Szerző Téma: Prológus  (Megtekintve 8992 alkalommal)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #15 Dátum: 2015. Október 21. 20:36:20 »
Thaug egy pillanatra elgondolkodik  majd bólint arra a feltevésre, hogy a bokrokon keresztül megtudnátok-e közelíteni a házat. Akkor is bólint egyet alázatosan, amikor mondod neki hpgy Illiával induljon el jobban megismerjék a környéket.
Aztán lenéz a térképre.
- Én hátulról közelíteném meg.
Ha szerencsétek van az már nem nemesi ház.
, és könnyedén be tudtok jutni, feltűnés nélkül.
Hamarosan megjelenik Arina, az arca kissé fehérebb lett.
- Kövessetek, találtam valamit. - szólal meg, de többet nem mond csak elindul le a pinceszintre.Ha követed, akkor a pinceszinten minden ugyanolyan mint eddig, kivéve hogy az egyik hatalmas hordó ki van nyitva és egy átvezetô folyosót rejt. Arina bevezet titeket mahd megnyom egy siklapot, mire a hordo vegeben lévő farész kinyílik mint egy köralakú ajtó.
Amit találtok az mindent felülmúl amit képzeltetek. Egy nagy szoba, úgy negyven lábszor húsz lábnyi terem. Szinte mindenütt különböző alakzatban fellógatott, beállított holttestek, dzsad származásútól kezdve elfig igen sok mindent találtok. A vér vörösre festette a falat. Rövid pillanatokon belül Ranagol egyes igéit veszitek ki egy-egy "kompozícióból".
Vannak ott inas nők, férfiak, egy gyermeket is találtok, bár az idő vasfoga már rágja őket, frissnek néznek ki. Mintha csak tegnap haltak volna meg. Mágiát érzel, bar kezd halványodik. Nagyon lassan, de előbb utóbb el fog tűnni a varázslat.
Egy sötét bárd művésztermére leltetek. Természetesen a " kompoziciókhoz szükséges kiegészítôk", arany, ékszerek, kardok, vértek vannak elszórtan a teremben.
- Hűha mi? - kérdi Arina majd szembe mutat.
A falon a véret lemosták bizonyos pontokon, igy fehér betük jelennek meg.
"Ranagol uram, jöjj el hozzánk
Hallgasd mikor könyörgünk hozzád
Sújts le kezünkkel elleneidre
Ál- és alisten-hitűekre
"
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 21. 20:40:50 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #16 Dátum: 2015. Október 21. 21:25:36 »
Arina nem fest túl jól amikor bejelenti, hogy talált valamit, ebből előre lehet sejteni, hogy nem fog feldobni kis házunk titka. És nem kell csalódni megérzésemben.
A szoba tele van holttesttel. Nem mellesleg semmilyen kapcsolatot nem találok köztük. Az egész szobát mágikus aura veszi körbe, de már erősen halványodik. Bárki csinált bármit itt, azt nemrég tette. Legszívesebben elégetném a hullákat, de nincs hova. Egyenlőre.Bárki is ölte meg ezeket az embereket, nem normális. És ismeri a katakombákat, a házat, és be tud jutni. Veszélyes.
Nem törődve a "kellékekkel" és az írással a falon - legalább hithű a bolond - kiterelek mindenkit a helységből, majd lezárom a bejáratot.
~Il, Thaug, induljatok körülnézni a házhoz. Mi Arinával benézünk a megbízókhoz.~ még mentális hangomban is átérződik az elhatározottság. Mielőtt azonban elindulnék, egy kis szöveget vések a hordó ajtajára.
"Még egy ilyen, és megtalálunk."
Ezután elindulok Arinával a katakombákon keresztül a nagyterem felé, ahol megkeresem a korábban bemutatott három vezető közül Gaenust. Ha őt nem találom a táborban, továbbmegyek a herceghez, ha ő sincs, akkor a lovaghoz.
