Szerző Téma: Mozgókép varázsa: Csevegő  (Megtekintve 4809 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Mozgókép varázsa: Csevegő
« Dátum: 2015. Április 27. 16:26:12 »


A különösen érdekfeszítő (mozi)filmekről kategóriától függetlenül
(nem vitatkozunk ízlésről!)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #1 Dátum: 2015. Július 13. 09:59:57 »
Ha már 10.-es lista, és nem vitatkozunk az ízlésről. Ha javasolhatom, lehetne kategorizálni a listát. dráma, vígjáték, sci-fi triller, akciófilm  esetleg még horror, vagy háborús (ennek nem tudom mi a normális megfelelője). és ezek keveredése
Én magam pl nem tenném egymás alá, mellé az Acélmagnóliákat (dráma) és az Igazából szerelmet (vígjáték), vagy más példa: Vissza a jövőbe trilógia (sci-fi/ vígjáték) és a Micsoda nőt (vígjáték). Új példa: Blöff (akcióvígjáték) Megint nem keverném a Casablancával (dráma). De még szerintem sorolhatnám napestig.
Általában a pocsék filmek általános elnevezése UN: ZSÉ kategória. A filmeket három kategóriába szokás sorolni a Hálivúdban, A,B,C. A a legjobb és így tovább tehát a Zs az már Nagyon bányászbékás. De ez csak érdekesség. ;D
UI: Elnézést hogy ide írtam a filmcímeket de csak így tudtam példákat felhozni.


Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #2 Dátum: 2015. Július 13. 20:04:04 »
QQcs,

Köszönöm a javaslatot, de előre megfontolt szándékkal nem mentem bele jobban a témába, mert egyrészt érdekelt mit szóltok hozzá, másfelől pedig
mindenki maga határozza meg, hogy miképp szeretné a listáját elkészíteni.

Azt sem kötöttem ki, hogy csak egy lista lehet, mindenki annyi és olyan listát ír, amilyet csak szeretne.
Természetesen a kategóriák megkülönböztetése nem rossz ötlet, de amint fentebb írtam, mindenkire rábízom, hogy szeretne e ilyen kitételt tenni.

A példa kedvéért azért készítek egy ilyet, melyhez az IMDb.com kategória megnevezéseit használom.

NOTE: Gondoltam, hogy nyitok egy RPG vonatkozású témát ebben a kategóriában, de nem akartam ennyire széttörni. Ha van rá igény, természetesen készülhet egy ilyen topic.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #3 Dátum: 2015. Július 13. 20:21:49 »
Alaric nekem is hasonló dolgok jutottak eszembe, amikor a te és CKL listáját láttam. A virtuális pacsit persze örömmel viszonzom. :D
Fogok még listát csinálni egyébként és legközelebb a filmekhez hozzáírom, hogy milyen szerepjátékos kötődése van (ha van) számomra. :D

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #4 Dátum: 2015. Július 14. 05:01:07 »
bocsi hogy a legrosszabb film kategóriába még nem írtam semmit, fogok persze mihamarabb. Szerintem az én listámba 10 film biztos nem férne el sem  a jó kategóriában de azért még gondolkodom, hátha. A retro kategória mennyit jelent vissza az időben? Pl 1960-50 től vissza?

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #5 Dátum: 2015. Július 22. 16:43:08 »
Szinte kötelezőnek tartanám "ha már esküvő"  ;D egy régebbi magyar film megtekintését: Csapd le csacsi! wex nézd meg! Thyriel légyszi ne töröld ki.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #6 Dátum: 2015. Július 22. 17:22:25 »
Valószínűleg feltűnt, hogy a szavazóban inkább kelet európai illetve magyar filmek szerepelnek. Nem kell aggódni nem vagyok ilyen "vadmagyar" csak aggódva láttam hogy senki nem írt egyet sem srácok legalább A Tanút??? Szóval megemlékeztem ily módon.
Persze nekem is megvan a magam kis listám de ennyit megérdemel egy azonnal betiltott film nem? ;)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #7 Dátum: 2015. Július 22. 17:31:36 »
Üdv!

Az, hogy elsősorban kelet-európai vagy magyar filmek szerepelnek a listádon, az nemes egyszerűséggel ízlés kérdése. Nagyon sok remek film van, ami ebből a régióból származik (pl. Kusturica munkássága). A Macskajaj-t pl. méltatlanul elfelejtettem, mire eszembe jutott, meg már feltettem a tízes listát. A 11. helyen levő tolongásban szerepel nálam.

Ami a "vadmagyar" dolgot illeti, kevés dolog áll távolabb a kifejezés jelentésétől a köztudatban, mint a filmek, amiket felsoroltál. Feltéve, ha azokra gondoltál ezalatt, amikre sejtésem szerint tetted. :)

Egyébként a magyar filmiparra amúgy is jellemző - legalábbis véleményem szerint -, hogy a legjobb filmek ezelőtt 50-60 évvel készültek, amikor még rendes színészek szerepeltek filmszínészekként, és azóta sajnos vagy nem sajnos, de nem sikerült ugyanazt a minőséget reprodukálni. A legtöbb, Kabos / Latabár és társaik nevével fémjelzett filmet érdemes megnézni, ha valaki örömét leli a műfajban, mert szinte mind jó.

Végül, de nem utolsó sorban - van egy bizonyos gomb, amivel módosítani tudod a hozzászólásodat. Javaslom, néha használd. ;) Kissé zavaró, hogy öt percenként új hozzászólást írsz. :) Nem bántásból, ne úgy értékeld!

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #8 Dátum: 2015. Július 30. 21:26:53 »
Múltkor említve volt Nicholas Cage munkássága nem túl hízelgő módon. Az mondjuk tény, hogy kiemelkedően sok kritikán aluli filmben szerepel, de kettőt azért tudnék mondani, amit többször megnéztem tőle - a Fegyvernepper, és a Tolvajtempó  ::)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Pappskalle

  • Vendég
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #9 Dátum: 2015. Augusztus 12. 16:07:13 »
Mivel itt van tárgyalva Nicholas Cage, így ide írom, bár nem film, hanem sorozat témájához tartozik, én speciel nem találtam annyira negatívnak a tagot soha, több problémám volt pl Keanu Reeves-szel, vagy Will Smith-szel, akik szintén minden filmjükben önmagukat játsszák, ezért is gáz, hogy pl utóbbi kapta Deadshot szerepét a Suicide Squadban. Akit az Arrow-ban Michael Rowe 100x jobbat alakított, hisz ott megpróbált a tag szerepet játszani, nem önmagát. Reeves esetében a nagy fájópont számomra Constantine elcseszése volt, de inkább visszatérek Cage-re, Cage hogy Thyriel szavaival éljek "középszerű", de nem egy kimondottan rossz színész. Ellenben rendezőként sokkalta jobb, hisz ő rendezte Jim Butcher könyvsorozatának első könyvéből rendezett sorozatot, a The Dresden Files-t, ami itt került elő, és sorozat, de azért ajánlom mindenkinek. Olyasmi, mint a legtöbb természetfelettivel foglalkozó sorozat, csak itt a főszereplő egy mágus, nem vámpír vagy alakváltó, netán más szörnyűség, és persze igen viccesen van sokszor mindez előadva. :)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #10 Dátum: 2015. Augusztus 12. 18:24:41 »
A "Las Vegas, végállomás" (Leaving Las Vegas) című filmjét is érdemes megnézni egyszer, az sem rossz. Legalábbis nekem tetszett, ha nem is lesz a kedvencem.
A munkássága pedig azért lett megemlítve negatívan, mert amit az utóbbi 4-5 évben csinált... nos az szerintem elég rossz volt. Pl.: Outcast, Left Behind...
A régi filmjei, mint a Tolvajtempó vagy az Ál/arc tényleg jók.
CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #11 Dátum: 2015. Szeptember 12. 10:48:11 »
Múltkor említve volt Nicholas Cage munkássága nem túl hízelgő módon. Az mondjuk tény, hogy kiemelkedően sok kritikán aluli filmben szerepel, de kettőt azért tudnék mondani, amit többször megnéztem tőle - a Fegyvernepper, és a Tolvajtempó  ::)

+ még A holtak útja ami zsír

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #12 Dátum: 2016. Április 07. 17:07:37 »
QQcs

Egyenlőre inkább csak érdekességképpen semmint ajánlásként


maldreidor

  • Vendég
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #13 Dátum: 2016. Április 09. 09:06:19 »
Nekem tetszenek az új SW kilátások.
Az én meglátásom az, hogy a "kor emberéhez" alakítják a sztorit és a karaktereket, így tényleg felületes és ostoba helyenként...pontosabban többnyire.
Ugyanakkor, amit a Baljós Árnyakkal kezdődő trilógiával kiöltek, sikerült bele visszatenni, így legalább képileg rendben van a dolog.
Nem volt olyan nagy baj ez a Disney féle imázsváltás.

Ez a Rogue One filmet pedig kifejezetten várom.
Köszönöm az infót! 

Pappskalle

  • Vendég
Re:Mozgókép varázsa: Csevegő
« Válasz #14 Dátum: 2016. Április 09. 15:37:26 »
Jó neked maldreidor, én a filmvásznon már eltemettem a Star Wars-t, rajzfilmsorozatban még 10%-os szinten tudnak valamit produkálni, de az ugye nem sok. A Disney-s átállással igazából sok gond nem volt, mert mint említettem a rajzfilmben meg tudták oldani, hogy az univerzumba belepakoltak új dolgokat, de nem húzták ki a régit, addig ezt filmen már sajnos nem tudták megoldani, és a Star Wars Next Generation film 1. része már csak a címében viseli a Star Wars-t, de a stílusból és a világból semmit nem tartalmaz már.