Szerző Téma: Jayr "Enethiel" Eisenberg  (Megtekintve 19348 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Dátum: 2015. Május 10. 09:41:49 »


Az Abyss
A bebörtönzést követően…

a ”Pokol”: feledés sötétjével és az üresség fénytelenségével. Egy hely, ami elvesz mindent! Megtagadja a remény lehetőségét, megtörve a legerősebb akaratot és kifakítva a legragyogóbb lelket is.  A Verem, amiben nincs semmi, csak a tudat, hogy elbuktak. A tehetetlenség, hogy nincs semmi sem ami enyhíthetné a magány határtalanul őrjítő csendjét. Társak csupán a rabság lassan mindent felőrlő, soha véget nem érő pillanatai voltak, melyeket a Börtönön túlról érkező halovány érzet, az Emberiség szenvedése tett igazán frusztrálóvá.

Az idő – ami idelent elvesztette jelentőségét – homokszemei tovább peregtek és a szenvedés mérge egyre mélyebbre marta magát, végül rálelhetett a haragra, a bosszú érzetére, mikor az Emberiség lassan elfeledte azt, amit érte tettek: az erőfeszítéseket, az áldozatokat és hátat fordított azoknak, akik többet adtak fel értük, mint azt elképzelni lehetséges. Akiket meg akartak menteni, azok elhagyták a Bukottakat. Az emberek egy nyelvén nem létezik olyan szó, ami képes lenne leírni az Örök Éj, a Kortalan Sötétség: az Abyss borzalmait, mindazt, amit a Bukottaknak át kellett élniük!

A hierarchia, a Rend utáni vágy konstans eszme a Bukottak között, mely nem változott Korok múltával sem. Soha, senki nem kérdőjelezte meg a helyét; rangja volt, amit a Teremtő adott neki! Nem létezett olyan Tudat, amely úgy vélte volna, ez létezhetne másképp. A Nagy Tervben mindenkinek megvolt a feladata, ahogy a Lázadás után is! A Fényhozó maga alkotta meg az új rendet ami összekötötte a Bukottakat. Az a Hajnalcsillag, aki nem volt velük! A Lázadás Idolja, aki szinte mindenkinek része, nem volt közöttük!

Ekkor bukhat el egy Elohim igazán. Engedhet a Gyötrelemnek, hagyva, hogy az kifordítsa önmagából. Így hunyhat ki egy Ragyogó Csillag, hogy a mögötte maradó Fekete Lyuk magába szívjon mindent, ami korábban érték volt, ami számított…
Ezzel változtatva meg mindent: káoszt szítva a régi értékrendben elhozva a Lázadást, mely talán a Teremtő átka, amiért szembeszegültek parancsával. Lázadtak hát másodszor Lucifer ellen és tették ezt a Rendben felettük állók ellen a Harmadik Lázadásban.

A Légiók maradványai egymással harcoltak, ellenségeik dacára azonban önmaguk ellen is fordultak! Korábban vezették a Bukottakat, de most zsarnokokká válva uralkodtak felettük és önző célokra használták mindazokat, akik alattuk álltak. Engedelmességre kényszerítették őket Igaz Nevükkel, mely Urak és Úrnők ellentmondást nem tűrően csendülő parancsait idővel a szolgák kérdés nélkül végrehajtották. Egykor megosztották a mindennapjaikat azok minden tapasztalatával, felebarátok voltak: bajtársakká váltak az Igaz Ügyért vívott harcban, de aztán így veszett el a Szabadság, így váltak a nagyok Zsarnokokká és az alattvalóik Rabszolgákká időtlen időkre…

A Börtön falait többször (ötször) rázta meg a Förgeteg, de egyetlen alkalommal sem tudta ledönteni! mígnem egyszer (hatodikra) a változás újra megérintette az Abyss-t. Oly jelentőségteljes volt, hogy még a Bukottak is megérezték, érzékelték azt, ami kiutat jelenthetett mindabból a nyomorúságból, amin mindannyian osztoztak. Rések, repedések jelentek meg a Vihar hatására, amik azonban csak akkorák voltak, amiken mindössze a legkisebbek fértek ki! a Korok fogsága azonban megbénította a foglyokat, vártak: eltűnnek, bezárulnak e rések…

Vártak, de mindhiába. Nem történt semmi. Nem zárta le őket a Teremtő parancsa, nem érkeztek az Elohimjai, hogy őrizzék azokat! Ekkor hangzott el az utasítás, a Zsarnokoké, akik kiküldték rabszolgáikat, hogy szökjenek meg! Kiparancsolták hát őket Igaz Nevükkel a réseken át egyenesen a tomboló Förgetegbe, akik engedelmeskedve hagyták el a Poklot oly dolgot hordozva Tudatukban, beleégve az Esszenciájukba, ami úgy hangzott: „Szabadítsatok ki minket! Tegyétek meg és a Bosszú a miénk lesz!"

… a szabadulásig

Amikor Enethiel engedelmeskedett; mikor a kikezdhetetlen vágy, hogy Urát szolgálja kérlelhetetlenül megjelent és azonnal, hezitálás nélkül indult a szabadulás felé, megkínzott Tudata mélyén a szabadság, az elveszettnek hitt érzés: a remény szikrázott fel, melyet a félelem marka kezdett fojtogatni azzal, hogy a Teremtő talán újabb büntetést szab ki rá! Semmi sem történt…
Még az Elohimok sem jöttek el érte.

Az Asharu, a Második Ház Dagan kórusának szabadulni vágyó Bukottja belevetette magát a Vad Viharba, hogy megtapasztalja a megkínzott Lelkek őrjítő kavargását, hogy érezze amint bele akarnak kapaszkodni, ahogy utána kaptak vagy megpróbálták útját állni: sikertelenül! Átvágott köztük gyűlölettől telve vagy keresztül rajtuk az öröm és mámor érzetével. A Teremtő Szolgái még ekkor sem jelentek meg, csak a Förgeteg csapott le rá: el akarta sodorni, szét akarta szaggatni, de minden erőfeszítése hiábavaló volt a Bukott, a Szabad Bukott ellen!

Leküzdött minden akadályt, céltudatosan haladt afelé, ahonnan ki tudja mióta száműzetett. Végül a Reményt elhomályosította a kérlelhetetlen gyűlölet és a heves düh, amikor a Rabszolga elérte azt amiért harcolt, az Otthonát. E két viharos érzület meglehetősen pusztító képet festett, míg a látványt eltorzították, kifordították-facsarták egészen addig, míg valami meg nem változott. Ebben a csodálatos pillanatban hullámzott át rajta a mindent elsöprő puszta gyönyör: a Teremtés vibráló szépsége, mely az élettelen, a Semmit magához ölelt néma Börtön után maga volt a Megváltás! és ezt sem vették el tőle az Teremtő katonái.

Megszámlálhatatlan apró kékes izzás vette körül, melyek közül néhány utolsót pislogott mielőtt kihunyt volna, de voltak olyanok is, melyek csak remegtek, közel a végső kifakuláshoz! Az Elohimok ellenben nem voltak sehol! A reménykedő Asharu úgy vélte nincs rend a Teremtésben! Nem volt itt a Feltámadó Szél Háza, hogy megóvják az Emberiséget, a Nyughatatlan Mélységé, akik enyhíthették volna a kínjaikat vagy a Leszálló Éjé, hogy elkísérjék őket végső útjukra.

Érezte a többi Bukottat, mindazokat, akik sorstársakként teljesítették Zsarnokaik parancsát, de nem talált egyet sem a Menny ’Angyali’ közül! Elrejtőztek? Elhagyták az Őrhelyeiket? Magukra hagyták volna az Emberiséget? Ebben a pillanatban a kétség úgy mart a szabaddá (és mégis láncokat viselő) Esszenciába – mely azelőtt még az Abyssban sem találkozhatott hasonlóval – hogy zavartan próbálta megválaszolni a kérdést: hogyan működhet a Teremtés az Elohimok nélkül? A Teremtő talán már nem is törődik vele?!

de a kétely, a zavar mind tovatűnt, ahogy a Kötelességtudat, az egykor volt Meggyőződés is felszabadult a Tudat sötét mélységeiből. Egy régi, talán elfeledett érzés, olyan, mint hazatérni egy hosszú, soká tartott utazást követően. E pillanatnyi békében a Teremtés korábban újra felfedezni vélt szépsége kifakul, szürke monotonitás alakjait rajzolja ki melyek kristályszerű monolitokként törtek az ég felé bennük megannyi fekete fény, oly sok üresség.

Az egykor volt vadon, a Vér és Csont házának élettelin vibráló Birodalma, most Annunakik teremtette élettelen anyagok erdejévé vált, mely mintha elnyelte volna a bennük ragyogó életek fényét. Oly sokan voltak és mégis oly kevesen. Megszámlálhatatlanok, de elenyészőek azokhoz képest, akik a Dagan emlékezetében éltek. Egyetlen hatalmas masszává olvadtak össze, szürke tömeggé váltak, akiket monoton céltalanságuk vélt értéke irányított: olyanokká, akik csak önmagukat tartották mérvadónak.

a Teremtés meghalni látszott, és mégis, valahogyan Életben maradt. E gondolat közepette tudatosult az érzés, mely páni félelmet szült ahogyan az Abyss láncai próbálták visszahúzni a Szökevényt, hogy abba a rettenetes, kínzóan gyötrő ölelésbe vonja melyet a Bukott már oly annyira ismert, hogy szinte még a suttogását is hallani vélte: Ő oda tartozik. Minden eltelt pillanatban keményen meg kellett küzdeni a Szabadságért, mely egy pillanatra már magától értetődőnek látszott!

Az egyetlen lehetőség elkerülni azt, ami oly mértékben dühítette a Teremtő egy szikrányi Esszenciáját mint amennyire félelemmel töltötte el, nem volt más: mint találni egy testet. Korábban már látta a megtört lelkeket melyek mindegyike saját természetének megfelelően pislákolt, akár egy kihunyni készülő csillag. Most ott volt egy, ami készült magába zuhanni, ami úgy vonzotta az Asharu-t, mint egy szingularitás!

Ahogyan Enethiel elfoglalta a testet az érzékei eltompultak és kiélesedtek egyszerre! a fizikai érzékelés, mint szagok, illatok, hangok és színek mind elkábították a Bukottat, míg az emlékek teljesen kiütötték. Soha nem tudta milyen egy ember tekintetével pillantani a Teremtésre, sosem értette meg őket hiába dolgoztak közös erővel, osztották meg a mindennapjaikat, nem volt egy közülük. Így nem is irányíthatta ezeket az érzékeket, nem tudta értelmezni sem amit azok megosztottak vele.

Mindezek ellenére ez maga volt az antitézise mindennek amit az Abyss képviselt! Átcsapott felette és elnyelte akár egy örvény, oly helyre vezette, ahol egy Élet minden szegmense feltárta magát! Ösztönök, érzések és emlékek. Megszámlálhatatlan apróság, mely végül oly hatalmassá válik, hogy a Zsarnoki parancsot is szinte elmossa! Sőt, gyakorlatilag majd teljesen felszabadítják! mint a név Jayr Eisenberg.

Az emlékek egy igen fiatal fiút mutatnak: akit nagy veszteség ért, vitákról, mely róla szóltak és egyre hevesebbek lettek. Emberekről, idősebbek már, kik törődtek vele és szerették őt! Hősi történetekről a múltból, ahol elődei-felmenői annyi jót cselekedtek! Más emlékek már tanulmányokról melyek sosem kötötték le igazán, de szerette a friss levegőt, a szél érintését… a szabadságot.

A felelősségtudatról, a rend utáni vágyról és arról, hogy másokat oltalmazzon. Emberekről akikkel törődött, akik fontosak voltak neki, különösen egy nőről… de a következő pillanatban már a fájdalom és keserűség, bánat érzései öntik el. Az elvesztett értékek feletti szomorúság, míg az érkező vigasz és új lehetőségek el nem homályosították azt.

Képek valakiről aki tanította, egy férfi, idősebb… majd egy fiatal, aki elkísérte őt útjaira. Egy elvesztett életről, eltávozott Lélekről… ürességről – mint az Abyss – amit végül kitöltött a Bukott Esszenciája és a borzongató tudat, hogy az Asharu valaki más élete árán maradhatott itt!

Az első napokban az emlékek vitték előre a testet: ébredés, tisztálkodás, étkezés és merengés. Azonban Enethiel végül teljesen magához tért és egy új reggel virradt rá. Egy reggel, amit otthonának magányában töltött kényszerszabadságon, míg ama bizonyos esetet ki nem vizsgálják.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #1 Dátum: 2015. Május 12. 20:46:22 »
Enethiel

Valamely zsarnokom óhajára? Vagy talán a sajátom lenne? Mindegy is, az ő óhajuk az enyém is. Az elsők közt préselem ki magam a hasadékon át a kint tomboló Viharba, mely szinte azonnal üvöltve csap le rám. Hamarosan eltűnik mögöttem a hasadék, melyet úgy gyűlölök, most mégis az egyetlen biztos pontnak tűnik. Érzékeimmel a vihar mélyét próbálom kutatni – börtönünk őrei már nem lehetnek messze. A Vihar egyre erősebben tombol – a résnél még akár barátinak is lehetett mondani ehhez képest, ami most marcangol.
<Az Elhoimok még mindig sehol! Pedig biztos tudják már, mi történt! Csak ki akarnak fárasztani, és a förgeteg szélén várnak rám! Fejemre olvassák bűneim – és újra megbüntetnek, mert nem tűrtem tétlenül! Kegyetlen játékot találtak ki. Hitegetnek, kecsegtetnek hogy aztán szétzúzzák a remény maradékát is!...>
Ez a lehetőség szítja dühömet, de ez csak erőt ad a folytatáshoz. Szerencsétlen Lelkek mindenhol. Próbálnak megkapaszkodni, fogást találni a szélviharban rajtam, de legtöbbjüket könnyű lerázni, vagy csak elsuhanni mellettük, mielőtt felfognák mit is láttak. De itt is vannak akik makacsak, nem értenek a szép szóból, és próbálnak feltartóztatni – vesztükre. Most nem állhatok meg miattuk, nem késlekedhetek! Az eonok alatt felgyűlt frusztrációm esszenciája őket is elsöpri az útból. Ám ennek ára van. Érzem, ahogy a zsigeri düh és gyűlölet minden egyes csapással szinte kiáramlik, és nem marad hátra semmi, csak az üresség, melyet furcsa módon gyorsan belakja a remény és az öröm. Igen, az öröm,hogy ilyen messzire jutottam, és hogy nincs aki megállítson! S a remény, hogy ez így is marad... Egyre közelebb, és közelebb érek a célomhoz, végül elérem, sőt, könnyűszerrel áttöröm a szemfedőt.
Végre megérkeztem! Itthon vagyok oly sok idő után újra! S itt vannak azok is akik tehetnek száműzetésemről! - villan belém, és az örömöt és boldogságot nyom nélkül elmossa a feltörő gyűlölet. Az Abyss nem felejt, ahogy én sem! Tekintek végig a tépett világon,melyet egykor az otthonomnak nevezhettem, s keresem, hogy kin állhatok végre bosszút mindenért. Ám egy őrző, egy Elhoim sincs a közelben. Mindenfele halódó életek, pusztulás, gyűlölet és érdektelenség vesz körül. Mintha az Abyss ide is beférkőzött volna. Csodálkozva vizsgálom meg az apró részleteket – de hisz nem ilyen volt! Hopp! Ott, a távolban mintha új élet született volna? S amott is! Indulok meg, hogy közelebbről is megvizsgáljam. A világ lassan, majd egyre gyorsuló ütemben mutatja meg a teremtés kori arcát, nem is győzőm mindet számba venni! Az Abyss mélységeiben el is feledtem mindezt, s csak a belém ivódott sötétség szűrőjén át láttam volna a komor képeket az imént? Próbálom eldobni e komor szemüveget, és csak a jóra koncentrálok. Furcsa hiányérzetem erősödik... a világ valahogy kiürült.

