Szerző Téma: M.A.G.U.S. - Az ÚTK rendszere  (Megtekintve 1614 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
M.A.G.U.S. - Az ÚTK rendszere
« Dátum: 2015. Augusztus 22. 21:51:07 »
Az ÚTK és annak minden technikai részletéről szabadon...

Faust

  • Vendég
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK rendszere
« Válasz #1 Dátum: 2016. Augusztus 09. 17:33:03 »
Üdv

Mostanság én is mesélek magust ismét. UTK. Nos érdeklődnék,hogy az egyik boszorkánymesterem megkérdezte milyen hatást vált ki a hatalom Itala fizikailag.

Én ezzel ábrázoltam.


1:19-től

A Videóban Réviai Gerált egy főzetet iszik meg és annak hatása egy pillanat alatt végigsöpör rajta. Én így ábrázolom. Ti eddig hogyan tettétek vagy esetleg ez egészen jól tükrözi a "valóságot" ?

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK rendszere
« Válasz #2 Dátum: 2016. Augusztus 11. 22:15:24 »
Üdv.

Jó kis videjó!  :D Én még azzal egészíteném ki, h komoly elvonási tünetek is okoz, ha egy bizonyos időn belül nem használja újra.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK rendszere
« Válasz #3 Dátum: 2016. Augusztus 13. 22:29:16 »
Üdv!

Egy játéktechnikai jellegű kérdés, mivel erre nem találtam utalást az ÚTK rendszerébe tartozó könyvekben.

Adron papjai a Kegy-pontjaikból képesek alkalmazni a Magasmágia fogásait, mint isteni adomány, vagy külön kellene Mana-pontokat is vásárolni?
Illetve, ha előbbi, akkor feltételezem a Magasmágia képzettségből eredő plusz Mana-pontokat figyelmen kívül kellene hagyni, igaz?

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK rendszere
« Válasz #4 Dátum: 2021. Augusztus 19. 20:22:04 »
Kérhetek segítséget?
A Lefegyverzésről és Fegyvertörésről szóló szabály a MAGUS UTK-ban hol található? Mert az átütés/túlütés az megvan, de a másik kettőt nem találtam meg :read:
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK rendszere
« Válasz #5 Dátum: 2021. Augusztus 19. 20:26:57 »
Nézd meg a 136. oldalon, fegyverhasználat, 3. fok, 4. fok, stb...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK rendszere
« Válasz #6 Dátum: 2021. Augusztus 19. 20:31:11 »
Nézd meg a 136. oldalon, fegyverhasználat, 3. fok, 4. fok, stb...

Én is pont most néztem, mert eszembe jutott, hogy jól jönne egy "Lefegyverzés" képzettség de aztán láttam, hogy valójában 4. fokú fegyverhasználattal már elég pengén lehet tolni a lefegyverzést és fegyvertörést :)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK rendszere
« Válasz #7 Dátum: 2021. Augusztus 19. 21:13:42 »
Köszönöm Uraim! :)
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:M.A.G.U.S. - Az ÚTK rendszere
« Válasz #8 Dátum: 2022. Augusztus 18. 14:25:26 »
Üdv!

Kérdés az UTK tudoraihoz mert már vagy háromszor elolvastam a Pszi fejezetet és még mindig nem tiszta…
A premisszák amik lejöttek:
1) Van Pyarroni módszer ( vegyesen test / tudat fa ) , Kyr metódus ( tudat fa ) , Godoni örökség ( tudat fa ) , Slan út ( test fa )
2) Pyarroni módszer 1-4 fokú diszciplínák, Godoni örökség 3-4 fokú diszciplínák, Kyr metódus 3-5 fokú diszciplínák, Slan út 3-5 fokú diszciplínákra vannak skálázva a karakter a Pszi képzettségének megfelelő diszciplínákat tud használni az általa ismert metódus szerint ( a Pyarroni módszer diszciplínáit a többi „örökség” általában mind tudja ) . . . .

Kérdésem mi értelme van a Test és Tudat fa megkülönböztetésnek ez azt jelenti, hogy egy harcművész például nem tud Statikus pajzsokat építeni az elméje köré mert az Tudat fa diszciplína és a Slan Út a Test fára épít és ezért a Pyarroni módszerből is csak a Test típusú diszciplínákat tudja használni ? ? ?
Vagy a 3. fokig mindenki tudja vegyesen használni a Test és Tudat diszciplínákat és a negyedik foktól kell eldönteni, hogy Test vagy Tudat és onnantól 4-5-ig csak a választott Fa által biztosított diszciplínákat tudja használni ? ? ?
Vagy a képzettség fokáig a számára elérhető diszciplínák közül mind a Tudat mind a Test fa által biztosított diszciplínákat használhatja példa: Harcművész 5. fokú Slan pszi használó ezért a Pyarroni módszer 4. szintű diszciplínái közül hozzáfér mind a Tudat mind a Test diszcilínákhoz illetve az alatta lévő 1-3. szintig biztosított Tudat és Test diszciplínákhoz a Pyarroni módszeren belül ? ? ?
Mostan akkor hogyan van pontosan légy szíves világosítsátok fel homályos elmémet. Lécci lécci lécci . . . .