Szerző Téma: Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja  (Megtekintve 10838 alkalommal)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #45 Dátum: 2015. Szeptember 16. 08:56:43 »
Természetesen észre vetted az összenézést, bár nem teszed szóvá, érzed hogy míg fennt voltál történhetrtt valami.
Miután melléd áll Afrael,  és elmondja a véleményét, megpróbálod minél kisebb feltűnês közben megemeled a az új ruha oldalát, ami nagyon hasonlít a papnőitek ruhájához, csak már undorítóan finom  selyemből készült, egészen a combodig,  hogy megláthassa a combodhoz erősített kardot.
Lord Afrael meglepődve néz rád, de a szeme csillogásából észreveszed, hogy nem a kardon, sokkal inkább a ruhád felhajtásán lepődött meg.
- Ha esetleg kevésbê nyilvános helyen csinálná ezt akkor talán nem vonná magára az egész taverna közönségének a figyelmét. - szólal meg halkan, de kissé dorgálóan.
Azután Erigow jelen helyzetéről kezd mesélni, ami után te jutsz szóhoz, és megköszönöd szolgálatát.
Azután végighallgatja amit mondasz neki,  aztán megbillenti fejét. - A kard már várja, mikor csendülhet ellenfeleivel össze.
Azután megérkeznek az amazonok, és késöbb pedig az elfek lépnek be a tavernába.
Végül az általad kibérelt szobában zajlik le a beszélgetés. Miután az elfek befejezték a magukét, te kezdesz bele a mesélésbe.
Miközben beszélsz, magadon érzed mindenkinek a furcsálló, vagy épp az érdeklődő figyelmét.
- Minket meg megvárakoztatott egy üzleti találkozó miatt! - mondja Hastanír-Még jó hogy itt voltak az utcán Deriék,és nem került sor köztünk és az őrök közt.
- Egy kard? - kérdezi Dúon - Amelyikben lelkek lakoznak? 
- Érdekes, a  terem nem olyan volt, amilyet te írtál le. - szólalt meg Hastanír. - Amiben mi voltunk nagy festményekkel volt tele, mindegyik az Északi Államok egy-egy országát mutatta, semmi más.
Juni reakciójába közbelépsz, bemutatva Lord Afraelt, aki a bemutatás alatt meghajol a csoport előtt. Közben az elfek tanácsod megfogadva elhagyták a szobát.
- Oh remek... És megkérdezehetem hogy... Ezért adtad oda a tőrjeitek? - kérdi élesen bíráló hangon, mintha nem tudná elhinni hogy nem kaptál értük mást. Igazából jól hiszi.
- Ott van további négy. - mutatott rá Nimae félig Fehla mögé állva. Akárhogy is ő a nővére.
- Nos ki kell tervelnünk valamit. - mondja Nauda, mikor visszatértek.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #46 Dátum: 2015. Szeptember 17. 06:41:17 »
Rosali:

-Lord Afrael ha látta volna mennyire megbámultak minket mikor még az eredeti ruhánkban voltunk ez igazán semmiség.-Válaszolok egy legyintéssel egybekötve.
Hastanír és Duon beszámolóját követően én jövök, majd Juni észreveszi Lord Afraelt és már szúrná is le. Gyorsan közbeavatkozom mielőtt még megtenné.
-Nem hinném hogy megvárakoztatott volna bennetek. Ha jól gondolom az a tárgyalás nem volt túl hosszú.-Kérdő pillantással nézek az elfekre.
-Addig én beszéltem A lányokkal be akarnak e épülni és a helyi viseletet hordani, de csak Nimea jött velem. Úgy gondolom Lord Erethel palotájának egy másik szárnyába vezettek ezért nem találkoztunk. Mert én semmilyen ilyen festményt nem láttam amiket ti leírtatok.-Ezután majdnem pontról pontra sikerül elmesélni miféle festmények is voltak ott különösen kitérve Roxanna de Lamarra és, hogy a festmény alja mintha ki lenne törölve. Onnan vezettek át a fegyverterembe.
-Lord Afrael majd elmeséli ki volt ez a Roxanna de Lamar mivel úgy vélem, hatalmas szerepe lehetett Eringow történetében és néha a múlt segít megérteni a jelent.
-Nem négy hanem öt mivel egy már rajtam van.-Válaszolok Juninak vigyorogva. Hadd legyen még egy kicsit dühös.
-Ha egyszer hazajutunk a papnők nagyon fognak nekik örülni némi átalakítással. De a lényeg itt van.-Kicsit megzörgetem a hátizsákom, közben az elfek visszatérnek.
-Kilencven arany. A tőrökért, Fejenként negyvenöt. Illetve az én részemből már váltottam egy ezüstöt a szobára egy napra. Én a saját részem bedobom a közösbe legfeljebb tíz aranyat megtartok vagy még annyit se. -Kirakom a három részre osztott arannyal teli bőrzacskót a hátizsákomból.




Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #47 Dátum: 2015. Szeptember 17. 19:24:58 »
A beszámolójuk végén te jutsz szóhoz és mikor azt mondod, hogy nem várakoztatott neg titeket és hogy nem volt hosszú tárgyalás, Fehla szólal meg.
- Nem sokkal mögötted jöttek ki. Azért is találkoztunk velük.
- Áhá! Így már teljesen logikus. - mondta Dúon. - Te voltál akivel azt az kereskedelmi alkudozást lebonyolíthatta!
Látod ahogy a többi elf is megértőn bólogat, illetve Fehla és Nimae is.
Majd folytatod, és most az amazonokon a helyeslés idejey Fehla és Deri bólint, és Nimae szólal meg.
 - Igen, én is mentem vele. - kissé lesüti a szemét majd a ruhákra pillant. - És újra igen, más szárnyba voltak, 3én láttam. - bár süt róla hogy nem egészen tudja mi az a szárny.
Lord Afrael jobbnak látja hogy csendben álljon, közben figyelmesen hallgatja a többieket.
Miután leírtad részletesen a szobák kinézetét, alaposan mindent beleszővve amire csak emlékszel, ami meglepően sok. Nem gondoltad volna hogy mindenféle festményt és szobrot meg ilyeneket ilyen pontosan le tudsz írni, majd a Nagy Festménynél felkéred Lord Afraelt hogy mesélje el Rosanna de Lamar történetét.
- Ezt egyikünk se tudja pontosan, de a vannak bárdok kiknek a szavában hinni lehet, és azok történetét tudom felajánlani. Rosanna de Lamar...
 Nos kezdjük az elején. Bár az elf urak, ha Sirenarból jöttek bizonyosan tudják, miről lesz szó. Az Északi Szövetség és a Quiron- tenger partvidékét környékező államok már évszázadok óta háborúban állnak. Kevés alkalommal törik ki ez a háború, de akkor egész észak beleremeg. Észak Ynev nagyhatalmainal seregei csapnak össze,  pusztító csatákban. Az egyesült seregeket kik irányíthatják? Azok, akiket az istenek választottak ki erre a szerepre, úgy, hogy egy vörös selyemlobogó került a birtokukba. Ezeknek a zászlóknak birtokosai a Vörös Hadurak. Kilencen vannak, de belőlük nyolc az, aki örökös. Észak Nyolc nagy államának uralkodói, vezetői, vagy épp egy híres lovagrend nagymestere,  de a kilencedik. A kilencedik az a Kalandozók Hadura, az istenek választják ki őt a yneven vándorlók közül.Azonban a Quironn tengernél fekvő államok Istenei is választottak maguknak Hadurakat. Ők a Fekete Hadurak, kiket majd' egytöl egyig a vérszomjas Tharr isten választott. Ahogy most is ez történt, és ki is választották Rosanna de Lamart, azonban a zászlónak nyoma veszett. Rosanna és  társai, a legismertebb közülük a Fekete Dalnok, Tier-Nan-Gorduin,  útnak indultak hogy visszaszerezzék a zászlót, amely a Fekete Hadurakhoz került. De a Fekete Hadurak jobbnak látták ha eltűnik a Kilencedik Ellenfelük, ezért felbérelték a Herceget, egy nagyhatalmú orgyilkost hogy végezzen vele,. Valahogy azonban sikerült megmenekülniük és visszahozni a Zászlót egy seregnyi kalandozó élén, amikor szükség volt rájuk, mert pont a döntö csata előestéjén érkeztek. Ha ők nincsenek nem csak ez a város, de egész észak elhullott volna...

