Szerző Téma: Kalandozók toborzója  (Megtekintve 33654 alkalommal)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #60 Dátum: 2015. Július 25. 14:29:04 »
Engem érdekel, DE:

- A legfontosabb most, hogy időhiánnyal küzdök, napról-napra próbálom behozni a lemaradásomat, így nagyon nem leszek aktív már most szólok, így ha nagyon csapatmunka orientált a kaland, akkor nem is jelentkezem.

- Nem tudok semmit a rendszerről, csak annyit hogy WoD.

- A többi kérdésedre még válaszolni sem tudok. :D
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #61 Dátum: 2015. Július 25. 14:36:08 »
A legjobban az érdekel, hogy hol játsszunk, ha ez megvan, akkor a kalandról is tudok többet írni, és fel tudom tenni a Kalandhirdetőbe, ezért releváns számomra az egész. ;)

A cWoD soha se volt csapatmunka jellegű, nem véletlenül nevezik personal horror-nak, de némi minimális csapatmunka azért nem lenne rossz, ellenben gondolj bele, hogy ki mennyit ír egy ilyen játékba úgy átlagosan, nem hiszem, hogy te mondjuk egy heti 1 postoddal sokkal lassabb lennél a többieknél. ;)

A csapat és a csapatmunka pedig nem jelenti azt, hogy 24/7 a másik nyakán kell lógni, pl felhívjátok egymást, kapcsolatot tartotok valahogy, informáljátok a másikat, sok megoldás létezik arra, hogy csapat legyen, de ne kelljen a másik válaszára várni minden esetben.

A rendszerről annyit, hogy a vampire-t ismered, igaz? Na, a Mage ennél 10x egyszerűbb felépítésű, csak 1-1 részletesebb leírást kell adni arról, hogy mit is akarsz csinálni, és az hogyan idomul a te általad elképzelt varázslási metódushoz. Én amúgy is úgy mesélek, hogy inkább freestyle érzése van az embereknek, a Koncepciók tárházába írtam is, hogy nem a kockacsörgést preferálom.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #62 Dátum: 2015. Július 25. 14:42:14 »
Oké, akkor egy voks New Orleansra. :) A csapatmunkában mindig benne vagyok, félre ne érts, csak nem szeretném, hogy miattam álljon a kaland mert nem tudok írni két hete. (Most mondtam valamit)
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #63 Dátum: 2015. Július 25. 14:56:39 »
Alaric

Helyes, köszönöm a választ. Nekem sincs mindig időm írni, amint azt tapasztaltad már, megesik az ilyen. Ez csak egy szórakozás, nem az ember elsődleges feladatai közé tartozik. :)

Filio, Tlalok rólatok tudom még, hogy érdekelt benneteket a játék, ezért kérdezlek benneteket, hogy helyszínnek ti mit preferálnátok?

Illetőleg, úgy láttam, hogy ti jobban is ismeritek a játékot, így a másik kérdésre is ha tudnátok válaszolni, akkor megköszönném.

Esetleg más érdeklődő? :)

SentinelWex

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #64 Dátum: 2015. Július 25. 15:31:34 »
Szia! A Mage-t én is szeretem, ha kell még játékos, én is szóba jöhetek. Mage the Ascension-t elég sokat játszottam már és 1-2 krónikát meséltem is, de még nekem is vannak vakfoltjaim. Helyszín szempontjából szinte teljesen mindegy, amíg lehet ott Akashával játszani. Egyértelműen ők a kedvenceim :D

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #65 Dátum: 2015. Július 25. 16:22:09 »
Szervusz, örülök, hogy csatlakozol szerény kompániánkhoz. :) Természetesen lehet Akashayanaval lenni, bármivel lehet lenni, a lényeg azon van, hogy milyen paradigmát és milyen fókuszt találsz ki hozzá. Gondolj arra például, hogy a Kiteljesedés háborúját nem fizikai úton vívják a felek, így lehetséges, hogy nem lesz a játékban túl sok fizikai harc, tehát a fókusz is jobb, ha nem a fizikai harchoz van kötve, például egy békésebb Akashayana külön érdekesség tud lenni. Egyik barátom anno alkotott egy példakaraktert, egy Akashayana csillagász, a muksó a fizikai harcnak még a hírét se hallotta. :)

