Szerző Téma: Kalandozók toborzója  (Megtekintve 33390 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #405 Dátum: 2020. Június 05. 20:44:15 »
Érdeklődés szinten: Valaki Ars Magica?

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #406 Dátum: 2020. Június 06. 05:51:44 »
Jöhet.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #407 Dátum: 2020. Június 06. 09:16:13 »
Érdeklődés szinten: Valaki Ars Magica?

Engem érdekelne.  :ahoy: Régen játszottunk párat, de olyan igazán nem mélyedtünk bele. (Pl mágussal még csak 1-szer és egy alkalmat tudtam játszani.)

Az aktivitásomat azt ismerjük...  :-X :give-up:

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #408 Dátum: 2020. Június 06. 10:45:45 »
Idézet
Érdeklődés szinten: Valaki Ars Magica?

Engem érdekelne.  :ahoy: Régen játszottunk párat, de olyan igazán nem mélyedtünk bele. (Pl mágussal még csak 1-szer és egy alkalmat tudtam játszani.)


Mivel ugyan abban a csapatban játszottunk nagyjából ismételni tudom Quator-t.
Úgyhogy érdekelni érdekel engem is.Kérdés hogy hogy játszanánk? Több karaktert kellene futtatni,vagy csak egy-egy lenne mindenkinek?

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #409 Dátum: 2020. Június 06. 12:56:14 »
Ejha! Erre nem számítottam h ennyien szeretnének játszani :)

A baj az, h még én is ismerkedem a világgal, szval szívesen veszem azon játékosokat, akik öreg rókák.

Először maradjunk egy bajtárs, v  csatlós koncepciónál, de max 1 mágus beleférhet... szándékomban áll, több karaktert is játszatni, de ahhoz meg kell nézni h milyen a mese.

A 3.kiadás szerint mesélnék, és szeretném a 2 heti reag gyakoriságot. Ettől lehet eltérni, de nem sokat. :D

A történet kialakulóban  de valahol a kr.u 1120-as évek, Magyarországa lenne a kezdet.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #410 Dátum: 2020. Június 06. 13:42:35 »
Én a mágust önzetlenül átengedem Quatornak,ha szeretne azzal játszani :)

no,meg végre olyan kiadás amit mi is játszottunk,legalább is ha jól rémlik...

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #411 Dátum: 2020. Június 06. 14:25:40 »
 ;) ennek örülök, már féltem h az országban csak nekem van meg. Eddig máshol, mindenki azt mondta h másikkal játszik.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #412 Dátum: 2020. Június 07. 08:02:12 »
Ne haragudj de én ezt most kihagyom, indoklás nincs csak privátban.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #413 Dátum: 2020. Június 07. 08:59:36 »
no,meg végre olyan kiadás amit mi is játszottunk,legalább is ha jól rémlik...

Megnéztem a könyvet a polcon: Igen, jól rémlett. :)

Végre az "ismert" kiadással játszunk valamiből!  :yay:


Egyébként a harc mechanizmusa is érdekel, mert régen volt és arra emlékszem, hogy érdekes szintes/kifáradásos cucc volt. Így ha nem mágussal nyomulunk arra is van ötletem.

Érdekes módon a bajtárs valamiért annyira nem vonz. Inkább csatlós lennék. Tőlem megszokott módon valami harciasabb féle őrszem, vagy poroszló.

Mágusból (bár még csak ködös emlékek, meg egy gyors belelapozás a képek végett alapján) valami "lightosabb" növény-föld vonalon mozgó csóka lennék. (Tehát nem az élőholt sereg gonosz ura, illetve nem a tűzvarázsló égess el piromán állat. :) ) Aztán ez nyilván messzebb van, illetve több rákészülést, olvasást igényel.

A Mo-i kalandozás főleg érdekes, mert akkor lehet jönni Bélákkal, meg Jánosokkal és nem kell Giorgio, meg Adolfaux neveken futni. :ahoy:

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #414 Dátum: 2020. Június 07. 10:35:52 »
Idézet
Egyébként a harc mechanizmusa is érdekel, mert régen volt és arra emlékszem, hogy érdekes szintes/kifáradásos cucc volt. Így ha nem mágussal nyomulunk arra is van ötletem.

Még erősen gondolkodom a kalandon. Jelenleg 3 könyvet böngészek egyszerre
-a szabálykönyv
-történelem könyv (ha már van köze hozzá)
-egy regény (ami a hangulatot adja  :D)
hogy az elképzeléseimnek megfelelőre alkothassam a történetet. Ezért, no meg azért mert még csak hallottam másokat játszani nem ígérek semmit. (Lehet h csak szeptemberre alakulok ki  :archer:)

A varázslós rész bonyolultnak tűnik, de minnél bonyolultabb valami annál jobban érdekel, ezért nem zárom ki h valaki mágust alakítson.

Idézet
A Mo-i kalandozás főleg érdekes, mert akkor lehet jönni Bélákkal, meg Jánosokkal és nem kell Giorgio, meg Adolfaux neveken futni. :ahoy:
Ha már magyarok vagyunk, játszunk magyarul.  8) Ettől függetlenül előfordulhat h lesznek külföldiából NJK-k.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #415 Dátum: 2020. Október 04. 18:34:32 »
Üdv!

Igényfelmérés az egyszer már elhalt ALIEN mese újragondolása kapcsán, amennyiben igény mutatkozna rá úgy a tőlem megszokott lassú történetgörgetés mellett esetleg mesélnék egy ALIEN hangulatú mesét.