-Elárulná, hogy miért is van egy hullákkal kidekorált szoba a házban amit a rendelkezésünkre bocsátottak? - kérdezem, bármelyik nemest találom meg.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #17 Dátum: 2015. Október 21. 23:10:25 »
Thaug szeme nem rejt meglepődöttséget vagy undort, megtartja magának titkait, Arina meg... Másodjára látja, így ő sem lepődött meg nagyon, bar látszik rajta az undor. Főleg amikor a kibelezett nőre vagy a gyerekre néz aki felfelé néz egy koskoponya alatt elhelyezkedő koponyára, egyik kezét a koponya felé nyújtja, a lába letérdelő pózban van, azonban a levegőben lebeg, mert fel van állítva valamire.
Gyorsan elhagyjátok a szobát, majd fenyegető üzenetet hagysz a hordón.
Illia hamarosan megjelenik a lépcsőknél.
~ Gyere Thaug, van egy kis elintéznivalónk. ~ mondja kedvesen, majd amikor a férfi mellé áll, feléd villant egy mosolyt majd elindul felfelé.
~  Arina talált valamit a házban? ~ kérdezi tőled.
Átvillan az agyadon, mit is kéne válaszolnod, az igazat, vagy kíméld meg a részletektöl...
Arinán látszik hogy a látvány kissé sokkolta. Orgyilkos, szemrebbenés nélkül vág el torkokat. De ez más. Ez... Ez nem harc, nem gyilkosság. Sokkal inkább mészárlás.
Közben azon gondolkodsz ki is állhatott e mögött. Bizonyára veszélyes ember.
Aztán Arinával együtt a katakombákba veszitek az irányt, és igen hamar el is juttok a Kos Fiainak táborához. Már sokkal kevesebben vannak, összesen ha ötven fô lehet ott, tíz sátor maradt csupán. Gaenus Hrexa nemesurat nem találod  meg, de meglátjátok Jeckallo herceg alakját ahogy a lovagúrral, a Feketerendi Graiussalbeszélget. Amikor meglát titeket, mert a lovag nektek háttal áll, felcsillan a tekintete és mintha jó barátokat köszöntene lép elétek.
- Örülök hogy látom magukat, sikerült előkészülniük a bemelegítésre? - kérdezte. Majd meglátta a tekintetek sötétjét. - Mi a probléma?
- -Elárulná, hogy miért is van egy hullákkal kidekorált szoba a házban amit a rendelkezésünkre bocsátottak? -  kérdezed erős hangon. A feketerendi mester megfordul és érdeklődve nézi a herceget, akinek az arca teljesen elváltozott, és értetlenné vált. Ahogy láttad igazán értetlenné.
Elkezdett lassan mondani valamit de nem igazán sikerült semmit sem összealkotnia.
A feketerendi úr úgy tűnik valamennyire többet tud a dolgokról.
Lépéseket hallasz. Hátra se kell fordulnod hogy tudd ki az.
- Azt hiszem, ez a mi hibánkból adódott így. Úgy tűnik a két tanuló nem jól jó munkát végzett, nyilván elkerülhette az a figyelmüket. Egy Sötét Bárd lakótornya volt az épület. De már rég nem látták. Egyesek azt mondják a a Bíbor Bárd nevű alak számolt le vele. A Rendnek alaposabban átkellett volna kutatnia a termeket. - hangzik Mansea hangja.
- De egy terem holttestekkel? - szedte végre össze a szavakat Jeckallo herceg
- Tudhatná, a Sötét Bárdok kedvenc művészeti stílusa. - mondja unott hangon a lovag. - Akik megérdemlik végeznek velük, majd pedig Ranagol igéinek megfelelően jelenetet készítenek.
- Értem de a vendégeink házában! - mondja majd' felháborodottan a herceg.  - A Testvéreknek legyen gondjuk akutatókra! Ha megtámadják Ranagol küldötteit...
