Szerző Téma: M.A.G.U.S. - Az ÚTK csevegő  (Megtekintve 3954 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
M.A.G.U.S. - Az ÚTK csevegő
« Dátum: 2015. Augusztus 22. 21:51:39 »
Az Új Törvénykönyv témájába tartozó csevegő

SentinelWex

  • Vendég
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK csevegő
« Válasz #1 Dátum: 2015. Augusztus 22. 22:40:01 »
Seth megosztom veled a gondolataimat az Emlékfosztottak kalandötlettel kapcsolatban, de kérlek semmiképp se vedd ezt bántónak vagy ilyesmi, mert nem ez a szándékom. Fontos még, hogy ez az én véleményem, nem tudom, h a többiek mit gondolnak.

Alapvetően azt hiszem, hogy rettentően gyakorlottnak - továbbá a rendszert tökéletesen ismerőnek - kell lennie annak a játékosnak, aki belemegy úgy egy kalandba, hogy "majd kap egy karaktert". Én magamról tudom, hogy nagyon sokféle karakterrel szeretek játszani, de minden karakternek megvan a maga ideje. Nem tudok annál rosszabbat elképzelni, hogy bele legyek kényszerítve valamibe, amelynek az alkotásában nem vettem részt, mert az nem ÉN vagyok. Vannak a "harcos" típusú játékosok, akik meg vannak lőve, ha gondolkodós karakterrel kényszerülnek játszani és igaz ez fordítva is.
A másik pedig a hangulat. Ha teszem azt hetek óta lovagos/paplovagos filmeket nézek vagy ezzel kapcsolatos könyvet olvasok és égek a vágytól, hogy magam is megszemélyesítsek egyet, akkor képtelen lennék jól szórakozni teszem azt egy tolvajjal.

Lehet, hogy a leendő játékosaidnak egy picit több lehetőséget kellene adnod a karakterük legalább vázlatos megalkotására, mielőtt emlékfosztottá teszed őket, mert ha megnézed, a kaland iránt a lelkesedés akkor hagyott alább, amikor kiderült, hogy "ők majd kapnak valamit". ;)

Szurkolok, hogy összejöjjön a kaland, mert bár személy szerint fórumon sosem játszanék mágust (azt kizárólag asztali rpg formájában játszok), örömmel olvasgatom a történeteket. ;)

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK csevegő
« Válasz #2 Dátum: 2015. Augusztus 22. 22:53:17 »
Üdv, mostantól rászokok hogy a csevegős postokat is olvassam :D (rossz szokás volt ennek elhagyása).

Na ez most jól jött, bevallom nem is gondoltam erre :) bár hozzátenném, hogy a lelkesedés amúgy sem volt nagy, Szeráfot nyúzta a kíváncsisága, Haldirien pedig tartalékba jelentkezett (mindkettő az amnéziás játékmenetes postom előtt).

az eredeti célom az lett volna, hogy egy amnéziás helyzetbe sodorjam a játékosokat, és erre ráadás lett volna az hogy ők sem ismerik a karaktereiket, mivel így teljesen át lehetett volna élni a kellemetlenséget. Tudsz esetleg (vagy ha már itt tartunk, bárki más) segíteni, hogy hogy lehetne megcsinálni ezt úgy, hogy a fent említett problémákat kiküszöböljük?
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

SentinelWex

  • Vendég
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK csevegő
« Válasz #3 Dátum: 2015. Augusztus 22. 23:01:13 »
Átnéztem az összes nadrágomat, de nem találtam meg egyiknek a zsebében sem a bölcsek kövét. :D

Az amnéziás alapfelállás szerintem teljesen jó, csak nem árt, ha a játékosok megalkothatják a karaktereiket a saját szájízük szerint (persze a mesélő szabta kereteken belül).

Én eddig egyszer próbálkoztam ilyen mesével, akkor az volt az alap felállás, hogy az öt játékos megcsinálta a karakterét, aztán egy ereklye ellopta a személyiségüket és más-más test kapta meg őket. Így a játékosok tisztában voltak ugyan a saját képességeikkel, de miután egy másik játékos karakterének testében voltak, sokat nevettünk, mire sikerült mindent helyretenni. :D

A te esetedben szerintem csak szimplán bíznod kell a játékosaidban, hogy ki tudják majd játszani az emlékvesztett karaktert és felfedezhetik saját magukat. :)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK csevegő
« Válasz #4 Dátum: 2015. Augusztus 23. 00:58:35 »
Szerintem. Mi lenne ha az alapkoncepciót a játékos találja ki, magát a karaktert ia megcsinálhatja akár... Meg a jellemét (ezek attól függnek milyen hosszú gyeplőt használsz)
De a karakter háttere homály, családja? Hazája? Senki se tudja, csak kinézetéből találgathat.
Erre a legmegfelelőbb egy teljesen semleges hely lenne hol a karakterek felébrednek. Egy ötletetet máris küldök sethnek
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK csevegő
« Válasz #5 Dátum: 2015. Augusztus 23. 10:33:48 »
még az éjjel annyit találtam ki, hogy a játékosok megmondhatják, milyen fajta karaktert akarnak (varázshasználó, harcosabb, stb), és az alapján kicsit szűkítem a listát. egyébként 9 karaktert raktam össze, úgyhogy még így is lenne bőven választék.

