Szerző Téma: Jayr "Enethiel" Eisenberg  (Megtekintve 19276 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #390 Dátum: 2019. Január 17. 19:17:43 »
Enethiel

A teafőzés során leginkább Amynta állapota aggaszt - pontosabban az, hogy nem tudom megmondani, hogy csak kába, le van gyengülve vagy beteg? Azt reméltem, hogy a tea felszolgálása után már többet fogok tudni - de nem így lett. Csak a teámba tudtam én is némi citromot facsarni, mikor félbeszakította Leot a kopogás.
Megkönnyebbülve veszem tudomásul, hogy az ajtó nyitása után senki nem akar rám támadni. Ehelyett Cyrus ácsorog ott, amin egy picit meglepődök. Ami jelen esetben nem is baj, mert Leo szavai alapján amúgy is szükség lenne egy pontos diagnózisra. De nem is hagy szóhoz jutni, mert már nyomul is befelé, s közben megtudom, hogy jelentős elszántságot szedett össze mióta nem láttam.

/Görög/ Nocsak! Ráéreztél, hogy mikorra készül el a tea! - mosolyodom el, majd mögötte újra bezárom az ajtót. Bent már meg sem kérdezem, csak elindulok a konyha fele egy újabb bögréért.
/Görög/ Théa, ő itt Cyrus. Cyrus - ő pedig Théa, valamit Leo - mutatom be gyorsan egymásnak őket, miközben a konyhaszekrényben matatok - De inkább ugorjunk a terveddel, és egyből térjünk rá a következő feladatra, és mindjárt adhatsz szakvéleményt is! - világosítom fel.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #391 Dátum: 2019. Január 30. 17:03:22 »


Görögország, Athén
1999. július 29. – 9. nap

Csütörtök – Kora délelőtt




A teljes bizonyossághoz valószínűleg a képességeidhez kell folyamodnod, mivel az orvosi tanulmányaid jelenleg, a nem létező és a sosem volt között ingadozik. Egykor ez nem volt ennyire problémás, de most minden csepp egészségért keményen meg kell küzdened. S mindez nem lenne elég, még időd sincs arra igazán megnézd magadnak, mert kopogtatnak. Beviharzás és kínos csendet te töröd meg mikor teával kínálod és azt el is fogadják.

Meglepett pillantása sokat elárul, még neked is. Nem számított ennyi vendégre, Amynta-ra meg végképp nem. Ugyanakkor, ha kicsit lassan is, de elérte a felismerés, hogy már nincs szükség arra, hogy terveit megvalósítás felé terelje. Aztán nyújtja a kezét, üdvözölnél Théat, aki legalább akkora zavarral nézi a nyüzsgést, mint az orvos-barátod. Végül kissé ügyetlenül, de bemutatkoznak, minek végén Cyrus úgy néz rád, miszerint: „Hol rejtegetted eddig?”

Cyrus /Görög/ Hello! – int Leonak és lép Amynta felé – Sokat nem mondhatok a kartonja nélkül. Nem látom a teszteredményeket, azt, hogy milyen vizsgálatokat végeztek el… semmit! – ez eléggé zavarja, mert így némileg haszontalannak érzi magát – Mérjünk lázat! – ülteti le a lányt és pulzust mérne
Leo /Görög/ Úgy vélem, hogy rám itt már nincs szükség! – búcsúzna, többet nem is mondd
Théa /Görög/ Nekem is… nekem is dolgom van! – úgy érzi zavar, távozna

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #392 Dátum: 2019. Február 07. 19:35:13 »
Enethiel

Ha megvan a diagnózis, onnan már könnyebb lesz a dolgom. De hogy azt hogy állíthatom fel, arra bizony még nem jöttem rá. De nagyon nem is van rá módom most kitalálni, mert bizony kissé feltorlódtak az ismerősök!
Végül aztán Cyrus is befut - s úgy sejtem - személyében most megérkezett a megoldás. Amiből Théa jelenleg csak azt érzi, hogy kicsit sokan vagyunk az aprócska szobában. Ezzel nincs is egyedül, mert Leo is inkább menekülne.
Cyrust viszont felkészületlenül érte a helyzet - és csak találgat, hogy mit és hogyan is kéne tenni - hogy pontosabb képet kapjon Amynta állapotáról.
Miközben Cyrus felveti a lázmérést, kicsit belegondolok, hogy Théa számára mennyire furcsa lehet ez a helyzet. Így belecsöppenni valamibe, amiről egyedül ő nem tud semmit - de az információ-darabkák és Cyrus alapján valami szokatlan dologban "sántikálásra" lehet következtetni. S valóban ezzel a benyomással nem is tévedhetne nagyot.


/Görög/ Ez a nap igencsak rendhagyóan alakul mindenki számára - tudatom Théával egy bocsánatkérő pillantással, és végre én is belekortyolok a teámba. Bár kissé bénázik, de örülök, hogy Cyrus itt van - az ő diagnózisára bátrabban hagyatkozok, mint a saját találgatásomra. Ha megmondja, hogy Amyntának milyen jellegű segítségre van szüksége - akkor azt valószínűleg még meg tudom neki adni. Végül Amyntát akár Cyrusra is rábízhatom, miután testületileg hazakísértük. Leo pedig - vetek egy tűnődő pillantást rá - mivel végső soron megtette azt, amit kértem - ezért illene hálásnak is lennem. Talán mégsem akkora vadparaszt, mint az elsőre tűnt - és már szabadulna a szobából - akárcsak Théa.

/Görög/ Köszönöm, hogy segítettél! Úgy érzem, hogy joggal vagyok érte hálás! - tudatom Leóval míg kiengedem, majd Théa fele fordulok.
/Görög/ Igen, neked is dolgod van - egy fontos találkozóra kell ma elmenned - a többiről nem is beszélve! - válaszolom mosolyogva - De azt javaslom, hogy még bírd ki egy kicsit! Cyrus hamarosan véleményt alkot Amyta állapotáról, aki miután kissé összeszedte magát szépen hazakísérjük - azt nem teszem hozzá, hogy utána már el tudom kísérni őt is Thanához... Kíváncsi vagyok, hogy ez elég lesz-e arra, hogy maradjon még.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #393 Dátum: 2019. Február 24. 10:49:26 »


Görögország, Athén
1999. július 29. – 9. nap

Csütörtök – Kora délelőtt




Amynta az, aki az egészet, mint egy lázálmot éli meg. Idegen helyen van, ráadásul sokan – és megint, igen, megint csengetnek! – akik közül a felét is alig ismeri, valószínűleg aggódik a fiáért, miközben ki tudja beteg e még, és persze ki tudja, hogy mi történt, mit tett Leo amikor kihozta! Szóval rajta látszik leginkább az elveszettség és talán pici rémület is.