- Ahogy akarja,- bólintott Mansea. - Megteszem ami tőlem telik. Sok sikert nektek,-  hangja felétek szól.
Majd elmegy és lépései hangja eltűnik.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #18 Dátum: 2015. Október 21. 23:36:58 »
Válaszul megmutatom gondolatban az emlékeimet a szobáról Illiának. Bár igyekszem nem mutatni, engem is felkavartak a látottak. A Rendnek erős indok kell erre ahhoz, hogy szövetségesek maradjunk. Thaug szokásosan nem mutat reakciót, Arináról viszont árad, hogy ugyanúgy rosszul érintette ahogy engem. Szegény lány ugyan hivatalosan fejvadász, de valójában felderítő, aki sokszor nem a fronton, a vérontásban van, hanem előtte vagy mögötte, kutatva a rejtett dolgokat.

Jeckallo és a lovagúr szép jelenetet rendez, amibe Mansea is gyorsan beszáll. Ugyanolyan unott arccal hallgatom őket, ahogy a lovag is, mintha csak egy pormacskáról diskurálnánk úri hölgyek módjára. Közben azon morfondírozok, hogy mintha hallottam volna már erről a piros bárdról, de aztán nem foglalkozok tovább vele. Ha szembe találkozunk, eldől hogy kicsoda. Végül biccentek Mansea felé, ahogy elköszön, és folytatom a másik témával, mintha az előbbi meg se történt volna.
-Szükségünk lesz egy rend szolgáló ruhára neki - itt Arinára mutatok - két rend megfelelő őrruhára nekem és másik társamnak, valamint információra a ház lakóiról és szokásaikról.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #19 Dátum: 2015. Október 22. 00:06:14 »
Illia megtorpan amikor átküldöd neki a képet. Egy két másodpercig áll.
~Ez....ez borzalmas... ~ mondja megilletődve, csak ennyit fűz hozzá már indul is tovább.
Jeckallo herceg a szemedbr nêz ahogy válaszol a kérdéseidre.
-Természetesen megkapjátok a szolgálóruhát... A másik már sokkal nehezebb lesz beszerezni, de megpróbáljuk a kovácsokat rábírni. Mekkora vértek kellenek? - kérdezi, amikor egy férfi szalad oda a feketerendi lovaghoz, majd elmegy
- Uraim kiderült hogy Felcir kincstárnok már vissza is tért.
Abba a percben egy rövidre vágatott fekete hajú, és egy apró kecskeszakállú férfi jelent meg, kellemes külsővel bírt, arca a sasorr ellenére  szépen nézett ki hála a szemének és a szájának..
- Uraim. A kincstárnok vagyok. Felcir. - mutatkozik be

- Renard! - kiáltott egyet Jeckallo, majd hamarosan egy fiú jelent meg díszes ruhában. - Hozz egy szolgálólány ruhát. Siess! - a gyereknek nem is kellett többet mondani már futott is mint a villám.
- Kell még valami? - kérdezte  Graius- A vérteket intézem de más kell még?
 Majd Egy legényt hívott magához, beszélt hozzá, majd nekiadott egy erszényt, de a szavaikat nem hallottad
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #20 Dátum: 2015. Október 22. 00:14:23 »
-Egy rám illő, és egy a társamra. - ismételem birkatürelemmel. Nem csoda hogy a segítségünkre szorultak, ezek még azt sem tudják megjegyezni amit az előbb mondtam. Ha kell leírom nekik Thaug méreteit is. Majd megérkezik a kincstárnok is, továbbra is faarccal biccentek neki.
-Kráni fejvadász. Arius Thusor. - felelem neki majdnem ugyanúgy ahogy ő mutatkozott be. Hogy Arina mit csinál az rá van bízva, nem babusgatom. Legalábbis ilyesmiben nem. Ezután újra a herceg felé fordulok, aki hív egy apródot, és elküldet vele a ruháért, végül rákérdez, hogy kell-e még valami. Türelmes ember vagyok, de véges a türelmem.
-Nos, mint azt az előbb mondtam, információ a lakókról, beleértve a szolgálókat is.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #21 Dátum: 2015. Október 22. 23:03:32 »
- A mellkas méreteire van szükség úgy ahogy, hogy ne  legyen túl nagy vagy szűk.... -szabadkozott Jeckallo herceg, látva a szemedben a gondolatodat.
A kincstárnok jóízűen felnevet a válaszodra.
- Sok sikert a munkásságukban! Ha esetleg egy aranyra van szükségük tudják hol találnak meg. - mondta, és egy baráti mosollyal nyugtázta teendőit majd dolgára indult.
- Természetesen. Karnevan ház, ura Herdrick Karnevan, kinek van egy felesége, Boenia két fia és egy lánya, ők jelenleg elutaztak a rokonaikhoz. Két hétig nincsenek itt.
Nos a szolgálók.... Őket nem tudom. Van egy Bernand nevű komornyik illetve egy Kerman nevű apród.... Többet nem tudok. Higgye el.
Amog beszéltek a feketerendi lovag feláll majd elsétál.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #22 Dátum: 2015. Október 25. 22:09:27 »
Megadom a kellő adatokat a hercegnek, majd újra biccentek a távozó kincstárnok felé.
Kezd újra felmenni bennem a pumpa. A Rendnek szinte mindene megvan a sikerességhez a jó vezetőségen kívül. Van egy saját fejvadászrendjük, és semmit nem tudnak az ellenről?! Ennyi barmot egy rakáson még nem láttam. Lassan kezdem úgy érezni, hogy ez az egész küldetésünk valójában büntetés. Vagy ha nem, akkor nagyon megbízhatnak bennünk, ha ilyen elcseszett helyzetbe küldenek. Vagy a bukásunkat akarják, vagy egy nagyon nagy kihívást akartak nekünk adni. Utóbbi biztos sikerült, és lehet, hogy az előbbi is.
-Merő kíváncsiságból: mégis mit csinálnak a fejvadászaik, ha gyakorlatilag semmit nem tudnak a célpontokról? - érkezésünkkor látta a sötétséget a szememben. Most hallhatja egy apró részét annak a gúnynak és enyhe lenézésnek, amit érzek irántuk. Mióta vannak itt, mióta harcolnak igazukért, és a minimális dolgokat sem képesek ellátni.
~Kránnak hűséges, nem pedig bolond vezető kell. Lehet, hogy ezektől meg kell majd szabadulnunk.~ üzenem a többieknek miután összefoglalom mi minden derült ki.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #23 Dátum: 2015. Október 26. 10:01:57 »
Jeckallo herceg lehet észreveszi dühöd, lehet nem, nem mutatja jelét, továbbra is néz a szemedbe.
- Meg kell kérnem magát. Hogy jómagam nem vagyok fejvadász, így nekem nem szükséges tudnom a cselédek neveit meg a hovatartozásukat. Nem az én asztalom. Forduljanak Manseához, vagy az egyik fejvadászhoz aki ott volt,  Guarro! - int jobb felé.
Lépéseket hallasz majd egy csuklyás férfi áll meg mellettetek, és meg is hajol mélyen.
- Igen nagyuram!
-  Úgy tudom hogy benn voltál a Karnevan házban.
- Igen!
- Akkor tájékoztasd kérlek őket mindenről amit tudni kell a cselédekről.
- Ahogy kívánja uram.
- Találkozzunk mielőtt indulnak, addigra itt lesznek a vértek. - mondja, fejér megbillenti majd elmegy.
- Nos, öt alkalmazott maradt. Gebrand a komornyik, középmagas termetű, fekete hajú, a frissen borotvált, az egyik szeménél egy apró vágás van, senki sem tudja mi lehetett, de közkedvelr tény a cselédek közt hogy Anri karmolta őssze. Jellemileg igen forrófejű ha
a magáról van szó, azonban máskor, ha urak vannak ott, a szobrok példaképe. A már említett Anri az egyik szolgáló cselédlány, alacsony termetű szénfekete hajjal,   igazán kedves,  törődő fugura, családja nem igazán gazdag, a lány szereti és félti a munkáját.. A társa Hara, ő is egy szolgálólány, segítőkész, kedves, ő Karnevan úr öccsének lánya, vagy fattyja? Nem tudom biztosan. Ott van még Jarravan, a szakács, a konyhafőnök, ha tudod a dolgokat megkedvel, ha nem, akkor kiabál mint a démonok elől futó. Illetve van a mindenes fiú, ali ott segít ahol tud, az lennék én
- kaccsint a végén.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 29. 21:33:47 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #24 Dátum: 2015. Október 29. 21:53:56 »
Nos, ezt egy kicsit benéztem. Hibásan azt a következtetést vontam le, hogy meg se figyelik a célpontokat. Miközben megfigyelik, csak éppen a vezetőség semmit nem tud meg ebből. Nem tudom, hogy vajon csak magamat mentem-e ezzel, de ez valószínűleg ugyanakkor hiba. Még ha a vezetőknek nem is kell minden részletről tudniuk, az alapokkal illene tisztábban lenniük. Ellenfeleink ismerete az egyik legfontosabb eszköz a harcban - még ha ez nem is egy lovag-ellen-lovag küzdelem (a másik a pénz). A nemestől szó nélkül fordulok el az előbbi kapcsán, nem hiszem, hogy bocsánatot kéne kérnem tőle a félig hamis feltételezés miatt.
-Nem rossz. - biccentek a fejvadász felé, aki felsorolta a személyzetet. Belecsempészek a hangomba egy kis elismerést is, hadd örüljön a kis lelke hogy egy kráni kolléga megdicsérte. - Ezek szerint elhagyhatjuk a szolgálóruhát, nem tudna elvegyülni. Viszont te talán ki tudsz segíteni ebben. Úgy tervezzük, hogy a felső teraszon jutunk be a fákról. Nyitva tudod hagyni a teraszajtókat? Valamint tudnunk kéne, hogy mit és hol keressünk, és azt is, hogy ha elterelés kell, számíthatunk-e rád. És mit tudsz az őrökről?
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #25 Dátum: 2015. Október 29. 23:12:59 »
 jelentés igen csak csillapította a felhalmozódott mérgedet a küldetéssel kapcsolatban.
~ Szép kis szolgálósereg. ~szólalt meg a húgod a gondolat Hálón keresztül. 
~ Hogyan álltok a feladattokkal? ~ kérdezte tőletek Illia hangja a fejetekben.
~  Igen jól, megismertük a személyzetet., és lehet újabb terv születik.
A dicséretedre a férfi két orcája kis mértékben elpirul, miközben fejét leszegi.
- Örülök hogy segíthettem... Ha gondolja.... Meg lehet oldani. - szólalt meg hamis mosollyal a férfi. - A teraszajtót eltudom intézni. Hogy mit keressetek? Az urak kaptak egy vörös pecsétes, vörös szalaggal megkötött tekercset, amibe volt a levél. Természetesen tudok segiteni. A házban általában tiz őr van. Három a pinceszinten, kettő az emeleten, és a földszinteföldszinten Öt. Az emeleten egy a dolgozószoba előtt áll, a másik fel alá járkál, illetve az öt őrből kettő felügyel, a másik három az őrszobában van. A pinceszinten n igazá. Szoktam járni, de ott egy mindig van az alagutnál.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #26 Dátum: 2015. Október 30. 08:26:52 »
Arina megjegyzésére már Illia is reagál a Hálón keresztül, én pedig húgom után válaszolok neki.
~Elküldettem őrruhákért, ha elterelésre kerül sor, jól fognak jönni. Személyzet alig van a házban, így Arina marad velünk, nem megy be álruhában. Viszont a mindenes a mi emberünk, ő tud bentről segíteni. Ti hogy álltok?~
Közben a fejvadász is válaszol, de hamis mosolyából lehet látni, hogy nem értem el a kellő hatást.
~Lesz majd egy őr a dolgozószoba előtt, és még egy ugyanazon a folyosón, így nagyon halkan kell járkálnunk. Kettő őrködik a földszinten és még három tartalékban ott, három a pincében és egy a katakombák bejáratánál. Az egyetlen tiszta út kifele az, ahol bejövünk: a teraszon és a fákon keresztül. Ezen kívül kitalálhatunk elterelő manővereket, de akkor már lehet hogy rájönnek az ottlétünkre, ezért ezt, és az őrzött bejáratokat csak végszükség esetén használjuk.~
Majd miután vázoltam a helyzetet a többieknek, újra a beépített fejvadász felé fordulok.
-Hányan és hol vannak a kertben? És mit tud róluk, van bármilyen kihasználható gyengeségük?
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #27 Dátum: 2015. Október 31. 07:38:09 »
Arina úgy tűnik megelégedett a fejvadász mondandójával, egyik lábát kicsit behajlítja, és fürkésző tekinteteket vet a fejvadászra. Illetve vissza visszapillant amerre elment  a herceg.
~Elküldettem őrruhákért, ha elterelésre kerül sor, jól fognak jönni. Személyzet alig van a házban, így Arina marad velünk, nem megy be álruhában. Viszont a mindenes a mi emberünk, ő tud bentről segíteni. Ti hogy álltok?~
A Hálón keresztül a megszólalásodra először Illia válaszol.
~ Értem, akkor úgy tűnik ti is jól haladtok, igen jól állunk. Megnêztük a házat. Az őrök, úgy tűnik állandó helyen vannak. Thaug esküdik rá, a maga módján persze, hogy az őrök ugyanazon a kulcspontokon vannak. Majd ha találkozunk akkor megnézhetjük az egészet, a terület hátsó részénél egy másik utca van, sok mellékutcával és házzal, ideális az eltűnéshez. A mindenes....
~ Azért pontosítanék a dolgon, a mindenes szerintem úgy értette az a cseléd aki minden más munkát végez.
~ Értem hamarosan végzünk. Hátul és oldalt kevés őrt találtam, talán hátulról juthatnánk be a legkönnyebben. Ott vannak fák, illetve kevés őr van. A probléma azonban az. Hogy az erkély a túloldalt van, így lehet mégiscsak az egyik szomszédos birtokról fog kelleni behatolnunk, lényeg. Másznunk kell. Ideális lenne a baloldali telekről, mert ahogy látjuk ott éjszaka sötétség leple fednê minden lépésünket, de három főval több őr tartózkodik a területên, szerencsére a birtokon egy nagyméretű labirintus, ami a két birtok közti falig kiterjed... A faltól a fán keresztül máris a háznál vagyunk..
Majd továbbfűzöd a jelentést. Illia válasza nem marad el.
~ Értem, azt hiszem el fogom tudni csalni őket, míg megszerezzük az információt. Óvatosnak kell lennünk és meg tudjuk oldani könnyen.
~ Ne becsüljük alá ~ szólalt meg Arina.~ A feladatod, bármily könnyű is legyen.
A fejvadász biccent
- Ha jól sejtem éjszaka... Párosával járnak, összesen tizenhatan vannak, bár az erkélyen van további kettő. Azok megszokott rendben nézik a környéket. Ha éppen más irányba néznek maguk könnyedén bejuthatnak.
A földön, kettő áll a bejáratnál, kettő a kapunál, kettő az előkertben, kétszer kettö jobb és baloldalt, illetve hátulsó részen egy, bár az oldalt lévők időnként a hátsó kertet is felügyelik.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 31. 23:59:33 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Prológus
« Válasz #28 Dátum: 2015. November 01. 23:10:30 »
~Hátulról fel tudunk ugrani a tetőre? És onnan el tudjuk érni nesztelenül a teraszt? Ha ez nem megy, marad a bal oldali telek, a sötétség több előnyt ad nekünk mint a plusz három fő. A teraszon lévő őrökkel kezdenünk kell valamit. Il, meg tudod babrálni az elméjüket hogy ne emlékezzenek ránk? És még egyszer mondom, elterelést és a többi útvonalat csak akkor használjuk, ha nincs rá szükségünk. A Kosfejes adja, hogy ne legyen.~
Majd újra a mindenes-fejvadászhoz fordulok.
-A teraszon lévőket el tudja csalni? Vagy kikerülhetők valahogy? A dolgozószobának nincs másik ablaka, amin be tudunk menni?
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Prológus
« Válasz #29 Dátum: 2015. November 09. 21:14:05 »
Elmerengesz egy pillanatra, és a Hálón keresztül kérdezel a csapat másik felétől, akik elmentek hogy felkutassák a Kúria környékét.
Megkérdezed, hogy nincs-e más mód a bejutásra. Erre Illia csengő hangja válaszol.
~ Igen, a tető okozhat gondokat de szerintem meg fogjuk tudni csinálni zaj nélkül, oldalról is bejuthatunk, az egyik fa ága azt hiszem igen közel megy egy ablakhoz. Igen vastag ág, elbír engem és Arinát, de szerintem titeket is el kell bírnia. ~ ezután mikor említed hogy képes-e arrahogy elvonja a figyelmet, nem marad el Il válasza.
~ Most megsértettél Arius. Úgy tudok játszani velük mint, .. A macska az egérrel. ~  mondja büszkén.
Azután, mikor a Kosfejűt mondod a többiek is viszhangozzák, még az eddig némán maradó Thaug is.
Aztán egy kérdéssel fordulsz a fejvadászhoz, miközben beszélsz nem mutat érzelmet az arca.
- Azt hiszem abban nem tudok segíteni, viszont mindig megvan egy bizonyos rend, mármint néznek minden irányba, így lesz amikor lesznek terek ahol nem látják magukat. Az őröknek általában már kialakult egy napi szokásuk amit követnek. Általában fél percig néznek egy irányba. A dolgozó szobának van ablaka.
~ De ha Illia el fogja tudni terelni a figyelmüket akkor miért kellene ez a fejvadász? Egy újabb láncszem ami elszakadhat
~ Igazat kell adnom Arinának. ~ szólal meg Illia.~ Külső segítséget csak vész esetén használjunk azt hiszem.
Közben a férfi magyaráz neked.
- Tehát a dolgozó szoba egy folyosó végén található amely a lépcsőtől balkéz felé esik. A kulcsa. Nos a kulcsa lehet nem kell amennyiben az ablakon keresztül akar menni... Bár az ablak be van zárva. Egy tolvajkulccsal azt hiszem kinyitható.. Ez az utca felől nézve baloldal felé esik a hátsó épületszárnyban. Van még valami amire szükség van?
~ Azt hiszem lassan végzünk. Ha nincs még valami amit megkéne néznünk akkor indulunk vissza. Szóval ha van még valami amit tudni kell...
~ Ha esetleg meg tudnátok nézni hogy az utcafront felől baloldalon, ami hátulról jobboldalon az ablakok felé vezet valamiféle ág? ~ szólal meg Arina
Pár perc néma csend, majd egy közönyös morgás és Illia hangja válaszol.
~ Megnézte Thaug, nem onnan nem tudunk a fákról bejutni. Gondolom ott a dolgozó szoba. Mi lenne ha a közeli ágon keresztül a tetőre .mászunk, onnan pedig majd átmegyünk arra az oldalra.
Közben aa Feketerendi lovajelenik meg mögülletek.
- Nos, hogyan állnak a tervvel? - kérdezi szúrós szemmel. - Remélem a mai nap megtudják szerezni az információt.
Ha rám vársz sikolts rám.