Szerző Téma: Jayr "Enethiel" Eisenberg  (Megtekintve 19344 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #15 Dátum: 2015. Július 12. 17:05:05 »
Enethiel

<Majd ha lesz egy nyugodtabb pillantatom,  kell keresnem egy teológust, papot, vagy apácát, hogy a segítségével rábukkanhassak az igazság azon szeletére, mely a Házak és Bűnök közti összefüggéseit rejti> – határozom el magamban <Nem lesz egyszerű, hisz annyi mindenre nem emlékszem, s ki tudja, hogy mi minden fog előbukkanni a feledés homályából? ::)> teszem fel magamnak a kérdést, melyre senki nem tudja a választ. Ahogy arra sem, hogy mennyi ideig voltunk száműzetve. Hisz az emberek naptáraiból is legalább annyi van, ahány nyelvet beszélnek, s mindegyik máshonnan számolja az idők kezdetét. De számomra talán nem is fontos, hogy négyezer ötszáz, vagy hatezer év telt el. Az számít, hogy mi vesz körül, mihez kell alkalmazkodnom - nem pedig az, hogy mi van a ki tudja hanyadik naptár lapjára festve...
Ahogy a régi ideák szavatossága sem járt le, mint holmi olcsó konzervé. Bár a múló idő megpróbál rajtuk fogást találni, de hiába – legfeljebb csak nemesedik az idő haladtával. Ami pedig engem illet, csak remélni tudom, hogy az idő jót tett nekem is...
Bár azt még mindig nem tanultam meg teljes mértékben elfogadni, hogy vannak dolgok, melyeket nem tudok befolyásolni, amik ereje előtt csak a karomat tudom széttárni. Pedig ezt a leckét minél előbb magamévá kéne tennem, még ha ellenkezik is a természetemmel.

Morana... Ki lehetett? Vétettem volna ellene? Vagy ő lett volna az első, akin nem tudtam segíteni? Bárhogy legyen is, úgy sejtem, hogy nem túl vidám a története, legfeljebb példa értékű. Nekem is úgy kéne megbékélnem magammal, ahogy ő tette? Az biztos, hogy felőrlöm magam, ha sokáig nem sikerül kiegyeznem magammal, és helyzetemmel...

Camael... az ő kisugárzása régebben biztos, hogy segített volna rajtam. Ám ma? Ki tudja, hogy hol van? Mi lett vele? Mennyire változott meg az idők folyamán? Az esély, hogy találkozok vele, majdnem nulla, és nem is biztos, hogy szerencsés volna. Jobb, ha úgy veszem – nem számíthatok a segítségére – ezt egyedül kell megoldanom.

A puszira hálásan elmosolyodom, még ha a magyarázatot kis ideig nem is tudom hova rakni. Aztán ráeszmélek, hogy miről is beszélnek a lányok. Így mindössze egy nem túl meggyőző
-Aha... - hagyja el a számat

Cassia válaszára vigyorgok
-Most tiltakozik. De majd nézd meg, hogy ha bekötötték a fejét, és papucsot tettek a lábára, azt fogja mondani, hogy régebben nem is gondolta volna, hogy mennyire hiányoznának neki... ;D

Kallidora felvetése, hogy miben is segít a bogyószedés, nem maradhat válasz nélkül
-Hát, majd biztos megtudom  ;) Ám ha mondjuk gumibogyót kell szedni, ami a gumiszobában nő - abból lehet gumibogyó szörpöt csinálni... - kacsintok rá

A pár pillanatnyi lopott boldogság megnyugvással és örömmel tölt el. Segít elfeledkezni a problémákról, felszabadítani a nyomasztó gondok alól. Mint egy hűsítő korty a sivatagban – felfrissít és új erőt ad, melyre a folytatáshoz nagy szükségem van.

A monológom nagyjából úgy alakul, ahogy terveztem, és Sybil kérdése igencsak praktikus – de remélhetőleg a későbbiek folyamán nem lesz oly fontos, mint amilyennek most látszik.

-A válasz összetettebb, mint amilyennek tűnik. Ha lehet, a most következők maradjanak a családon belül – kérem tőlük.
-Enethiel a nevem, és az Asharuk egyike vagyok. Bár feltételezhetőleg ez semmit sem mond nektek - válaszolom.
-Ha feltétlenül definiálnom kéne magamat, akkor „a test nélküli tiszta szellemi lény” igen találó lenne, de félrevezető. Az egyházak marketingje elég erős, és ráadásul pontatlan – még a lényeges részekkel kapcsolatban is – ugyanis a szerkesztésbe nem szólhattunk bele. Ha többre vagytok kíváncsiak, állok elébe – de néhány dolog biztos, hogy a jelenleginél is megrázóbb lehet a hitetekre vagy világképetekre. Node ha nektek egyszerűbb, hívjatok Jayrnak továbbra is  ::) – javaslom.
Sybil kijelentésére meglepetten hátradőlök a kanapén.
-Már reggeliztem, de köszönöm biztos szükség lesz rá – hiszen még meg kell látogatnom Karlékat is – válaszolom neki. Aztán ahogy távozik, Cassiára nézek
-Látom, ez most ledöbbentett – mosolyodom el -Nem is tudom, hogy melyik a rosszabb  :-\ Az, hogy te flúgosnak nézel, vagy az, hogy Sybil mintha fontolóra venné, hogy higgyen nekem  ::) Úgy érzem, lesz még egy-két nehéz beszélgetésünk...
Isidora kérdése olyasmit feszeget, ami messzire vezet, és kellemetlen érzéseket idéz.
-Igen, jártam ott – de csak átutazóban <még ha évezredekig is tartott az a kényszerű vendégség> mondom neki csendesen -S nem, nem vagyok hős. A hős az, aki küzd azokért, akik rászorulnak a segítségére, és győz a végén. Én nem győztem. Elbuktam – sóhajtok fel -De most újra nekiveselkedem! - ígérem nekik, s magamnak is. Cassia magyarázatára csak bólintok – a helyzet Jayr szavaival élve kezd „olyan izé” lenni, és biztos volna mit megvitatnia Sybillel.
Isidora következő kérdésére legalább egyszerű, egyértelmű a válasz
-Senkit nem tudtam megmenteni  :( Magamat sem egészen. Talán majd később... - töprengek el. A lánykák kérdései egyszerűek, de mégis más megvilágításba helyezik dolgokat. Segítenek megérteni magam, ha megpróbálok rájuk válaszokat adni.
A kanapén ülve várom, hogy Sybil és Cassia túlesvén az első döbbeneten, újra bevegye a nappalit a kérdéseikkel.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #16 Dátum: 2015. Július 22. 19:52:05 »
Görögország, Athén
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Reggel, kora délelőtt



Tervek. Elhatározások, melyek egyenlőre még a megvalósításra várnak. Egykor az időnek nem volt jelentősége, de napjainkra az embereket szinte teljesen behatárolja oly túlhajszolt életre kárhoztatva őket, mely egyre gyorsabban őrli fel őket: ez a Rohanó világ.

Az idő, most már mindent irányít. Nincs belőle elég és különféle módokon mérik, hogy elveszítsék még az utolsó reményfoszlányokat is, hogy kiszabaduljanak a szorításából. Nem úgy Enethiel, aki úgy dönt az idő nem definiálja őt. Nem számít kettő vagy öt esetleg több ezer év telt el...

Alkalmazkodás, a Rabisuk sajátja. Ugyanakkor az emberek is megtanulhatták, ha ily sok ideig kitartottak az Elohimok nélkül. Vagy... a Teremtőhöz hűek még itt lennének valahol? Ez a kérdés elég kellemetlen lehet, mert bár nem fedted fel nyilvánosan a kiléted...

Az emberek és a régi értékek megváltozni látszanak. Jayr emlékei egy teljesen más világot mutatnak, olyat, amiben pénz a vallás. Kevesek követik a régi értékeket, de nem tudod, hogy ezek a régiek visszanyúlnak e Lázadás és Háború idejére. Nem tudod, de úgy vélheted, hogy nem...

Meghatározott feladatra teremtettél, sosem voltál hatással ennél többre. Lehetséges, hogy Jayr öröksége ez, az ember aki örökké elégedetlen, aki mindig többre vágyik, mint amije van. Jayr is többet szeretett volna, mint a lehetőségei engedték, ugyanakkor annyi kötelék fűzte bilincsbe, hogy nem is tudta volna levetni e béklyókat.

Nevek... két név a múltból, Enethieléből. Az első szomorú, de mégis megnyugtató. Ellentétes és mégis... békés. Akárki is volt ő, közeli ismerősnek, talán barátnak vagy... de többet nem fed fel a múlt, az a szürke köd folyamatosan ott gomolyog az emlékeid körül megtagadva tőled a képeket. Lehet, hogy van módja annak ez megváltozzon, csak/de rá kell lelni.

A második név Jayr szóhasználatával szenvedélyes, érzéki és... buja? Nehézkes értelmezni olyan gondolatokat és érzéseket, melyeket azelőtt nem birtokoltál, nem éreztél és nem így nem is ismerhettél meg. E börtön, az élet amit elvettél, aminek testében raboskodsz vagy épp vendégeskedsz... teszi mindezt lehetővé.

Melyikük mennyit változott? Ha kiszabadultak, ha találtak maguknak egy testet - kellett e nekik? - akkor lehet ugyanazt élik át, mint te. Ugyanakkor nem tudod, hogy az Abyss milyen mélyen rágta bele magát az Esszenciájukba. Lehet, hogy nem értenek egyet a nézeteiddel, de az is lehet, hogy már tettek érte. Egy módon derülhet ki...

