Szerző Téma: Kalandozók toborzója  (Megtekintve 33040 alkalommal)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #480 Dátum: 2022. Február 17. 05:53:43 »
Részemről rendben van.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #481 Dátum: 2022. Február 18. 17:26:32 »
A játéktér készen áll arra, hogy belakjátok  ;)
https://rpgenerations.hu/RPGenerations/index.php?board=189.0
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #482 Dátum: 2022. Július 29. 19:27:10 »


Rendszer:Új Törvénykönyv (ÚTK)
Időpont:Psz. 3691
Történet címe:Egy Erioni Krónika
Kezdő szint (pont):4.tapasztalati szint

A koncepció
Nos, mivel a játékosom eltűnt, megpróbálkozom, esetlegesen érdekel-é itt valakit a történetem. A felállás a szokásos: Erionban vagy(tok), néhány kalandot már át/túl élt a karakter(etek) -mindenkinek a saját belátására bízom ennek kifejtést- ezért néhány fogadóban elég népszerű, a helyőrségnél a név/nevetek közismert, netán a kisebb nemesi családnak is teljesített már valaki valamit. A lényeg h egy Lamia nevezetű nő, keresi fel a játékost, akit a karakter néhány éve megsegített. A levélben jól fizető, de veszélyes munkát ajánl. Ynev-szerte a karneválok és maszkabálok idején, a Kalandozók Városában Torozonnál ad további tájékoztatást.


Toroni karakterek, és Tharr pap kizárt, ehhez hozzájön a kyr istencsalád bármely papja.  Alapvetően, tudom h a fórumos játék lassú, -ha egyáltalán lesz érdeklődő- ezért szeretnék egy lendületes(ebb) játékot (max 2 Játékosnak van csak ezért hely) amely azt jelenti h 1 héten legalább 1 választ kívánok/kérek.

 


Résztvevők (1-2 fő)

Üdv!

Mivel CKL meséje nem nagyon akarózik beindulni ezért engem akár érdekelne is ám a heti egy reagot biztos nem tudom garantálni munka mellett főleg nem vizsgaidőszakban így csak figyelni fogom az eseményeket :)

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #483 Dátum: 2022. Július 29. 19:34:01 »
Idézet
Üdv!

Mivel CKL meséje nem nagyon akarózik beindulni ezért engem akár érdekelne is ám a heti egy reagot biztos nem tudom garantálni munka mellett főleg nem vizsgaidőszakban így csak figyelni fogom az eseményeket :)


Üdv!

Alapvetően én is nézegettem a közben felkerült dolgot,de mivel 2 főre van korlátozva nem venném el az öreg rókák elől a helyet.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #484 Dátum: 2022. Július 29. 20:12:09 »


Rendszer:Új Törvénykönyv (ÚTK)
Időpont:Psz. 3691
Történet címe:Egy Erioni Krónika
Kezdő szint (pont):4.tapasztalati szint

A koncepció
Nos, mivel a játékosom eltűnt, megpróbálkozom, esetlegesen érdekel-é itt valakit a történetem. A felállás a szokásos: Erionban vagy(tok), néhány kalandot már át/túl élt a karakter(etek) -mindenkinek a saját belátására bízom ennek kifejtést- ezért néhány fogadóban elég népszerű, a helyőrségnél a név/nevetek közismert, netán a kisebb nemesi családnak is teljesített már valaki valamit. A lényeg h egy Lamia nevezetű nő, keresi fel a játékost, akit a karakter néhány éve megsegített. A levélben jól fizető, de veszélyes munkát ajánl. Ynev-szerte a karneválok és maszkabálok idején, a Kalandozók Városában Torozonnál ad további tájékoztatást.


