Hotel
« Válasz #13 Dátum: 2018. Március 10. 10:22:56 »
Carmelita Atrayente del Encantador

/Angol/ Mr. Norton, szólíthatom Ian-nek? – kérdezek rá szelíden – Örömmel tölt el, hogy egy ilyen fess úriember felügyel a biztonságunkra – jegyzem meg, majd elpillantok mellette, amikor feltűnik, hogy valaki érkezni fog – Remélem sosem lesz szükség arra, hogy elhúzza a fegyverét, de ha mégis, akkor tudom, hogy egy percig sem kell aggódnom. – mosolygok rá, majd úgy helyezkedünk, hogy az érkező ne lásson meg minket azonnal – Mr. Wilson kiváló érzékkel választja ki beosztottjait – teszem még hozzá, majd türelmesen várok, hogy meg tudjuk ki érkezik

Nem elérhető SentinelWex

  • Moderator
  • Újonc
  • *****
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Crowne Plaza Hotel
« Válasz #14 Dátum: 2018. Március 10. 17:58:03 »
Helyszín: Crowne Plaza Hotel, földszint, recepció
Időpont: 1996. március 6. szerda, 02:56


Hogyne hölgyem, nyugodtan szólíthat a keresztnevemen.
- válaszolja az őr és már épp reagálna a rejtett fegyverére való utalásra, amikor megszólal a lift csengője, ezzel jelezve, hogy megérkezett a földszintre. Cameron két apróbb lépéssel követ téged, így jelenleg úgy álltok, hogy az őr félig kitakar benneteket.

A lift ajtaja csigalassúsággal nyílik ki és egy beszélgetés foszlányait hallani, amely két férfi között zajlik.

... ezzel csak azt akarom mondani Cooper, hogy inkább mi csapjunk oda először, mint hogy megvárjuk azokat a... 

Amikor az ajtó kinyílik, két férfi lép ki a liftből. Az egyikőjük egy rövid fekete hajú, fekete bőrnadrágot és bőrdzsekit viselő, látszólag húszas évei elején járó srác, aki orrában és szájában is egy ezüst karikát visel. Mozgása könnyed és dinamikus. Az ő hangja hallatszott ki a liftből.

A másik férfinek hosszú barna haja és szakálla van, testfelépítését tekintve pedig sokkal izmosabbnak tűnik, mint mellette levő társa. Szakadt farmert és kopott bakancsot visel, a rajta lévő ing pedig biztosan látott szebb éjszakákat is. Kinézete alapján harmincas évei vége felé járónak tippelnéd. Legalábbis ennyi idős lehetett, amikor megkapta a vért. A két férfi egyértelműen nem illik bele a hotel pompájába és nem tudod elképzelni, hogy ilyen kinézetű halandók ezt a helyet választanák akármire is. Egyértelmű hogy a két Brujah vértestvérről van szó.



"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."