(Cassia) Petros... - picit tűnődik, majd apró vállvonás apró mosollyal - Ő Petros. - ezzel pedig elmondta amit te is tudsz, amit tulajdonképpen bárki aki kellően ismeri őt
(Kallidora) Szeretem a gumibogyó szörpöt! Isidora is szereti - aki egyetértően és lelkesen bólogat
(Isidora) De nem gumiszobában nő! - javít ki téged
(Kallidora) Hanem az erdőben! - világosít fel

A monológ idejére teljes a csend, mindenki élénken-félénken, kíváncsian-meglepődve figyel, de aztán  a felnőtteket is megelőzve a két apróság ad hangot mindazon dolognak, amik igazán érdekesnek tűnnek. Valahogy úgy véled, hogy ők ezt egy játéknak, kalandnak vagy tetszetős mesének vélik.

(Isidora & Kallidora) Titok! Számíthatsz ránk! - mondják egyszerre, majd a neved említésénél izgatottan kérdeznek vissza összhangban - Enethiel? - aminek hatására úgy érzed, mintha többen kiabáltak volna a füledbe. Nem, nem a füledbe, hanem hozzád, a Bukotthoz. Úgy hallod a neved, mintha távoli visszhang követné, igaz csak egyszer
(Isidora) Mi az a saru? - értenek félre kissé
(Kallidora) Az olyan amit a lábadra teszel! - világosítja fel testvérkéjét
(Isidora) AKkor biztos olyan papucs ami Petros bácsi lábára kerül! - vonja a következtetést
(Kallidora) S Hádész bácsi veled is olyan morcos volt? - pislog izgatottan
(Isidora) Láttad Pek-et és Pánikot? - gyermeki, őszinte kíváncsiság
(Kallidora) Találkoztál Perszefonéval? - ábrándos tekintet
(Isidora) De Jayr bácsi te is hős vagy! Elfogod a rossz embereket és bezárod őket! - kijelentés, melyben ott rejtőzik a feltétlen bizalom
(Kallidora) A test nélküli szellemi lény az a... - éles kanyarral tér vissza a kezdetekhez és...
(Isidora & Kallidora) lélek! - vágják rá, és összemosolyognak

Ha eddig nem is, most már teljesen biztos vagy benne, hogy a korábbi lehetőség egyre inkább igaznak tűnik. A gyerekeket magával ragadta ez az izgalmas történet, de nem több számukra, mint egy kalandos mese. Cassia továbbra is aggódva néz, mely egyre élesebben rajzolódik ki az arcán.

Sybil... drága jó nagyanyád, aki anyád helyett is az volt, pedig kőszobrokat idéző arccal figyel téged. Nem tudod mit érezhet vagy mire gondolhat, de valahogy még is arra gondolsz, hogy épp most írtad alá, hogy támogassa a kórházi kezelésed.

A felnőttek tehát nem jutnak szóhoz, de valószínűleg ha lenne rá lehetőségük akkor se tudná egyikük se, hogy mit is mondjon. Az egyetlen igazi reakció talán a Második Esély, a döntés, hogy nem adod fel, hanem megint megpróbálod kifejezése. Itt mintha pillanatra elbizonytalanodtak volna, de az is lehet, hogy csak te szeretted volna ha így van...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #17 Dátum: 2015. Július 26. 20:26:23 »
Enethiel

A Rohanó világ – ez volt az, amely emlékeztet arra, hogy Jayr is az idő foglya volt. Erről tanúskodik az ágyam melletti ébresztőóra, és a mobiltelefon is, melyen rendszeresen megtekintette annak múlását. A mai nap viszont kicsit más. Ma nem olyan fontos a homokszemek pergése – a betegszabadság alatt hirtelen több idő jut mindenre. Mindarra, amiket/akiket ő is fontosnak tartott.
Vajon a Teremtőhöz hű Elohimok hova tűntek? ::) Eddig nem sokat láttam ebből a megváltozott világból, de úgy vélem – számuk erőteljesen megfogyatkozott. Hogy ez az Idő vagy a Teremtő műve-e, arra még nem tudom a választ, de az utóbbi lehetőségen sem hökkennék meg túlságosan. Ha például az oszd meg és uralkodj elvén a Teremtő először legyőzte a bukottakat, aztán a megfogyatkozott, hozzá hűséges Elohimokat is a semmibe taszította volna, és ezzel magára hagyta az embereket. Ám ha tévedek, és óvatlanná válok, annak súlyos következményei lehetnek. Felfigyelhetnek rám, és ha szerencsés vagyok, akkor csak az Abyss mélyére toloncolnak vissza.


A régi értékek... még ezek is újnak tűnnek. A megértést elősegíthetné, ha elolvasnám azt a pár könyvet, mely ezeket hordozza – a Bibliát, a Koránt, vagy a Védákat. Nagy igazságokat nem várok tőlük, de talán elárulják, hogy az emberek mire, vagy hogyan is emlékeznek a régmúlt eseményeiből.

Elégedetlenség... ez hajtja az embereket. Ahogy Jayrt is. Hogy jobb, több legyen. A Legyen. Legyen kocsim! Legyen házam! Legyen pénzem! Legyen befolyásom! Legyen... ha valaki nem figyel oda máris a Legyen szolgájává válik, miközben próbálja kielégíteni azt, és felemészti magát. A Legyen legnagyobb ellenfele az elégedettség és mértéktartás - melyre törekedni kell, és akkor egyensúlyt teremtve megbékélhetünk magunkkal, akárcsak Morana...
A név ismeretlen-ismerős. A tudás rég elhamvadt, csak az érzelmek távoli visszhangja ad támpontot. A neve békés ellentétet sugall...

<Barát? Vagy olyan, mintha békésen kiegészítené hiányosságaimat, és vele alkotnék tökéletes egészet? Mint a nappal és éjszaka váltakozása. Ki tudja..? >
Amíg a régi benyomások azt sugallják,hogy Morana nagy segítség lehetne,  addig Camael Jayr értékelése szerint sokkal kiszámíthatatlanabb szövetséges, esetleg ellenfél lehet – akit csak felkészülten javasolt felkutatni. Hisz ki tudja, mennyire formálta át őket az Abyss? Majd  idővel kiderül...

Amikor Kallidora megemlíti, hogy szeretik a gumibogyó szörpöt
-No és hol ittatok belőle, hogy tudjátok, milyen íze van? - érdeklődöm tőlük mosolyogva – bár feltehetőleg Cassia vásárolhatott valamilyen erdei szörpöt nekik. Amint viszont a lánykák rákérdeznek a nevemre, az furcsa zöngéjű visszhangot vet. Megdörzsölöm a fülem, mintha víz ment volna bele
-Ha rólam beszéltek, a ti csilingelő hangotokat még otthon is meghallanám! - nevetek rájuk, aztán  vigyorogva hallgatom, hogy Petros és a papucs egy kontexusba került. <Mit fog hozzá szólni!  :D>
A kérdések özönére csak rázom a fejem
-Nem, szerintem nem találkoztam egyikükkel sem, mivel csak átrohantam Hádész birodalmán. Nem álltam meg nézelődni, mivel a vihar ott is tombolt – válaszolom érzésem szerint diplomatikusan. Arra a felvetésre, hogy hős lennék, csak megadóan felemelem a kezeimet – feltehetőleg nem ma fogok vitát nyerni velük szemen. Amikor a lélekkel definiálják a leírásomat, megsimogatom a fejecskéjüket
-Legyen. Szép megfejtés! - dőlök hátra. Nem igazán akarom tovább bonyolítani a helyzetet további „szőrszálhasogató” magyarázkodással. Cassiára, majd Sybilre nézek.
-Látom, kezd kissé kényelmetlenné válni ez a helyzet... - kezdek bele.
-Nem igazán tudjátok, hogy mit is kezdjetek a dologgal, de az aggodalmat - azt látom. Fordított esetben én is ki lennék bukva. Ezért megígérem – ha nem muszáj, többet nem fogom ilyesmivel borzolni a kedélyeiteket – állok fel.
-De most még átmegyek Karlékhoz, aztán Thyra és Petros kerül sorra – és nekik is elmondom ugyanezt. Másokkal viszont nem szándékozom megosztani ezt a történetet, és megpróbálom úgy folytatni, mint a baleset előtt - jelentem ki.
-Kikísértek az ajtóig? ::) - kérdezem, és elbúcsúzom a lányoktól, aztán Cassiától, végül Sybiltől. Felöltözöm, aztán újra nekivágok a pocsolyákkal tarkított utcáknak, és Karlék fele veszem az irányt.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #18 Dátum: 2015. Július 31. 14:20:44 »
Görögország, Athén
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Reggel, kora délelőtt



A kérdés az, hogy az Elohimok eltűntek e! Hiszen az emlékeid oly homályosak, a tested hátrahagyott emlékei annyi mindent elrejtenek, hogy talán a válasz erre a kérdésre szintén ott lapul valahol. De az is lehet, hogy ehhez nem szükségesek az emlékek vagy éppen azok zavarnának csak össze. Esetleg valami egészen más… valami kell a tudáshoz, melyre áhítozol.

Eljátszol a gondolattal, hogy esetleg megfogyatkoztak, hogy kevesekké váltak a Teremtő akaratából. Elég kevesen lettek, hogy ne Lázadjanak ismét… vagy épp őket is bezárta? Ilyet tett volna a vén Kaporszakállú – ahogy valahol hallottad egyszer – vagy még valami ennél is borzalmasabbat… Igaz Nevüket törölte volna el?

Sötét gondolataidon nem segít az sem, hogy emberek tekintetének oly kereszttüzében vagy, melyben az aggodalom, a kétségek és félelem lángja lobban. Hiába minden vidám pillanat, szó-szavak melyek űznék e komor perceket, a tény, hogy mi hangzott el, már túl van azon, hogy… megmásíthatatlanul kinyilatkoztatott. Véglegesen.

A két gondolat vadul kergeti egymást, most épp a saját félelmeid hadakoznak, hogy pillanatnyi időre felszínre bukkanjanak: nem kívánsz visszamenni az Abyssba. Soha többet! Bármit megteszel, hogy elkerüld azt a helyet aminek puszta említése is elég, hogy lúdbőrözz, hogy az Esszenciádig marjon a rettegés… a félelem, melyet azelőtt sosem éreztél.

Az elmúlás mindent és mindenkit fenyeget. Téged még a tetteid következményei is, az újabb büntetés, mely nem ad több esélyt. Kétled, hogy lenne Harmadik… a világ ugyan az esélyekről szól, de azok egyszeriek és csak nagyon ritkán adnak másodikat… talán azzal, hogy visszatértél ez változni fog…

Elégedetlenség. A Legyen ereje, mely magával rántotta az emberiséget. Az emberiséget, melynek most már félig-meddig Jayr  ’Enethiel’ Eisenberg is a része. Milyen jövő várhat rá, vajon áldozatául esik e ennek a hihetetlen erőnek vagy képes felülemelkedni rajta és a gondolatok, mint a mértéktartás nem csak egy üres frázis lesz?

(Kallidora) Gumibogyószörp íze van! – jelenti ki úgy, szinte érzed mögötte azt: „te butus”
(Isidora) Anyu hozott nekünk! – árulja el
(Kallidora) De egyszerre csak keveset ihatunk, mert nincs sok gumibogyó! – bosszankodik kissé
(Isidora) Szerencsére van még más szörp is! – bár az nem olyan jó, mint a gumibogyó féle
(Kallidora) Tényleg? Tényleg meghallanád? – érdeklődik izgatottan

*itt valamit egymás között susmorognak, kuncogás a vége, majd*

(Isidora) Perszefoné az Alvilág Királynője! – jelenti ki felemelt ujjacskával
(Kallidora) Hádész bácsi meg a saruja! – fitogtatja frissen szerzett tudását
(Isidora) Nagy vihar volt? – érdeklődik együtt érzően
(Kallidora) Nagyon megáztál? – kérdezi nem kevésbé aggódva

Aztán a csend. A kényelmetlen fajta. Az, amelyikben még a gyerekek is megérzik, hogy valami eltér a megszokottól, hogy nincs minden rendben. Azt, melyben a felnőttek nem mosolyognak, ahol anyu furcsa pofit vág és a nagyi nem kínál süteményt. Óvatosan néz körül a két apróság, kíváncsiságukba némi ijedtség kezd vegyülni…

(Cassia) Igen. Ez volt ma az egyik legjobb dolog amit mondhattál – bólint is rá megerősítésképpen – és a helyedben senki másnak nem mesélnék ilyen… efféle… hasonlót se! – mint egy kérve, ne legyél ennél is bolondabb
(Sybil) Ne felejtsd itt az ételt fiam! – szól rád, emlékeztet

Egyedül ő kísér ki, Cassia a gyerekeket öleli át, simogatja a buksijukat és kioszt egy-egy puszit miközben olyasmiről beszélgetnek… amit te már nem hallasz. Sybil meglepően csendes, de tekintete egy másodpercre sem szakad el a férfitől akit felnevelt. Még akkor is a tarkódon érzed a tekintetének súlyát, amikor már egy zárt ajtó választ el titeket…

Az eső, a vihar maga enyhülni kezdett. Délelőttbe hajló idő egyre barátságosabbá kezd változni, olyasfélébe, mely délutánra, de talán estére akár még szép is lehet! Az út nagy részét már megtetted Karl-ékhoz, mikor a pillantásod egy olyan szőke hajzuhatagra esik, amit félvakon is azonnal felismersz…

Mégsem ő, hanem a társa az aki felkelti az érdeklődéseset. Szépsége hasonlatos a gondolataidat kitöltő fiatal nőéhez, de a kisugárzása oly intenzív, hogy minden férfi figyelmét megragadja. A lángok táncát idéző dús hajzuhatag – akár egy lobogó víz… tűzesés – hullik alá, hogy színében egyre sötétebb legyen, mígnem eléri a feketét. Az arca igényesen faragott márványszobrokét idézi, melyben zöldes-kék – sajátos belső izzású – ékköveket helyeztek.

Míg a „barátnőd” léptei energikusak, addig eme ismeretlennek kimért, kecses és könnyed akár igazi ragadozóé. Thyra fiatalosan sportos öltözetet visel, addig a mellette lépdelő nő egy elegáns, csak kissé sportos, de némiképp kihívó fehér nadrágkosztümöt egy, a szemeit kiemelő zöld toppal, melyhez egy kényelmesnek látszó szandált választott lábbelinek.

Úgy sétálnak egymás mellett, mintha régi barátok lennének, de egészen biztos vagy benne, hogy azt a vörös-hajú démont nem láttad még sehol korábban. Mármint Jayr… akármiről csacsognak, nagy lehet az egyetértés, mert állandó mosoly és halk nevetés látszik-hallatszik a kettős felől, kik közül ha valamelyik észre is vett, nem adta tanújelét.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #19 Dátum: 2015. Augusztus 07. 19:56:02 »
Enethiel

A Teremtőhöz hű Elohimokkal, nem szeretnék találkozni, de nélkülük sem tudom elképzelni ezt a világot. Ez a furcsa kettősség - sem velük, sem nélkülük - rányomja bélyegét szinte mindenre velük kapcsolatban. A múlton való merengés és a kétely, mely bennem is gyökeret vert, visszaköszön családom tekintetében – s akárcsak nekik, nekem sem könnyű megszabadulni tőle. De míg ők a pillanatnyi helyzettől és a szavaim nyomán felbukkanó lehetőségektől tartanak - én pontosan tudom, hogy mi az, amitől valóban tartanom kell, és görcsbe is rántja a gyomromat akárhányszor eszembe jut. Ahogy most is – a kanapén ülve szinte érzem, hogy nem vagyok biztonságban, menekülnöm kell! De azt már megtanultam – az Abyss elől nem lehet elbújni... Még szerencse, hogy ülök, mert futólag megszédülök, ahogy néhány vele kapcsolatos érzés az előtérbe tolakodik. Kegyetlen átok, hogy a legrosszabb emlékek megmaradtak, míg a többi a bizonytalanság homályába vész. Akárcsak a jövő, melyben a változás garantált. Ha előre tekintek benne, számtalan lehetőség, út bontakozik ki előttem, mint egy fa ágai. Most még mind az enyém – de döntéseim sorozata végül csak egyet fog megtartani. A döntéseké, melyeket az elégedetlenség ha nem vigyázok apránként  félrevezet, és eredeti célomtól egyre távolabb vezérel.

-S az az íz mire hasonlít? - kérdezem kíváncsian – Olyan, mint a pattogós gumilabdáé? :P - teszem fel a következő kérdést a gumibogyó szörppel kapcsolatban. Arra a kérdésükre, hogy tényleg meghallanám-e őket, csak talányosan mosolygok. Hisz a választ én sem ismerem. Isidora magyarázatára bólintok, hogy megértettem, ám Hádész és a papucs felemlegetése már elvigyorodom. Hogy fognak majd nézni a felnőttek, ha mindezt legközelebb is ilyen komoly arccal adják elő! A vihar említésére viszont elkomorodom – az emléke még most is túl borzongató.
-Rendkívüli ereje volt. Még azokat a falak is beleremegtek, melyeknek semmi sem árthat. Akár egy forgószél, mely végigsöpör a tájon, és mindent megváltoztat. De már vége – válaszolom, és remélem, hogy így is van.

A csend, amely most beszédesebb minden szónál, láthatóan rátelepszik a szobára. A két lányka is megérzi, hogy ez milyen faja...
-Anyutok és Sybil meglepődött a mai látogatásomon – mondom nekik, hogy megtörjem a csendet, és hogy ne mélyüljön el ennél jobban. Kicsivel később Cassia kérésére bólintok – Ez tökéletes végszó! -Válaszolom, miközben állok fel. Sybil figyelmeztetésére futó mosolyra húzom a szám, és az összekészített pakkot magamhoz veszem.
-Köszönöm, így már biztos nem fogom! - Egy-egy puszival búcsúzom a lányoktól és Cassiától.

Az ajtóhoz kifele menet fürkész tekintettel nézek Sybilre.
-Köszönöm az útravalót, és miattam ne aggódj! De te jól vagy a körülményekhez képest? - kérdezem aggódva, mert legkevésbé az hiányzik nekem, hogy szívrohamot kapjon miattam, miután távoztam. Aztán elbúcsúzom tőle is, és szomorú-megkönnyebbülten elindulok Karlék fele.