Toroni karakterek, és Tharr pap kizárt, ehhez hozzájön a kyr istencsalád bármely papja.  Alapvetően, tudom h a fórumos játék lassú, -ha egyáltalán lesz érdeklődő- ezért szeretnék egy lendületes(ebb) játékot (max 2 Játékosnak van csak ezért hely) amely azt jelenti h 1 héten legalább 1 választ kívánok/kérek.

 


Résztvevők (1-2 fő)

Üdv!

Mivel CKL meséje nem nagyon akarózik beindulni ezért engem akár érdekelne is ám a heti egy reagot biztos nem tudom garantálni munka mellett főleg nem vizsgaidőszakban így csak figyelni fogom az eseményeket :)
Idézet
Üdv!

Mivel CKL meséje nem nagyon akarózik beindulni ezért engem akár érdekelne is ám a heti egy reagot biztos nem tudom garantálni munka mellett főleg nem vizsgaidőszakban így csak figyelni fogom az eseményeket :)


Üdv!

Alapvetően én is nézegettem a közben felkerült dolgot,de mivel 2 főre van korlátozva nem venném el az öreg rókák elől a helyet.

:D A heti reag nem mindig garantálható, de akkor msáképp írom. Ne az legyen h havonta 1x válasz érkezik... kicsit dinamikusabbat szeretnék. Nem határoznék meg számot sem (mert nekem sem mindig van erőm/ihletem) de ha azt mondjátok h belátható időn belül tudnátok válaszolni, akkor részemről jöhet, a mehet.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #485 Dátum: 2022. Július 29. 20:23:45 »
Üdv!

Alapvetően én is nézegettem a közben felkerült dolgot,de mivel 2 főre van korlátozva nem venném el az öreg rókák elől a helyet.

Ha érdekel nem nézegetni kell ;) Ha a kitartás megvan, a többi megy magától :)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #486 Dátum: 2022. Július 30. 14:49:40 »
Üdv!

Alapvetően én is nézegettem a közben felkerült dolgot,de mivel 2 főre van korlátozva nem venném el az öreg rókák elől a helyet.

Ha érdekel nem nézegetni kell ;) Ha a kitartás megvan, a többi megy magától :)


Hát,akkor alapvetően érdekelne.Meglátjuk mennyire lesz túljelentkezés....

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #487 Dátum: 2022. Július 30. 16:55:59 »
Üdv!

A UTK nem ismeri hivatalosan a Khál-t mint fajt kérdés, hogy a CKL meséjében lefektetett inhumán szabályozás alapján alkotható-e khál karakter nálad is ?

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #488 Dátum: 2022. Július 30. 17:07:13 »
Felvéve!  :D

Ne aggódj az öregek miatt, ők úgy is találnak maguknak játékot. :) Amúgy mostanában nagyon haldoklik a fórumozás, más oldalakon is egyre ritkábbak a posztok.

Ha komolyan gondolod, a karakterek témába készíts a szokásos módon karaktert. Előtörténet, aztán a stat. A kérésem, annyi volna h ne 6 mondatos előtörténet legyen. Használhatod a kérdéssort vagy ahogy érzed, ám 4. szinten már történt egy, s más veled. Gondolok itt olyanra, h lehet ismerettség, netán egy varázstárgy...
 

Idézet
Üdv!

A UTK nem ismeri hivatalosan a Khál-t mint fajt kérdés, hogy a CKL meséjében lefektetett inhumán szabályozás alapján alkotható-e khál karakter nálad is ?
;D Nem olvastam CKL meséjét, v csevegő részt így nem tudom miről van szó. Viszont utánanézek a dolognak, addig egy vázlat, ami alapján készíthetsz. (Emlékeim szerint Hulla és MAgyar Gergely készítettek ÚTK-ra, -hoz, -hez, höz valamit. A gépemen word-ben találtam a leírást, amint odaérek utána nézek komolyabban)

Íme, nem saját fejlesztés, de ha jól tudom ezt használták versenyen:

