Szerző Téma: Kalandozók toborzója  (Megtekintve 33446 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #195 Dátum: 2016. Május 05. 19:25:21 »
Megnéztem az eddigi szösszenetet, és igen ígéretes alapnak tűnik - kíváncsi leszek majd a játékosok karaktereire is :)
Sajnos jobb Calimportos térképet én sem találtam.


Örömmel jelentem be, hogy megnyílt a mesém és lehet jönni érdeklődni, olvasgatni, nézelődni, vagy akár játszani.

Megtaláljátok a Dungeons and Dragons » Forgotten Realms » Calimport menüpont alatt.

Pacsi / Puszi
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #196 Dátum: 2016. Május 10. 11:33:07 »
Faust

Más lehetőségek melyeket mesélhetem ha van rá igény.

Sci fi/ fantasy
-Star Wars D20

Dark Fantasy
-Mage a felemelkedés

Ha Mage-et mesélnél, az engem érdekelne, de az SW se lenne éppenséggel rossz. Ha most nem indítasz ilyet, mert elszántad magad a W40K mellett már, akkor persze vedd úgy, hogy nem szóltam, hátha egyszer majd indítasz e kettő közül valamelyiket, kivárom. ;)

Nekem is kevés az időm, én is mesélek egy Mage kalandot, ill. mesélnék, ha lenne rá időm, de az utóbbi időben alig van valamire sajnos, mindenesetre majd megpróbálom folytatni, ha érdekel, akkor ugorj majd be, amint folytatom, és persze van időd rá. ;)

Haldirien

Hald neked a már meglévőkhöz sincs időd :D
Képzeld, most én is ebbe a hibába estem, a korábban meghirdetett és esetleges Mass Effect-re kapásból 4 ötletem is van, sőt még 2 különböző DnD kalandra, és 1 Orpheusra, de előbb a meglévőket kellene folytatnom, és befejeznem végre a Zeusnak ígért karakteremet, csak hát sok a munka, közeleg a nyár, az allergia időszaka, és így a fáradékonyság is. Nehéz melegben dolgozni is, amikor a környezet nem érti, hogy miért kellene 40 fokhoz egy légkondi minden épületbe... :D

Faust

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #197 Dátum: 2016. Június 09. 17:35:15 »
Üdv

Még mindíg van lehetőség jelentkezni a warhammer 40.000 jàtékra. Még van 2 jàtékosnak hely.

Faust

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #198 Dátum: 2016. Június 10. 19:52:01 »

Más lehetőségek melyeket mesélhetem ha van rá igény.

Sci fi/ fantasy
-Star Wars D20

Dark Fantasy
-Mage a felemelkedés

Ha Mage-et mesélnél, az engem érdekelne, de az SW se lenne éppenséggel rossz. Ha most nem indítasz ilyet, mert elszántad magad a W40K mellett már, akkor persze vedd úgy, hogy nem szóltam, hátha egyszer majd indítasz e kettő közül valamelyiket, kivárom. ;)

Nekem is kevés az időm, én is mesélek egy Mage kalandot, ill. mesélnék, ha lenne rá időm, de az utóbbi időben alig van valamire sajnos, mindenesetre majd megpróbálom folytatni, ha érdekel, akkor ugorj majd be, amint folytatom, és persze van időd rá. ;) 

Tervben van :D Mindkettő, de szívesen látlak Warhammerben is. Sok Star wars után a warhammer kellemesen hasonló is lehet, nem kell félni nem kell mindíg fegyverekkel robogni minden felé. Lehet csempészkedni is meg használni az Erőt...khhhmm akarom mondani psy-t :D

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #199 Dátum: 2016. Június 13. 18:12:27 »
Hali!

Egy némileg rendhagyó ötletem volna, afféle "open béta".

Hegesztgetek - elsősorban ötletek hiánya miatt - egy Kódex-motoros Ynevet, azon belül is egy déli városállamot.

ELSŐSORBAN a városállam kidolgozása érdekelne, ide várok karakter, parti vagy akár szervezet-ötleteket. Nem feltétlenül kell "bennszülöttnek" lennie, kikötőváros, nem nagyon van olyan dél-ynevi hatalmi centrum, ami ne kapcsolódna hozzá legalább lazán (ideális közeli helyszín kalandozóparti összeverődéséhez). Ez többé-kevésbé "frísztájl" menne, nagyon vázlatos ötletek is (pld meglévő szereplők közötti interakciók is jöhetnek).

