Szerző Téma: Nyomtatott történetek: Csevegő  (Megtekintve 1996 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Nyomtatott történetek: Csevegő
« Dátum: 2015. Május 03. 17:05:28 »
Ahol kifejtheted a véleményed az ajánlott történetekről!
(nem vitatkozunk ízlésről!)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Nyomtatott történetek: Csevegő
« Válasz #1 Dátum: 2018. Szeptember 09. 09:08:27 »
Helló!

Ha valami újba szeretnétek vágni a képzeletbeli fejszéteket akkor meleg szívvel ajánlom Böszörményi Gyulát, mint írót. Konkrétan Ambrózy báró esetei 6 kötetét. Van közte enyhe, romantika de annál több nyomozás öldöklés. Nekem bejött. Ha kezetekbe kerül véletlen, akkor látható hogy a fantasy  irodalommal is foglalkozott, sajnos azokat még nem olvastam...még! De majd!

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Nyomtatott történetek: Csevegő
« Válasz #2 Dátum: 2019. Szeptember 11. 19:41:03 »
Fantasy téren tudnám ajánlani Terry Pratchett Korongvilág történeteit, amiknek mára közel 35 része fordításra is került, és a magam részéről mindet imádom. Az egyikben van egy egymondatos köszönetnyilvánítás, ami így két év elteltével is megnevettet (akár a buszon is...), akárhányszor eszembe jut.  Humor téren egy zseni volt a szerző és valami hihetetlen, hogy milyen fantáziával rendelkezett.
Négy történetet mellesleg meg is filmesítettek (A mágia színe - A mágia fénye [1 minisorozat a két könyvből], A vadkanapó [A magyar szinkronnak köszönhetően Varázsapu néven...] és A Postamester), úgyhogy ha nem hozta meg a kedved az ajánlásom az olvasáshoz, legalább ezeket nézd meg, mert jó fantasy-k és hátha ezektől a könyvek is hívogatóbbak lesznek.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Nyomtatott történetek: Csevegő
« Válasz #3 Dátum: 2019. Szeptember 11. 21:01:11 »
Sőőőőt most kedvenc főadmirálisom visszatért az új kánonban is de szerencsére továbbra is Timothy Zahn tolmácsolásában jeee szóval nem csalódtam az új Thrawn regényekben :P



Hát, igen Zahn csinált egy újabb trilógiát a Disney-nek, aminek még csak az első kötetét olvastam, de én egy kicsit csalódtam benne. Nem lett olyan hangulatos, mint az első három. Persze azért elolvasom majd a maradék kettőt, hátha javít valamit a dolgon, de nagyon előítéletes vagyok a kánon iránt. Nem tehetek róla :)
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nyomtatott történetek: Csevegő
« Válasz #4 Dátum: 2019. Szeptember 11. 21:11:45 »
Hát, igen Zahn csinált egy újabb trilógiát a Disney-nek, aminek még csak az első kötetét olvastam, de én egy kicsit csalódtam benne. Nem lett olyan hangulatos, mint az első három. Persze azért elolvasom majd a maradék kettőt, hátha javít valamit a dolgon, de nagyon előítéletes vagyok a kánon iránt. Nem tehetek róla :)

Személy szerint nem csalódtam benne mintha újra a Sötét erők ébredését tartottam volna a kezemben az ifjúkori Thrawn visszatért és kedveltem a trükkjeit, bár monjuk nekem Zhan aputól a Kobraharcosok a kedvenc regényem, mint ahogyan Orson Scott Card-tól a A lent a holtak között...

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Nyomtatott történetek: Csevegő
« Válasz #5 Dátum: 2019. Szeptember 11. 21:18:14 »

Személy szerint nem csalódtam benne mintha újra a Sötét erők ébredését tartottam volna a kezemben az ifjúkori Thrawn visszatért és kedveltem a trükkjeit, bár monjuk nekem Zhan aputól a Kobraharcosok a kedvenc regényem, mint ahogyan Orson Scott Card-tól a A lent a holtak között...

Egyikhez sem volt még szerencsém. Zahn könyveit, ami nem S.W., tervezem majd beszerezni, de annyi minden más van a kívánságlistámon, hogy nem jutottam még el odáig :)
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Nyomtatott történetek: Csevegő
« Válasz #6 Dátum: 2019. Szeptember 11. 21:23:09 »

Jonny ​Moreau nem képzelte magát hősnek, és valószínűleg arra sem gondolt, hogy valaha dinasztiát alapít, amely legendássá válik a távoli provinciákon. De amikor a troftok betörtek a birodalomba, és leigázták az Adirondackot, Jonny önként jelentkezett a hadseregbe, majd egyike lett az első kobraharcosoknak.

A kobrákat gerillaharcra tervezték, ezért külsőre semmiben sem különböznek az emberektől. De testükbe olyan mechanizmusokat és fegyverzetet építettek, amely szuperharcossá tette őket.

A leigázott bolygók felszabadítása után a kobrák hazatértek otthonukba, de nem tudtak beilleszkedni a civil társadalomba. Az emberek féltek tőlük, és hamar elfelejtették érdemeiket. Ezért a kobrák a troft birodalmon túl új kolóniákat alapítottak, ahol Jonny politikusként, majd kormányzóként küzdött a troftok, valamint a földi bürokraták cselszövései ellen. Azután, évtizedekkel később, kobrává vált gyermekeivel csatlakozott troftokhoz, hogy együtt szálljanak szembe a két faj létét… (tovább)

Eredeti cím: Cobra

Eredeti megjelenés éve: 1985

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Nyomtatott történetek: Csevegő
« Válasz #7 Dátum: 2019. Szeptember 11. 21:26:53 »
A Bane Trilogia után olvastam a Darth Plagueist......és....kurv@ unalmas volt. Nagyon de nagyon álmosító volt utána. Pedig jómagam Erő fanatikus vagyok,de nem kötött le.
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Nyomtatott történetek: Csevegő
« Válasz #8 Dátum: 2019. Szeptember 11. 21:33:45 »
Igen, Luceno-nak van egy hipnotizáló képessége amitől egy idő után csak bámulod a lapookat, főleg, ha nem olyan hangulatban vagy, ami a könyveihez kell. Kivétel talán a Gonosz útvesztője és a Sötét nagyúr...
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Nyomtatott történetek: Csevegő
« Válasz #9 Dátum: 2019. Szeptember 11. 22:00:39 »
Százak zengenek ódákat arról a könyvről. Szomorú ilyet mondani mert könyvbolod vagyok...de nekem az csak wc papír.
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Nyomtatott történetek: Csevegő
« Válasz #10 Dátum: 2019. Szeptember 12. 07:27:10 »
Annyira azért nem húznám le, de valóban elégé alacsony helyen van a minőségi ranglétrán. Sok politika meg száraz szöveg, akció szinte sehol...
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Nyomtatott történetek: Csevegő
« Válasz #11 Dátum: 2019. Szeptember 12. 11:52:05 »
Annyira azért nem húznám le, de valóban elégé alacsony helyen van a minőségi ranglétrán. Sok politika meg száraz szöveg, akció szinte sehol...

Plusz a midichloriánok :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Nyomtatott történetek: Csevegő
« Válasz #12 Dátum: 2019. Szeptember 14. 08:29:36 »
Nem terveztem külön felsorolni az összes Star wars - Expanded Universe könyvet, de végül is készíthetünk egy listát és lehet pipálni kinek mi van meg.

A Disney Wars pedig egyszerűen csak szánalmas.
Szó szerint fossák a könyveket és a minőség is pont ilyen...

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Nyomtatott történetek: Csevegő
« Válasz #13 Dátum: 2019. Szeptember 16. 17:05:42 »
Én egyszerűen megoldom a pipálgatást, mert az összes eddig lefordított Legendák könyv itt lapul a polcomon, meg a kánon nagy része is :D
Amire figyelsz, az a világod.