A khál, mint faj
Játéktechnika
KAP érték: 1

A khálok jelleme minden esetben csak Rend, Élet, ritkábban Élet, Rend vagy Rend lehet.
Tulajdonságok maximális értéke Adottság nélkül:

Erő: 20
Gyorsaság: 19
Ügyesség: 19
Állóképesség: 20
Egészség: 20
Karizma: 16
Intelligencia: 16
Akaraterő: 17
Asztrál: 15
Érzékelés: 20

Jellemző kasztok: Harcos, Fejvadász, ritkábban Lovag

Különleges képességek:
A Vadon szülötte: a khál karakter még fejvadászként sem sajátíthatja el a Pszi képzettség
Slan útját.
Állati érzékek: a khálok látása és hallása az emberi érték kétszerese, szaglásuk pedig az
udvari orkokéhoz hasonló.

Civilizálatlan:
· Harcos kasztban a karakter nem rendelkezik az Állatismeret 1.fok (hátasok), Lovaglás
2.fok képzettségekkel, és nem kap 4.fokú Oktatásbónuszt a Hadvezetés, Harci láz,
Lélektan, Lovaglás, Művészetek, Pajzshasználat, Számtan/Mértan, Taktika,
Térképészet képzettségekre.

· Fejvadász kasztokban nem rendelkezik az Írás/olvasás, Lélektan, Színészet,
Orvtámadás, Élettan, Művészetek, Térképészet, Számtan/Mértan és Zárnyitás
képzettségekkel, valamint nem kap 4.fokú Oktatásbónuszt az Álcázás/Álruha,
Csapdaállítás, Élettan, Írás/olvasás, Kínzás, Mechanika, Orvtámadás, Csomózás,
Taktika, Zárnyitás, Magasmágia, Ősi nyelv, Rúnamágia, Tapasztalati mágia,
Vallásismeretek, Művészetek, Pszi képzettségekre.

· Lovag kasztban nem rendelkezik a Hadvezetés 1.fok, Lovaglás 3.fok, Állatismeret
(hátas állatok) 2.fok és Írás/olvasás 2.fok képzettségekkel, és nem kap 4.fokú
Oktatásbónuszt a Hadvezetés, Írás/olvasás, Kultúra, Lélektan, Lovaglás, Művészetek,
Nyelvtudás, Pajzshasználat, Számtan/Mértan, Taktika, Térképészet, Udvari etikett,
Herbalizmus, Jog/törvénykezés, Orvoslás, Ősi nyelv, Pénzügyek, Pszi képzettségekre.
Nem kapja meg a Nemesi vér hátteret.

Mancsok: a khálok mellső végtagjai ötujjú, erőteljes, karmos mancsokban végződnek,
melynek csapása borzalmas sebek okozására képes, s a mászásban is segítségükre lehet. Ezért
az ő esetükben a Pusztakezes harc képzettség a következőképp mőködik: 1.fok 1k6 Sp, 2.fok
1k6+1, 3.fok 1k10 Sp, 5.fok 2k6 Sp, és minden fokon egyel magasabb kategória ellen is
érvényesülnek az értékek, mint emberek esetében. Mászás esetén +15%-ot jelentenek
kieresztett karmaik. Alkalmatlanok viszont precíz mozgásokra, így Zárnyitásra és
Zsebmetszésre, ezekre -20%-ot kap a khál.

Rettenetes üvöltés: a khál karakter üvöltésével képes megvadítani az állatokat, amelynek
csak a jól idomított harci állatok, mint például a harci kutyák vagy lovak állnak ellen.

Született vadász: a khálok rendelkeznek az Állatismeret 2.fok, Fájdalomtűrés 2.fok,

Vadonjárás 3.fok(egyféle terephez), Időjóslás 2.fok (ehhez ő nem Intelligencia-próbát, hanem
Érzékelés-próbát tehet), Úszás 2.fok, Lopózás és Rejtőzés +40% (utóbbi csak terepen)
képzettségekkel. Esésre, Akrobatikára +15%ot kapnak.

