Szerző Téma: Mozgókép átka  (Megtekintve 2008 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Mozgókép átka
« Dátum: 2015. Július 12. 20:50:00 »
E téma azon filmek gyűjtőhelyéül készült, ahol megemlítenél olyan alkotásokat amiket feltétlenül nem ajánlasz,
esetleg annyira rossz, hogy már-már a jó-ízlés határát súrolja!

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Mozgókép átka
« Válasz #1 Dátum: 2015. Július 22. 16:54:29 »
Nincs tízes listám, inkább megkülönböztetnék két kategóriát: 1. tényleg nézhetetlen annyira gáz. 2. annyira pocsék, hogy már jó

1.Az összes Chuck Norris film             1. Borat
És valljuk be ez több mint 10.                 2. A Diktátor
2. Gagyi mami 1.-2.                               3.Dogma
3. Támad a Mars                                    4.Jay és Néma Bob visszavág
4.Norbit
(a lista még bővül)                                (a lista még bővül)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Mozgókép átka
« Válasz #2 Dátum: 2015. Július 22. 19:03:05 »
a második kategóriádhoz két filmet tudnék hirtelen ajánlani:

Brancaleone ármádiája (1966)

és a másik a

Széftörők

S kihagytad az Ali G Indahouse-t, ha már a többi Sacha Baron Cohen filmet megemlítetted  ::)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Mozgókép átka
« Válasz #3 Dátum: 2015. Július 22. 21:08:01 »
Furcsamód ezt a kategóriát nehezebb szerintem megfogni, mint a másikat.

Számomra több részből tevődik össze:

1. Azok a filmek, amelyeket megnézek, és a végén azt mondom, hogy hát ez valami rettenetes volt. De legalább megnéztem.
Néhány példa:
Hansel and Gretel
Abraham Lincoln, a vámpírvadász
Tenacious D
Hercules (Dwayne Johnson... wonderful...)

2. Ami annyira szar, hogy már jó - tehát végtére is, mint szórakozás nem rossz.
Néhány példa:
Iván Csonkin (ez valami egészen elképesztő műremek a maga elborzadt módján)
Indiana Jones és a Kristálykoponya királysága
47 Ronin
Kegyenc fegyenc
Ház az erdő mélyén (ez valami csodálatos... nem szabad komolyan venni egy pillanatra sem!)

3. Amit meglátok, és már tudom, hogy soha de soha nem is akarom megnézni. Vagy ha megtettem, rútul megbántam.
Mint például:
Lego-kaland
Nicolas Cage legtöbb filmje az utóbbi időben (pl. Ghost Rider 2 és barátai)
Álomháború
A hetedik fiú
Alkonyat-filmek
Mortal Kombat
Halálos Iramban - Tokió drift

A lista még bővülhet... :D

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Mozgókép átka
« Válasz #4 Dátum: 2015. Július 24. 06:47:38 »
 Ali G Indahause ahha szóval ez a címe! Észben volt csak a címe nem ;D

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Mozgókép átka
« Válasz #5 Dátum: 2015. Július 30. 21:14:19 »
Az annyira rossz, hogy már jó kategóriába:
Ha/Ver - Nicolas Cage (Kick-Ass)
https://www.youtube.com/watch?v=u1aUAFujzCQ
Sajnos magyarul nem találtam meg ez a jelenetet - amikor a szülinapi ajándékot tárgyalják meg  ;D
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Pappskalle

  • Vendég
Re:Mozgókép átka
« Válasz #6 Dátum: 2015. Augusztus 12. 16:18:37 »
Remélem kérdés is kerülhet ebbe a topicba, nem csak kinyilatkoztatások. :) Lehet, hogy ezért ennek a topicnak is lesz egy Csevegő része, de ide írom, mert egyelőre nincs. :)

Ellenben én is írok kezdetnek 1-2-t, mert számomra is vannak alja filmek, a legtöbb Hollywoodi különlegesség, ami 3D-ben megjelenik valami multiplex moziban ide sorolható, de látom CKL már említett párat, így én most ezektől eltekintenék, többek között ezért se járok 3D-s moziba, inkább művészbe, és azt is max 1x egy évben. Elvették a mozi élvezés gyönyörűségét tőlem már jó régen sajnos.

Egyelőre listát nem fogok írni, de megemlítek egy olyan filmet, ami viszi nálam a legeslegrosszabb film díját, ez pedig a magyar Hídember c. film, senkinek sem ajánlom azt a 140 percnyi szenvedést, amit azon film képes okozni, mindezt persze a sugárzó unalommal, ami a vásznon/képernyőn keresztül megfogja az ember fejét az arcánál fogva, behúzza a képbe, majd 3x földhöz veri, végül a szemgödrein keresztül kiszakítja az agyvelejét, aztán a háttérből még egy kéjes, kárörvendő röhögést hallat.

CKL

A Tenacious D-vel mi a gond részedről? Ez egy coming of age story JB részéről, az egész egy marhaság, de hát JB részéről nem sok mindent lehet komolyan venni, ő egy tehetséges humorista.