Cyrus óvatosan, mint aki fél, hogy megütik, pedig csak a munkáját végzi – vagy, mert nagyon tetszik neki Amynta ugye – próbál pulzust, lázat mérni, mely utóbbinál simán a saját homlokát érinti a lányéhoz, aki tágra nyílt szemmel figyel, de valahogy még sem húzódott el. Az orvos barátod finoman megérinti a nyakát, tapogat egy sort, majd arra kéri a lányt, hogy nyissa ki a száját. Finoman fordítja az állat a fény felé, majd halk köszönöm suttogás után esetlenül megsimogatja a fiatal anyuka haját. Végül felkel és odalép hozzád:

Cyrus /Görög/ Kéne egy sztetoszkóp, egy vérnyomásmérő és… – ez nem a legjobb hely arra, hogy bármit tényként tudjon közölni

Eközben Leo már a kijáratnál áll Théa társaságában, akire úgy néz fel, ahogy a nők szoktak azon férfiakra, akit vonzónak találnak. Alapvetően Leoból árad a nemesség, az erő és… valami biztos, ami hatással van a nőkre, mert Amynta is odapillant, amikor úgy tűnik, hogy a csengetésre ő válaszol.

Leo /Görög/ Biztos vagyok benne, hogy fordított/adott esetben te is így tettél volna! – hárítja el a hálát mosolyogva, majd kiengedésnél egy Zoé-t látsz, aki szintén megnézi magának a férfit – Hölgyem! – biccentve üdvözli és búcsúszik
Théa /Görög/ Nos… ha azt mondod, hogy nem zavarok… – de ő is Zoé-ra pillant, majd a távozó Leo után, de végül nem csatlakozik a Rabisuhoz – Egy picit várhatok még. – érezhetően sokkal jobban érdekli a találkozó, mint az, hogy most picit épp zavarban van
Zoé /Görög/ Jó reggelt! – köszönt, de pillanatra a tekintete még a távozó után libbent – Úgy látom elegen vagyunk egy jó kis pókerhez! – próbálja tréfálva elütni a (kínosnak tetsző) helyzetet

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #394 Dátum: 2019. Február 24. 20:06:48 »
Enethiel

Cyrus gyors vizsgálata kissé teszetoszának hat, de a körülményekre való tekintettel nem rovom fel neki. De a diagnózisa hallatán nem vagyok igazán elragadtatva, mert csak annyit tudok meg, hogy milyen eszközök nincsenek a háztartásomban...
/Görög/ Azt mondd meg, hogy az általános kimerültség és gyengeség, vagy a beszedett gyógyszerek azok amik jelenleg a legnagyobb gondot okozzák! - kérem tőle, és utána Leóhoz lépek, hogy kiengedjem.

Amynta láthatólag szintén nem érzi úgy, hogy ideálisak lennének a körülmények - s eben igazat kell adnom neki. A csengetésre megrovóan pillantok az ajtóra, mert nem várok senkit - de ez most nem mondhatni, hogy sokat számít jelen esetben.
Leo szavai után csak egy egyszerű kérdést teszek fel neki

/Görög/ Amyntát ugye a vírustól gyógyultan hoztad ki a karanténból? - érdeklődöm biztos ami biztos, aztán  kiengedem. Mivel egyáltalán nem vártam, így Zoé érkezése meglepetésként hat. Bár mostanában kissé hanyagoltam, de mindig örülök neki ha a közelben van.
/Görög/ Neked is! - válaszolom felderülve Zoénak, s félre lépve az ajtóban beengedem.
/Görög/ Miért, hoztál paklit? - érdeklődőm közben, hogy mi járatban is van. Zoé és Amynta már találkozott - de Théa még nem. Így őket bemutatom egymásnak, aztán a konyha irányába megyek, és Zoé kezébe nyomok egy bögrét - majd a teáskanna fele intek
/Görög/ Szolgáld ki magad - javaslom neki, én pedig végül a konyhaszekrényhez sétálva kiveszek egy vizespoharat, majd a flaskát elővéve beletöltöm az alján lötyögő kevéske vizet. A vizespohárral felszerelkezve lépek oda Amyntához.
/Görög/ Szeretném, ha meginnád ezt a pár korty vizet! - nyújtom felé határozottan. Megvárom amíg megissza.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #395 Dátum: 2019. Február 26. 16:46:15 »


Görögország, Athén
1999. július 29. – 9. nap

Csütörtök – Kora délelőtt




Cyrus /Görög/ A holtestekhez értek, élő embert nem vizsgáltam már vagy… az egyetem óta! – plusz tudod, hogy Amnyta nagyon tetszik neki, szóval… – Lehet a gyógyszer is, kicsit szapora a légzése meg a pulzusa, ahogyan lehet kimerültség is! – külön-külön és egyszerre is elképzelhető szerinte
Leo /Görög/ Kettőnk közül te vagy a gyógyító! – jegyzi meg szelíden, de mielőtt még aggódni kezdenél – Amit tudtam megtettem, a szervezete most elfoglalt a harccal, ezért ennyire gyenge. Ugyanakkor mindenképp igényel némi hozzáértő figyelmet! – mondja halkan, majd ha nincs más akkor vállon vereget, majd távozik még rámosolyogva a piruló Zoéra.
Zoé /Görög/ Érdekes barátaid vannak! – pillant még a férfi után, majd teljes figyelme a tied – Neked nincs? – csodálkozik picit, majd mosolyogva a kártyatémát lezárva – Köszönöm! – elfogadta a teát
Amynta /Görög/ Köszönöm! – pillant fel rád, mint egy megmentőre, majd kicsit kábán – Iason? Iason hol van? Jól van? – kérdezi tőled, miközben Théa picit tipeg-topog mit is kezdjen magával.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #396 Dátum: 2019. Február 26. 19:50:18 »
Enethiel

Cyrus mentegetőzésére csak legyintek.
/Görög/ Ez csak kifogás! Messze többet tudsz erről, mint amit fel mersz vállalni! - dicsérem egy picit az egóját, mert túlságosan is lámpalázas.

Leo szavaira meglepve nézek vissza rá. Mikor mondtam neki, hogy gyógyító vagyok? Jelen tudásomat összehasonlítva a régmúlt időkkel ez elég nagyképű kijelentés lehetett. De talán megerősítette Cyrus véleményét, meg amit sejteni szerettem volna. Vagy csak azt hallom ki a szavaiból, amit szerettem volna? Végül távozik, s Zoé szavai töprengésre késztetnek, hogy ki is Leo.

/Görög/ Azt hiszem a barát definíciója nem a legjobb szó a kapcsolatunkra - ingatom a fejem - mert míg a barátaimat kedvelem, de a Bolhást legfeljebb tisztelem. Talán megbízható ismerős? Szövetséges-jelölt? Nem tudom.
/Görög/ Elég sok mindenem nincs - válaszolom - Kártyám például azért, mert nem tudok kártyázni - így nem is tűnt fel a hiánya - teszem még hozzá.