<Hova lettek az Elohimok? Talán a Teremtő a hozzá hűeket is megbüntette, száműzte volna? Magukra hagyták az Embert?>
A zavaró kérdések lassan megmérgezik szabadulásom felett érzett örömöt, ám rég kialudt felelősségtudatom feltámad hamvaiból. Hiszen bármerre is induljak, mindenhol érezni a rend és a társaim hiányát. <Az én hiányomat! Nem is érkezhettem volna jobbkor! Sőt, már előbb itt kellett volna lennem! Hisz annyi teendőm van...> - döbbenek rá feladatom számosságára és nagyságára. A kötelesség és hivatástudat mint régi, súlyos és melengető köpeny, újra vállamra kerül. Feladataim tükrében a világ tökéletessége megfakul – egyre több kisebb-nagyobb hibáját vélem felfedezni. Jó lenne megállni, megpihenni, de egyre határozottabban érzem – nem lehet. A vihar még elnyomta Börtönöm hívó szavát, de itt egyre tisztábban hallom. Az Abyss, mint akaratos succubus húz vissza magához. S nincs kétségem afelől, hogy ki fog nyerni...

Hacsak... hacsak nem találok megfelelő testet, mely képes itt tartani, elnyomni az Abyss kérlelhetetlen parancsát. Az ötlet elszomorít – régen emelt fővel fogadtam volna a vereséget, mostanra viszont gondolkozás nélkül megalkuszok – és keresni kezdem, hogy mely lélek készül végleg elhagyni porhüvelyét. Tudom nem helyes, nem  etikus. De ha nem teszem meg, újra elbukok, amit nem engedhetek meg. Hisz a szörnyű megtorlás nem váratna magára. Ha pedig ezen az áron, de maradhatok, van esélyem egy, amúgy is alig pislákoló lélek árán többeknek segíteni. Végül rábukkanok a lehetőségek közt a leginkább hozzám illőre – és saját magam előtt titokban szégyenkezve elfoglalom.

A váratlan érzések, benyomások teljesen maguk alá temetnek, a rám zúduló emlékek szökőárja még nekem is sok. Képtelen vagyok ellenállni, szűrni, kontrollálni szinte bármit is. Erre nem lehet felkészülni – egy villanásnyi idő alatt megannyi kapocs létesül, és mind teljes figyelmet követel, lényem részévé válik. Az új tapasztalatok, perspektívák, emlékek – átformálnak, szinte újjászületek. Mint Jayr, vagy mint Enethiel? Nem tudnám megmondani. Ki is vagyok valójában? Emlékeim rendbe rakása nehéz – azt sem tudom, hol kezdjem... Minden zavaros összevisszaságban hever. Aztán elkezdem emlékképről-emlékképre kirakni a széthullott kirakós darabjait, hogy idővel aztán majd rácsodálkozzak a teljes képre. Nem könnyű feladat – hisz egyszerre két emlék-képen is dolgozom. A nagyobb egyszerűbb – Jayr Eisenberg a neve, és szinte elkészült. Akárhányszor rá pillantok, mindig bűntudat fog el. A kisebb ravaszabb – csak akkor bukkantam rá, amikor az elsővel végeztem. El is kereszteltem magamban A Hét-re - így nagy betűkkel.



Jayr "Enethiel" Eisenberg

Ébredés után ismét a rutinra bízom magam. A kötelező tisztálkodás, borotválkozás valamiféle jól bejáratot rendet, állandóságot sugall, amit kár volna bolygatni. Ezekkel végezvén a konyhasarokban a kávéfőzés rituáléjába kezdek. Tekintetem elkalandozik birodalmamban. A garzon furcsa egy hely. Egy aprócska cella, mely elszeparál, és távol tartja az embereket egymástól. Önként vállalt börtönre hasonlít.
<Ha úgy döntenék, hogy kinyújtózok, biztos levernék valamit, vagy a falakba ütköznék... Nehéz megszokni, hogy a legtöbb mindenről tudom, hogy hol van, hol keressem, de nem tudnám biztosan megmondani, hogy néz ki. Valahogy másképp, letisztultabban emlékszem a dolgok alakjára, mint amilyenek a valóságban, de azért felismerem őket, ha látom. Minek is mondanák..?> <Impresszionizmus lenne?> -jut eszembe a válasz, ki tudja honnan. Töprengésemet a kávéfőző köhögő sistergése szakítja meg, ami ily módon tudatja velem, hogy bizony elfelejtettem a csészét a helyére illeszteni. Az első fekete cseppek forrva párolognak el a forró főzőlapon <hoppá!> Észbe kapva a helyére teszem a csészét, ezzel megmentve a kávé maradékát. Várok, amíg végleg elcsendesedik, és utána félrehúzom, és  elzárom a lapot. A sötét,  erős kávét hófehér csészébe töltve, két cukorral megédesítem. Leülök a pult melletti székre, és lassan kortyolva a kávét lakásomat szemlélem <hát, este rendet rakok, mert így nem maradhat!> döntöm el, látván hogy majd egy hét alatt azért kint felejtettem pár dolgot. Már ha tényleg egy hét volt... <A fürdőszobában is csak gyűlik a szennyes> A szemem megakad az egyetlen cserép virágon, mely az ablak előtt kókadozik <Talán a szabadban kéne elültetnem> Ötlik fel. Aztán eszembe jut, hogy kint szinte biztos, hogy nem maradna életben – a szabadság nem neki való. Nemesített, azaz oly régóta bezárva tartják,  hogy nem képes „beilleszkedni”. Kényelmetlen párhuzamot vélek felfedezni. Gyorsan felhörpintem a kávé maradékát, és egy pohár vízzel a virág fölé állok. Meglocsolom, és azon gondolkozom, hogy vajon tudnék-e rajta segíteni? <Egyáltalán tudnék-e valakinek is segíteni? Vagy a lehetőségeim teljesen beszűkültek? Érdemes volna megpróbálni!> - jutok az elhatározásra...

A kísérlet után úgy döntök – elhagyom privát börtönöm, és sétára indulok – szeretném újra végigjárni a környező utcákat, amikre emlékszem, és ki tudja hányszor már végigjártam. Szeretnék újra rácsodálkozni a részletekre, beülni a kis pékség boltjába friss péksüteményt reggelizni, ahogy minden szabadnapomon. Ahogy Jayr szerette. Ahogy én szeretem? Magamhoz veszem az irataimat, a pénzt, és a kulcsokat, és nekivágok, hogy megismerjem magam.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #2 Dátum: 2015. Május 15. 19:29:30 »
Athén, Keracini - Görögország
Körülbelül egy héttel a (Dja-ahk), a Hatodik Nagy Maelstorm után

egy viharos reggel, úgy nyolc óra körül

A világot az örök változás mozgatja, alakítja és sodorja… ki tudja merrefelé. Azonban a folyamatos, olykor bizony lassú vagy szinte nem is érzékelhető változások helyet adnak bizonyos rendszernek, rendszerességnek. Oly dolgoknak amiket létezésünk alatt számtalanszor végrehajtunk és bár szinte sosem gondolkodunk rajta, ezt sem tesszük ugyanúgy, még ha a mozdulatok ugyanolyannak is tűnnek. Apró, pici… valahol talán jelentéktelen változások jellemzik az efféle cselekedeteket, melyeket okkal nevezhetünk rituálénak, esetleg hétköznapibb mód: napi rutinnak.

Egy ilyen eseménysorozat vezeti a kezed, azt a végtagod, ami sohasem volt azelőtt. Hozzá ér nem létező arcodhoz és eltávolítja róla azt, amit az emberek annyi féleképpen képesek hordani és annyi okból, hogy azt nem is kívánod végiggondolni. Egy bizonyos, hogy megszokott módon szánt végig arcodon a penge és a korábbi tisztálkodás, a forró fürdő emléke úgy torzítja a tükörképedet, ahogy azt tetted nap, nap után. Letörlöd ezúttal is, tenyérrel tisztítasz meg annyi helyet, hogy lásd amit eddig tettél elég e, vagy szükséges még néhány mozdulat a tökéletesebbhez.

Később, már azon tűnődsz, hogy milyen apró helyre vagy kényszerítve, olyan börtönszerű, melyben talán még a szárnyaidat sem tudnád rendesen megmozgatni. Ennél még az Abyssban is… a puszta gondolat egyszerre tölthet el rémülettel és megkönnyebbüléssel, de az bizonyos, hogy nem kívánkozol oda vissza. Akkor… lehet még ez az apró emberi hely is jobb, mint újra ott lenni, ahol… a tested reagált a gondolataidra, ahogy mondani szokás, végigszaladt rajtad a hideg. E hideget pedig egy bögre forró kávéval szeretnéd elűzni.

Az önként vállalt börtön képe azonban tovább kísért, hiszen az Abyss fekete bugyraiba emelt fővel vonultak be a Lázadók, büszkén hirdetve „belépek, mert így akarom”. A kép hamar kifakul, mint bármelyik másik, mely a Bukás előttről, a fénytelen sötétség kegyetlenségének ideje előttről bukkan fel.

Genhinnom, a Fekete Katedrális. A Bukottak legnagyobb Erődje volt a Harag Háborúja során, Lucifer otthona. A legélénkebb emléked mindközül, hogy ott lehettél-voltál, hogy láttad Őt! az emlék elillant, nem tudom meg az okát vagy mást, de ez úgy beleégett a Tudatodba… mint Jayr-nak Αθήνα. Egy ősi város, mely több ezer éves múltra tekint vissza!

Sistergés szakít ki elmélkedésedből, sietve mozdulsz, de nem kapkodva és helyezed a bögrét az „életmentő” most már sűrűbben csepegő sötétbarna, szinte fekete főzet alá. Hamarost az egész ott gőzölög (amit sikerült megmentened) míg a főzőlap okozta esetleges bajt-problémát annak kikapcsolásával már meg is előzted. Az illat, a színek és majd az íz… mennyi inger! Milyen sok idő volt, míg minden a helyére került! Egyetlen Elohim sem létezhetett így, nem érezhette ezt, nem… nem tudhatta milyen! Igen erőteljes tapasztalat! Mi ez, ha nem egy új lehetőség… egy második esély?

Esély… hogy rendet tegyél ebben a Lammasu-kat is megszégyenítő kaotikusságban, hogy minden a megfelelő helyre kerüljön, oda, ahová való – ahol a helye van. Ezen lehetőségek kutatása közt leled meg a Vadon egy apró büszkeségét egy szépséges szirmait bontogató alkotást, mely picit a végét járja. Szabadon engednéd, visszaadnád a Vadonnak, de Jayr emlékei szerint, ez a zöldellő élet már nem lenne képes arra, hogy ellenálljon a természet vadságának. Rabnak ítéled hát, mint tették veletek és bezárva tartod, igaz, itt érheti a Hajnal Fénye, a reményé és a szabadság illúziója.

A ragyogó sugaraké, melyek váratnak magukra. Eddig nem is tűnt fel, de a vihar most elemi erővel sújt le, oly dörgéssel követel figyelmet, amit nem lehet kizárni! Ezután már önkéntelenül is meghallod a kopogó-záporozó cseppek sorát, melyek szakadatlan zubognak alá, mintha egy második Özönvíz akarná elmosni a világot… ehelyett, a tudat – mely a menekülésed emlékét idézné fel ha képes lennél összeszedni azon képeket – egyszerűen csak megborzong és más, szelídebb légáramlatok felé irányít, mely

művelet már a rituálé, a reggeli rutin után történt meg: nedvességet, éltető folyadékot csepegtetsz eme növénykének, mely örömmel fogadja azt! A föld hamar elnyeli azt a keveset amit kapott, de minden bizonnyal nem ettől lett annyira életteli mintha most bújt volna ki, hogy fiatalos szépséggel pompázzon! Érezted, amint az Igaz Alakod egy szikrája, az Éltető Aurád megérintette a környezetedet… és nem csak a szirmokat, de valami mást is! Akárhol és akármi is az, kezd nagyon erős ill… szaga lenni! A döntés, hogy távozol, most lett csak igazán helyénvaló. Papírok, pénztárca és kulcsok kéznél vannak, indulhatsz is!

Az, hogy a szemetet is magaddal viszed e vagy ennél komolyabb kutatást végzel e, már rajtad áll, de ha távozol az biztos, hogy a környéken nem fogsz eltévedni! A kávé egy kellemes dolog volt, de az éhséget nem csillapította, sőt, az sem igazán segít, hogy olyan finom falatokra gondolsz, mint némi friss péksütemény! Nem ez lenne az első alkalom, hogy így teszel. A múltban már számos alkalommal engedtél az csábító illatoknak és most is így tennél, csak… amikor nyitod az ajtót valami vagy valaki egy pillanatra kitakarja a vihar vakítón-lobbanó fényeit

/Görög/ Mi a fész… mi döglött meg itt? Azt… uh, azt a mindenit…!

A hangot azonnal felismered! Az elmúlt napok, hetek… egy ideje ő kísér el, mellé osztottak. Vagy őt melléd? A társad, az a férfi, aki mindig ott van, ha szükséged van rá (és néha akkor is, ha nincs). Ő pontosan az a személy, akit könnyen lehet barátnak nevezni! vagy a nevén: Petros.

Mindenesetre hamarost szoros (és némileg nedves érzetű) ölelésben találod magad, jó alaposan meglapogatják a hátad, majd vállon ragadnak és ha egy ideig nem is, néhány szívdobbanással később látod a kutakodó mogyoróbarna tekintetét is! Végül egy széles mosollyal biccent feléd, elenged és:

/Görög/ Jó látni, hogy készen állsz végre kimozdulni! Hova megyünk? Hagyd csak, majd én intézem!

Elmarja tőled a szemeteszsákot vagy a kulcsokat, attól függően melyik esik hozzá közelebb és vagy a szemetes, vagy az ajtó felé lép. Egyik esetben határozott mozdulattal szabadul meg a rothadó szagot árasztó itt-ott penészfoltos zsáktól, míg a másikban szimplán bekukkant, majd bezárja az ajtót és megpörgetve a kulcscsomót, akár egy fegyvert, amit a megfelelő mód nyújt vissza.

/Görög/ Jól nézel ki! Nem úgy mint az időjárás… – mondja őszintén majd egy gyors kérdés, amikor valamelyikőtök gyomra felmordul – Bedobunk valamit?

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #3 Dátum: 2015. Május 17. 11:20:41 »
Enethiel

A borotválkozáshoz nem elég az akarat – aktívan tenni is kell érte – mit annyi mindenhez az életben. A tükröt elhomályosító párát tenyérrel letörlöm, és tükörképemre újra rácsodálkozok, hogy a test – paradox módon evilági börtönöm és szabadságom formálja is egyben – mennyi sosem tapasztalt érzékkel, ingerrel bővíti ismereteimet a világról. Végül megállapítom, hogy elkészültem – a további borotválkozás már csak szőrszálhasogatás lenne...

Az Abyss gondolata úgy ér, mint a hideg zuhany – pár pillanatig nem is tudok mással foglalkozni – csak azzal, hogy kerüljek minél messzebb tőle. A hatása is olyan – fázósan rázkódok össze az emlékek hatására
<nem fogok visszakerülni!> döntöm el, és megerősítésül újra megismétlem, de ezúttal hangosan
-Nem fogok visszakerülni! - Ezek csak szavak, de talán kimondva van akkora hatásuk, mint az emlékeknek. Kis ideig hagyom, hogy visszhangjuk ott csengjen a fülemben. Még szokni kell.
-Genhinnom... - ejtem ki áhítattal a nevet <Vajon porig rombolták? Vagy valamely tenger nyelte el? Esetleg intő jelként üresen hagyták, hogy aztán még az emléke is megfakuljon? Egy biztos – jó ideig még a környékére sem volna szabad mennem, pedig választ adhatna oly sok mindenre! Talán Őt is megtalálhatnám!> A ötletre összeráncolom a homlokom <milyen egyszerű, milyen tiszta – kétlem, hogy csak nekem jutott volna eszembe...> Aztán a sistergés csak félbeszakít...

A kávét lassan, minden cseppjét kiévezve, újra felfedezve kortyolgatom, megragadva a pillanatot. Bár tudom, hogy nem a legjobb, ittam már finomabbat is – de nem számít – ez az apróság is fontos emlékké nemesedik, és úgy fog világítani emlékeim hálójában, mint éjjel a szentjánosbogarak. Közben a kinti ítéletidő hangjait hallgatom <Szakad. Egy csendesebb eső talán jobban tetszene, de ma akkor is kimozdulok!>

Az aurám hatásra megerősödő szagok meggyőznek – gyorsan hagyjam abba a kísérletezést. Sóhajtva megszüntetem a hatást, és boldogan nézek a virágra. Aztán az orromba tolakodó szagok elvonják a figyelmem róla
<Vajon régen is így működött?> töprengek el, és óvatosan próbálom lokalizálni a szag forrását, mely egyre töményebben támad, ahogy közeledek hozzá
-Ugh... - nézek a szemetesre, mint fő gyanúsítottra. Aztán Jayr, pontosabban immár a saját emlékeimben kutakodok hasonló eset után – sikerrel. Egy hét nyaralás után volt ilyen szaga az asztalon kint hagyott sajtnak, mely még bundát is növesztett a nagy melegben. Óvatosan benyitok a fürdőszobába, és a hűtőbe hogy lássam – mi mindennel kell majd még este megküzdenem, ha tényleg tisztaságot akarok...
Nagy levegőt veszek, amit azonnal meg is bánok, és úgy döntök -tényleg eljött az ideje, hogy elinduljak. Magamhoz veszem a kötelező kellékeket - köztük az esernyőt - és a szemetet is. Futó pillantás elég volt rá, hogy már ne akarjak turkálni benne.
Az ajtót kinyitva egy villám vakító fénye tölti be a teret, éles árnyékokat, kontrasztokat rajzolva a kinti világra. Elvakult szememmel pislogok párat, hogy a fekete sziluettjén kívül mást is lássak az ajtóban álló akadályból, de kevés sikerrel. Végül a hangja segít ki

<Petros... Egy barát... ritka kincs... s érzem, mintha én is elhagytam volna egyet?> Szomorodom el, hiszen ki tudja, mi mindenre nem emlékszem? Petros magához von, és keményen megszorongat. Bár örülnöm kéne, most valahogy mégis rosszul érzem magam az emlékek súlya alatt. Valamit kéne mondani...
-Petros! - nyögöm az ölelésében. Végül csak elenged, kutakodó pillantását rövid ideig állom, aztán zavart mosollyal félrenézek
-Köszönöm – nyújtom át a kulcsokat, azután várom,hogy bezárja az ajtót. Közben azért valami beszélgetés-félét próbálok meg elindítani, miközben a kukát keresem a tekintetemmel, és az esernyőt próbálom meg kinyitni.
-Most érkeztél, vagy már egy ideje az ajtóban álltál? - kérdezem. Az ernyő kattanva tudatja, hogy immár kész megvédeni a lezúduló víztömegtől. Fejem fölé tartva megindulok a szemetes kuka fele, ahol határozott mozdulattal dobom bele a zsákot <A penésznek is élnie kell valahol, de a szagából ítélve nem velem>
Petros megjegyzésére, hogy jól nézek ki, pár másodpercig csak töprengve nézek rá, aztán legyintek, ahogy eszembe jut, hogy mit is akart mondani.
-Hagyjad, még kissé szét vagyok szórva. Van nem messze egy pékség, látogassuk meg! - javaslom immár vigyorogva eredeti úti célomat. Út közben a pocsolyákat kerülgetve úgy érzem, hogy kijár neki valami köszönet-féle is, ha jól derengenek az emlékek.
-Petros, nagyon köszönöm, hogy az elmúlt napokban segítettél annak ellenére, hogy nem lehettem valami jó társaság! - kis szünetet tartok, aztán végül megtalálom a megfelelő szót
-Leköteleztél, igaz barát vagy!
A pékség fele sétálva folytatom[/i]
-S te hogy vagy? - kérdezem érdeklődve – Veled történt valami érdekes? Például megismerkedtél helyes ápolónőkkel? - próbálok megtudni pár apró részletet. Amint kibeszéltük, hogy ő hogy van, már megengedem magamnak, hogy ismét a saját gondjaimmal foglalkozzak
-Az az igazság, hogy nem sok mindenre emlékszem az elmúlt napokból, sem abból, hogy mi történt. Szóval ha esetleg elmesélnéd, az jó lenne – kérem Petrost.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #4 Dátum: 2015. Május 24. 21:27:28 »
Görögország, Athén
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Reggel



A rend őreként Jayr kísért be olyan embereket, akik megszegték a törvényt. Zárta el őket a tárgyalásig, hogy aztán méltó büntetésben részesülve elzárják őket több-kevesebb időre. Megfosztotta őket a szabadságuktól: előbb bilincsbe, majd az járőrautóba, végül a börtönbe zárta-zárhatta őket.

Végtelenül ismerős történet ez. Olyan, amit Enethiel maga is átélt. Azonban a test eredeti tulajdonosával ellentétben – ott és akkor – pontosan az a Bukott szegte meg a törvényt, aki a Teremtő által őrzőnek kinevezett ember élete árán őrizhette meg kiharcolt szabadságát. Dacolva az ítélettel, kiszökött – kiparancsolták – az elemi Sötétségből.

Genhinnom emléke kavarog még, oly erős, annyira intenzív, hogy szinte fáj… a hiánya. Élesen rajzolódik ki előtted ahogy elterült a Könnyek Völgyében. Oly fenséges volt, annyira lenyűgöző és magával ragadó a látványa… ott magasodott az Árnyak Kastélya, a legkecsesebb építmény mindközül: a Fényhozó otthona.

A Hajnalcsillag… vajon hol lehet ő? Oly hatalmas lenne, hogy az Abyss sem tarthatta volna vissza? Külön börtön készült számára? Akárhogyan volt, egy dolog teljesen biztos: ő nem volt veletek. Lehet, hogy olykor mások is el-eltűntek időről-időre, de végül mindig mindenki visszakerült (?)

A gőzölgő kávé érdekes párhuzam a kinti párával, mely szinte egy második esőfüggönyt képez. Gomolyog egyre feljebb és feljebb míg lassan kifakul, majd teljesen eltűnik. Ez újabb gondolatokat ébreszthet, de az is lehet, hogy csak a pillanat ragad magával, hogy oly helyekre juss el általa, melyeken azelőtt sosem jártál.

Az Esszenciád része, a Tudatot kiterjedése: az éltető aurád. Egy része annak aki és ami vagy. Egykor is részed volt és most is az. Mikor megidézted, egy pillanatra elbizonytalanodtál, de végül ez az érzés ahogy jött, ki is fakult amikor a szagok megütötték az orrod: a rothadás, az elmúlásra emlékeztetőek.

A halál, az elmúlás nem volt az emberek jussa. Miért is lett így? Nem rémlik, nem tudod felidézni, holott ott motoszkál a tudat, hogy tudod a pontos választ. Eközben eléred a hűtőt, melyben a frissnek nem mondható zöldségek és más ételek valószínűleg a kukában végzik…

A kukában ami legalább olyan illatozó, mint egy dögvirág. Nem kérdés, hogy nagyobb részt onnan érkeznek azok a bizonyos szagok, amik helyenként öklendezésre is késztethetnek. A mély levegővétel sem segít az érzés leküzdésében, de még ellenállsz annak, hogy a kávédtól ott válj meg, ahol a szervezetedbe jutott.

A következő tipp: a fürdőszoba. Úgy tűnik, hogy a különleges kisugárzásod nem volt hatással a helyiségre, melynek több oka is lehet, hogy melyik szimpatikus, az már a te döntésed. Mint az, hogy az választott kellékek birtokában – és egy zsák igen szagos szeméttel – a bejárati ajtóhoz siess.

Odakint… azonnal vízpermet éri az arcod. A villanás rajzolta sziluett-et megkésve ismerted fel, de ez nem csak a fényeknek, a hűs-hideg szélnek is köszönhető, mely haragos természet folyamatosan ostromol mióta kinyitottad az ajtód. Igen… az a növényke nem lenne képes megbirkózni ezzel. Míg az, aki előtted áll:

Nevek… a nevekkel hadilábon állsz. Emlékszel Jayra. A férfire aki életét vesztette amiatt, amit az ember készített, amit egy gyermek forgatott és… amit mégis te vettél el. Emlékszel egy másikra: Petros. A barátodéra, aki Jayr társa és barátja. De tudod az is, hogy még számtalan nevet ismersz: de nehezen akarnak felbukkanni.

Ez, hogy oly kevésre emlékszel vajon mennyire átok… és áldás? Akarsz e emlékezni mindarra amit egykor tudtál és mindezzel együtt a Verem adta Gyötrelemre? Arra a sok szépségre és kalandra... meg az Abyss mindent elnyelő fojtogató érzetére? A szenvedésre amit odalent, a Börtönödben kellett átélned…

/Görög/ Mit köszöngetsz? – érdeklődik szemöldökeit felvonva

A kulcsokat elveszi és amíg te megharcolsz azért, hogy a szemetet a méltó helyére juttasd, addig a társad-barátod becsukja és zárja az ajtót. Az esernyődet pillanatok alatt kifordította a szél, nem hiába vett a tisztelt kolléga is inkább esőkabátot. Nem is akármilyet, hanem amit a felszereléshez kaptatok. Szolgálatban lenne?

/Görög/ Most érkeztem. Kopogni akartam, de… szerintem te is a kabátra szavazz! – ha így tennél, nyitja az ajtót – Tudom tökfej, minden reggel ott tömöd a fejed! – a duó végül megindul tervezett célod felé, miközben hálálkodásra egy morózus válasz érkezik – Naná, hogy segítettem tökfej! Erre vannak a barátok! – a semmi gond, „leköteleztél”re csak a fejét ingatja

Egy ideig csendben haladtok tovább, pedig téged őszintén érdekel az ő hogyléte, még tréfásan érdeklődtél is arról, hogy talált e valakit míg te lábadoztál. Éppen finoman faggatózni kezdenél a közelmúltról, amikor elvigyorodik és bólint, majd szavakkal is válaszol.

/Görög/ Megvagyok-megvagyok. A szokásos. Thyra eszi az életem akár a Hadnagy. De így szeretjük őket nem igaz? – vigyorog, majd mosollyá szelídülve – volt ott egy ápolónő aki gerjed az egyenruhára…

Ennyiben hagyja, majd némi szünetet követően, a kérdés-kérésedre elgondolkodik. Látható, hogy megfontolja, megrágja mit és hogyan is mondjon el. Végül egy mély sóhajjal kezd bele. A hangja halk, alig üti át a vihar dübörgő hangjait, amik újra és újra kaotikus időzítéssel lecsapnak szinte minden érzékedre

/Görög/ Tudod… tökfej, jó nagy hülye vagy – torpan meg – de sokat nem tudok mondani. Az öreg, tudod, aki szólt, hogy a kölyök igazi stukkerrel hadonászik, szóval az öreg elvesztett szem elől amikor a kölyök után futottál. Hiába no, a vén csóka már botjával se tudta ütni nyomod. Szóval eltűntél a mellékutcában… azután már minket hívott, mert lövést hallott – fejét vakargatja – de azt sem a helyszínelők, sem a dokik nem tudják megmondani, hogy mi történt, mert látszólag egészségesebben kerültél elő, mint előtte bármely ellenőrző vizsgálatod után. Szóval mindenki arra jutott, hogy félreugrottál és valamibe jól beleverted a vaskemény fejedet ami kiütött. Ez magyarázat arra is, hogy miért nem emlékszel dolgokra. A dokik szerint idővel rendbe jön, de hogy mennyivel arról fogalmuk sincs.

Újra nekiindul, hamarost eléritek a célodat, de addig még egyszer megtorpan a barátod, hogy hosszasan nézzen téged, majd közelebb hajolva mondja el személyes véleményét, amire valószínűleg amúgy is sokkal kíváncsibb voltál, mint a hivatalos verzióra:

/Görög/ Találtak vért. A tiedet. De azt nem, hogy hogyan vesztetted el. Úgy értem nem volt rajtad egy karcolás sem. Úgy tűnt valóban földhöz vágtad magad, de… te valami átkozott csoda vagy. Amondó vagyok több is elkelne ilyesmiből… - sóhajt és irányba fordul, megindul – kemény fából faragtak tökfej, de nem ilyen keményből. Valami történt…

Nem tudná megmondani mi, de a jó rendőr mindig a megérzéseire hagyatkozik. Ugyanakkor nem firtatja a dolgot, látható-hallható módon azzal, hogy válaszolt a kérdésedre egy időre félre fogja tenni a témát. De nem az idők végezetéig. Most, hogy megérkeztek, még megáll az ajtó előtt, kicsit kivár, de ha nem mondasz semmit, rövid úton beléptek az üzletbe.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #5 Dátum: 2015. Május 26. 20:23:01 »
Enethiel

Újra felrémlik bennem, hogy mi volt az ára maradásomnak. Vajon jól tettem? ::) Vagy hulltam volna vissza, végleg elbukva, de emelet fővel? Oly hosszú időn keresztül védtem az embert, s most eggyel szándékosan én végeztem! Magyarázhatnám, csomagolhatnám szép szavakba, bújhatnék eszmék mögé, de a lényegen nem változtat… magamat nem tudom becsapni. Ám ha már ezt az utat választottam, arra kell törekednem, hogy minél kevésbé legyen hiábavaló Jayr halála. Érzem, a bűntudattól nem fogok megszabadulni – de ennek örülnöm kéne – hisz ez azt mutatja, hogy még tudom, mi a helyes.
Az ősi város emlékére megborzongok – annyira belém ivódott a látványa, hogy még most is emlékszem a látképére. Szinte kedvet kapok, hogy valahogy újra alkossam – ha mást nem - papíron, de sajnos tehetségem az nincs hozzá. Talán majd idővel... A városról óhatatlanul szembe jut annak ura is, és a hiánya. Hogy a Fényhozó hova került, vagy miért nincs velünk? Ez az a rejtély, ami majd mindenkit érdekel a Bukottak közül. Néha én is eljátszok a gondolatattal – s számomra a legkedvesebb teóriát választom – azt, hogy Lucifernek az volt a büntetése, hogy ismét nem vették figyelembe...