Lassan lépdelek a vízfoltokkal tarkított járdán, és azon merengek, hogy bár megtettem az első lépést - nem örömmel, hanem komor megnyugvással tölt el. Hiába, nem szeretek aggodalmat kelteni az emberekben. Pláne nem azokban, akik oly közel állnak Jayrhoz – pontosabban immár hozzám – javítom ki magam. Az, hogy észreveszem Thyrát, egyből kizökkent a gondolatmenetemből. Arcomon vidám mosoly árnyéka suhan át, ahogy futólag szemrevételezem, de aztán a mellette sétáló nő az, aki egyből el is vonja róla a figyelmem <Oda kell mennem!> Szívem nagyot dobban, és megtorpanva próbálok betelni a látvánnyal. Olyan érzések rohannak le, és kavarognak bennem, amelyek szinte teljességgel ismeretlenek voltak eddig előttem - mint a vágy, ami hajtana előre, de mégis megbénít. Meglepődve, és kissé ijedten állok nem várt reakcióm előtt, hisz ez a fajta tapasztalás eddig nem adatott meg. S minél tovább figyelem őket, annál inkább kezdem elveszteni határozottságomat. Hiszen olyan sok a bizonytalan tényező! Nem tudom pontosan, hogy Thyrával milyen a kapcsolatom. Hogy miről beszélgettünk mostanában telefonon. Hogy ki az ott mellette? Hogy fogadnák a felbukkanásomat? Egyáltalán örülnének-e nekem? Hisz olyan jól elvannak... Volna-e rám idejük? S a hiányos emlékek miatti csetlés-botlásom milyen benyomást tenne arra a nőre? Kavargó érzésekkel, és nem különben zaklatott gondolatokkal küszködve állok egy helyben, és nézek utánuk amíg szem elől nem tévesztem őket. Utána tudom csak összeszedni  magam, és a házfalnak dőlve próbálom meg rendezni gondolataimat. Legszívesebben utánuk futnék, de sejtem – még nem készültem fel egy ilyen találkozásra. Végül döntésre jutok – és folytatom az utam Karlék fele. Pár perc múlva csak rászánom magam a cselekvésre, és a telefonomat előhúzva üzenetet küldök Thyrának
Szia! Ha majd ráérsz, keress - van valami, amit mindenképp meg kellene beszélnünk négyszemközt. Mondjuk este? És ki az a dögös vörös veled? Jayr
Bár egyszerűnek tűnik elküldeni egy ilyen üzenetet, de mégsem az – ki tudja hogy mit gondol majd, ha olvassa? Végül séta közben csak rászánom magam, és megnyomom a küldés gombot, mely nagy megkönnyebbülést hoz. Hisz döntést hoztam, és innentől a válaszig nem rajtam múlnak a dolgok...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #20 Dátum: 2015. Augusztus 09. 10:00:24 »
Görögország, Athén
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Reggel, kora délelőtt



Se velük se nélkülük. E mondat, maga a gondolat érzete ugyanúgy kapcsolódik Jayr-hoz is, mint hozzád, csak éppen ő ezt a „gyengébb” és „szebbik” nemmel kapcsolatban emlegette olykor. Az, hogy akadt e kivétel és éppen most találkoztál e vele, abban egyáltalán nem vagy biztos. Az is csak sejtés, hogy a családban élő kisebb nagyobb hölgyek ellenben nem tartoznak e kijelentés alá.

Azt is meg kell tapasztalnod, hogy bár az Abyss mérge bármikor képes beléd marni, megörökölted a kétely egy más formáját, melyben az emberiségnek ki tudja mióta van része. Egykor – úgy rémlik – nem volt ilyen. A feltétlen bizalom és hit oly magabiztosságot és biztonságérzetet adott nekik, hogy nem tűnődtek azon, hogy mit hoz majd a holnap.

Azon gondolatod, hogy miattad aggódnak, talán újra a régi idők érzelmeinek fakó árnyalatát viselő köpenyét teríti rád. Emlékszel, hogy volt egy nő… mármint egy Elohim aki nőies vonásokat viselt, egy… egy… hát ő, aki nyíltan mutatkozott az emberek között! A legtöbbekben erősebb volt a parancs, nem merték követni őt ily nyíltan.

Számodra egyetlen lehetőség létezik, hogy elkerüld azt, hogy visszakerülj a Poklok Poklába, a Mélységbe: Jayr teste. Egy kis börtön, a szabadságban. Hiszen így kettős érzetek és tapasztalatok adta lehetőségeken túl az is nyilvánvaló, hogy nem vagy önmagad. Legalábbis mindaz ami te lennél, most egy emberben, annak testében rejtezik.

Kegyetlen emlék… vagy csak évezredek, illetve időtlen idők – hisz neked nem számít mennyi (ez igaz is lehet, hisz egy nap is sok ott) telt el – de az biztos, hogy ez a legerősebb! Illetve még egy dolog, egy nagyon halk suttogás, ami azt mondja: „szabadíts ki!”. Ahogy felbukkant úgy süllyed vissza a többi közé, de már most tudod, hogy nem marad ott örökké.

(Isidora) Gumibogyóra! – vonja össze a tekintetét, láthatóan nem érti
(Kallidora) Labdát nem iszunk! – de érzed megint azt a „te butus” dolgot
(Isidora & Kallidora) Úúú! – nagy szemekkel néznek, a hatalmas vihar említésekor
(Kallidora) Minden jó… – örvendezik
(Isidora) … ha a vége jó! – mosolyog

A kis csapat lelkesen búcsúzik és ígéretet csalnak ki, hogy mielőbb eljössz hozzájuk megint és „mesélj majd az Alvilágról!” kérésük elől nem volt menekvés! Cassia kevésbé örömteli, inkább aggódó és némileg gyanakvó tekintete kísért a puszi után, míg Sybil, a drága jó NagyAnyád, az ajtónál előbb hosszasan nézett, majd lassan bólintott mielőtt betette volna az ajtót.

A reggel már csak egy emlék, a délelőtt is múlóban van. Az idő enyhült, de azért még messze nem ideális. Akármelyik Adad volt mérges, haragja még nem csillapult teljesen. Ugyanakkor már nem akar feldönteni a szél, nem ütnek vagy szúrnak a cseppek és villámlások-dörgések sem keresnek áldozatot, amibe belemarhatnak. Inkább szomorú az idő már, mint dühös…

Nem könnyű most neked, de már elindultál egy irányba, hoztál egy döntést, mely következményei… eddig jutsz és nem tovább, amikor felismered a nőt, aki igen sűrűn volt beszélgetőpartnered az elmúlt héten és talán emiatt vagy… de megváltoztatod a lépteid irányát, míg meg nem torpansz. Nem… nem mehetsz oda.

Oly érzelmi vihar kavarodik benned, megannyi ellentétes fajta és oly erővel, hogy végül bátortalanul megindulsz… elfelé. A telefonod ugyan kéznél és pötyögsz is rajta, de a tekinteted számtalanszor siklik a távolodó kettős felé… akik végül befordulnak egy utcán és te (az ismeretlen emberek között) magadra maradsz.

Szia! Ha majd ráérsz, keress - van valami, amit mindenképp meg kellene beszélnünk négyszemközt. Mondjuk este? És ki az a dögös vörös veled? Jayr
Az üzenet sikeresen elküldve.

Még bambulod a készüléket egy… több percig, de nem érkezik válasz, de cserében már majdnem Karl-ék otthona előtt állsz. Végül ez a majdnem is elmúlik, azonban hiába csengetsz vagy kopogsz idővel, senki nem nyit ajtót. Ott állsz a csomagolt étellel azon tűnődve, vajon mire nem emlékszel megint…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #21 Dátum: 2015. Augusztus 15. 16:48:20 »
Enethiel

A bizalom és hit mára megkopott, felkészültségre és tudásra cserélődött. Ám úgy tűnik, nem volt jó üzlet – a világ sokkal zordabb hellyé vált a megfogyatkozott álmok és jóindulat miatt. Még egy jele annak, hogy a Bukás után nem maradt elég - vagy egyetlen Elohim sem - hogy megőrizze a hitet.
Az érzés, hogy értem aggódnak, régmúlt idők ízét idézi, melyről azt hittem hogy végleg elfelejtettem. Szokatlan-ismerős az érzés, s a felbukkanó benyomások egy egykori példaképre, egy Elohimra emlékeztetnek. Valahol szomorú, hogy ma már a nevére, de még a házára sem emlékszem annak, aki miattam aggódott. Ahogy rám, az én nevemre még kevesebben. Az pedig, hogy néhányan még emlékeznek rá, sem tölt el túl nagy örömmel, pedig annak köszönhetem ,hogy most itt vagyok. No meg Jayrnek, akinek az emlékei, érzései visszhangja számos dologra megtanít, ami eddig ismeretlen volt számomra – az élet ezen felére. Ám mindettől függetlenül munkálkodik a kérés, vagy inkább parancs?
„szabadíts ki!” Most még futó benyomás, pillanatnyi késztetés, de idővel egyre tisztábbá, sürgetőbbé válhat.

A lánykákra inkább ráhagyom a gumibogyó-témát. Ha nagyon belebonyolódnék, a társalgás újabb és újabb kérdései mentén több órát el tudnék velük csacsogni, de ez Cassiának sem biztos, hogy tetszene. Annyit ígérek csak, hogy amint lehet – újra meglátogatom őket, de most egy ideig nem valószínű, hogy tudok jönni. Mást nem mondok, mivel Cassia és Sybil lehet, hogy jó időre eltilt a láthatástól.

Az időjárás hűen tükrözi lelkivilágomat. Vagy az időjárás befolyásolja az enyémet? Az eredményen ez nem változtat – mindkettőre ráférne a derülés. Ami ugyan nekem futólag megadatott,amint meglátom Thyrát, hogy aztán megfutamodva a vélt és valós nehézségek elől - inkább hagyjam veszni a találkozás örömét. Ismét egyedül, kívülállónak érzem magam, ahogy eltűnnek a sarok mögött, és az emberek rám sem hederítenek, nem foglalkoznak velem. Mindenki siet a dolga után, és senki sem törődik velem. Aztán eszembe jut, hogy ez nem igaz – Petros, Sybil, Cassia, és az ikrek is igencsak aggódnak miattam. Carlék szintén, s Thyra is, de most túl elfoglalt ahhoz, hogy a telefonjával foglalkozzon.
A telefon néma marad, és egyre késik a válasz. Az az igazság, hogy várom is a választ, és tartok is tőle. Valódi vizsgadrukk érzés kerít hatalmába. Azon merengek, hogy mindent jól csináltam-e, nem volt félreérthető-e a fogalmazásom, esetleg szándékomon kívül sértő lenne az az egy sor? A bizonytalanság az, ami lassan felőrli az embert – már ha nem tudja időben félresöpörni a kételyeket.  Ebben sokat segített volna, ha a csengetésre valaki ajtót nyitott volna Karléknál – de nem ez történt – így ehhez a helyzethez kell alkalmazkodnom
<Hol lehetnek ilyen cudar időben? Biztos, hogy nem kirándulnak. Esetleg a standnál?> ötlik fel bennem a kérdés <Úgy tűnik hogy elfelejtettem, hogy…> sóhajtok fel <Túl sok mindent elfelejtettem, és annak, hogy varázsütésre megvilágosodjak, csak egy módját ismerem> Húzom elő a telefont, mely egyre fontosabb szerepet tölt be az életemben <Micsoda fantasztikus eszköz is ez!> adózom elismeréssel neki, miközben Karlék telefonszámát keresem benne. Amint rátalálok, már indítom is a hívást, hogy megtudjam – hol bukkanhatok rájuk.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #22 Dátum: 2015. Augusztus 23. 14:34:10 »
Görögország, Athén
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Délelőtt



A világ teljesen megváltozott. Oly épületeket emeltek és oly dolgok járják a mesterséges utakat, amiket egykor még a legvadabb Lammasu álmok sem voltak képesek elképzelni. Ki tudja mennyi idő telt el, egy azonban bizonyos, hogy az emberek valahogy boldogultak. Létrehoztak, változtattak és pusztítottak. Azonban a világ beteg és a legnagyobb kórsága talán pont az, amiért egykor fellázadtak azok a bizonyos Elohimok. Többet, mást akartak, mintha lett volna választásuk! Talán így volt…

Most, a Millennium hajnalán inkább az Abyss tátongó sötétsége felé sodródik az egész, semmint az a lehetőségekkel és választásokkal teli világgá vált volna, ahogy azt Lucifer megálmodta. Igaz, hogy nem érkezett érted senki, nem akar senki visszaűzni a Börtönödbe, de még csak az sem érdekel senkit, hogy igazából képes lennél e adni azt, amire talán mindenkinek szüksége van, az egész emberiségnek: egy második esélyre…

Ahogy minden, úgy te is változol. Döntéseket hozol, ösvényekre lépsz míg másokat elhagysz, látszólag emberi vagy! Testben és pillanatokban, melyek számodra nem, nekik annál kevesebbé válik minden tovatűnő perccel. Láttad az ikreket, de Cassia-t vagy Sybil-t is, akik nem lesznek fiatalabbak! Az idő elemészti őket és csak egy fakuló emlékek maradnak. Szoros kötelék fűz hozzájuk, fontosak neked, talán, megkockáztatható, hogy szereted őket. De mit fogsz tenni amikor már a sírkő is elporladt, te pedig még mindig itt leszel?

Így, Jayr értelmezésében világossá válhat, hogy nem csak érzéseket kaptál. Oly sok minden mást is, ami hosszú órákra vagy még tovább merengésre csábíthatnak. S persze a saját emlékeid. Teszel-e értük vagy hagyod őket lassan elenyészni? Szerzel e újakat és talán szebbeket vagy pont az, hogy elűződ a múltat fog egy olyan ösvényre vezetni melyek téged is a Feledésbe taszítanak? Mihez, melyikhez kell nagyobb bátorság…

Délelőttre az utolsó cseppek még egy nagyobb, egy utolsó rohammal igen hevesen hullnak alá, hogy aztán az idő kegyesebbé, derűsebbé váljon. A felhők lassan tovavonulnak, mint egy Adad ki belátta ezt a vitát nem nyerheti meg és az első Napsugarak, egy új, az első napod vonják aranyba, mintha így ünnepelnék visszatérted, a jelenléted. Mindent aláhullt homokszemmel egyre több ember merészkedik ki újra, hogy aztán dolgára siessen, hogy a rutin, a csodás fények ellenére szürke hétköznapjának szolgájává váljon…

Tétlenséged, céltalan téblábolásod nem is tűnik fel, csak a gondolatok űznek, melyek Thyra körül forognak. Kezedben a telefon, hogy újra és újra elolvasd az írott sorokat melyeket végül elküldtél, amire oly hosszú ideje késik a válasz, hogy kezdeti idegességed lassú, de kitartó változásának vége a teljes bizonytalanság. Olyan érzés ez, amit Bukottként soha nem éltél át, még a végén, a Vereség idején sem. Nem kizárt, hogy ez a felfedezés újabb perceket rabol el tőled…

Végül felcsipog a mobilod. Az érkezett üzenetek zárt borítékának jele villog előtted a névvel, melyre eddig vártál. Talán hezitálsz, lehet nem is mered azonnal megnyomni azt a bizonyos gombot mellyel kinyithatod. Végül azonban biztos, hogy sietve olvasod, falod a betűket, a szavakat… az egész üzenetet:

" Nálad. Hét óra körül. Hozzam a dögös vöröset is? " ;)

Hogy Karl-ék hol lehetnek, azt nem tudod, de egy biztos, hogy ez a kis készülék igen hasznos. Ahogy nézegeted, egy emlék próbál a felszínre bukkanni, de valami – mintha egy sötét csáp vagy mi – mindig visszarántaná, makacsul nem engedi. Egy halovány suttogás érzete marad vissza, mely mintha ezzel kapcsolatban akart volna elmondani valamit, de…

A következő pillanatban e csodás kis készüléket már a füledhez tartod – megtaláltad amit kerestél, a Nagyszüleid, Karlékat hívod – de a hang amit hallasz szinte bizonyos, hogy nem tesz kedvedre:

„ A hívott szám pillanatnyilag nem kapcsolható! Kérjük ismételje meg a hívását később! ”

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #23 Dátum: 2015. Szeptember 01. 21:19:00 »
Enethiel

A világ és az emberek változása megdöbbentő. Az emberek saját igényeiknek rendelték alá, igázták le a világot. Oly hatalmat - pontosabban tudást és technológiát - halmoztak fel, amely lassan felveszi a versenyt a mi képességeinkkel. S ahogy egykor mi, ők is egymás gyilkolásával teszik pokollá a világot – mintha csak az erőszak lenne az egyetlen járható út, ez lenne az örökségünk  ::) S mindezt nyakon öntötték azzal, aminek eddigi nyugodt itt tartózkodásomat is köszönhetem – a nagy többség által a környezetük felé mutatott érdektelenséggel. Hogy ez mennyire segíti célomat, vagy épp mennyire hátráltatja majd azt – hamarosan úgyis megtapasztalom.
Mondhatom, hogy nekem az idő nem igazán számít, de ez most így nem igaz. Nekem lehet, hogy van időm, de a világnak és az embereknek egyre kevesebb. Akármilyen szomorú is, de ez pláne igaz idősödő családtagjaimra. Cselekednem kell, ha segíteni akarok – mielőtt túl késő nem lesz. Sűrű de apró lépésekkel. Először segíteni a családban, a barátoknak, majd a többi embernek. Ez utóbbi nagy kihívásnak tűnik, hiszen nem szakadhatok hat fele, hogy mindenhol ott legyek, ahol szükség van rám, s azt sem tudom, hogy hol, kinél volna rám a legnagyobb szükség... Régebben is megoldottam valahogy – igaz, sokkal könnyedebben hidaltam át a távolságokat. Ám úgy vélem – a gyakorlat majd meghozza az emlékeket, beidegződéseket és ezzel a válaszokat is. Pláne, ha keresem is őket. Addig pedig marad a kézenfekvő megoldás – és próbálom Jayr tudásának segítségével betölteni feladatom.
Az előmerészkedő nap engem is jobb kedvre derít. Egy fénypászmájába állva csukott szemmel élvezem éltető fényét, melegét az arcomon. Kár, hogy az embereknek nincs idejük rá, hogy értékelni tudják ezt a csodát, mely kivételesen átvészelte az idők viharait. A mellettem elsietőket szánva sóhajtok egyet, és tovább indulok  - ha megtanulnának újra örülni az ilyen apróságoknak, sokkal boldogabbak lehetnének.
De ez a boldogság nem tart hosszú ideig – ahogy múlnak a percek, és semmi nem történik – csak én leszek egyre feszültebb