Amynta kérdésre

/Görög/ Iasont elvitte a gyámhatóság. Mivel a rokonoknál vagy ismerősöknél való elhelyezés időbe telik, ezért ott helyben nem engedtek más lehetőséget. De azon kívül, hogy nagyon hiányzol neki, szerintem ő jól van! - érintem meg finoman mintegy az ujjait miután megitta azt a pár kortyot - és minden maradék hitemet feláldozva elősegítem a gyógyulását. Elvégre Iasonnak nagy szüksége van rá, és ezért minél hamarabb fel kell épülnie!
/Görög/ Szerintem hamarosan újra együtt lesztek! - sóhajtom, s felállok mellőle, majd Théa fele fordulok.
/Görög/ Ülj le egy kicsit! - javaslom neki.



gyógyítás-próba
Állóképesség(4) + Orvostudomány(1)
Próbadobás (fölédobás) 5d10: ( 10+4+1+8+1 ): Össz = 24
Célszám: 6. Eredmény: Siker
1 (az utolsó) faith megy bele a siker érdekében
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #397 Dátum: 2019. Március 04. 16:57:16 »


Görögország, Athén
1999. július 29. – 9. nap

Csütörtök – Kora délelőtt




Cyrus /Görög/ Lehet, hogy el kéne altatnom, úgy jobban hasonlít egy… fekvő páciensre. – jegyzi meg félig tréfásan úgy, hogy csak te hallod
Zoé /Görög/ Nem tudom ki utasítana vissza egy ilyen barátot. – jegyzi meg úgy tőle szokatlan hangsúllyal – Az utóbbi, a kártyás kérdésre, a barátnőd igazán megtaníthatná rá! – pillant Théa felé mosolyogva, majd biccent, de hagyja, hogy Amynta-val foglalkozz
Amynta /Görög/ Akkor érte kell mennünk! – közli határozottabban, mint ahogy várná az ember – Nincs élő rokona! Siessünk! – nem akarja, hogy a rendszer beszippantsa és ki tudja mi történjen vele, úgy tűnik nincs jó véleménnyel a gyámhatóságról – Induljunk! – próbál felállni, de igen gyenge. Cyrus sietve nyúl a karja után, segítsen, támaszt nyújtson, amire egy halovány mosoly a válasz, arra pedig némi arcpír
Théa /Görög/ Nem igazán úgy tűnik, hogy most alkalmas, lehet, hogy inkább csak elkérném a címet és később találkoznánk! – veti fel

Miközben Cyrus tartja szívének kedves hölgy kezét, addig te finoma megérinted a másikat és segítenél visszaülni, ahonnan a hirtelen felpattant mozdulat látható szédülést és ebből fakadóan némi kábaságot okozott. Eközben kihasználod a helyzetet és a megmaradt csöpp kis fénnyel segítve a gyógyító képességedet, mely hibátlanul lép működésbe és teszi a dolgát: teljesen egészségessé teszi a kis beteget. Az, hogy maradtak e vissza mérgek, az picit kérdéses, de elméletben Leo azt mondta megtette amit tudott és Amynta szervezete küzd vele. Sőt, most, hogy egészséges a szervezete, talán nem is fertőződik vissza és sokkal hatékonyabb harcol az halálosnak tetsző fertőzéssel. Ugyan minden rendben lévőnek tűnik, a csodával határos gyógyulás még nem mentesítette őt a kábaságból.

Nem úgy a többiek, mert amikor felpillantasz azt látod, hogy mindenki téged néz. De nem úgy ahogy eddig, hanem teljesen elkerekedett szemekkel, úgy, mint aki Jelenést lát, mint aki rádöbbent az Igazságra vagy elérte a Megvilágosodást…

Off-Topic: megjelenítés

Perception + Alertness, hogy felfedezik e Enethiel-t,
a Csz: 10-1 (elköltött Faith)

Zoé
Próbadobás 7d10: ( 4,6,7,2,9,7,8 ): Célszám: 9. Eredmény: 1 Siker

Cyrus
Próbadobás 6d10: ( 7,4,3,9,2,6 ): Célszám: 9. Eredmény: 1 Siker

Théa
Próbadobás 6d10: ( 2,4,10,+10,+7,4,3,1 ): Célszám: 9. Eredmény: 1 Siker

Amynta
Próbadobás 5d10: ( 1,2,8,2,8 ): Célszám: 9. Eredmény: 1 Balsiker

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #398 Dátum: 2019. Március 04. 21:52:07 »
Enethiel

Cyrus úgy tűnik, hogy kezd egy picit oldódni, mert már viccelni próbál. Futó mosollyal jutalmazom, de nem fűzök hozzá semmit.
Zoé megjegyzésére egy kíváncsi pillantást vetek rá a hangsúly miatt. Ám hamar megmagyarázom magamnak - úgy tűnik, hogy működik a kémia. A kártyás megjegyzésére csak elvigyorodom

/Görög/ Szóval te sem tudsz kártyázni - vonom le a (téves) következtetést.

Théa javaslata azt mutatja, hogy bizony eléggé mehetnékje van, amit meg tudok érteni.

/Görög/ Rendben van, mindjárt felírom a címet! - látom be, hogy nem fogok egyszerre több felé szakadni.
Amynta meg felugrik, vagyis felugrana. Így míg Cyrus segíti az egyik oldalról, én a másik oldalról picit később csatlakozva inkább segítek neki visszaülni. Bár úgy vélem, hogy a gyógyítás sikeres volt, de azért Amynta állapota még hagy némi kívánni valót.

/Görög/ Örülök, hogy tettre kész vagy, de még nem ártana még egy kicsit pihenned - intem türelemre, de feltehetőleg hiába.  Aztán feltűnik, hogy mindenki rám mered. Óvatosan magam mögé nézek - de mivel ott nem  látok semmi különöset, megkérdezem
/Görög/ Most mégis mi van? Úgy néztek, mint aki kísértetet látott! - mondom nekik kissé értetlenül. Talán Leo hagyott itt valamit, amiért ki kellene tekernem a nyakát? - jut eszembe az első lehetséges magyarázat. Mert Amynta állapota nem javult olyan feltűnően, hogy az szemet szúrt volna...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #399 Dátum: 2019. Március 06. 17:12:58 »


Görögország, Athén
1999. július 29. – 9. nap

Csütörtök – Délelőtt




Zoe /Görög/ Mondtam volna ilyesmit? – kérdezi kifürkészhetetlen arccal

Théa pedig bólint, türelmesebben vár, miután biztos, hogy mindenkinek jobb az, ha ő elindul. Ezután Cyrussal ugye Amnyta-n segítettetek, melynek végén szembesültél a téged igencsak meglepett tekintetek kereszttüzével. S teljesen maradéktalanul nem vagy meggyőzve arról, hogy minden rendben a kis beteggel, most ennél többet teljes biztonsággal nem tudsz tenni. S valóban, nehéz valakit nyugalomra és pihenésre inteni, aki a fiáért igyekezne. Nincs olyan anya aki lefeküdne, amikor a gyermeke egyedül van egy idegen helyen. Tehát újra megpróbálkozik, ezúttal több sikerrel! Te pedig szavaid után találkozol azokkal tekintetekkel, amikre egy értetlen pillantással és kérdő szavakkal reagálsz. Úgy érzed, hogy elég őszintére sikerült, főleg, hogy:

Cyrus /Görög/ Semmi… semmi. Azt hiszem.

A válaszából, annak hangsúlyából és akadozásából szinte kiált, hogy mennyire erős a világban a hitetlenség, hogy a tudomány embere, még ha vallomása szerint nem is teljesen hitetlen, valójában nem tud mit kezdeni az Igazsággal.

Zoé /Görög/ Nem vagyok biztos benne, hogy semmi volt.

Nem fejti ki tovább, ugyanakkor nem veszi le rólad a szemét, mintha újra látni akarná azt, amit egy pillanatra észrevett. Látod rajta, hogy őt bizony nem fogod meggyőzni ennyivel, de lehet, hogy sokkal többel se.

Théa nem nem mondd semmit, egyszerűen megragadja a karodat és félrevon, hogy feltehetően a többiek ne hallják amit mondd. S mikor suttogva, de kemény pattogó hangon belekezd, akkor két dolog bizonyosodik be. Egyfelől, hogy tényleg így van, másfelől, hogy őt nem tudtad átverni. Ráadásként kapsz olyan méretű haragot, ami ismerősként köszönt rád, szinte majd pontosan így érezted magad, ami egy kollégád (ideiglenes) halálához vezetett.

Théa /Görög/ Nekik adhatod a hülyét, de engem nem versz át. – szűri a fogai között, nem kérdés, hogy ha kettesben lennétek nem ez és nem így történne – Őszintén elmondtam mivel foglalkozom, hogy mire tettem fel az életemet, te pedig az arcomba hazudtál. Ez megbocsáthatatlan! – remeg, reszket a keze, érzed, hogy legszívesebben minden erejét egy jó nagy pofonba adná – Tudtad és még is úgy döntöttél, hogy hazudsz… démon! – köpi szinte a szavakat mérgében – Ideje, hogy megtanuld ördögfattyú, hogy minden döntésnek megvan a maga következménye!

Valami más, talán ősibb szavakat szűr a fogai között, te pedig először talán értetlenül nézel rá, de aztán megtapasztalod azt a páni félelmet, amit nem hittél, talán nem is feltételeztél valaha érezni fogsz. Nem tudod mit jelentenek a szavak, de érzed a bennük szunnyadó Hit végtelen erejét, ami kitép a testből, Jayr testéből és hosszú másodpercekig lebegsz a tested felett, ami lassan a földre hanyatlik, a többiek legnagyobb döbbenetére.

S ekkor már senki sem kételkedhet abban, amit eddig valahogy meg akart vagy próbált magyarázni, mert ott lebegsz te, Enethiel, a Második Esély teljes valódban. Miközben Théán kívül mindenki más a megdöbbenéssel, felismeréssel és végtelen áhítattal tekintenek rád, addig Théa egyre hangosabban és erősebben, pattogóbban, parancsolóan mondja a szavakat, te pedig egyre nehezebben vagy képes egy helyben maradni, egyre sürgetőbb az érzés, hogy el kell innen menekülnöd.

S még erősebb a félelem, a páni félelem, mert az Abyss húzni kezd visszafelé!

Ugyanakkor érzed, hogy áramlik feléd az az energia, a Hit, amit csak az emberektől kaphatsz, ahogy mindenkitől aki jelen van, elrablod, az ősi igazság vámját szabod ki rájuk. Théa folytatná, amit megkezdett és nem kérdés, ha befejezi, akkor te is, csak te akkor már egy ismerős helyen folytatnád, ahova soha többet nem akarsz visszakerülni. Egyre nagyobb lehet benned a pánik, egyre inkább távolibbnak tetszik a szabadság, amikor hirtelen csend lesz.

A következő pillanatban visszazuhansz a testbe. Jayr testébe, mely azonnal újra élettel telivé válik, aminek felpattannak a pillái és talán kiabál? Hevesen zihál? Rettegve néz vagy épp a düh és harag dominálna, ami sötét suttogások között adná vissza mindazt amit át kellett élned. Megidézné az erődet, a pusztítót, a halált akár egy érintéssel, hogy megszüntesse ezt a veszélyt, fenyegetést, ezt a valamit ami ily hatalmas, és erőteljes, ami képes volt ezt tenni veled!

Ugyanakkor látod, hogy Théa három ember szorításában vergődik és úgy néz rád, mint aki itt helyben képes lenne hezitálás nélkül megölni. Igazából azonban nem a gyilkos vágy ami uralja a lányt, hanem az árulás érzete, amit te valószínűleg mindenkinél jobban, szinte tökéletesen ismersz! Elárultak az emberek, elfelejtettek titeket, elárultak a feletted állók és játékszerként tekintenek rád és lehet a Fényhozó is elárult, hiszen nem volt veletek, nem tudni hol lehet!

Aztán mire teljesen visszanyered az irányítást, addigra Théa is alig vergődik már az őt fogva tartó karok között. Több szempár is téged kutat, Zoé és Cyrus döbbent-hitetlenkedéssel, de a felismeréssel és nehezen múló áhítattal néz, mozdulataik is ennek megfelelően suták. Théaé szeme vöröses a sírástól, míg Amynta melletted térdel imára összefűzött ujjakkal és leszegett fejjel miközben halk, de folyamatos bocsánatkérés mantrát suttogva…

Off-Topic: megjelenítés
+6 Ideiglenes Faith

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #400 Dátum: 2019. Március 08. 20:20:58 »
Enethiel

/Görög/ Tökéletes! Akkor majd várom az oktatást! - válaszolom jókedvűen Zoénak.

Az értetlen pillantásokra hasonlóan értetlen pillantás a válasz. Ha nem mondják el, hogy miről van szó, úgy én is csak tippelgetni tudok, hogy pontosan mit láttak s miért. Mert ugye feltehetőleg nem az én Igaz alakomat pillanthatták meg - hiszen nem fedtem fel magam!  Cyrus válasza nem volt elég meggyőző, ahogy Zoé sem nyugtatott meg.

/Görög/ Ha ti mondjátok... - rázom meg a fejem, ahogy ideiglenesen elengedem a dolgot, de azért idegesít a helyzet. De nincs időm sokat elmélkedni a miérteken és hogyanokon, mert Théa elkapja a karomat, aki odébb húzva a többiektől sistereg a dühtől.
/Görög/ Sss! Ezt beszéljük meg később - válaszolok Théának, majd Cyrusékra pillantok, és egy kényszeredett, kínos minden rendben vigyort eresztek meg feléjük. Ha végre elmentek, és meglátogattuk Thanát, utána sort keríthetünk egy őszintébb beszélgetésre. Bár lehet, hogy először beszélgetni kéne, és csak utána elvinni Thanához?
De úgy tűnik, hogy nem találtam el azokat a szavakat, amik lecsillapították volna, mert Théa mintha még idegesebbé válván olyan szavakat kezd el sziszegni, amik miután felkeltik a figyelmemet, rémisztően marnak belém.


Megdermedve bámulok rá, és egyszerűen nem hiszem el, hogy egy emberben ennyi erő lehet! De az igazi pánik akkor fog el, amikor Jayr földre omlik, és meg védtelenül lebegek felette. Egy biztos - tennem kell  valamit! Leheljek rá miazmát, hátha megzavarja? S ha a többiek is belekerülnek? Én vagyok itthon! Engem támadtak meg! - kezd felhorgadni bennem a düh - Állítsam meg a szívét? De  abba belehal! - hűt kissé a keserű tapasztalat. De ha Jayr alkalmatlan a befogadásomra, akkor... más? - de ennél a gondolatnál legalább érzem, hogy senki sem ezt érdemelné. Közben az érzés is egyre erősebb, hogy meneküljek, tűnjek el innen! Ez tűnik a legkönnyebb útnak. Csak engedni az Abyss hívásának, és magam mögött hagyni ezt az egész zavaros és felkavaró életet! A pap, Petros, Théa megkapják amit akarnak, és elmegyek pokolba! Lassan kitárom a kezem, hogy felkészüljek az utazásra, Csahogy az Abyss gondolatától is kirázz a hideg - és az sem tetszik hogy mások mondják meg, hogy mikor és hova menjek! Aztán ahogy a többiektől kicsikart Hit kezd eltölteni, már nem csak a dac, hanem egyéb dolgok is felsorakoznak a maradás mellett. Elvégre mi lesz az ikrekkel, Cassiával, vagy épp Sybillel, esetleg Thyrával? S ami még aktuálisabb - mi lesz ezzel a felfordulással? Zoét, Amyntát, és Cyrust sem hagyhatom cserben! Mire csend lesz, addigra megerősödve megszületik a döntés is - maradok!