Dierol

A Kick-Ass-szel mi a gondod? Legalább vicces volt, vicces műnek is szánták a képregénytől kezdve, méghozzá kiváló szövegekkel, még mindig jobb, mint egy Batman, aki hörög kettőt, megy a csihi-puhi és igazából a film elején kiszámítod a végét minden izgalom nélkül.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Mozgókép átka
« Válasz #7 Dátum: 2015. Augusztus 12. 18:29:16 »
Nekem nem jött be.
Attól függetlenül hogy Dave Grohl az ördög (akit mint zenészt nagyon kedvelek), és persze nem kell komolyan venni JB marhaságait, nekem néha ... szenvedősen poénkodni akaró lett. Már majdnem "az olyan rossz, hogy jó" kategória nálam is, de valahogy nem jött át számomra. Vannak nagyon jó jelenetek benne, amin szórakoztam, de valahogy a mű mint egész nem nyújtott nagy élményt.

A negatív vagy a top 10 listámon említett hollywoodi ínyencségre gondolsz, mint "alja filmek"? :D

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Mozgókép átka
« Válasz #8 Dátum: 2015. Augusztus 29. 05:46:10 »
A soha nem akarom többet megnézi kategóriába sorolnám:

Alkonyat, mind a három: szerelmes vámpírok na haggyámááá!
Szintén: Lego kaland:bár én csak az építész verziót láttam de három napig az a zene ment az agyamban: mindenszipiszupeeeeer!szóval ott a pont.


Pappskalle

  • Vendég
Re:Mozgókép átka
« Válasz #9 Dátum: 2016. Augusztus 10. 22:01:44 »
Na ki látta már a Suicide Squadnak csúfolt förmedvényt a moziban a Jokerrel, aki tökéletesen megtestesíti az "azért van BMWm/Audim/Mercedesem mert kicsi a farkam" karaktert és az őrültből ribanccá vált Harleyval? :D

Faust

  • Vendég
Re:Mozgókép átka
« Válasz #10 Dátum: 2016. Augusztus 10. 23:56:16 »
Láttam, tetszett, várom a folytatást.

Összességében egy jó film. Azt is hozzá kellett tenni,hogy a Warner Bros. tette ilyenné. Újra lett forgatva mert szerintük nem volt elég humor benne.  Mert ugyan is a Marvel filmekben ott a humor meg a szivárvány meg a hú de jó minden. A DC meg arról híres,hogy realisztikusabb és komor.

De a rendezői változatból minden kiderül.

Csak azt nem értem,hogyha ennyi pénz volt rá akkor a CGI miért volt középszerű.

Pappskalle

  • Vendég
Re:Mozgókép átka
« Válasz #11 Dátum: 2016. Augusztus 12. 16:10:12 »
Mert Will 'fuckin' Smith elvitte a pénz nagy részét valszeg, és nem csak ő híresebb színész a műben (nem, nem Jared Leto-ra gondolok), egyébként akciófilmnek tökéletes, ezzel semmi gond nincs, de DC képregényadaptációnak borzalmas, és a DC most sorra gyárt ilyeneket, egyik sem ér fel pl a Heath Ledger-es Jokeres Batman filmmel. Félreértés ne essék, sem Batman-t, sem Joker-t nem csípem, de a Heath Ledger-es intelligens, anarchista Joker egy igazi mestermű volt, tökéletes főgonosz.

A DC a realisztikusság esetében jó, de nincs a Marvel és a DC között különbség e téren sorozatok esetében, mindkettő nagyszerű, filmek terén, a Marvel nyújtott eddig 2 nagyszerű alkotást 2010 után: Deadpool és Guardians of the Galaxy, a DC pedig egyet a The Dark Knight-ot, azután a DC ment lefelé a süllyesztőbe, és a "vicc", hogy ezt nem csak én gondolom így, de a The Guardian is megírta, és szerintük Zack Snyder az oka annak, hogy ekkora tré a DC oldalán minden film. A gond, hogy a Suicide Squad-dal csak kezdték, ezt követi most majd a Justice League, amibe el kell ismernem, hogy az eddigi idők legjobb Aquaman-jét tették, hisz egy polinéz színész, Jason Momoa játssza, de ezzel a felfelé íveléssel lefelé is ívelnek a kisgyerek Flash-sel (pedig előtte a CW-n keresztül megmutatták, hogy tudnak értelmes Flasht előállítani, ez Grant Gustin volt), és akkor jön a Wonder Woman...na a trailer és a mögötte lévő indoklás miatt az egész már abszolút a süllyesztő, hisz eredeti történet szerint az is a II. VH alatt játszódik, de azért, hogy ne tűnjön Marvel koppintásnak, az I. VH idejére tették át a filmben, néztem a trailert, amit 3x kellett elkezdjek, mert 2x elaludtam rajta, pedig csak 2-3 perc. Amivel a DC eddig sikereket alkotott, arra kellene ráfeküdniük, ez pedig a képregényeikből is ismert filozófikus gondolkodás...a Suicide Squad is ezért volt annyira jóság képregényben.

Szerintem a Marvel és a DC is többnyire itt cseszi el, sorozatban megmutatják, hogy mennyire érdekesek a képregényeik, a karaktereik, és zseniális történeteket hoznak össze még szürke karakterekkel is, de a filmek terén nagyzolni akarnak, és akkora várat építenek, aminek nincs alapzata, hogy az gyorsabban dől össze, mint a kutyarágta fadarabbal tartott Jenga torony.