Szerző Téma: Dún Medve Fogadó  (Megtekintve 63173 alkalommal)

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Dún Medve Fogadó
« Válasz #210 Dátum: 2015. Szeptember 20. 09:10:22 »
Hm, Putyin tölti medveháton a soklövetűt, ha az agyimból nem következik a dva, meg később a tri :D Lettországot boldogítom, itt meg sok az orosz, úgyhogy a lett mellett oroszt is hallani bőven. Mivel az angol a buszvezetőknek nem erőssége, kérem a jegyet, ahogy sikerül, ha kell több nyelv bevonásával is. Csak ne kezdjen litániába. mert a tudásom ennyiben kimerül.

A google szerint a bileta albánul van, és jegyet jelent... Ezért gondoltam, hogy Albánia. De úgy látom a közös nyelvcsaládhoz tartozásuk megkavart :D

Helyesen biļete - nek írják, szóval én is elrontottam XD Játékhoz kapcsolódóan: megvárom míg Filio ír.

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Dún Medve Fogadó
« Válasz #211 Dátum: 2015. Szeptember 20. 09:12:57 »
Hm, Putyin tölti medveháton a soklövetűt, ha az agyimból nem következik a dva, meg később a tri :D Lettországot boldogítom, itt meg sok az orosz, úgyhogy a lett mellett oroszt is hallani bőven. Mivel az angol a buszvezetőknek nem erőssége, kérem a jegyet, ahogy sikerül, ha kell több nyelv bevonásával is. Csak ne kezdjen litániába. mert a tudásom ennyiben kimerül.

Csak nem Griffeket etetsz?

Megfordult a fejemben, de eddig csak gémet, darvat, sirályt, kormoránt, varjút, hollót láttam. Verebet egyet sem, lehet, ezeket már felzabálták a griffek.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Dún Medve Fogadó
« Válasz #212 Dátum: 2015. Szeptember 20. 10:12:43 »
Jó griffetetést ;)
Én maradok a zenélésnél...
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Dún Medve Fogadó
« Válasz #213 Dátum: 2015. Szeptember 20. 15:11:21 »

Csak nem Griffeket etetsz?

Megfordult a fejemben, de eddig csak gémet, darvat, sirályt, kormoránt, varjút, hollót láttam. Verebet egyet sem, lehet, ezeket már felzabálták a griffek.



Én erre a madárkára gondoltam (fogalmam sincs, ki vagy).
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 217
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Dún Medve Fogadó
« Válasz #214 Dátum: 2015. Szeptember 20. 16:10:31 »
Ez is feleheti a verebet. Hajtómű vagy az orrán lévő pózna ideális :)

Nem, nem kiképzésen vagyok, őszölök a nyaralás mintájára.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Dún Medve Fogadó
« Válasz #216 Dátum: 2015. Szeptember 27. 21:21:20 »


/OFF kedves KÁEM meglátásom szerint a konyha – főzés - és varázslat célja között fennáll egy hármas összhang, ha ez tényleg így van besegítek a szakácsnak a főzésbe és így képes vagyok összpontosítással +0-s átlagos tárgyak másolására 6. szint a varázslatot fenntartva aurámban képes vagyok sokszorozni a szakáccsal közösen készített ételt OFF/

Mivel Lan nem tud főzni, ezért csak az egyszerű ételek esetében működik a dolog - aminek elkészítésében nincs semmi különleges nehézség. De pl. a fókaorr fagylalt fürjnyelv pástétommal már nem tartozik ezek közé

Akkó maradunk az egyszerű de laktató ételeknél :) elvégre inkább az energia kell az evezéshez Kedves Gonoc KÁEM :)

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Dún Medve Fogadó
« Válasz #217 Dátum: 2015. Szeptember 28. 09:18:04 »
Főzés:
Ami azt illeti, Kael is besegíthet (valahol írtam ,hogy besegítek krumplit pucolni meg ilyesmiben - ha hagynak).

Ennél fontosabb viszont ,hogy transzmutálódnia kell a "szaporított" kajának, amire "a KáeM" ad valami esélyt - szerintem nem túl nagy nehézségre.
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Dún Medve Fogadó
« Válasz #218 Dátum: 2015. Szeptember 28. 18:49:17 »
Főzés:
Ami azt illeti, Kael is besegíthet (valahol írtam ,hogy besegítek krumplit pucolni meg ilyesmiben - ha hagynak).

Ennél fontosabb viszont ,hogy transzmutálódnia kell a "szaporított" kajának, amire "a KáeM" ad valami esélyt - szerintem nem túl nagy nehézségre.