Levegőért kapkodva, majdhogynem halálra rémült arccal fordulok hasra, és tápászkodom fel ülő helyzetbe, hogy végre szembe nézzek Théával. Akit a többiek hallgattattak el, és még most is olyan düh munkál benne, aminek nem szabad egyszerre utat találnia.
/Görög/ Pár... pár percig - kapkodom a levegőt - ne hagyjátok szóhoz jutni! - kérem Cyrust és Zoét, aztán visszafekve a földre gyűjtök erőt a felálláshoz - De ne bántsátok! - teszem még hozzá, amint eszembe jut, hogy én mennyire ostobán éreztem magam a tornateremben, és hogy később mennyire megbántam hogy engedtem a haragomnak...
Felállva egy kósza pillanatig mély megelégedés tölt el Amynta behódolását látván. Hiszen ez jár nekem, és már régóta nem volt ilyesmiben részem! De a megelégedés hamar  szégyenlős bűntudatba fordul, mivel hízelgő és jól esik amit csinál - ám a mód, ami rákényszerítette és a felelősség érzése felvetik a kérdést - szabad, vagy illendő -e örömöt találni benne?

Túlságosan is zavarba ejtő, hogy nem csak én, hanem a többiek is látják hogy Amynta mit művel. Így puhán a tenyeremet az összekulcsolt kezére helyezem, és másik kézzel az álla alá nyúlva gyengéden felemelem a fejét, hogy a szemébe tudjak nézni.

/Görög/ Sssh! Nincs miért bocsánatot kérned! - tudatom vele, s közben próbálom felsegíteni a földről, és óvatosan a kanapéra ültetni. Ezután már én is inkább lerogyok mellé a kanapéra, s onnan kérdezem korholó hangon Théát
/Görög/ Mit műveltél Éva lánya?! Mire volt ez jó? - sóhajtok s mutatok körbe a többiekre fáradt mozdulattal, de nem várok választ. Szomorúan pillantok Cyrusra és Zoéra. Eddig a barátaim voltak, de látom rajtuk, hogy a kapcsolatunk megváltozott. Megszűntünk egyenrangúnak lenni, és ez nem tudom, hogyan befolyásolja ezek után a kapcsolatunkat. De tartok tőle, hogy most már soha nem lesz olyan mint eddig. Pedig minden most szerzett előnyről lemondanék, ha semmissé tehetném ezzel a dolgot.
Leginkább talán az fáj, hogy Zoé volt az első ember akit nem úgy örököltem Jayrtól, hanem talán saját jogon nevezhettem barátnak - még ha távolinak is. Théa lerombolta az illúziót, hogy közéjük tartozom, önkényesen kirúgta alóluk a normális világba vetett hitüket és az esélyt, hogy átlagos életet éljenek. Erre talán a legjobb példa Amynta, aki megbocsátást várt olyasmiért, ami nem az ő hibája - és anya létére jelenleg nem Iason a legfontosabb számára. Ez elég groteszknek és kétségbeejtőnek tűnik valahol.


/Görög/ Úgy tűnik volna mit megbeszélni... - határozom el, s felállva a hűtőhöz sétálok.
/Görög/ Azt hiszem ránk fér valami erősebb! - javaslom, és kisebb poharakat szétosztva a hűtőből előveszem az egyetlen üveg pistillate úzómat, majd töltök mindenkinek egy-egy ujjnyit.
/Görög/ Tudom, hogy teli lehettek kérdésekkel, de szerintem elsőnek Théával kéne kissé tisztázni a helyzetet - intem őket türelemre, aztán Tha fele fordulok.
/Görög/ Visszatérve a beszélgetésünk elejére... Azért lehetsz itt, mert meghívtalak. S azért hívtalak meg, amit Eginán mondtál nekem. Mert az vagy, aki s bízom benned. S talán emlékszel, hogy mit mondtam neked a telefonba holmi sorsfordításról? Pont ezért kértem, hogy gyere el. Gondolom belátod, hogy van amit ennél jobban nem lehet kibontani egy telefonbeszélgetésben. Hogy nem mondtam el az igazat? Hogy hazudtam? Igen. S tudod, hogy manapság mi jár annak, aki elmondja az igazat? Kötelező pszichológus, szánakozó tekintetek, esetenként túlbuzgó egyházfik. Ezért most már óvatosabb vagyok, hogy kinek mennyit árulok el.
Aztán  Cyrusékhoz fordulok
/Görög/ Hagyjátok, hadd beszéljen!  - némulok el, és várom Théa reakcióját.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #401 Dátum: 2019. Március 10. 11:08:04 »


Görögország, Athén
1999. július 29. – 9. nap

Csütörtök – Délelőtt, dél felé




Nem maradt időd, hogy eldöntsd előbb beavatod vagy később mondod el, mert minden teljesen egyértelművé vált. Természetesen a szándék az megvolt, lassan és óvatosan akartál haladni, de ahogy nincs két egyforma ember, úgy nincs két egyforma reakció sem! A nagy kérdés, hogy kinek mit jelent… vagy ki mit hitt és most már miben fog hinni, oly hullámokban csap át rajtad, hogy nincs az az emlék amiből meríthetnél. Nagyon halovány utalások akadnak olyan tantárgyakból, amiket Jayr nem tanulmányozott eléggé és szabadulásod óta sem foglalkoztál vele.

Egy pillanatra mintha felvillanna Morana szomorú arca…

Nincs időd tanakodni, az Abyss vonzása kérlelhetetlenül húzna vissza és bár egy pillanatra végigméred a döbbent-meglepett és áhítattal teli társaságot, de aztán sietve menekülsz a vihar elől – melyen át kellett verekedned magad mire ideértél – és visszatérsz Jayr testébe. S a pillanat amikor sikerül újra teljesen uralnod minden gondolatod és a testet, még utolér egy apróság: mi lett volna, ha nem tudsz visszatérni? Ez egy olyan kérdés, ami ezek után lehet, hogy talán nem baj ha válaszra lel. Természetesen sok minden más tudás mellett, aminek birtokába jutni legalább ennyire égető lenne.

Sorban villannak fel a családtagok, az Eisenberg nagyszülők, akikről semmit sem tudsz, a Constantinides család apraja-nagyja, leginkább talán azok a kis apróságok, amik őszintén elhitték, hogy te Enethiel vagy! Akik elfogadtak és szerettek, hittek abban, hogy jót fogsz tenni! Sybil aggódása, Cassia szeretete és törődése vagy épp Thyra vágya és haragja, szenvedélye, ahogy Petros végtelen barátsága még akkor is, ha épp pici zökkenő van. Ott a szívvel-lélekkel segítő Alexandros, aki láthatóan Cassia felé mutat vonzalmat…

S itt van Iason és Amynta akiken segítettél, akiket megmenthetsz és persze Zoé! Drága Zoé, aki nem tudta ki Jayr, így talán téged ismert meg, azt, aki részben Jayr, de Enethiel is! S persze ott van a másik igen jó barátod: Cyrus, aki megtanítana mindenre amit elfelejtettél és Kirké, az a vidám lány vagy az anyja, az vonzó és megértően együtt-érző doktornő! S ezek mind-mind a halandók, akiknek hatással voltál és vagy az életére, olyanok, akiknek új esélyt adtál vagy adhatsz, miközben ott vannak a Bukottak is!

Thana, illetve Morana, a Halaku nő, aki ért a holtak lelkéhez és testéhez, s persze itt van Leo, aki bizony nemesebb, mint elsőre gondoltad és szerény is, hiszen nem kért semmit, hogy segítsen! No és Dr. Dalia, vagyis Zaira, a növények úrnője, aki gyengéd volt hozzád, megértő és segítőkész! Aztán ott a rejtélyes valaki, aki Psykhe mögött áll és ki tudja?! Talán maga a Láthatatlan Istennő is bizony ott vár-van valahol, mint potenciális szövetséges!

Ezek után mennyire lenne helyes döntés elhagyni Jayr-t, esetleg az Abyss-t választani – ahol tudod, hogy újra rád parancsolhatnak, és ki tudja ezúttal mi lenne a sorsod…

De valahol történt valami jó is. A három hölgy és egy úriember nem égett ki, nem vesztették el a hitüket, sőt! A feléd áramló energia, erő ami elönt, több, mint amivel érkeztél és amit azóta szereztél, hogy itt vagy. Segít tisztábban látni, megvilágítani a helyes utat és melegséggel tölthet el. Egy pillanatra – tudod, hogy így volt – a legsötétebb önmagadat láttad, de aztán ezt elmosta mindaz, amivel az emberek – ha nem is tudatosan – de megajándékoztak. Töredéke annak ami egykor volt, de mégis oly édes és annyira vágyott, hogy talán ezért nem engedtél a sötétségnek…

S miután az emberekre gondoltál, rá kell döbbenj mennyi minden nincs lezárva, hogy mekkora űrt hagynál magad után. Nem beszélve arról, hogy vajon ezután mit mondanának vagy tennének mindazok akik most itt vannak! Egy tudomány felé fordult férfi talán még feldolgozná és eltemetné, de a többiek – ahogy rájuk pillantasz – nem valószínű. Megtehetnéd, hogy mégis elmenekülsz, nem ártasz ami lényeddel ellentétes tett lenne, nem vennél el senkitől sem egyetlen esélyt sem és mégis, talán nem ez a legjobb választás.

Látod, hogy Théa nem igazán akarja abbahagyni, de nehéz úgy szavakat mormolni, hogy állandóan akadályoznak benne. Tökéletesen megérted miért érez úgy, ahogy. Tudod, milyen amikor azt hiszed (tudod), hogy elárultak. A bizalom egy hatalmas, ha nem a legnagyobb érték és úgy tűnik, hogy minél nagyobb, annál erősebb is! Tisztában vagy vele, hogy Zoé kiüthetné, hogy használhatna valamilyen nem-halálos eszközt, ahogy ki tudja még mire lenne képes, de mielőtt bármit is tehetne a kérésedre a legváratlanabb helyről érkezik reakció.

Aki eddig a lábadnál térdelt és teljesen behódolt, most szavaidra azonnal támadásba lendül és egyszerűen elsodorja Théát, olyan erőről téve tanúbizonyságot, amit valószínűleg senki nem nézett volna ki belőle. Sem Zoé, de még Cyrus sem lehetett erre felkészülve, így Amnyta teljes lendülettel sodorta azt ami rád nézve fenyegetést jelent. Nagyot is koppan valaki feje és igazából innentől már nincs mit tenni, mert tényleg megszűnt a veszély! Az, hogy egy megkésett ne bántsátok is érkezett, már elkerülte a figyelmét.

Így az Archeológus elveszítve a külvilágot fekszik a földön, imádkozni most biztos nem fog, a Rendőrnő nem kicsit zavarban téblábol és feldolgozza épp, ami történt, ahogy a Patológus is igen nagyokat pislog. Az Anya az, aki téged figyel szinte már fanatikus hittel, talán dicséretre várva (?) hogy megtettem amit kértél ő hatalmas Angyal! Ott áll Théa felett és látod kész akár ölni is ha azt kéred-parancsolod! A két halandó kapcsol, ha lassan is, így Círus azonnal odaugrik, hogy megpróbáljon immáron másodszor és persze jobb orvos lenni mint korábban, Zoé-ban pedig a törvény kel életre:

Lefogja Amyntát, aki bár nem tesz semmit, de tudod bármire képes, hogy a kedvedre tegyen.

Miközben kicsit őrlődsz még a korábbi érzéseid és gondolatait miatt, nem biztos, hogy van időd, hogy alaposan megfontold, hogy ami jár neked, ami a jussod, az el kell e töltsön szégyennel, kell e érezned a bűntudatot, ami most ott motoszkál benned, vagy annak a belső hangnak van igaza ami azt mondja, ne gondolkodj ezen, igenis is jár és te elvetted, ahogy azt kell! Ilyen tettre késznek, hatalmasnak még nem érezted magad mióta kiparancsoltak, szinte már-már mámorító érzés! Végül miképp döntöttél, a helyzet az ami hosszú másodpercek óta nem változott.

Az emberek döbbent bizonytalansággal próbálnak visszatalálni önmagukhoz, kivéve a fekvő Théát, aki öntudathoz szeretne, de még nem képes rá. Cyrus kezdeti ijedelme eltűnik, bár szisszen amikor megérinti a koppant koponyarészt, ahogy Zoé már jól begyakorolt mozdulattal bilincsbe verte Amnytát, aki bár nem ellenkezett, egy intés tőled, annyi elég lett volna, hogy szembeszálljon a rendőrnővel. Ez a helyzet, a kialakult kórkép, ami oly hirtelen érkezett és most próbál elvonulni, a kérdés az, hogy miképp tovább?

