Szerző Téma: Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja  (Megtekintve 10787 alkalommal)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #30 Dátum: 2015. Augusztus 28. 09:51:28 »
Rosali:

-Igazad van. Nem vagyok vezér sem jó sem rossz. Hiszen ezek ezek a lányok téged kivéve más és más törzsből jöttek, és csak akkor hallgatnak rám ha harcolni kell. A másik Amíg anyám él addig én sem vagyok igazi vezér.-Belépek a fogadóba nem tudom eldönteni hogy engem vagy a ruhámat vagy mindkettőt bámulják a bennlévők. Legszívesebben Már ki is hátrálnék de amit elkezdtem azt be is fejezem. Kirakom a dobótőröm a pultra, és határozottan megszólalok.
-Amazon dobótőr, ilyet nem sűrűn látnak itt errefelé. Azé aki a legtöbbet adja érte.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #31 Dátum: 2015. Augusztus 30. 10:04:40 »
A fogadóban egy lehelletnyi csend, majd Nimae keze az alkarodhoz ér. Nem tudod megállapítani hogy ez megnyugtatja vagy csak szólni kívánt.
Végül is mindegy, mert megérkezik az első válasz.
- Én adnék érte egy tőrt. - hangzik a kimért válasz.
A fogadóban lévők egy kicsit felhorkannak, majd egy mámoros hang kiált.
- Nekem kardom van érte!
- Nekem meg lándzsám - kiált egy másik.
- Psz... - mondja gúnyosan egy lovag. - A kopjám sokkal többet ér nálatok.
Vannak akik nevetnek, vannak akik nem.
Egy hang hallatszik az egyik asztaltól.
- Én adok értük tizenöt aranyat! - a férfi feláll, hátán íjat és nyílvesszőket pillantasz neg, mellkasán ugyanaz a címer ami a mélykék kapu mellett álló katonáén.
Morognak azok akik eddig benne voltak a játêkban, majd a lovag megszólal.
- Tizenkilenc arany. - mondja a vállát megrántva.
- Húsz arany és öt ezüst. - válaszolja az íjász.
- Húsz arany hat ezüst. - szólal meg egy férfi a pulttól
- Huszonhárom arany! - mondja rögtón a lovag.
- Huszonöt. - mondja az íjász.
Mások is becsatlakoznak, a végén már negyvenhét arany az állás.
- Negyvenkilenc. - szólal meg az íjász.
- Ötvenkettő! - szólal meg a lovag.
- Harmincöt. - mondja végül az ijász.
Az emberek nemigen tudják mire vélni.
- Egyenként. - fejezi be a íjász.
- Êletedben nem láttál annyi aranyat.
- Én nem is, de a jó uram szívesen fog fizetni két eredeti amazon fegyverért. És ahogy a hölgyekre nézek, felteszen eredetiek.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 22. 16:29:34 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #32 Dátum: 2015. Augusztus 31. 07:45:07 »
Tényleg nem láttam még ennyi aranyat egyben bár a lovag még elő sem vette tehát nem biztos hogy nála is van.
-Természetesen azok vagyunk, amazonok! De nem én döntök a társam fegyverének eladásával kapcsolatban hanem ő maga! Nimea Nos mit gondolsz? Eladod a tiédet?

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #33 Dátum: 2015. Szeptember 02. 08:55:50 »
Nimea egész végig az melletted áll szorosan, figyelve ha bármi gpnd addódna, és aggodalmas pillantásokat vet rád.
Majd az alku végefelé úgy tűnik megnyugodott.
Nimea Nos mit gondolsz? Eladod a tiédet?
Bólint, majd megszólal.
- Ezek is eladóak. - böki ki. Előhúzza majd felmutatja a díszes mintázatát, majd leteszi az asztalra.
Az íjász lép elétek.
- Hadd kísérjem magukat uram palotájába. Ő maga fog fizetni értük, hiszen én nem kezelhetem a vagyonát, de két emrelin tőrért bizonyosan megadja a kívánt aranyat.
- Milyen ócska rablótrükk! - válaszolja a lovag. - És mit fogsz csinálni miután kitéped a hideg ujjaik közül a vagyonukat? Átengeded azokon a gyilkosaidat? Íjászparancsnok, bah!
- Ha bármi kételye van a szándékaim felől, kísérjen el maga is a nemesúrhoz.
A lovag a rátok néz, majd kihúzza magát.
- Természetesen velük megyek.
- Hölgyeim? - várja a válaszotok..
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #34 Dátum: 2015. Szeptember 03. 05:33:29 »
Rosali:
Nimea közben előhúzza a tőrét.
-Íme a másik.
-Lovag úr nem kell miattunk aggódnia még ha rablótrükk is, nem vagyunk egyedül. További három társunk is van a városban és rájuk illik az a kép amiket az amazonokról gondolnak. Ha velünk bármi történne tőből tépnék ki az íjjász meg a társai szívét. Mi ketten még a kedvesebbek közé tartozunk.-Blöfföltem de nem érdekel. Bár Junira még tán igaz is.
-Nimea menj vissza a többi lányhoz és szólj nekik, hogy tartsák szemmel ezt a kíséretet kellő távolságból. Ha baj van jöjjenek.-Nimeának innen el kell tűnnie ha már bevállaltam nem hagyom, hogy ő is meghalljon abba viszont nem vagyok biztos hogy a többiek utánunk jönnek. Ellenben ezt az íjjász nem tudja.
-Íjász maga megy elöl, én a háta mögött a lovaggal. Ha valami átverés sejtek azonnal hátba szúrom.  Lovag ha maga próbálkozik bármivel hasonló sorsra jut. Nem hiszek a mézes-mázos szavalnak. Ráadásul maguk utálják egymást ahogy a szavaikból kivettem. Miért is? Indulna végre íjász!-Beállok az íjász háta mögé és várom, hogy végre elinduljon. Közben kihúzom a fegyvert és a hátához támasztom, Ha azt gondolta, nem gondoltam komolyan amit az előbb mondtam, tévedett.

« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 03. 07:23:20 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #35 Dátum: 2015. Szeptember 03. 08:55:39 »
Az íjász szenvtelenül néz rátok míg megfenyegeted, majd miután Nimea kilépett az ajtón, látod a férfin hogy minél hamarabb indulna,  kissé elsötétül az arca.
Mielött a lovag megszólalhatna magyarázni kezd.
- Két, talán mostmár három okból teszi. Egy, nem tetszik neki aki vagyok. Második, azt hiszem uramon keresztül.
- Az urad, - mondja sötéten a lovag. - a hercegi családot fertőzi alattomos mesterkedésével.
- Azonnal vonja vissza! - hallatszik az íjász felcsattanó hangja.. - Hölgyem kövessen.
Majd kilép az ajtón, az utcának megy, amely egy dombra kapaszkodik fel. Az egyik ház előtt egy dalnok megnyugtató zenét játszott, egy másik helyen egy lanton játszottak. Lassan elhagytátok a házakat mellettetek, és egy hatalmas épület elé értek, számotodra a gigàszi mérete, gyönyörű falfreskói lebilincselőek lehettek . ]Fal vette körbe,, de nem olyan mint amivel ti veszitek körbe a törzseteket, ez kőből volt, akkora mint a város fala, a kapuban pedig három fegyveres állt. Ebből a középső arannyal díszített páncélt viselt. Mindegyik mellkasán egy aranydombon álló ezüstkakas díszeleg.
- Kiket hoztál, parancsnok? - kérdezi a szemöldökét felvonva. A pillantásaik feléd és a lovag felé szállnak.
- A lovagúr kísérő testőr szerepben áll, míg a hölgy kereskedni kíván az Úrral.
Hallod mögötted a férfi tehetetlen dühében született néma szitokszavakat.
Ahogy körbenézel, az utcákon további őröket látsz, hármat és négyet, mindegyik mellkasán az előbbi jel, ahogy a lovag megfordul már a napon rajta is látod az arany tunikán az ezüstkakast. Ahogy visszaemlékszel a portálnál is hasonlóban volt az őr.
- Akkor menjetek. Az úr most tért vissza a hercegtől.
- Hölgyem, kérem kövessen.
Átvezet a kapun, ahol egy nagyméretű parkot látsz. Óriási bokrok, fák, kőszobrok és olyan kutak amelyek csobognak és a víz folytonos mozgásban van. M
Egy kis ösvényen vezet titeket keresztül, mire elérsz a nagy épülethez.
A bejárat felett egy óriási festmény embereket ábrázol, akik harcolnak egymással, a seregek fekete és vörös zászlóval jelöltek. Azok felett egy nőket és férfiakat látsz aranyos viseletben fénylenek, szintúgy a fekete zászló feletti egy, amelyek úgy tűnt szintén küzdenek.
"Emberek és Istenek harca"
Majd kitárul a súlyos faajtó, és egy folyosóra kerültök, mely szélein vázák, fegyverek és apró szobrok sora áll, úgy tűnik mind igen értékes lehet
Az íjász végigvezet titeket a folyosón, majd egy tágasabb térbe kerültök. Aranyminták a szêleken, hatalmas festmények városokat és csatákat szimbolizálnak. Illetve a mennyezeten négy nőalakot látsz. Az egyik vasvértben van, amelyre leomlik barna haja, a következő gyönyörű szintén világosbarma hajú nő aki egyszerű ruhában ül egy kövön, a harmadiknál kard van, a negyedik pedig térdel és a fény felé emeli tekintetét.
Az íjász észreveszi ahogy nézed a képeket, ezért magyarázni kezd.
- Az a tisztaság. - mutat a páncélosra, majd sorra körbe. - Hűség, lelkierő és álhatatosság. A kedvencem mégis inkább az a kép. - mutat a hátatok mögé, ahol egy vöröshajú nő talpig fegyverben áll nag vörös zászlóval kezében, ette egy fekete ruhás férfi számszeríjjal és hangszerrel, másikpn pedig egy magas, tagbaszakadt férfi kopaaz fejjel, mögöttük sokaság, mindenféle fajt látsz, bár többjüket csak hírböl.  Igaz hogy középen a nő áll, a festő úgy készítette a képet hogy mindhárom alak központba essen. Jobban figyelve a kép legszélén egy varkocsba font hajú, ködbe tűnő férfit pillantasz meg.
- Rosanna de Lamar és seregének eljövetele. A hölgy Rosanna de Lamar, a Kalandozók Hadura
 Az ott - mutat a dalnokra. - Nem tudom a nevét, de ő volt a kulcsszereplője annak hogy Rosanna csapatai egyesülhettek a mieinkkel, így megmenekült nem csak a város, hanem egész Észak. Az ott a ködszerű. Ő pedig ha minden igaz a Halál Hetedik Nagymesterét ábrázolja,  akivel a kopasz smaragdmágus elmaradhatatlan segedelmével végzett a Fekete Dalnok.
Majd a nagy ajtó kinyílik és egy férfi dugja ki az orrát.
- Lord Erethel úr várja magukat!
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #36 Dátum: 2015. Szeptember 03. 10:35:31 »
Rosali:

