Szerző Téma: Kalandozók toborzója  (Megtekintve 32996 alkalommal)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #240 Dátum: 2017. Június 19. 16:56:03 »
Üdv

Mivel lényegében teljes leállás/szünet/miegyéb leledzik kaland fronton, (Szerk.:amiben én is részt veszek)  felmerült bennem hogy esetleg mesélek... ezért felmérném az igényeket, vajon lenne e érdeklődés:

Cthulhu hívása (5. kiadás), Viktoriánus korabeli London - 1890-es évek.

Kimondottan olyanoknak ajánlanám, akik el tudják viselni az esetleges sötét hangulatot és a kifejezetten múlandó "hősök" kalandjait.
Nagyjából 3 főre gondoltam. Aki esetleg érdeklődik pötyögjön ide valamit.


Hagyjuk  :D
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 20. 23:53:09 írta kalidar »

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #241 Dátum: 2017. Július 03. 20:20:51 »
Üdv!

A Chtulhu hívása tényleg nagyon sötét és nyomasztó tud lenni sajnos.

... Viszont ugyan ezt az ötletedet be lehet-e illeszteni a "Neo-viktoriánus Seattle - 2053-2060-as évekbe"8) ;D
(Ha már sajna megakadt az 1 reagot megért SR3-unk? :( )

Vagy Gótikusan-viktoriánus Calixis Szektor 40.000-es évek?
Esetleg Messzi-messzi-viktoriánus Magvilágok Réges-régi évek?

(Tehát valami többé-kevésbé pozitívabb világképű, lődözős környezet? :u-rock: :ahoy: )

Faust

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #242 Dátum: 2018. Január 11. 17:49:06 »
Nos akkor itt is rontom a levegőt. Visszatértem miatt egy pár modul mely elkészült most eddig még játékos nélküli.

Dugeons and Dragons: Misztikus történések folynak egész Faerunon. A Mágia mintha megzavarodott volna és oly szeszélyessé vállt mint a tenger. Mágusok zárkóznak be laborjaikba, varázslók tornyaikba és onnan próbálják kisilabizálni mi is történhetett és mi lehet a megoldás. Megfordult a helyzet és a bizalom a mágia használók felé megtört. Egyre több taverna és város írja fel tábláira: Mágusok és egyéb sarlatánok kíméljenek". Új Istenségek homályosítják el a régi vallásokat, új hívek és papok-paplovagok terjesztik az új igét és döntik porba a régi Isteneket. Az Inkvizítori szék jelentése szerint megnőtt a boszorkányok és boszorkánymeserek száma, halandók kötnek paktumot hatalomért cserébe. Vajon a tiszta mágia kora végleg leáldozott?

Adventures in Middle Earth : Eldarion király uralkodásának kezdete. Atyja Aragorn II Elessar halálát követően trónralépésének első tette,hogy egyesítette a királyságokat így Gondor és Arnor területei egy királyság, egy vezetés alá kerültek. A Királyságot és határait védelmezik az emberek, a Tündék népe mára már csak a Bakacsinerdőben él, olykor kisebb csapatokat fel lehet lelni itt ott belőlük de csak királyuknak jelentenek.  A Törpök ismételten bevetették magukat bányáikba és városaikba rendkívül keveset foglalkozva Középfölde sorsával. De még így is az Árny legyőzése után is megmaradt a sötétség. Sötét erdők melyek mélyén éjszaka furcsa nótákat zeng a szél. Barlangok ahonnan még nem tért vissza élő ember és földek melyek átkozottak azóta,hogy azt a nagy ellenség seregei tapodták. A béke csak látszat, a felszín alatt az Árny munkálkodik.

Star wars Saga editon:
A Lázadás ereje teljében, a  katonai főbázis a Halálcsillag végleg elpusztult. Az Endori csata alig pár éve történt mikor is a Lázadók úgy gondolták az Uralkodó meghalt és a  Birodalom vele pusztult. Thrawn admirális orvgyilkossága után Gilad Pellaeon vette át a helyét és erősítette meg a Birodalom maradékát. Ami nem kis fejtörést okozott ezzel a már megalapulni látszó Új Köztársaságnak. Az Új Jedi rend Luke Skywalker nagymesterrel az élen virágzik a Yavin 4-es holdon megannyi tanítvánnyal. Úgy tűnik a remény magja kicsírázott,de a hamvaiból feltámadó Birodalom fenyegetést jelent a törékeny békére.

Warhammer 40.000: Elerya Bolyvilág, otthont ad a manufaktórum telepeinek és az Adeptus Mechanicus szerelő műhely komplexumainak  támadás alá került.  A helyi erők mindent megfeszítve küzdöttek eredményesen de azt is elismerhetik,hogy a Birodalmi Gárda erősítése és a hajónaszád ereje nélkül nem sikerült volna győzelmet aratni. A Káosz erői szivárogtak az utcákra és tizedelték a lakosságot. Megannyi technológiai állomást megrongált és néhány állomást a földel tettek egyenlővé. A Javítási munkálatok jól haladnak azóta, hála az Administrátum és a helyi nemesek támogatása által. Viszont az Inkvizíció nem nyugodhat egy ilyen támadás után. MIndíg éberen őrködve kivizsgálást és purgát hírdettett ki a rendek között, egy titkos akciót mellyel ki lehet iktatni a gyanus és bomlasztó egyedeket. Felmerült először a teljes tisztítás és az Exterminátusz gondolata is,de elvetették azonnal mikor is a bolygó jelentőségét taglalták. A feladat kutatni a helyi kultuszok maradványai után ezzel megakadályozva az eretnekség gondolatát is. Másodlagosan kiépíteni egy biztonságos megállapodást a helyi Mechanicus és Manufactorum között.

"Eretnekség? Ugyan": Elerya Bolyvilág lakossága 120 milliárd lakos. Lord Cassius a Rőtkarom, az Éjurak légió nagyhatalmú tagja összehívta a lobogókat melyek alatta szolgálnak. Zsiványok, kalózok akik hatalomért és fizetségért cserébe bármire hajlandóak elindulnak felperzselni a világot. Útjukba állt a Birodalom de sokaknak sikerült beszivárogni és meghúzni magát a városok falai között. Egy részük a meglévő kultuszok élére állva belülről bomlasztják a rendszert...eddig sikeresen.


Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #243 Dátum: 2018. Január 11. 18:21:42 »
Csókolom! A D&D és a WS érdekelne mivel ezekhez van koplett karakterem. A gyűrűk urához még szab. könyvem sincs szerntem azt kihagyom.
A wh 40 röviden nemtudom esetleg...
Az utolsó pedig nem tudom hogy mi.Túlvállalni nem fogom magam csak egyet max kettőt amihez a legtöbben jelntkeznek
Mármint gondolom.
Ha egyik sem lesz az itt felsoroltak között aķkor köszönöm a lehetőséget.

Faust

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #244 Dátum: 2018. Január 11. 18:26:08 »
A gyűrűk ura D&D alapú csak itt ott van változtatás benne és van alapkönyvem pdf-ben. Low magic tehát ha valaki varázsolgatni akar megteheti de nem lesz gandalf meg Galadriel szintű.


Az Utolsó kettő mind warhammer csak az első Dark Heresy nyomozós titkos ügynökösködés, a másik meg rosszalkodás és Black Crusade alapú.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #245 Dátum: 2018. Január 11. 18:59:13 »
Mi más is lehetne.. ;D

Faust

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #246 Dátum: 2018. Január 11. 19:02:43 »
A gyűrűk Ura varzslatokkal az a baj,hogyha varázsolsz azt nagy távolságban más varázshasználók vagy arra érzékenyek megérzik azonnal. Lásd mikor a gyűrűt felhúzták a Lidércek azonnal tudták merre kell menni :D

Hozzáteszem ezért nem szeretik annyira a Gyűrűk Ura szerepjátékot, a D&D kinevelt pár generációt akik mágia nélkül nem tudnak élni...köztük és is. De z a rendszer legalább kedvez egy picit...de csak kicsit :D Kompenzálva a sok tűzlabda nemlétét cserébe rengeteg varázstárgy létezik :D

A Black Crusade meg egy rendkívül szabad rendszer talán még nem láttam hozzá hasonló könyedséget D100-as rendszerben

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #247 Dátum: 2018. Január 11. 19:23:30 »
Ùgyis az győz amire a legtöbben jelentkeznek. Rágódhatunk ezen akármeddig..további szépeket

Faust

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #248 Dátum: 2018. Január 11. 19:32:07 »
Ùgyis az győz amire a legtöbben jelentkeznek. Rágódhatunk ezen akármeddig..további szépeket

Ez így van csak gondoltam kifejtem ide :D

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #249 Dátum: 2018. Január 11. 21:30:31 »
D&D majdnem érdekel...de az 5. kiadáson nem rágom át magam.
SW saga-val ugyan ez a helyzet.

WH40k viszont érdekel ha lesz...

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #250 Dátum: 2018. Január 11. 23:13:16 »
Én a WH40000-re és a DnD-re lennék vevő, de mind a kettőhöz könyveket kell tanulmányoznom szóval... :)

Leginkább egy jó MAGUS kaland kellene ugyebár... :P

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #251 Dátum: 2018. Január 12. 07:28:00 »
Újra felvetném a zászlósháborút, vagy marad a szokásos csipkejózsef történet. Beugrassz a páncélba vagy nem, ha nincs. Mented a lányt a gonosztól...de hogy azért nincs olyan könnyű dolgod mert melléd rakok valami idegesítő NJK-t. akit nem ölhetsz meg sajnos...Lehet, már ha valaki bevállalja segíti a pályafutásodat, vagy nem?  . Haldirien éppen most akadt ki. ;D. De ez már a harmadik ilyen történetem lenne   újítani kell.


Utolsó ötletként mindenki vagy olvasta vagy fogja Erion elveszett kincséről szóló történeteket. Amiket akkor temettek el mikor az a hatalmas hosszú széles fal épült a város köré. A csatornákból lehet lejutni, ami még a legkönnyebb az egészben, mert azért van jó bonyolító tény. A kincsre  nincs ráírva itt vagyok vigyetek! Ja és persze érdekel e egyáltalán valakit?!

Faust

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #252 Dátum: 2018. Január 12. 14:42:15 »
Felmérés szerint a Gyűrűk ura nem sokakat mozgat meg. a D&D-nek van inkább esélye.

A Star warsnál is ébredezik az Erő ( bocs nem tudtam kihagyni amúgy rühellem az új trilógiát)

Meg a Warhammer aminek még esélye van csak azt nem jelezték vissza,hogy a jó vagy a szürke/sötét oldal a tetszetősebb :D

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #253 Dátum: 2018. Január 12. 15:12:51 »
Én lehet kipróbálnám még 1x az inkvizíciót...másik lehetőség az only war.

Faust

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #254 Dátum: 2018. Január 12. 15:25:31 »
Na akkor már egy pont a "jó fiúknak". Dark Heresy 2.0 Alapkönyvek és kiegészítők nálam kaphatóak. Én nagyon szeretem, annyi hibája van,hogy a psy azaz a "varázslatok" egy kicsit gyengítve lettek...de megoldható minden. :D

Nyomozni szocializálódni és harcolni egy játékban meg ki nem szeret. :D Főleg úgy ,hogy sci fi környezetben tesszük ezt. Hozzáteszem a karakteralkotás imádni való, megannyi bolygó ahonnan jöhetsz hátterek szerepkörök. Rengeteg karakterötlet néhány oldalon. Felemelő érzés egy ilyen játék ha megadja mire vágysz :D