MÁSODSORBAN (meg az elsőből remélhetőleg megjövő ihlettel) magát a szabályrendszert hegeszteném -  remélhetőleg nem is annyira a rendszert magát, hanem újabb varázslatlistákat.

HARMADSORBAN lenne "hagyományos fórumos mese".
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #200 Dátum: 2016. Június 13. 18:42:51 »
Egy picit talán megkönnyíti a dolgodat - bár szerintem neked is megvan: Codex varázslatok 83 oldalon át  ;)
Ha már úgyis hozzá kell nyúlni a rendszerhez, javaslom, hogy tartsd meg a Grimoire adta szabályokat/lehetőségeket is - második körös varázshasználattal. Az szinte egyenértékű a mozaikmágiával. Bárdoknak bosziknak, stb... meg mehet az első körös megoldás - a varázslatlista  ::)
A képzettségeknél vannak hiányosságok - amit ki kell dolgoznod - pl. nehézvért-viselet, szexuális kultúra, stb... már ha meg akarod könnyíteni a karakterek csúnya szóval mondva "portolását"/konverzióját. De ez csak az én véleményem  :)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #201 Dátum: 2016. Június 13. 19:19:15 »
Egy picit talán megkönnyíti a dolgodat - bár szerintem neked is megvan: Codex varázslatok 83 oldalon át  ;)
Ha már úgyis hozzá kell nyúlni a rendszerhez, javaslom, hogy tartsd meg a Grimoire adta szabályokat/lehetőségeket is - második körös varázshasználattal. Az szinte egyenértékű a mozaikmágiával. Bárdoknak bosziknak, stb... meg mehet az első körös megoldás - a varázslatlista  ::)
A képzettségeknél vannak hiányosságok - amit ki kell dolgoznod - pl. nehézvért-viselet, szexuális kultúra, stb... már ha meg akarod könnyíteni a karakterek csúnya szóval mondva "portolását"/konverzióját. De ez csak az én véleményem  :)

Ennél előrébb járok, itt van a szabályrendszer:
https://docs.google.com/document/d/1RnfRNtP3PfB-yNjzxoqtuXwTyBWEI9nvwPenphsGg08/edit?usp=sharing

A Kódex ismerete NEM KELL hozzá. Remélem.

Itt meg az alaphelyszín, a Hertax nevű városállam:
https://docs.google.com/document/d/1SUimV5k4dgm7rTlG7kEgyolPtUycsVoJKZMi-Cs1CD0/edit?usp=sharing
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #202 Dátum: 2016. Június 15. 03:40:24 »
Tervben van :D Mindkettő, de szívesen látlak Warhammerben is. Sok Star wars után a warhammer kellemesen hasonló is lehet, nem kell félni nem kell mindíg fegyverekkel robogni minden felé. Lehet csempészkedni is meg használni az Erőt...khhhmm akarom mondani psy-t :D
Maradnék az eredeti kívánságomnál, a Warhammerrel nekem sok problémám volt rpg-s múltam folyamán, és újabban szerencsére már sikerült 2 olyan játékban részt vennem, ami nem a megszokott vágányon mozog (lövöldözés, hentelés...ha örökké ez megy, akkor az nekem unalmas sajnos), az egyikben egy civil alvilági formát játszok, aki csak szeretne megélni a boltjából, a másikban pedig egyik barátommal egy testvérpárt alakítunk két ikerbolygón, és megoldottuk, hogy a vallás ne legyen probléma, mert őszintén szólva a Warhammerben ez az egyedüli, amit sosem tudtam elfogadni, a vallási fanatizmus.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #203 Dátum: 2016. Július 05. 17:37:04 »
Üdv!

A kérdésem az, hogy lenne-e igény DnD 3.0 rendszerben, az FR világában egy labirintus-bolyongós kalandra.
Jó sok kockacsörgés, harc, találós kérdések, elgondolkodtató feladatok. Afféle verseny-jelleggel megrendezett viadal, ahol a karakterek csapata csak egy az indulók közül.

E poszt csak igényfelmérés jellegű, nem ígérni akarok vele bármit is!

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #204 Dátum: 2016. Július 05. 18:05:21 »
Üdv!

DnD 3.0, FR, Kockacsörgés... Engem érdekel igényileg. :)

(Bár szerintem érzékelhető, hogy eléggé hektikusan tudok jelen lenni.  ???  Ha ez nem akadály, akkor mehet a jöhet.)

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 734
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #205 Dátum: 2016. Július 05. 18:55:43 »
Üdv!

Engem is érdekel.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #206 Dátum: 2016. Július 22. 15:45:20 »
Engem érdekelne, de idő hiján lehet nem tudnám csinálni
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #207 Dátum: 2016. Július 26. 21:45:53 »
Hello

Érdeklődési szinten kérdezem -mivel mostanában több szabadidőm van- Manifesztációs háború, Dúlás vagy inkább északi Zászlóháborús kalandra volna több jelentkező? (min 4 főre gondoltam) [Új Törvénykönyv szerint]



Koncepció:

1. Manifesztációs háború esetén: /inkább harcolós utazgatós modul 70-30% /
  Ahme-Ramun elfoglalta az Ibarát, és már gorvik is veszélyben van. Egy Krad pap lehetőséget lát/kap a gonosz amundisten legyőzésére. Ehhez azonban a mélysivatagba kell mennie, és ott szövetkezni más amundokkal. [4-5.Tsz]

2. Zászlóháború esetén: /utazgatós-nyomozós-harcolós modul 40-30-30% /
 A Pyarron szerinti 3692. esztendőben járunk. Tiadlan már majdnem elesett, a Dwyll-Unió országát toroni légiók és ork törzsek tartják rettegésben. Tharr népe átkell a Márványfalon és a Gashún-folyón, ahol szét válnak. Amíg a Lakhassyni légió Erigow határai felé menetel/van addig a Rhín tartományi sereg, a hercege nélkül lévő Eren irányába masírozik. Ebbe a jelenetbe csöppenek a játékosok, s dorani közbenjárással egy dwoon nemes bérli fel a csapatot, hogy rabságba esett lányát szabadítsák ki a fogságból. [3-4.Tsz] -Sagrahasi csata előtti hónapokban-

3. Dúlás esetén: /harcolós-nyomozós-kalandos modul 50-20-30% /
 Az Égi Fény szerinti 3674. év tavaszán járunk. A syburri és belső-pyarroni segédcsapatokkal kiegészített enysmoni hadakat az amug-hasti és manziri csatában szinte az utolsó emberig lemészárolják. A túlélők a várakba húzódnak vissza, ám azok legtöbbje egy-másfél hónapon belül elesik. Ennek fő oka, hogy a védők a többszöri figyelmeztetés ellenére sincsenek fölkészülve a nomádok meglepő mágikus erejére, ami alig leplezett kráni támogatásra utal. Egyedül Erdim városa állja a meg-megismétlődő rohamokat; maroknyi védőjének kitartása a halált megvető hősiesség mintaképévé válik. Azonban ez sem tart örökké mert Tümenei kagán több tízezer főt számláló nomád csapatai már a kapuknál vannak. (határ) A játékosok külső meghívásra érkeznek. A városból sikerült kijutnia egy futárnak, aki segítséget kérni megy Pyarronba, ahol a politikai csatározásnak köszönhetően nem tudnak időben segítséget nyújtani. Ezért a futár a város kormányzójának külön parancsára kalandozókhoz fordul segítségül. A feladat: találni egy biztonságos utat és megszervezni a kimenekítést a nagytöbbség részére. Kb 3-4 ezer fő. [5-6.Tsz]


MIVEL EZ CSAK FELMÉRÉS ezért lehet hogy változni fog, de nagyjából ilyen elképzeléseim vannak.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #208 Dátum: 2016. Július 31. 09:11:24 »
Üdv!

A reakcióidőmön is látható, hogy túl gyors játékmenetre nem biztos, hogy lesz lehetőségem. ???

Ettől függetlenül egy kis fantasy-s kockacsörgés továbbra is jöhet. :)
Nekem az amundos ötlet tetszik, mert 70% harc és mellette 30% utazás.  :pirate: :) (Ami, ha jól sejtem, "ismerkedjünk az amund kultúrával és a mélysivatag érdekességeivel" jellegű utazás lenne. :ahoy: )

//Még a Zászlóháborús se lenne rossz, ha esetleg a 30% harc feljebb kúszik, főként a nyomozás kárára. 8) ;D //

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #209 Dátum: 2016. Július 31. 18:12:14 »
Üdv!

Érdekel, és nekem bármelyik jó. :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca