Szerző Téma: Mozgókép varázsa: Csevegő  (Megtekintve 4757 alkalommal)

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #15 Dátum: 2016. Április 09. 15:53:34 »
, és a Star Wars Next Generation film 1. része már csak a címében viseli a Star Wars-t, de a stílusból és a világból semmit nem tartalmaz már.

Bárcsak... ti. amit tartalmaz, azért meg kár volt
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #16 Dátum: 2016. Április 09. 17:47:48 »
Bárcsak... ti. amit tartalmaz, azért meg kár volt

Elnézést, nem teljesen értem, hogy mire gondolsz a "Bárcsak... ti" rész alatt.

Mald

Szerintem úgy százas nagyságrendben (ami engem illet) nem ismerek még egy embert, aki így nyilatkozna erről.
Igaz már hallottam a Battleshipre is érdekeseket mondani, szóval azért nem lepett meg, hogy valakinek tetszik amit lát.
Szó szerint.

SWNG egy hulladék.
Első lépésben Lyukas bá adott neki egy Hulk féle mérges pofont, de a Disney döfte bele a Kryptonitot
Ki sem húzta, szóval egy legenda véget ért...

SWEU annyival több, hogy valószínűleg sosem fogom megérteni miért...
Értem persze, pénzért, csókos barátokért... stb.
De őszinte szólva érdemileg... sosem fogom megérteni.

Mindenki aki kíváncsi rá

A hosszasabb elemezgetést és beszélgetést erről a következő helyen tudtok (aki még nem tette) megtekinteni:
Végül megnéztem ezt a trágyahalmazt, írtam is róla kritikát, akit érdekel, és már látta a filmet, az itt tekintheti meg. Sőt, pár sorral lentebb, kedves adminunk kritikája is olvasható, hisz ide nem írta, hátha ott el tudjátok még olvasni. ;)

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #17 Dátum: 2016. Április 09. 18:46:36 »
Ti. = tudniillik

Így érthető?
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Faust

  • Vendég
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #18 Dátum: 2016. Április 09. 18:49:47 »
Üdvözlet itt újoncként. Csak egy picikét idepofátlankodva szólnék a témához. :D

Az Új SW nekem nem igazán jön be megmondom miért. Próbál újat alkotni..... EZ összességében csak akkor nem  lenne probléma ha nem állna egy masszív Univerzum már mögötte könyvek játékok és képregények formájában.

Disney elvágta a legendák folyamát. Viszont érdekes hogy olykor vissza vissza kacsingat és többször is elhinti ,hogy " Minden legendában van valami igazság" tehát akkor most kánon vagy nem kánon tökmindegy. Szerencse viszont ,hogy az új SW szerepjátékok terén még nincs ilyen kánon nem kánon harc...ott még nem ütött be az Erővillám :D

Az a probléma, hogy ignorálja az ősöket és próbál lázadozni a gyerekcipőben lévő új SW. Próbálkozik.....de nem sikerül neki. Látvány elem meg hú de szép de 0 tartalom áll mögötte.

Értem én hogy az új generációnak is nyitni kell.....de nem volt jó az ahogy régen? Kérdem én. Sajnos kaptunk egy Mikiegéren felnőtt látványorgiát.

Utóirat: Kylo Ren talán az egyetlen dolog ami nekem tetszett úgy ahogy. Többrétegű karakter és csak a legelején gondoltam, hogy Vader klón lesz. Mostanra más a véleményem, pozitívabb.

Utó utóirat: Ami talán a legidegesítőbb az új SW-vel kapcsolatban az a Fan teóriák. Ki Snoke? Rey családja? Többi Ren lovag? ésatöbbi......uhhhhh


maldreidor

  • Vendég
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #19 Dátum: 2016. Április 10. 19:24:47 »
Az én meglátásom az, hogy örülök.
Örülök, mert foglalkoznak a témával és a látványos világ, az látványos világ.

Szeretem, hogy órákon át bámulhatom a Star Wars műveket ismétlés nélkül.
Akár egy napon át.

Az én álláspontom, hogy a játékot tartalommal úgyis a csapat tölti fel...amely a játékosokon meg a mesélőn múlik.
A kedvemet pedig meg tudja alapozni egy jelenet, amiben jönnek a gonosz rohamosztagosok és TIE vs X wing madarak harca közepette támadnak egy helyet, függetlenül attól, hogy ez történetileg mennyire hű vagy sem.