Azután elôveszed az arannyal teli erszényeket és az asztalra helyezed azokat.
Mindegyikük meglepődve nézi az erszényeket, megnézik, mind arany.
- Ez igen gyanús nekem. - mondja Dúon.
Igen, majd lehet tudjuk használni, de most előtte mára van szükség.  Tervet kell kieszelnünk.. És az a probléma hogy most tudják hogy itt vagyunk valahol, és amíg ez van a nagyúr figyelme bem fog lankadni. Tudja hogy történt valami arrafelé, hisz miért volna itt egy amazon és három elf. Valószínüleg mostmár azt is tudja hán amazon van velünk. Így már mindent tud. Én azt mondom, hagyjuk el a várost, és majd lopódzunk vissza valamiféle módon, hogy fellélegezzen és eltávolodjon rólunk a szeme. - mondta Hastanír.
  • - És utána egyszerűbb dolgunk lesz, bar addig majd ki kell okoskodni hogy jussunk be.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 17. 19:34:41 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #48 Dátum: 2015. Szeptember 18. 08:12:42 »
Rosali:

-Persze hogy gyanús Dúon, senki sem fizetne ennyi aranyat két amazon dobótőrért.-Adok igazat az elfnek.
-Rossz érzésem van, attól tartok ennek a Lordnak nem csak ezek az északi városállamok kellenek hanem az amazonok földjei, és a ti mármint az elfekére is fáj a foga. Szerintem ezért szabadította ránk "azokat" előőrsként.-Lord Azraelnek fogalma sincs róla kikről beszélek. A hátizsákomból előveszem a maradék öt ruhát.
-ez a Nimeáé, elméletileg. De ha vissza akarunk menni arra amerre jöttünk kénytelenek lesztek felvenni, legalább egyszer hogy kikerüljük a bántó pillantásokat, és megjegyzéseket lányok. Álcának megfelel. Attól tartok csak azért tartott fel olyan sokáig a Lord hogy benneteket a csatlósai jobban szemügyre tudjanak venni. Főleg az a Jaceryn nevű íjjász. Pontosan tudják hogy nézünk ki tehát ahogy Hastanír javasolta szépen eltűnünk innen, amíg ki nem terveljük mi legyen.-Junira nézek és intek neki a fejemmel mintha azt mondanám "gyere velem beszélnünk kell"
-Két dolgot azért még megjegyeznék, az egyik ebből a pénzből vehetnénk egy lovat, elég egy jó teherbíró állat ami bírja a terepet,  nem kell csodálatos paripa. De ha van más ötlet nem vagyok ellene, a másik két amazon törvényünk is van. Az egyik, Ne bízz a férfiakban a másik az ellenségem ellensége a barátom. Úgy vélem az utóbbi kiüti az elsőt. És ha most az urak nem haragszanak elvonulnánk mi is fürdeni. Juni és a többi lány gyertek.-Átmegyek abba a szobába ahol az elfek voltak nem hagytak maguk után nagy rendetlenséget sőt mintha ott sem lettek volna. egy hatalmas dézsa meleg vizet kérek a szobába és szappant. Azóta nem fürödtem mióta az élőholtakkal küzdöttünk. Junival amúgy is beszélni akarok. remélem értette A célzásaimat.


Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #49 Dátum: 2015. Szeptember 19. 07:23:37 »
- Ez igen valószínű, azt hiszem nem igazán meglepô. Bár miért? Igencsak távol vannak innen. - válaszol Hastanír.
- Az is lehet hogy ezzel újra össze kívánja csatolni Kyriát - mutat rá Dúon.
Az utolsó szót nem igazán értettétek. Hiszen ti nyelveteken nem ezen a néven fekszik az állam.
- Újjáêpíteni micsodát? - kérdezi Deri.
- A Birodalmat ami innentől egészen a ti földetekig elnyúlt. - És akkor egy csapásra megvilágosodtok. Most lehet a legendákban szereplő birodalomról van szó. Amelyikben a férfiakat megrontotta a mágia.
Azután újra megragadod a szót, és előterjeszted a ruhákkal kapcsolatos ötleteidet.
A végén Hastanír szólal meg.
- Igen, jó ötlet bár jobb lenne nem arra menni amerről jöttünk. Jobbnak gondolom ha az erdők felé vesszük majd az irányt a nagy kapun.
- Jobbnak tűnik mint az a települês.- Szólal meg Fehla.
- És onnan terveljük ki mit hogy csinálunk? - kérdi kétkedőn Juni.  - Legalább felkéne térképezni mikor hol vannak őrök mielőtt elmegyünk....
Deri, Fehla, de még Hastanír és Nauda is egyetértően bólint.
- anélkül felesleges az egész. Vagy kockázatos. -
mondja Hastanír.
- Igaz,, bár azt meg észre veszik, nem? -kérdezte Dúon..
-'Lehet de nincs sok választásunk.- ellenkezik Nauda
- Én szerintem is fontos. - mond véleményt Nimae - Anélkül hogy jutunk be?
Ezután folytatod a mondandód, és a vêgén megkéred a társaitokat hogy hagyják el a szobát,  amit egy pár.
- Természetesen. - Oh persze, és - Már megyünk is. Kíséretében kilépnek az ajtón majd bezárul a súlyos faajtó.
Közben a folyosón lézengő fogadóstól kérdz egy dézsányi vizet, aki bólint és azonnal indul lefelé, hogy intézze. Miközben vársz a dézsára ráébredsz hogy milyen régen nem fürödtél. Bár az úg során lehetett volna rá alkalmad a tónál, nem éltél vele.
Juni lép melléd.
- Úgy néztél rám mint aki mondani akar valamit. - vonja fel a szemöldökét.
Mielőtt belekezdenél kopognak, majd egy férfihang hallatszódik.
- Itt volt szükség dézsányi forró vízre? Ha igen nyissanak ajtót!
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #50 Dátum: 2015. Szeptember 20. 05:16:35 »
Rosali:

Az elfek elmondják a véleményüket a beszámolóm után. Kyria legalább megtudtam hol élnek ők és mi. Bár az amazonok nem így hívják, sehogy csak északnak.Még egy dolog amit ma megtudtam.
-Van itt valaki aki pontosan tudja hány őre van a Lordnak mikor van őrségváltás és a többi amit erről tudni kell.-Lord Azraelre mutatok.
-Ő a ti emberetek ráadásul még utálja is Lord Erethelt meg az íjjászait. De az biztos hogy többet tud róluk mint mi.-Azután pár pillanatig gondolkodom.
-Jobban járnánk ha legelőször a térkapun mennénk. Persze nem azon a városon keresztül amin jöttünk kivéve ha nincs más. Lord Afrael szerint Lord Erethel kezében van fél Eringow, ha nem, az egész! A lényeg az lenne hogy lássa, vagy lássák elmentünk innen. Olyan szomorú arcot meg ami ezzel jár kellene vágni, hogy tényleg azt gondolja feladtuk. Aztán irány az erdő. Ezért kell a ló de ha rám hallgattok azt se Eringowban vegyük meg már ha tényleg veszünk, Abból biztosan tudni fogja hogy visszajövünk. Az íjjásza látta hogy mi amazonok gyalog voltunk miért vennénk lovat a hazaútra? Hiszen nem jártunk sikerrel. -Végre érkezik a dézsa meleg és talán túl meleg is. De addig míg hűl egy kicsit legalább tudok Junival beszélni.
-Nem bízom teljes mértékben Lord Azraelben. Sok mindenben tud segíteni nekünk ez tény de amikor megjelent az az íjjász még egy csomó ruhával nektek úgy néztek egymásra mint két cinkos akik valami rosszban sántikálnak. Csak egy pillanat volt de én láttam. Elmondtam a Lordnak mi vár arra aki átver egy amazont de úgy tűnik nem fogta fel vagy azt hiszi nem gondoltam komolyan.-Közben a vízbe mártogatom a kezem.
-Most már jó. Fürödjetek meg és a hajatok se maradjon ki!-Kit tudja mikor jutunk újra meleg vízhez, lehet, hogy soha többet ,ahogy most a helyzetünk áll.
-Szóval bármi gyanúsat tesz mond csinál vagy szólj nekem vagy ha nem vagyok a közelben ne késlekedj, tudod mi a dolgod. De most kicsit élvezzük a meleg vizet meg a szappant.