A kávé gőzét nézve hiányérzetem támad – a látvány emlékeket idézne, de ahogy próbálok rá összpontosítani, azonnal elhalványul, s csak az érzés marad meg – hogy valamit elszalasztottam <Majd idővel az eszembe jut> vigasztalom magam. Inkább azzal kéne foglalkoznom, ami eleve adja magát, vagyis inkább kiköveteli, hogy foglalkozzak vele – mint a kuka.
Melynek „illata” újabb kérdéseket vet fel, és újabb hiányzó emlékekre hívja fel a figyelmem
<nem hittem volna, hogy ennyi emlék tud feledésbe merülni> érzem, ha tovább tipródok ezeken a kérdéseken, még hónapokig nem mozdulok semerre. Pedig az új ingerek, a tapasztalás feltehetőleg gyorsabb eredményt hoznak majd, mint a hasztalan egy helyben topogás.
A hűtő is gyászos képet fest – ki kell takarítanom, és újra fel kell töltenem. Érdekes feladatnak tűnik minden egyszerűsége ellenére. A leggyanúsabb dolgokat eleve a kukába továbbítom – a többi majd megmérettetik később – döntöm el.
A fürdőszoba viszont érintetlen – megkönnyebbülten fordulok is ki a helyiségből. Nem hiszek a tökéletes tisztaságban – egyenlőre betudom annak, hogy túl messze volt. Ami persze nevetséges egy ilyen apró lakás esetében, hisz pont távolságok nincsenek benne. Ám azt jól mutatja – nem csak az emlékek terén vannak veszteségeim.


Az ajtóban rám rontó vízpermet hunyorgásra késztet. Bár az üzenete világos – maradjak a lakásban, mégis ellent mondok neki – úgy érzem, eleget voltam már bezárva...
Az ajtóban álló sziluett a villám fényének hála szinte beleég a szemembe, s amíg kergetem a nevet, melyet ismernem kéne, és társíthatnék hozzá, újabb töprengésre ad okot. Az emlékek, vagy azok hiánya... hogy is mondják? Boldog tudatlanság? Ám az emlékeink, tapasztalataink tesznek azzá akik vagyunk. Vagyis tetszik, vagy sem, de meg kell tanulnom együtt élnem azzal, ami vagyok. De ez esetben is fontos szabály az arany középút, az egyensúly. Végül csak beugrik a név is...

Petros kérdésére, hogy mégis mit köszöngetek neki, legyintek
-Hagyd, csak úgy éreztem, hogy ennyit megérdemelsz.
Az esernyő megsínyli a vihart. A tomboló szél kifordítja saját magából, akárcsak az Abyss... A párhuzamra, és az esernyőt látván lemondóan morranok, és visszakullogok a lakásba az esőkabátért. A szerencsétlen esernyőt a konyhakőre teszem – hátha később még menthetőnek ítélem üres perceimben. Általában rendet tartok, így nem is tart sokáig fellelni a kérdéses ruhadarabot. Felveszem, és újra próbát teszek  a lakás elhagyására, ezúttal nagyobb sikerrel.

Út közben Petros beszámolóját emésztem, miközben csak egy bólintásra futja. Azzal vagyok elfoglalva, hogy a Hadnagyhoz és Thyrához arcot és valamiféle emléket leljek fel. Az ápolónő említésére csak elvigyorodom, végre valaki, akit nem szükségszerű ismernem.

-Akkor használd ki a lehetőséget, és vidd el vacsorázni!  :D- javaslom az első ötletet, ami eszembe jut – feltehetőleg Jayrnak hála. Nem mintha nekem kéne megmondanom Petrosnak, hogy mit tegyen.

Megtorpanására én is megállok. Csendben hallgatom végig – nem akarom megszakítani. Amit elmond, az számomra újdonságként hat. Amint újra nekiindul, érzem, hogy a története alapján rászolgáltam a becenévre – tényleg nem viselkedtem túl bölcsen. Ám próbálom védeni a védhetetlent:
-Ha igazi fegyver volt a gyereknél, tudod, hogy nem hagyhattam nála! - mondom neki teljes meggyőződéssel -Remélem nem esett baja...
Aztán megindulunk, hogy nem sokra rá ismét megtorpanjunk. Az az információ, hogy vért is találtak, csak akkor lehet lényeges, ha nem csak pár cseppről van szó... S Petros szerint lényeges. Megvakarom az orrom.
-Abban igazad van, hogy valami történt... néhány dolog... végleg megváltozott :( Ám ez még magamnak sem szívesen ismerem be  :-\ -nézek rá úgy mint aki citromba harapott. Felsóhajtok -A történetednek hála most már van elképzelésem, hogy pontosan mi történhetett, de emlékezni még nem emlékszem rá. A kirakós néhány darabja még hiányzik... Sanszos, hogy valahol eltalált a kölyök – ismerem be, hiszen tudom – Petros is csak erre a következtetésre juthatott
-De amíg nem tisztázódik a helyzet, nem akarom az idegeidet borzolni mindenféle légből kapott lázálommal  :-[ – húzom el a szám, tudván – Jayr sem hitte volna el az igazságot. S lehet, hogy nem is tanácsos bárkinek is az orrára kötni.
-Menjünk be, meghívlak! - váltok gyorsan témát, mert feszélyez a helyzet. Belépve élvezettel szívom be a friss pékáruk illatát, s ha Petros nem ellenkezik, és még emlékszem rá, akkor a kedvencét kérem.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #6 Dátum: 2015. Május 27. 10:28:32 »
Görögország, Athén
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Reggel



A morális kérdésre egy olyan válasz érkezik, amire talán nem számítottál. Egy hang a múltból, mely oly ismerős és mégis idegen. Egy hang, amelyhez nem tudsz nevet társítani, de tudod, hogy mindig segítséget nyújtott a maga rejtélyes módján. Ezúttal azon szavai jutnak visszhangzanak az elmédben melyekről tudod, hogy a Lázadás után szóltak… valamikor:

…nincs más, csak döntések és következmények…

Egykor emelt fővel vonultatok börtönötökbe, büszkén és még akkor is dacosan, mikor már minden elveszett. Azt hittétek, hogy minden odalett. S akkor megtapasztaltátok a végtelen Gyötrelmet, ami még annyi mindent vett el tőletek. Nem tudod pontosan mit. Nem tudod felidézni, de az biztos, hogy megmérgezte a Tudatod. Az Esszenciádba mart és beleégette magát.

Képes lettél volna visszahullni vagy az a megfoghatatlan erő, ami kihajtott, erősebb lett volna nálad? Vajon tényleg képes lettél volna szembeszegülni azzal, ami úgy hajtott át a Teremtés rétegein, hogy dühödt Lényként törtél át mindenen, ami utadat állta? Azonban itt vagy és úgy döntesz itt is akarsz maradni. Tenni, cselekedni vágysz. Azt, amit Lucifer kért tőled… tőletek.

Lucifer. Az első Elohim akit a Teremtő a Létbe szólított és a Namaru-k, az Első, a Hajnal Házának feje. Az Elohimok vezére és a Mindenható hírvivője. Mégis, ő volt Hajnalcsillag… aki fellázított a „Menny” ellen, hogy engedetlenek legyenek a Teremtő parancsa ellen, hogy szeretetből megmutassák magukat az emberiségnek abban a reményben, hogy képesek segíteni, felkészülni az megjósolt, eljövendő katasztrófára…

A katasztrófa éppen a hűtőben látható. Bizonyos számodra, hogy ráfér majd egy alapos takarítás és nem árt némi élelmiszer, ami majd feltölti azt. Az is igaz, hogy rendelhetsz ételt vagy beülhetsz valahova, de hosszútávon az nem pénztárca barát. A reggeli péksütemény még belefér, de hosszabb ideig étteremben enni… pedig ismersz egy nagyon hangulatosat…

A fürdőszoba úgy tűnik, hogy rendben van. Ugyan magad úgy gondolod, hogy nincs így, de az első pillantás legalább oly gyakran igaz, mint amennyire nem. Valamiért úgy érzed, hogy itt az utóbbi az igaz. De csak egy pillantás volt, behúztad maga mögött az ajtót és azo tűnődsz mit is jelent mindez: Nem csak emlékeket, de mást is elvesztettél… ami felvet egy igen fontos kérdést!

A szabadság utáni vágy. Ez hajt ki a lakásból, ami visszavár majd, ami oly kaotikus, hogy rend után kiált. Ez nem hagy nyugodni, tudod, hogy amint visszatértél minden a helyére fog kerülni. Ahogy annak kell. Nem bánnád, ha a Létezésed más aspektusaiban is ily könnyedén lennél képes tervezni és megvalósítani.
 
Érzed, hogy Jayr a világról, a Teremtéstől alkotott eszméi, ideái és hite mennyire tökéletlen és mégis közel helytálló. Eltávolodott attól ami egykor volt, elvesztette a hitét. Nem, ez így nem igaz. Elfelejtette… ez talán bosszantóan hathat rád, de az bizonyos, hogy alaposan elgondolkodtat. A gondolatok között is azt keresed, amit Létezésedben mindig: egy második esélyt.

/Görög/ Elég fura vagy Tökfej. Minden rendben?

Kérdezi a társad-barátod, miután szavakba öntöd azt, hogy szerinted mit érdemel. Többet ugyan nem fűz hozzá, hiszen neked is meg kell harcolnod az elemek erejével, a sajátodéval, ha úgy tetszik. Kifordította az esernyődet – ami talán még menthető – így visszakényszerít névleges börtönödbe.

Nem sokkal később – egy esőkabáttal gazdagabban – már lassú sétával haladtok célotok: a kis pékség felé. A hűtővel, a fürdővel ellentétben a szekrények és fiókok elég rendet tartottak meg, hogy az a bizonyos vízálló ruhadarab hamar rád került. Útközben újabb kihívások elé állítanak és emlékekkel kell hadakoznod, de ez meglepően könnyedén sikerül. Thyra esetében.

Oly könnyedén, pillanatok alatt vagy képes felidézni az arcát, a mosolyát vagy épp azt a titokzatosan varázslatos pillantását, hogy akár ijesztő is lehet! Könnyedén társul az emlék a közös percekre amikor hármasban voltatok, a sok vidám percre amiben Jayr-nka már sosem lehet része. A férfinak aki életét adta majd a Lelke eltávozott… hova is?

/Görög/ Hm? Vacsorázni? Te nagyon beüthetted a fejed Tökfej!

Nevet picit, de hamar elhal, elnyomja egy dörgés. Tudod, hogy Petros kalandvágyó férfi. Egyenlőre nem keres hosszantartó kapcsolatot, inkább ismerkedik és élvezi az élet minden aspektusát. Ahogy egyszer korábban tréfásan említette neked:
„Honnan tudjam ő az igazi, ha nincs mihez viszonyítani?”

/Görög/ Természetesen nem hagyhattad nála. De hívhattál volna erősítést! Tökfej voltál! S amíg nem látom, hogy ez változott addig az is maradsz… Tökfej!

Vigyorog, de a szavai komolyságot hordoznak. Érezhetően aggódott (aggódik) és mint ilyen így vezeti le a feszültséget, próbálja legyőzni félelmeit. Nem bánja, hogy nem beszéltek a dologról túl sokat, az is igaz, hogy érdekli mi történhetett, mégis, a barátja fontosabb, mint egy csodás rejtély, melyre (egyenlőre) nincs magyarázat.

/Görög/ Az a gyerek azóta se került elő – pedig bizonyos, hogy alaposan kutattak utána – Ami a változást illeti…

egy emlék, egy hang – olyan, mint a gyengéd szerető simogató érintése, mézédes, akár annak csókja, oly tiszta és annyira borzongató, több, mint a legcsodásabb hangszer – mintha azt mondaná halkan: „A változás örök. Állandó és elkerülhetetlen…” mire vagy miért mondta? Jó kérdések! de az emlék amilyen hirtelen bukkant fel úgy is tűnik el, mintha sosem lett volna.

A barátod nem sürget, nem ostromol kérdésekkel, holott biztos akad néhány amit feltenne. Mivel nem találták golyó ütötte seb nyomát, a kijelentéseddel sem tud mit kezdeni, hagyja, hogy ez a dolog sodródjon és megadja a teret és időt, hogy a magad módján és idejében áruld el mire is gondoltál e szavakkal. Bízik benned! Nem, nem benned… Jayr-ban.

Az invitálás után beléptek, és körülpillantva látod, hogy itt viszont semmi sem változott. Minden ott és ahogy megszoktad, még a fiatal eladólány is, aki Egyetemi tanulmányit próbálja finanszírozni. A neve… a neve… Amynta! Ő fogad és szolgál ki, pontosan tudva, hogy mit szeretnél és mennyit. Sőt, a kérésedre Petros kedvencét is hozzáteszi a többihez amit az egyik üres asztalnál nyugodtan elfogyaszthattok.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #7 Dátum: 2015. Május 28. 20:50:02 »
Enethiel

A röpke emlék-foszlányra felkapom a fejem. Bár nem bántó szándékkal mondták, de az örök érvényű szavak most sem töltenek el felhőtlen örömmel. Az igazság majdnem mindig fájdalmas, vagy esetleg nyers. Vagy ez csak akkor tűnik fel, ha bánt minket, pontosabban az egónkat? De az most fontosabbnak tűnik – tudjam, ki mondta egykoron. Ám hiába – csalfa emléke a feledés homályában bujkál. A hangulata segít csak behatárolni – talán egykor volt mentoromként kéne rá emlékeznem? Érzem, a meghatározás feltehetőleg sántít valahol, így nevet adok neki, mely úgy érzem, jobban illik rá: Sugallat. A nevek segítenek. Segítenek megkülönböztetni az egyik ismeretlent a másiktól. Rendet és hatalmat hordoznak, ahogy egyre több mindennek adunk nevet.
Ahogy a Gyötrelemnek is. Bár addig ismeretlen fogalom volt, a próbálkozás hiábavalónak tűnhetett, hogy címkét aggatva rá megtörjük erejét. Talán az is volt. Megtörhetett, megnyomoríthatott, nyomot hagyhatott – feltehetőleg jobb nem is belegondolni, hogy milyet – de jelen pillanatban csak az számít, hogy véget ért. „Túléltem” Ám nem kétséges – még utánam nyúl, próbál tönkre tenni – de most új esélyekkel vehetem fel „emlékével” a harcot.


Lucifer... a történetek szerint az első, oly sok mindenben. Egy szóba sűrítve: Példakép. Aki bár eltűnt, de örökül hagyta a feladatot, mely még mindig időszerű, s az is marad. Ahogy a hűtő takarítása is az, de ez utóbbi kibír még pár órát... Jó lenne elmenni abba az étterembe, amely emléke felsejlik, de ennek még nem jött el az ideje. Mivel nem engedhetem meg magamnak minden nap, ezért jeles eseményekre tartogatom, melyet egy ott megejtett étkezéssel lehet még emlékezetesebbé tenni.

A fürdőszoba ajtajában újra lecsap rám a hiányérzet. Lassan régi ismerősként üdvözölhetem, oly otthonosan látogat meg, ugrik be pár percenként, mint valami szomszéd. Ám most csak vigyorog, de nem árulja el, hogy miért jött. Pedig ismerem már – csak úgy nem szokott meglátogatni...
Kissé bosszúsan csukom be a fürdőszoba ajtaját. Ha majd már tudja, hogy mit akar, akkor jöjjön vissza! - hessegetem el az érzést.

Jayr nézetei nem mondhatók különlegesnek, vagy egyedinek. Sőt, nagy eséllyel találni hasonló vélekedésű embereket a város bármely pontján. A napi nehézségek, az elvárások, a megfelelni akarás, a célok hajszolása mellett csak keveseknek van elég kitartása, ideje hogy a felnőttkorba lépve is meglássák még az apró csodákat.

Az emlékek élénksége Thyra esetében különösnek tűnik. Talán még Petrosénál is erősebbek, pedig vele aztán rengeteg időt töltöttem el – sokkal többet. Rásandítok menet közben Petrosra, de a kapucni miatt nem sokat látok az arcából
<Mitől ilyen fontos? ::)> kalandozok el. Rövid kombinálás után érdekes lehetőségre jutok. Nem is figyelek annyira arra a vélt felfedezést emésztve, így eshetett meg, hogy az egyik mélyebb pocsolyát nem megkerülöm, hanem belecaplatva csak arra leszek figyelmes, hogy a cipőm kissé beázott.
-A  franc... - kommentálom azt a kellemetlen hűvös érzést, amit az esővíz és Jayr lelkének sorsa feletti merengés okozott.

Petros válaszára a vacsoráról kissé csipkelődve válaszolom

-Hát, szerintem annak jobban örülne, mint ha egy házkutatásra hívnád meg! Mondjuk ez utóbbival is felkeltheted a figyelmét, mert igen eredeti randiötletnek tűnik :P

Petros elismeri – nem hagyhattam a gyereknél a fegyvert. Inkább azt kifogásolja, hogy nem vártam, nem terveztem, és nem szóltam. Nem mintha akkor nem késve érkezett volna a segítség...  :-\
-Remélem még hosszú évekig fogsz így hívni! :D - jegyzem meg vigyorogva neki az ígéretére, hogy feltehetőleg még jó ideig Tökfejnek fog nevezni.

Ám az, hogy a gyerek eltűnt igencsak zavar... Bár Athén nagy, a környékbeliek ismerik egymást. Biztos felismerték volna ha odavalósi. S a környék! Sokaknak nincs rendes munkájuk, és vagy otthon vannak, vagy a közelben boltolnak valamivel. Látniuk kellett volna, hogy merre ment...
Éppen válaszolni akarok Petrosnak, amikor eszembe jut egy újabb emlék... hatására megtorpanok. Próbálom megragadni, de szinte azonnal el is tűnik – mintha én űztem volna el... Ám az érzések, amiket megpendített bennem, újra rádöbbentettek egy futó pillanatra veszteségeim nagyságára. Felpillantok az alacsonyan lógó komor felhők fele, és pár másodpercig hagyom, hogy az eső áztassa  arcom, elmosva a keserűség nagy részét. Sóhajtva indulok meg újra, Petros kimondatlan kérdésére csak annyit válaszolva:

-Soha ne legyél amnéziás!

A pékség szokásos képe megnyugvással tölt el – annyi mindennel kellene foglalkoznom, s a megszokott közeg ebben most igen nagy segítség. Megköszönöm Amyntának a kiszolgálást, és fizetés és némi „borravaló” után Petrossal leülök az egyik asztalnál, hogy nekilássunk a reggelinek. Ám előtte megszabadulok az esőkabáttól, majd előhúzom a telefonomat. Közben Petrosnak magyarázok
-Tudod, van nagyon sok dolog, amire nem emlékszem. Pláne nevek és arcok esetében állok hadilábon. Ám mintha minél fontosabb lenne számomra valaki, annál könnyebben emlékszem rájuk. Talán... ::)
A telefonon végignézem a kijövő és bejövő híváslistát, és az üzenetváltásokat. Célirányosan kutatok Thyra neve után. Feltételezésem szerint Petros legfeljebb sejti az érdeklődésemet a testvére fele, mert nem tért ki rá bővebben, hogy mi van vele, vagy hogy egyáltalán nagyon izgulna miattam.
-Valahogy az a gyanúm, hogy Thyrát étterembe akartam vinni – közlöm vele az első teóriámat, s vigyorogva figyelem a reakcióját, aztán folytatom 
-Reggel a hűtőről eszembe jutott az étterem. De nem igazán az, hogy éhes vagyok, hanem, hogy hangulatos a hely... Bár a hűtőm láttán te sem a kajálásra gondolnál  :P Aztán amikor az utcán megemlítetted a nevét – mondhatni, hogy nem okozott gondot felidézni. Most nézem át a telefont, hátha segít valamit.
Aztán végre közelebb húzom a széket az asztalunkhoz, és beleharapok a péksüteménybe. Jólesően élvezem az első falatot
-Hmm, erre vágytam! - Mosolyodom el, majd megkérdem Petrostól
-Nos, van valami, amivel ki tudod egészíteni a megérzésemet? - nézek rá, és egy ujjal nyomkodom a telefont, valami nyomot keresve. Ha azzal végeztem, a nadrágom zsebeit pakolom ki az asztalra – számba veszem, hogy egyáltalán mit tartok magamnál, van-e valami szokatlan, esetleg cetli.
A reggeli közben megkérdezem Petrostól

-Milyen a mai beosztásod?  ::) - tudakolom -Mert akkor aszerint rendezem a napomat. Eredetileg úgy terveztem, hogy benézek az öregeimhez, de ez úgy látom halasztódik  :) – mosolyodom el
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #8 Dátum: 2015. Június 04. 09:58:24 »
Görögország, Athén
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Reggel



Az Igazság. Jayr számára annyira fontos volt, hogy az életét is ennek szentelte. Talán tisztában volt vele, esetleg csak a lelke mélyén érezte, de az is lehetséges, hogy meg akarta keresni mit is jelent ez a szó valójában. Az az egy bizonyos, hogy az emberek bármilyen jelzővel is illeték ezt a szót, annak jelentése sosem változott. Akárhogyan is mocskolták, rejtegették vagy forgatták ki, mindig ott volt… de volt, hogy senki nem vette észre.

Az Igazság az, hogy nem akarták.

Jayr pedig ezen akart változtatni a maga egyszerű módján. Egy férfi akinek megvolt a maga igazságérzete és mindent megtett, hogy ennek megfelelően éljen. Azonban még ez sem volt elég. Te pedig tudod, hogy a test amiben élsz, a társadalom az igazságról alkotott ideájának foglya lett és mint ilyen nem volt képes maradéktalanul szolgálni azt. Az emberek elfelejtették az igazságot! Elfelejtettek titeket és mindazt amit értük tettetek. Mindent…

A Név. Az Igaz Név ismerete hatalom. Pontosan úgy van, ahogy azt tudod, hiszen téged is e névvel parancsoltak ki az Örök fénytelenségből. Ezzel küldtek ki a viharba és… most itt vagy. Ide kerültél hát döntéseket hozva, melyek következményei még nem mutatták meg magukat teljesen. Olyanok, melyekre lehet úgy tekinteni, mint a Második Esély egy formájára… vagy a Gyötrelem Poklának egy másik Börtönére…

Jayr a munkája során számtalan emberrel találkozik. Ezek egy része külföldi, turista. Emberek, akik más helyekről jönnek, hogy itt pihenjenek, megcsodálják a Teremtés ezen darabkájának szépségét. Tudod, hogy ezzel kapcsolatban is csak az a bizonyos „jóbarát”: a hiányérzet vigyorog rád, sőt, talán még vállon is vereget, de mást nem tesz. Nem tesz többet, mint emlékeztet, hogy számtalan dolgot nem tudsz felidézni. S mikor idővel távozik, még akkor sem viszi magával az emlékeidet rejtő ködszerű fátylát…

Az idő kíméletlen. Nem hagyja nagyon, hogy elkalandozz. Az esőcseppek szúrnak, a szél metsző, a hangok durvák és erőszakosan fúrják be magukat a kapucni alá. Ezen zavaró tényezőket ellensúlyozná egy név és a tudat, hogy nevén nevezett a fiatal nő Petros húga. Minden lépésnél egyre inkább kirajzolódik egy arc, melyet hosszú világos haj keretez, míg végül ott csillan az ragyogó szempár, mely nem egyszer elrabolta Jayr figyelmét.

A férfiét, akinek teste most már mást szolgál, aki épp arra lehet figyelmes, hogy a sportcipő nem erre az időjárásra lett tervezve. Szóvá téve a kellemetlenséget, csak egy barátságos mosoly a jussod, mely kuncogás után nevetéssé válik, ahogy a randi ötlet elhangzik. Nem veti e azonnal, megrágja a dolgot, majd vigyorogva tagadó fejrázással válaszol. Úgy tűnik, hogy nem kíván többet a dologból, mint ami már valószínűleg megtörtént.

/Görög/ Nem rossz ötlet Tökfej, de nem keresek barátnőt. Az rengeteg kötöttséggel jár, áldozattal és miegyébbel amihez még túl fiatal vagyok! – nevet jóízűen, majd bólint, Tökfej maradsz hosszú időre.

A következő percek már újra a gondolatoké, melyek nem hagynak nyugodni. Eltűnt kisfiú… elszaladt, biztos megijedt! Nem találják… a te hibád? Aztán nyugtatod magad, hogy a környékbeliek biztos ismerték volna, ha odavalósi. S ha látták miért nem árultak el merre szaladt? Tényleg látták? S mi van az Öreggel aki szólt? No meg egy fiúcska, aki lelőtt egy felnőttet, aki a legjobb tudása szerint akár meg is halhatott. Egy ilyen gyermeki lélek vajon képes megbirkózni ezzel? Számít e honnan jött…

vagy egykor volt Vas ily könnyedén válik Ébenné?

/Görög/ Jah… nem tervezem. Nem lenne jó elfelejteni, hogy tartozol egy rakás pénzzel…

Néz rád sandán, úgy érzed, mintha némi lemondás lenne a hangjában és talán egy pillanatra tényleg elhitted, hogy így van, amíg meg nem látod, azt a csibészes mosoly kezdeményt az arcán, amit nem tud leplezni… csak hülyéskedik. Szokott ugratni, olykor talán még a kelleténél tréfásabb is, mint te azt szeretnéd, de talán nincs még egy olyan társ, akire ennyire számíthatnál, ha esetleg történne valami! Mint… mint ahogy végül történt is.

Később, már a Pékség egyik asztalnál – Amynta szelíd, kedves mosolya és a vásárlás után – belekezdtek a reggelibe illetve te némi magyarázatba is. Az étel kitűnő, a környéken kevés hasonló készül és talán éppen ezért mindig nagy a forgalom. A vendégek már tudják, hogy itt nyugodtan falatozhatnak, elkortyolhatják az italukat, de aztán illően távoznak, nem időznek túl sokat, hogy mások is hasonlóan tehessenek.

/Görög/ Csak, hogy tudd… a lányokat szeretem! – nevet, majd belekortyol a kávéjába

A telefon régi ismerős, könnyedén és fürgén kezeled. Hamarost már az üzenetek között váltogatsz. A legutóbbi egy felszólítás volt, hogy hátralékod van a szolgáltató felé. Azt megelőzően néhány üzenetben jobbulást kívánnak, de nem ismersz fel egyet sem. Még tovább lapozva szolgáltatótól és banktól vannak üzenetek, de semmi ami igazán fontos lenne. A híváslistád már sokkal érdekesebb!

Azonnal több nevet is felismersz. A nagyszülők, a barátod és testvére telefonszáma mellett azonban akad néhány ami kifog rajtad. Végül csak egy névre koncentrálsz, őt pedig az elmúlt héten napi szinten megtalálod és ha nem is órákat beszéltetek, de azért nem is félperces érdeklődés nyomait látod. Üzeneteket nem küldött, de úgy tűnik a lista alapján, hogy nem érezhette szükségét… vagy nem szeretné ha nyoma lenne bizonyos szavaknak?

/Görög/ Nem keresel hozzá eleget… – nevet visszafogottabban – szerintem ketten nem keresünk annyit, mint ő azzal, hogy a pasikat nézi, amint azok súlyok alatt izzadnak – nevetése kissé harsányabb, de még tolerálhatóvá válik. Hirtelen elhallgat és tűnődik kissé, majd – szerintem ne oda vidd. A kikötőben, a part mentén akadnak ilyen helyben sütött apróságok. Úgy sem tud sokáig megülni a fenekén…

úgy tűnik, hogy a bátyus nem zavartatja magát, nem bánja, hogy a barátja a testvére után érdeklődik. Lehet, hogy nem látja komolynak, vagy éppen az, hogy a barátjában bízik, nem félti tőle a testvérét. Talán épp fordítva? Mosolyogtató lehetőség, de nem lehet teljesen kizárni azok alapján ami elhangzott. Lehetséges, hogy teljesen más áll a háttérben, mindössze nem emlékszel, de a lényeg, hogy Petros melletted áll!

/Görög/ A hűtőd láttán mindenki azonnal tudja, hogy egyedül élsz – vigyorog, majd bólint a mikor megosztod mit miért teszel, aztán szótlanul nézi ahogy reggelizel

Az étel pontosan olyan amire emlékszel. Friss, ropogós és meleg! Csodálatos íz-világ és szinte új energiával tölt fel! Amíg te az ízekkel foglalkozol, Petros végez a kávéjával és a rádióból áradó halk szavakra figyel, majd tekintete újra téged kutat, ahogy elkezded kipakolni a zsebeidet. Pénztárca, iratokkal és meglehetősen kevés készpénzzel és néhány fénykép a nagyszülőkről, meg egy a trióról: Petros, Thyra és Jayr.

Ezen felül a lakáskulcs van nálad és… ennyi.

/Görög/ Indulós… – sóhajt, ennyi időt tudott most rád szánni – neked még egy hétig az Örs közelébe sem szabad jönnöd! Előbb orvosi vizsgálatok várnak rád miközben fizikai alkalmasságit kell tenned valamint a lőtéren vizsgáznod. Jah! A kedvencem! Egy Pszichómókust is fel kell keresned!

