Szerző Téma: Kalandozók toborzója  (Megtekintve 33433 alkalommal)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #330 Dátum: 2019. Május 04. 05:45:03 »
Én egyszer, valahol itt a sufniban még meg is van karakter. De nem tartott sokáig, km nem ér rá vagy mit tudom én? Pont olyan első osztályú béna vagyok benne mint ti.   ;D. Az meg pláne jó, hogy emberként indulunk. Részemről mehet.

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #331 Dátum: 2019. Június 17. 18:59:10 »
Felteszem a kérdést ide is:

Lenne igény egy D&D alapú falucskára, ahonnan lehetne kalandokat indítani, folyamatosan fejlődni egy karakterrel. meg mindenféle multyplayer dolgot csinálni?
Min. 3-4 jelentkező esetén belevágnék a megteremtésébe.

Olyasmikre gondoltam, mint random felbukkanó levadászandó lények, elvégzendő feladatok, igény szerint hosszabb kalandok, szimpla munkavállalás... Meg mittudoménmégmijutaddigeszembe dolgok.

Igazság szerint a falu terve, meg egy-két NPC már kirajzolódott az agyamban, de mélyebben csak akkor mennék bele, ha van érdeklődő.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Rigófütty

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 127
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #332 Dátum: 2019. Június 18. 07:40:49 »
Felteszem a kérdést ide is:

Lenne igény egy D&D alapú falucskára, ahonnan lehetne kalandokat indítani, folyamatosan fejlődni egy karakterrel. meg mindenféle multyplayer dolgot csinálni?
Min. 3-4 jelentkező esetén belevágnék a megteremtésébe.

Olyasmikre gondoltam, mint random felbukkanó levadászandó lények, elvégzendő feladatok, igény szerint hosszabb kalandok, szimpla munkavállalás... Meg mittudoménmégmijutaddigeszembe dolgok.

Igazság szerint a falu terve, meg egy-két NPC már kirajzolódott az agyamban, de mélyebben csak akkor mennék bele, ha van érdeklődő.


Szia!

Alapvetően bármilyen játékban szívesen részt veszek, csak sajnos ha pl. 10 évvel ezelőtt lennénk sokkal több időm lenne. :) Ha neked az nem probléma, hogy lehet nem egyből válaszolok. Lehet kimarad pár nap, simán benne vagyok. :)

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #333 Dátum: 2019. Június 18. 08:17:38 »
Természetesen nem is számítok rá,  hogy nagyon pörögni fog a téma,  de heti két-három hozzászólással szerintem azért el lehet pöcörögni.
Örülnék,  ha beindulna... Egészen belelovaltam magam :)
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #334 Dátum: 2019. Június 18. 16:33:26 »
Na jó ha senki nem akar  MAGUS utk.-tátszani
. Legyen...

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #335 Dátum: 2019. Június 22. 19:58:31 »
Úgy nézem, nem aratott osztatlan sikert a felvetésem... :)
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #336 Dátum: 2019. Június 22. 22:07:25 »
Úgy nézem, nem aratott osztatlan sikert a felvetésem... :)

Nekem az alapötlet tetszik de konkrét helymeghatározás és némi kedvcsináló nélkül nem tennék elhamarkodott kijelentéseket (amúgy most bevallom, hogy a Kék Bolygó és a Kések az Éjben RPG jobban piszkálja a fantáziámat csak sajna kevés a szabadidő :( )

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #337 Dátum: 2019. Június 23. 17:38:02 »
Konkrét helynek, arra gondoltam, hogy egy két földrészt összekötő, vékony földnyelv egyik végén lenne a falu, ami tulajdonképpen egy helyőrségre épült rá. Szóval adott ez a földnyelv, ami az eddig lakott benépesített terület déli részén lenne, ami nem olyan régen jelent meg varázslat, vagy földmozgás útján. És ahonnan időről időre mindenféle csúnya lény tolja elő az arcát, ezért kell a helyőrség, amire ráépült ez a falu.
Na most ugyebár, mivel van egy új, felfedezetlen föld, amiről semmit sem tudnak a népek, ez a falu ideális kiindulópont a kalandoroknak.
Amint rájövök, miért nem tudok telefonról képet feltölteni képgalériába, rakok fel egy skiccet is, hogy képzeltem el az elrendezést.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #338 Dátum: 2019. Augusztus 09. 16:14:48 »

Rendszer: Ars Magica 2. kiadás
Időpont: 1215. november 20.
Történet: Gesta Hermeticum
Kezdő szint (pont): Tapasztalat nélkül.

A koncepció

Helyszín: Ashdown erdő; Pevensey tartomány; Sussex

Hajdanán volt egy legendás harcos, Sighard, aki lepaktált egy istennel, ki Hvedrungnak hívta magát. Kieszeltek egy tervet, miszerint Thunar, Hvedrung gyűlölt riválisa párbajban kiáll Sigharddal, az legyőzi, és Hvedrung az istenek közeledő lakomáján Thunar orra alá tudja dörgölni vereségét. Cserébe a bajkeverő isten felajánlotta neki a környező földek fölötti uralmat.

Sighard legyőzhetetlen bajnok hírében állt, de egy istent még ő sem tudott volna legyőzni. Ezért Hvedrung kieszelte, hogy hassanak Thunar becsületére. Rávették, hogy küzdjön csak olyan erővel, amivel a vidék legerősebb embere tud, és atyjától kapott mágikus fegyverei helyett hétköznapiakkal. Megegyeztek, hogy ez így igazságos.

Hajnaltól alkonyig harcoltak, de egymás erejét nem tudták felülmúlni. Ekkor Hvedrung, látva a két harcos fáradságát, közbelépett. Az istent leütötte, majd kalapácsát meglovasította. Thunar kalapácsa nélkül elvesztette hatalmas erejét, de erre ő is csak akkor jött rá, mivel eddig sosem vált meg fegyverétől.

Miután Thunar felébredt, Sighard elmagyarázta neki a helyzetet, és együtt indultak útnak visszaszerezni a nagyhatalmú fegyvert.

Sokszor dobták le levelüket a tölgyek, mire Tondbert és Caitlín megszületik.

Tondbert a vén sokszor hallotta ezt a legendát, ahogy féltestvére Caitlín is. Míg az előbbi nemes célból szerette volna visszaszerezni a fegyvert, addig az utóbbi önös érdekből. Ahogy idősödtek, egyre nagyobb lett közöttük a szakadék.

Idővel Tondbert megjárt mindenféle vidéket, felhőbe burkolózott, didergő ormot, félénken csörgedező patakot, halkan suttogó pusztát, hogy megtalálja Hvedrung rejtekhelyét. Azóta sem látták az öreg bölcset. Utolsó levele egy proféciáról szól, miszerint azon személy a titok kulcsa, kinek ereiben Sighard és Thunar vére együtt folyik.

Caitlín az évek során szövetségeseket gyűjtött féltestvére, illetve az angol király, János ellen. A jelen lázadása a báróknak is részben az ő érdeme.

A Rend néhány varázslót bízott meg Ácen Hyll fenntartásával, mely Tondbert rendi birtoka.


Résztvevők (2+ fő)

Üdv!

Engem esetleg érdekelne, ha nem túl vágtázós a tempó :)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #339 Dátum: 2019. Augusztus 10. 06:53:49 »
Már váltott lóval levéllel jöttem. szerintem nem lesz lóhalála nem úgy ismerem a KM-et.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #340 Dátum: 2019. Augusztus 15. 19:27:57 »
Üdvözlet.

Rég jártam erre, szabadulgat olykor fel szabadidő így visszaólálkodtam. Mage a Felmelekedés krónikán töröm a fejem saját szájízzel,  "Insane In The Membrane" címmel.  https://www.youtube.com/watch?v=RijB8wnJCN0 Heti kétheti  reagálás belefér, nem harci krónika de ha valaki akar harcolni akkor hajrá én benne vagyok.

Egy fontos dolog, ha valaki tényleg harcimarci akar lenni akkor kölcsönösen azt kérem: Én is többször reagálok,hogy a harc ne nyúljon el valós időben....de cserébe én is aktivitást kérek.

Utóirat: Mindezt csak azért írom, mert annó ezért sikerült kiüldözni a világból egy pár más FRPG oldalról. Igéri,hogy lesz és aztán eltűnik 3 hétre majd jelzi már nincs kedve játszani 3 reag után. Nekem is van egy stílusom, olykor hamar megunok dolgokat előfordul. Élő szerepjátékot játszom hetente kéthetente így ez egy mellék vágány itt....de nem azt jelenti,hogy harmadlagos a dolog. Így tehát ha tényleg van érdeklődő akkor jómagam is jófiú leszek és többször lesz aktivitás tőlem is.

Szép napot és legyetek furák.  :yay:
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #341 Dátum: 2019. Augusztus 17. 16:36:47 »
Üdv itt!

Jó is az ha megy az asztali is,nekem behalt a csapatom sajna,így itt próbálom kiélni magam.Sajna a Mage nem ismert számomra,csupán egy novellát olvastam róla...egyébként biztos belevágnék.

Jó játékot!

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #342 Dátum: 2019. Augusztus 17. 17:14:50 »
Pedig az egyik legjobb játék, sokan tartanak tőle mert bonyolult...de ez csak a felszín. :)
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #343 Dátum: 2019. Augusztus 17. 17:22:37 »
Halvány lila gőzőm sincs mi ez szinten lehet jönni?

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #344 Dátum: 2019. Augusztus 17. 17:44:08 »
Arate 3, azaz már nem szimpla felébredt hanem annál komolyabb. Arate 3 már azt jelenti van már egy picit mélyebb fogalmad a mágiáról és az univerzumról és persze hogy te hogyan űzöd azt. De ezt leírtam a kalandhírdetőbe :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax