Szerző Téma: Kalandozók toborzója  (Megtekintve 32993 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Kalandozók toborzója
« Dátum: 2015. Április 27. 16:07:17 »
ahol a KM bácsi/néni keresgélhet potenciális áldoza... izé, játékosok után

Oswin

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #1 Dátum: 2015. Április 29. 14:50:54 »
Hogy belejöjjek a mesélésbe-dobálásba, volna kedve valakinek a DnD sötét (KG, SG, TG... esetleg KS) oldalán állni?  ::)
Gonocok egy még hatalmasabb gonoc szolgálatában. Fekete humor. Kellő arányban a fekete és a humor.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #2 Dátum: 2015. Április 29. 18:22:54 »
Engem alapvetően érdekelne a rossz és mégrosszabb összjátéka DnD-ben. :)
Főleg azért, mert úgy olvastam, hogy kilátásban van a heveny dobálás és általános kockacsörgés. :D

Kérdés, hogy milyen rendszerben/világon? (A magam részéről a 3.0-át és az FR-t preferálom, mert ezekhez vannak meg a könyvek.)

Nata108

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #3 Dátum: 2015. Április 29. 18:29:34 »
DnDben rám is számíthatsz, főleg hogy tervben van egy gonosz prédikátor, a feketehumor forrása.xD
Azok a kétbetűs szavak zárójelben nem tiszták nekem, új vagyok még a rendszerben, ha arra vonatkozott.
És a 3.0 lenne nekem is az igazi, FR-hez nem ragaszkodom.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #4 Dátum: 2015. Április 29. 19:12:34 »
Engem is érdekelne az emlegetett kiadásban.

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 733
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #5 Dátum: 2015. Április 29. 19:51:55 »
(A magam részéről a 3.0-át és az FR-t preferálom, mert ezekhez vannak meg a könyvek.)

Ilyen feltételek mellett engem  is érdekel.  :)

Oswin

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #6 Dátum: 2015. Április 29. 21:01:49 »
3.0 maradhat,
de talán mókásabb lenne ehhez egy Greyhawk mint FR. Kötetlenebb világ, nagyobb szabadságot adva a rosszalkodásnak.

Előbbihez elég annyi akár amit a magyar Játékosok Könyve ír, vagyis az istenségek. (esetleg bővítve a régi listával ha kevésnek találjuk, ezt szívesen magyarítom ha van rá igény)

Persze ha valaki ADnD-s korában átolvasta töviről-hegyire az akkori Greyhawk könyveket és nem akar eltérni a régi jó leírásoktól maradhat a 3.0-ás FR.  ::) Viszont egy FR regényhez sem vagyok hajlandó igazodni, bárki bármit olvasott  :P  :D

Azok a kétbetűs szavak zárójelben nem tiszták nekem, új vagyok még a rendszerben, ha arra vonatkozott.

Ezek pedig mindösszesen a gonosz jellemeket takarják, illetve belefér még a Kaotikus Semleges is a csapatba, akinek minden mindegy ha neki jó lesz a végén ;)

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #7 Dátum: 2015. Április 30. 16:41:40 »
A magam részéről javallanám az FR-t, mert a Greyhak-ot nem ismerem és nem szeretnék úgy játszani, hogy semmit nem tudok a világról.

A regényekhez részemről nem kell igazodni, mert talán egy regényt olvastam, ami DSün-ös volt és egy törzsnyi tudathasadással rendelkező félszerzet+valami más félvér fickóról szólt. 8)

SentinelWex

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #8 Dátum: 2015. Április 30. 19:37:38 »
DnD-t régebben játszottam. A rendszerét jobban, a világait kevésbé ismerem. Ha kell esetleg még ember, megpróbálkoznék vele. :D

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #9 Dátum: 2015. Április 30. 21:29:51 »
Gyertek nyugodtan:
Aki szeretne, jöhet az Éden a pokolban, pokol az édenben mesébe :)
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #10 Dátum: 2015. Május 01. 08:18:38 »
Ha jól értem, Oswin meghirdetted Haldirien kalandját, hogy ettől Te belejöjj a mesélésbe-dobálásba? ??? 8)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #11 Dátum: 2015. Május 01. 09:18:06 »
Hát,örültem a gonoszosdi kiírásnak de ahogy mondottam 3.5-el nem fogok pöszmögni :/

Nata108

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #12 Dátum: 2015. Május 01. 09:21:35 »
A magyar fordítás elég követhető kalidar, és alig változott valami.
Viszont, ha én jól értettem Oswin kalandfelvetése különbözik Haldirienétől, de javítsatok ki, ha nem.

Oswin

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #13 Dátum: 2015. Május 01. 19:09:14 »
Ha jól értem, Oswin meghirdetted Haldirien kalandját, hogy ettől Te belejöjj a mesélésbe-dobálásba? ??? 8)

Nem jól érted  ;D

Hogy tisztázzuk:

Haldirien meséje, Éden a pokolban, vagy pokolban éden? még a "régi" oldalon került meghirdetésre, de nem indult még el, csak most fog. Van már külön téma róla a D&D részlegünkben, és Haldirien Mester dobása szerint 3.5-ös rendszer alatt folyik majd. Ebben mindössze játékosként veszek majd részt.


A gonoszkodós mese, aminek még nincs sehol külön témája, sőt a Kalandhirdetőben sem került még meghirdetésre, (majd ha tisztázódik a világ, létszám, stb.) lesz majd az én mesém. Ahogy megbeszéltük, ez 3.0 marad. Ezzel szeretnék belejönni a mesélésbe, dobálásba, esetleges további mesék érdekében.



És ha már úgyis ide írok...
Greyhawk világa a magyar alapkönyvek által használt világ (kivéve ugye a Forgotten Realms világleírást).
Ebben rohangálnak a kasztok példakarakterei, itt ragyog kedvenc 'Jozan' papunk istensége, Pelor, a többi Játékosok Könyvében leírt istennel együtt, valamit ebben kószál Mordenkainen, Bigby és a többi jómadár akik egyes varázslatokhoz is adták a nevüket.

Létezik hozzá ugyan külön világleírás, de az egyszerűség kedvéért maradjunk a gonosznál is Forgotten Realms-ben :)

Gonoszkodni vágyóknak tehát:
használhatóak a magyarul megjelent kiadványok,
a világ FR,
az időpont lényegtelen,
ahogy most még a helyszín sem számít.
A szintet majd a Kalandhirdetőben olvashatjátok ha kiírtam oda is a mesét.

(aki mégis szeretne más könyvekből szemezgetni írjon PÜ-t, megjelent még 1-2 apróság 3.0 alatt amiket sosem fordítottak le magyarra)

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #14 Dátum: 2015. Május 01. 20:21:31 »
Oké, így már értem. :) (Kicsit furcsa is volt, hogy miért Haldirien kalandjáról beszéltek itt-ott, mint általad jelzett gonoszkodósról. :D)

Ha a 3.0-ás alapkönyvben a Greyhawk világ szerepel, akkor többször is játszottam már Greyhawk-on, csak mi úgy hívtuk, hogy "általános AdnD vagy DnD", amikor egyik világleírást se alkalmaztuk, csak az alapkönyvből játszottunk. :)

Kíváncsian várom a kalandkiírást. ;)