Szerző Téma: Általános csevegő  (Megtekintve 46373 alkalommal)

Oswin

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #30 Dátum: 2015. Május 02. 14:20:55 »
Üdvözlet Kentaur Úrnak! :)
Velem ugyan valószínűleg nem találkozol Ynev világán, de biztos akad vagy lesz itt olyan M.A.G.U.S. mese amiben még van helyed! Ha jól tudom Adminunk pihenget de esetleges kérdéseidet felteheted itt vagy PrivátÜzenet formájában.



Ezüst Utazó:
előbb-utóbb szembe kell nézned a húszoldalú oldal kihívásával ;D Szerintem tetszene neked ha már belejöttél :) De semmi nem kényszer.
SW d6 tervben van, de még odébb... eddig csak én vállalnám a mesélést, de az Expanded Universe nekem ismeretlen, csak a filmeket láttam illetve a Tartakovsky-féle Clone Wars-t.
Ha tudatlanságom nem zavarja a StarWars-ra vágyókat, elkezdhetünk kitalálni valamit szép lassan :D

Kentaur

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #31 Dátum: 2015. Május 02. 14:26:25 »
Köszönöm az infót Oswin! ;) Nagy olvasgatásban vagyok, akad itt kalandlehetőség rendesen!

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Általános csevegő
« Válasz #32 Dátum: 2015. Május 02. 17:10:35 »
Üdvözlet Kentaur Úrnak! :)
Velem ugyan valószínűleg nem találkozol Ynev világán, de biztos akad vagy lesz itt olyan M.A.G.U.S. mese amiben még van helyed! Ha jól tudom Adminunk pihenget de esetleges kérdéseidet felteheted itt vagy PrivátÜzenet formájában.



Ezüst Utazó:
előbb-utóbb szembe kell nézned a húszoldalú oldal kihívásával ;D Szerintem tetszene neked ha már belejöttél :) De semmi nem kényszer.
SW d6 tervben van, de még odébb... eddig csak én vállalnám a mesélést, de az Expanded Universe nekem ismeretlen, csak a filmeket láttam illetve a Tartakovsky-féle Clone Wars-t.
Ha tudatlanságom nem zavarja a StarWars-ra vágyókat, elkezdhetünk kitalálni valamit szép lassan :D
Hát én érdeklődnék

És afelől is érdeklődnék hogy valaki ismer e Elder Scrolls rendszert?
Vannak a játékok rendszerei ...mondjuk azok nem rosszak...
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #33 Dátum: 2015. Május 02. 17:15:33 »
Nem lehetne átállítani a maximális karakterszámot a hozzászólásokban? (Az archívum miatt kérdezem.)
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Általános csevegő
« Válasz #34 Dátum: 2015. Május 02. 19:36:40 »
Most mennyi? 1024? ::) (én mondjuk a phpbb-s motorban nem találtam ilyen lehetőséget, de ki tudja, hogy itt mit lehet  ::))
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Általános csevegő
« Válasz #35 Dátum: 2015. Május 02. 20:35:27 »
...
* Maximum megengedett üzenet méret... *
20.000 karakter
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #36 Dátum: 2015. Május 02. 20:45:47 »
Arra vonatkozott a kérdés, hogy 25 nap múlva a rendszer törli a csatolmányokat, így a .docx-et is. Ha jól értem. Márpedig szeretném, ha az eddigi hozzászólások elérhetőek legyenek egy archívumban mindenkinek. Értsd: az eddigi hozzászólásokat (több mint 7 oldalnyi) szeretném egy reagba ömleszteni témánként. Egy hozzászólás tartalmazza mondjuk a csevegő topicot, egy másik a kockadobót, stb. Erre keveseltem a 20000 karaktert. Ha ezt kibővítenétek korlátlanra (az a legegyszerűbb) azt megköszönném. Normális esetben úgysem írunk nagyon hosszú reagokat.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Általános csevegő
« Válasz #37 Dátum: 2015. Május 02. 21:05:44 »
Most csak a levegőbe beszélek, de lehet, hogy a 20.000-es karakter korlátot nem lehet megemelni  ::)
Egy A4-es oldal kb. 4500 karaktert tartalmaz 12-es betűméret esetén. Köztes megoldásként javasolnám 4 oldalanként postolni. Igaz, hogy nem az igazi, de ha két egymást követő postba rakod őket, talán még elmegy  ::)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Általános csevegő
« Válasz #38 Dátum: 2015. Május 02. 22:17:20 »
Arra vonatkozott a kérdés, hogy 25 nap múlva a rendszer törli a csatolmányokat, így a .docx-et is. Ha jól értem. Márpedig szeretném, ha az eddigi hozzászólások elérhetőek legyenek egy archívumban mindenkinek. Értsd: az eddigi hozzászólásokat (több mint 7 oldalnyi) szeretném egy reagba ömleszteni témánként. Egy hozzászólás tartalmazza mondjuk a csevegő topicot, egy másik a kockadobót, stb. Erre keveseltem a 20000 karaktert. Ha ezt kibővítenétek korlátlanra (az a legegyszerűbb) azt megköszönném. Normális esetben úgysem írunk nagyon hosszú reagokat.

QQccs

Így érthetőbb.
A tárhely igaz, hogy nagyobb mint az atwnél, de azért véges. Ezeket a file-okat le tudod menteni, és nem tartalmazzák azt, amit majd hozzáírtok.
Ez lesz majd azt adatbázisban, ami most már ehhez szól és itt jól fog műkődni, napi szinten van mentés és 5 napit öriz meg.
A legegyszerúbb módja annak amit szeretnél az, hogy a legelső postra rányomsz egy nyomtatást, és ctrl +c - vzel egy saját docx ami a gépeden meglesz. Illetve azt tudom még mondani
hogy a rpgenerations régi drive elérhető oda fel lehet tenni, holnap este több időm lesz, akkor leírom újra a linket meg felteszem ezeket oda

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #39 Dátum: 2015. Május 03. 16:29:24 »
Köszönöm a választ!

Az adatokat lementettem, igazából az újonnan csatlakozóknak mutogatnám az eddigi archívumot. Ugye a csevegőben sok hasznos információk hangzottak el akár karakteralkotással, akár ötletektől játéktechnikai formaságokon át minden. Csak azért keseredtem el egy picit, mert már a karaktertopic (ami 4 hosszászólás, kb, 4 oldal) sem fért bele egy hozzászólásba, miután már nagyon megritkítottam (kettészedtem 2-2 karakterre). De akkor marad a Drive. :(
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Általános csevegő
« Válasz #40 Dátum: 2015. Május 03. 16:55:58 »
QQcs

Ah, most már jobban értem mit akartál. Ha elsőre így fogalmazol, akkor másképp mondom én is! :)

Kérlek nevezd meg mi volt az amit szeretnél és az adott világ csevegőjébe, (Taverna, Holonet...) be lehet ezeket dobni! Ha esetleg valóban olyan hosszú, akkor arra is van megoldás, csak lássam pontosan miről is van szó. Így amondó vagyok áttekinthetőbb, ha témákra szét van szedve (értsd, új postban van mondjuk a karakteralkotás és másikban a felszerelés... stb.)

Mivel nem tudom pontosan a fórumok(motorok) mennyire szeretik az egy postba beömlesztett (n+1 oldalnyi) információt, maradnék annál, hogy nem véletlen az alapkorlátozás.
Van egy teszt-fórum, ott tudjuk esetleg ezt megnézni, ha ott nem omlik össze talán megfontolható más ilyen jellegű dolog is.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Általános csevegő
« Válasz #41 Dátum: 2015. Május 03. 17:21:29 »
Szia!

Olvastam az általánosban is, nem kerülte el a figyelmem :) Ezt akkor nézzem meg?  ::)

A Demonban nem találtam előny-hátrányt, vagy csak nem a szokott helyén van  ::) A koncepció kristályosodik, ahogy olvasom a könyvet (valahol az 53. oldalon tartok) - elvégre valami fogalmamnak kéne lennie a dolgokról, ha van legacy háttér :)

Szép napot!
Dierol
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #42 Dátum: 2015. Május 03. 20:57:53 »
Alapjáraton a régi csevegő topicot, alias Elízium, illetve Mauzóleum témát szeretném bemásolni, ami itt a fórumon 7 illetve 2 oldalnyi lett. Ha még esetleg a Vérvonalak téma egy hozzászólásban lehetne az is király lenne, de ahogy alakul.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

SentinelWex

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #43 Dátum: 2015. Május 04. 16:00:35 »
Jelentkeztem a gonoszkodós DnD mesére. Már csak a StarWarsnak kellene elindulnia (ha most azonnal kezdenénk, már az is későn lenne :D), és akkor boldogság van. Mellesleg pedig boldog StarWars napot mindenkinek, May the 4th be with you! ;)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #44 Dátum: 2015. Május 05. 23:12:01 »
Ez a Karma dolog mindig érdekelt. Most nekem miért van 1-es karmám, vagy mit jelent, mivel lehet kiérdemelni, növelni? :D
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."