Szerző Téma: Jayr "Enethiel" Eisenberg  (Megtekintve 19484 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #480 Dátum: 2023. Január 02. 18:53:47 »
Enethiel

Azt még talán meg tudnám emészteni, hogy fizikailag legyűrtek - ehhez az elmúlt napokban már volt szerencsém. Meg is szokhattam volna, de nem sikerült. Az viszont annál kevésbé tetszik, hogy saját magamon nem vagyok képes még mindig uralkodni. Lassan kijelenthetem, hogy ön és közveszélyes vagyok! Ezt belátva már csak az a kérdés, hogy záros határidőn belül tudok-e ezen változtatni, és hogy alkalmas lennék-e továbbra is rendőrnek? Foghatom a hormonokra, a körülményekre, de semmi értelme. Újabb dolog, amiben kudarcot vallottam, és újabb dolog, amivel tovább romboltam a belém vetett bizalmat...
Ez viszont pont az a lecke, amely rávilágít arra, hogy ha én messze állok régvolt tökéletességemtől - akkor milyen jogon várhatnám el az emberektől, hogy kevesek kivételével ne bukjanak el az élet próbatételein? De ez nem mentség az én tetteimre, legfeljebb relativizálása - ami nem épp a megfelelő ösvény...

Hogy Kirké milyen érzelmekkel állhatott az ajtóban, azt nem tudnám megmondani - de ha valóban megsejtett valamit arról, hogy mi folyik odabent, akkor nem csodálkoznék ha aggódott volna. Szerencsére az anyja mindenre fel volt készülve... az már viszont sokkal jobban zavar, hogy mint látható, nem ok nélkül... Mikor Iasonnal végeztem, és Kirké a lifttel pontosan érkezik, kellemesen megnyugtatónak érzem a jelenséget - de nem tudnám hova tenni. Talán mert így látszólag minden pont úgy működik, ahogy ideális esetben kellene.

/Görög/ A pontosság a királynők udvariassága! - utalok arra, hogy nem maradt észrevétlen a pontos időzítés. Az biztos, hogy Kirké fura, de a jó értelemben értve. Talán épp ezért kedveli Iason is.

Az üzletben a mosoly mintha arról beszélne, hogy nem én lehetek az egyetlen, aki hülye dumával próbál szóba elegyedni vele. Feltehetőleg elég fárasztó lehet egész nap ezt hallgatni...

/Görög/ Köszönöm, most még semmiben - válaszolom, és nekilátok a bolt felderítésének, hogy aztán a portya végén megfogadjam az ajánlását. Úgy döntök, hogy az első figyelmeztetőnek tűnő mosoly alapján úgy kezelem, mint egy normál bolti eladót, és nem mint árucikket. Maradok inkább az udvarias, tárgyilagos, őszinte, de  fölöslegesen nem bizalmaskodó tanácskérésnél. Mire kell figyelni, mik azok az apró, de fontos trükkök, amiket javasolt betartani, hogy "profi" módon vethessem be. Nem az eladó puhítása a célom, hanem az, hogy ha már van egy szenvedélyem, akkor azt minél profibb szinten űzhessem Amynta örömére. S jelen esetben az eladó a szakértő, aki épp elméleti továbbképzést biztosít ehhez számomra. A tetoválása ismeretlen-ismerős, de ez már meg sem lep. Annyi mindent elfelejtettem, hogy ha azzal rukkolna elő, hogy múlt héten találkoztunk, azt sem tudnám őszintén cáfolni.

Sophia megjegyzésére egy kedves mosolyt villantok
/Görög/ Akkor már rég elhívtam volna vacsorázni! - válaszolom arra, hogy mi lenne, ha fiatalabb volna. Aztán ahogy dr. Seedre terelődik a szó egyetértően bólintok arra, hogy bizony megérdemli a pihenést! Ellenben mikor arról beszél, hogy holmi rendőrfiúkat fogad, picit meglepődök.
/Görög/ Oh, ez azt jelenti, hogy csicseregnek a madárkák, vagy pedig azt, hogy másokat is megfogott a személyisége? - kérdezem vidáman. Elvégre eddig szerintem nem jártam itt egyenruhában. Aztán búcsút intve neki nekiindulok megkeresni Zairát.

Zaira látványa meggyőz arról, hogy megérte eljönnöm, és hogy talán jobban bízik bennem, mint én saját magamban. A kérdésre halkan megszólalok, mintha félnék, hogy a hangos szó megtöri a varázst.

/Görög/ Már csak ezért megérte idejönnöm. De az az igazság, hogy ennél azért többet szeretnék! - vallom be neki, és aztán belefogok abba, hogy miért is vagyok itt. Miután leereszkedik a levélről, és közelebb lép, érdeklődve várom, hogy mi is ezzel a szándéka. Kissé meglep, ahogy a személyes terembe is belép - igaz, nem először hágja át ezt az akadályt. Nem érzem úgy, hogy zavarna, vagy veszélyben érezném magam - még jól is esik a közelsége. Én is kíváncsian kutatom pillantása mélységeit, és a pillanat varázsát kihasználva régmúlt és elfeledett emlékek érzései után kutatok magamban. A válasza apró mosolyt csal az arcomra, mikor az Első Nyelvet említi
/Görög/ Óhh... látom előre siettél az utolsó kérdésre! - jegyzem meg halkan. S mikor végül eldönti, hogy segít nekem - némi megkönnyebbülés suhan át az arcomon, hogy aztán rövidke várakozás után rádöbbenjek, hogy az okítás áráról bizony nem szólt semmit. Így aztán meghozom a döntést, amely jelenleg helyesnek tűnik. Felöltöm Igaz alakomat előtte, mert bár eddig nem tettem mióta újra? találkoztunk, de amire készülök, azt teljes valómban felvállalom. No meg talán neki is újabb emlékeket idézhet a látványom. Bal tenyeremet felemelem, és tétován felé nyújtom, de félúton megállok a mozdulattal, mintha egy üveglap lenne kettőnk közt. Nem érintem meg, de megadom neki a lehetőséget, hogy megőrizze a maradék távolságot - vagy ha úgy gondolja, befejezve a mozdulatot, megérinthesse az ujjaimat. Közben továbbra is a tekintetébe veszve megszólalok
/Görög/ Mióta találkoztunk, mindig csak segítesz, és elnéző gyengédséggel viseltetsz irányomba. Mostanra teljesen elnyerted a bizalmamat, és noha nem vagyok egyszerű eset - de a segítségemre és támogatásomra bármikor számíthatsz! Az ajtóm bármikor nyitva áll előtted, ha bármire szükséged van! - jelentem ki határozottan. S ezt nem azért mondom neki, mert úgy érzem, hogy ezt kérné, vagy elvárná. Azért mondom neki, mert én érzem úgy, hogy ez neki jár! Azok alapján, amit eddig láttam, tapasztaltam tőle, megérdemli. Aztán immár én is csöndben maradok, szimplán csak élvezve ezeket a bizalommal teli perceket, továbbra is Igaz alakomban maradva

Mikor végre újra szólásra nyitja a száját, meglepő példával hozakodik elő.

/Görög/ Ma már te vagy a második, aki ezt a művet javasolja. Nem hittem, volna, hogy az alkukötés szabálykönyve megjelent nyomtatásban is. A művet nem olvastam, de a jelentését ismerem, és nem tetszik. Olyan alku, amiben az egyik felet - az embert átverve kicsalnak tőle valami sokkal értékesebbet. Valami tisztességesebb megoldás nincs? - érdeklődők - vagy hogy tudok utólag módosítani az ember javára? - kérdezem, de tartok kissé a választól.
/Görög/Ráadásul a mű tartalmazza a rituálé vagy mi pontos leírását, ami kell hozzá? Eladja a lelkét egy papírra írt szerződésen, amit a saját vérével írnak alá a felek, és közjegyző hitelesített? Esetleg zálogot kell egymásnak adni? Netalántán a hold ezüstös fényében szeretkezve pecsételik meg a dolgot? Vagy elég szóbeli megállapodást kötni? - találgatok. Bár él bennem a gyanú, hogy az utolsó lehet a helyes válasz, de ki tudja?
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #481 Dátum: 2023. Január 07. 18:30:02 »


Görögország, Athén
1999. július 30. – 10. nap

Péntek – délelőtt, dél




Megannyi dolog változott és ezek közül csak egy a fizikai test és annak korlátai. Viszont talán pont ez az egyik a sok közül ami a leginkább emlékeztet arra mi is történt, hol is vagy és mennyit vesztettél! Vereség? A Háborúban talán… de most mégis itt vagy! S az Őrök, az Őrzők sehol! – Igaz, bele gondolni is félelmetes, hogy talán itt vannak, csak te nem érzékeled őket! Sok veszélyt rejt a gyengeséged mind a testi, mint Esszenciális téren, de ennek már át is élted egy-két aspektusát. Viszont az jó hír lehet számodra, hogy van lehetőség a fejlődésre – hogy idő akad e az más kérdés – mindkettő téren! Így talán még rendőrnek is alkalmas maradnál, ha akarnád… akarod?

A felismerés elvezet egy apró felvilágosodáshoz és úgy véled helyes irányba terelt, s ennek fényében meglátsz néhány, a saját utad szegélyezte – eddig rejtett – buktatót. S innen talán a helyes irány már egy kevésbé katasztrofális jövő felé vezet! Nem beszélve arról, hogy azért akadnak barátok akik ott állnak melletted és segítenek amiben és ahogy csak tudnak.

Kirké is gondolsz miközben Zaira-t kerested, s egyre inkább az az érzésed, hogy koraérett, sokkal intelligensebb az átlagnál és nem veszik el a részletekben, melyek igencsak zavaróan hathatnak, ha valaki nem látja a nagy egészet. A megnyugtató érzés a jelenlétében, a rend érzete pedig felismeréshez vezet: a Neberu, a negyedik, a Szférák Házának tagjai voltak a Rend oszlopos tagjai. S nem mellesleg igen csak ingatag viszonyt ápoltak sokszor az Ötödik Házzal, mely szinte maga volt a Káosz. Mindenesetre Kirké csak biccent ezúttal, de tekintete megfejthetetlen számodra. Ez a talány még kísérni fog egy darabig.

A felnőtt-boltban a viselkedésed és őszinteséged felkelti a fiatal nő figyelmét és amikor megérti, hogy neked fontos a partnered, olyan dolgokba avat be, amit biztos, hogy nem kap meg akárki, aki betéved ide. Ad egy névjegykártyát is és szavai még ott csilingelhetnek a füledben miszerint „öröm hallani, hogy akadnak még úriemberek!”

Végül a méh-raj előtt Sophia arca rémlik fel, a csodálatosan egészséges mosolya és az, hogy mennyire tisztelettel és szeretettel beszél Dalia-ról. Kuncogása – mely gyógyír az ara odafigyelőknek – a vacsorameghívásnak szólt, ahogy a szavait is nehéz feledni „Csak akkor?” – ki tudja, lehet zavarba is hozott! A csiripelő madárkáknál csak felpillantott egy faágra, ahol valóban csiripelt egy kismadár, de a tekintetre elhallgatott és ahogy nézted olyan, mintha némán beszélgettek volna! Végül Sophia egy marék magot tartott ki tenyerében amiért a kismadár bátran leszállt perc múltán és csipgetni kezdte míg el nem fogyott az utolsó szem is! „Cserfesek azok a kicsi lányok!” – mosolyog rád őszinte örömmel mielőtt búcsúztatok volna

Végül ott állsz Zaira előtt. Nem dr. Dalia Seed, hanem Zaira előtt! A Rabisu előtt, a Ninurtu kórusból. Minden apró részletet látsz, amiről tudod, hogy nagy kegy és bizalom kell ehhez! A test nem csak börtön, de rejtekhely is. Zaira közelsége olyan, mint a méh közelsége a bibéhez. Mint mókus közelsége a makkhoz vagy öreg fa közelsége a saját ágához! Teljesen természetes! A lénye is az, a kisugárzása is maga a természet szépsége és tökéletessége. Vajon valóban ennyire makulátlan? Nincs ott a sötétségből, ami benned is árnyékkígyóként tekereg? Kérdezi egy már ismerős (belső) hang féltékenységtől csöpögve. Végül elűződ azt mikor te is felfeded a kiléted. Mikor ez megtörténik, hallod ahogy fellélegzik – mindketten tudjátok felesleges, de igen csak emberi gesztus – és hamarost ölelő karok között találod magad, melyek indaként fonódnak. Szorosan álltok így, ha nem szakítod meg akkor elég sokáig, talán addig míg le nem foszlik rólatok Igaz Valótok.

Zaira /Görög/ Nagyon jó újra látni, azt, hogy nem érintett meg az Sötét Mocsok ami odalent volt! – megkönnyebbülve elmorzsol egy könnycseppet, majd kezeibe veszi a kezeidet és arcához emeli – Oly hosszú idő telt el! – mondja és valahogy nem tudsz szabadulni az érzéstől, hogy sokkal több lappang a háttérben, de valamiért még nem került, nem kerülhet felszínre – /Első Nyelv/ Mindig segíteni fogok! – ígéri, szinte beragyogja a sötétséget benned ez a pár szó, főleg, hogy megérted, de aztán sajnos a további néhány szó elveszik az emlékek ködében – S tudom, hogy te is így teszel! – bizalom és hit benned, pont úgy, mint Amynta esetében. Illetve nem teljesen… hiszen ő egy Bukott! Végül: Második? – érdeklődik, de nem tolakodik – Elég tisztességes, ha te úgy akarod! Alapvetően Fauszti, de van lehetőség, hogy ne csak elvegyél. Ezt… nehéz elmagyarázni, de érezni fogod! – biztat és tűnődik egy kicsit de aztán belekezd – Van a városban egy Namaru, ő sokat tud erről, de nem tudom mit és mennyit kér az információkért. A neve… Cesa… khm…riel.

Aztán az utolsó kérdésednél egyszerűen csak nevet. Őszintén és önfeledten (nem káröröm ez hanem igazi vidámság), majd komolyabban folytatja:

Dalia”Zaira” /Görög/ Ez egy szóbeli megállapodás. Ha őszintén hisz abban, hogy megteszed, amit ígértél… viszont, ha megszeged, akkor a köztetek lévő kötelék is elszakad. De ahogy említettem, a részletek az Ördögben lakoznak – utal a Namarura

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #482 Dátum: 2023. Január 11. 17:18:29 »
Enethiel

Jelen helyzetem talán nem minden aspektusa szívderítő, de ha kicsit objektívebben próbálom  meg nézni, akkor elmondhatom, hogy magamhoz képest az elmúlt évezred legnagyobb eredményét sikerült elérnem. Elvégre sikerült némi korlátozott eltávhoz jutnom a börtönömből! S bár korlátozott lehetőségeim vannak - de már maga a tény, hogy vannak lehetőségeim - olyasmi, amire ki tudja, hogy mióta vártam? Ráadásul ez a fizikai test újabb, és eddig ismeretlen leckéket tanít. Ahogy Amynta is, vagy a doktornő. Igaz jelenleg más-más dolgokra... de most már nem érzem olyan feleslegesen elveszettnek magam, mint pár nappal ezelőtt - immár van cél, hogy miért és kikért is érdemes küzdeni, és hogy egyre többekért tartozom felelősséggel! S az első lépések egyike az, hogy minél előbb visszatérhessek a rendőrség kötelékébe, és megnyugtatóan rendezzem többek közt Cyrus, Zoe  és Théa helyzetét is.