-Jobban jártam volna ha meg sem kérdezem, miért nem kedvelik egymást. A maguk dolga. -Jegyzem meg. A két férfi vitáját hallgatva. Furcsának tartom hogy itt mindenki hölgyemnek szólít de ha itt ez a szokás mit bánom én. A szitkok hallatán csak mosolygok magamban. Túl sok szörnyűséget láttam mostanság hogy ilyesmin fennakadjak.
Az út nem volt hosszú bár érdekes mennyi itt az énekes bárd. Be akartam volna jelenteni hogy én kívül maradok hozza a pénzt és már itt sem vagyok de erre már nincs időm. Amikor megkérdik ki a lovag és milyen szerepe van itt azonnal felcsattanok. Azt pedig hogy a lovag testőr lenne egyszerűen figyelmem kívül hagyom. Az az íjász pontosan tudja hogy nem így van.
"Ha jól hallottam most tért vissza a hercegtől Lehet hogy az elf hercegnél volt? Akkor viszont nekem semmi dolgom vele!"
De mire amint ez átfut az agyamon kissé elkalandozva már a palotában vagyok. A képek freskók szép tárgyak semmire nem jók ezek nem sokat jelentenek a számomra. Kivéve azt a vörös hajú nőt, ha az arca nem is teljesen de a haja a szeme a vértje nagyon is illik rám. Hogy kerül ez ide? Nagyon mehetnékem támad. Éppen szólnék, hogy elvagyok az aranyak nélkül is és elkezdenék hátrálni mikor egy férfi szól egy ajtó mögül:
-Lord Erethel úr  várja magukat
-Ez a két tőr nem is ér annyit! Jobb lenne lelépni.-Morgom miközben belépek az ajtón.



« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 04. 19:20:45 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #37 Dátum: 2015. Szeptember 04. 21:57:14 »
Ahogy belépsz egy kisebb terembe jutsz, szembe veled zárt faajtó, baloldalon hatalmas színes üvegablak, ami semmire sem hasonlít amit láttál. Kék, piros és egyéb színek sokasága tükrözik a padlón, gyönyörű összhatást alkotva. Itt még több urnát, fegyvert, furcsa tárgyakat, íjakat, teljes páncélokat pillantassz meg, azonban mind eltörpül egy vívótőr mellett, ami jó magasan van, hívogatja a szemet, van benne valami amit nem tudsz azonosítani, de az biztos hogy ott van benne valami. Vékony pengéje hívogatja a szemet, és a kezed bizseregni kezd, érzed ahogy hívogatja a kezedet. A jobboldalt pedig egy nagy tölgyfaasztal mögött ül egy díszes ruhás, aranybarna hajú, borotvált, jó állapotban álló kellemes férfi, mellette két katona lándzsával a kézben és karddal a hüvelyben, a sokat látott mintával.
Az asztalon újabb haszontalan díszes tárgyak sokasága fekszik.
- Üdvözlöm, a nevem Erethel Qweios, megtudhatnám a maga nevét? Nos úgy hallottam van számomra valami árud... -szólal meg a férfi kedvesen, de mielőtt megszólalhatnál folytatja- Ugyancsak szerencséd van mert  jó kedvemben vagyok, így talán könyebb egyezkedni velem. Nos, hogy tetszik a kis fogadótermem? Ha bármi kérdése lenne valamiről csak szóljon- majd több kérdést is feltett.  "Honnan jöttél, milyen a kultúrátok és hasonlók, majd a végén teszi hozzá.
- Nos. Akkor úgy tudom lenne valami nálad ami kelhetne nekem.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 04. 22:03:13 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #38 Dátum: 2015. Szeptember 05. 07:33:17 »
Rosali:

-Mondja, hogy hívják magát? Már ha megkérdezhetem.-Szólok a lovaghoz miközben ajtót nyitnak nekünk. Botor módon elfelejtettem megtudakolni a nevét. Pedig eljött velem egy olyan házba amibe ha lehet be sem tenné a lábát. Ennyi még nekem is világos.Belépek a szobába de ami ott fogad arra nem számítok. Mindenre csak erre nem. Legalább egy percig csak fogok lassan körbe és nézelődöm. Még bele is szédülök kicsit. 
"Ide temessenek el!" Fut át a gondolat a fejemben.Meg az a kard hiszen semmi különleges nincs benne mégis olyan jó lenne megfogni még csak nem is díszes akkor meg miért? Átjárja a mágia?
Leülök vele szembe egy díszes székbe.
A lordnak jó kedve van és beszélhetnékje, de addig legalább felmérem  mennyire jó férjalap.  Jó korban van és úgy tűnik az izomzatával sincs semmi gond. Gazdag ami szintén előny, csak ne lenne ilyen kikent kifent, hogy mennyire jó harcos azt csak ő tudja. A szobányi gyűjtemény fegyver lehet, hogy csak vásárolt és még egy kis bicska is kiesik a kezéből.
-Én is üdvözlöm! A nevem Rosali, amazon vagyok a Kék Liliom klánból. A fogadóterme csodálatos, bár aki nem ért a fegyverekhez annak inkább ijesztő lehet.-Valamiért olyan érzésem van, hogy a lord jobb ha nem tudja miért vagyunk úton ezért ezt inkább kihagyom a történetből.
-A kultúránk minden más világtól különbözik. Képzeljen el egy olyan törzset ahol csak nők vannak, ez így teljesen rendben van és működik már nagyon régóta.-Ezután mesélek az amazon törvényekről. A férj választásról, a fiútestvérekről rabszolga kereskedőkről. A csere kereskedelemről. Figyelem az arcát mikor fog eltorzulni és üvöltözni velem mert szerinte ez szörnyű.
-Tudja amíg ön kérdezgetett éppen az egyik és talán a legfontosabb törvényünket tartottam be. Felmértem magát mennyire lenne jó férj alap. Igaz nem vagyok olyan helyzetben, hogy most ilyesmin gondolkodjam de egy amazonnak ez a dolga. Mit lehet tudni.-Elmosolyodom és eszem ágában sincs elmondani neki mire jutottam. Előveszem a két dobótőrt. És az asztalára teszem.
-Ezek amazon dobótőrök. Meg sem közelítik a maga gyűjteményének bármelyik darabját de tapasztalataim alapján ezekben a városokban nem szívlelik egy nő ilyen ruhákban kóborol ami most van rajtam. Csak erre kell a pénz semmi másra.








« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 05. 07:39:33 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #39 Dátum: 2015. Szeptember 05. 11:58:05 »
Amikor megfordulsz a lovaghoz, mielőtt belépnél az ajtón, az meglepődve tekint rád.
-Mondja, hogy hívják magát? Már ha megkérdezhetem. - meghajtja a fejét.
 - Lord Afrael, Krad majdnem felkent-lovagja. - jegyzi meg keserűen.
A szobába belépsz, körbenézel, majd valamivel később leülsz a ház tulajdonosához, felméred, de vannak bizonytalan pontok, amik nem elhanyagolhatóak nálatok.
-Én is üdvözlöm! A nevem Rosali, amazon vagyok a Kék Liliom klánból.
Köszöntöd, mire ő megjegyzi mielőtt folytatnád.
- Érezd jól magad házamban.
Miután élteted a termét, szája kissé szélesebb mosolyra húzódik.
- Úgy tűnik valóban az vagy aminek mondtak. - majd elismerően biccent.
A kultúra áttanulmányozása során felmérted a tulajdonságait, illetve lopva néha az őrök reakcióit is láttad.
Az őrök arcán tanácstalanság fut végig, mint akik most nem tudják mi van. Úgy tűnik kételkednek, majd később egyik halkan mormogott valamit magának, de vagy kilenc lábra lehetnek, öt lábbal az úr mögött így nem halhattál belőle semmit. A végén a másiknak a keze alig észrevehetően ökölbe szorul, de nem szólal meg.
Az úr arca semmit sem mutat,  talán a "'borzalmas" részek nem ismeretlenek számára. Ki tudja? Majd a kereskedelmi rész után, miután befejezted, arcán halvány mosoly jelenik meg, sokatmondó csendben ül, gondolkodik.
Majd a hangot adsz annak, hogy a társalgás közben felmérted őt, milyen férj válhatna belőle, a két őr arca még a korábbinál is értetlenebbé válik. Lord Erethel csupán széles mosolyra húzza a száját.
- Ó, értem már... természetesen csak tessék. - mondja egyezkedően, és kimérten. - Egyébként, láttam ahogy megcsodáltad azt.. - mutat a magasban lévő vívótőrre. - ... Az az egyik legszebb és a legkedvesebb tagja a gyűjteményemnek. Bár, igencsak drága volt megszereznem. Bizonyára láttad a festményt a korábbi szobában, és biztosan elmondta a nagy részét Jacelyn, hiszen az a kedvenc festménye, néz az ajtónál várakozó íjászparancsnokra. - Igen sok ember és még több ezüstbe került hogy megtalálják a helyet ahová került a fegyver. Ez a Hercegnek, a Halál Hetedik Nagymesterének a pengéje. Ezen kívül még a csodás és mágikus amulettjét is birtokomban tudhatom. Sajnos a többiek nem kívántak megválni a tárgyaiktól... - mondja, de látszik hogy itt elhallgatott valamit. - így hát a többi ereklyéim crantai sírokból, ősi kyr romokból, és mindenféle érdekes helyekről vannak. Nos, lássuk azokat, amiket felajánlasz.
Felmutatod a dobótőröket, majd az asztalra teszed őket.
-Ezek amazon dobótőrök. Meg sem közelítik a maga gyűjteményének bármelyik darabját de tapasztalataim alapján ezekben a városokban nem szívlelik egy nő ilyen ruhákban kóborol ami most van rajtam. Csak erre kell a pénz semmi másra.
- Értem, az emberek mindig furcsálják az újat. Nos, Jacelyn, mennyit ígértél értük?
- Nyolcvan aranyat, uram.
- Nyolcvan... legyen kilencven. Jó társaságért. Illetve hányan vannak, kérem? - miután elmondod (ha elmondod), annak a szolgának szól aki szólt hogy bejöhettek. - Galezzo, hozz ide öt rend ruhát, az egyik legyen kék színű. Illetve szólj Lewinnek hogy hozzon kilencven aranyat, három erszénybe osztva. - majd visszafordul feléd. - Egy kis ajándék.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #40 Dátum: 2015. Szeptember 06. 07:27:04 »
Rosali:

Elmondom neki ha már olyan nagyon érdeki, ha eddig nem dobatott ki pedig elég durva dolgokról esett szó.
-Nézze Lord Erethel Úr, mi is ugyanazt keressük egy férfiban mint ön egy nőben ha feleséget keresne. Azzal a kivétellel hogy mi nem férjet keresünk csak apát. Ha egy kicsit belegondol nincs is olyan sok különbség. Az első és legfontosabb, legyen nemzőképes. Ha már van gyermeke akár házasságon belül akár házasságon kívül az számunkra csak előny. Hadd ne taglaljam miért. De ezek az általános dolgok. Önnek és most csak tegyük fel alapon beszélünk tökéletes a csontozata az izomzata, és embernek született. Az elfekkel sincs problémánk hiszen ember és elf házasságából mindig ember születik. Kiváló harcosnak kell lennie. Ez nagyon fontos. A külsőségeken kívül, az apa jelöltnek nem árt ha van némi sütnivalója, ha érti mire gondolok, és ez is kipipálva önnél. Na ezért nem választunk apának barbárokat, jó harcosok csak hogy is fogalmazzak...buták. Szerintem az általam fejben felállított próbán szinte átment. Kivéve persze az elsőt és legfontosabbat. Ellenben mivel ahogy azt már említettem nem vagyok abban a helyzetben, ezért rá sem merek kérdezni a nemzőképességére.-Egy pillanatra elkomorodom, de újra mosolygom.
-Nem lenne szükségünk rabszolga kereskedőkre  ha akár egy alkalommal is előfordult volna hogy az apajelölt elvállalta volna a fia nevelését. Nem vagyunk gonoszok, mindig megkérdezzük az apát akarja e ő felnevelni a fiút. Sajnos mióta én élek erre nem volt példa.Sem azóta  de legjobb tudomásom szerint azelőtt sem .-Azután megnézem azt a bizonyos kardot utoljára.
-Igen az a fegyver tényleg fantasztikus darab, olyan érzésem támadt tőle hogy meg kell fognom és el kell vinnem innen. Ellenben a másik felem azt akarta hogy hagyjam ott ahol van. Most már értem miért. Valamiféle mágikus erő járja át.-Jacerlyn szóval így hívják az íjász. Vigyorgok felé de a szememben mégis gúny van. Ha a gazdája tudná miféle díszkísérettel jöttünk ide? Ki kell bírni vihogás nélkül, bár nehezen megy.
Hallgatom az egyezkedést, kilencven arany ez jobb mint jó. A fogadóban még hetvennél tartottunk, De erről mélyen hallgatok.
-Az egyik tőr nem az enyém hanem egy Nimea nevű szintén saját klánunk béli lányé volt. Öten vagyunk, de rajta kívül a többi lány nem osztja a véleményem arról, hogy nem mászkálhatunk egy nagyvárosban teljes harci díszben. Ez már nem az amazonok földje. -Megvárom a ruhákat a pénzzel. A hátizsákom már üres, az összes élelmet vizet és bort feléltük út közben idefelé. Van hely benne bőven.
-Köszönöm a szíves fogadtatást, és az ajándékokat.  Ne aggódjon kitalálok egyedül is.-Felállok és meghajlok kissé. Majd olyan gyorsan igyekszem elhagyni ezt a házat amilyen gyorsan csak lehet. Sejtem hogy az íjász követ de nem zavar, ez a dolga. Végre az utcán vagyok ,kissé  távolabb megyek a nagy kőháztól. Megnézem Lord Afrael velem van e még. Nem illendő megkérdezni mit jelent az, hogy csak majdnem felkent lovag. Én meg csak majdnem vagyok a Kék Liliom Klán vezetője. Valamilyen szinten még meg is értem.
-Az én szememben maga már igazi lovag, Lord Afrael, Krán ide vagy oda. Elhiheti  nem szoktam férfiakat dicsérni, agyba főbe.-Minél távolabb igyekszem kerülni attól a háztól ahol olyan furcsa érzés fogott el bár nem tudom miért.
-Én most visszamegyek abba a fogadóba és felveszem az egyik ruhát. Azután megkeresem Nimeát ő is átöltözik e vagy megváltozott a véleménye. Addig hadd kérdezzem meg bízhatok magában? Nem vicceltem mikor azt mondtam, hogy a társaim kitépik a szívét annak aki hazudik nekünk .-Odaérek a fogadóhoz nincs is olyan messze. A vendégsereg ugyanaz egy szoba egy ezüst egy napra. A fogadós megjegyzi, pedig senki nem kérdezte, hogy el sikerült adni a fegyvereket?!
Beváltja az aranyam, én pedig beballagok a számomra kijelölt szobába felvenni az egyik ruhát. De semmiképp a kéket. Csak nagy sokára kerülök elő mivel először csak tartom magam elé és azon gondolkodom melyik az eleje és melyik a hátulja, többszöri próbálkozás után végül is felerőltettem magamra és nem fordítva. Az eszembe se jutott, hogy a szobában lévő tükörben megnézzem magam. Még egy olyan dolog amiről nem tudom mire való.Kilépek a szobából ha a lovag itt van ha meg lelépett kár érte jó harcosnak tűnt.







 


« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 06. 12:42:26 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #41 Dátum: 2015. Szeptember 08. 23:49:34 »
Lord Erethel

"Érdekes dolgok... " Némelyiket még nem hallottam, így figyelek, közben az asztalon összekulcsolom a kezemet.
Amikor magasztal, önkéntelenül is mosolyra húzódik a szám.  Kihú zom magamat, vár eddig is egyenesen ültem. Hiszen hogy  máshogy ülhetne egy kékvérű nemes? Tán összegörnyedjek?!
Figyelmesen hallgatom tovább biccentéssel adok szót a megértésemnek.
Hátrapillantok néha Gireonra és Tewalra, és úgy látom végképp elvesztek.
- Óh, hát harcban... Nem vagyok alábecsülendő. +- jegyzem meg büszkén
Az hogy a nemzőképességem említi, hát n tudtam megállni nevetés nélkül
Végül elérkezik a téma a kardhoz.
- Igen, igen-  helyeslek. - Valóban olyan érzést kelt Valójában nem teljesen mágikus erő. Ha hihetek egyik varázsló barátomnak, akkor  amit érzel... Az egy lélek.

Rosali
A mondandód végére hallgatag lett , és figyelmesen hallgatott. Néha néha mondott pár kiegészítést illetve jelezte hogy érti. De hosszabban nem szólalt meg.
- Igen, igen-an olyan érzést kelt Valójában nem teljesen mágikus erő. Ha hihetek egyik varázsló barátomnak, akkor  amit érzel... Az egy lélek.
Igen meghökkentő, de mindent megmagyaráz. Amit éreztél vele kapcsolatban.
Később megérkezik a három erszénnyel az egyik szolga, majd a sarkában megjelenik a másik is díszes ruhákkal az alkarján.
- Itt vannak. Minden itt van. - mondja, majd lefolytatjátok gyorsan a kereskedelmet.
- Köszönöm, a leltáram ékei lesznek. - mondta, majd felállt. - Örültem a szerencsének, Rosali, a Kék Liliom klánból, hogy találkoztam veled, és hogy megosztottad velem néped kultúráját és fegyvereit
Jacelyn, kísérd vissza a hölgyet, és gondod legyen a ruhákra és az aranyra.
Az íjász meghajolt, majd átvette a ruhákat később pedig az erszényeket.
Kifelé haladva újra látod Lord Afraelt a fogadóteremben
Rápillant az íjászra.
- Igen értékesnek találhatta a tőröket. - mondja elismerően.
Majd mikor kifelé sétáltok a parkban, megjegyzed azt, hgy szerinted igazi lovag Krán ide vagy oda. - először úgy tűnik nem érti, majd pillanattal később már úgy látszik aki rájött mi volt a probléma
 Azonban nem tette szóvá.
Majd amikor bizalomra kerül a sor, biccent.
- Ezt csak te döntheted el. - mondja válaszként.  - Szavam megtartom.
A ruha könyebben került rád mint azt te gondoltad, nem telt egy órába. Olyam Öt hat perc lehetett.
Utána Jacelyn azt mondta addig mehet el amig ki nem kerül az összes ruha a kezei közül, de tartja magát ahhoz, hogy ő adja át.
Afrael a fogadóban maradt, és amikor lelépsz a földszintre egy kupa felett áll a pultnál.
- Csodásan néz ki a ruhában, billenti feléd a fejét Jacelyn.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 09. 06:55:06 írta Haldirien »
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #42 Dátum: 2015. Szeptember 09. 11:27:50 »
Rosali:

Mindenkire számítottam csak éppen erre az íjjászra nem. Vajon mit akar? Hogyan szabadulhatnék meg tőle? Nem értek a férfiakhoz csak ha az amazon törvényekről van szó azon belül is a férj alaphoz. De ez a Jaceryn még annak se kellene annyira ellenszenves. Nem tudom miért de az.
A ruha szép tényleg de kényelmetlen, és a kardom sem tudom hová tenni, szóval csak az íjam és a nyilaim vannak nálam. Majd kitalálom hová tegyem a kardom. Megint elő kell venni a jobbik modorom pedig nem kedvelem. Annak viszont hogy Lord Afraelt még itt találom annak végtelenül örülök. Az íjász megjegyzésére a kinézetemről csak egy rövid köszönöm a  válasz. A ruha zöld színű bár nem értek a színekhez a mintákhoz meg az efféle női dolgok dolgokhoz, tehát azt vettem fel ami legfölül volt. Kivéve a kéket valamiért nem akarom pont azt felvenni.
-Nézze Jaceryn nekem még rengeteg dolgom van Lord Afraellel. Köszönöm a dicséretet de ha jól emlékszem a maga dolga azzal véget ért elméletileg. Vagy az ura még akar valamit tőlem? Mert ha igen akkor gyorsan adja elő, nekem most sürgős elintéznivalóim vannak amik nem várhatnak Tehát ha ha lehet tömörön tőszavakban beszéljen. Ellenben ha csak azért van itt mert itt mérik a legjobb eringowi bort akkor Igere legyen magával!-Keresztbe fogom a karom és topogok az egyik lábammal jelezve, hogy tényleg sietnék és jó lenne ha nem tartana fel.





Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #43 Dátum: 2015. Szeptember 13. 12:13:50 »
Jacelyn meg a lovag pillantásokat váltanak, majd az íjász feléd fordul amikor megszólalsz.
Nem vág bele a beszédedbe, és amikor befejezted, lebillenti a fejét.
- Azért maradtam itt mert azt mondták adjam tovább a többi társának ezeket,  de ha maguk meg tudják oldani... Én átadom ezeket a ruhákat maguknak. - mondta, és a fejével biccentett, és kilépett az ajtón.
Lord Afrael felállt, majd meghajtotta a fejét.
- Csodásan fest, bár így most már senki sem hinné el a történetét. Köszönöm hogy gyanakodni kezdett arra az íjászra. Az ura, akit szolgál, már rátette a kezét a fél városra, és most a másik felét is kívánja.
Mondja szomorúan.
- Bár igazából maga miért is kéne tudnia erről, ez helyi probléma. Tudok valamiben a szolgálatára állni, biztos jobb mint itt inni egyedül. - mondja a végén mosollyal.
Közben belép az ajtón a kis csoport. A többi négy amazon. Nimea és Fehla érdeklődő pillantásokat vetnek rád, míg Deri inkább elhűlt. Juni pedig majdnem felkacag, látod hogy komoly erőfeszítést tesz hogy ne tegye.
Juni szólal meg először.
- Nem tudom tudtad-e, de ugyanabba a palotába mentél ahova az elfek mentek. Bár őket kétségkívül kevésbé kedvesen küldték el.
Ebben a pillanatban nyílik az ajtó és betámolyognak az elfek, a Hastanír nevezetű lombszín vértjén sárerdő terült el, végig végig az egész testén.
- Nem tudtunk meg többet. - szólalt meg a Dúon nevű halkan, amikor már egymás mellett voltatok. - Esetleg áttudjuk beszélni a dolgokat kevesebb ember között,? - kérdezi töletek.
- Nem igazán a terv szerint ment. Alaposan felkészült a róka. - szólalt meg Hastanír.
A Nauda nevű csendben állt, de látszott a szemén hogy ég a lelke. Miután felértetek a szobába, elkezdik mesélni mi zajlott.
Megvárakoztatták őket, aztán mikor bementek, diplomatikusan kezdődött a beszélgetés, ám a végére a teremben huszonegy katona volt, és a két testőr, mindegyik kirántott karddal vették körbe a három fegyveres elfet.
- Az elején semlegesen és kedvesen beszéltünk vele, amikor elpanaszoltuk neki a történeteket végighallgatta, majd megkérdezte hogy mit keresünk itt. - kezdte Dúon
- Mi elmagyaráztuk neki a történteteket ő pedig annyit mondott nem érti hogy miről beszélünk, és ebben a pillanatban berohant az a huszonakárhány fős egység, és kidobatott minket.- Vette át a szót Hastanír
- A probléma az volt, amíg tagadott addig a szeme sütött arról hogy tudja mi történt. - vette át a szót Dúon.
- Igen, a lelke még csak nem is próbálta meg takarni ezt! - törte meg a csendjét Nauda.
- Valahogy meg kell biztosodnunk a bűnösségében - folytatta Dúon.
- Hát az biztos hogy bűnös. - jegyezte meg Lord Afrael az ajtóban.
Az elfek és az amazonok mind felé fordulnak.
- Maga meg hogy nit hallgatózik? - kérdezi élesen Juni, és a kardja már a kezében van és a lovag felé irányul.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Amazonokkal senki se packázzon- Ezüst Utazó kalandja
« Válasz #44 Dátum: 2015. Szeptember 15. 10:45:53 »
Rosali:

Az összenézést nem teszem szóvá bár megjegyzem magamban.
-Köszönöm a dicséretet, de a látszat csal.-Felhúzom a ruhám szárát és mielőtt még Lord Afrael bármit mondhatna ilyet nem illik vagy hasonlót, megmutatom neki a combomhoz szíjazott kardot.
-Kicsit kényelmetlen de e nélkül nem megyek sehová.-Ezután szépen visszahajtom a ruhát. És végighallgatom a Lord beszédét a helyi problémákról.
-Már azzal is sokat segített amit most mondott és igen tudna, szóval nem kell aggódnia amíg velem lesz, nem fog a kardja a hüvelyében rozsdásodni.-Ezzel mosolyogva rákacsintok de úgy döntök még nem avatom be miért  vagyunk itt. Amúgy sem tudnám mert megjelenik a társaság többi része. Éppen szólnék hogy csak nyugodtan lányok nehogy véka alá rejtsék a véleményüket, és válaszolnék Juninak de meglátom az elfeket.
Pont olyan elhűlt képet vágok mint Deri Duon kérdésére, hogy kevesebb ember előtt kellene beszélni arról mi történt csak mutogatni tudok a szobám felé, és odaadom annak kulcsát.
Miután majdnem mindenki bement  a Lovagnak csak a fejemmel intek jöjjön ő is.
Végighallgatom az elfek gyászos beszámolóját a megbeszélésről. Az ablakon nézelődök kifelé alig várom már, hogy  végre szóhoz jussak.
-Juni és mindenki. Az első pillanattól fogva gyanús volt  Lord Erethel mert róla beszélünk nem igaz?  Szerencsém is volt mert az egyik idióta csatlósa elszólta magát, hogy az ura egy tárgyalásról jön és szerencsém van mert nagyon jó kedve van. Igerének vagy inkább a magam eszének hála egy szóval sem említettem neki hogy veletek vagyok, kérlek ne haragudjatok érte. Attól tartok akkor engem is olyan módon dobatott volna ki abból a házból mint benneteket. Érdekelte a kultúránk Én pedig igyekeztem terelni a témát a törvényeinkre, ki lenne jó apajelölt sőt arra is kitértem ő mennyire lenne jó apajelöltnek. Tehát húztam az időt, adtam a kis barbár amazont. De mind eközben sikeresen szétnéztem a házában, a fogadótermében, ami...-és itt nagyot sóhajtok.
-Ami olyan mint egy fegyverraktár. Annyi fegyver van ott hogy ha öt kezünk lenne még akkor sem lenne elég minden kézre. De ez mind nem fontos. Mivel csak lényeges fegyver van ott ami számít. Egy kard. Mágiával  teli. Ő azt mondta van benne egy lélek én viszont attól tartok nem csak egy lélek van benne hanem lelkek sokasága, ki tudja mennyi. Nem vagyok babonás higgyetek nekem. A kastély bevehetetlen. Egy hatalmas vasajtó a bejárat, ha azt a rengeteg íjjászt nem is számítom akik védik. Össze sem tudtam számolni őket annyian vannak. Egyet már sikerült magamra haragítanom közülük szerintem alig várja, hogy visszavághasson.Azt magam is észrevettem, hogy Lord Erethel valamit titkol valamit, és nem is egy titka van hanem nagyon sok.-Ekkor szólal meg Lord Afrael. Juni azonnal kardot ránt.
-Nyugalom ő itt Lord Afrael! Ő is azon lovagok közé tartozik itt Eringowban akik még nem hódoltak be Lord Erethelnek. Én bízom benne, kérlek te is tedd azt. Fontos információkkal szolgálhat Lord Erethel ténykedéseiről. Itt és másról. De előbb valami valami fontosabb. Eléggé félreérthető ha ennyi férfi és nő tartózkodik egy szobában ha értitek mire gondolok. Azt ajánlom az elf társaink vegyenek ki mellettünk egy másik szobát, kissé szedjék rendbe magukat pihenjenek kicsit.-És most konkrétan Naudára nézek. Aki úgy ül a szobában lévő ágyon mint anno a föld alatti élő halottak. Lehet meg sem hallotta a beszámolómat.
-Utána találkozunk ugyanitt.



« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 15. 10:55:21 írta Az Ezüst Utazó »