Tehetséges: a 4.fokú Oktatás által nyújtott bónuszok segítségével sajátíthatja el a következő
képzettségeket: Pusztakezes harc, Mászás, Akrobatika, Esés, Lopózás, Veszélyérzék és
Rejtőzés képzettségekre.
Veszélyérzék: a karakter születésétől fogva 30%-os Veszélyérzékkel rendelkezik.

Védtelem elme:
A khal karaktere az azstrál és mentál megágia formák 2E-vel erősebben jönnek létre

Vagyon háttér 1 pontos meglétének esetén a khál karakter választhat, pénzt vagy a teljes khál
fegyverzetből egy fegyvertípust és a vértet. Tehát ha a fegyverzetet választja akkor
mindenképp megkapja a vértet(Harak), emellé pedig egy pár rakhart vagy egy pár khrgát vagy
egy ghont. 2 pontos Vagyon háttér esetén jár az előbb említett fegyverzet és Vagyon 1nek
megfelelő pénz is.

Teljes khál fegyerzet: a, a páros rakhar, a páros khrga, a ghon és a harak..

A fegyerzet
Rakhar:2es méretkategória Sebzés:1k10, KÉ:5 TÉ:10 VÉ:8 Időigény:3
Khrga: 3as méretkategória Sebzés:1k10+1, KÉ:6 TÉ:12 VÉ:10 Időigény:5
Ghon (kétkezes): 4es méretkategória Sebzés:3k6+2, KÉ:5 TÉ:14 VÉ:15 Időigény:5
Harak: SFÉ:6 MGT:2 STP:100


UI: Filió! ha téged is érdekelne a játék készíts karaktert, aztán meglátjuk hogyan bírunk haladni.  ;D

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #489 Dátum: 2022. Szeptember 04. 12:33:03 »
Üdv

Kíváncsiskodnék hogy valaki vevő e még egy M.A.G.U.S mesére? Ezúttal a VIII.Zászlóháború idején. Quironeia-ban fognak zajlani az események, a Raveen-i események mellékszerepet kapnak ezúttal. Mindkét oldalon (vörös és fekete) indíthattok karaktert, ám Jan van den Boomen Toron -ját, nem biztos hogy mindenkinek a szájízének megfelelően tudom hozni... ebből pedig problémát sem akarok, h a könyvben, v xy mesélőnél így volt/van.

Elvárásaim a szokásosak:
- Nem egy könyvből/filmből alkotott szuperhőst szeretnék látni, akinek a kardjában egy kyr pusztító lakik, v egy varázslót, aki a háború előtt még harcművészetet is tanult
- Belátható időn belüli válasz (nem havonta 1 reag)
- Nyugodt véleménycsere, ha pedig nem sikerül, akkor elfogadni a KM döntését.


UI: a változatosság kedvéért pedig ezúttal a rendszer ÚT (új tekercsek)  :D
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 04. 13:07:30 írta wolftern »

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #490 Dátum: 2022. Szeptember 04. 15:30:09 »
Óóóóó... a bőség zavara  :panic:  :what:  :pirate:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #491 Dátum: 2022. Szeptember 04. 16:16:24 »
Üdv

Kíváncsiskodnék hogy valaki vevő e még egy M.A.G.U.S mesére? Ezúttal a VIII.Zászlóháború idején. Quironeia-ban fognak zajlani az események, a Raveen-i események mellékszerepet kapnak ezúttal. Mindkét oldalon (vörös és fekete) indíthattok karaktert, ám Jan van den Boomen Toron -ját, nem biztos hogy mindenkinek a szájízének megfelelően tudom hozni... ebből pedig problémát sem akarok, h a könyvben, v xy mesélőnél így volt/van.

Elvárásaim a szokásosak:
- Nem egy könyvből/filmből alkotott szuperhőst szeretnék látni, akinek a kardjában egy kyr pusztító lakik, v egy varázslót, aki a háború előtt még harcművészetet is tanult
- Belátható időn belüli válasz (nem havonta 1 reag)
- Nyugodt véleménycsere, ha pedig nem sikerül, akkor elfogadni a KM döntését.


UI: a változatosság kedvéért pedig ezúttal a rendszer ÚT (új tekercsek)  :D

Üdv!

Asszem ezt most kihagyom pont elég jelenleg az ami van :)

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #492 Dátum: 2022. Szeptember 04. 18:42:50 »
Üdv

Kíváncsiskodnék hogy valaki vevő e még egy M.A.G.U.S mesére? Ezúttal a VIII.Zászlóháború idején. Quironeia-ban fognak zajlani az események, a Raveen-i események mellékszerepet kapnak ezúttal. Mindkét oldalon (vörös és fekete) indíthattok karaktert, ám Jan van den Boomen Toron -ját, nem biztos hogy mindenkinek a szájízének megfelelően tudom hozni... ebből pedig problémát sem akarok, h a könyvben, v xy mesélőnél így volt/van.

Elvárásaim a szokásosak:
- Nem egy könyvből/filmből alkotott szuperhőst szeretnék látni, akinek a kardjában egy kyr pusztító lakik, v egy varázslót, aki a háború előtt még harcművészetet is tanult
- Belátható időn belüli válasz (nem havonta 1 reag)
- Nyugodt véleménycsere, ha pedig nem sikerül, akkor elfogadni a KM döntését.


UI: a változatosság kedvéért pedig ezúttal a rendszer ÚT (új tekercsek)  :D

Ha ez az, amit említettél tengeri küldetésként, akkor továbbra is érdekel. ... Ha ez valami más, akkor is. :)

Az ÚT-vel annyi "gond" lesz csak, hogy tisztán ÚT-t még sose játszottam, így kicsit több beleolvasás fog kelleni a karakteralkotáshoz. Viszont benne vagyok. :)

Bennem elsőre a vad ork kalóz képe sejlett fel. :D Ha vörös oldal, akkor Viharkeltők törzs. Ha fekete oldal, akkor Árnyékjárók törzs. ... Persze az átolvasások alatt még bármi eszembe juthat. :)

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #493 Dátum: 2022. Szeptember 04. 20:48:17 »
Igen, ez az amit említettem.  ;)

Idézet
Az ÚT-vel annyi "gond" lesz csak, hogy tisztán ÚT-t még sose játszottam, így kicsit több beleolvasás fog kelleni a karakteralkotáshoz. Viszont benne vagyok. :)
Én is csak OM-en játszottam, és délután elevenítettem fel a szabályrendszert. Mint írtam Ars Magicát akartam mesélni, de ahhoz egyáltalán nem értek, viszont kell egy kis rendszerváltás, ezért esett a választásom az Új tekercsekre.

Idézet
Bennem elsőre a vad ork kalóz képe sejlett fel. :D Ha vörös oldal, akkor Viharkeltők törzs. Ha fekete oldal, akkor Árnyékjárók törzs. ... Persze az átolvasások alatt még bármi eszembe juthat. :)

OK.  ;D Amelyik szimpatikusabb, mivel ez egy életútszerű játék lesz... A többiekhez egyenlőre nem valószínű hogy alkalmazkodni kell.

Rigor!
Ha érdekel, akkor nézegesd a szabályrendszert, a fentebbi hozzászólásban említetten kívül, nincs kikötés. TSZ 1 v 2 még gondolkodom.

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #494 Dátum: 2022. Szeptember 04. 21:27:47 »
Idézet
Rigor!
Ha érdekel, akkor nézegesd a szabályrendszert, a fentebbi hozzászólásban említetten kívül, nincs kikötés. TSZ 1 v 2 még gondolkodom.

Nézegetem...