A boltban a névjegykártyára meglepetten pillantok, amikor átveszem. A két legfontosabb dolgot már most elolvasom rajta - a nevet és a feltüntetett foglalkozást. Mivel én nem igazán rendelkezem névjegykártyával, így maradok annál, hogy szimplán bemutatkozom.

/Görög/ Részemről a szerencse! Jayr vagyok, Jayr Eisenberg.
Amikor úriembernek titulál, nem állom meg válasz nélkül
/Görög/ Szomorú az, ha a betérők közt úriembernek tűnök! - válaszolom neki, mert úgy érzem, hogy engem sem illet meg ez a titulus. De aztán az is lehet, hogy ő a szokásostól eltérően definiálja ezt a fogalmat.

Sophia kérdésére csak elmosolyodom

/Görög/ Óh, dehogy! Csak így még halogatom egy picit, amíg egyenesbe nem jövök anyagilag! - válaszolom neki jókedvűen. Elvégre feltételezem, hogy a bizonyára jó társaság lenne, és sok érdekes dolgot tudna mesélni... De az is sokat elárul róla, hogy milyen bizalmat tudott kiérdemelni a kismadárnál.


Zairát nem lehet nem megbámulni, de ezt a részemről nem érzem sem tolakodónak, sem szégyenli valónak. A levelek, fodrok, színek alakja és mintája látszólag azt sugallja, mintha a rabság nem lett volna rá komolyabb hatással.

Végül engedve az elhatározásnak, Igaz alakom teljes pompájában jelenek meg előtte. Egész alakomból jóleső melegség sugárzik, és járja át a közelben tartózkodókat, elűzve fáradtságukat és elfeledtetve gyengeségüket. Jayrhoz  képest magasságra már nincs nagy változás, mert a modern kori emberek közt már nem számít kirívóan magasnak az egy-nyolcvanas magasság. Nem úgy az ebben a korban is ritkaságszámba menő, márvány után kiáltó tökéletes férfitest - melyet egyszerű szövésű, könnyű fehér lenvászon ingbe és nadrágba öltöztetett, és amely kiemeli enyhén napbarnított bőrét. Lábán ruházatához illő, fonott sarut visel. Frissen borotvált, markánsan férfias arcáról vállig érő szőke hajzuhataggal és valószerűtlenül mélykék, igéző szemekkel teszi nehézzé az elszakadást. Attól az arctól, melyet két oldalról egy-egy hatalmas bagolyszárny keretez.
Most ezeket a szárnyakat végre jóleső módon nyújtóztathatom ki a szabadban. Az igaz alakomat felvéve értem csak meg, hogy Zaira mennyi eltitkolt kételyt temethetett magába velem kapcsolatban. Hogy vajon én milyen állapotban vészeltem át azt a szörnyűséget?

Az ölelése jól esik, és nem is marad viszonzatlan. Sőt, a szárnyaimmal is körbeölelem, tovább hangsúlyozva az óvó és gondoskodó szándékot felé. Nem siettetem megszakítani az ölelést, mert nem törném meg a varázst. Csakhogy Zaira mellett repül az idő, és Igaz valóm hamarabb lefoszlik, mint vártam - és hirtelen elöntenek azok a hormonok, melyek Jayr testével együtt jának.

/Görög/ Oohh... rebegem kicsit megremegve ahogy sokkal szűkebb lett a hely kettőnk közt, és menekülőútként újra felöltöm az Igaz alakomat.
/Görög/ Elnézést, nem olyan könnyű kontrollálni a porhüvely ösztöneit ilyen közel hozzád - fűzök tömör magyarázatot a dologhoz. Zaira szavai megkönnyebbülésről mesélnek, de úgy érzem, hogy esetemben nem teljesen lélegezhetünk fel. Amint a kezemet az arcához vezeti, gyengéden megsimogatom.
/Görög/ Látható nyomot nem hagyott, de még sokat kell dolgoznom azon, hogy ismét a régi önmagam lehessek! - vallom be, hogy tisztában vagyok azzal - messze nem vagyok tökéletes - és érintem homlokához a homlokomat, majd ujjaimmal végigcirógatom az állát
/Görög/ De szerencsére rajtad sem látszik a nyoma, fantasztikusan festesz! -  az állcsúcsát pillekönnyedséggel megemelem picit, hogy kedveskedően megpiszézzem a nóziját. Az eltelt időre aprót biccentek. Talán nem is az idő a legfájóbb, hanem a világ változásának milyensége. Ám az idővel ellenben ez utóbbi ismét rajtunk is áll...
/Görög/ Az eltelt időn nem tudunk változtatni, de a jelent és jövőt ismét formálhatjuk, miközben újra felfedezzük a múlt emlékeit! - próbálok némi vigaszt és célt nyújtani neki - Szeretnélek újra minél inkább megismerni! - utalok arra, hogy ha nem zavarja, azért a jövőben a társasága miatt olyankor is felkeresném, ha épp nincs mit megbeszélnünk. Az ígéretére újfent melegen átölelem.
/Görög/ Ez... rengeteget jelent  nekem! - válaszolom halkan, és mikor érzem, hogy milyen erős felém a bizalma, hozzáteszem
/Görög/ Nem is lehetne másként! - bólintok arra, hogy segíteni fogok neki, aztán visszaadom a szabadságát, és eleresztem, de nem lépek messzebb. Jól esik a közelsége, ami így megerősíti a  beszélgetés bensőséges jellegét.
/Görög/ A második? Csak röpke gond, melyre talán tudod a megoldást! - mosolyodom el - A követőmet jutalmaznám meg azért, mert neki hála jobban megértem az embereket mint eddig,  és fantasztikus dologra vezetett rá! - dicsérem nyíltan szeretettel Amyntát - Gondoltam, valami olyasmivel jutalmaznám meg, amit mint Elohim adhatok. Vagy talán mivel a mostanában divatos egyházi  iránymutatás nem áll távol tőle - ezért egy ereklyeszerűséggel gazdagítanám. Igazából a szárnyam egyik apróbb tollára gondoltam, amit például egy fülbevalónak, vagy nyaklánc medáljaként lehetne felhasználni. De ugye a kihúzott szárnytollam is azonnal eltűnik, ahogy elrejtem az igaz alakomat.  Ez a legtriviálisabb probléma vele. Megjegyzem, ezen egy tollacska kivételével nem is áll szándékomban szanaszét hagyni a darabjaimat...

Amikor felvilágosít, hogyan is érhet véget a paktum, tagadóan ingatom a fejem.
/Görög/ Alapvetően nem szívesen szegem meg a szavam. A megkötött megállapodást pedig biztos, hogy nem szegném meg önszántamból. Bár csak véletlenül kötöttük, így is komoly érzelmi megrázkódtatásnak tettem ki szegényt. Pedig a lehetőségekhez képest kiválóan fogadta a dolgot - vélem - Feltételezem, hogy az egyezség megszegése még ennél is súlyosabb traumát okozna, úgyhogy az a részemről ki van zárva! - vetem el azonnal ezt a lehetőséget.

/Görög/ Óh, hát ez... elég nehéz ügynek tűnik! - sóhajtok, ahogy belegondolok hogy én mit ajánlhatok fel  a paktumkötés során - Mert alapvetően olyanoknak kínálnám fel az egyezséget - akiket méltónak tartok amúgy is a támogatásomra, és úgy érzem, hogy megérdemlik. Vagyis már eleve segíteném vagy gyógyítanám őket ellenszolgáltatás nélkül. Ezen felül mégis mi mást tudnék még nekik felajánlani, ígérni? Picit sarkosítva, de én a többségi athéni lakost testesítem meg - a csóróbb fajtát. Egyáltalán nem szégyenlem, de ez az életforma korlátozott anyagi erőforrásokal jár. Egy harmadosztályú dzsinnhez képest én nem ígérhetek pénzt, sikert, gazdagságot, világi javakat. Mondjuk nem is biztos, hogy az erre áhítozók keltenék fel a figyelmemet... Ha pedig a repertoárom nézzük, az azért elég egyoldalú. Mint már mondtam, meg tudom gyógyítani őket - de azt amúgy is megtenném. S ezzel szerintem vége is a felsorolásnak. Viszont ha mást akar, akkor - vonom meg a vállam - nem hinném, hogy tudom teljesíteni - tűnődök el Zairára pillantva - Lehet, hogy bennem van a hiba, és túlságosan segítőkész balek vagyok - vonom le a következtetést, de nem igazán zavar a konklúzió.
/Görög/ Viszont más szakértőhöz még egy ideig nem szívesen fordulnék, úgyhogy beérem azzal a tudással, mit tőled kaphatok - vetem el az ötletet, hogy elhamarkodottan vegyem fel a kapcsolatot a Namaruval.
/Görög/ De térjünk rá a nyelvleckére! Már napok óta kísért a vágy, hogy ha mást nem, pár szót, kifejezést elsajátítsak. Talán a legfontosabbak a következők lennének: Sajnálom!, Kérlek hallgass meg!, Semmi baj!, Fontos vagy nekem!, Csodálatos vagy! és az Ígérem! - aztán rámosolygok - a többi szót rád bízom, vagy azt, hogy mit osztanál meg velem! - adok neki szabad kezet.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #483 Dátum: 2023. Január 16. 19:18:56 »


Görögország, Athén
1999. július 30. – 10. nap

Péntek – délutánig




Számtalan gondolatod végül elvezet oda, hogy megint picit többet tudsz magadról, kicsit jobban megérted mi is történik veled és körülötted… jó úton haladsz minden korábbi buktató ellenére!

„Ha hétszer elesel, állj talpra nyolcadszorra is.” – csendül fel a múltból mézédes hangon

A korábbi sötét pillanatok nem tűntek el, de most újra fényesen ragyog előtted a jövő! Ráleltél valamire, ami erőt adhat a hosszú napok és harcok alatt. Úgy érzed, hogy szükséged is lehet majd rá! Sok minden történt rövid idő alatt a korábbi végtelennek tetsző statikus őrülethez képest és még több kaland vár rád, igaz, talán nem mindegyiket te keresed majd. Nem mindet, de van amelyiket igen: Cyrus, Zoé és Théa is ezek közé tartozik.

A kártya, melyet ujjaid között tartasz alapvetően sem hétköznapi, de van benne valami igazán különleges: egy tollal felírt telefonszám, amelyekből egyértelműen látszik, hogy nem az üzlet elérhetőségeinek egyike. Egy mosoly a jutalmad a bemutatkozásra, olyan őszinte amit ritkán látsz emberek arcán felragyogni. Ez neked szól… illetve Jayr-nak, de mégis neked (is).



Efthya /Görög/ Meglepődnél. – válaszol, de nem erőlteti a dolgot

Sophia /Görög/ Az már probléma fiatalember, ha egy romantikus estéhez pénzre van szükség! – fedd meg egy kicsit, de aztán elmosolyodik – Tengerparti séta egy Galaktoboureko (görög grízpite) mellett és némi Metaxa után kétlem bármit el tudnál rontani – kuncog, de nem tart tovább vissza

S végre Zaira!

A természet szépsége, egy erdei Nimfa a legendák szerint, akikről számtalan történet maradt fent. Neked pedig itt és most rabul-ejtően hibátlannak tetsző. Nem is tudsz és akarsz másképp reagálni erre, mint magad is felfeded Igaz Valódat. S csak ekkor tűnik fel, ami eddig elkerülte érthető mód a figyelmedet, hogy minden olyan életteli Zaira körül… mint ahogy körülötted szokott. S az, hogy talán egy ki nem mondott aggodalom foszlik szerteszét abban a pillanatban, ahogy megpillant téged úgy, ahogy… és te is rádöbbensz, hogy talán szükséged is volt erre.

Egy ideig elvesztek a múló pillanatokban…

Az emberi testek ölelése ragad ki, de az ölelés nem múlik, igaz, azt sem teszik szóvá, hogy újra önmagad akarsz lenni. De amikor mentséget keresel egy kecses ujj érkezik, hogy lezárja a szád és igéző tekintete suttogja szinte, hogy nincs szükséged magyarázkodásra. S mikor megsimogatod az arcát, ő lehunyt szemmel élvezi azt.

Dalia /Görög/ Mikor a lágy tavaszi szellő kecsesen megérinti a bimbózó rügyeket! – mosolyog, továbbra is lehunyt szemmel állva, igazából minden mozdulatod akadály nélkül éri el. Nem kihívó, nem úgy mint a Doktornő volt, de ebben a bizalomban van valami ártatlan, valami hívogató – Köszönöm! – fogadja a bókot, majd a varázslatos percek lassan véget érnek, beszélgetni szeretnél – Szeretném, ha visszatérnének az emlékeid – mondja miközben picit elbambul, végül – De az új emlékek ellen sincs semmi kifogásom! – apró mosoly, mint mikor kibújik egy pici növényke a földből jelezve itt vagyok – Mindig is a bizalom volt az erősséged (és gyengeséged).

Elengedve, de el nem távolodva:

Dalia /Görög/ Ereklyék… Annunaki dolog. Nem találkoztam egyel sem és nem is találtam relikviát sem ami segít(het)ne. – mondja miután befejezted a mondandód és picit tanácstalanul ajkába harap, hogy elmondta amit tud, de természetesen rajtad áll mit kezdesz az információval, de a vallomásodra – Mindig is szeretted őket (az embereket). Sokat a szárnyad alá vettél, még többnek segítettél – mondja mosolyogva, végig a tekinteted rabságában – Az első alkalommal én sem tudtam, hogy mik a lehetőségeim, de a hosszas beszélgetések után valahogy természetesen jött, hogy mit adhatnék. – sajnálja, hogy neked nem így sikerült – Ugyan a pénz rabságában élnek, de azért vannak akik tudják, hogy az nem minden. Ha nincs kifogásod az idősebb pártfogoltak ellen… ők még hisznek a régi történetekben és pontosan tudják, hogy az egészség milyen fontos. De azért azt jól teszed, ha vigyázol, sok veszély van odakint! – aztán kis csend, majd kibukik belőle – Lehet el kéne menned a Namaru-hoz bármennyire nem kedvedre való. – majd az önvallomásodnál – De egy szeretnivaló balek! – nevet fel, talán te is vele nevetsz… végül – Igazából… ott van benned. Nem tudom mennyit tudok segíteni, de megteszem, ami tőlem telik.

S megkezdődik a nyelvlecke, ami sajnos teljes kudarccal zárul. Már látod, hogy az Első Nyelv mennyivel összetettebb, mint bármilyen halandó és azt is, hogy a tanulása nem oly könnyű mint a német vagy angol nyelvvé. De! Itt a tanár, a következő órát meg is beszélhetitek akár…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #484 Dátum: 2023. Január 17. 19:30:32 »
Enethiel

A névjegykártyán elolvasom a nevet
/Görög/ Szép neved van! - dicsérem meg, majd a kézzel írt telefonszámra picit felvonom a szemöldökömet.
/Görög/ Már ezen is meglepődtem - vallom be a túlzottnak tűnő bizalomra - de értékelem a bizalmat, noha nem tudom, hogy mivel is érdemeltem ki. De ha már távsegítséget tudok hívni  úgy illő, hogy viszonozzam - nézek körül, és egy tollat felvéve felírom rá a telefonszámomat.
/Görög/ Van pár ismerősöm a rendőrségen és az egyik kórházban. Úgyhogy ha netalán valami zűrbe kerülnél, ezen a számon utolérsz. De remélem, hogy nem emiatt lesz rá szükséged! - teszem még hozzá mosolyogva, és most már távozom.


Sophia válaszára elgondolkozva hümmentek.
/Görög/ Látszik, hogy még túl fiatal és tapasztalatlan - kacsintok rá - mert még nem találkozott velem! Ugyanis én hajlamos vagyok hibát pechre halmozni - kíváncsi vagyok, hogy él-e valamiféle cáfolattal.


Zairánál most kell rádöbbennem, hogy több mindenben hasonlítunk, mint elsőre gondoltam volna. De ez a felismerés egyáltalán nem zavaró, hanem inkább örülök is neki. Úgy tűnik, hogy neki nem kell magyarázkodnom. Egyrészt gondolom azért, mert elfogad úgy, ahogy vagyok, másrészt pedig mint Rabisu, valahol teljesen természetesek neki az ösztönök ilyenforma megnyilvánulása. Viszonzásul puha csókkal illetem az ujját, és mikor lehunyt szemmel élvezi a simogatást, úgy döntök hogy megérdemel még némi kedveskedést. Óvatosan, mintha attól tartanék, hogy szétfoszlik a varázs, gyengéden cirógatom a szabadon hagyott bőrfelületeket, de arra ügyelek, nehogy illetlen területekre tévedjen a kezem. Ha többet vagy mást szeretne, akkor még mindig vezetheti a kezem, mint az előbb. Még túlságosan is frissen kísért bennem a doktornőnél történetek emléke - és abból tanulva csak ott és annyit adok most, amennyit Dalia önként kér, vagy felkínál.

A kívánságára, hogy szeretné ha visszatérnének az emlékeim, halovány mosoly a jutalma.
/Görög/ Nos, úgy érzem, hogy többet tudsz rólam, mint én magam- biztos volna mit mesélned - vélem, és úgy tűnik, hogy nem is kell csalódnom - De azért mesélhetnél magadról is! - kérem, hogy ne mindig csak én legyek a téma, mert az ő története is felettébb érdekel.
/Görög/ Helyes! Az új emlékeknél törekedjünk a jóra! - javaslom, nem mintha más elképzelésem lett volna.
/Görög/ Picit elfogultnak tűnsz az irányomba! - vigyorodom el - néha valami negatívumot is említhetnél, mielőtt teljesen elbízom magam! - figyelmeztetem Daliát.

Az Annunaki ereklyékre picit ingatom a fejem.

/Görög/ Nem ilyen nagy erejű dologra gondoltam. Hanem a keresztény vallásnál előfordulóra. Valamely szent egy csontja, szögek a keresztről. Attól most tekintsünk el, hogy igaziak, csinálnak-e valamit vagy sem. Esetemben egy szárnytollamról lenne szó.

Ahogy megemlíti, hogy szerettem az embereket, bólintok.
/Görög/ Ezzel kapcsolatban megosztanám veled az észrevételemet, amit az első pártfogoltamnak köszönhetően tapasztaltam meg! Kis túlzással, de szerintem mondhatjuk, hogy a régóta ismert szeresd az embert parancsban rejlő további lehetőségekre világított rá! - lelkesülök - s ha engem kérdezel, ezt minden bukottnak ki kéne próbálni! Neked is csak javasolni tudom! Több okból is! Egyrészt azért, mert így jobban megérthetjük az embereket is, másrészt pedig azért, mert teljesen új típusú élményekkel gazdagíthat minket - ami nem mindennap esik már meg velünk!

Az egészséggel, mint kinccsel kapcsolatban is van meglátásom
/Görög/ Igazán könnyű dolgom az intenzíven lenne...
Az idősebb korosztályt említve újabb kérdés tolakszik elő
/Görög/ Tényleg, mi a helyzet Sophiával? Mit tud rólad? - kérdezek rá, ha már a párfogoltakról is szó esik - Tudod, hogy a te kedvedért is bármikor segítek neki - teszem hozzá, és nem véletlenül használtam az is szócskát, mert én is kedvelem. Amikor a veszélyekről tesz említést, bólintok
/Görög/ Tapasztaltam már néhány egészségtelen dolgot. Vertek már meg, ugrottak rám, nyúltam véletlenül szenteltvízzé vált csapvízbe, és kipróbáltak rajtam valami démonűzést is. Ezeket figyelembe véve kissé tartok a vasárnapra megígért templomlátogatásom miatt. Jah, és ha már vallás - Gabriel atyát kerüld el - az ő ivóvize változott szenteltvízzé!

A véleményére, hogy csak kellene beszélnem a Namaruval, ismételten megsimogatom az arcát.
/Görög/ Látom, hogy aggódsz miattam, megfogadom a tanácsodat! Sőt, ha megtudok valamit, megosztom veled - mosolyodom el, hogy aztán picit később már vele nevessek. Mivel kicsit kényelmetlen ácsorogni, ezért a szárnyaim eltüntetése után leülök a fűbe, és megpaskolom magam mellett a gyepet, hogy csatlakozzon.
/Görög/ Jó hallani, hogy rejtett tehetség vagyok, és csak ismételni kell! - állok pozitívan a dologhoz, de hamarosan be kell látnom, hogy ez azért nem olyan egyszerű, mint a biciklizés. Ezt bizony el lehet felejteni! Igaz, én sem vagyok pont olyan, aki csak úgy feladja a sikerhez vezető úton. Ezért aztán amikor a telefonom pittyegése jelzi, hogy már így is elég idejét raboltam Daliának felsóhajtok
/Görög/ Nem is mertem remélni, hogy ilyen kincsre bukkanok személyedben a mai nap! De azt hiszem, ideje indulnom, mert nem csak körülöttem forog a világ. Viszont úgy gondolom, hogy a nyelvi szintfelmérés megtörtént, és talán legközelebb innen folytathatnánk, ha nincs ellenedre! - pendítem meg egy újabb találkozás lehetőségét. Aztán nagy nehezen felállva megkérdezem
/Görög/ Kipihened a találkozásunkat, vagy velem tartasz a bejáratig? - kérdezem, hogy a válaszától függően egy könnyed puszit vagy a karomat kapja-e?

Daliától elbúcsúzva, útban a pszichiátria felé előhúzom a mobilomat, és az órára pillantva rá kell, hogy ébredjek - rohan az idő. Már nincs igazán lehetőségem elmenni a kórházba, majd vissza Iasonért, aztán haza. Talán úgy még működhet a dolog, ha Iasonnal megyek a kórházba, hogy beszélhessek Thanával és Cyrussal. De előtt  még van valami, ami meg kell tennem. Így a fülemhez tartom a telefont, és belesuttogom, mintha telefonálnék
/Görög/ Cesariel, hallasz engem? Enethiel vagyok, A Feltámadó Szél Házának, Dagan, az Ébredés kórusából, és szeretnék veled beszélni. Zavarhatlak, vagy szólítsalak később? - érdeklődők. Ha éppenséggel kész meghallgatni, akkor folytatom
/Görög/ Azért fordultam hozzád, mert úgy tartják, hogy a paktumkötés rejtelmeit igencsak ismered. Szeretném megtudni, hogy kötésnél mivel és hogyan lehet jutalmazni az embereket. Vagy ha kiérdemlik, akkor később hogyan tudok módosítani a javukra a paktumon. Cserébe nem sok mindent tudok felajánlani - de talán a szaktudásom jó szolgálatot tehet valamikor - elvégre Asharu vagyok. - próbálok valamiféle olyan javaslattal előállni, amiből mindketten jól jövünk ki.

A beszélgetés végeztével pedig a pszichiátriára megyek, hogy Iasont újra magamhoz vegyem. Remélem jól  érezte magát, és Kirké sem mászott tőle a falra.

"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #485 Dátum: 2023. Január 18. 13:16:58 »


Görögország, Athén
1999. július 30. – 10. nap

Péntek – délután-kora este




Efthya mosolyogva köszönte meg a bókot és mikor kutakodva keresel mintha tudná mit szeretnél, egy üres kis jegyzettömböt és tollat nyújt feléd, míg a vallomásodra kifürkészhetetlen választ kaptál, ami csak akkor változott, amikor megemlítetted, hogy milyen segítséget tudnál nyújtani. A kérdő tekintet néma marad, de most ő lepődött meg egy picit… talán csak annyira, hogy még akkor is ez az érzés uralkodjon az arcán, amikor kilépsz az üzletből és minden bizonnyal beengeded azt a fiatal (nem tudnád megmondani, hogy nagykorú e), aki éppen akkor érkezik…

Sophia kedves sokat tudó kuncogása kísér utadon, de nem cáfol rá vagy erősít meg, kicsit olyan, mint Eisenberg nagyszülők, akik hagyják, hogy te magad találd meg a választ és csak akkor segítenek, ha kéred vagy nagyon nem találod és ezt látják is rajtad.

Zaira elfogadott. Ez az érzés uralkodik állandó jelleggel rajtad és nem tudsz szabadulni attól, hogy milyen sok közös vonásotok van annak ellenére, hogy szinte ég és föld vagytok. Az együtt töltött idő inkább Esszenciálisan intim, mint emberi testiség szintjén, bár az érintések talán mást sugallhatnak, de talán, mintha könnyebb uralkodnál magadon, mint korábban a Doktornőnél.

Ugyanakkor talán egy másik Bukott közelsége, ahol önmagad lehetsz, aki igazán ismer téged (jobban, de másképp mindenképp, mint például Amynta) okozhat belső vívódást, de valahogy inkább egy igaz szerelmes gyengédsége, mint egy vágytól fűtött szerető  érzését kelti.

Az a különleges hangulat nem múlik, talán ezért szaladt el annyira az idő, de minden percét súlyozottan élted meg és ahogy nézed, ezzel nem vagy egyedül. Nem léptek át láthatatlan határokat, nem bíztatnak másra, mint amit egykor, a Bukás előtt is átélhettél… talán.

Kijelentésedre ki mit tudhat, mintha elpirulna és ajkába harap mikor úgy tippeled a múlt képeit le tudná neked festeni. Valahogy egy ezeréves fenyő bukkan fel a gondolataid között, aki generációkat látott megszületni és eltávozni… a felvetésedre pedig, hogy mesélhetne magáról a következőket mondja:

Dalia /Görög/ Mire lennél kíváncsi? – most először mintha egy Vénusz Légycsapóját látnád és te lennél a bogár, amit odavonzott – Kérdezz bátran – mosolyog rád bátorítóan, ami motyogásba fullad mikor elfogultságot említesz. S bár ő nem tudja miket tettél korábban nem érkezik negatívum csak egy bólintás a jó emlékekre való törekvésre – hiszen ő vetette fel. – Nem vagyok biztos benne, hogy egy olyan vallás szimbólumára lenne szüksége ami démonként bélyegez minket – veti fel, de nem ítélkezik

S mikor a pártfogókra terelődik a beszélgetés

Dalia /Görög/ Igen, minden Bukottnak ezt kéne tennie! – de valahogy azt érzed, ez nincs így; az sem kizárt keserű tapasztalat – Igen, ott biztos örömmel vennék a csodás felgyógyulást! Meg azok is, akik nem fogadják el a csoda történt választ. – teszi hozzá kissé szomorkásan, majd Sophiáról kérdezed – Mindent. – válaszol és bólint – Tudjuk, hogy bármit megtennél értünk. – hisz benne, hogy így van, ahogy abban is csak jót szeretnél így megjegyzi Gabriel atya nevét.

A fűben ülve folytatjátok a beszélgetést, mely növénytakaró meglepően puha, életteli és élénken vibráló, kellemes ülni a földön, ahol az Első Nyelvet próbáljátok felidézni benned. Nem igazán sikerül, ami azért zavaró, mert tudod, hogy ott lapul benned, de Jayr emlékei igencsak megnehezítik a felidézését. Nem lehetetlen, mindössze többet kíván a mostnál. Az időben elindulás megcsúszhatott, nem tudod hanyadik csipogásra érted meg, hogy indulnod kell, de búcsúzni kényszerülsz.

Dalia /Görög/ Természetesen. Szólj, hogy mikor alkalmas és egyeztetünk! – de beéri a karoddal és elkísér az erdő széléig, ahonnan már magad is visszatalálsz.

Úgy tűnik, hogy át kell szervezned a délutánt, estét így előbb Iason-ra kell sort kerítened, ha nem érdeklődsz felől telefonon és csak aztán tudsz mással foglalkozni. De a telefon ha már a kezedben van, akkor intézel egy „hívást”, melyre nem azonnal, de meglepően hamar érkezik válasz.

Cesariel /Görög/ Igen, tökéletesen hallak. Mit tehetek érted? – nem mondta ki a neved, de válaszolt dallamos hangján, majd a kifejtésed követően – A jövőben sose említsd meg kinek mit tudsz ajánlani, hátrányos alku pozíciót eredményezhet – jegyzi meg a vezetők oktató módján – De az információid helyesek. Ellenben ez nem telefontéma. Később, holnap megbeszéljük a részleteket a találkozónkat illetően és személyesen folytatjuk! Jó éjt Enethiel! – egy pillanatra elkapod a neved említésénél a képet, hogy nincs egyedül, egy számodra ismerős nővel ülnek egy (talán) kávézóban. Igen, Riona az.

Végül eljutsz a Doktornőhöz, ahol Kirké és Iason ott olvasgatnak ahol hagytad őket…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #486 Dátum: 2023. Január 21. 15:36:52 »
Enethiel

A befelé igyekvő előtt kinyitom az ajtót, és megvárom amíg belép, én pedig jó hangulatban lépek ki a boltból - főleg hogy Efthya arckifejezéséből ítélve emlékezetes marad számára ez a találkozás.

Zairával úgy tűnik, hogy sikerült egymásra hangolódnunk - ami meglehetősen jól esik számomra, és úgy érzem, hogy jótékonyan hat rám. Noha úgy tűnik, hogy most fegyelmezettebb vagyok, a kétely azért ott sustorog hátul, hogy akkor is ilyen önmegtartóztató lennék-e, ha Jayr testében maradok? Hiszen a korábbi pillanatnyi kóstoló Dalia ölelésében nem épp ezt erősítette meg.
De Daliától volna mit tanulnom önuralom terén is... Neki nincs szüksége az Igaz alakjára, hogy mintegy mentsvárként használja. Az önuralom mellett őt talán a régebbi emlékek is segítik, hogy a gyengéd érintések őt ne hozzák lázba - és valahogy az az érzésem, hogy most a régi érzéseit próbálja meg feleleveníteni. Zavar ugyan, hogy nem emlékszem rá és a közösen eltöltött időre, de ezt az érzést azzal próbálom meg elhessegetni, hogy megpróbálok minél inkább az elvárásaihoz igazodni és bensőségesen kedves lenni hozzá. Így talán jobban megfelelek az emlékképeinek, és esetleg nekem is hamarabb térnek vissza ezek az emlékek. Nem mellesleg ráébresztett arra, hogy szeretném valóban elmélyíteni vele a kapcsolatunkat - és hogy jól érezze magát mellettem. Biztos vagyok benne, hogy idővel sikerülni fog jobban megértenem! Szépen lassan, lepésről-lépésre. De most még az újra-felfedezésen dolgozunk - egyáltalán nincs itt az ideje holmi testiségnek. Láthatóan nem tévedtem nagyot, amikor úgy véltem, hogy messze jobban emlékszik rám, mint én magam.

/Görög/ Látom, hogy most igazam volt! - vigyorodom el kedvesen, és futólag átölelve a fülébe súgom - szép színű gondolatnak tűnik! - évődök egy picit elengedve, de aztán nem feszegetem tovább a kérdést. Majd ha itt lesz az ideje - vagy eszembe jut, vagy majd elmeséli. A kérdésére, hogy mire is lennék  kíváncsi vele kapcsolatban, egyszerű választ adok
/Görög/ Rólad? Mindenre! De indulásnak talán maradnék a könnyebben megválaszolható és könnyedebb kérdéseknél! - nyugatom meg.
/Görög/ Kezdjük azzal, hogy amikor nem itt, az arborétumban tüsténkedsz, hogy akkor mivel töltöd szívesen az idődet? Mit szeretsz mondjuk enni, vagy inni? Mi igaz a növénykék és a zene kapcsolatából? - kezdem el sorolni. Mert bár ezek apróságoknak tűnnek, de fontos apróságok, hogy még közelebb kerüljünk egymáshoz.

Az ereklye kérdésére biccentek, mert igaza van. Talán az volt a gond, hogy túlságosan is próbálok a mostani keretek és Jayr adta példához ragaszkodni.

/Görög/ Valójában egy, a szárnytollammal díszített fülbevalóra gondoltam, mintegy jelképezve, hogy mindig vele vagyok. Az ereklye mindössze utalás volt arra, hogy a toll belőlem származik, és hogy egyedi - magyarázom, de nem igazán várok erre választ.
Dalia válaszára aprót sóhajtok, és halkan hozzáfűzöm

/Görög/ Mintha ezzel kapcsolatban neked is megvolna a saját történeted... Ha úgy érzed, hogy erről esetleg beszélnél, szívesen meghallgatlak! - ajánlom fel, hogy ha akarja, akkor kibeszélje magából a problémáját, vagy rossz élményét, mert mellettem nem kell magában tartania.
Hogy Sophia be van avatva, sok mindent megmagyaráz. De hogy ennyire?

/Görög/ Tudjuk? - kérdezek vissza pusztán kíváncsian, mindenfajta vádaskodás nélkül, mert Zairáról én is említést fogok tenni Amyntának.
A fűben ücsörgés meglepetésemre kényelmesebb, mint vártam - ám a hőn áhított eredményért bizony nekem is meg kell dolgozni. Jayr emlékei ugyan akadályoznak, de nem igazán bánom. Az sokkal jobban zavarna, ha még kevesebb emlék maradt volna meg tőle. Hiszen így is képes voltam elfelejteni az edzőtermi  kollegina nevét!
A telefon azért van, hogy zavarjon - de bizony Dalia társaságában ez nem megy neki könnyen. Mire észreveszem, hogy már nem először szól - már fel is borult a mai órarendem.
Dalia szavaira elgondolkozok, hogy mikor is tudom legközelebb meglátogatni.

/Görög/ Holnap pihenőnap, vasárnap délelőtt pedig már elígérkeztem a pszichiátriára - tűnődve pillantok Daliára - ha a doktornő beáldozza a vasárnapját a kedvemért, akkor az a minimum, hogy elmegyek. Utána pedig meg kell látogatom Gabriel atyát. Szóval most még csak azt tudom, hogy a hétvégén nélkülöznöm kell a társaságodat. De biztos, hogy hamarosan keresni foglak, mivel igencsak megfogtál! - mosolygok rá. Az erdő szélén apró puszival köszönök el, no meg a felismeréssel
/Görög/ Még hogy a férfiak tudnak tájékozódni...- értem arra, hogy egyedül feltehetőleg megint eltévedtem volna.

Picivel később Cesariel válasza azért megnyugtató.

/Görög/ Rendben, akkor majd holnap várom a megkeresésedet! - nyugtázom, hogy ez nem megy ilyen könnyen - Jó éjt! - búcsúzok tőle. Riona megpillantása nem tölt el örömmel, csak megállapítom magamban, hogy milyen kicsi a világ. Viszont eszembe jut róla, hogy legutóbb Thyrával voltam, amikor láttam. S ez az emlék ismét felidézi, hogy mennyire megbánthattam! Keserűen arra gondolok, hogy Thyra talán így nem fog hétfőn felbukkanni - betartva a hat napot - hogy kikövetelje az igazságot. Mert egyre tisztábban látom, hogy körülöttem le lehet mondani arról az életről, amit normálisnak hívnak. De vajon tényleg hétköznapi életet akarna magának? - kényelmetlenkedik ismét a régi kérdés, pedig azt hittem, hogy korábban megfelelő választ adtam neki. Rosszkedvűen felsóhajtok, és abban reménykedem, hogy a körülményekhez képest azért  jól van. Eltart egy kis ideig, amíg összeszedem magam, és kis segítséggel próbálok javítani a közérzetemen. Ezért úgy döntök hogy kipróbálok valamit. Elvégre ha Amynta meg tud engem szólítani, vajon ugyanez fordítva is működik? Töprengek el
/Görög/ Amynta, hallasz engem? - szólítom meg halkan, miközben magam elé képzelem ragyogó tekintetét - Hogy  vagy? Hiányzol ám! - teszem még hozzá. Ha így is sikerül kapcsolatot teremtenem vele, akkor folytatom
/Görög/ Most megyek Iasonért, aztán még beugrunk a kórházba, mert aggódom Cyrus miatt! - tudatom vele a helyzetet. Ha kiderül, hogy nem működik, akkor most még hagyom a dolgot, és sietek Iasonért.

Aki hol máshol lenne, mint ahol hagytam őket? Talán legközelebb valami apró süteménnyel illene beállítanunk - mosolyodom el a gondolatra

/Görög/ Sziasztok! - köszönök rájuk - Remélem jól éreztétek magatokat! Iason, hamarosan indulunk, csak még teszek egy rövid kitérőt! - fordulok meg, és meglátogatom a mellékhelyiséget bizonyos okokból, no meg azért hogy ne azt érezzék, hogy ott topogok a nyakukon. Visszatérve hozzájuk, Kirkéhez fordulva megkérdezem:
/Görög/ Anyukád hogy van? - érdeklődőm, mert valóban érdekel, hogy viseli a mai napot. A válasza után
/Görög/ Mostanában mintha túl sokat dolgozna - remélem van ideje pihenni is! - aztán inkább elhallgatok, mert majdnem azt mondtam, hogy mondja meg a doktornőnek, hogy ha úgy érzi, hogy inkább pihenne - nyugodtan tegyük át a vasárnapi találkozót hétközbenre. De úgy érzem, hogy nem volna helyes Kirkén keresztül "üzengetni", vagy beleszólni abba, hogy helyettem inkább Kirkével töltse a hétvégét... Ezt legfeljebb négyszemközt illik megemlíteni.
/Görög/ Köszönjük a vendéglátást! - búcsúzok Kirkétől, és még egy utolsó kérdést intézek hozzá
/Görög/ Megbeszéltetek újabb találkozót? - érdeklődök tőle, hogy legközelebb is hozzam-e Iasont? A válasza után Iasonnal az oldalamon távozunk. Kilépve az épületből megkérdezem Iasont
/Görög/ Szeretnél enni vagy inni valamit? Esetleg egy gyrost? - kérdezem tőle, hiszen sikerült úgy itt hagynom, hogy nem rendeltem neki ebédet - és fogalmam nincs, hogy evett-e rendesen. Miután ezt sikerült tisztázni, folytatom
/Görög/ A mostani menetrend az, hogy indulunk hazafelé, de útba ejtjük a kórházat, mert Cyrus - tudod, a doki - ott dolgozik,  de picit aggódom, hogy érzi magát. Ezért pár szót akarok vele beszélni, vagy a főnökével. Ám most beszéljünk a zsebpénzedről! - kanyarodok egy neki fontosabb téma felé - Níta nem tudom, hogy szokott-e adni, de itt az ideje, hogy önállóan is meg tudjál magadnak venni egy-két üdítőt, képregényt, vagy mást. Esetleg gyűjthess valami drágábbra. Heti kétezer drachma talán megfelelő lesz indulásnak? - teszem fel neki a kérdést, majd átadom neki az összeget.
/Görög/ A kifizetés minden héten pénteken történik, hogy tudjál vele kalkulálni. De ami a fontosabb, hogy így a hétvégéknek mindig némi pénzzel futhatsz neki - magyarázom a döntés miértjét. Utána folytatom tovább
/Görög/ Jó volna majd Níta egyik szabadnapján hármasban elmenni moziba, vagy lemenni a partra fürödni, meg esetleg fagyizni. De ha van egyéb ötleted, szóljál! - vetek fel egy tipikusan családi programot, hogy mit szól hozzá. Reményeim szerint a holnapi nap akár szólhatna erről is - de ugye Amynta munkahelyi beosztása a mérvadó. Ezért is nem neveztem meg a napot, nehogy csalódnunk kelljen. Végül újabb kérdést teszek fel
/Görög/ Remélem jól elvoltatok Kirkével! - említem meg, de ennél jobban nem fogom faggatni ebben a témában - mert ha akar, akkor majd úgyis mesél vagy kérdez. Helyette inkább arra kérdezek rá, hogy ő vagy Amynta mit szeret enni, hallgatni, nézni, olvasni, csinálni, vagy mit nem. Egyszóval próbálom minél jobban megismerni őket. A tömegközlekedésen már nem erőltetem a beszélgetést, helyette mobilon küldök Amyntának egy üzenetet
"Remélem jó napod volt! Iasonnal már úton vagyunk, de benézünk még Cyrushoz a kórházba, hogy érzi magát. Szeretlek! J"
A kórházhoz sétálva még egy közértbe beugrunk, hogy Cyrus kedvenc üdítőjéből vegyek egy dobozzal - vagy kettővel, ha Iason is kér, no meg egy kis  tejet a cicának - aztán irány a kórház. Már út közben azon töprengek, hogy van-e a kórházban gyerekbarát váró vagy valami hasonló, ahol Iason jobban érezné magát várakozás közben, mint egy rideg folyosón. Végül aztán vagy így, vagy úgy, de felkeresem Thanát és Cyrust...

"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #487 Dátum: 2023. Január 26. 08:23:10 »


Görögország, Athén
1999. július 30. – 10. nap

Péntek – Kora este, estefelé




Nem tudod, nem engedi az Esszenciádba égett Sötétség elfelejteni, hogy ott van és állandó suttogása bár nem mindig elég hangos, azért néha sajnos túlkiabálja a józanság alapzaját. Sosem szűnik meg és erre mindig emlékeztet is, most épp olyan tettekre sarkall, amelyekben semmi becsület és tisztesség, barátság pedig végképp nincs.
Szerencsére Dalia/Zaira ebből a belső harcból mit sem érez, talán nem is sejti mi zajlik benned, de a kérdés talán ugyanúgy létezik nála is, ahogy most benned fogalmazódott meg: neki mik a belső démonai? Egyetlen logikusnak tűnő válaszod az akarat mértéke, ami szerinted minden kétséget kizáróan megállja a helyét: több emléke van a múltból! Kivéve, ha esetleg erősebb Esszencia/Tudat áll veled szemben. De az is lehet (és ekkor már nem egy dolog amire gondolsz), hogy a közelséged, esetleg egy másik Bukott jelenléte indított el benne valamit.
Barátságok voltak a Háború előtt és azt követően is. Sok nevet ismerhettél, mára kevés, szinte semmi sem maradt meg, de ha fel is bukkan valaki, a kérdés ugyanúgy jogos: barát maradt, vagy ellenséggé vált? Szerencsére azért már megismertél két Rabisut, egy Halakut és holnap egy Namaruval találkozol!

Zaira /Görög/ Természetben szeretek maradni. – nem nagyon mozdul ki úgy véled – Mindig van mit tenni – pillant el melletted a növény-állatvilág felé – Huh… enni. – kordul a pocak – Igen, azt nem mindig teszem meg időben. – nem tagadja, hogy akadnak emberi dolgok, amikkel még nem azonosult eléggé – Van kapcsolat, de nem tudom a részleteket. – nem emlékszik többre, de végül a másik témában – Az, hogy adni akarsz sokat jelent és gondolom van valaki, aki jobban ismeri őt, mit is szeretne igazán. -
Nem kezd bele egyetlen történetbe sem, nem vagy biztos benne miért, de lehet, hogy csak a hangulatot nem akarja elengedni, ami most jelen van. S a kérdésre, hogy „Tudjuk?” egy megerősítő bólintás a válasz. Végül a nyelvleckét követően a következő találkozóval kapcsolatban úgy véled, bár már azután, hogy felvázoltad a napi rutint, hogy magyarázat nélkül azt is elfogadta volna, ha csak mondasz egy napot.

A figyelmeztetésre biccent, látod a tekintetében, hogy komolyan veszi a szavaidat és a búcsú kérlelhetetlenül utolér…

Cesariel első benyomásra igazi Namaru és ezen a tényen a látottak sem segítenek sokat, hogy Riona ott ült mellette… de úgy tűnik hajlandó veled kommunikálni és azt sem kérte számon, hogy kitől vagy hogyan tudtad meg a nevét. S Cesariel mellett ülő „dögös vörös” pedig Thyra arcát idézi, egy döntést, aminek súlyos következményei lettek és… hat nap. Itt pedig emlékek és lehetőségek zuhataga hulláik rád a korábbi tökéletes hangulat megfakulásáért dolgozva. Ezen hangulatból próbálsz kilépni és megszólítani Amynta-t, de sajnos minden várakozással ellentétben nem érkezik válasz, aminek több oka is lehet azon felül, hogy esetleg a dolog simán csak nem így működik…

Iason és Doktornő lánya ott várnak. Kirké akkor néz fel, amikor belépsz és végigkísér a tekintetével míg oda nem érsz. Iason nagyon elmerült valamiben így csak akkor tűnik fel neki, hogy ott vagy amikor már megálltál előttük.

Kirké /Görög/ Késtél. – jegyzi meg, nem tudod értelmezni a hangszínt, de tény – Tudtuk, hogy késni fogsz. – közli, majd átnyújt egy füzetszerű valamit – Házi feladat. Psykhe kéri, hogy írj egy naplót az elmúlt napokról, hogy ezzel is megértse… jobban megértsen.
Iason /Görög/ Szia! – örül neked és bezárva adja vissza Kirkének a képregényt – Mehetünk! – ő készen áll – Rendben, de előtte szóljunk anyának! – nem tudja te szóltál e, de ő az első gondolata
Kirké /Görög/ Jól van. – válaszolja, aztán kis tűnődés után – Igen, valóban. Nagy a káosz, nem könnyű rendet tenni. – mondja nyugodtan.
Iason /Görög/ Igen! Vasárnap is elkísérhetlek! – közli örömtelien
Kirké /Görög/ Jó éjt! - búcsúzik


Iason /Görög/ Nem vagyok éhes! Ettünk szendvicset! – csacsogja – Van egy ivókút a közelben, ott megállhatnánk! – kéri, úgy tűnik szomjas – Persze, álljunk meg a doktor bácsinál! Sokat segített anyunak és ha nincs jól akkor vigyünk neki valamit! – teszi hozzá, majd elkerekedik a szeme a zsebpénz szó hallatán – Tényleg?! – nem igazán hiszi, de szeretné – Az nagyon jó lenne! – de nem kéri, valószínűleg megvan az oka – Akkor vehetnénk belőle csokit meg virágot! – rögtön „anyjának” adná amit lehet – Ez mind nagyon jó! – neki bármelyik megfelel, s ezt látni a ragyogó arcán is.

Egy dolog biztos. A számtalan rossz döntés, kedvezőtlen fordult mellett azért Amynta és Iason életébe tiszta, friss és élettelibb levegőt hoztál, boldogabbá tetted őket.

Iason /Görög/ Igen! Nagyon türelmes! Ha nem értettem valamit, akkor segített! – valószínűleg szövegezés, idegen kifejezések lehetett ez. S amikor Anyára terelődik a szó – Téged! – mit szeret kérdéskörökből ez számára a legfontosabb, részleteket csak további (akár ismételt) kérdésekre kapsz

Akkor azonban kiderül, hogy igencsak szűkösen voltak és kevés szórakozás és kényeztetésben volt részük, sőt, Amynta elsősorban Iasonnal törődött így magára sem volt sok ideje. Szóval szerinte te vagy az a Hős, akire szükségük volt. Aki megmentette őket!

SMS: Szia! Nagyon hiányoztok! Siessetek haza! Üdvözlöm a doktort és köszönök még egyszer mindent! Szeretlek! <3 :*

A kórháznál.
Kedvenc üdítővel (és tejecskével) a kezedben léptek be és egyenesen a megfelelő helyiség felé igyekeztek, hiszen útközben láttad, hogy nem igazán tudod hol hagyni Iason-t és lehet már épp eleget volt egyedül. De persze ha mindenképp szeretnéd, hogy kettesben legyél Cyrus-al vagy Morana-val, akkor egyikre-másikra rábízhatod, amíg beszélgettek, mert mindketten bent vannak és egymással szemben üldögélnek némán eltűnődve. A férfi kezében egy kávé gőzölög egyre lustábban.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #488 Dátum: 2023. Január 28. 15:35:46 »
Enethiel

Azzal még valahogy sikerülne megbékélni, hogy érzem a Sötétség miatti késztetést. Ez ugyanis nem engedi elfeledni, hogy honnan jöttem, és mi történt velem. Ám az, hogy rendszeresen alulmaradok vele szemben, és folyamatosan magamtól kell tartanom - olyasmi, amin  változtatnom kell. Az, hogy ezt belátom talán feljogosít a reményre, hogy sikerülhet. Ahogy azt is be kell látnom, hogy egyedül nem valószínű, hogy menni fog.
Nem kizárt, hogy sok Elohimot ismerhettem - ám a nagy részükre egyáltalán nem emlékszem. Most még talán jobb is így, mert nem fáj annyira a hiányuk. Ám a megmaradt kevesek emléke és neve azokhoz tartozhat, akik igazán fontosak voltak? De akkor mi a helyzet Zairával? Vagy a feledés válogatás nélkül csapott le az emlékekre? Idővel erre az egy kérdésre biztos, hogy fény derül. Felvenni a kapcsolatot egy rég nem látott Elohimmal még mindig erős kétségeket okoz. De mostanra legalább már tudom ennek a forrását - nem bízom eléggé saját magamban - és a többi Elohimban. Ez a félsz eltűnik, amint sikerül helyreállítanom az önbizalmamat.

Zaira nem az a városnéző típus, amit meg tudok érteni. A lekövezett, szűk és bosszantóan szemetes sikátorok engem sem túlzottan nyűgöznek le, pedig Athén tele van velük. A rendszertelen érkezésre finoman korholom

/Görög/ Ne hanyagold el ezt a testet, mert akkor segít legjobban, és van a legjobb formájában - ha rendszeresen megadod neki azt, amire vágyik! - hívom fel a figyelmét arra a triviális dologra, amivel tudom, hogy ő is tisztában van.
Zairának nem csak azért meséltem az elkövetkezendő napok rutinjáról, hogy magyarázkodjak, és hogy elfogadja a miérteket. Hanem azért is, mert ha valami félresiklik a terveimben Gabriel atyával, és valahogy elűzne - akkor legalább neki legyen esélye a későbbiekben elkerülni. Igaz, ezt azért szándékomban áll elkerülni - immár nem csak magam, hanem a családom és Amyntáék miatt is.

Cesariellel biztatóan indult a kapcsolatfelvétel. Ám ehhez tudnom kellett, hogy mit is akarok tőle. Pár nappal ezelőtt még talán meg sem tudtam volna megfogalmazni. Miután Thyra miatti szomorúságomat Amynta elérésével próbáltam meg enyhíteni, az nem igazán sikerült.
Amit úgy érzem, hogy egy picit igazságtalan. Mintha a nevem mint telefonszám működne - ő fel tud hívni, de mivel rejtett számról beszél, én nem hívhatom vissza... Vajon Amyntának van olyan neve, amit megismerve bárhonnan megszólíthatom? - tűnődöm el.
Kirké megjegyzésére bólintok

/Görög/ Gondolom tőlem kezditek megszokni. Nem kéne, mert akkor oda a motiváció, hogy pontosab legyek! - hívom fel a figyelmét arra, hogy néha szükség van külső kontrollra is. A füzetet átveszem, és rákérdezek
/Görög/ Feltételezem szubjektív naplót szeretne, de mondta, hogy hány napra visszamenőleg? - érdeklődőm. Iason pedig útra késznek tűnik. A javaslatát egy kedves mosollyal nyugtázom
/Görög/ A buszon vagy a megállóban lesz időm megírni - próbálom rávezetni arra, hogy lehet - ezen a percen múlik, hogy elérjük-e a korábbi buszt - és inkább a várakozás holtidejét kellene felhasználni arra, hogy tudassuk Amnytával, hogy úton vagyunk. Kirké válasza valamennyire megnyugtat - de talán a bűntudat miatt nem egészen sikerül neki. Azom pedig meglepődök, hogy Iason most mennyivel határozottabban tudatja velem, hogy mit is szeretne. Hiszen korábban még Kirké mondta meg, hogy mit akar. Akár egy házasságban...
/Görög/ Jó éjt! - Búcsúzok Kirkétől.
Iason megnyugtat, hogy nem éhes - és ennek igencsak örülök. Még van mit gyakorolnom azon, hogy semmit fontosat ne hagyjak ki, miközben vigyázok rá. Az ivókút ötletére bólintok. Miért is ne?
/Görög/ Rendben, akkor nézzük meg a kutat! - egyezek bele, már csak azért is, hogy növeljem az önbizalmát az önálló ötletekkel kapcsolatban, és megindulunk a kút felé. Szerencsére nem ellenkezik Cyrus meglátogatása ellen, és a zsebpénz úgy tűnik, hogy jó ötlet volt. Így aztán meg is kapja a fent nevezett összeget, és szándékosan félreértem az ötletét.
/Görög/ Ezzel biztos meglepnéd Kikét... - hagyok egy-két másodpercet neki, hogy leérjen az információ, aztán rá mosolygok - de Níta is biztos nagyon örülne neki! Viszont rá neve és születés napján, anyák napján és nőnapkor amúgy is illik gondolni! Ezen alkalmakkor majd amúgy is közösen megyünk, és nézünk neki valamit. Nem mintha az év többi napján nem kellene törődni vele! Viszont a zsebpénzt azért kapod, hogy magadra, és ne csak Nítára költsed! - hívom fel a figyelmét arra, hogy sajnos a zsebpénz sem mindenre elég. Ahogy a fizetésem sem. Márpedig ha jól tudom, Amynta továbbtanulásra gyűjt. Most még csak az elhatározás van meg, hogy ebben is segítsem - de a mikéntjéről még nem sok elképzelésem van. Ha feladnám az albérletet, az így felszabaduló összeget törlesztőre tudnám fordítani. Csakhogy... - pillantok le Iasonra - őt sem sodorhatom veszélybe. Hiszen a látogatóim egy része bezúzza az ablakomat, vagy az arcomat. De ha ez nme volna elég, Amyntáék lakására később sem volna jó ötlet további hölgyeket vinni - de ettől eltekintve is vannak olyan dolgok, amik szerintem nem Iason tekintetének valók. Szóval nem lesz egyszerű, de bizonyára megoldom!

/Görög/ Akkor majd végigpróbáljuk őket! - bíztatom Iasont. Aki úgy tűnik, hogy azért kezd egyre közlékenyebb lenni, mert Kirkére térve is kapok választ. Amyntával és vele kapcsolatban viszont többször is neki kell futom a kérdésnek, mire új információkat ismerhetek meg róluk. Örülök, hogy úgy érzi, hogy sikerült jobbá tennem a mindennapjaikat, de a képzeletbeli piedesztál, amire emelt - ijesztően magasnak tűnik, és csak remélhetem, hogy meg tudok felelni továbbra is ennek a képnek. A válaszüzenetet elolvasva elmosolyodom, aztán elteszem a telefont. Jó tudni, hogy nála minden rendben van!
/Görög/ Úgy tűnik, hogy Níta már otthon van. Hiányzunk neki - árulom el Iasonnak - Remélem, hogy kihasználja ezt a kis szabadidőt, és pihen egy picit, vagy legalább magára fordítja! - reménykedem.

A körházban nem nagyon van olyan hely, ahol otthagynám Iasont, így vele együtt keresem meg Cyrust és Thanát. Szerencsére mindketten bent vannak. Egy pillantás után megszólalok

/Görög/ Sziasztok! Látom, sikerült egymásra hangolódnotok! - köszöntöm őket egy halovány mosollyal, és Iasonnal Thanához sétálunk.
/Görög/ Engedd meg Thana, hogy bemutassam neked Iasont, akiért a minap aláírtad a papírt, hogy elengedhessék velem! - érintem meg egy pillanatra Iason vállát, és folytatom
/Görög/ Iason, ő pedig Thana, egy igen kedves ismerősöm! - végül túlesve a kötelező bemutatkozáson, Cyrus asztalához lépek, és leteszem rá az üdítős dobozt.
/Görög/ Szia! Remélem még mindig szereted! - kezdek bele, aztán bevallom - aggódtunk miattad, ezért gondoltam meglátogatlak - hátha szeretnél beszélgetni, most, hogy kicsit átgondolhattad a dolgokat! - pillantok rá, aztán Thanára és Iasonra
/Görög/ Ugye elrabolhatom pár percre tőletek? - kérdezem őket, aztán Cyrusra nézek - meg kellene innod a kávédat, ha nem akarod, hogy kihüljön! Gyere, biztos, van pár kérdésed! - intek a folyosóra vezető ajtó felé. Ha sikerült kicsábítani, a folyosón ismét megszólalok
/Görög/ Cyrus, látom, hogy igencsak lefoglalnak a minap történtek. Szeretnék segíteni, hogy a benned zakatoló számtalan kérdés, bizonytalanság, értetlenség és mit kezdjek ezzel kérdéskör egy részét megválaszoljam, vagy segítsek megoldani, megérteni! - kérlelem, hogy hagyja, hogy segítsek neki

Miután Cyrussal beszéltem, utána Thanát kérem meg, hogy kissé félrevonuljunk.
/Görög/ Ne haragudj, hogy ilyen kellemetlen helyzetbe hoztalak - kérem - de aggódom Cyrus miatt! - kezdek magyarázkodni, hogy miért kértem, hogy tartsa szemmel.
/Görög/ De emellett azért is jöttem, hogy némi hírrel szolgáljak! Először is, van a városban egy Ninutu nimfa, akit valószínűleg korábban is ismertem, akárcsak téged. Ő segített ma tisztázni az alapjait az emberekkel történő paktumkötésnek. Ugye a Hit nagyon fontos nekünk, és a paktumkötés segít biztosítani ezt a létfontosságú erőt. Tömören: ez egy szóbeli megállapodás a két fél között, amelyben kinyilvánítja hogy az ember hisz az Elohimban, és abban, hogy amit az Elohim ígér neki, azt be és megtartja. Ezért cserébe, amíg megkapja amít ígértek neki, az ember hitének egy kis részét minden nap megkapja az Elohim. Ha az Elohim megszegi a megállapodást,  szerződés felbomlik. Jelenleg azon dolgozom, hogy megtudjam, mi mindent lehet ígérni, és azt megvalósítani - vagy utólag módosítani az alkun az ember javára. Ha többet megtudok, el fogom mondani! - fogom meg finoman a kezét, miközben ígéretet teszek neki. Szerintem ezek az alap dolgok nagyon fontosak, és egyáltalán nem tudom, hogy ezekre emlékszik-e? Ám nagyon fontosnak érzem, hogy tudjon erről a lehetőségről, mert ez kell ahhoz, hogy hosszú távon se apadjon el a az ereje, és kiegyensúlyozottan szembe tudjon nézni a kihívásokkal!
/Görög/ Van még egy dolog... Tudod, hogy Cyrus az egyik barátom, és szívén viselem a sorsát - főleg miután így kibabráltam vele... Szóval ha úgy dönt, hogy a termtés rejtélyei közül nem a gyógyítás, hanem a holtak titkai érdeklik jobban - akkor hajlandó volnál-e a szárnyaid alá venni? - kérdem tőle. Bár lehet, hogy csak én látom ideális párosnak őket. Cyrus olyan mentort kapna, amilyenről nem is álmodhatott volna, Morana pedig olyan társat, aki több örömet és vidámáságot csempészne a napjaiba, és eltöltené Hittel is. De ugye ez mind Cyruson és Moranán múlik, én csak felhívhatom a figyelmüket a lehetőségre.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #489 Dátum: 2023. Január 31. 09:56:00 »


Görögország, Athén
1999. július 30. – 10. nap

Péntek – Estefelé




A legnagyobb harcot önmagunkkal vívjuk. Számtalan ember felismerte ezt, de hogy ki volt az első, aki hangot adott neki… vagy talán egy Lázadó Elohim volt? Esetleg egy ember, akit egy Bukott ihletett? Megannyi gondolat kavarog a fejedben, köztük a változásé is, amely újra felidézi benned a korábbi szavakat, amiket valaki, egy Bukott mondott neked a múltban. Úgy véled így volt. S igazságával nem tudsz vitatkozni…

De ahogyan egykor úgy most sem vagy egyedül, így ezt a harcot a legjobban úgy tudod megvívni, ha engedsz nekik, ha hagyod, hogy segítsenek. Akárki is volt az aki ezt mondta, megjárta a saját poklát és tapasztalatból beszélt, de tudod, hogy nem mindig volt olyan, mint amikor ezeket a szavakat mondta. Egyre élesebben rajzolódnak ki a kirakós képdarabkái, de még nem tudod megnevezni nem hogy a nevet, a Házat sem.

Miközben utaztok azon tűnődsz, hogy Zaira…  vajon rá miért nem emlékszel és miért van az, hogy ő ellenben igen és ahogy a viselkedése sejtetni engedi, ráadásul elég közel álltatok egymáshoz. Ez már csak azért sem elképzelhetetlen, hiszen te vagy élet, annak őrzője, ő pedig a vadoné. De az, hogy ő ilyen, hogy több vagy épp másra emlékszik, újabb elméletekhez segít több témában is, mindjárt rögtön az elegendő napfény és megfelelő táplálkozás körében, ahogy meghallod mennyire nincs összehangban az emberi testével ezen a téren. Ez azért lehet meglepő, hiszen Rabisu! de az is igaz, hogy a növények elég távol állnak az emberektől, de minden életnek szüksége van energiára…

Dalia/Zaira /Görög/ Ha Dalia-t elrejtem, akkor nincs éhségérzet, de ha túl sokáig teszek így, akkor az megszedi a vámját. – árulja el, talán megint egy apró információ

Végül a búcsú után…
Cesariel a holnap problémája…
Thyra őszintén szereti Jayr-t, azonban úgy tűnik, hogy Enethiel döntése oly légörvénybe rántotta, ami szinte mindent lerombolt.  S ezen a lehangoló érzésen az sem segít, hogy úgy tűnik a telepátia nem kétirányú (vagy valami hiányzik). S mérgelődve bár, de mikor végig gondolod, rádöbbensz, hogy a hasonlatod igencsak találó, sőt, ha abból indulsz el, hogy minden Elohimnak a Mennyein túl van egy Igaz neve is… akkor lehet Amynta is rendelkezik ilyennel!

Kirké /Görög/ A következő alkalommal lesz külső kontrol is – szinte hallani véled, hogy „ahogy most is volt” – Rád bízta, de ha nagyon bizonytalan lennél, mindenképp több napra visszamenőleg! – de szerinte ez logikus, ahogyan bár meghallgatja mikor akarod megírni, nem vált ki belőle látható érzelmet vagy csal ki szót – A legjobb változás az irányított. – mondja, majd búcsú után

Egy ivókúttal később, kezére tekint, melyben ott nyugszik az általad felajánlott összeg. Hitetlenkedve néz rá, majd bizonytalanul rád, aztán vissza és mikor egy szellő belekap, úgy zárja össze a kis kezét, hogy egyetlen bankjegy se legyen képes megszökni. Valahogy ez a mozdulat felidéz benned valamit, láttál ilyet és kötni próbálod, de nem… nem megy. Valahol, valaki egyszer tett egy ilyen gyors és határozott mozdulatot, amit súlyos tettek követtek, olyanok amik sok fájdalomhoz és szenvedéshez vezettek…

Iason /Görög/ Adjam neki a pénzt? – néz fel kissé értetlenül – de akkor most Kirkének vagy anyának adjam? – nem érti – Én mindennap gondolok rá! – közli, láthatóan zavarja, hogy te azt hiszed, hogy csak néha – Ó! Akkor jó! – miután te is mondtad minden nap gondoljon rá.

S miközben te elveszel a további gondolatokban, lassan megérkeztek. Igaz eközben végig tudtad gondolni a lakás kiadás kérdését, amire mindössze egy elégedett érzés árnyéka kúszik fel, hogy elsősorban magaddal törődsz, a saját igényeiddel és csak utána máséval. S akkor még több apróságot nem is elemeztél teljesen… mindenesetre két ember élete teljesebb, de rád nézve felelőségteljesebb.

Iason /Görög/ Nekem is hiányzik! – közli veled és látod a fiú arcán, hogy tényleg így van – Biztos így van! Sokat tanul! – mondja büszkén, majd a kórháznál megilletődve áll Thana előtt, félve int, majd Cyrusnál picit kevésbé feszélyezve – Szia Doktor bácsi! – de a hely láthatóan legalább annyira rémisztő neki, mint amennyire érdekes, így végig veled marad, közel hozzád.

Thana /Görög/ Szia Iason! Szólíts nyugodtan Thana-nak! – engedi meg, majd bár tart kartávolságot, de a maga szomorú-szelíd mosolyával (!) átnyújt egy papírpénzt – Ha megkérlek, hozol nekem egy kávét? Tejjel és cukorral kérem! A visszajáróból pedig vegyél magadnak nyugodtan valamit! – mire Iason előbb nagy szemekkel néz, majd előbb rád amolyan engedélyért, aztán óvatosan elveszi a pénzt és el is siet!

Cyrus láthatóan megviselt. Gyűrött arca és minden bizonnyal fáradtságból fakadóan ráncok ülnek rajta, ahogy a másnapos borosta is jelen van. Mikor felbukkantál összerezzent, de nem ugrott fel és kiabálni sem kezdett vagy épp válaszokat követelni. Néz téged, mint egy jelenést, követ a tekintete, majd mikor odalépsz egy keresztet vet ösztönösen. Végül Thana-ra pillant, aki az egészet oly módon szemléli, hogy bármikor közbe tudjon avatkozni, ha szükséges. Végül biccentéssel üdvözöl és elfogadja az italt, de csak leteszi, nem bontja ki. Ekkor áll fel Thana és motyog valamit, hogy megnézi Iason megtalálta e az automatát (elég rosszul hazudik, de valószínűleg ez most senkit sem érdekel).

Cyrus /Görög/ Khm. Hrrr… khm… – fut neki, torokköszörülések után rekedtesen – Nem mindennap borítják fel az ember világképét. – egyik zsebéből egy cigarettát húz elő – Nem tudom mit tudnál mondani, ami segítene. – fogalma sincs merre tovább – Igazából minden egyértelmű. – csak nem könnyű megemészteni.

Lehet itt döntesz úgy magadra hagyod, de ha nem akkor rágyújtva folytatja, de ha itt és most nincs tovább, akkor ő maga távozik és Thana érkezik aki csak bólint a szavaidra.

Thana /Görög/ Nem haragszom. Ez… elkerülhetetlen volt. – őszinte szavak, ritkák ebben a világban – Úgy gondolod nem bánja, ha felfeded őt? – érdeklődik, ő lehet nem mesélt volna erről – Paktum? Ha az amire gondolok, akkor bár köszönöm, hogy mindezt elmondtad nekem, de mint a Lelkek Kísérője biztos, hogy nem verem láncba őket. – mondja határozottan, talán még semmiben nem volt ennyire eltökélt – Régen nem kellett… – nagyon szomorú emiatt, hogy ez így változott – Csak erősíti a démonbélyeget rajtunk. – vélekedik – Nem tudom mi történt a barátoddal pontosan, de teljesen elveszettnek tűnik – és nem fizikai értelemben gondolja – Amennyiben hozzám fordul, nem fogom elutasítani – ígéri, de feltételekkel – Kérlek engem senkinek ne említs! – nem akarja, hogy tudják itt van, de más kéréssel nem fordul hozzád

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #490 Dátum: 2023. Február 03. 17:49:45 »
Enethiel

Néha úgy érzem, hogy jó volna több mindenre emlékezni - de időnként azért felüti a fejét a kétely, hogy valóban kész lennék-e megbirkózni vele. Nem rántana-e esetleg mélyebbre a Sötétség valami eddig elfeledett emlékkép segítségével?

Zaira válaszából kitűnik, hogy ő is még csak ismerkedik Dalia adta lehetőségekkel és szükségletekkel. Kétségtelen, hogy ez  neki is új tapasztalatokkal fogja gazdagítani, és könnyebben meg fogja majd érteni az emberek nézőpontját is. Ki tudja? Később talán még szociális téren is mélyülhet a tudása.

/Görög/ Ugyan gyógyíthatóak az ilyen feledékenység eredményei, de egy kis odafigyelés ugyanúgy csodákra képes! - válaszolom a kimaradó étkezésekre, aztán
/Görög/ Fogyni vágyók milliói sárgulnának az irigységtől, ha megtudnák, hogy te milyen eredményesen tudod leküzdeni az éhséget! - ugratom egy cseppet.

Thyrának csak jót akartam, de most még csak abban vagyok biztos, hogy a szándékom nem mostanra vált valósággá. De vajon a jövő engem igazol majd, vagy ennél már nem sokkal  lesz jobb? Ugye az a kövezett út...

Kirké azon információjára, hogy legközelebb lesz külső kontroll, biccentek

/Görög/ Jogos - nyugtázom, mert én sem bízom magamban. Azon  kérdés, hogy vajon mennyi időt is kellene papírra vetnem - valójában nem túl nehezen megválaszolható. Az utóbbi hét nap eseményeit kell ahhoz, hogy a mostani helyzet minden aspektusát meg lehessen érteni.
Iason mozdulatát látván kellemetlen érzés, majd kérdés bukkan elő. Vajon most a korábbi hibáimat ismétlem meg? Ha igen, akkor nem sokat változtam, és nem sokat tanultam belőle. A kérdésre megrázom a fejem.

/Görög/ Dehogy! Ha úgy gondolod, vehetsz nekik valami apróságot - de ne csinálj belőle napi rendszert, mert akkor elvész a különlegessége, és még a pénzed is elfogy - hívom fel a figyelmét egy sajnálatos tényre.

Iason azon állítása, hogy Amynta sokat tanul ismét rávilágít arra, hogy még mennyi fontos dolgot nem tudok róluk. Mert az tudom, hogy továbbtanulásra gyűjt, de azt még mindig nem, hogy milyen szakra. Regeteg kérdés vár még megválaszolásra - és remélem, hogy egy-két hónap múlva már nem igazán lesz olyasmi, amit ne tudnék róluk!

A kórházban nem csodálom, hogy meg van szeppenve Iason, mert nekem sem tartozik a kedvenc helyeim közé. Talán Cyrus ismerős arca valamennyit oldja a helyzetet, de láthatóan nem eleget. Mikor Thana kávéért küldi, és Iason felnéz rám mintegy engedélyért, én csak bólintok neki, hogy menjen nyugodtan. Nem sok egérutat kap, mert Thana is utána indul - csak hogy én közvetlenebbül tudjak beszélni Cyrussal. Aki láthatóan nincs a legjobb formájában - de pont emiatt is látogattam meg. Amikor keresztet vet, megkönnyebbülve jövök rá, hogy mivel nem igazán hisz a hatásosságában, ezért nem is ér semmit a mozdulat. No meg ez a vallás azután lett népszerű, hogy mi eltűntünk. Barátságosan rámosolygok

/Görög/ A barátod vagyok, nem pedig valami szentkép! - jelzem neki, hogy én nem érzem szükségét ilyen "formalitásoknak".
/Görög/ Azért az ne felejtsd el, hogy az általad eddig elérhető források nem voltak a legpontosabbak - hívom fel a figyelmét arra, hogy az egyértelmű kifejezést csak tág fogalomként illik használni. A válasza nem adott túl sok támpontot ahhoz, hogy segítsek neki. Így
/Görög/ Ehhez most sok hasznosat nem tudnék hozzátenni - ismerem be - Legfeljebb vigasztalni próbálhatlak. Most olyan helyzetben vagy, hogy míg mások hisznek - nálad nincsenek kétségek, mert tudod. Ez egyértelműen azért nehéz, mert tárgyilagos, racionális és tanult vagy, és az új infókat nem lehet csak úgy beszuszakolni az ezek adta keretbe. Ám a megtanult szabályok pont ugyanúgy fognak viselkedni, mint eddig - de új távlatok, lehetőségek, kiskapuk nyíltak meg előtted! Én azt mondom, hogy igen kemény munka és tanulás árán eljutottál idáig - intek elismerőleg az asztala (vagy ha a falon tartja, akkor az orvosi diplomája) felé, amely a szakmáját jelképezi - de most továbbképzésre kaptál lehetőséget. Egy picivel még többet tudhatsz és érthetsz meg a világból, mint az átlagos emberek. Kérlek, esetleg gondolkozz el azon, hogy a világ titkainak mely apró de fontos szegmense az, amit szeretnél esetleg jobban megérteni! A növényeket? Az állatokat? Az egészség vagy esetleg a halál misztériumát? Ha kényelmesebb, akár szakiránynak is nevezhetnénk a dolgot. Ha ezt meg tudod, vagy akarod válaszolni - akkor utána meglátjuk, hogy mit tehetünk! - próbálom egy kicsit pozitívabb perspektívából megvilágítani az egyébként mindent felforgató változást.
/Görög/ Thana egyébként hogy bírja a mindennapokat? - kérdezem - Mert miatta is aggódom. A kedvessége mögött nekem múltba révedősen depressziósnak tűnik - osztom meg vele a meglátásomat, de ugye én nem vagyok lélekbúvár. De nem is diagnózis felállítása a célom. Inkább az, hogy ezután Cyrus talán egy kissé figyelmesebb lehetne az irányába annak ellenére, hogy ő sincs a legjobb passzban.

Arra, hogy Thana nem haragszik, egy

/Görög/ Köszönöm! -öt rebegek el. A kérdésére, hogy vajon Zaira neheztelne-e, megrázom a fejem
/Görög/ Nem hinném. A nevét nem árultam el, és egyike vagy azoknak, akikben teljesen megbízok - válaszolom. Az valahogy nem lepett meg, hogy a paktum szó nem igazán nyerte el a tetszését, de azért aggodalommal vegyes ijedtséggel töltenek el a szavai, és lehetséges, hogy ez az arcomon is megjelenik
/Görög/ Tudod, felelősséggel tartozom érted, és aggódom! Ezért kérdezem, hogy akkor hogyan szándékozol Hithez jutni? Felfeded magad, s lerabolod a lelkeket? Vagy azt az ösvényt próbálod meg járni, amivel én is próbálkoztam? Mert volt egy-két olyan napom, amikor úgy gondoltam, hogy jelentéktelnné váltam, nem bírom betölteni a szerepemet, és én magam jelentek veszélyt az emberekre. Hogy magamat sem tudom megvédeni - nem hogy azokat, akiket oltalmaznék! Komolyan fontolóra vettem, hogy amíg tudom, segítek az embereknek, aztán ha elfog az erőm és a Hitem, lesz ami lesz - és visszahullok a börtönünkbe. Hidd el, a te részed nagyon fontos, és senki nem tud és fog pótolni téged! - hívom fel a figyelmét, hogy elvileg kötelessége van - Egy dolgot tanultam meg az alatt a pár nap alatt - a kínzó ürességet Hitel megtöltve nem olyan kétségbeejtő a helyzet. Az utolsó cseppnyi Hitemet adtam Amyntának a gyógyulásáért! Amit nem bánok. Csak azt, hogy nem tudtam, hogy közben Cyrusék megpillanthatják az Igaz alakomat. Ahogy azt sem tudtam, hogy holmi komolyan gondolt ígérgetéssel paktumot lehet kötni. Tudod, hogy mit ígértem? Azt, hogy vigyázok rájuk, az egészségükre, megvédem őket. Amnyta pedig hisz bennem, és az ígéretemben. Lehet, hogy szörnyen hangzik, de ő volt az, aki végül megmentett. Az ő Hitének segítségével tudok másokon is segíteni. S mint mondtam, jelenleg azt próbálom meg kideríteni, hogy még mi mindent ígérhettem volna, és hogy tudom a javára módosítani a későbbiekben a megállpodásunkat - osztok meg vele részleteket, amik talán árnyalják kicsit a képet - nem próbálom meg győzködni, vagy megmodani neki, hogy mit kellene szerintem csinálni, mert azt kontraproduktívnak érzem. Egyszerűen elmondtam neki, hogy én hogy jártam - és ő ebből leszűrheti, hogy ez neki mennyire elfogadható. Nem kérem, hogy döntsön, vagy válaszoljon - bőven elegendő, ha meghallgat.
/Görög/ Cyrus világképének alapjait leromboltam, és most próbálja új alapokra helyezni – válaszolom komoran arra, hogy mi történt Cyrussal - Az előbb megkérdeztem tőle, hogy a teremtés mely apró szeletét szeretné jobban megismerni. Hátha a tudásvágya segít neki megbirkózni a helyzettel és új célt kitűznie magának - reménykedem. A kérésére, hogy ne említsem másnak, azzal teljesen azonosulni tudok. Ki tudja, hogy kik vannak még a városban, és amíg nem érzi magát elég erősnek - addig minden nem tervezett találkozó nagy veszélyekkel járhat.
/Görög/ Teljességgel érthető ez a kérésed! Természetesen mindenki előtt hallgatni fogok rólad! - jelentem ki, aztán érdeklődve megkérdem
/Görög/ Viszont ebben az esetben Cyrusnak legfeljebb a szándéka lehet meg a későbbiekben, hogy tanuljon - de mivel azt nem fogom az orrára kötni, hogy kivel dolgozik együtt nap mint nap - így tudatosan nem is tud hozzád fordulni. De abban az esetben úgyis szólok neked - pontosítok.

Ha ezeket a kérdéseket megnyugtatóan tudtam rendezni, Iasonnal elbúcsúzunk, és hazafelé vesszük az irányt. Út közben még két üzenetet küldök. Az elsőt Zoénak
"Szia! Aggódok miattad, mert nagyon eltűntél! Ha szükséged van egy-két jó szóra, vagy támogatásra, esetleg válaszra - én itt vagyok! J."
a másikat pedig Théának küldöm
"Szia! Részben jogosan haragudhatsz rám, de én nem neheztelek. De gondolom most már még több tisztázandó kérdésed volna. Remélhetem, hogy a következő beszélgetésünk már normális keretek közt fog zajlani? J."
Ezzel az üzenettel próbálom meg csökkenteni az esetleges bűntudata miatti kellemetlen érzést, és feléleszteni a reményt, hogy az általam képviselt válaszoktól nem fosztotta meg magát véglegesen. Mert remélem, a kíváncsisága nagyobb, mint a dühe és az esetleges bűntudata... Mert én is pocsékul éreztem magam a rendőrségen történtek miatt, vagy akár ha eszembe jut. Talán ő is hasonló dolgokkal küzdhet most...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #491 Dátum: 2023. Február 08. 09:32:30 »


Görögország, Athén
1999. július 30. – 10. nap

Péntek – Estefelé




A múltat még az emberek is kutatják! Nem egy neves történész, régész vagy nyelvész nyúlt a múlthoz, de bizonyos tekintetben még egy halottkém is ezt teszi, hiszen visszafelé próbálja megfejteni a dolgokat: mi történhetett? Így az, hogy te is próbálod felidézni – még ha esetleg félve is – nem újkeletű dolog, ellenben állítólag sokat lehet tanulni belőle. Igaz, leginkább akkor, ha emlékszünk is rá…

Zaira… ő rejtélyes. Sok szempontból az, de azért a felszínen látsz egy-két bíztató és ismerős elemet. Neked is olykor kimarad egy-egy étkezés vagy már nagyon sürgősen meg kell látogass egy helyiséget – ne adja ég: bokrot! Ugratásod célt ér és mosolyt csal, szelíd és kedves tekintetet, mely elkísér utadra.

Sok gondolat kavarog benned, örvénylik akár a viharos szél és csak akkor látsz tisztán, mikor ez a vihar is alábbhagy valamennyire. Ilyenkor elbizonytalaníthat vagy megerősíthet döntésekben, ahogy teszik azt a következmények is csak sokkal határozottabban… Thyra esetében is.

Érdekességként merül fel benned Kirké komoly arca, nem nagyon láttad – talán soha eddig – mosolyogni, amitől annyira felnőttes, hogy szinte már tőle fogadsz el tanácsokat, pedig alig lehet idősebb Iason-nál. Mindenesetre kiválóan kommunikál Pyskhe-vel és mint így veled is, nem is beszélve a „fogadott fiadról”.

Arról a kisfiúról akit az élet nevelt éretté, a körülményekben edződött és Amynta formálta, hogy azzá legyen akit most látsz/megismertél. Szavaidat komolyan veszi és bólint, hogy úgy fog tenni, ahogy tanácsoltad betartva a kitételeket! De már látod rajta, hogy tervezget, gondolkodik, mit és hogyan tegyen majd, ha eljut odáig. Kevés, de fontos dolgot tudsz róluk és ők is rólad. Ennek ellenére teljes a hite a fiatal nőnek és úgy gondolod a fiú is ott áll a kapuban, hogy belépve rajta erőd adhasson neked.

A kórházban is megerősítést nyert, hogy a fiú felnéz rád. Később, mikor kettesben vagytok Cyrus-al a legjobb akarva neki belekezdesz egy hosszabb okfejtésnek, magyarázatnak azzal a gondolattal, hogy egy vallás utánatok alakult ki, mégis vannak akiknek erőt ad! Persze nem a barátodnak (?), akiben próbálod megerősíteni az érzést, ti egy csapat vagytok.

Cyrus /Görög/ A történelmet a győztesek írják. Teljesen szubjektív és manipulatív. – közli tárgyilagosan, de amikor megemlíted nem tudsz sokat hozzátenni, csak szusszanva bólint.

Ellenben az okfejtésed, magyarázatodra felnéz, mintha olyasmit mondanál amit ő is tud, de ezen még túllépne, azonban amikor egyre mélyebbre jutsz akkor látod, hogy felhősödik el a tekintete, mintha hülyének néznéd vagy mi, de láthatóan próbál valami rendet teremteni a káoszban ami nem könnyű feladat. Ki is bukik belőle:

Cyrus /Görög/ S mifenét érek vele? Érintéssel gyógyítás… feltámasztás! S ki tudja mi még! – érzed csak tippel, de úgy gondolja, hogy ezek a dolgok akkor léteznek, főleg az első amit látott is – Órákig vagdosnék, nyomokat hagyva és ki tudja mit rontok el vagy ha jól is csinálom mit nyerek vele? – úgy érzi a munkája nem sokat ér melletted, sőt – Számtalan démon és angyal van a Biblia szerint, de bármelyik szent könyvet veszed elő ugyanezt találod. Az se érdekel, ha ez mind ugyanaz, a lényeg, hogy létezik és csettintéssel csinálják, amit én évekig tanultam! – keményebb lesz ez mint elsőre gondoltad, láthatóan nincs most kapaszkodója – S te is valamiféle démon vagy Jayr testében! – tényleg úgy érzi nincs senki és semmi ami most teljes megnyugvást adhatna

Kínos csend lehet, de legalábbis elgondolkodtató.
Beleszív a cigijébe, felparázslik a vége.
Benned pedig egy sötét tekintet, hogy elég lenne egyetlen lökés
Cyrus lelke megtörne! Megérdemelné! Nyafog itt, de nem tudja miről beszél!

Cyrus /Görög/ Jól. – érkezik a válasz, ami visszaránt az itt és mostba – Nem kell aggódnod. Néha beszélget magában, de szerintem ez mindenkire igaz, aki itt dolgozik. Persephoné órákig beszélgetett a testekhez, mintha még mindig élnének. Gondolom ez segít… –  majd újabb slukk, megint komor tekintet maga elé, majd lelép, hogy kidobja a csikket és ekkor érkezik:

Thana /Görög/ Óvatosan a bizalommal! – kéri, majd bólint – De megtisztelsz vele! – így is gondolja, hogy aztán komoran nézzen (mint a Halál) – Nem tartozol értem felelősséggel! – közli határozottan – De aggodalmad megható. – ez tényleg kedves neki, majd megint komorrá válik a tekintete – Szerintem ez elég bizalmas dolog! – túl intim megossza veled, de talán azért még nem tudja – Elég lesz Enethiel! – mondja halkan, de keményen és érzed valahol-valamikor átléptél egy határt – Értékelem, hogy segíteni akarsz, de ahogy korábban, úgy ezután is kérni fogom, ha segítségre lesz szükségem. – nem akart megbántani, érzel pici lelkiismeretfurdálsra emlékeztető pillantást, de itt le is zárja, hogy Cyrus dologra annyit mondjon: túlságosan is bízol Enethiel. – ingatja a fejét és megint azt érzed, hogy rajtad kívül mindenki tud rólad valamit, amit nem mondd el, de téged keményen érintett. Viszont biztos, hogy van valami oka amiért nem mondják el… –  Figyelek majd Cyrus-ra. – ígéri és igazából ez a búcsú is egyben

Útban hazafelé Iasonnal megírod az üzeneteket, de ahogy számítottál rá, úgy Théa egyáltalán nem reagál, míg Zoé… sem. Eseménytelen az út hazafelé, Iason-on látszanak az álmosság nyomai (ásítás…ok, majd egyre lapos tekintet). S mikor hazaértek és benyitsz, hogy köszöntsd a szerelmes fiatal nőt, csippan fel a mobil, hogy üzeneted érkezik.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #492 Dátum: 2023. Február 10. 20:16:45 »
Enethiel

Eddig nem igazán gondoltam úgy, hogy Kirké tanácsait fogadnám meg. Véleményem szerint a doktornő vagy adott neki elég instrukciót, hogy mikor mit feleljen, vagy - a munkamániás anyja mellett már felszedett annyi ismeretet, hogy tudja, ilyenkor mit szokás mondani. Bár ha valóban az ő tanácsait hallottam, akkor el kell gondolkoznom azon a lehetőségen, hogy ő patronálja a doktornőt. Ez sok dolgot megmagyarázna, de olyan családi tragédiát feltételez a háttérben, amit senkinek nem kívánok, és talán titkon végigkísértené egész életében a doktornőt.
Látszik, hogy Iason meg tud becsülni minden jó apróságot. Ez pozitív tulajdonság, de sajnálom amiatt, hogy milyen árat kellett ezért fizetnie. De azért most nem bánom, hogy viszonylag könnyen tudok neki örömet szerezni. Bár kétségtelenül ő is tudna hinni bennem, de nem kívánom megváltoztatni a jelenlegi kapcsolatunkat. Igaz, ha találkozik az ikrekkel, akkor Iason fülébe is eljuthat a családi titok, hogy Jayr bácsi mit mondott. De ugye más a szóbeszéd és a megkérdőjelezhetetlen tény, ami szinte agyonnyomja Cyrust.


Aki a kórházban elég finoman fogalmazott a történelemírással kapcsolatban - ám a lényeggel mindketten tisztában vagyunk. A kirohanását együtt-érző, szomorú arccal hallgatom, és sóhajtok, amikor a feltámasztásról beszél
/Görög/ Ahhoz mi is kevesek vagyunk. Ha valaki meghal, akkor én már nem segíthetek - szúrom közbe halkan, mert most nem igazán ez számít.
/Görög/ Ám igazad van azzal kapcsolatban, hogy gyorsabban és hatékonyabban gyógyítok, ám ez nem fog ipari mértéket ölteni. S ennek csak az egyik oka az, hogy spirituálisan kimerítő. Nem is vagyok mindenható. Jelenleg napi egy-két emberen tudok talán segíteni, az pedig ebben a városban édeskevés. Ha az orvosok ránk várnának, akkor sok olyan beteg elhalálozna, akit egyébként meg tudnátok menteni! Ahogy egy felmagasztalt, nagy tudású sebész is csak a kórház betegeinek kis százalékát tudja megműteni és megmenteni - mert egyszerűen nem fér bele több az idejébe, és elfárad.  Mellette, és időnként helyette szükség van mindenki más erőfeszítésére is. Ha csak a mások által már reménytelenebbnek tartott eseteket vállalja - még az sem biztos, hogy azt győzi. Ugyanez a párhuzam sajnos igaz ránk is - magyarázom szomorúan. Egyszerűen túl kevesen és túl rejtettek vagyunk ahhoz, hogy Cyrusék munkája valóban értelmetlen legyen. De ennél jobban nem akarom borzolni ma az idegeit.
/Görög/ Nem is taglalom tovább, mert sajnos szerintem most még csak felkavarni tudlak. Ezért több napig biztos, hogy nem jövök ha nem hívsz. De hívj vagy szólj bármikor, ha beszélni akarsz velem, vagy segítség kell! - érintem meg a karját, amikor elindul, hogy kidobja a csikket.

Thana láthatólag nem kér a pesztrálásból. Össze lehetne kötni Cyrussal. Vagy egyszerűen én vagyok ügyetlen, és mindkettőjüknek beletrappolok a lelkivilágába? Szomorúan pillantok rá, amikor tudatja, hogy hagyjak neki több személyes teret.

/Görög/ Ígéred? - kérdezek vissza, hogy tényleg szólna-e ha szüksége van valamire, és nem csak büszkén és magányosan küzdene szó nélkül. Ha megígéri, hogy így tesz, egy megkönnyebbült mosoly a jutalma, és felhagyok a szóáradattal.
/Görög/ Emlékek híján csak a bizalom és távoli benyomások maradtak, no meg a jobbító szándék - ismerem be, hogy valóban nem feltétlenül racionálisan döntök sok esetben. Persze gyanakodhatnék,  meg mindenkiről feltételezhetném a rosszabbik lehetőséget - de az elég hamar sértődött erőszakba torkollott a részemről. Mint kiderült, számomra az hosszú távon nem járható út. Az ígérete, hogy szemmel tartja Cyrust egy megkönnyebbült hálás mosolyt csal az arcomra.
/Görög/ Köszönöm! - Nagyon remélem, hogy feleslegesen kértelek erre! Nyugodalmas éjszakát! - búcsúzom tőle, meg utána Cyrustól is, hogy aztán Iasonnal végre elinduljunk haza.

Út közben látom, hogy hosszú volt a nap Iasonnak. Megnyugtatom, hogy most már hamar hazaérünk. Szó se róla, én is várom már hogy hazaérjünk, és egy kicsit Amyntával is foglalkozzak. Számtalan kérdésem van még hozzá, és legalább ugyanennyi tervem vele kapcsolatban. Persze, hogy mi válik ezekből valóra, a körülményeken és rajta is múlnak.
Az nem ér meglepetésként, hogy Théa nem válaszolt. Elvégre nem a válasz volt az üzenet célja, hanem hogy segítsen neki megbékélnie magával - és talán velem is. Ahogy az sem lepett meg, hogy Zoe sem válaszolt. Elvégre Cyrus és Théa leginkább messzire elkerülnének - miért pont Zoe lenne kivétel? Jelenleg nagyon úgy fest, hogy a legnehezebben azok fogadják el az igazságot, akik eddig nem igazán hittek - legfeljebb a tudományos eredményekben. Ez azért előre vetíti, hogy milyen további patronáltakat kellene keresnem. Ennél a szónál kissé elgondolkozom, hogy mennyire helyes, vagy képmutató - végül úgy döntök, hogy nem hazudok magamnak, vagy szépítem a dolgot. Olyan további teljességgel odaadóan szerető híveket keresek, mint Amynta. A buszozás feleleveníti az ázsiai szépségek emlékét - és mivel most is él az elhatározás, alaposabban végiggondolom. Ha egy távol-keleti hívet szeretnék, aki könnyebben elfogadna engem, akkor feltehetően inkább a kevésbé fejlett, szegényebb régóból kellene, hogy származzon - ahol még mindig erősebben jelen vannak a régi hiedelmek. Mint a Thai öböl és a dél-kínai tenger környéke. A laposabb orr, mandula szemek, napbarnított bőr - bónusza pedig arra a régióra jellemző. Viszont az eddigi tapasztalataim azt súgják, hogy Athénba kevesen érkeznek onnan - és a legtöbbjük nem feltétlenül vidékről. Turisztika, idegenforgalom, tolmács, diák, vendéglátás, esetleg nagykövetség lehet az a szegmens, ahol nagyobb esélyem lehet összefutni velük. Szóval nem reménytelen, de cserébe nem is egyszerű.

Végre hazaérvén az ajtóban Iasont előre tessékelve lépek be

/Görög/ Végre megjöttünk! - szólok elégedett-fáradtan. A telefon csippantására halkan sóhajtok. Így jár az, aki mindenféle üzeneteket küldözget. Nincs kétségem felőle, hogy a mostani üzenet vagy csak olvasást igényel - és le kell nyelnem a kellemetlen üzenetét - vagy aktív beavatkozás követel, mert valamilyen újabb csapás hírnökeként érkezett. Nincs sok kedvem hozzá, de ha nem nézem meg időben, és valaki segítségre szorul, azt később igencsak bánni fogom. Közben körülnézek, hogy vajon Amnyta mivel tölthette a kevéske szabadidejét - majd megvárom, hogy Iason után én is köszönthessem Amyntát egy öleléssel egybekötött puha ajakpuszival, ami kétségtelenül több is lett volna, ha nincs itt Iason. Így csak egy szeretetteli pofisimítás, és felettébb (rá) büszke és vágyteli pillantással jutalmazom Amyntát.
/Görög/ Milyen napod volt? - érdeklődők Amyntától, amíg  a  tejet a hűtőbe teszem, a felnőtt program kellékeit pedig a gardrób legfelső polcára. Végül engedve a késztetésnek, kissé tartva az üzenet tartalmától, csak elolvasom. Ha csak lepattintottak, akkor megnyugodva javaslom, hogy közösen üssünk össze valamilyen egyszerű, könnyedebb vacsorát.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #493 Dátum: 2023. Február 22. 09:19:24 »


Görögország, Athén
1999. július 30. – 10. nap

Péntek – Este




Kirké kérdéskörben rövid gondolatmenet felvet pár lehetőséget, de cáfolat is van rá, így könnyedebben terelődnek a gondolatok Iason felé. Nem véletlenül, hiszen tragédia van elég a te életedben is és bár a doktornő és a lánya is valahol része lett az életednek/létezésednek, az amit a lehetőségek felvázoltak, sokkal szörnyűbb, mint bármi amit eddig tapasztaltál. S persze (ha) nem is ez a helyzet, akkor is a fiatalember sokkal több figyelmet követel tőled, hiszen (ha hivatalos úton nem is, de a) te gyámságod alá került. Ahogy haladtok hazafelé van időd elmerengeni a helyzeten és úgy döntesz, hogy egy gyermeki lélek nem kell, hogy kapcsolatban kerüljön egy „démoni” esszenciával. Úgy véled elkerülhetetlen, hogy ne találkozzék az ikrekkel és mindössze idő kérdése csupán, de még akkor sem érdemes beavatni, maradjon meg ez az ártatlanság meséjének…

Úgy véled, hogy a Halál végleges dolog és ennek hangot is adsz. Ugyanakkor ez így ebben a formában nem teljesen igaz, de tény, hogy a Lélek kérdésben Morana sokkal jártasabb. Azt a tényt sem tudod megcáfolni, hogy Képességeid által a Kézrátétellel történő gyógyítás valós dolog, s mint ilyen azonnali. Legyen az bármilyen súlyos betegség rád ruházott hatalmadnál fogva a hatás azonnali. Igaz, azóta tudod azt is, hogy napjainkra nem csak Gyógyításra vagy képes. De ezt sem most és talán máskor sem kellene megosztanod, nem úgy azon gondolatokat, miszerint egyedül nem fogsz egy kórháznyi embert meggyógyítani, hogy továbbra is szükség van orvosokra, olyanokra is, mint Cyrus.

Aki sajnos továbbra sincs megbékélve a ténnyel, hogy eddigi világképe feje tetejére állt és valószínűleg kicsit minden jó orvos, ő is azt hitte, hogy hatalom van a kezében, de legalábbis olyan erő, mint a tiedben, még ha ez halandó formában is van jelen. Szót is emel a szavaidra:

Cyrus /Görög/ Napi egy-kettő… – elmereng, újabb slukk, kis köhögés, majd – Hülyeségeket beszélsz, de ezt betudom annak, hogy nem vagy ember. Napi egy-két ember szövődménymentes, azaz teljes felgyógyulás garantált egészség úgy vélem bőven elég. Nem mindegy, hogy az egy-két ember az náthás vagy leukémiás, hogy egy napja vagy egy hónapja van. S biztos nem vagy egyedül! – meggyőződéssel mondja, majd egy újabb parázst követően tűnődve motyogja – Stabilizálni amíg odaérsz… – de aztán visszazuhan a letargiába és bámul maga elé – Jah, ne tedd! – nem akarja még szarabbul érezni magát – Ühm. – akár egy beleegyezés is lehet, hogy ha úgy van, akkor keresni fog.

Thana sokat változott azóta mióta felkaroltad. Természetesen nem a kisugárzása vagy a személye, hanem láthatóan túllépett a kezdeti sokkon és kezdi megérteni/elfogadni a kialakult helyzetet. Kimondhatatlanul hálás a segítségéért, amit akkor adtál neki amikor szüksége volt rá, de most láthatóan-hallhatóan nem kérte és úgy érzi, hogy beléptél a személyes terébe.

Thana/Morana /Görög/ Ígérem. – mondja őszinte-határozottan, majd szelídebben folytatja – Ne változz meg Enethiel, te ilyen vagy. Ne engedd, hogy mások világszemlélete felborítsa-megzavarja a tiédet. Segíts, ahol tudsz, több helyen fogadják majd, mint nem és csak ezek számítanak. Nem tudod mindenki sorsát megvédelmezni. Vannak veszett ügyek is. Tarts ki a legnagyobb viharban is, legyél az akinek teremtettél, aki vagy még ha ez most más is lett valahogy! – végül elbúcsúztok

Útközben látod Iason fáradt, álmosan pislog, de mégis van benne egyfajta gyermeki izgatottság talán ezért is próbál ébren maradni! Minden különösebb esemény nélkül hazaértek, az esti forgalom és városi élet lüktetése most nem hat rátok különösebben. SMS-ekkel később már csak Zoé kérdése lebeg előtted picit, de lehet, hogy még nem olvasta vagy idő amíg reagál… el is terelted a gondolatokat az ázsiai lányok felé, akiknek egzotikussága igencsak vonzó számodra!

Amynta /Görög/ Üdvözöllek itthon! – boldog mosollyal

Libben, ölel és csókol, míg Iason motyog valamit és vonul a szobája felé egy gyors anyaölelés után (nem zavartatva magát, hogy nem csak ő tett így). Érzed, hogy nagyon hiányoztál a hívednek, ahogy bújik, préseli szinte magát hozzád és ölel szorosan, már-már birtoklóan. Forró csókja is megerősítő, tarkódon megpihenő, majd cirógató keze pedig gyengédségre utal. Természetesen, mint ilyen meg is akadályoz az üzenet olvasásában és egy egészen más üzenetet sugall… de mikor már megörülnél, elhúzódik. Lehetséges, hogy nem egyből, de viszonylag megérted, hogy elsősorban anya és csak aztán hű szerető!

Iason után siet, hallod a fojtott beszélgetést, a fiú biztos izgatott-álmosan mesél és Amynta pedig örömmel hallgatja mi minden történt vele. Ekkor tudod elolvasni az üzenetet és ha még úgy gondolod majd vacsorát készíteni, de előtte még eldöntheted hogy miképp fogadod az olvasottakat, amik Zoé-tól jöttek.
SMS: Szia Jayr…? Akárki vagy mi is vagy, úgy gondolom, hogy lehetőséget kell adjak arra, hogy megmagyarázd mit is láttam, tényleg azt láttam e amire gondolok. Hétfőn este találkozzunk a kikötőben! Jó éjt! Zoé

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #494 Dátum: 2023. Február 23. 19:57:17 »
Enethiel

Nem akarom olyasminek kitenni Iasont, mint amin Cyrus megy most át. Igaz, hogy Iason talán még könnyebben fogadná el, de ha ezek a mesék igaznak bizonyulnak - akkor a többi mögötti megbúvó igazság lehetősége nem kizárt, hogy komolyan megrémítené.
Bőven elég lesz, ha hallomásból értesül rólam - ahogy Isidora és Callidora.

Lehet, hogy a fizikai sebeket be tudom gyógyítani, de a lelki sérüléseket nem tudom kézrátétellel semmissé tenni. Pedig most Cyrusnak jól jönne efféle segítség. Így csak csendben hallgatom, hogyan is látja most a világot. Láthatóan eléggé más perspektívából nézzük ugyanazt. Szerinte a napi két gyógyítás is sok, míg én úgy érzem, hogy a korábbi énemhez képest szánalmasan kevés. A meglátására, hogy nem vagyok egyedül, most nem mondok semmit. Elvégre korábban már utaltam arra, hogy lehetnek ilyen kapcsolataim. Az pedig, hogy én még nem találkoztam Athénban másik Asharuval nem jelenti azt, hogy nincs. Viszont a köhögése feltűnik

/Görög/ Vigyáznod kellene magadra! Mióta köhögsz? - kérdezek rá - A múltkor még azt mondtad, hogy a be vagy oltva minden ellen! Remélem nem kaptad el azt a nyavalyát Amyntától a minap! - ijedek meg egy kicsit - de nem amiatt, hogy elkaphatom, hanem hogy Cyrusnak lehet valami baja. Végül csak magára hagyom - s bár tudom, hogy jó felügyelet alatt lesz, azért nem könnyű tehetetlenül várni a dolgok jobbra fordulását.
Thana jelenlegi állapota bizakodásra ad okot - mert látom a fejlődést. De amíg nem jön általam is látható módon egyenesbe, addig akkor is aggódni fogok érte. Mivel úgy érzem, hogy őszinte volt az ígéret, hogy ha valóban szüksége van segítségre, akkor jelezni fogja - így nem is eröltetem tovább a dolgot. Megkapja a szükséges teret, és azt a talán megnyugtató tudatot, hogy ha mégiscsak elveszettnek érezné magát, akkor van kihez fordulnia. Mivel érezhetően nem akar megbántani, ezért nem is zavar a korábbi kissé feszültebb hangnem.

/Görög/ Köszönöm, kedves szavak! - válaszolom Moranának - A részemről egyáltalán nem vettem a szívemre. Cyrus sokkal jobban zavar, de több napig békét hagyok neki - mert most csak rontani tudnék a hangulatán - avatom be Thanát, hogy akár egy hétig sem fogunk találkozni.

Az eseménytelen utazás arra tökéletes, hogy akárcsak Iason, én is tervezgessek.  Igaz, engem most egészen más dolgok foglalkoztatnak. A mai nap megmutatta, hogy Amynta közelsége sokkal fontosabb nekem, mint ahogy azt ma reggelig gondoltam. Ezt ugyebár úgy tudnám orvosolni, hogy mégiscsak megvalósítjuk a felvetést, és összeköltözünk. Így sokkal több időt tölthetnénk együtt, Amnytának sem kellene kétfelé szakadnia, és talán Iason is értékelné. A két albérlet havidíjából talán futná egy kicsit nagyobbra. Ez egészen addig jól is hangzik, amíg az élet nem kopogtat az ajtón valami Bolhás, mogorva Petros vagy épp Thyra képében. Leoval normalizáltam a kapcsolatunkat, Petros és Thyra látni sem akar... De ha tévedtem, és valaki ismét ránk rúgja az ajtót, akkor vége az idillnek! Meg tudnám őket védeni egy másik Bukottal szemben? Vagy ha további híveket találok, akkor őket hova teszem? Mert joggal feltételezhetem, hogy őket is olyan közel akarom majd tudni, mint Amyntát. Márpedig ez nem tűnik tipikusan olyan családmodellnek, amit feltehetőleg Iason elképzelt. Végül azért csak össze tudom foglalni a dolgot!  A nagy kérdés az, hogy a jövőben meg tudom-e óvni a velem egy fedél alatt élőket a velem elégedettlenektől - illetve hogy egy gyerek számára mennyire megfelelő környezet egy kommunaszerűségben laknia? Ez utóbbi kérdésre talán majd vasárnap tud a doktornő konkrétabb választ adni. Mert ha mindkét kérdésre megnyugató választ tudok adni, akkor ideje lesz megbarátkozni azzal a szokatlan gondolattal, hogy lemondok a garzonomról. Kissé zavarónak hat, de nem tudom, hogy azért mert félek a változástól és a nagyobb felelősségtől - vagy azért, mert az évek alatt a szívemhez nőtt a hely.

Amyntáéknál - pontosabban nem ártana elkezdeni szoktatni magam a gondolathoz - itthon? Amynta meglep a jó értelemben. Hamar ráérzett, hogy milyen is az a fogadtatás, amire igazából vágytam, és amitől valóban otthon érzem magam. A  visszafogottnak tervezett ajakpusziból végül egy mohó, szenvedélyes csók lett - magamhoz húzva amennyire lehet, hogy érzezze mi vár még rá.
Mikor emelném,  hogy felültessem valahova, elhúzódik, és Iason után indul. Egy-két pillanatig nem tudom hova tenni, de aztán leesik, hogy hova és miért is indult. A pillanatnyi értetlenség helyét elégedettség veszi át - hiszen pont a minap beszéltünk arról, hogy első sorban Iasonnal kell törődnie - és mint látható úgy is tesz! Ez azért nem akadályoz meg abban, hogy hátulról is megbámuljam - elégedetten a látvánnyal. Néhány nagy levegő után végül inkább a telefont húzom elő, hogy kicsit eltereljem a figyelmemet. Amelyen ott villog az értesítés, hogy új üzenetem érkezett. Tartva a tartalmától, megnyitom, és elolvasom - de úgy tűnik, hogy Zoéval egész jól alakulnak a dolgok. Az üzenete pont rá hasonlít. Nyomozóé. Szelíd, de kíváncsi az igazságra. Azért a hétfőt olvasva elbátortalanodok kicsit, ahogy eszembe jut Thyra - és hogy az az általam kért határidő... Rövid töprengés után megírom, majd elküldöm a választ

Köszönöm! Mindenféle képen élnék  lehetőséggel! Akkor hétfő este! Ha a Vis Maior beüt nálam hétfőn, azt időben tudatom! Addig is minden jót! J.
Talán ez így a legkorrektebb. Elvégre most úgy tervezem, hogy találkozok vele, és megkapja a magyarázatokat.

Ezek után feltérképezem a konyhát. Mi van a hűtőben, hol vannak az evőeszközök, tányérok - és a találtak alapján előkészítek mindent egy könnyed vacsorának valót. Egyrészt le akarom ellenőrizni, hogy minden megvan-e - másrészt pedig nem tudom, hogy hány főre - azaz Amynta vacsorázott-e már? Miután visszatért Iasontól, és tisztázzuk az adagok kérdését, elkezdem elkészíteni a vacsorát. Közben egy-egy simítással, érintéssel, apró csókkal vezetem fel neki, hogy bizony ő lehet vacsora után a desszert! Vacsorakészítés közben megkérem, hogy meséljen a mai napjáról, illetve arról, hogy mit is szeretne majd tanulni, és hogy annak milyen költségvonzatai lesznek. Azt is megtudakolom, hogy mikor van szabadnapja, mit szeret olyankor csinálni, mivel töltötte a mai kis szabadidejét, és még egy sor apróságra rákérdezek, ha nem mesél magától. Én pedig cserébe - elmesélem neki, hogy a délelőtti telefonbeszélgetésünk teljesen feltüzelt - de - és ezt a részt határozottan szégyenkezve árulom el - a doktornő szerencsére egy sokkolóval lebeszélt. Valamint, hogy délután egy régi ismerőssel találkoztam - egy erdei nimfával - aki egy ősi nyelvet próbál nekem újra megtanítani. Továbbá, hogy Cyrus romokban van, de a főnöke megígérte nekem, hogy figyel rá. Emellett elárulom, hogy holnap még beszélek egy másik Elohimmal, akitől talán megtudok még néhány kevéssé közismert információt, hétfő este pedig Zoé hajlandó szóba állni velem. Ahogy azt is megemlítem, hogy szeretnék Iasonal és vele a szabadnapjára valami családi programot szervezni. Egyszóval Morana kivételével próbálom valamennyire képbe hozni, mert nem árt, ha legalább sejti, hogy mi zajlik körülötte.
A vacsora, a cica megetetése, valamint Iason lefekvése után érkezik el az a pillanat, hogy végre csak Amyntával foglalkozzak. Elsőnek a fürdőszobában tisztára varázsolom őt és magamat - de megtartva magamnak a jogot, hogy én csináljak mindent - neki csak hagynia kell. Ezzel alaposan vissza is élek, mert amennyire csak tudom, szavakkal és tettekkel húzom, szítom a szenvedélyét - de ha túlságosan is sokat nyúlkál, akkor a bilincs is  előkerül. Némi szárítkozás után Amynta szobájában bevetésre kerül a védelem és a ma beszerzett játékszer, és végül Amynta kimerüléséig szabadjára engedem Amyntát és a vágyait, hiszen mindent is megkapok!
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"