Szerző Téma: Mozgókép varázsa: Csevegő  (Megtekintve 4755 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #30 Dátum: 2016. December 09. 11:25:33 »
QQcs!

Pár percet szánnék a Star Wars: Rouge One véleményezésére pusztán a trailer alapján.
Merem ezt meglépni, mert valószínűleg amúgy is meg fogom nézni, ha más nem azért, hogy porba húzzam (vagy kellemesen csalódjak).
Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy ez még mindig nem a letűnt dicső korokból kiemelt alkotás, hanem a failed update eredménye.
A különbségekre hegyeznék, amit szintén nem fejtegetnék túl, csak a (számomra) leglényegesebbet emelném ki.

Esetleges SPOILER veszély!


A Halálcsillag tervezője: Bevel Lemelisk
Fogalmam sincs ki a fene az a figura a filmben, de a Prototípust és a későbbi I. illetve II... és így tovább szuper-fegyvereket egy bizonyos Bevel Lemelisk nevű építész-mérnök tervezte.
A Császár Szolgálatában tette mindezt és amolyan Tudtad-e mód írnám, hogy hat klón teste volt, mert minden kudarcért a Palpatine másképp végezte ki...



A Halálcsillag terveit pedig egy bizonyos: Bria Tharen lopta el.
Igaz, hogy nem egyedül, hiszen a Vörös Kéz Osztag vezetője volt, de segítségük nélkül a tervek nem jutottak volna el Leia Organa-hoz
(aki ugye épp a Tantive IV. en tartózkodik, mely Corallien Corvette kapitányát Antilles-nek hívják)
Így, ha a rendezőknek egy csöpp eszük van, összekötik a két filmet...
(Rouge One-t és az Episode IV-et)

Megjegyzésként említem, hogy a fiatal Han Solo egyik nagy szerelme volt ez a lány, így papíron a fiatal Han Solo-ban sem lenne rossz, ha felbukkanna, de kétlem így lesz.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #31 Dátum: 2017. December 24. 13:48:33 »
Az orosz Защитники (Zashchitniki) avagy Guardians c. alkotást megtekintettem, egy B kategóriával megillettem.
Váratlannak semmit nem neveznék, de az effektek megállták a helyüket, a karakterek semmivel nem voltak klisésebbek, mint az U.S. verziók, így az egyszer nézhető kategóriába sorolnám

Ami a Philip Reeve: Mortal Engines - Ragadozó Városok (2001) -es könyv adaptációt illeti, ezt már láttam anime-ban is, de talán éppen ezért, remélem, hogy a film legalább olyan ígéretes lesz, mint az előzetes...