Igen, emlékszem a krumplipucolós ajánlkozásra :)
A transzmutáció abban az esetben, ha Kiina is besegít, lehet, hogy nem lenne nagy öröm - zsigerből és telve jószándékkal tudja hazavágni a legelemibb ételt is :D:P
Ettől eltekintve ha meg tudjátok magyarázni, hogy
-a változás folyamata nem a természet rendje szerint való, attól idegen.
akkor a dobás Lan képzettség próbát dobhat az arkánuma+15%-al 100%-os nehézség ellen, vagyis alá kell dobnia.
Mármint arra gondolok, hogy magyarázd meg, mitől lesz több adag étel ugyanannyi alapanyagból természetes/hagyományos körülmények között? ::)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Dún Medve Fogadó
« Válasz #219 Dátum: 2015. Szeptember 28. 19:03:02 »
Én - és természetesen nem én mesélek - a G* 164. oldal tetejét venném alapul, miszerint

Idézet
Az alkotott tárggyá tett, eredetileg természetes képződmények esetében például
csaknem mindig megvan ez az esély (ti. a transzmutációra). Általában a létrehozott (vagy másolt)
mesterművek és áldott dolgok is meg szoktak maradni, de alapelvük visszacsökken átlagos erősségűre.

Ha elsőre nem jön össze, akkor Kael is megáldhatja az ételt, esetleg még Lant is, ugyanis az éhhalál elkerüléséért dolgozik
- igaz, előtte "meg kell keresztelni" (és itt felmerül, hogy hány "aktívan használt vallásgyakorlat szakértelme" lehet egy karakternek...
Vagy ezt kérdeztem már? )

Adios
KLM
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Dún Medve Fogadó
« Válasz #220 Dátum: 2015. Szeptember 28. 19:16:50 »
Szóval a +1-es rántottából 0-s rántotta lesz, ha transzmutálódik? :D Legyen :)
Akkor a valószínűség 15%+ arkánum + ha Kael is áldja, akkor + áldás szintje*10%
Mivel nem monoteizmus van - ezért több vallásgyakorlattal is bírhat valaki egyszerre. Hiszen a papok is belső vagy külső erőt használnak, és a MP abból van :)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 28. 19:18:39 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Dún Medve Fogadó
« Válasz #221 Dátum: 2015. Szeptember 28. 19:23:05 »
"Mi ez?"
"Két napos coyote. Jobb mint a három napos coyote"
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Dún Medve Fogadó
« Válasz #222 Dátum: 2015. Szeptember 28. 21:29:46 »
Üdv!

Mielőtt nagyon belemennénk mivel belső erős szellemnéző vagy mifene vagyok ezért kierjesztette aurámban akár több óráig is fenn tartom a varázst a tengerészek megeszik és jól laknak még el is kezdik emészteni és ha emésztik akkor már valamennyire nyert ügyünk van nem akarok kaját felhalmozni csak jól akarom őket lakatni ezért rakattam félre a tartósabb cuccokat mert mindig kell valami amit tudok másolni és megnyammoghatják :)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Dún Medve Fogadó
« Válasz #223 Dátum: 2015. Szeptember 29. 19:03:06 »
Üdv!

Mielőtt nagyon belemennénk mivel belső erős szellemnéző vagy mifene vagyok ezért kierjesztette aurámban akár több óráig is fenn tartom a varázst a tengerészek megeszik és jól laknak még el is kezdik emészteni és ha emésztik akkor már valamennyire nyert ügyünk van nem akarok kaját felhalmozni csak jól akarom őket lakatni ezért rakattam félre a tartósabb cuccokat mert mindig kell valami amit tudok másolni és megnyammoghatják :)

Pl. a hajókorlát... az tartós... :P

Szerintem ha elkezdi megenni az ételt, akkor biztos, hogy dobni kell transzmutációra - mert még ha a matrózok aurája alacsony is, akkor is az ő szervezetén belülre kerül a dolog, nem? KLM?  ::)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Dún Medve Fogadó
« Válasz #224 Dátum: 2015. Szeptember 29. 19:29:33 »
Üdv!

Mielőtt nagyon belemennénk mivel belső erős szellemnéző vagy mifene vagyok ezért kierjesztette aurámban akár több óráig is fenn tartom a varázst a tengerészek megeszik és jól laknak még el is kezdik emészteni és ha emésztik akkor már valamennyire nyert ügyünk van nem akarok kaját felhalmozni csak jól akarom őket lakatni ezért rakattam félre a tartósabb cuccokat mert mindig kell valami amit tudok másolni és megnyammoghatják :)

Pl. a hajókorlát... az tartós... :P

Szerintem ha elkezdi megenni az ételt, akkor biztos, hogy dobni kell transzmutációra - mert még ha a matrózok aurája alacsony is, akkor is az ő szervezetén belülre kerül a dolog, nem? KLM?  ::)

Üdv!

Szerintem meg nem mert teremtett dolog grimoire rész egész fejezet, valamint hozzátenném, hogy ha matrózok elkezdik enni és ne adj isten emészteni akkor a grimoire szerint nagyban nő a transzmutáció lehetősége hiszen a teremtett tárgy betölti a funkcióját   :)