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #402 Dátum: 2019. Március 10. 17:05:44 »
Enethiel

Még mindig nem szoktam meg, hogy az emberek mindent minél előbb akarnak. Még a legtürelmesebbek is legfeljebb évtizedekben képesek gondolkozni, de a többség egy évet sem szívesen vár semmire! S ez azért most is megszedi a vámját...
Ahogy én is átérzem ezt a türelmetlenséget, ahogy Jayr és az Abbys közt ingadozok - de végül győz a józan ész és a felelősségérzet a sértődöttségen és beletörődésen.
De a helyzet arra is alkalmas volt, hogy új kérdéseket világítson meg, és hogy rájöjjek - a következő esetre már felkészültebbnek kellene lennem!
Számtalan lélek az, ami célt és okot is ad a maradásra - s erre pont a jelenlévők Hite segít rávilágítani. Egy maroknyi ember, akik akaratukon és tudtukon kívül támogattak meghozni a döntést, és új reménnyel töltöttek el - ami segített legyűrni a rám szálló fásultságot és ürességet.
Amynta reakciója váratlanul ért engem is, és bár valóban elhallgattatta Théát, de remélem nem örökre. Az előbb még gyámolítani akartam Amyntát, most pedig ő volt az, aki megvédett!  S nem haragudhatok rá, mert nem ő tehet arról, hogy így viselkedik! De úgy tűnik, felelős vagyok mostantól érte - pedig eredetileg Cyrusnak szántam ezt a szerepet. Amyntát látva megerősödik a véleményem hogy jól tettem, hogy Thyrát nem tettem ki ennek a hatásnak, amit a megpillantásom okozhat.

/Görög/ Azt hiszem köszönettel tartozom, és hálás vagyok, hogy a segítségemre siettél!  Igaz, most talán kissé túl is teljesítetted a feladatot - mondom Amyntának egy kedves mosoly  kíséretében, mert valóban imponál az a tűz, ami lobog benne. Úgy vélem, hogy a ledorongolás helyett inkább a kedvesség és megértés lesz az, amivel hatni tudok majd rá. Arról nem is beszélve, hogy a szemében izzó rajongás inkább kedvemre van, mintha ugyanilyen tűzzel fordulna ő is ellenem, mert úgy  érzi hogy nem becsülöm meg.
/Görög/ Most nyugodjunk le kicsit, és rendezzük sorainkat! - javaslom nekik, noha ez inkább Amyntának szól, hogy ne ellenkezzen Zoéval. Cyrust kérdem
/Görög/ Hogy van? - tudakolom tőle Théa állapotát, s a kételyeimet megpróbálom egy csendesebb későbbi időszakra halasztani, s addig nem őrlődni a megváltoztathatatlan miatt, hanem csak elfogadni azt. Hiszen most ötünk sorsát kell egyengetnem a lehető legjobb módon!
/Görög/ Biztos vagyok benne, hogy Amynta csak meg akart védeni, és hogy nem kell tőle tartanunk! - mondom Zoénak, aztán Amyntához fordulok - De gondolom megérted az elővigyázatosságot - utalok arra, hogy Zoé megbilincselte. Remélem így sikerült elsimítanom az ellenérzések egy jó részét a helyzettel kapcsolatban.
/Görög/ Zoé, ha volna még egy bilincsed, az jól jönne - utalok  Théára, aztán Amynta fele fordulok.
/Görög/ Ülj le nyugodtan, felesleges ácsorognod! - kérem tőle, és gyengéden megfogom a karját, s leültetem a kanapéra majd Cyrushoz fordulok.
/Görög/ Nincs semmi baj, innen majd átveszem! De arra kérlek, hogy a gardróbban a jobb oldali középső polcon van egy ragasztószalag, hogy azt hozd ide!
Théát közben óvatosan felemelve a  kanapéra ültetem, aztán az imént kölcsönzött Hitet felhasználva végigsimítva az arcán meggyógyítom a zúzódást a fején. Aztán ha ettől nem tért volna magához megidézem az éltető aurámat is, és finoman megpróbálom eszméletre paskolgatni. Amint nyitja a szemét, elhúzódok mielőtt lefejelne
/Görög/ Úgy tűnik volna mit megbeszélnünk... - tudatom vele - először elmondanám amit akarok. Kérlek hallgass meg anélkül, hogy megpróbálkoznál azzal amivel az előbb! - pillantok az asztalra készített ragasztószalagra.

/Görög/ De indulásnak azt hiszem ránk fér valami erősebb! - javaslom, és megfordulok, hogy a konyhába indulva kisebb poharakat osszak szét. A hűtőből elővéve az egyetlen üveg pistillate úzómat töltök mindenkinek egy-egy ujjnyit, miközben magyarázok Théának.
/Görög/ Visszatérve a beszélgetésünk elejére... Azért lehetsz itt, mert meghívtalak. S azért hívtalak meg, amit Eginán mondtál nekem. Mert az vagy, aki s bízom benned. S talán emlékszel, hogy mit mondtam neked a telefonba holmi sorsfordításról? Pont ezért kértem, hogy gyere el. Gondolom belátod, hogy van amit ennél jobban nem lehet kibontani egy telefonbeszélgetésben. Hogy nem mondtam el az igazat? Hogy hazudtam? Igen. S tudod, hogy manapság mi jár annak, aki elmondja az igazat? Kötelező pszichológus, szánakozó tekintetek, esetenként túlbuzgó egyházfik. Ezért most már óvatosabb vagyok, hogy kinek mennyit árulok el. Persze felróhatnád, hogy miért most, miért nem korábban. Ennek az az oka, hogy eddig fogva tartottak.
Aztán leteszek elé is egy poharat, akárcsak a többiek elé.
/Görög/ Kérsz? - tudakolom Amyntától gondoskodóan, hogy megitassam-e? Hiszen a bilincs akadályozza azért az önálló cselekvésben.
/Görög/ Most pedig hallgatlak! Fejtsd ki bővebben ami a szívedet nyomja! - adom át Théának a szót.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #403 Dátum: 2019. Március 27. 16:58:43 »


Görögország, Athén
1999. július 29. – 9. nap

Csütörtök – Dél felé




Az idő az emberek számára… az átkok melyeket a Házak kaptak nem nekik szólt, az embereket sújtották, így büntetve azokat, akik szeretik az embert. Azokat, akik elfelejtették és elhagyták őket… szinte majdnem mind. De itt és most látsz egyet, aki bármit megtenne érted, egy szó, több sem kellene! Nem kellenek neki évtizedek, nem kell más, csak egy édes szó, egyetlen egy bármi is legyen az. Te pedig a csendet választod, így tétován álldogál. Ennek folyománya a bilincs, és az, hogy nem tesz semmit. Nem kértél, nem parancsoltad meg neki, hogy mit tegyen, így most várakozóan néz rád, hogy mit szeretnél, mit kívánsz tőle.

S míg te egy új esélyt kaptál, egy másodikat, harmadikat? Addig a többiek is lassan visszatérnek az áhítat ösvényéről, hogy a tétovaság útjára lépjenek.  Nem úgy te, aki szavakat intéz fanatikus fiatal anyához, aki földöntúli örömmel fogadja a dicséretet nem is hallja ki belőle az apró feddést. Büszkén kihúzza magát és úgy néz a többiekre, hogy „Látjátok? Megtettem, amit kellett!”.

Látod, hogy a Hit ott lobog a tekintetében, de azt is tudod most már, hogy ez mire képes, ha valaki ellened és nem érted fordul hozzá. Szavaidra, javaslatodra azonnal reagál, látod, ahogy elernyed és nem robbanásra kész, hanem csak óvatosan néz Théa felé, aki még mindig eszméletlen. A szavaid Zoé-hoz is eljutnak, aki szintén lazít picit a szorításán, míg Cyrus még mindig a „beteggel” foglalkozik.

Cyrus /Görög/ Szép púpja van és nem kizárt agyrázkódást is kapott. Mindenképp ráfér az orvosi ellátás, úgy értem egy élőkkel foglalkozó orvosé, akinek megfelelő eszközök állnak rendelkezésére. – szerinte ez nem egy hétköznapi beütöttem és fáj, hanem annál komolyabb. Te pedig tudod egy ütés mire képes, éppen így halt meg egy ember miattad!

Zoé /Görög/ Nem is vagyok biztos abban, hogy tőle kell tartanunk. – jegyzi meg halkan, de tisztán érthetően, míg Amnyta csak lelkesen bólint, megértette – Petros tud erről? – rögtön másra gondol, nem önmagára – Igen, van. – mondja reflexszerűen, majd – De nem fogom megbilincselni. – közli határozottan, de engedi, hogy elvezesd mellőle a látványosan érted rajongót, aki – még mindig bilincsben – leül, ahogy kívántad

Közben Théa a kanapéra kerül hála az erőfeszítéseidnek, sőt, miután – talán pont a saját hitét – használva a testét ért traumát megszünteted, megrezdül, mocorogni kezd. Finom érintésekre előbb őszinte közeledéssel válaszol, majd amikor kinyílnak a pillák és megérti hol van és mi történt, azonnal felpattan – megszédül – majd haragosan néz rád. Nem mondd imát, a többieket, különösen Amyntát figyeli, majd elkezd kifelé hátrálni, végig úgy mint egy sarokba szorított állat. Végül a szavak nem állítják meg és ő sem mondd semmit, csak távozna sietve, még a gitárját is itt felejtve.

A többiek nem állították meg, mit is tehetnének? Maguk sem tudják, azt sem, hogy nekik mit kéne tenniük. Így a szíverősítő mindenkire ráfér, el is fogadják és elfogyasztják egyetlen hajtással. Még Zoé is úgy tűnik, hogy így tesz, emeli is ajkaihoz az italt, aztán valami megállítja. Lepillant a pohárra, majd rád, végül picit talán dacosan, de leteszi, nem iszik bele.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #404 Dátum: 2019. Március 28. 18:39:24 »
Enethiel

A kapcsolatom Amyntával szokatlan irányt vett. Szó szerint is Hittel töltött el, s  megerősítette az én hitemet is az emberekben. Jólesően borzongató látni, tudni, hogy bármit megtenne a kedvemért. Hízeleg az egómnak - nem is kicsit! S pont ugyanezért az én felelősségem is óriási ebben az esetben. Hogy ne kérjek olyat, ne vegyem rá olyasmire amit később megbánhat, vagy nem szeretne. Csakhogy még gyakorlatlan vagyok abban, hogy megfelelő útmutatással lássam el őt vagy bárki mást! Ám a jelek szerint el kell kezdenem! Másfelől hálás is lehetek és vagyok is neki - mert nélküle lehet, hogy nem lehetnék már itt. De úgy veszem észre hogy most csak a dicséretet hallotta meg, az intést nem annyira. Szerencsére a többiek egy kissé jobban érzik az árnyalatokat - s időlegesen lenyugodtak kissé a kedélyek.
Cyrus diagnózisa aggodalommal tölt el, mert nem szeretném ha Théával olyasmi történne, amit nem tudok már helyrehozni. Ráadásul az Amyntára is olyan hatást gyakorolna, amit egyáltalán nem kívánok neki.


Zoé megjegyzésére felpillantok rá Théa mellől. Valahol igaza van, és emiatt nem is lehet hibáztatni. De nem rovom fel neki. Helyette:
/Görög/ Petrossal kicsit komplikált a helyzet - tudatom vele - Tudja, csak nem hiszi el, mert csak mondtam, de nem bizonyítottam neki. Mert szerintem nincs jogom ráerőltetni, hogy miben kell hinnie. S mert nem tudom, hogy kiből mit váltok ki - válaszolom - Thyrával pedig még zavarosabb a dolog. De ha már itt tartunk - szeretném, ha nem mondanátok el ezt másnak, mert előbb-utóbb valaki valóban kicsinál engem - és utálok vásári látványosság lenni - kérem őket, hogy maradjanak köztünk az utóbbi pár perc  eseményei

Amikor Zoé közli, hogy Théát nem fogja megbilincselni csak felsóhajtok. Remélem tudja, hogy ebben az esetben neki kell megvédenie, ha mégis csalódnunk kell Théa reakciójában. Amyntában viszont nem kell - ő legalább szépen azt teszi amit szeretnék. Így amikor lecsüccsen, ösztönösen megcirógatom az arcát.
Théa is ígéretesének tűnik, amíg nem tér magához. De már azt is a békülés jelének tartom, hogy nem támad rám ész nélkül, miután ismét ura önmagának. Kissé aggódva pillantok rá, amikor felpattanása után látszólag megszédül.

/Görög/ Hogy van a fejed? - kérdezem, feltehetőleg hiába. Nagyon úgy tűnik, hogy nem bízik a többiekben sem - amit az előbbi atrocitás fényében nem is csodálok. Igaz, a kialakult helyzet nem kis részben az ő aktív részvételével vált ilyenné. Most már talán ő is tudja, hogy az emberek képesek teljesen megváltozni, ha megpillantanak egy Elohimot.
Bár mondhatok neki bármit - úgy tűnik, hogy a bizalmatlanság és a harag nagy úr. Nem is próbálom meg tevőlegesen megállítani. Csak mikor már majdnem az ajtónál van, mindössze pár szóval búcsúzok tőle

/Görög/ Tudd, hogy nem haragszom. S ha később mégis hajlandó vagy beszélni velem, itt megtalálsz!
Utólag tűnik fel, hogy a gitár itt maradt. Pedig ez olyan tárgynak tűnik, amiről nem szívesen mondana le. Majd később eldöntöm, hogy adom vissza - ám most sokkal égetőbb teendőm is van! Nem sokkal később miután Amyntát megitattam, feltűnik,hogy Zoé nem csak hezitál, hanem nem is iszik bele. Amynta üres poharát leteszem a dohányzó asztalra
/Görög/ Szolgálat... - esik le - elismerésem az elvhűségedhez, hogy még ilyen körülmények közt sem teszel kivételt! - dicsérem meg - Így neked legfeljebb a teát tudom felajánlani - mondom neki elnézést kérő hangon.
/Görög/ Sajnos nem tudom, hogy mennyire sietsz, vagy hogy volt-e valami  konkrét oka a látogatásodnak, vagy baráti gesztusnak szántad - de jó lenne, ha volna még öt perced, hogy kicsit átbeszéljük ezt az egészet! - mondom Zoénak - Biztos tele vagytok kérdésekkel, s az is biztos, hogy még többször le kell majd ülnünk - mert pár perc nem lesz elég mindenre - aztán az ajtóhoz sétálok, és becsukom, majd a többiek felé fordulok
/Görög/ Rendben, akkor kérdezzetek! Szándékomban is áll válaszolni mindenre - még arra is, amit esetleg nem kérdeztek - aztán ismét Zoé fele fordulok
/Görög/ Ha gondolod megbilincselhetsz engem is, amennyiben szerinted az növeli a biztonságérzetet - utalok arra, hogy pár perce még engem tartott veszélyesnek. Mindezt annak ellenére, hogy eddig egyszer sem próbáltam meg nekik ártani.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"