 
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 26. 04:37:45 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #51 Dátum: 2015. Szeptember 20. 06:51:40 »
Afrael bontakozik ki a sötétből.
- Ellenben a térkapuknál közös megegyezés szerint a Hercegúr. Mármint Erigow hercege, és Lord Erethel őrei kettő az egyhez arányban osztoznak, de minden térkapun. Nem tudnak visszatérni onnan a tudta nélkül.
Azután Hastanír fordul Afraelhez.
- Értem, tud velünk jönni egy rövid időre? -kérdezte a lovagot, aki erre csak biccentett. - Akkor menjünk, sok megbeszélnivalónk maradt, jöjjön át a mi szobánkba, amíg a többiek tisztálkodnak. - Majd a lovaggal és a két elffel elhagyják a szobát.
Azután megérkezett a dézsányi forró víz, az ajtót Fehla nyitja ki, közben mindenki feszülten néz az ajtóra, miközben bejön a pocakos, körszakállas férfi, bár most csak egy dézsa vizet látsz a lábak felett.
- Ahamm! Itt vagyok, hova tehetem?
Közben Juni türelmetlenül áll melletted, és egyik lábával topog.
- Na kibököd már végre mit akartál mondani?
Végül, Deri meg Nimae mutatja meg a fogadósnak a dézsa helyét, azután az előbbi segít neki óvatosan letenni azt, míg az utóbbi Derinek segít. Azután az ágy előtt pár lépéssel, kicsit balra a szoba közepétől helyezik el a vizet.
A kintről beszűrődő fény valamennyire megvilágítja a szobát, és annak az egyszerű tájképét a falon, ami ezerszer is megbúvhatna a lord házában találtak mögött, illetve a vörös színű szekrényt, aminek ajtajára szép motívumok vannak faragva, talán még értelmük is van.
- Na jóéccakát, bár azt hiszem kéne maguknak egy másik szoba. - mondja a férfi, mikor körbenéz rajtatok.
- Ugyan, jó itt a földön. - mondja Deri.
- Nem, nem jó. - válaszol határozottan a fogadós. - Földön nem lehet aludni, elsőnek azért nem mert nem olyan meleg mint az ágy és ha bármi bajuk lesz hozzám fognak jönni problémázni, kettő,  összesarazzák a padlót, három, ez egy kétfős ágy, és négy, az én fogadómban nem vernek át! - mondja a férfi egyre nagyobb lelki felfúvódással, bár nem idegesen. - De megengedem, elég csak egy szobát venniük, bár törvényesen nézve ötüknek három szoba kellene.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #52 Dátum: 2015. Szeptember 26. 04:49:32 »
Rosali:

Már félig meddig megszáradtam felveszem az egyik selyem ruhát. Beszélek a fogadóssal nem kell a vita. Adjon még egy szobát. Az elfek meg intézik a dolgaikat ahogy akarják.
Nimeát viszem magammal végül is ugyanabba a klánba tartozunk. Még életemben nem aludtam ágyban, és annyira puha hogy fél óráig csak forgolódom, de győz a kimerültség és elalszom.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #53 Dátum: 2015. Szeptember 26. 19:57:06 »
Juni bólint már mikor elkezded, és elégedetten néz, bár a gondolatait nem tudod megállapítani, amikor befejezed, megszólal.
- Már azt hittem maradéktalanul megbízol benne. Örülök hogy nem így történt. Bárminemű árulásra pengémmel illetem a torkát. - suttogja, miközben balkezét a szívére tette.
Majd a fogadós kérésére kifezetsz egy újabb szobát, amibe át is mentek Nimeával, majd hamarosan már az Álmok Birodalmában találod magad.

Egy erdöben találtad magad, és lépkedsz előre.. Bár nem tudod merre mész, a lábaid céltudatosan lépnek. Előre, majd tovább. Tovább és még mindig csak tovább. Egyedül vagy, nem látsz másokat. A fű nedves volt a Hajnali Víztől, a harmattól.
Amint sétálsz, az erdőre ködfátyol borúl, és miközben sétálsz egy emberi alak jelenik meg melletted. Ránézel. A férfi bár idősnek látszott, fiatalság és életerő tüzét és melegét láttad a jégkél szemekben. Az arcán nem voltak ráncok, bár a haja hófehér volt, és az állán őszes borosta látszódott. Ruhája sötétszürke volt, vállánál két fekete tüskével, mint valami vért fogta őt közre. A tested, arcod felé fordult, így észrevetted a kezében álló botot, melynek a tetején egy apró koponya volt, amely szemgödrében szintén jégkéken izzó szemeket láttál.
A férfi tekintetet találkozott a tiéddel, és érezted ahogy a szívedbe lát.
- Ugyan, mégis mit gondoltál? - kérdezi tőled, mint ahogy egy lányát megrovó anya, aki valami rosszat tett. Rátette a válladra a kezét.
- Úgy hiszed a vér és halál kedvesebb az életnél? Miért kívánsz Vércsermelyek szülőanyja lenni, miért kivánsz Vérfolyók apja lenni? Miért óhajtod a Természetet megbolygatni, hiszen ő az Anyád. - szólalt meg a férfi. - Miért kívánsz anyád gyilkosa lenni? - miközben mondta, a köd pillanatok alatt szertefoszlott, de már a fák helyett Zászlókat látott, a továbbra is nedvességet éreztél, de ez már meleg volt, forró. A zászlók alatt holtakat látott mindenfelé heverve, amazonokat. Egymás mellett sétálni indultatok. Kék Liliom, Fehér Nap, Vörös Hold klántagok testeit láttad, élettelenül, véresen.
- Ugye milyen borzalmas? Miért kéne megkavarnod-e vihart, amely ennyi pusztulást okozhat? Miért? Miért kívánod néped halálát? A csatateren egy két alak járkált, nost elszabadultál a férfitól és az egyikhez szaladtál. A férfi erdőzöld vértet viselt, elf lehetett a hosszú hajából és alkatából ítélve. Háttal állt neked, így amikor te eléred, kezeddel a vállánál megfordítod. A férfi arca minden volt, csak nem élő, egy fejsze hasította szét az arcát, máshol már rothadt hús volt rajta. A szeme azonban élt, életet sugárzott a két hideg szem. És az élőhalott a szemedbe nézett.
A szemekből emlékek szikráját, és gyűlölet  máglyáját láttad. De az emlék egy pillanatra átment a fejeden képek formájában. Nagy szerető család melegét érzed, ahogy együtt nevetgélnek. Majd az egy eddig ismeretlen érzés fog el, ami egyszerre sóvárgást és imádatot lüktet ki magából. Majd a távolban harangok zengő hangját. A következően fekszel, és vért köpsz fel, miközben az akit mindennél jobban szeretsz feléd hajol és könnyezik.
Hirtelen újra a csatatéren vagy, és rájössz hogy ez nem te, hanem a halott érzelmei lehettek. Mármint egykori érzései.
- Én se kívánom ezt. - szólal meg a férfi. - Ahogy te sem.
Újra ködborult a tájra, elfedve mindent. A férfi megfogta a kezedet, majd biccentett és visszalépett a ködbe, majd eltűnt.
Szíved dobogása vadul zakatolt a fejedben, és rádöbbentél hogy futsz. Melletted különféle embereket pillantottál meg
Jobbra néztél és láttad Cassiopét, Fehlát és Nimeát, egy  hatalmas méretű harcost, mögötte egy dísztelen vértes lovagot, mellette egy apró emberkét, aki nyilván a legendás törpök fajába tartozhatott. Balra nézve egy ifjút láttál futni mindem furcsa szerkezettel, mellette  három másik hasonló felszerelésben, két férfi és egy nő, bár talán veled egykorú lehetett. Mellettük egy méregzöld tunikát viselő férfit pillantottál meg, a tunika közepén ezüstsas. Mellette egy egyszerű ruházatú fiatal  lányt. Mellettük láttad meg Naudát és a többi elfet. Majd hátrafordultál.
A hátad mögött apró világoskék fények világítottak a sötétben. És farkasok vonyítottak a fák közt, hollók csiripeltek a fákon.

Zilálva lökted üllő helyzetbe magad, a szíved vadabbul kalapált mint ezer kovács szerszáma. A szobában sötét volt, de semmi semmi sem moccant.
- Van valami baj, Rosali? - kérdezte kicsit álmosan Nimae, miközben felnyitotta a szemét és rádnézett ártatlanul majd kinyújtja a karját átölel
- Meg fogsz védeni? - kérdi miközben hozzádbújik. - Ha én nem tudom... - mondta magabiztosabban
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 27. 09:00:46 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #54 Dátum: 2015. Szeptember 28. 07:11:07 »
Rosali:

Kikelek az ágyból, és elhúzom a függönyt, hajnalodik. Nimea olyan fiatal még csak 15 éves, de sajnos nem vett részt azokon a szertartásokon, közös orgián amitől már ne gyerekként kell hogy kezeljem. Milyen magabiztos mégis? Pár percre félreteszem a látomásszerű borzalmas álmot. És visszaülök az ágyra Nimea elé.
-Őszinte leszek. Az első kérdésedre a válaszom az, hogy nem tudom. Vagyis inkább én egyedül nem győzhetek. Hatalmas összefogásra lesz szükség Kyriában. Mi még aránylag fiatalok vagyunk hajluk az újra ha az anyám vagy az idősebb papnők megtudnák hogy férfiak társaságában járkálunk nem is tudom mit tennének velünk, bele sem merek gondolni.-Megfogom a kezét és rámosolygok.
-Nimea tudom és nagyon sajnálom, hogy nem a saját földünkön 18 évesen egy közös orgián avatnak nővé de most ez a feladat rám hárul.Mivel jól harcoltál a zaurakok ellen úgy veszem ez is megvolt, és már igazi felnőtt amazon vagy.-Kis szünete tartok.
-Most menj és kelts fel a többi társnőnket én meg az elfeket. Nekik is tudniuk kell az álmomról ez fontos. Szedd össze a holminkat nem maradunk itt tovább!-Eközben kikelek az ágyból és az amazonruhát veszem magamra, Többször lejátszom a fejemben az álmot, de mégis úgy gondolom több szem többet lát több fül többet hall. Nimeát az amazonok szobája elé küldöm.
-Ne kíméld az ajtót, a fogadóssal ne törődj csak mond, hogy ki vagy és hogy nagyon fontos. A selyemruhát hagy csak itt semmi szükségünk rá!-Adom ki az utasítást Nimeának. Akit már felnőtt amazonnak tekintek.
Az elfek ajta elá megyek, és megnézem nyitva e, ha nincs akkor csak elkezdem zörgetni jó hangosan. Ha a fogadós kötözködne egyszerűen rávillantom a kardom, Menjen a fenébe úgy sem sokáig kell elviselnie minket.
-Hastanír, Dúon, Nauda gyertek ki! Nagyon fontos mondanivalóm van!-És csak zörgetem és és ismétlem amíg végre ki nem jönnek.


Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #55 Dátum: 2015. Szeptember 28. 20:43:29 »
Amint belekezdesz abba, amit megosztasz vele egyre inkább látod az arcán az egyre növekvő értetlenséget.
Azután hirtelen áttereled a beszélgetést a felnőtté érésre, és felnőtté avatod. A szemeiben látod a boldog csillogást, de utána megjegyzi halkan:
- Köszönöm hogy így érzed, de ez a Fekete Rózsa klán vezetöjének tisztsége... - mondta, és a végén mosolyra húzza a száját.
Ezután megkapja a rövid de lényeges utasítást, Nimae felpattan, felölti magára a vértezetét majd mielőtt te elindulhatnál az elfek szobája felé már ki is rohant.
Hamarosan követed a példáját, de a folyosóra érve rádöbbensz hogy nem tudod melyik szoba az elfeké
Így hát ajtóról ajtóra mész, és megfogja a lábad a szerencse, mert a harmadik ajtónál egy friss és kipihent arcú Hastanír jelent meg.
Mögötte ott állt Nauda és Dúon is, mindannian erdőzöld vértjeikben- Megtudhatjuk a sietség okát? - kérdezi érdeklődve, diplomatikusan, közben a háttérben halk beszélgetést hallasz, mi kiderült hogy Nimea és Fehla társalgása
Elmagyarázod hogy össze kell gyűlnetek a szobátokban, majd  hamarosan már mindannyian ott vagytok. Elfek és amazonok. Mindegyikük rád néz, k8váncsian
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #56 Dátum: 2015. Szeptember 29. 05:16:07 »
Rosali:

Ülünk a szobában mindannyian, és néznek rám várva miért hívtam őket így össze.
-Álmot láttam rémálmot, olyan volt  mint egy látomás. Nem vagyok babonás ezt már említettem, de félek amit láttam tényleg bekövetkezik.-Egy pillanatra lehunyom a szemem azután elkezdem mesélni az álmot, az elejétől a végéig. Majd felteszem a nagy kérdést.
-Mit tegyünk?