Történeti szempontból nem tetszett már sok dolog.
De várjunk csak...egy szar történetet is el lehet úgy mesélni, hogy szívesen meghallgassák. :)

Az eredeti trilógia sem hibátlan, viszont kedves a szívünknek és nem bántjuk.
Hogy egy példát említsek - vitatkozni viszont nem szeretnék, félreértés ne essék! - én sokszor aludtam már el az Új Remény elején.
Soha nem fognak olyat alkotni, ami mindenkinek egyaránt kiszolgálja az ízlését.

Nyilván veszít sok dolog az értékéből:
- hamburger, rendezvényes sült kolbász
- Jackie Chan filmek, most láttam az Isteken Fegyverzete 3 (igen, jól látod) alkotás elejét
- ide jönnek a régi akciófilm hősök: Arnold, Sylvester, Bruce...
...
...
...
...
- Star Wars filmek

Sajnos ilyen az élet!
Viszont, mint minden sikeres dolog esetén, erre is mindig lesz elég vevő és addig tolni is fogják.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #20 Dátum: 2016. Április 11. 17:25:02 »
QQcs

Kedves Mald bácsi, örülök, hogy boldog vagy ami a filmet illeti.
Ugyanakkor annyit engedj meg nekem, hogy picit kiálljak azokért akiknek ennyi - amennyit ez a film adott - nem elég.
Mennyi?
Annyi, hogy foglalkoznak a világgal.
Ha már hozzányúlnak egy ilyen epikus témához, akkor adják meg neki a tiszteletet - amit a könyv írói is megtettek, igaz ők is csak addig amíg évi néhány regény jelent meg - és alkossanak valami olyasmit ami nem látványt ad (akkor játsz Battlefield-et) hanem szépen illeszkedik egy legendás univerzumhoz mind történetmenetében, mind karakter és más részleteiben.
Nem akarom elvenni tőled a lehetőséget, hogy te beérd ennyivel, amit a Episode VII-ként próbálnak rásózni az emberekre
Nekem (és tudom, hogy nem kevés számú ismerős, barát...stb) ez nem elég. Hovatovább édes-kevés.
Nem beszélve arról, hogy ugyanazt kiadni kissé más köntösben véleményem szerint szegénységi bizonyítvány egy ilyen epikus világban.

Mivel filmről beszélünk, a mozgó képszínházról, nem a szerepjátékról így ezt a részt most nem emelném ki, de azt igen, hogy az eredeti trilógia mindenképp magasabb művészeti értéket képvisel mint bármelyik ami utána készült. Természetesen mindenkinek egyéni joga engem felülbírálni vagy egyetérteni, a magam részéről csak azt tudom mondani amit már korábban is itt és más fórumon, hogy az erőszak bűn és súlyos büntetést érdemel.

Szar történettel csak azokat lehet megetetni akiket nem érdekel mit látnak/hallanak.
Másfelől, azért voltak jó Sly, Arnold és Bruce akciófilmek :D

Zárszóként:
Igen, mindig tolni fogják amíg a birkákat meg lehet nyírni.


Faust
Tiszteletben tartva a véleményed, megosztom azt, hogy nekem milyen érzést adott,
Kilóra megvettelek Ren! egy emóhuszár, halvány árnyéka mindennek amiről bármi szól halvány kapcsolattal az Erő sötét oldaláról, árulásról, hazugságról, alárendeltségről, szolgaságról...
S persze alapvető legnagyobb problémám a karakter maga. Ben Solo...

Először próbáltam befogadni az SWNG-t, majd rájöttem, hogy nem tudom.
Nem akarom!
Mert egy katasztrófa.
Nincs olyan, hogy Ben Solo.
Ellenben van Ben Skywalker és Jaicen, Jaina és Anakin Solo
A legszebb az, hogy a három Solo gyerekből egy éli túl.
Solo pedig mindent.
Luke nem vonult el, hanem új Jedi-ket keresett...
Megházosodott, gyermeket nemzett.
Új útra vezette a Jediket.
Akadémiát hozott létre, legyőztek egy hatalmas Sith Nagyurat
Egy Szuper-csillagrombolót...

Nem kívánok belemenni, hogy a színészek/rendezők miért döntöttek így, a történet miatt mondtam mindezt.

Ez olyan mintha a Game of Thrones-ból kivennéd Tyrion, Jamie és Cersei Lannistert, majd odatennél valami nyivákoló egyik szemem sír a másik haj emo csajszit a helyére így 5 évad után.
De ha szeretnéd a Gyűrűk Urát vagy más kultikus filmet/könyvet képes vagyok neked ledegradálni úgy, ahogy az SW-vel tették.

Szóval remélem így érthető, hogy miért nem tudok dicsérni valamit, ami a pénzről és olyasmikről szól, aminek már semmi köze az SW-hez


Természetesen továbbra is mindenki döntse el maga, hogy tetszik e neki.
Élvezi és szereti e.
S ezt tartsuk tiszteletben!

Szép napot! :)

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #21 Dátum: 2016. Április 11. 19:07:30 »
EP7:
Történetben, karakterek eltalálásában, ábrázolásában a Rebels toronymagasan veri az EP7-et. Ugye nem kell magyaráznom?

Sőt, látványban is.

Persze, a mozivászon, a 3D sok mindent "elvisz a hátán", de két ismerős családdal néztem meg - a teljesen laikus nőknek is feltűnt, hogy a kamerabeállítások miatt folyton csak lego és matchbox figurákat láttunk.
Nem voltak olyan közeli beállítások, mint amivl az EP4 nyitott (átdübörög a csillagromboló), a vadászgépekről is kellett volna olyasmi közeli, mint amit mindkét halálcsillag elleni támadáskor bemutattak - szépen mutatták közelről őket, aztán még szebben nyitottát a szárnyakat.
Ez egy olyan "kötelező kör", mint a szamurájoknál a penge fél ujjnyival kitolása a tokból csata előtt vagy a westernfilmekben a hosszú porfogó
kabát  v. poncsó félrehajtása a pisztolytáskáról. Vagy épp a jó kis stallone-swarci-stb. filmekben a "csőre húzott" shotgun.

A másik, hogy a modelltervezők bénák. Az előzmény trilógiában is voltak "nem X-szárnú, de majdnem" ARC-170-esek, "nem TIE, de majdnem" vadászok, szép nagy sajtszeletek (Acclamator), amikot azért jól megkülönböztethetőek voltak az klasszikus Imperial osztálytól.
Most kaptunk egy új X-winget, amit olyan egyszerű megkülönböztetni a klasszikustól, mint egy MiG-23-ast egy 27-estől (vagy akár a 15-öst a 17-estől) - azaz alig-alig. TIE modellek (pedig kettő is volt), csillagrombolók dettó.
Kylo Ren mindig ugyanazzal a nyamvadt siklóval ment mindenhová, legalább pár repulzortankot vagy lépegetőt vihettek volna.

Idegen lények: az egész film alatt nem tudtam eldönteni, hogy Gyűrűk Urát vagy Harry Pottert nézek.

Érthető az álláspontom? Nyilván nem kötelező egyetérteni, csak elhinni, hogy akadnak akik így látják.
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

maldreidor

  • Vendég
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #22 Dátum: 2016. Április 11. 20:08:58 »
Örülök, hogy sikerült áthúzzuk a tűzívet másik művekre is.

Kezdésnek Game of Thrones, amivel pontosan ugyanaz esett meg.
Jött a film, és elment az eredeti mű mellett, miután követte egy darabon.

Hallottam hasonlót a Gyűrűk Urával kapcsolatban, mondjuk ott annyi hangzott el, hogy "könyvben jobb volt".
Ugyanezzel etettek Harry Potter és Alkonyat, no meg a Szürke 50 Árnyalatával kapcsolatban.

Igen, szeretem a Star Wars eredeti vonulatát.
És igen, jobban örültem volna én is annak, ha azt viszik tovább.
Szerettem volna látni Luke mestert a sötét oldalon, Leia erő-használatát és Palpatine barátunkat is.

A másik oldalon viszont látom, hogy megvették és azt akarják, hogy megtérüljön.
És nem tudom őket hibáztatni, mert gazdaságilag nagyon jó húzás.
Megcélozzák a manipulálható közönséget, akik minden szemetet meg fognak venni, mert SW.
Ma a Sparban láttam KUKORICÁT...hagyok kicsi időt a befogadásra...igen, KONZERV KUKORICÁT, amin a rohamosztagos nézett vissza rám.
De ittam már Yoda mester Riska tejét is.
És van Yodás plédem, bögrém, akármim...
Ezzel most nem arra célzok, hogy manipulálható vagyok, de. :)

A lényegre visszatérve szerintem lehet előszedni a gyalogsági ásót és temetni az eredeti dolgokat,
mert a gépezet berántotta ezt is.
És kívánom, hogy tévedjek!!!

Ezért én próbálok annak örülni, ami van.
Ha jön egy kezdeményezés és leforgatják az "eredeti" 7-9 részeket én akkor leszek igazán boldog.
És remélem, hogy lesz olyan idő, amikor mind, együtt leszünk nagyon boldogok, mert azt kapjuk, amit igazán szeretnénk!
A szebb jövő reményében legyen Veletek az Erő!   :kacsint:

Pappskalle

  • Vendég
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #23 Dátum: 2016. Április 12. 10:10:04 »
Számomra is hasonló érzéseket hozott az SWNG, mint neked KLM, nekem egyik nagy problémám vele, hogy semmi újdonságot nem hozott, míg a korábbi filmek mind építették az univerzumot akár csak 1%-ban is, itt próbáltak újdonságot belevinni, de igazából inkább a korábbiak variánsait láttam, aminek semmilyen jellemzője sincs, szürke, és így még minimális információt sem tudok meg az újakról.

Én voltam olyan balga, hogy elfogadtam a barátoktól, hogy 3D helyett 3D+ban nézzem, amit 4D-nek csúfolnak, csak hát az egyik nézőpont szerint az idő, másik nézőpont szerint a 3D-s tér kiterjedése, matematikailag az utóbbi, de semmiképpen sem az, amikor mozgatják a padokat és közben illatokat fújnak az ember arcába. Ez így is javított a benne lévő harcokon, de igazából nagyon unalmas volt mindez, sőt ami nagy gond volt számomra, hogy folyamatosan azon gondolkodtam, hogy mi a forgatási helyszín, mert nem látszott egyiken sem, hogy ez egy idegen világ, egy más bolygó, hanem tisztán átjött, hogy Írországban, Skóciában, Ausztráliában, és ilyen helyeken forgattak, ez is elvett a varázsból.

Game of Thrones-ról annyit, ha már átlépünk oda, hogy nem volt belőle film, csak sorozat, és nem lett a könyvnél rosszabb, hanem más lett, a kettő más miatt jó, nos ez az SWNG-re nem mondható el, viszont Luke mestert lehetett látni a sötét oldalon a Jeti visszanézben, gyönyörűen eltöri a gamorraiak nyakát, akár az apja, persze ezt tovább fokozva jobb lett volna, és igen a történet, amit Thyriel leírt egyszerűen fenomenális, na ezt húzták ki, ezt sosem fogom tudni megbocsájtani az SWNG készítőinek, főleg, hogy a helyére nem egy hasonlóan jó történetet tettek érdekes karakterekkel, hanem egy silány akármit, amitől olyan érzésem volt, mintha életem első DnD kalandját éltem volna át egy béna és kezdő mesélővel.

A kacsa még egy használható karakter lenne SWNG-ben, főleg, ha tennének bele egy olyan húzást, hogy áttér a világos oldalra még halála előtt, viszont Dana Del Rey egy szürke, üres és túlértékelt karakter, aki annyira hideg, mint Vader volt, csodálkozom, hogy senki sem látja sötét oldalinak, mindenki arról szövegel, hogy mennyire sok érzelem van benne, pedig nincs, semmi, ő a küldetésmániás csajszi, akit semmi más nem érdekel, a kacsában több az érzelem, mint benne.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #24 Dátum: 2016. Április 12. 21:20:40 »
Sziasztok!

Sokat gondolkodtam, hogy ide leírjam-e a véleményemet, mert elég sarkos. (Mint általában mindenről. 8) ) ... Azért csak leírom, minek annyi ismerős. :P

Star Wars filmek terén a magam részéről maradok az elsőnek forgatott IV-VI rajongója. A másodiknak forgatott I-III egy velőtrázó fos... lett volna a klónhadsereg nélkül. Így voltak a faja klónok, meg a többi. (Főleg a jeditúltengés volt már nevetséges számomra, deház minden kis pupák színes neoncsővel akar rohangálni egy fürdőköpenyben... akkor legyen ezzel tele.)

Az új Disney-s SW filmet meg már előre leírtam. Koppincs, sekélyes, rókabőr lerántós. ... Aztán szombaton véletlenül megnéztem és kiderült, hogy tényleg koppincs, sekélyes és rókabőrlehúzós. 8)
Viszont aránylag élvezhető volt. Nekem anno tetszett az Új Remény. Most megnézhettem feljavított látvánnyal ismét. Még a jelenetek sorrendjén se sokat variáltak és ugyan azt megnézhettük jó 40 év filmtechnikai fejlődéssel. :)

Egyik kedvenc jelenetem volt, amikor a "végső csata" előtt Han Solo elmondja, hogy "oké ez egy új halálcsillag". Erre az újvonalas lázadó népek gyors kivetítik, hogy nem halálcsillag, mert ez annás sokszorta nagyobb és egy egész bolygó meg minden... Erre Han valami olyasmit reagál, hogy "oké, tehát ez egy NAGY halálcsillag...". Na innentől indul az igazi rimék.
Lőjünk bele! - Nem lehet, nincs nyílás!
Szálljunk le és kapcsoljuk ki a pajzsot! - Háát, ez végülis működhet.
Jaj nem tudtuk szétlőni a reaktor bunkerét! ... Viszont van rajta egy vadászgép nagyságú lyuk! ... Berepülök és belülről szétlövöm!

Egy filmben mindkét halálcsillag összes gyengepontját sikerült megjátszani egy halálbolygóval! :D

Karakterek terén az alábbi tetszést siekrült elérniük:
1, Leia - A film számomra legjobb és leghitelesebb karaktere! Megöregedett, de viszi tovább a "lázadás arca" attitűdöt, miközben csavargó férjét is igyekszik megérteni. Ráadásul a fiuk egy narkós kis b*zi lett, de még így is az anyjaként szereti.
2, Han Solo - Ahhoz képest, hogy Ford már az Új Reményben könyörgött, hogy nyírják ki a karaktert, elég jól hozta az öreg Han-t is. Kicsit féltem, hogy csak az arca és a neve kell a Disney-nek és nem lesz több, mint háttérben feltűnő dekoráció. Kellemes volt, hogy ő hozta a régi idők bevált módszereit.
...
Szakadék
...
A reumás, mára már fázós és kicsit rinyálós Chewbacca - Ő most is aranyos mellékszereplő volt. :)
...
Szakadék
...
Majdnem mindenki más - Új gárda, semmitmondó karakterek.
...
...
...
Óriási szakadék
...
...
...
Kylo Ren - A fostosság bugyrának degenerált kis narkós b*zija. Mindig azt hiszem, hogy már nincs lejjebb a filmiparban, de aztán bebizonyosodik, hogy van.
Róla mindig az Emberi Százlábú 1-2 közötti különbség jut eszembe. Ott is metgvan, hogy az 1-ben a magasan képzett, egyébként zseniális német tudós/sebész készít egy embertelen kísérletet. A 2-ben meg az ő gyengeelmélyű leszármazottja próbálja utánozni a nagy előd munkásságát... csakhogy egy mocskos pincében kalapáccsal, zsákvarrótűvel.
Kb. Ugyan ez volt Darth Vader és Kylo Ren kettőse is.


Még egy gondolat a szakítottak az eredeti sztorival dologról:

Egyrészt én is azt mondom, hogy gyalázat!
Másrészt viszont így lehet jobban járunk, mert nincs mit várni tőke. ... Ezt főleg a Hobbit-ra alapoznám, mert ott volt a legszembetűnőbb számomra, hogy egy "nagy klassziks feldolgozás" mennyire semmibe tudja venni az alapművét. Gondoljunk csak Azog és Thorin három filmen áthúzódó párharcára, a kölcsönös-személyes bosszú jegyében... Azognak az ominózus Móriai-csatában a fejét vette Dáin. ... Fia Bolg uralkodott az Ork Királyságban és ő volt ott az Öt Sereg Csatájában is. A film talán legfőbb konfliktusa és hajtóereje meg se történt az eredeti történetben!

Összegezve: SW: Az Ébredő Erő - Mint SW folytatás, szerintem egy pénzéhes kudarc. Mint látványfilm és "visszataps" a régi idők nagy szereplőinek még egy utolsó meghajlásra, szerintem jó volt.

(Illetve egy még személyesebb és részletre vonatkozó megjegyzés: Végre a fénykardot nem csak a naaagyon misztikus jedi-sith-erőhasználó nyomik tudták meglengetni, hanem kvázi "bárki az uccáró', akinek elég nagy az Ügyesség főjellemzője. 8) :pirate: :ahoy: )

Na bocsi a hosszú és talán nem túl jólsikerült reagért. Most ennyi tellett tőlem. PÍSZ! :)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #25 Dátum: 2016. Április 13. 20:52:40 »
QQcs

A napokban találkoztam - így a premiert követő hónapok után - eleddig először azzal, hogy valaki kifejezetten üdvözítette az SWNG-t, és ugyanígy érzett a SWEU félresöprésével kapcsolatban
Elismerték ugyan, hogy valóban egy remake érzete az egész Episode VII. mégis jobbnak vélték, mint eddig bármit és bármikor.
Ezt azért írom le, mert más elméletben tudni, hogy ilyesmi is létezhet, megint más hallani saját két fülecskéddel.
Eltekintve attól, hogy semmit nem tudtak felmutatni a film érdemi részéből, egyetlen kifogásként a régi klasszikus alien-ek hiányát említették meg.
A legszomorúbb az egészben az volt, amikor közölték, hogy Timothy Zahn féle könyvek rosszak (finoman fogalmaztam) és Thrawn admirális egy láma alak volt.
Innentől már nem volt érdemi eszmecsere, nem volt miről.
Még úgy sem, hogy az illetők SW fanok és a regénytengert is olvasták.
Elfogadták, sőt!... az SWNG regényekben adott magyarázatokat, illetve a korábbi béna hátteret, hogy a midikloriánok is teljesen jól hangzik Qui bá szájából, holott Yoda már elmondta mi is az Erő.
Ez van gondolom. Kinek mi tetszik.

Tisztelet ezeknek az illetőknek, de számomra sosem lesznek igazi SW fanok és a SW világszemléletükkel sem tudok mit kezdeni.
Számomra ők örök ellenségek lesznek
(tréfásan mondhatnám úgy is, hogy Star Trekesek lettek :))

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #26 Dátum: 2016. Április 13. 21:04:58 »
Ami azt ilketi a Star Trek is erősen csökjenő szintet mutat a DS9 óta.
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Pappskalle

  • Vendég
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #27 Dátum: 2016. Április 13. 21:50:48 »
Ezt nem értem, hogy a Star Trak fandom mitől zárja ki azt, hogy valaki SW fan legyen, én mindkettőt egyaránt szeretem, és nem tudnám azt mondani, hogy az egyik jobb, mint a másik, a Star Trek egy kiváló sci-fi, a Star Wars egy kiváló űr-fantasy, mindkettő nagyszerű univerzum. :)

Bátyám is azt mondta, hogy jó lett az SWNG úgy, hogy ő Thrawn-t is nagyon szereti, és sajnálja, hogy nem került bele, és úgy véli, hogy nem is fog a későbbiekben már, de attól még az SWNG filmként kiválóan megállja a helyét, noha nem Star Wars folytatásként. Én még itt sem értek egyet vele, de van egy ilyen vélemény is.

Én speciel nagy SWEU rajongó vagyok, de azokkal az arcokkal, akik nem kedvelik Timothy Zahn-t és Thrawn-t egyetértek, én sem kedvelem, sőt az egész érát nem, de ez megint más kérdés, jobban bejön, ami utána következik, sőt leginkább a Legacy éra. :)

A Star Trek nem a DS9 óta mutat csökkenő tendenciát szerintem, hanem a Next Generation filmek megjelenése óta, volt anno 3 sorozat: Next Generation, Deep Space 9, Voyager, mindegyikben a kor problémáival foglalkoztak, filozófiáról is szólt, és ténylegesen sci-firől, meg felfedezésről, az utánuk következő filmek, amik a Next Generationből fejlődtek ki már pusztán akcióról szóltak, magukkal a karakterekkel sem foglalkoztak sokat, és sajnos az új Kirk filmek már csak ezt vették át, ezek is inkább űr-akciófilmek, mintsem valód Star Trek filmek, ami sajnálatos, pont a lényeget rántották ki eme filmek alól, pont azt, ami Star Trekké tenné őket. :(

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #28 Dátum: 2016. Április 18. 16:37:21 »
Egy újabb kritika, ami hellyel közzel fedi az én véleményemet, de azért picit optimistább


Pappskalle

  • Vendég
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #29 Dátum: 2016. Április 22. 00:25:04 »
Ez pedig nem egy újabb kritika az SWNG-vel kapcsolatban, hanem egy lépés az SWEU fanok részéről, hogy az SWEU vonal is folytatódjon mondjuk egy alternatív univerzum szintjén, így nem kérik, hogy legyen az egész visszacsinálva, de az eredeti vonal is kaphasson helyet a jövőben, és eme plakát miatt a Disney nem mondhatja, hogy az eredeti vonalnak nincsenek rajongói, hisz még fizetni is hajlandóak azért, hogy a kedvencük fennmaradjon. :)