Szerző Téma: Szavazás: Star Wars  (Megtekintve 1861 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Szavazás: Star Wars
« Dátum: 2015. Augusztus 09. 12:02:03 »


Premiere dátuma: 2015. december 15

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Szavazás: Star Wars
« Válasz #1 Dátum: 2015. Augusztus 09. 12:08:13 »
Nem igazán tudom mit várjak tőle, az eddig látottak alapján nem győzött meg maradéktalanul.
Az eredeti történetvonalat amúgy is felrúgták, így mindenképp "fekete ponttal" indul.

Nata108

  • Vendég
Re:Szavazás: Star Wars
« Válasz #2 Dátum: 2015. Augusztus 09. 22:13:01 »
Mivel a könyv nekem kimaradt, csak simán a filmet várom, csak azokat néztem, úgy magukban tetszettek, persze lehet, hogy közben olyan baklövés, mint az Eragon :D

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Szavazás: Star Wars
« Válasz #3 Dátum: 2015. Augusztus 09. 23:51:53 »
Az csúnya volt. [ bár az árny karaktere tetszett >< ]

Én először szkeptikus voltam.
Ó Walt Disney... Még a Star Wars 1313 játékot is elvetted... Most meg bemocskolod a filmet? Táncsak nem ott fognak a rohamosztagosok táncolni Micky egérrel és Plútó Kutyával... Esetleg bekerül droidként az óra a Szépség és Szörnyetegből...

Azóta már változott a véleményem. Már kíváncsi lettem, az tuti hogy van a filmben egy kis rasszizmus, hisz pont a fekete rohamosztagos árulja testvéreit... Na van ez így. A Nemesis főellenség kardja igencsak fura, de a Rebels sorozatban lévőhöz képest ultraantik cuccnak tűnik. Az tuti hogy azokkal igem trükkösen lehet ölni. És stílusosan,  így akár még szuper sithfegyver lehet.
A látottak bizonyítják hogy lesz benne epikus rész, ami remek, és az szintém pirospont hogy megpróbálják az eredeti színészeket szerepeltetni.
Ha rám vársz sikolts rám.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Szavazás: Star Wars
« Válasz #4 Dátum: 2015. December 24. 12:20:01 »
Megnéztem. Féltem, hogy nagyon rossz lesz, de hál' Isten nem lett nagyon rossz. :D Spoilerkedni nem fogok, pedig nagyon szeretnék. :D Tízből nálam hét-nyolc pontot vitt, melyek főleg a látványelemeknek és a zenének köszönhetőek. Három dolgot jósoltam meg a sztorival kapcsolatban és mindhárom bejött. Értelemszerűen ezeket nem írom le, mert spoiler lenne ;)

Ami tetszett:
- a főhősnő karaktere szerethető, bár az a vékony alsólábszár... látszik, h brit :D
- Harrison Ford még mindig tud olyan pofákat vágni amiken nevetek
- belecsempésztek egy kis humort is, amit SW rajongók érthettek csak
- az effektek jók és nem utáltam a vörös lovagkardot sem
- külön vállveregetést érdemel Kylo Ren hajójának a tervezője, mert bitang jó lett sztem

Ami nem tetszett:
- a fekete rohamosztagos másodpercenkénti lihegésszáma simán veri a szülőszobai rekordot
- a történet nekem kicsit vontatott volt
- a rivalizálás dauerkirály és a tábornok között (majd megértitek, én nem is vágtam, h az minek van)
- Brienn Tarth, a szerep egy vicc :D
- egy - szerintem - logikai bukfenc az erőhasználatot illetően
- a "főgonosz"

Nézzétek meg, kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.

Pappskalle

  • Vendég
Re:Szavazás: Star Wars
« Válasz #5 Dátum: 2015. December 24. 16:54:07 »
Sentinel

Kérlek, nekem spoilerkedj valahol külön, arról írj, amiről akarsz, és ne törődj vele, hogy ezzel esetleg elronthatnád a filmet számomra. Igazság szerint bármilyen spoilert mondasz nem hiszem, hogy javítani tudnál azon a bunkóságon, amit Abrams és a Disney főzött ki közösen egy átlag SWEU rajongó számára. Eddig bátyám volt az, aki megnézte, és tetszett neki, így megkért, hogy nézzem meg én is, mindezt úgy, hogy olvasta a Thrawn trilógiát, és bár nem mondható SWEU rajongónak, de úgy kért meg, hogy nézzem meg, hogy megérti mi a konkrét problémám, ezért meg fogom tekinteni. Elhiszem neki, és másoknak is, akik azt mondták, hogy jó film, de számomra ez sosem lesz SW, max valami spin-off, hisz a számomra fontos karaktereket kiölték belőle, és helyettesítették pár no name karakterrel. Bátyám már spoilerezett nekem belőle, ezzel érte el részben, hogy nézzem meg, én spec semmit nem nézek meg, míg valaki nem spoilerez belőle, szóval ezért is kérlek, hogy írj pár spoilert, hátha ezzel meg tudod hozni a kedvemet, egyelőre az "egye fene, haladni kell a korall" címszó alatt nézem meg.

Bátyám és egy barátom azt mondták, hogy jó volt a film, DE ha ezt vetítik le 1977-ben az eredeti SW helyett, akkor nem alakul ki akkora kultusza, mint amire ezt próbálták ráépíteni, és ezt el tudom képzelni azok alapján, amiket eddig hallottam róla. Gwendoline Christie szerepéről ők is azt mondták, hogy volt Abramséknek egy kis felesleges pénzük, és neki akarták adni, mert igazából nincs értelme, hogy benne legyen. Az erőhasználatot illetően tudtommal nem 1 darab logikai bukfenc van, de szerintem ez is annak az oka, hogy az egészet újra akarják gondolni. Ezért jó a SWEU, mert ott nem annyira egyértelmű, hogy mi a jó és mi a gonosz, nem jó és rossz párharcáról szól az egész, sőt számtalan filozófiai irányzat van, amitől csak még színesebb az egész világ.