Szerző Téma: Édenben Pokol, vagy Pokolban Éden? - 1. Fejezet. Faerün  (Megtekintve 2217 alkalommal)

Nata108

  • Vendég
Re:Édenben Pokol, vagy Pokolban Éden? - 1. Fejezet. Faerün
« Válasz #15 Dátum: 2015. Augusztus 08. 08:03:50 »
Lorgen

-Jobb, amíg nem tudja kegyelmed.
Szedi lépteit a fiatal Lorgen, ruhája nem akadályozza a futásban, úgy tervezte, ellenben halkan suhog, és ez talán felkelti az elől haladó úriember figyelmét.
-Üdvözletem, Lorgen! Magát is a szép lányok keltették?
Kérdezősködik, és mutatkozik be, mivel a másik talán félhet is "üldözőjétől". Most már csak egy dolog van hátra. Helmond.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Édenben Pokol, vagy Pokolban Éden? - 1. Fejezet. Faerün
« Válasz #16 Dátum: 2015. Augusztus 16. 22:45:42 »
A szolga bólint, majd beengedi Lorgent.
- Tessék jöjjön csak.- mondja, miközben Lorgen továbbáll, nemsokára az előtte járó mögött lohol.
Gilmor már korábban észrevettey hogy valaki fut mögötte.
-Üdvözletem, Lorgen! Magát is a szép lányok keltették?
Kérdezi a Lorgen. bemutatkozott férfi.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nata108

  • Vendég
Re:Édenben Pokol, vagy Pokolban Éden? - 1. Fejezet. Faerün
« Válasz #17 Dátum: 2015. Szeptember 20. 08:55:53 »
Lorgen

A fickó a bejáratnál néma marad, így Lorgen csak vállat von, és előre indul a szolga után. Bebocsájtást kér, és ha kapott, akkor az öreg úr elé terjeszti látomását.
-Uram, ne féljen, de csak ketten kellene beszélnünk, ha lehet ne legyen se füle, se szeme a falnak. Híreim vannak, találtam egy nyomot.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Édenben Pokol, vagy Pokolban Éden? - 1. Fejezet. Faerün
« Válasz #18 Dátum: 2015. Szeptember 20. 09:58:57 »
Egyszerre vonul be a terembe Lorgen, amikor belépnek, a férfi, aki eddig néma maradt, Lorgen nevű férfi felé néz.
- Gilmor. - mondja kedves mosollyal. - Egyesek Nyugtalannak is neveznek.
A terem egyszerű, fehér falak vannak, melyeken díszként különféle tárgyak vannak kiakasztva, alattuk írás. Ezek mindegyike úgy tűnik Helmond úr kalandjainak relikviái. Két díszes kard. Egy vörös katana, egy ébenfekete sisak,  egy nyaklánc, egy mellvért, egy szál rózsa, egy lapát, egy lant,  egy csákány. Mindenféle dolog van itt. A többi berendezés dísztelen komor fa. Helmond úr nem szereti a cifra díszítéseket, bizonyára a nagy lovagterem is csak szükség miatt lett olyan díszes. Nem mondható egyszerű szobának sem, mert a kalandok relikviái igencsak szép hatást keltenek
Helmond úr felvonja a szemöldökét és felétek néz.
 - Igazat beszélsz?- közben a melletted álló férfire néz, aki megszólal.
- Azt hiszem mindkettőnk híre ugyan az.
- Akkor az úgy jó ha mindketten velem tartottok?
Azután elindul a szoba másik felébe, és kezét egy ajtó kilincsére teszi mikor megint nyílik az ajtó, és belép rajta egy kentaur és egy kígyószerű lény.
- Helmond úr, talán gyógyírrel rendelkezünk a problémájára!
Helmond úr gyanúsan néz egyikőtökről a másikra, majd megvonja a vállát.
- Akkor kövessenek.
Vékony csigalépcsőn vezet titeket lefelé, meg újra és újra lefelé, majd végül, hat perc folyamatos lépcsőzés után egy ajtóval találjátok szembe magatok. A ruhaujjából elővarázsolt egy kulcsot és a zárba helyezte, majd kinyílt az ajtó és egy teljesen dísztelen szobába kerültek. Falai zúzott kövekböl épült fel, és egy kis ajtó van a túloldalán.
- Nos mit tudnak?  - kérdezte.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nata108

  • Vendég
Re:Édenben Pokol, vagy Pokolban Éden? - 1. Fejezet. Faerün
« Válasz #19 Dátum: 2015. Szeptember 20. 10:13:10 »
Lorgen

A fiú sejtései jók voltak, mind a három utas talán ugyanazt tudja mint ő, viszont zárkózottak. Mosolyogva bólint Helmond szavaira, és csendesen követi. Ő már csak ilyen.
-Szóval, a szépség megjelent egy varázslat keretében ma nekem, és megkért, hogy mentsem meg. Bizonyos Malfeth nevét emlegette, gondoltam megkérdezem, hátha kegyelmed tud valamit, mielőtt elindulok. Sőt, az is lehet, hogy csapda, de ha menni kell, hát majd a Hajnal segít az utamon.
Nem izgatja magát nagyon. Szívesen sodorja magát bajba egy szépségért.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Édenben Pokol, vagy Pokolban Éden? - 1. Fejezet. Faerün
« Válasz #20 Dátum: 2015. Szeptember 20. 10:57:23 »
Helmond úr megvonja a szemöldökét, majd végighallgatja a négy  látogató meséjét. Álmát.
Ezek után elgondolkodik, az arca mutatja hogy a Malfeth név számára nem ismeretlen.
- Malfeth. Tudjátok ki ő? Ő egy lich. Egy élőholt varázsló, aki úgy ötven mérföldnyire Keletnek, egy kis erődben tengeti napjait. Azonban nem egyszerű bejutni oda. Malfeth igen elövigyázatos ezért a kastélyától mind a négy égtáj felé egy eg tornyot emeltetett, amelyel azokat a kulcsokat örzik amivel be lehet jutni a mágikus kapuján. A várt mágikus aura veszi körbe, valami sötét varázslat ami ellehetetleníti a fal megmászását. Én boldogan mennék veletek, de láthatjátok, nem tudok szabadulni innen, hogy ne dőljön össze itt minden. Ma is a nimfák az orkokat vádolták, és majdnem vérontás kezdődött, mikor odaértem az orkok, goblinok és trollok egyik oldalt, nimfák, tündék pedig a másik oldalt épp harcra készültek. Azonban jobb mihamarabb indultok. Mindent szükséges eszközt megkaptok, illetve, majd a fizettség is magas lesz! Hozzátok vissza a lányt! - kér titeket.  - Biztos vagyok benne hogy ha szükségetek lesz rá Faerün megadja azt nektek.
Átsétál a termen, és kinyitja az ajtót. - Ez a felszínre vezet. Nem messze a várostól,  készüljetek fel, ha szükségetek van valamire akkor azt a kérjétek most, én majd intézem.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nata108

  • Vendég
Re:Édenben Pokol, vagy Pokolban Éden? - 1. Fejezet. Faerün
« Válasz #21 Dátum: 2015. Szeptember 20. 14:01:30 »
Lorgen

A szavak Lorgent igazolják. Csapda, vagy nem, az első napsugarak védelmezzék útján, ha túl akarja élni.
-Szükségem lenne egy hátasra, meg egy képzett papra, gondolom nem egy van itt az esküvő miatt, és az itteni népek közt is sok a pap.
Adja elő Lorgen ami kell neki. Fizetségen nem gondolkodik, majd meghívják vacsorára, vagy ilyesmi.
-Három napi készlet, meg egy térkép kellene még. Összepakolok, és jövök.
Mondja, és így is tesz, ha mindent megkapott, és a pap is velük van, akkor részéről indulhatnak. Felveszi szalagokból alkotott lenge ruháját, és feltüzeli belsőjét, ahogy útnak indulnak.