Szerző Téma: Dallamok hullámain  (Megtekintve 2483 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Dallamok hullámain
« Dátum: 2015. Április 27. 23:41:06 »


Digitally Imported

A műfaj kedvelőinek 79 különböző stílus!

Kentaur

  • Vendég
Re:Dallamok hullámain
« Válasz #1 Dátum: 2015. Május 03. 12:04:06 »

Bizonyára sokan ismerik a képen látható énekesnőt, dalszerzőt, de lehet, hogy még tudok újat mutatni... Aki esetleg nem ismeri és olyan fantasy-őrült, mint jómagam, annak ajánlom figyelmébe a munkásságát! ;)

"Loreena Isabel Irene McKennitt (Morden, 1957. február 17. –) kanadai énekesnő, dalszerző, hárfaművész és zongorista, aki leginkább kelta és közel-keleti motívumokkal teleszőtt világzenéje kapcsán tett szert világhírnévre.

McKennitt zenéje alapvetően a világzenéhez, a New Age és a kelta zene kategóriájába sorolható, bár bizonyos mértékig az egész világ zenei kincséből meríti ihletét. A lemezboltok néha a népzenei kategóriába sorolják.

Mielőtt McKennitt belefog a zeneszerzésbe, komoly kutatást végez egy adott tárgyban, mely aztán a leendő album alapötlete lesz. Az Elemental és a Paralell Dreams előtt például Írországba utazott, hogy ötleteket gyűjtsön az ország történelméből, folklórjából, földrajzából és kultúrájából. A The Mask and Mirror című album megalkotását egy spanyolországi tanulmányút előzte meg, ahol McKennitnek módja volt Spanyolország egyik kelta részét, Galíciat kutatni, annak arab gyökereivel együtt. A végeredmény egy kelta és arab zenei elemeket ötvöző album lett. A legújabb albumához írt kísérőszöveg szerint, az Ancient Muse létrehozásában elsődlegesen a Selyemút mentén tett utazásai és az odakötődő kultúrákról való olvasás inspirálta.

McKennittet gyakran Enyához hasonlítják, bár zenéje inkább a tradicionális és klasszikus gyökerekből táplálkozik, olyan irodalmi műveket használva dalszövegei forrásául, vagy egyszerűen csak kiinduló pontként, mint például Alfred Tennyson „Shalott kisasszonya” című verse, a „Prospero Beszéde” („Prospero's Speech”, amely William Shakespeare „A Vihar” című drámájának záró monológja), a „Snow” Archibald Lampmantól, Keresztes Szent János „Dark Night of the Soul” című értekezése, William Blake „Altatódal” című verse, Yeats „The Stolen Child” című verse, vagy éppen Alfred Noyes „The Highwayman” című elbeszélő költeménye."

-Wikipédia-


Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Dallamok hullámain
« Válasz #2 Dátum: 2015. Május 03. 12:13:22 »
A számai közül még nekem a Night Ride Across the Caucasus, a Marco Polo, és a kedvencem a Mummers Dance is tetszik :) A válogatása a Live in Paris and Toronto elég sok sikeres dalát tartalmazza  :)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Dallamok hullámain
« Válasz #3 Dátum: 2015. Május 10. 09:31:04 »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Dallamok hullámain
« Válasz #4 Dátum: 2015. Szeptember 10. 18:04:00 »
Énnekem a Hammerfall együttes az, amelyik nagyon közel áll a szívemhez. Egyszerűen a témaválasztásaik is tetszik. (Keresztes Hadjárat, de vannak fantasy stílusú műveik is, és beavatottak észrevehetnek Tűz és Jég Dalás utalásokat, stb.
Talán az a leginkább kedves nekem, hogy a szőveg annyira lírai és szép, (pl. nagyon szép kifejezéseket használ) egy két szám versnek is elmehetne.
Az egyik kedvencem "The Dragon lies bleeding": https://m.youtube.com/watch?v=1QSCFI9y3SA
Egy másik: " Angel of Mercy" https://m.youtube.com/watch?v=spfCRruOXsQ

Továbbá még vannak remekmüvek mint Hearts on Fire, vagy Heeding the Call, Unchained stb... Ezeket mindet ajánlom bárkinek aki szereti a finom metált, a fent említett témákat vagy a remek hangokat.
Ha rám vársz sikolts rám.

maldreidor

  • Vendég
Re:Dallamok hullámain
« Válasz #5 Dátum: 2016. Március 27. 19:28:56 »
Az egyik új felfedezettem a Pentatonix zenekar, akik között kiváló énekes és beatboxos is fellelhető.
Ajánlom figyelmetekbe őket!


Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Dallamok hullámain
« Válasz #6 Dátum: 2016. Július 26. 07:49:53 »
Aloha!

Akkor én is megmutatom, mik nagy favoritok nálam:

Thy Catafalque:

Elég friss nincs talán egy hetes ez a szám:



Teljes album ízelítőül:



Másik nagy királyság s örök kedvenc:

Summoning:



Amúgy még persze sokféle zenét hallgatok. Széles a skála... Népzenétől a black metálig minden jöhet :)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Július 26. 07:52:32 írta Con Angilo Guerdo »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Dallamok hullámain
« Válasz #7 Dátum: 2018. December 30. 18:56:13 »
Egy számomra elég meglepő szám - ti vajon zeneileg hova sorolnátok? ::) :D
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Dallamok hullámain
« Válasz #8 Dátum: 2021. Január 25. 21:06:59 »
Két Aurelio Voltaire számot szeretnék megmutatni nektek :) Régiek, de én csak most bukkantam rájuk. Igazából nem tudom, hogy műfajilag hova lehetne sorolni ::) , de nekem tetszenek. Igazából az első szám - a When You're Evil dallama valamire bosszantóan emlékeztet, de nem jöttem rá, hogy mire :D



"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Dallamok hullámain
« Válasz #9 Dátum: 2021. Január 26. 09:23:25 »
Örülök hogy rájuk bukkantál :) Én olyan 3-4 éve találtam rá amikor megtetszett a 1 Hour Steampunk musicból az egyik száma (Azt hiszem a Mechanical Girl volt) és lecsekkoltam a munkásságát.

Alapvetően én a (steam)punk csoportba sorolnám a legtöbb számát.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Dallamok hullámain
« Válasz #10 Dátum: 2022. Április 16. 16:34:21 »
Ismét egy jó régi számot sikerült találnom, a Király Visszatér c. rajzfilmből. Igaz, ez nem az eredeti szám, de ettől még szerintem jó :)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Dallamok hullámain
« Válasz #11 Dátum: 2022. December 05. 23:00:08 »
Ez nekem teljesen új volt:
https://artsandculture.google.com/experiment/blob-opera/AAHWrq360NcGbw?hl=en&cp=e30.
az egér húzogatásával lehet a kórusból hangot kicsikarni, és fel is lehet venni őket. Már csak a megjelenésük is elég szórakoztató.
és itt van az eredmény, hogy mit lehet belőle kihozni:
nagyon kész van :D
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Dallamok hullámain
« Válasz #12 Dátum: 2023. Június 17. 20:59:28 »
Most bukkantam rá, és nekem igencsak elnyerte a tetszésemet:
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"