<Ez lenne a türelmetlenség? A bizonytalanság, a kényszerű várakozás miatti tehetetlenség érzése? Egyáltalán miért zavar? Ha Petrosnak küldtem volna, eszembe nem jut, hogy esetleg megsértődik, vagy hogy mit fog szólni. Hisz úgyis megtudom. Akkor Thyra esete miért ennyire más? ???> De végül csak érkezik válasz, ami nem kevesebb idegességgel tölt el. Kis ideig eltart, amíg rászánom magam az olvasására – és az eddigi idegeskedésem teljességgel nevetségesnek és érthetetlennek hat. Gyorsan, felszabadultan írom a választ, és küldöm is
Most ne hozzad  :) Amit mondani szeretnék, az csak neked szól. Hét fele várlak.
Utána, ahogy elküldtem az üzenetet, és Karlék számát keresem, eszembe jut valami. Pontosabban tudom, hogy megint elfelejtettem valamit. Hümmögve indítom a hívást, és a fülemhez tartom a telefont. A rendszer tájékoztatását hallva felébred bennem a gyanú, hogy már korábban is így járhattam.
-Pöpec... - dörmögöm, s a telefon hívásnaplóját végignézem – mikor hívtam utoljára Karlékat, amikor fel is vették? Hiszen ezt a beszélgetés időtartama egyértelműen mutatja. Túlzottan nem izgulok, hiszen ha valami történt volna velük, Sybilék biztos mondták volna. Lehet, hogy nem kedvelik túlzottan egymást, de azért beszélő viszonyban vannak sátoros ünnepekkor.
A mobilt zsebre vágom és megindulok a lakásom fele. Út közben a lakáshoz közeli kricsmikbe betérek, és futólag érdeklődni kezdek a helyiektől. Úgy vélem, hogy a balesetem egy-két napig érdekes pletyka lehetett a környéken élők számára. Akármilyen furcsa is lehet nekik, de az iránt érdeklődök, hogy az egy hete történt balesetem hol történt, és ki hívta ki a rendőröket. Elárulom nekik, hogy semmire nem emlékszem, de szeretném megköszönni annak, aki kihívta a rendőrséget.
Az az asztaltársaság, amelyik érdemi információt tud számomra adni, hogy kit és hol kellene keresnem, azt meghívom egy körre, és hálálkodva búcsút veszek tőlük, hogy folytassam az utam a bejelentőhöz.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #24 Dátum: 2015. Szeptember 15. 18:16:44 »
Görögország, Athén
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Délelőtt, dél



Minden "szabadon" töltött perc, elmúlt pillanat melyben tapasztalatokkal gazdagodtál újabb és újabb kérdéseket fel. Kaptál néhány választ is, hogy újabb kérdések születhessenek, de alapvetően mindig az az egyetlen egy marad vissza, hogy: mit szólhatnak ehhez a többiek? A Lázadó Elohimok, akik már kint lehetnek vagy akik majd hozzád hasonlóan idővel kiszabadulnak. Vajon kitartanak e az emberiség mellet látva mindazt, amivel neked is szembesülnöd kellett...

Véleményed szerint a kapott tudást már oly mértékben alkalmazzák, hogy egy Bukott erejével is felérhet. Tényleg így lenne és nincs már rátok szükség? Elérhették mindezt nélkületek, akkor lehet, hogy oly magasságokba szárnyalnak ami túlmutat rajtatok? E gondolat felidéz egy emléket, hogy a Lázadás pontosan ezért történt, hogy az ember kibontakozhasson, de pontosan az ettől való... valami miatt, történt valami. Nem tudod felidézni, de érzed, hogy valami nagyon rossz. Olyasmi, ami nagy hatással volt számtalan Bukottra...

A gyilkosság. Erről is vannak emlékeid, de mint a legtöbbet, ezeket sem tudod (még) felidézni. Tudod, hogy itt is volt egy mozzanat, egyetlen apró csepp, mely hatalmas és mindent elsöprő áradássá változott. A gondolat, hogy egyetlen ilyen tett ilyen mély nyomot hagyott, ennyire nagy hatással lett az emberiség és a Bukottak sorsára és te nem tudod felidézni, eléggé frusztráló lehet...

Az idő. Mi neked van, ami az embereknek... és ami a Teremtésnek. Kérdés, hogy kiké mennyire mulandó, hogy az a végtelen valóban megszámlálhatatlan e, vagy csak egy oly nagyságrendű dologról van szó, amiben már egy hétköznapi ember képtelen gondolkodni. Úgy véled, hogy bármi is az igazság, a segítséged nélkül nem történhet semmi jó. Semmi olyan, ami az elmúlt évezredek alatt ne vált volna már az életük részévé , semmi, ami kitépné őket a megszokások fogságából.

Az idő végtelen. Ezt mondják. Akkor vajon mi benne pár perc? Egy-két óra vagy néhány nap? Mi lehet az az idő, amit várakozással kell töltened, mielőtt válasz érkezne, mielőtt a benned egyre hevesebben lobogó érzések végül megint parazsakként szunnyadnának? Sosem éreztél azelőtt ilyet... vagy igen? Nem tudod, de a úgy téblábolsz, mint aki nem találja a helyét, nem a megfelelőn van...

Tenned kell valamit, feladatod van! Folytatnod kell kérdés és hezitálás nélkül azt, ami tettél egykor, ami miatt a Létezésbe szólítottak, ami a feladatod...

Így tehát halovány mosollyal, de annál ragyogóbb elhatározással álldogálsz a téged megérintő Heliosi pászmák alatt, hogy kiélvezd az érintésüket és a melegségüket, amely hosszú ideig nem adatott meg neked. Ha túl hosszú ideig állnál így, lehet, hogy szert teszel néhány téged ért apró lökésből származó kellemetlen érzésre, mert az emberek bizony nem állnak meg, sietnek dolgukra bármi is legyen az.

Végül, leírhatatlan megkönnyebbüléssel veszed tudomásul a választ, azt, hogy nem is volt mitől tartanod. Már-már komikus, hogy milyen nagy problémának tűnt ez az apróság, mely miatt teljesen kiestél addigi nyugodt világodból amit ily rövid idő alatt építettél fel. Azonban az üzenet melyet megírsz majd elküldesz, már másfajta érzéseket ébreszt-kelt életre, olyasféléket, amiket szívesen ölelsz magadhoz, melyre még egy válasz érkezik percek múlva, miszerint:

" Nagyon titokzatosak vagyunk! Már alig várom, hogy megtudjam miért! ;) "

Míg e válasz megérkezik, át tudod nézni a hívásnaplót, ami szerint a baleseted előtt beszéltetek utoljára, mely hívás elég hosszúra sikeredett. Rémlik, hogy picit fájlaltad azt amibe az kerülhetett neked, de végül mégis csak a családról van szó, így hamar túltetted magad a dolgon. AZ SMS után, úton hazafelé szinte minden kricsmibe, ivóba és sörözőbe betérsz, de az információ mely után kutatsz, egyáltalán nem akarja megmutatni magát. A balesethez legközelebbi helyről kilépve azonban olyasvalamire leszel figyelmes, amire álmodban sem gondoltál volna. Ha Jayr igaz hívő lenne, most hálaimát rebegne, de így...

A kisfiú. Aki a pisztollyal játszott. Ott áll... térdel pontosan azon a helyen, ahol te feküdtél. Még nem kopott el a helyszínelők által hagyott rajzolatok nagyobbik része, ilyeneket vizsgálgat éppen oly hitetlenkedő arccal, mint aki tudja mit látott, tisztában van azzal mi történt és pontosan tudja, hogy ez mivel járt... mégsem hiszi el. Tehetetlenül megvonja a vállacskáját, majd amíg te a szerencséden gondolkoztál, sietve beleveszik az utca árnyaiba...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #25 Dátum: 2015. Szeptember 27. 18:54:39 »
Enethiel

Kérdések... Nem feltétlenül maga a kérdések számítanak, hanem a megválaszolásukig megtett út. Az Elohimok Légiónyian vannak - sokan és sokfélék vagyunk – s pont ezért nem várható az, hogy mindannyian ugyanúgy tekintsünk az emberiségre. Lesznek akik ismét segítenek, lesznek akik pusztítani akarnak, s szinte  biztos, hogy lesznek, akik csak magukkal akarnak törődni. A pártoskodásnak nincs vége. Hacsak nem fog össze minket valaki – valaki, akit a legtöbben elfogadnának, és irányt mutatna. Ám az embereknek jó ideje nem mutatott senki irányt. Bár megtanultak magukra hallgatni, sok mindent elértek, de láthatólag az aranykort nem hozta el számukra. A kérdés az, hogy szükségük van-e az útmutatásukra, vagy nem kérnek belőle? Etikus-e, lehet-e segíteni valakinek, aki nem kér segítséget? A szabad választás joga, vagy a jólét fontosabb-e?  Ez utóbbi kérdés örökzöld favorit – tudás vagy édenkert...  Nekem nem kellett választani. Engem, a „született lázadót”, kész helyzet várt – már amennyire vissza tudok emlékezni. Voltak fontos események, fordulópontok – de nem tudom őket felidézni. Az idő feltehetőleg gyógyír erre a problémára, ám ettől még ugyanolyan zavaró marad. Mint az apró tüskék az ember bőrében, amelyeket észre se veszünk egész addig, amíg a vége valamibe meg nem akad, hogy az apró röccenést kellemetlen szúrássá formálja. Az oka egyszerű – Jayr. Bár áldás, de nem egyszerű vele. Áldás, mert vele-miatta maradhatok, mert nagyjából értem ezt a mostani világot, mert esélyt adott. S nehézségeket is okoz, mert elhomályosított több emléket is. Melyek idővel visszatérnek. Idővel, ami cselekvésre sarkall. Idővel, amiből nekem rengeteg áll rendelkezésemre, de az embereknek annál kevesebb. Furcsa érzés, hogy emiatt kifuthatok belőle... De most nem az idő, hanem az érzések azok, amik megfoghatatlan Déjà vu miatt zavart merengésre csábítanak. Talán ez lehet az oka, hogy úgy érzem – most nem itt kéne lennem...

A hívásnapló alapján hosszan beszéltem Karlékkal, lassan több, mint egy hete. Biztos volt mit megbeszélnünk – kár hogy nem emlékszem belőle semmire. Semmiféle rossz érzés nem tölt el erre a felfedezésre – úgyhogy remélhetem, hogy nincs semmi bajuk. A válasz sms-t olvasva megrázom a fejem – Thyra most jó eséllyel téved – nem hiszem, hogy az a beszélgetés sokkal felemelőbb lesz, mint amit Sybiléknél folytattam. A mobilt kissé szomorúan teszem zsebre – hiszen újabb megrázkódtatás van kilátásban.
Hazafele hiába kérdezgetem a helyieket, senki nem tud semmit

<A végén még Petrostól kell majd kikönyörögnöm a szemtanú címét?> Jut eszembe a másik lehetőség <Mivel el vagyok tiltva a munkahelyemtől, joggal feltételezhetem, hogy az ilyen jellegű nyomozást sem néznék jó szemmel> látom meg az összefüggést, hogy ez miért is hozná Petrost nehéz helyzetbe <magam kell, hogy boldoguljak!> Határozom el, miközben távozok a legutóbbi becsületsüllyesztőből. Aztán meglátom azt, amire a legkevésbé számítottam. Pedig tanítják: a gyilkos mindig visszatér a tett színhelyére. Ez annyira elcsépelt, illogikus, hogy soha nem is vettem komolyan – eddig.
Meglepetten megtorpanok, és hevesen dobogó szívvel figyelem – szinte meg sem merek mozdulni, attól tartva, hogy szétfoszlik, mint egy illúzió <nekem is körül kéne itt néznem, hátha eszembe jut valami a történtekből> Figyelem a kisfiú arcát, látom rajta a hitetlenkedést. Szeretnék odamenni hozzá, hogy megnyugtassam – semmi baj nem történt, de félek, hogy elijesztem. Addig vacillálok, míg végül csak távozik. Ez felráz a meglepetés okozta kábulatból, és sietős léptekkel én is utána indulok. Eszembe jut, hogy megint nincs rajtam golyóálló mellény, de elhessegetem a gondolatot – most nem fog megismétlődni a múltkori tragédia. Megpróbálom utolérni a kisfiút, hogy hallótávolságán belülre érjek – hogy meg tudjam szólítani. Nem megyek a közvetlen közelébe – jó tíz méter távolságot tartok, hogy biztonsága érezhesse magát, hogy ne akarjon elfutni. Ha sikerül beérnem, megszólítom:

- Kérlek várj!
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #26 Dátum: 2015. December 05. 11:11:14 »
Görögország, Athén
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Dél, kora délután



Tűnődsz. Hosszasan. Sok mindenről. Így is alig néhány dologról. Köztük Thyra, akinek még el kell mondanod az igazat. Úgy véled, hogy nincs más megoldás. Nem hazudhatsz neki és bár lehet, hogy nem fog hinni neked, ahogyan a családod sem tette, mégis így lenne nyugodt a lelkiismereted. Meg akarod osztani vele, hogy az ember akit annyira kedvel már nincs többé. Lehet, hogy őszinte, de tényleg jó ötlet?

Hosszú séta, nagy út. Eseménytelen, unalmas és eredménytelen. Senki nem látta az idős urat és úgy véled nem is ismerik. Furcsa. Nagyon is az. De nem tehetsz semmit, ha csak nem választasz más szavakat vagy elhagyva azokat inkább a tettlegesség irányába nem fordulsz. Egy hang az Esszenciád mélyén azt suttogja, hogy ami kell azt vedd el. Makacs hang, minél több kudarc ér, annál hangosabban unszol.

Aztán elhallgat. Petros miatt. A barát gondolata, az, hogy segíthet. Igaz, hogy most kényszerszabadságon vagy, így hivatalosan nem nyomozhatsz, de az, hogy visszatérsz az esemény színhelyére, még akár lehet „lelki” eredetű is. Azt valószínűleg senki nem kifogásolná, így ezt talán nyugodt szível választhatod. A barátodat nem akarod bajba keverni, még a gyanú árnyéka se vetüljön rá, így magad folytatod az ügyet.

A helyszín. Jayr halálának éles emlékeztetője, a Bukott, egy Démon szabadulásának pontja. Enethiel itt emelte tekintetét az emberiség alkotta világra, a hitetlenség érzete itt érte először. Itt indult útjára valami, ami után körülbelül jó néhány nap kellett, hogy az Asharu igazán felébredjen. Ez az a hely amihez közeledve a test, az elbitorolt szíve hevesebben kezd dobogni, ahol hevesebb a légzés és kitágult pupillák pillantanak körül.

Ahol ott áll a kisfiú, talán az ikrekkel egykorú és egyenesen rád pillant. A pillanat, a világ akár egy hatalmas időbuborék megáll. Mindketten a másikat fürkészitek, majd a kissrác hitetlenkedő tekintete elfátyolozódik és könnybe lábad. Sírni kezd, majd hihetetlen sebességgel szedni kezdi a kis lábait, pillanatok alatt eltűnve a kis utcában. A vágy, hogy megnyugtasd ekkor foszlik szét, szűnik meg és tudod, hogy már nem éred utol.

Mire a kis utcához érsz, már tudod, hogy elvesztetted. A mellény hiánya fájdalmas emléket idéz, de ha tényleg meg akarod találni, akkor nem adhatod fel, utána kell menni. Így teszel, futsz, hogy beérd a kis fürge és valószínűleg halálra vált gyereket, de bármennyire is siettél, nem találod őt az utcában. Az is igaz, hogy akad rejtekhely elég vagy akár valamelyik házba is beszaladhatott vagy… még utána kiáltasz, kéred, hogy ne szaladjon el! Mely szavakra egy emlék villan:

Idézet
/Enethiel/ Kérlek várj!

Kiáltasz, de szavaidat magával ragadja a vihar, majd elveszik a születő ködben, hogy már soha senki se lelje meg. Pontosan úgy, ahogy az csodás alak, a szellemszerű szépség, akit követtél. Őt, aki… meg tudod találni! A nevére koncentrálsz, a Mennyeire és a Tudatod peremén, a természetfeletti érzékeid térképén megleled. Határozottan indulsz utána...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #27 Dátum: 2015. December 29. 18:19:45 »
Enethiel

Őszinteség <Hogy is vélekedett erről Jayr? Olyan, mint az oxigén. Nélkülözhetetlen, de vegytiszta formája komoly károkat képes okozni – pláne ha izzó szenvedéllyel találkozik. Lehet benne valami... Ám az események már megindultak, és biztosra veszem – Thyra előbb-utóbb értesülne arról, hogy mit mondtam Sybiléknek. Vagyis jobb elébe menni a dolgoknak, és nekem kell elmondanom neki> erősítem meg az elhatározásomat

A hasztalan érdeklődés, az eredménytelen talpalás látszólag nem visz előrébb célom fele. Hiába tudakolom, hogy tud-e bárki is valamit arról az öregúrról, aki telefonált az érdekemben – senki még csak nem is hallott róla. Pedig tudom, hogy nem turista volt, hiszen én is találkoztam vele. Vagy csak én? A végén kiderül, hogy a Sors öltött ott testet az öreg képében, és úgy terelgeti az eseményeket, mint a folyót a part? Az eredménytelenség egyre frusztrálóbb -  én, aki korokat ért meg, már megtanultam, hogy kifizetődő türelmesnek lennem, de most valahogy egyre nehezebben megy. Ahogy telik az idő, úgy nő a kísértés, hogy mások rovására a gyorsabbnak, eredményesebbnek tűnő megoldást válasszam. Amint ezt sikerül felismerni, nehezen, de már fel tudom venni a harcot a késztetés ellen. Petrossal. Bár nincs itt, de mégis támogat. Azzal, hogy fontos számomra. Hogy a barátom. Azt az erőszakosan suttogó hangot végül sikerül elfojtanom. Bár lehet, hogy egy ebéddel is be tudnám fogni a száját... azzal, amit Sybil csomagolt. - Jut eszembe, mert bizony kezdek megéhezni, és talán türelmetlenségem egy része  is ebből fakad.
<Ha az öreg keresése eredménytelen, más módot kell találnom, hogy információhoz jussak> vonom le a következtetést, de nem vagyok boldog tőle. A két „koronatanú” közül az öreget nem találom, pedig róla többet tudok, mint a kisfiúról. Aztán belém hasít a felismerés – van még egy szereplője a cselekménynek – én. <Csak nem emlékszem... esetleg... talán... ha... az ismerős helyszín esetleg segíthet felidézni valamit> vonakodom, mert inkább áltatásnak tűnik, utolsó szalmaszálnak, mint valódi lehetőségnek. <Egy próbát megér – nem veszítek vele semmit> határozom el, és megindulok az utcácska fele. Minden lépéssel egyre izgatottabb és kíváncsibb leszek, hiszen számomra nagy jelentőségű helyhez igyekszem – ha nem is mindenek kezdetéhez, de egy korszak lezárásának és egy másik, új korszak születésének helyéhez. Talán egy zarándokhelyhez hasonlíthatnám, mely egyedül az enyém... <Vagy mégsem...> Pillantom meg a kisfiút <Számára is jelentőssé vált a hely, amit képvisel – de félek, az öröm helyett itt csak bűntudatra lel> Szomorodom el. Pár örökkévalónak tűnő pillanatig szinte tapintani tudnám a felőle áradó bűntudatot és hitetlenkedést – mely elől feleszmélése után ténylegesen is megpróbál elmenekülni. A találkozásra nem számítottam, így mire észbe kapok, már csak távolodó hátát látom <Nem szalaszthatom el!> Szaladok utána, de hiába – a sarok mögött csak az üres utcácska vár. Utána kiáltok, hátha még meghallja – hogy várjon meg – de hirtelen, hogy máshogy – újabb emlékfoszlány tér vissza hozzám. A közeli kukára támaszkodok, és fejemet megrázva próbálok odabent rendet rakni. A futás miatt még levegőt kapkodva ráncolom a homlokom.
<Sok mindent, sok mindenkit elfeledtem. Ahogy Őt is... őt, aki, aki ki is volt, hogy nem akartam elveszteni?> De most hiába nézem meredten a kuka tetejét, az nem segít <Talán majd holnapra eszembe jut... Oly régen volt... és … oly egyszerűnek tűnt követni. De talán még most is menne...>
Sajnos a kisfiúról nem tudok semmit, csak a bensőjében dúló vihar, és az arcocskája az, ami alapján a nyomára tudnék akadni. Felhagyok a merengéssel, és lehunyt szemmel próbálom felidézni azt a pár szívdobbanásnyi időt, amikor az előbb megpillantottuk egymást, és próbálom elképzelni, ahogy madártávlatból látom az utcát, mint valami műholdfelvételt, és az érzés derengő tükörképét, lenyomatát megpillantom valahol nem messze tőlem.


