Szerző Téma: Kalandozók toborzója  (Megtekintve 33027 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #420 Dátum: 2021. Január 23. 19:34:03 »
Filio, örülök az aktivitásnak :) Bennem csak annyi kérdés merült fel, hogy van-e annyi időd, hogy elbírj az mostani mesemennyiséggel?  :work: Bár gondolom átgondoltad, és igen  :)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #421 Dátum: 2021. Január 23. 19:39:00 »
Filio, örülök az aktivitásnak :) Bennem csak annyi kérdés merült fel, hogy van-e annyi időd, hogy elbírj az mostani mesemennyiséggel?  :work: Bár gondolom átgondoltad, és igen  :)

A szokásos tempómban igen lesz időm főképpen úgy hogy mindegyik mesét "konzervből turbóztam fel" szóval mindig csak fel kell lapozzam a jegyzetemet a következő lépéshez és az NJK-ák nagy részét is készen kapom :)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #422 Dátum: 2021. Február 05. 17:55:20 »
Jól hangzik :) - nem tudom, hogy lesz-e rá kapacitásom, de érdeklődés van. (lehet nem lesz kapacitás, igy is az elmúlt időkben mindig mindenben rám kellett várni)
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #423 Dátum: 2021. Február 05. 21:21:14 »
Úhh... csak nem a Véridők?

Amit mindenki kiszúrt a kalandmodul gyűjteményben h "úristen 13-16. szint!" és kibírta h ne olvassa el annyira el akarta játszani :D egyszer majdnem itt az oldalon is elindult.

Engem amúgy érdekelne, de egyelőre koncentrálok a "keleties" mesére :)

CKL

Jól hangzik :) - nem tudom, hogy lesz-e rá kapacitásom, de érdeklődés van. (lehet nem lesz kapacitás, igy is az elmúlt időkben mindig mindenben rám kellett várni)

Üdv!

Akkor majd beszéljünk róla egyrészt, hogy ETK vagy UTK és hogy milyen karakterek az érdekessége az a mesének, hogy bár „toroni” mese de a karakterek észak egész területéről jöhetnek nem kell mindenkinek toroninak lenni.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #424 Dátum: 2021. Február 05. 22:28:50 »
Őszintén szólva nekem bejön az ÚTK szabadszelleműsége, de ETK játékban is benne vagyok.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #425 Dátum: 2021. Február 06. 07:45:40 »
Őszintén szólva nekem bejön az ÚTK szabadszelleműsége, de ETK játékban is benne vagyok.

CKL

Ha minden esetleges érdeklődő az ÚTK-á felé hajlik akkor semmi akadálya nincs, hogy abban a rendszerben történjen a mese mert bár elég extrém a beharangozott szint 13-16 ám ennek ellenére a lényeg nem a statisztikákon hanem jóval inkább a történeten és a karakterek döntésein van nem egyszer a morális döntéseken és, hogy tovább tekintenek-e a rövidtávú döntésekből fakadó eseményeken... Szerintem ez a mese volt az akkor még ki nem adott Toron kiegészítő felvezetője - beharangozója - mondhatni bölcsője....

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #426 Dátum: 2021. Augusztus 07. 16:03:05 »
Üdv!

Esetleg lenne-e valakinek(eknek) ingerenciája könnyed Lancer (rendszerre és mesére) játékra ?


Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #427 Dátum: 2021. Augusztus 15. 12:30:21 »
Üdv!

A IV. RPGenerations találkozó végén a hazaúton felvetődött, hogy Dierol esetleg szívesen játszana a halálos harcrendszerrel bíró Armageddon ​2092 – Mars szerepjáték rendszerben és világán a kérdés az, hogy valaki csatlakozna-e hozzá érdemben?

Link: https://rpgenerations.hu/RPGenerations/index.php?topic=353.msg8310#msg8310

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #428 Dátum: 2021. Augusztus 15. 14:20:56 »
Üdv!

Bár új vagyok az oldalon (eddig csak nézelődtem,nem akartam belekontárkodni folyamatban lévő játékokba) , ha van rá lehetőség jelentkeznék az Armageddonra.
Valamikor az ősidőkben, a megjelenéskor kipróbáltam de azóta sem volt a kezemben.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2216
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #429 Dátum: 2021. Augusztus 15. 14:44:03 »
Üdv!

Bár új vagyok az oldalon (eddig csak nézelődtem,nem akartam belekontárkodni folyamatban lévő játékokba) , ha van rá lehetőség jelentkeznék az Armageddonra.
Valamikor az ősidőkben, a megjelenéskor kipróbáltam de azóta sem volt a kezemben.

Rendben van hamarosan írok a részletek kapcsán előjáróban annyit, hogy a karakteralkotás során a tulajdonságokra a 39. oldal Tudatos meghatározás 2) bekezdésében foglaltaknál 40 pont az elkölthető pontmennyiség a 7/2 táblázat alapján (így egy kicsit combosabbak "hősiesebbek" lesznek a karakterek)

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #430 Dátum: 2021. Augusztus 15. 14:53:41 »
Rendben,megvárom a kiírást.Közben elkezdem átnézni a könyvet...

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #431 Dátum: 2021. Augusztus 15. 15:27:05 »
Üdv!

Bár új vagyok az oldalon (eddig csak nézelődtem,nem akartam belekontárkodni folyamatban lévő játékokba) , ha van rá lehetőség jelentkeznék az Armageddonra.
Valamikor az ősidőkben, a megjelenéskor kipróbáltam de azóta sem volt a kezemben.

No, ez egy kellemes meglepetés a részedről, hogy
érdekel az Aramgeddon
és úgy tűnik, hogy belefolysz majd a fórum életébe :) Üdv még egyszer az oldalon! Ha bármi  kérés-kérdés van, keress nyugodtan!  ;)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #432 Dátum: 2021. Augusztus 15. 15:38:42 »
Sziasztok!

Dierol mester és Filio Mortale úr rágták a fülemet a találkozón, és arra gondoltunk, lehet megpróbálok mesélni valamit.

Egyelőre több opció merült fel, én szivesen bemutatnám a City of Mist-et.
A lényeg, hogy átlagos emberekben valami oknál kifolyólag felébred egy Legenda, egy Mitosz, ami emberfeletti képességekkel ruházza fel őket és főleg ilyen nyomozós játék.
(Angol nyelvű Bemutató film:
)
(Magyar összefoglaló: https://radavit.blogspot.com/2018/11/city-of-mist-ismerteto.html)
Karakterlap nagyjából igy néz ki:


Emellett azonban felmerült az Ars Magica, ha nem gáz hogy több ismeretem van a középkori európáról és a különböző európai furaságokról mint a konkrét varázsrendszerről (amiben a tapasztalt játékosok segitségét szivesen veszem, ha lesz varázslónk), akkor szivesen mesélek mert ötletem van egy Magyar Királyság területén zajló mesére.

A szokásos DnD meg Magus is felmerült. A DnD esetében a kardparton, a Waterdeep-Neverwinter-Luskan tengelyen játszódna a mese, mig a Magus feltehetően Északon, valószinűleg az Erigow-Dwyll Únió-Ilanor-Tiadlan-Toron tengelyen valahol.
Egyelőre még inkább azt mérném fel egyáltalán melyik rendszer tetszene nektek, miben kéne gondolkoznom inkább.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Rigor Mortis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 220
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #433 Dátum: 2021. Augusztus 15. 16:08:52 »
Üdv!

Bár új vagyok az oldalon (eddig csak nézelődtem,nem akartam belekontárkodni folyamatban lévő játékokba) , ha van rá lehetőség jelentkeznék az Armageddonra.
Valamikor az ősidőkben, a megjelenéskor kipróbáltam de azóta sem volt a kezemben.

No, ez egy kellemes meglepetés a részedről, hogy
érdekel az Aramgeddon
és úgy tűnik, hogy belefolysz majd a fórum életébe :) Üdv még egyszer az oldalon! Ha bármi  kérés-kérdés van, keress nyugodtan!  ;)

Köszönöm az üdvözlést és a felajánlott segítséget,élek vele alkalomadtán.


Idézet
A szokásos DnD meg Magus is felmerült. A DnD esetében a kardparton, a Waterdeep-Neverwinter-Luskan tengelyen játszódna a mese, mig a Magus feltehetően Északon, valószinűleg az Erigow-Dwyll Únió-Ilanor-Tiadlan-Toron tengelyen valahol.
Egyelőre még inkább azt mérném fel egyáltalán melyik rendszer tetszene nektek, miben kéne gondolkoznom inkább.

Amennyiben ezek valamelyike indulna és nem lesz túljelentkezés, szintén érdekelnének. D&D és Magus 50-50% eséllyel indul nálam.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #434 Dátum: 2021. Augusztus 15. 16:25:05 »
Szia, akkor nagy eséllyel Magus lesz ha Dierol mester és Filio is "elkötelezik" magukat .
Ha rám vársz sikolts rám.