Úgy kezdődött, mint korábban már számtalanszor – ébredéssel a hajó kellős közepén elhelyezkedő hibernatórium jéghideg ködében. Ahogyan az lenni szokott, az FSF utazásnak és a hibernálásnak köszönhetően átmeneti amnéziában szenvedtünk. A nevünket tudtuk, és az alapvető emlékeink megmaradtak, az már azonban nem volt világos, hogy hol vagyunk, és mit is kellene tennünk. Az űrhajó felépítése nem tűnt ismerősnek. Azt tudtuk, hogy valahol a hátsó részen kell lennie három hajtóműnek, és valahol elől van egy híd. Arra is kiképeztek, hogy emlékezzünk a két mentőkabin elhelyezkedésére, arra az esetre, ha valami úgy IGAZÁN félresikerülne. A többi zavaros volt.
Ám ezúttal nem az amnézia volt az egyetlen gondunk – az egyik társunk egy tátongó lyukkal a mellében hevert a kapszulájában. Mindenfelé vészfények villogtak. Kapitányként tudtam, hogy el kell kerülnünk a pánikot, és hogy követni kell az eljárást, megvizsgálni a hajót, és megnézni a hajtóművek állapotát, mivel legalább 2-nek üzemelnie kell ahhoz, hogy folytathassuk az utunkat. Továbbá ellenőriznünk kell a koordinátákat, hogy megbizonyosodjunk róla, az űrhajó még mindig a Föld felé tart-e.
Mindannyian láttunk már elég horror filmet ahhoz, hogy tudjuk, fegyverekre lesz szükségünk. Szerencsére a szekrényeinkben megtaláltuk az alapfelszerelést és azokat az eszközöket, amelyekre szükségünk volt ahhoz, hogy elvégezzük a számunkra kijelölt munkákat (noha nem mindegyik működött). A hatlövetűm és más személyes holmim között találtam valami mást is – egy levelet, melyben különleges parancsokat találtam a megbízómtól. Tudtam, hogy a legénységem minden tagjának megvan a maga titkos célja és a maga vállalati célja. Nem bízhattam meg bennük. Két csapatra oszlottunk – a pilóta és én a hidat ellenőriztük, a gépész és a tudós pedig a hajó tatja felé vette az irányt, amerre a gépházak helyezkednek el.


Az egyszerűség kedvéért a történet a CP2020 szabályai szerint zajlana (idősík 2085 után az emberiség kilépett a naprendszeren túlra bár az űrutazás továbbra is elég lassú évekig tart egy út) a választható karakterek a legénységből állnának (Kapitány – Karizmatikus vezetőkészség, Katona – Harcérzék, Felderítő - Harcérzék, Pilóta – Berhelés, Gépész – Berhelés, Orvos – Orvoslás, Android - Interface, Céges – Befolyás, Tudós - ? ? ?)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #416 Dátum: 2020. Október 06. 13:28:41 »
Alien filmek nagy kedvencem, jövök. Bármi lesz is..

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #417 Dátum: 2021. Január 23. 18:04:30 »
Üdvözlet!

Új év virradt ránk és úgy tűnik, hogy a M.A.G.U.S. nálam reneszánszát éli jelenleg, valamint a kezembe kerültek ősi fóliánsok a játék hőskorából (Ynevi Kóborlások kalandmodul gyűjtemény) . Van már déli mesénk, most összejött egy keleti hangulatú északi mese viszont a rongyosra lapozott modulgyűjteményben találtam egy igencsak elgondolkoztató északi mesét (Summarium, Toron kiegészítőkre vastagon hivatkoznak a kalandba) ezért, ha van rá igény kacérkodnék egy toroni mesével nem csak toroni karakterek részére.
A modulgyűjteményben kiadott mesét mesélném le kisebb nagyobb bővítésekkel. Mivel a gyűjteményben lévő mese igen testes darab ezért valószínűnek tartom, hogy jó pár évre biztosítana történetet a fórumon mire a végére érnének a karakterek aki ismeri a gyűjtemény kalandjait annak természetesen nem okozna kihívást és izgalmat, ám a többi érdeklődőnek igen.

A mese 13-16. szintű karakterek részére készült amit érdeklődés esetén el kell dönteni, hogy a mese klasszikus ETK alapján, vagy merészebben UTK (nem vagyok túl rutinos benne) rendszere alapján kerüljön mesélésre.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #418 Dátum: 2021. Január 23. 19:18:00 »
Úhh... csak nem a Véridők?

Amit mindenki kiszúrt a kalandmodul gyűjteményben h "úristen 13-16. szint!" és kibírta h ne olvassa el annyira el akarta játszani :D egyszer majdnem itt az oldalon is elindult.

Engem amúgy érdekelne, de egyelőre koncentrálok a "keleties" mesére :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    11%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #419 Dátum: 2021. Január 23. 19:20:34 »
Úhh... csak nem a Véridők?

Amit mindenki kiszúrt a kalandmodul gyűjteményben h "úristen 13-16. szint!" és kibírta h ne olvassa el annyira el akarta játszani :D egyszer majdnem itt az oldalon is elindult.

Engem amúgy érdekelne, de egyelőre koncentrálok a "keleties" mesére :)

CKL

A megérzés és a szimat jó de igen a Véridőről van szó viszont a modulgyűjteményben leírt vasokos modul rengeteg mellékszálat tartalmaz ha hajlandó a mesélő azokat is kidolgozni (én hajlandó vagyok) :P