A kért dobás - akaraterőt nem teszek bele, mert bár nagy a sikertelenség esélye, kíváncsi vagyok, hogy mi sül ki belőle  ;)
Szóval Perception(3) + Awareness(1), célszám: 9
Próbadobás 4d10: ( 1,3,2,10+3, ): Célszám: 9. Eredmény: 0 Siker
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #28 Dátum: 2015. December 30. 20:29:12 »
Görögország, Athén
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Kora délután



Igazán találó elmélkedésed az Őszinteségről, ahogyan Jayr, egy halandó látta, legalább annyira megnyugtató, mint amennyire esetleg rémisztő lehet. Hiszen a Hit kihalás szélére sodródott, a puszta tény, a létezésed pedig éppen azt bizonyítja, hogy minden amit az emberek hétköznapjaikban megélnek egy illúzió. Az igazság pedig, amit csak őszinteséggel együtt lehet leginkább elképzelni, könnyedén sodorhat nem csak téged, de az embereket is (komoly) veszélybe.

A tagadás jelenségének léte és ereje már bizonyos előtted is, az emberek elfordultak mindazon értéktől amit egykor fontosnak láttak, amiben hittek és amiért harcoltak. Most számtalan megfásult és alig vergődő lélek evickél a mindennapok posványában, mely legalább annyira nincs felkészülve az Igazságra, mint amennyire talán szomjazz azt. Akárhogyan is legyen, egy dolog teljesen bizonyos. Az igazság egy három élű kard…

Az idő múlóban, az eredmény hiábavalóan az igazság rejtezőben van. Az a makacs hang pedig… tudod, hogy bár most hallgatag, nem lesz mindig az. Veled van, benned és minden alkalmat meg fog ragadni, amikor valami kudarc vagy csalódás ér, hogy egy sokkal hatékonyabb mód felé irányítson. Olyan rossz lenne az? Hiszen az idő nem áll meg és senki nem szeret egyhelyben topogni. Talán akad néhány kivétel, de azok akik vágynak, akik akarnak, biztos nem szeretnének megtorpanni minden apró zavaró akadálynál.

Az, hogy az öreget nem találod, hogy nem tudják ki ő vagy csak nem érdekli őket, hogy adott esetben nekik ebből semmi hasznuk vagy az érdektelenség mértéke ily nagy, a lényegen nem változtat. Tudod, hogy az illető férfi létezik, hogy nem tűnhetett el csak úgy! A z esetleges kétségbeesés egyik jele talán az, hogy már szimbolikusságot kölcsönzöl neki, holott a Sors sokkalta inkább az Indigó Éj Házának, a Neberuknak területe.

A helyszínre értél, a dolgok pedig… tényleg ott a lehetőség minden pillanatban. Úgy tűnik számtalan tényező közül mindig akad valami (legalább egy dolog), ami segíthet. Egy illat, hang vagy valami más, hogy felidézd ki is voltál és mire is vagy képes. Ezúttal oly alapvető dolgot tudsz felidézni – egy rejtőző kisfiúnak hála – ami azelőtt sosem vallott kudarcot. Emlékeid szerint bárkit meg tudtál találni akárhol is tartózkodott éppen.

Megérinted a természetfeletti hullámait melyek lassan fodrozódni kezdenek körkörös hullámokat vetve. Kezdetben kellemes ragyogó melegséget éreztél, de mikor mindazon dolgot idézed fel amit tudsz, amivel kutatsz, hogy megtaláld akit keresel…
Rideg sötétség vakít el miközben fagyos fuvallat simogat végig az Esszenciádon, de mire az érzés elhalványul már úgy véled megtaláltad amit kerestél. Követve, ha valóban így tennél egy férfibe botlasz, aki neked háttal áll.

Valamit – talán egy táskát – tart a kezében és előtte egy – úgy véled női – test hever a földön. Ugyan a kisfiút nem találtad meg – hacsak épp nem itt bujkál valahol – de az arca, az érzései és mindaz amin keresztül kellett mennie már örökre a lényedbe égtek. Nem engedheted, hogy ez a dolog ennél tovább fajuljon… vagy mégis? A következő pillanatban a gondolataidat már a valóság köti le és bár nem tudod megállapítani, hogy a földön fekvő csak fél megmozdulni vagy valami rosszabb dologba botlottál…

De az bizonyos, hogy még nálad a meglepetés előnye.
A kérdés csupán annyi, hogy meddig…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #29 Dátum: 2016. Január 02. 13:42:07 »
Enethiel

Próbálok a „játékszabályokat” betartva nyomra bukkanni – de igencsak nehéz. Az idő telik, és a fiúcska szinte biztos, hogy segítségre, vigasztaló szavakra szorulna – én meg nem jutok semmire, szinte lehúz az érdektelenség posványa! A gyorsabb mód nagy csábítás, de mivel nem akarom megfizetni az árát, inkább nem élek vele.

A friss emlék hatására oly sok idő  után újra megpróbálkozom azzal, mely régen természetesnek tűnt. Megtalálni, fellelni valakit. Bár egy hang halkan azt kérdezi tőlem, hogy ez szintén nem a hatékonyabb út egy formája? - ám elhessegetem a kételyeket. Hosszú idő óta először érintenek meg közben a majdhogynem kifakult, régi érzések, és felvillantja a lehetőségét, hogy még mi másra lehetek képes, haladó testbe zárva is! Olyan ez mint a biciklizés – nem lehet elfelejteni! Vagy mégis?! Valami nagyon félresiklott! A kellemes érzések rémisztő könnyedséggel cserélődnek le a semmi ürességére! Akárhogy is – megtörtént az, ami régen elképzelhetetlen lett volna, aminek nem lett volna szabad megtörténnie - az Abyss utat talált, és újra emlékeztetett – a nyomomban van, és visszavár. Kissé lesápadva beleborzongok a lehetőségbe. Talán az én hibám – nem lett volna szabad negatív érzelmek segítségével kutatni! Ám az biztos, hogy ezt a figyelmeztetést komolyan kell vennem! A kapcsolatom mohó börtönömmel nem szakadt meg, és rányomja bélyegét képességeimre! Mindennek ellenére azért érzem hogy, az erőfeszítésem eredményt hozott – már tudom, merre kell mennem! Habozás nélkül elindulok, hogy minél előbb találkozzak a fiúval, hogy megvigasztalhassam, hogy megbocsássak. Úgy érzem, nekem is jót tenne a találkozás. Nem kell messzire  mennem – de a látvány megdöbbent – nem ezt vártam. Egy fiúcska helyett egy felnőtt férfira bukkanok, aki egy test felett áll

<Orvos?> tételezem fel, de aztán látván a tartását, kisugárzását, rájövök, hogy ennél nagyobbat nem is tévedhettem volna. Azért jöttem, hogy a fiúnak segítsek, de úgy látom, jelenleg más sokkal inkább segítségre szorul, és csak remélhetem – még  időben értem ide! Szorul össze a gyomrom. A férfi háttal van, érkezésem még nem vette észre. A rendőr énem egyből előbújik. Érzem, segítenem kell – nem is kérdés! Az eddigi betegállományomból azonnal „szolgálatba” helyezem magam, és sprintelve megindulok a férfi fele
<csak ne pisztolya legyen!> villan belém a múltkori rossz tapasztalat eredménye. Nincs komoly tervem – ráugrok, ledöntöm, és leütöm – mivel sem fegyver sem jelvény, sem bilincs nincs nálam. Utána már nyugodtabb körülmények között foglalkozhatok a segítségnyújtással és hívással.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"