Anno próbálkoztunk nem sztereotip karakterek összerakásával, így született meg például az Akashayana csillagász, az Álomszóló építészmérnök, a Chakravanti molekuláris diagnoszta, az Extázis Kultista pszichiáter, az Éterita zeneszerző, a Hermész Rendi autószerelő, a Mennyei Kórista keresztapa, a Verbena szemetes, a Virtuális Adeptus nyelvész, az Üres virággyermek, az Iterációs bioantropológus, az Új Világrendi szociális munkás, és az Űrmérnök marketing menedzser.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #66 Dátum: 2015. Július 25. 17:16:51 »
Üdv!

A Mage engem is érdekelne, azonban főleg a rendszere (kockacsörgés), mivel nem láttam még, hogy hogyan működik a gyakorlatban.

Eddig annyi ismeretségem van, hogy egy karaktert sikerült összeszenvednem (jó sok be/leszólás közepette), amivel 2-3 reagot értünk meg és sajnos behalt a mese. (Ennek megfelelően nem is sikerült kockadobásig eljutni.)

Annyi rémlik, hogy a különböző társaságok nagyon változatosak és az egész nagyon szabadelvű (értsd: nincs igazán keret) a karakteralkotás meg a játék szempontjából is. ... Ezért választottam Hermész Rendjét, mert azt legalább az Ars Magica-ból ismerem és ott vannak keretek. :)

Tehát maga a Mage érdekel, viszont úgy érzem, hogy ti nem rám vágynátok, mint játszótársra. 8)

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #67 Dátum: 2015. Július 25. 17:36:34 »
Quator

Ha nem zavar téged, hogy esetleg nem akarom a játékosokat nagyon belenyomorgatni egy előregyártott keretbe, akkor azt mondom, hogy szívesen látlak, és mondjuk elkezdem a mesét a kevésbé jártasak számára is kicsit korábbról, tehát nem sokkal feleszmélés utánról, így mindenki megismerheti a Tradíciókat, erről egy nem sztereotip képet is kap, maximum a saját Tradíciójának szemszögéből persze. A varázslási rendszernél, mint mondtam, számomra a leírás és a gondolkodás fontos, ha ezzel megvagyunk, akkor nincs szükség dobásra sem, ellenben mivel te bejelentetted, hogy szívesen megtanulnád, így nálad, akár másoknál, akik hasonlóan éreznek kivételt teszek, és megtanítalak rá, hogy tudd mikor mit csinálsz a rendszer szempontjából. Ez neked így megfelel? :)

Ha igen, akkor kérlek mondj egy helyszínt. Én New Orleans-ot javasoltam, de ha neked más jön be, akkor egy európai várost várnék inkább. :)


SentinelWex

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #68 Dátum: 2015. Július 25. 17:47:41 »
Csak úgy érdeklődésképp: Mi izgalmas van New Orleansban? :D

Nata108

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #69 Dátum: 2015. Július 25. 19:23:09 »
Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy ha van még hely, meg kapacitás egy teljesen új játékosnak (mind a rendszer, mind a stílus új), akkor lenne-e kedvetek terelgetni engem is ebben a kalandban?
Az őszi kezdés pont kapóra jön addig kiokosítom magam, főleg ha segítetek merre induljak :D

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #70 Dátum: 2015. Július 25. 23:28:38 »
Sentinel

Igazság szerint nagyon különleges dolog nincs. Amiben különbözik a többi egyesült államokbeli nagyvárostól, hogy nem olyan szürke, mint a többi, hanem erős háttérkultúrával rendelkezik, sőt a történelme, és zenei kultúrája miatt is elég hangulatos egy hely. Emellett egyik barátomnak ott kezdtem el egyszer mesélni, és gondoltam kipróbálom, hogy más ugyanazon kalandon belül mely ösvényen is indul el, mit hoz ki az elé helyezett információhalmazból.

A legtöbb amerikai nagyvárost unom, unalmasan is vannak bemutatva mind a cWoD, mind pedig a valós turisztika szempontjából, netán túlértékeltek, klisések, így ezektől el is tekintenék azonnal. Európa viszont érdekes, és úgy vettem észre, hogy a játékosok többsége az Euro-Amerikai övezetet preferálja játék szempontjából, így maradok ennél, pedig szívesen mesélnék én máshol is, ha érdeklődés lenne rá.

Nata

Hamarosan kiteszem a Kalandhirdetőbe a játék leírását, amint döntöttünk helyszín terén, és akkor elérhetővé teszek egy magyarra fordított mage könyvet is mindenki számára. A copyright itt nem annyira számít, mert sosem került kiadásra, lévén a Delta Vision pöcs volt, és tett rá magasról, de hát ezt már megszokhattuk attól a kiadótól. Ott lesz számodra az egész Augusztus, és Szeptember egy része még, hogy böngészd a könyvet, a háttérvilágot kicsit megszokd (ami nem sokban különbözik ugye a mi világunktól), és akkor neked is feleszméléstől kezdem.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #71 Dátum: 2015. Július 25. 23:56:34 »
Nekem mondhatni nem számít a város. :D Bárhol szívesen játszom, csak kérdeztem, hogy van e esetleg valami spéci mage-el kapcsolatos dolog ott, amiről nem tudok.
Nem ragaszkodom egyébként az akashához, nekem pl a verbéna, hermész rendje és az éter fiai is bejönnek. :D Csak valamiért az elme szféra (és ezzel együtt a harcművészetek) áll a legközelebb a szívemhez. :D

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #72 Dátum: 2015. Július 26. 03:33:05 »
Ha Akashayana akarsz lenni, csak nyugodtan, de egy kérésem van, ne azért válaszd őket, mert "Tudat szféra" vagy, mert "harcművészetek", hisz eme Tradíció azért sokkalta több ennél a két elemnél.

Ha neked ez a 2 dolog fontos, hogy "Tudat szféra" és "harcművészetek", és elfogadsz egy tanácsot, akkor javaslom, hogy válassz hozzá egy olyan Tradíciót, ami alapvetően nem ezt testesíti meg a sztereotípiák szerint. Alkoss hozzá egy paradigmát, és ahhoz egy fókuszt (eszköztárat, amivel az adott Tradíció egyetértene), aztán uzsgyi bele.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #73 Dátum: 2015. Július 26. 08:49:08 »
Pappskalle

Azt mondom próbáljuk ki és meglátjuk mennyire fexik nekem a Mage. :)

New Orleans-ról nekem a Voodoo jut eszembe, ami mondjuk érdekelne is, mint mágikus irányzat. Zombik, hipnózis, hogy a még élők zombiknak képzeljék magukat... szekta, afrikai-amerikai kultúra erős francia behatással, féldisznó egyben grillezve. Tehát ilyesmi... meg a jazz. ;) :)

Magamtól New Orleans nem jutott volna eszembe, mint játékhelyszín, de így megemlítve, már látok benne fantáziát és lehetőséget. :D

Egyébként azzal kapcsolatban, hogy általában Észak-Amerika és Európa a játékok helyszíne, annyit jeleznék még, hogy szintén érdekes ötletnek tartom Afrika felfedezését is. :)
A Távol-Keletből pedig a nem annyira felkapott szigetvilágokat nézném meg, mint a polinézok, maorik, stb-k csoportjait.
Illetve a felkapott amerikai helyszínek mellett mondjuk érdekes színfolt tud lenni Alaszka és egyáltalán a sarkkörön túl. Az inuit kultúra és a hagyományainak modern-mágikus keretbe foglalása.  (Még nem nagyon tudok pontos tradíciót mondani példának, de mondjuk az eszkimó programozó-matematikus, aki a technológiai robbanás miatt ugyebár az iglujából is tud atomerőművet vezérelni. 8) :D )

Na, bocs, kicsit elkalandoztam talán.

Nata108

  • Vendég
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #74 Dátum: 2015. Július 26. 09:36:59 »
Rendben, köszönöm, akkor böngészek majd és azt is köszönöm, ha megspórolod nekem a guglit :D
Köszi :)