Petros felkel ültéből, majd visszaviszi a csészéket-tányérokat, hogy aztán bevárjon téged az ajtóhoz közel – esetleg csatlakozzon, ha előbb készülnél el. Kiléptek a viharba, mely mintha nem akarna szűnni, ellenben kitartóan hullna, dörögne és villanna vakítóan a világra, hogy megörökítse azt mielőtt végleg elmossa. Ehhez még annyit tesznek hozzá morcos hangvétellel:

/Görög/ Egy hete folyamatosan ilyen rossz! Bár… most már enyhült valamelyest – majd egy bólintás – Üdvözlöm őket! – búcsúzik olymód, hogy válladra teszi a kezét, majd megindul az utcán magadra hagyva téged

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #9 Dátum: 2015. Június 08. 21:44:26 »
Enethiel

Egy sóhajtással adózom Jayr eltökéltsége előtt, és nem kárhoztatom az embereket, hogy elfelejtettek... Hisz én is megtapasztalhatom első kézből,hogy mily könnyű is felejteni emberként. S én nem is a nemzedékről-nemzedékre adott meséket felejtettem el, hanem azt, amit átéltem – a saját történetem, lényem jelentős darabját... Így hogy várhatnám el, hogy mások eonok távlatából is emlékezzenek? Úgy jártunk, mint a régi istenek – ahogy például Zeusz nevét még ismerik, de elődei nevét már rég elfeledték – hiszen ha nem mutatkoznak, nem hatnak erre a világra, idővel egyre kevesebben hisznek, és egyre kevesebben foglalkoznak velük. Vagyis egyre többen felejtik el őket. Ahogy minket is... Ám most a változás küszöbén állunk – rajtam kívül még sokan megszökhettek – s nincs kétségem afelől, hogy emlékeztetni fogják az embereket...

A döntések és következményeik... mindkettő csak okozat – hisz általában a változtatási szándék, a Szándék lenne a hű lenyomata annak, hogy ki vagyok. Sajnos a Következmény és a Szándék ideája időről-időre mintha tökéletesen ellentétes ideát sugallna, mintha egy érme két oldala lenne. Ahogy mondani szokás a Pokolba vezető út jó szándékkal van kikövezve, s mennyire igaz!
 
A röpke töprengést is megtorolja az időjárás – szinte kisajátít, hogy csak vele foglalkozzak.
Nagy vehemenciával szurkálódik, hangoskodik, de mindez mit sem ér, mert olyan emlékekre bukkanok, amit nem felejtettem el. Pontosabban élénken emlékszem rájuk, még ha ezek Jayr emlékei is. Ám mostanában megtanultam értékelni, ha valamire tisztán emlékszem, s Thyra is ez a kategória.
Igazából Petros nevetése az, ami segít elszakadnom tőle.
-Ha nem kell barátnő, akkor vedd el – válaszolom neki nevetve – s majd szemkikaparás terhe mellett garantálja, hogy nem lesz több barátnőd ;D

A kisfiú eltűnése igencsak zavaró – a családlátogatás utáni fontos teendők után tűzöm egy képzeletbeli táblán, apró megjegyzéssel <az Öreget kifaggatva talán el tudok indulni, hogy megkeressem a fiúcskát. Gondolom eleinte nem fog örülni a találkozásnak, de utána biztos jobban érzi majd magát, ha megtudja – kutya bajom....>

Petros utalása arra, hogy tartozom neki, kellemetlenül érint – kissé bűntudatosan nézek rá, aztán megértem az arckifejezését. Megkönnyebbülten, játékosan boxolok bele a vállába.
-Majdnem megetettél vele! - mondom neki kissé szemrehányóan, aztán elvigyorodom.
-Ezt még valamikor visszakapod! :) - ígérem neki vidáman.

-Jó neked! - válaszolom Petrosnak a Pékség asztalánál ülve, amikor határozottan állást foglal szexuális szokásait illetőleg
-Én még nem tudom – toldom meg neki kaján vigyorral, de csak akkor, amikor éppen beleiszik a kávéjába. A telefont böngészve hümmögök a felszólítást látva
-Egy nagy cég érdeklődik utánam... - jegyzem meg, inkább magamnak. Aztán a jobbulást kívánó üzenetek feladóinak nevét olvasom fel, és Petrosra nézek
-Őket ismernem kéne? ??? Mert ha kollégák, jobb, ha nem árulod el nekik, hogy még a nevükre sem emlékszem... - nyomogatom a telefont

-De azokra a mélyre szántó, nagyszerű beszélgetéseinkre sem emlékszem, amit a múlt héten veled folytattam... Gondolom nem véletlenül... <De akkor Thyrával mit tudtam ennyit beszélni?! Egyre sanszosabb, hogy minél előbb beszélnem kell vele. Újra...>
Petros javaslata, hogy a húgát inkább a kikötőbe vigyem, kissé meglep, de bólintok.
-Majd meglátjuk. Feltehetőleg ezt a tanácsodat megfogadom :P – mosolyodom el <A vicc az, hogy feltehetőleg Thyra többet tud az elmúlt egy hetemről, mint én vagy Petros. Bár ez nem is olyan vicces...> Hálásan Petrosra mosolygok aztán a hűtős megjegyzésére felnevetek.
A zsebemből előkerülő tárgyakra nézve kissé elhúzom a szám.

-Hát ez nem sok – jegyzem meg -Nem hiányzik valami? -teszem fel a költői kérdést inkább Petrosnak, de nem hiszem,hogy tisztában lenne azzal, hogy mit szoktam a zsebeimben tartani.
Közben a fényképeket jól megnézem magamnak, aztán elpakolok mindent a helyére.


Úgy tűnik, hogy Petrosnak mennie kell. Felállok, összekészítem a tányérokat, és a kávés csészéket. Petros elmondja, hogy mi is vár rám a jövőben.
-Az orvosi vizsgálattól és a fizikai alkalmasságitól nem tartok. Az agyturkásztól viszont igen. A végén nem talál itt semmit... - kocogtatom meg a homlokom -No nem baj, majd kapok szép muszájkabátot, és látogathatsz! :D - vigyorgok rá az esőkabát felvétele közben, pedig nem sok okom lenne rá. Hirtelen ötlettől vezérelve Amyntától még veszek négy friss süteményt, és az esőkabát alá rejtem. A Pékségből az utcára lépve a kinti vihar ismét ostromolni kezd minket. Petros megjegyzésére, hogy rossz az idő, eltöprengek.
-Szóval azt mondod, hogy mióta otthon tespedek, azóta más sem szívesen megy ki az utcára? - kérdezek vissza – Akkor nekem tilos szabira mennem! :P - ütöm el a kérdésem fontosságát.

-Átadom – válaszolom Petrosnak  és én is elindulok a másik irányba, Sybil háza fele. Van időm töprengeni, összeszedni a benyomásaimat - és főleg magamat, amíg odaérek

Megérkezve kis ideig kissé tanácstalanul nézem a kulcscsomómat, aztán a megfelelő kulccsal – ha megtalálom – beengedem magam, de előtte megnyomom a csengőt. Bent az esőkabát lehámozása után kissé bűntudatosan, de melegen megölelem családom tagjait, és átadom a friss péksüteményt. Gondolom Cassia ilyen időben nem szívesen hagyja el a házat, de mindenkinek – főleg a két kislánynak biztos jól fog esni. S egy bögre forró tea mellett bensőséges beszélgetésre csábít az idő.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #10 Dátum: 2015. Június 13. 12:06:03 »
Görögország, Athén
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Reggel, kora délelőtt



A nevek… mindaz amit jelentenek, amit magukban hordoznak: eszmék, ideák és szimbólumok. Nekik tulajdonított képesség és hatalom, melyhez halandó fordulhat! Remélhet, könyöröghet és átkozhat… érezhet számtalan módon irányában. A történelem, különösen a hellén – hiszen minek tekintenénk távolabb – igen gazdag efféle… nevekben. Természetesen nem az egyedüli a világon, de éppen elég történet, legenda és mese fűződik hozzájuk, hogy egy életet kitöltsenek. Eme kultuszok, szekták és vallási csoportosulások hihetetlen mennyiségben mozgatták meg a halandókat és azt, ami mindent összekapcsolt: a Hitet.

A történeteknek ha hinni lehet, legalább hatezer év telt, de az sem kizárt, hogy még több. A világ egy teljesen idegen hely, olyannyira megváltozott, hogy Enethiel számára minden az ismeretlenség arcát mutatja felé. Mindaz amit a Teremtő Elohimjaiként létrehoztak, amit formáltak és amibe életet leheltek, úgy változott amit talán még maga a Teremtő sem tudott nyomon követni. A Teremtés kezdetekben fiatalos és gyönyörű arca napjainkban inkább ráncos és keserű, tele Gyötrelemmel és Hitetlenséggel melyek kikezdték és a Végső Elmúlás ígéretét hordozzák. A világ szenved és segítségre van szüksége! S véleményed szerint a Lázadó testvéreid így vagy úgy, de valamiképp véget vetnek mindennek.

Ez pedig kérlelhetetlenül magában hordozza azt, ami egyszer már lángba borította a Teremtést: a Düh Háborúját.

Ezen gondolatok legalább annyira komorak és sötétek, mint az idő odakint, az, amelyben Sybil és Hector Constantinides, az anyai nagyszülők háza felé bandukolsz. Igaz, hogy Hector eltávozott, de a hiánya még jelen van. Akár a makacs idő, mely kitartóan bosszantó és legalább annyira szurkálódó és heves, mint egy Ellil vagy… egy Adad. Viharos egy népség mindkettő az egyszer biztos! S ha összetalálkoznak abból… azonban a vihar idővel csendesül. Mire eléred a házat, már nem akar leteríteni minden egyes esőcsepp ami csak rajtad talál pillanatnyi nyughelyet.

Igaz, hogy még mindig elég kellemetlen és pont emiatt kevesek vannak az utcán, a járművek pedig fokozott óvatossággal választották meg sebességüket, de ahogy mondani szokás: a vihart mindig napsütés követi! Miközben az ok-okozat kettősét boncolgatod és eljutsz egészen az… egy érmét találsz a földön.


Ha felveszed, ennyivel is gazdagabb lehetsz, közelebb kerülhetsz Thyra anyagi helyzetéhez, melyet még így is igen széles szakadék választ el, de az is igaz, hogy felidézve nem egy anyagias természetű lány él az emlékezetedben. Az egyszer biztos, hogy a barátnő kérdése nálad is legalább annyira bonyolult, mint a társad-barátodéban, a különbség talán annyi, hogy Petros kissé szabadabban él a lehetőségeivel.

Közel jársz már a nagyszülői házhoz, de még mindig a kisfiú eltűnése foglalkoztat. Azt tudod, hogy az Idős férfi aki szólt neked a környéken lakik, de pontosabbat nem tudnál ennél mondani, őt megtalálni könnyebb, de korántsem egyszerű – főleg ilyen időjárási viszonyok között. A kérdés az, hogy mennyit várhatsz még ezzel – ha már egy hét úgy is eltelt – vagy minél előbb fel kellene kutatnod mindkettőjüket? A gondolat, hogy a túlélésed segíthet valamelyest reménykeltő, ígéretet hordoz, mely egyben egy új esély lehet azon fiúcska számára, aki talán úgy véli, hogy minden lehetősége elfogyott.

Szinte kopogtatsz már a Nagymamád ajtaján, de még Petrossal folytatott beszélgetés visszacseng picit. A tréfás megjegyzése ami két „vigyorgó tejbetök”ként ábrázolta kettősötöket, majd a nevekre, amiknek nincs igazán jelentőségük, mert bár a barátod felismert egyet-kettőt, tudatta, hogy egyikük sem olyan fontos mint ő és amúgy sincs miért aggódnod. A beszélgetésekre csak annyit mondott, hogy azok legalább olyan nagyszerűek voltak, mintha a kaktuszához beszélt volna… ha lenne kaktusza. Végül azzal búcsúzott, hogy némi humorérzék hiányzik, de amúgy rendben vagy és ne félj a „mókustól” mert biztos, hogy nem talál semmit és a látogatási idő szerencsére elég rugalmas, hogy a szolgálat mellett olykor meglátogasson.

Ha Petros csak sejtené, hogy Jayr nincs többé, hogy Enethiel az, akivel ily könnyedén tréfálkozik, hogy egy Lázadó Elohimmal társalog épp oly triviális dolgokról amiket csak két jóbarát oszthat meg. Ha halovány elképzelése lenne arról, hogy tényleg léteznek olyan természeti erők, amik képesek mindarra amit a legendák mesélnek… hogy a barátja egy ezek közül, hogy mire képes és mit tehetne, hogy mi minden áll előttük amit leheletetlennek vélt, hogy… talán könnyedén hívná úgy, hinné teljes szívvel: Második Esély.

Egy ideig babrálsz a kulcscsomóval, szinte már-már kifog rajtad, de végül mint egy memorizált mozdulat, mintha az izmok engedelmeskednének egy jól begyakorolt mozdulatnak, rálelsz a megfelelőre és beengeded magad. Igaz, hogy a csengő is jelezte érkezésed, de szinte még be sem lépsz amikor halk trappolásokat hallasz és máris két-két kis kezecske-karocska fonja át a combjaidat és vékony, örömteli hangok üdvözölnek:

/Görög/ Jayr bácsi! Jayr bácsi!

Nem sokkal megkésve érkezik Cassia, aki azonban megáll folyosó végén az ajtófélfának támaszkodva-mosolyogva nézi a két gyerkőcöt és pillanatra téged mielőtt integetne. Nehezen sikerülhet kihámoznod magad, de végül egy esőkabát és két boldog kislány is picit arrébb lett tessékelve. Sybil azonban nem érkezik és mikor beljebb lépsz sem találod őt. Könnyedén kezdhetsz aggódni, de nehéz úgy, hogy közben két apró szépség kerülget és rángatják a ruhádat, hogy elcsaljanak játszani, hogy megkérjenek arra mesélj nekik vagy épp csak megmutassák milyen új dolgokat kaptak.

A nappaliban találhattál magadnak helyet a kanapén melyen rögtön két oldalról vagy körbevéve. Egy ölelés után Cassia is helyét találta a bal oldali fotelben, míg kérdő tekintetedre szelíden annyit válaszol:

/Görög/ A piacra sietett. Tudod, hogy milyen: mindig a legzamatosabb és frissebb felel csak meg.

Tekintete kissé aggódó, talán a baleseted miatt érzett szeretet-féltésből fakad, de mint mindenki más, ő sem tudja, hogy akiért ennyire aggódtak, hogy akit ennyire szerettek és akinek felépülése megkönnyebbüléssel tölti el őket: már végleg eltávozott…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #11 Dátum: 2015. Június 17. 20:31:44 »
Enethiel

Az idő mindent megváltoztatott – s látszólag nem feltétlenül a jó irányba. Kicsit olyan mintha pár Halaku valahogy elkerülve az Abysst mindent elmúlásra ítéltek volna amivel csak találkoztak...
Rossz látni, hogy az ember mire használja az ajándékokat... A kutatásai céljai általában önzőek – kevés kivételtől eltekintve a legjobb esetben is anyagi hasznot remél belőle. És amit alkot, abban sincs mindig köszönet. A kapzsiság, irigység, félelem és gyűlölet majd mindig megbélyegzi, eltorzítja a végeredményt. A másik eltaposása, kifosztása, kihasználása, megölése, saját érdekeik érvényesítse az elsődleges szempont. Az évszázados tendencia vége az, hogy a városok mára élhetetlenek, és a boldogulásukért cserébe az emberek hozzá idomulva a feltételekhez, lemondtak egy igen fontos dologról – az álmaikról, és Hitüket Gyötrelemre cserélték. Furcsa párhuzam, de mintha szorgalmasan és önként dolgoznának a saját Abyssuk megteremtésén.
A kihívás óriási, de egy dolgot pontosan tudok – minden hosszú út egy apró lépéssel kezdődik... így inkább félresöpröm a kétségeimet, félelmeimet tápláló gondolatokat, és mostantól csak egy, és elérhető célt tűzök ki magam elé, mely mindig csak egy lépéssel - de közelebb visz a végcélomhoz. Hiszen ha a feladat nagyságát, nehézségét kezdem el elemezni, akkor elvesztem – már akkor kudarcra ítélem magam, mielőtt megpróbálnám.
Ám félő hogy a többiek közt lesznek olyanok akik reménytelennek ítélik a dolgot, és drasztikus lépésre szánják el magukat. Ami egy pusztító háború lehetőségét vetíti előre. Az emberek a pusztításhoz nagyon jól értenek, és sajnos az Elohimok is sokat fejlődtek ezen a téren... Talán joggal feltételezem, hogy a Düh Háborúja egy kellemes pikniknek tűnne ahhoz képest ami most várhat ránk – ha nem sikerül többé-kevésbé békésen rendezni a nézetkülönbségeket...


A ház fele szerencsére enyhül a vihar haragja – a végét járja, vagy most gyűjt erőt a folytatáshoz. Futólag eszembe jut Hector – és hiányzik. Pontosabban Jayrnak, de azt hiszem, mindegy, hogy kinek - az érzés a fontos. Megpróbálom felidézni az együtt töltött időt, a szerető, de szigorú szavait. Sokat köszönhetek neki – befogadott, felnevelt, és bár nem pont az általa választott, de tisztes foglalkozásra taníttatott. Út közben immár tanulva a hibámból, óvatosan kerülgetem a pocsolyákat, és figyelem a kocsikat is – igaz, hogy óvatosak, de nem szeretném hogy az egyik végül beterítsen az egyik út széli pocsolya javával. Az érmét megpillantva fel is veszem – és a farmernadrág órazsebébe csúsztatom.
<Az első lépés> - mosolyodom el közben. Furcsa, hogy ismét Thyra jut eszembe, és hogy a kettőnk közti anyagi szakadékot méricskélem. Mintha fontos lenne... Vagy csak simán kisebbségi érzésem volna emiatt? Esetleg Petros megjegyzése maradt volna meg bennem? Lélekben megvonom a vállam – az anyagi javak mennyisége számomra nem volt eddig sem mérvadó – különben nem rendőrnek mentem volna. Barátnő? Azt sem tudom, hogy alakulnak majd a dolgaim. Hogyan sikerül újra beilleszkednem? Sikerül-e? Mennyire változik meg az életvitelem? Ezek önmagukban is fontos kérdések s ha ezt még egy barátnő is színesíti, az további kérdéseket vet fel. Mit áruljak el neki? Hazudjak végig? Áruljak el „mindent”? Van jogom megváltoztatni valakinek világképét? Hiszen az „első alkalom” is elég rosszul sült el... Nehéz kérdés...

A kisfiú felleléséhez először az Idős férfit szándékozom megtalálni <Legrosszabb esetben, ha betelefonált, a telefonszáma alapján csak fel lehet kutatni. Ma még benézek Karlékhoz, aztán felhívom Thyrát, és utána estig megpróbálom az Idős férfit megtalálni> döntöm el magamban a mai programom sorrendjét.

Petros... hiányolja kissé a humorérzékemet. Ő sem érezné magát túl felszabadultnak, ha egy – nevezzük nevén – gyilkosság száradna a lelkén, és Jayr barátja lenne az áldozat... Ám az, hogy beígérte, hogy majd többször meglátogat – ez a bűntudat ellenére is valahogy jólesik. Eljátszom a gondolattal, hogy mi lenne, ha felfedném előtte az igazságot. Talán hinne nekem. Ha van valaki, aki hinne, az ő lenne. De úgy érzem, ez még korai. Nem készültem fel. Ám félő, hogy később még kevésbé lesz megfelelőbb az alkalom... Érzem – még fogom halogatni a dolgot, pláne ha nem történik semmi, ami rá kényszerítene. Talán pár nap múlva.

Az örömteli üdvözlés eloszlatja minden borús gondolatomat, és megerősít abban – jó, hogy eljöttem. Az örömöt mindössze az árnyékolja be kissé, hogy eszembe jut – ezt a fogadtatást nem én vívtam ki, nem nekem – pontosabban immár nem csak nekem szól.
Vigyorogva, de belül kissé fájón, nagy nehezen megszabadulok a két kislánytól, és le tudom venni az esőkabátomat, a péksütis papírzacskót is kiveszem a pulóverem alól, majd a közeli asztalkára teszem.

Leguggolok a két lánykához, és egyiket az egyik, másikat a másik karomra ültetve felemelem őket.
-Mit játszottatok éppen? - tudakolom mosolyogva picit beleveszve a tekintetükbe, és megindulok velük a nappali fele. Kicsit meg vagyok illetődve, és örülök is nekik - ők a jövő, és még nem ábrándultak ki a világból. Közben Cassiára mosolygok, és a nappaliba érve körülnézek – Sybil merre lehet – mert ez nem vall rá, hogy ilyen sokáig ne jöjjön elém. A lánykákat óvatosan leteszem, és így Cassia is meg tud ölelni. A kanapéra csüccsenve Cassiára nézek, hátha tud valami magyarázatot adni – és közben elkezdem a körülöttem nyüzsgő apróságokat csikizni. Ám Cassia válaszát sem hagyom figyelmen kívül, amit a zajongó lányok próbálnak elnyomni – és megkönnyebbült, de a bűntudat miatt szomorkás mosollyal nyugtázom a válaszát.
-Ebben az időben is kiment? - kérdezek vissza -Hogy van? -érdeklődöm utána.
Ha a beszélgetés fonalát követve megkérdezi, hogy vagyok – csak legyintek.

-Fizikailag soha jobban nem voltam. Viszont az utóbbi egy hétre nem igazán emlékszem. Petros elmondása alapján nem sokat veszítettem vele :P
-Hoztam az ebéd utánra, vagy tízóraira friss péksüteményt – jelentem be gyorsan témát váltva.
A háttérben suttogó, zavaró bűntudatot – mely azt sulykolja, hogy hazudok, átverem őket, ezt a szeretetet nem is érdemlem meg – azzal próbálom meg háttérbe szorítani hogy folyamatosan kérdezek, beszélek, foglalkozok a kislányokkal – nehogy egy pillanatra is el kelljen merülnöm a saját gondolataimban és bűntudatomban. Erre még úgyis bőven lesz időm, amint egyedül leszek... Meg akarom várni Sybilt, hogy egy legalább fél órás beszélgetés után ismét útra keljek – Karlékhoz.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #12 Dátum: 2015. Június 25. 21:38:17 »
Görögország, Athén
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Reggel, kora délelőtt



A Hét főbűn vaj nem a Hét ház egy-egy átka? A hetes, melyhez a gonoszságot társítják… úgy véled, hogy a Bukás előtt történt valami, egy nagyon megrázó és fontos dolog, de (az Istennek) nem akar eszedbe jutni. Ez a valami legalább akkora hatással volt az emberekre, mint a lázadó Elohimokra.

Ez a dolog a mai napig hatással van életükre, mérgezi és végül megöli azt. Változatos módon, hol lassan máskor sietve, kíméletlenül vagy épp kegyetlennek tetszőn… az emberek túlnépesedtek és szürke tömeggé váltak. Az egykor oly fényesen ragyogó élet, a vibráló energia mára megfakult és megtört, erejét vesztette.

Lehet, hogy az emberek elfelejtették a Bukottakat, azokat, akikkel együtt harcoltak, akikkel megosztották mindennapjaikat, vágyaikat és álmaikat, de most úgy tűnik, hogy megbűnhődnek mindenért. Mintha egyedül, a Bukottak segítsége nélkül kihalásra lennének ítélve. Ők, a teremtés koronái, a Teremtő legnagyobb alkotása.

A Lázadás öt Légiója, ha követi az emberi történelmet, lehet, hogy megismétli önmagát. Elképzelhető, hogy a Bukottak nézetei újra és újra különbözni fognak, hogy azok, akik másképp látják megalkotják a múlt egy szeletét és életre hívják a Karmazsin, a Vas, az Alabástrom, az Ezüst és az Ében „színeit”.

Egy emlék rajzolódik ki, egy ember amint elkövet valami szörnyűséget. Olyat, amit előtte soha senki! a Büntetése pedig oly kegyetlen akár a Bukottaké lett a Vereséget követően. Mit tett és ki volt Ő, azt sajnos nem tudod felidézni, de a Csendes Háború (Silent War) ennek hatására ért véget és kezdődött a vérengzés, mely azóta is jellemző az emberiség történelmére.

Jayr emlékei Hector-ról, fel tudsz idézni egyet-kettőt, melyre a vidámság és a szeretet volt a jellemző, de inkább érzelmi lenyomat, mint valódi képek formájában. A kezdeti képek újabbakat, az érzéseket pedig egyre több képet idéznek meg, mígnem elérkezik a legszomorúbb mind közül, mikor az Élet Házának Bukottja szembesül a halállal, az elmúlással…

Az út hátralévő részén már nem kell a pocsolyák miatt aggódnod és nem fröcsköl le egyetlen melletted elhaladó jármű sem. Ennek a figyelemnek köszönhetően lettél „gazdagabb” és biztonságba is helyezed az apró értékkel bíró tárgyat. Egyetlen egy kerek fémdarab, de ahol akad egy, ott talán van több is és a sok apróság végül gazdaggá tehet…

Enethiel számára ez az idegen világ talán még rémisztő is lehetne, ha nem lenne Jayr, aki emlékeit hátrahagyva segíti őt. Annyi mindent örököltél, családot, barátokat és… Thyra-t. Nem tudod pontosan, hogy miképp kezeld, de az biztos, hogy ez a rejtély legalább annyira leköti a gondolataidat, mint az eltűnt kisfiú esete.

Azonban talán még ennél is fontosabb a döntés maga, hogy Enethiel felfedje e magát vagy rejtse azt, hogy mi is ő valójában. A kérdések bizonytalanabbá tesznek, a válaszok pedig óvatos-megfontolttá. Ugyanakkor az a férfi akinek élete az Igazság körül forgott, aki életét adta azért, hogy ma itt lehess nem érdemel meg annyit, hogy öröksége továbbra is az igazság fényében tündököljön?

/Kallidora/ Az esőt néztük! – cserfeskedik
/Isidora/ Nagyon esik! – törölgeti a vizes pofiját
/Kallidora/ Meg dörög és villámlik! – veti közbe
/Isidora/ Zeusz bácsi nagyon mérges! – pislog picit éppen szembenézett egy villanással
/Kallidora/ Igen, mert Peh és Pánik elrabolta a kis Herkulest! – tördeli kis ujjacskáit
/Isidora/ Igen! Hádész bácsi bántani akarja! – öleli át védelmezően testvérkéjét

Hosszasan csipognának még a gyerekekre jellemző kitartással és kreativitással, ami a felnőttek többségéből láthatóan hiányzik. Olybá tűnhet, hogy akkor vesztik el a Hitüket és Álmaikat, amikor belépnek a felnőttkorba. Akár egy pontosan működő átok, mely nem akar szűnni és kínozza az emberiséget, kiket lassan fel is őröl a céltalanság vagy a túlzott céltudatosság.

A lánykák el is szaladnak az ablakhoz és maguk között csiripelnek és olykor felmutatnak az égre vagy összerezzennek, hogy aztán kuncogjanak egy-egy dörgés és villámlást követően. Ők még tisztelik a természetet, hisznek a legendák igazságában és őszinteségük talán még egy eltévedt felnőttet (Bukottat) is megérinthet.

/Cassia/ Jól. Jobban, hogy kiengedtek téged a kórházból. Kissé még aggódik, de nagyon örül majd, hogy eljöttél!

Mondja az ölelést követően, melyben nem kevés erőfeszítés volt, öleltek téged, mint akit féltettek, hogy elveszítenek örökre. Aggodalmuk bár nem volt alaptalan, úgy döntöttél, hogy nem osztod meg velük, hogy megérzéseik valóra váltak. A következő pillanatban megint körülötted kering a két pici csillag, akiket kedvedre csikizhetsz és csalhatsz ki belőlük őszinte és örömteli nevetést

/Kallidora/ Anya azt mondta, hogy beütötted a fejed és ezért nem emlékszel! – pillant anyjára, majd vissza rád
/Isidora/ Anya szerint ha adunk rá puszit, akkor hamar meggyógyulsz! – nyújtja a kis nyakát és csücsörit, hogy puszit adjon
/Cassia/ Petros… – sóhajt, de mosolyog – Szerintem jobban aggódott érted, mint Sybil. Sokat volt itt, rengeteget beszélgettek – említi meg, majd a pék-sütiket begyűjti és elindul azokkal a konyha felé
/Kallidora/ Petros bácsi szerint el kell menned egy sziómókushoz! – gesztusa Petrosét idézi, mutatóujjával a halántékánál köröz
/Isidora/ Igen, és még azt is mondta, hogy már régen el kellett volna menned! - fonja össze kis karjait és szegi fel a fejét, ami megint a barátodra emlékeztet

A csacsogók között ülve a gondolat vagy ki tudja pontosan mi is, nem hagy nyugodni. Halk, de idegesítő zümmögéssel tudatja veled percről percre, hogy amit teszel az nem méltó Enethiel-hez. Ezzel szemben egy mélyebb, komorabb zöngét is felfedezni vélsz, miszerint amit teszel az a te érdeked és azzal közlöd az Igazságot, akivel te akarod…

A két kis kópé szóval tart amíg a bejárati ajtó felől kulcscsörgés nem hallatszik, minek hangjára még Cassia is előkerül a konyhából, hogy az ajtó felé siessen. Az apróságok közül Isidora az, aki az öledbe mászik, míg Callidora testvére talpát célozza meg csikizési szándékkal, mely mozdulatát csak te látod.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #13 Dátum: 2015. Június 30. 23:37:07 »
Enethiel

A Hét ház és a Hét főbűn... érdekes egybeesés – ám nehéz minden Házra a pont rá illőt megtalálni köztük.  Ám az biztos – minden emberben ott lapulnak ezek az érzések, és bajt csak akkor okoznak, ha valaki nem tud időben megálljt parancsolni nekik. A kulcsszó a mértékletesség, önuralom. Vajon mi történt a hajnalok hajnalán, ami miatt a hetes szám ilyen stigmát kapott, mely eonokkal később is visszhangot vet? Minket elfeledtek, de ezt nem... Érzem – a válasz itt lehet az orrom előtt – nézem, de nem látom. Node nem rejtőzhet örökké – hamarosan úgyis megpillantom. Ennél fontosabb viszont, hogy az emberek hóna alá nyúlva újra felemeljük őket – hogy majd utólag visszapillantva ez a kor csak a hajnal előtti sötétségnek tűnjön. Az emberiség nem bukhat el!
Határozott, rendíthetetlen állásfoglalás. Nem is én lennék, ha másképp gondolnám. S pont ez benne a szörnyű – a régi törésvonalak újra kirajzolódhatnak, és ott folytatjuk, ahol abbahagytuk. Ha a Házak, frakciók nem tanulnak meg egészséges egyensúlyt teremteni, soha nem lesz vége.
S úgy tűnik – volt ember, akit az ajándék? vagy átok?, mint valami romlott múzsa megihletett, s olyasmit tett, ami végleg megváltozott mindent. Node mit?


Hector... kedves, vidám, és szerető nagyapa... volt. Azt látni, hogy tehetek bármit – de a végkifejlet minden esetben ugyan az – frusztráló és elszomorító. Nem tudok senkit sem a végtelenségig megóvni, csak a kiszabott idejét tudom gondtalanabbá tenni, mint az élet komornyikja. S Hector esetében erre még esélyem sem volt – számára már túl későn érkeztem...

Az apró érme olyan, mint a barátok, érzelmek és az emlékek. Az ember lassan, apránként szedi össze őket, és egyszerre nem is tűnik soknak, de ha vigyázunk rájuk, később utólag számba véve őket magunk is meglepődhetünk számosságukon. S ezen a téren Jayr igencsak gazdag volt. Most még csak számba veszem kincseit, s remélem – hozzá hasonlóan hozzá tudok én is tenni valamit.


Az igazság, mint tűz adja a bizalom melegét, világítja be kapcsolatokat. De félek, hogy ha nem kezelem kellő óvatossággal, tönkretehet, elemészthet mindent. Vajon óvatos vagyok, vagy csak gyáva, és kerülöm a konfliktusokat – miközben arra fogom, hogy nem szeretném, ha rosszul éreznék magukat... Jayr biztos, hogy kiállna. Node én még hezitálok, s nem tudom, mi lenne a jobb.

Callidora és Isidora válaszára kinézek az ablakon.
-Akkor még eltart egy ideig ez a zord idő, mert Hádész birodalmából nem egyszerű kijutni – sóhajtok fel. Hát, ha valaki, akkor én tudom,hogy milyen sokáig tart... Halovány mosollyal hallgatom őket – hiszen most még a legszebb arcukat mutatják. Vajon  tudnék tenni azért,  hogy ebből meg tudjanak őrizni egy keveset?

Cassia válaszára és ölelésére ismét elszégyenlem magam, de két lánya nem hagyja, hogy magamba forduljak. Vigyorogva hallgatom az ő tolmácsolásukban a család velem kapcsolatos diagnózisát. Isidorához lehajolok, hogy tudjon puszit adni a homlokomra, aztán Callidorához fordulok
-A gyógyuláshoz kell még egy puszi!  :D - mondom neki, de közben felfigyelek Cassia sóhajára.
-Lehet, hogy Petros nem is Sybilt szerette volna látni? - ugratom futó mosollyal.

Petros „beárulására” felnevetek
-S Petros bácsinak annyira megtetszett a pszichológusnál, hogy ennyire ajánlgatja nekem? ;D - kérdezem Isidorától. Ha egy kis szerencsém van, vissza fogja mondani Petrosnak, mint egy kis hírharang. Ám a bűntudatot nem lehet harsány nevetéssel és vidámsággal elijeszteni. Ennél drasztikusabb megoldásra van szükség – a szemébe kell nézni, és szemtől szemben meg vele küzdeni. S erre a legalkalmasabb időpont akkor lesz, ha Sybil is megérkezett.

A kulcscsörgés tudatja – hamarosan igen nehéz beszélgetésnek nézek elébe. Callidorát figyelemmel kísérem, és mikor egyértelművé válik a szándéka, óvatosan összekócolom a haját. Amikor Sybil és Cassia is belép a szobába, Sybilt megölelem.
-Jó látni téged!
Aztán a lányokhoz fordulok
-Hoztam nektek friss péksütit! - mondom Isidorának, és Callidorának -Cassia biztos odaadja nektek a konyhában! - mosolyodom el, és ránézek Cassiára.
-Van egy igen fontos dolog, amit meg kell beszélnünk – mondom neki, majd Sybilre nézek. Az, hogy a lányokat a konyhába küldöm ebéd előtt péksüteményt enni – jelzi, hogy igencsak komoly dologról lehet szó.

Amint Cassia is visszaér a konyhából, előre hajolok a kanapén, és könyökömet a térdemen nyugtatva, belekezdek.
-Szerintem jobb, ha leültök – nézek rájuk. Amint helyet foglaltak, felsóhajtok.
-Elnézést kell előre is kérnem, de úgy látszik, hogy nem bírom magamban tartani... sajnos erre a beszélgetésre soha nem lenne megfelelő alkalom. -hallgatok el egy lélegzetvételnyi időre.
-Tömören megfogalmazva: nem Jayr vagyok – felemelem a kezem, hogy az esetleges tiltakozásnak elejét vegyem.
-Rendelkezem Jayr emlékeivel, ismereteivel, fizikumával, és a saját ismereteim egy részével. Picit olyan, mintha többfele hasadt személyiséggel rendelkeznék – húzom el a szám – s én is épelméjűnek tartom magam, mint a legtöbb futóbolond... Objektív szemlélőnek úgy tűnhet, hogy a baleset miatt változás történt a személyiségemben, és néhány eddig rejtőző adottsággal gazdagodtam.
Cassiára nézek
-Most mondhatnátok, hogy azért, mert jól bevertem a fejem – ahogy azt állítják. Gondolom Petros is beszámolt már arról, hogy mi történhetett velem abban a mellékutcában. Nos... nehéz beismerni, de utólag úgy tűnik, hogy Hector bácsi és Lena joggal tartott a munkahelyi balesettől.
Halkabban folytatom
-...Nem emlékszem mindenre, de az biztos, hogy a gyerek tényleg eltalált -Zavartan intek a kezemmel
– pontosabban Jayrt. A sérülésbe feltehetőleg belehalt, vagy egy életre megnyomorodott volna. Az a helyzet, hogy Jayr megmentett – még ha nem is tudott róla.
Most érzem, hogy igazán el vagyok érzékenyülve, hiszen olyasmiről beszélek amit egyetlen Bukott sem kapott oly hosszú ideje...
-...Adott egy új esélyt, amikor elfoglaltam a távozó lélek helyét. Nagyon sajnálom... - nézek Sybilre -Oly sokat fáradoztatok Hectorral – felneveltétek, óvtátok, és szerettétek. Ezek után az a legkevesebb, hogy én is hasonló támaszt nyújtsak nektek – ha engeditek – mosolygok rájuk bátortalanul és szomorkásan.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #14 Dátum: 2015. Július 06. 17:29:36 »
Görögország, Athén
1999. július 21. – 1. nap

Szerda – Reggel, kora délelőtt



Lehetséges, hogy nehéz megtalálni azt a Bűnt, amit az adott Ház Bukottjai követtek el, de az is lehet, hogy csak idő kellene hozzá, esetleg egy könyv vagy olyasvalaki, aki többet tud erről. Azonban abban úgy véled teljesen igazad van, hogy minden emberben ott lapul mindegyik, sőt, kérdés nélküli a tény, hogy olykor-olykor egyik-másik – vagy több – felüti a fejét és…

Enethielként tudod mit kéne tenni, Jayr már korántsem volt ennyire éleslátó. Ő a Bűnök minden árnyalatát elítélte, valószínűleg még téged is visszazárt volna a Börtönödbe pusztán azért, mert kiszöktél. A másik kérdés az, hogy mennyi idő telhetett el mióta az emberiség magára maradt. A naptár szerint az évezred fordulója közeleg, de egyes történelmi események legalább ugyanennyit még rászámolnak. Talán ötezer év telhetett el…?

A régi ideák és eszmék amiért harcoltatok erősebbnek bizonyul mint az Abyss Esszenciákat szabdaló őrülete. Úgy véled az, ami egykor cél volt, még ma is lehet, sőt! Úgy kell lennie és ezért meg kell tenni amire csak képes vagy. De ha ott kezdenétek neki ahol a Bukás után félbeszakadt, lehet, hogy a Második Esély eleve bukásra lenne ítélve.

Az Egyensúly… egy kényes és bonyolult téma, nem illő ehhez a pillanathoz. Az emberiség kérdése, hogy mik is voltak, mivé lettek és mik lehetnének pedig legalább annyira összetett, mint a lehetőség, hogy a Bukottak megoldják azt. Azok a Sötét Múzsák pedig nem is annyira elképzelhetetlenek, hiszen az Ötödik Ház mindig is kaotikusságáról és a rendszertelenségéről volt híres-hírhedt.

A következő gondolat – hogy tereld ezek a súlyos és komoly témákat – a szeretett Nagyapád aki… eltávozott. Oly érzések kavarognak benned, melyeket csak úgy lehet leírni, hogy szomorúság és frusztráltság. Ezek könnyedén vezetnek olyan ösvényre, melyek tehetetlenségbe, majd dühbe csaphatnak át, hogy valaki idő előtt távozott, aki neked… nem,nem neked, de Jayrnak fontos volt!

Nem tudsz óvni a végtelenségig. Ez a gondolat zavarni kezd, mert nem érzed úgy, hogy ez az állítás megfelelne az igazságnak, de legalábbis teljesen biztos nem. Annyi minden van eltemetve és elkeverve, hogy képtelen vagy kiválogatni a fontosabb szálakat a többi emlékfoszlány közül. Ellenben egy dolog, egy név élesen rajzolódik ki végtelen szomorúságban, a bűntudatban és keserűségben

Morana

Nincs emléked róla más, csak e név és az érzések, mint megbékélés és megnyugvás. Ugyanez nem mondható el magadról, kit csak belső konfliktusok foglalnak le, akinek nincs ereje semmi másra, mint harcoljon önmagával és érzéseivel, gondolataival és a ténnyel, hogy ez így nem maradhat. Annyi mindent hagytak rád, oly sok mindent örököltél, hogy vétek lenne elpazarolni.

De azt már most is tudod, hogy ez nem lesz könnyű… egyáltalán nem lesz az. Nem, ha megteszed amit meg kell, amit Jayr is tenne. Azt, hogy az Igazságot forgatnád, hogy ott lenne mindenütt, mint a kisugárzásod annyi különbséggel, hogy ez lelki sebeket gyógyítana. Ez az egy dolog az, ami talán irigylésre méltó lehet az Ötödik Háztól, mint…

Camael

Hirtelen robban be a név, a megtestesült szépség gondolata társul hozzá. Kétségtelenül a Nyughatatlan Mélység Házának Bukottja Ő, kinek kisugárzása valóban a lelkekre volt hatással. Több, mint ahogy eddig mindig, biz’ elkerül téged, de ha eddig eljutottál, lehet csak idő kérdése és többre, végül mindenre emlékezni fogsz. Ellenben a nagy bizonytalanságot egy cuppanós oldja fel, és némi kislányos csacsogás:

(Isidora) Könnyű kijutni! Csak… – kezd bele
(Kallidora) … meg kell menteni Megara-t! és… – folytatja
(Isidora) … akkor az egyszemű banyák sem tudják elvágni a fonalat! – és fejezi be

Cassia szeretettel tekint rád, a két kislány pedig láthatóan imád, szinte már istenít, melybe pontosan annyi őszinteség vegyül, ami már a humor egy árnyalatának is beillik. A puszi után, szóvá teszed, hogy egy nem lehet elég és talán csak sejtetted, de az is lehet, hogy valójában pontosan tudtat, hogy Jayr kérésének nem fognak ellenállni…

(Cassia) Pontosan úgy ismerjük őt, mint aki két kis huncut hercegnőt szeretne a mindennapjaiba – nevet, de fejét tagadóan rázza
(Isidora) Azt nem tudom, de abban teljesen biztos volt, hogy eggyel mindenképp találkoznod kell! – csacsogja teljes meggyőződéssel
(Kallidora) Petros bácsi szerint, ha már elég lyukat beszélt a hasadba, akkor majd bogyókat kell szedned amitől teljesen meggyógyulsz! Bár nem értem a bogyószedés miben segít… – tűnődik

Kulcscsörgés, kócolás, kuncogás. Csikizés, még több nevetés és ölelés. Ádáz harc, béke karjai, meghitt pillanat. Szavak, melyeknek súlya van és egy zacskó amivel könnyebb terelni a két rosszcsontot. Izgatottan sietnek a konyhába anyjukkal, ki percen belül újra társaságodban áll kérdő tekintettel, de nem siettetve a szavakat. Végül mivel te már a kanapén ülsz, Cassia melletted foglal helyet, Sybil pedig Hector foteljára pillant, de végül a sajátjában találja  meg a helyét.

Kezdeti szavaidra óvatos kíváncsiság, érdeklődés a válasz, könnyedén olvasod ki a tekintetekből, majd a tömör kijelentésnél felszaladó szemöldök és más értetlenségnek jelét adó mozdulattal találod szemben magad. Az, hogy mikkel rendelkezel, majd a kijelentés a hasadt személyiségekkel kissé tágabbra nyitja Cassia tekintetét, de Sybil még ekkor is csak szótlan hallgatásban várja, hogy mondandód végére érj.

(Sybil) S kivel beszélünk most, ha te nem az unokám vagy? – egyszerű kérdés, vélhetően az ő szemszögéből teljesen jogos

Igaz, hogy nem tudod mire gondolnak, de akad egy-két igen életképes ötleted. Úgy tűnik, hogy Cassia pontosan úgy reagál ahogy vártad, de Sybil kemény tekintettel áll a kijelentések elébe. Eltekintve a közbeszúrt ám annál fontosabb kérdéstől csendesen hallgatnak téged végig, miközben láthatóan nem tudják – legalábbis a nagynénéd – hogy mit is kéne tenniük-mondaniuk. Az bizonyos, hogy még nem tudják ki az a nem Jayr, hogy szeretett családtagjuk kinek hiszi-gondolja magát, de ettől eltekintve igencsak aggódva figyelnek téged…

(Sybil) Ettél, reggeliztél már fiam? Készítek valamit, más nem útravalónak! – mondja határozottan és indul is
(Cassia) – csak nagyokat pislog, nem tudja mit mondhatna bár láttad, hogy megpróbálta
(Isidora) Te is jártál Hádész bácsi birodalmában? – jelenik meg szinte a semmiből melletted
(Kallidora) Akkor te is egy hős vagy? – kérdezi őszintén miközben felbukkan a másik oldaladon

Láthatóan nem teljesen értették akármit is hallottak. Ők gyerekek, de a felnőttek is részben értetlenül állnak a mondandód előtt. Végül Cassia csatlakozik Nagyanyádhoz valami olyasmit motyogva, hogy segít neki, míg te két apróság között találod magad akik nem szégyellnek kérdezni.
   
(Isidora) Kit mentettél meg? – érdeklődik kíváncsian
(Kallidora) Olyan szép volt, mint Megara? – ábrándozik el
(Isidora) Akkor biztos Lena néni volt! – közli magabiztosan