Hald: a semleges nyugis hellyel az a baj, hogy ott túl sok a szabadságuk :D persze megoldható, de kell legalább egy szál amin elindulhatnak.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK csevegő
« Válasz #6 Dátum: 2015. Szeptember 07. 05:42:17 »
a tolvaj nálam az abszolút favorit. miért? okos ügyes lop csal hazudik simán átver másokat és ha nem emlékszik a múltjára szüksége is lesz ilyen tulajdonságokra.
Amazon is bejön, de legalább 2. es szintűnek kell lennie. mivel a barbár kategória, és az 1.-esen nem tud írni,olvasni tavaly dec. 23.-a óta mágusozom megállás nélkül, (hogy ez mennyire megmarad az emberben?!) Előtte soha életemben. Tehát csak semmi hókuszpóker még mindig.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK csevegő
« Válasz #7 Dátum: 2015. Október 07. 13:50:24 »
Ez az emlék fosztottak beindul valaha? Jónak tűnik alapból csak még nincs teljesen?

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK csevegő
« Válasz #8 Dátum: 2015. Október 07. 16:42:15 »
nem jelentkezett elég ember ergó nem.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK csevegő
« Válasz #9 Dátum: 2015. Október 07. 16:46:34 »
Kár ötletnek jó volt...

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK csevegő
« Válasz #10 Dátum: 2015. November 17. 14:48:51 »
közvélemény kutatás a következő házi szabályról: Védekező harcban Té helyett egyből Vé-re dobsz k100-zal, és annyival nő a Vé-d arra a körre. Ha pedig ellentámadást akarsz, akkor dobsz k50-nel Té-re is és Vé-re is külön-külön, ha mind a kettő megvan, eltaláltad (és persze a kezdeményezés a támadóé). Vélemény?
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

kyrfattyú

  • Vendég
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK csevegő
« Válasz #11 Dátum: 2015. November 19. 11:15:42 »
Az a baj ezzel seth, hogy a védekező harc pont arról szól, hogy úgymond egy biztos plusz védőértéket kapsz,  amivel számolni is. Ha k100-al dobsz, éppen ezt a biztos "állást", védelmet veszíted el. Nem is életszerű feltétlenül, hogy dobsz arra, mivel védekező harcban egy dologra figyelsz. Az ellenfél támadásaira, tehát neked nem kell keresned a réseket, csak figyelni, hogy véd ki a támadás. Egyféle passzív pozíció ez, éppen ezért nincs KÉ sem...
És a fentiek miatt sem életszerű a "visszatámadás". Ha valaki elveszti a kezdeményezés, az ugyanúgy visszatámadás és nincs plusz védőértéke...
Ha működne a dolog, akkor olyan karit indítanak, akinek nem fejleszteném a KÉ jét...
Persze ez saját vélemény  :rofl:

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK csevegő
« Válasz #12 Dátum: 2015. November 19. 11:37:33 »
ez igaz, viszont az sem életszerű szerintem, hogy mindenki ugyanannyit kap mindig, minden alkalommal (ha van helye, nem varázsol, stb.). elvégre egy újonc varázsló szerintem nem olyan jó védekezésben, mint mondjuk egy lovag, akit többek közt a védekezés felé visznek el.
megjegyzem, nekem ez az egész harcrendszer nem életszerű, harcban a tudásunk és tapasztalatunk határozza meg, hogy betalálunk-e, nem a szerencse...

egyébként a visszatámadás csak egy ellenfél ellen jó, tehát ha többen vannak körülötted, kellhet az a Ké... :D
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK csevegő
« Válasz #13 Dátum: 2015. November 19. 16:13:23 »
Ezért nem kedvelem én a kockadobót, és csak a legvégső esetben használom mert egy 5 ös szintű lovagnak egy 1. es ellen alig van esélye. A szerencsére bízni a győzelmet nem a legjobb dolog sőt. Ellenben vannak alapszabályok amiket régóta betartunk. Volt hogy engem már a kaland elején agyon szúrtak és még hol volt a vége, bár maga végül KM híján véget ért, örültem. 1d100 as dobásnál legyen az TÉ VÉ vagy KÉ, esetleg bármi képtelenség jót dobni elsőre.
seth én támogatom az ötletet az ellen vetéseimmel együtt is, szerintem kell az elején a KÉ, és TÉ.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK csevegő
« Válasz #14 Dátum: 2015. November 19. 17:21:08 »
Idézet
5 ös szintű lovagnak egy 1. es ellen alig van esélye.
csak szerintem írtad fordítva, vagy én vagyok hülye és nem fogom fel valamit?
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.