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #57 Dátum: 2015. Október 01. 07:27:15 »
Mindenki mély hallgatásba esik, végül a kérdésedre Hastanír válaszol:
- Eltudnád mondani még egyszer, de lassan és megpróbálnánk értelmezni.
- Az erdő mit jelképezhet?
- Lehet csak egy erdő... - mondja Fehla, gondolkodva.
- Lehet valamilyen út vagy cél, hiszen tudatosan lépett egyenesen
.- Nos igen ez után.
Tovább haladsz, és a férfit írod le
- A halál? - kérdezte Dúon
- Koponya a bot tetején.... Élőhalott.. Varázsló? - gondolkozik el - Nauda
A többiek is gondolkoznak de nem tudtak többet hozzá fűzni. Így továbbhaladsz, és a beszélgetést idézed fel.
 Amikor felidézed a férfi hangjait hallod a füledben, bár pillanat múlva rájössz hogy az elméd csal meg.
- Úgy tűnik nem akarja hogy mit csinálj? - kérdezi Fehla
- Hogy óvd a néped... - Nimae sólalt meg.
- És hagyd abba amit most csinálsz. - mondta elmélkedve Deri
- Vagy ne csináld amit tenni készülsz vagy fogsz tenni! - fejezte be Juni.
- Ez tisztának tűnik. - szólalt meg Dúon.
Azután a csatatér és az élőhalott jut boncolás alá
- Szerintem csak félelmet és kételyt akart a szívedbe ültetni. - szólalt meg Hastanír
Félelmet? Amazonok népének lánya vagy. Nem érzel félelmet. De a kétely, az az most valamiért megvan, gyenge, akaratod ráeröltetheted, de ki tudja meddig marad ez meg?
- Esetleg egy lehetséges jövőkép? - szólalt meg Nauda. - Persze úgy tartják a bölcsek ezeket a jövőképeket könnyű  megváltoztatni.
Aztán végül a futó tömeg kerül terítékre, boncolgatnak, találgatnak társaid, hogy kik lehetnek ők, kalandozóktól kezd e mindenféle fura szavakig, melyeket életedben nem hallottál, de a többi amazon sem.
- Szerintem - szólal föl Hastanír - Ha tényleg üzenni akar valamit neked máskor is megjelenik majd.
- Igaza van... - helyesel Deri, majd a többiek is becsatlakoznak.
- Elő kell készülnünk a távozásra, és visszatérésre.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #58 Dátum: 2015. Október 02. 16:27:05 »
Rosali:

Újra elismétlem lassan az álmot, és hallgatom ahogy a többség igyekszik értelmezni. Nem könnyű.Peregtek benne az események gyorsan és egymás után, sorra. Addig kell elmondanom amíg a fejemben van.Csak a végén szólalok meg. Addig van időm gondolkozni.
-Abban egyetértünk hogy szerintem is a halál vezetett végig egy ösvényen és képeket mutatott mi fog velünk történni, egymás után sorra,nem is az aggaszt hogy holtan láttalak titeket hiszen mind meghalunk egyszer, vagy így vagy úgy. Inkább annak az élőholtnak a látványa, aki pont olyan ruhát viselt mint Hastanír. Ez az álom azt próbálta megmutatni mi a legrosszabb ami történhet velünk. Csak nem ez a legrosszabb! Inkább az hogy magunk is átváltozunk. De a jövő nincs kőbe vésve. úgy változtatunk rajta ahogy akarunk. Én már felöltöztem indulhatunk ha más nincs.




Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #59 Dátum: 2015. Október 05. 14:19:47 »
Hastanír látszólag feszült lesz, amikor párhuzamba állítod  az élőholttal történő szembeállításra.
A többiek elgondolkoznak, Juni szólal meg
- Egyetértek. Dicsőség harcban elesni. - bólogat.
- Ez tudott. - mondja kórusban a többi amazon.
- Nauda gondterhelten szólal meg, Hastanír támogatásával.
-Én is egyetértek ezzel de túl kell élnem. Számít rám
- Nem engedhetjük magunkat legyőzettni - helyesel  Hastanír..
- Reméljük lesz erőnk megváltoztatni a jövőt- szólal meg Hastanír tűnődve. - Készüljünk. Még jobb, hihetőbb ha Hajnalban megyünk.
Hamar összepakoltok, majd gyorsan, egy kvartályóra alatt már készen álltok.
- Induljunk. - szólal meg Nauda.
A Fogadós nem kérdezte a hirtelen távozás okát félig még aludt.
Mint kiértek az épületből Hastanír megkérdezi. - A főkapun menjünk vagy hol?
Ha rám vársz sikolts rám.