Szerző Téma: Kalandmester kerestetik  (Megtekintve 13999 alkalommal)

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #45 Dátum: 2015. Október 19. 12:47:07 »
már dolgozom a részleteken. akit érdekel, írjon pm-et.

módosítva: kaland lefújva. akit esetleg érdekel sof sci-fi, azt vállalok.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 19. 17:20:12 írta seth »
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #46 Dátum: 2015. Október 19. 19:28:01 »
Mivel nekem nem tűnik úgy, hogy a várva-várt Star Wars kaland valaha is elindul, így kíváncsi lennék, hogy volna-e itt valaki, aki mesélne mondjuk egy hard sci-fi kalandot? :)

Az a kérdés mit tartasz hard sci-fi kalandnak ? ( például Alien 2179 )  :ninjabattle:

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #47 Dátum: 2015. Október 19. 23:03:23 »
Sorozatok terén hard sci-fi: Battlestar Galactica, Firefly, ReGenesis, Killjoys, Ascension, Utopia (UK), H+.
Filmek terén hard sci-fi: Cargo (2009), Exam (2009), Gattaca (1997), Children of Men (2006), Moon (2009), The Man From Earth (2007), Love (2011),
Regények terén: Asimov Alapítvány sorozata, Clarke Űrodüsszeia sorozata, Ringworld (Larry Niven), Accelerado (Charles Stross),

A soft és a hard átmenetébe tartozik pl Fritz Leiber, Ray Bradbury, Ursula K. Le Guin, Daniel Keyes, Philip K. Dick, William Gibson, Robert Silverberg, H. G. Wells, Mary Shelley.

Viszont egyértelműen soft kategóriába sorolható Frank Herbert, Jack Vance, Orson Scott Card (főleg az Ender sorozata), Dan Simmons (főleg Hyperion sorozata), Douglas Adams, az összes ifjúsági sci-fi.

Sorozatok terén átmenetet képez: Star Trek, Dark Matter, Extant, Another Earth, Sound of my Voice, Europa Report, Sunshine, The Signal, Interstellar, I Origins,

Abszolúte soft kategória: Csillagkapu, Dune, Farscape, Majmok Bolygója, Terminátor, Alien/Predator, Doctor Who, Fringe, Defiance, Falling Skies, The Fountain, Cloud Atlas, Transcendence, The Matrix, Eternal Sunshine of a Spotless Mind, bármely szuperhősös mű, aztánd pl Maze Runner, The Giver, Hunger Games, Divergent (más ifjúsági művek).

Számítógépes játékoknál átmenet: Deus Ex sorozat, Mass Effect sorozat, The Longes Journey sorozat (ezekben is a hard oldal a lehetséges technológia és a tömör kulturális háttér, a soft oldal pedig az abszolúte fantasy irányba való elmászkálás, ami nem mindig rossz, ha jól kiegészítően kapcsolódik a másik oldalhoz, és az marad túlsúlyban).

Tettem e listába sok olyat, amit szeretek minden kategóriából, és olyat is, amit egyik kategóriából sem szeretek, szóval nem olyasmiket írtam kizárólag, amikkel szimpatizálok, mindben van olyan, ami tetszik, de engem speciel most a hard, netán az átmeneti kategória érdekelne, a softtól most eltekintenék. Pillanatnyilag most az űrváltozatot keresem, ahol fel lehet fedezni a galaxist, megismerni sok új dolgot, kutatgatni, szocializálódni is persze, harcos dolgokat nem túlzottan akarok egy ilyen kalandban. :)

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #48 Dátum: 2015. Október 24. 13:06:52 »
Van egy kiváló módszer, amit egyes szerepjátékos modulok használtak többségében rendszer helyett is, mely egy kiváló koncepcióval ismerteti meg a szerepjátékosokat, ami még csak nem is vesz el sok időt az emberektől.

Akármilyen világon alkalmazható, a lényege az, hogy a játékosi és mesélői számot megfordítja, azaz nem sok játékos, egy mesélő lesz, hanem sok mesélő, egy játékos. A mesélők egymás között megegyeznek abban, hogy nagyjából mi legyen a játék célja, merre vezessék a játékost, sőt összedobják az alapszituációt is, amivel leírják a játékos kezdeti környezetét, és azt, hogy mi is a feladata ebben a kalandban.

Ezt követően a játékos elindul a kalandra, leírja röviden, hogy mit csinál, majd kérdez a mesélőktől. A mesélők pedig felállítanak egy sorrendet maguk között, és az egyik elkezdi a választ, melyet maximum 2 nem túl hosszú mondatban közöl a játékossal, majd a következő mesélő hozzáteszi a saját leírását, mely semmiképpen sem vétózhatja meg az első mesélő által mondottakat, ezek után jöhet a következő mesélő, és így tovább. Ezt úgy kell elképzelni, hogyha mondjuk az első mesélő azt írja, hogy "a szoba teljességgel sötétbe burkolózott", akkor a második mesélő nem írhatja, hogy "a szobában sötét volt, de az asztal alól halvány fény pislákolt", mert ez ellentmond az első mesélő által közölteknek. A legjobb 2-3 mesélő és 1 játékos felosztás, de persze lehet kísérletezni 2 játékossal is, de többel talán nem kellene, mert az káoszt szül, lévén miután a játékos elolvasta, amiket a mesélők írtak, ő összefoglalja a saját hozzászólásában mindezt, hogy később visszatérhessen rá, és információt meríthessen belőle, majd leírja, hogy mit tesz, és újra kérdez a mesélőktől.

Én szívesen kipróbálnék ilyet mondjuk az egyik mesélőként, és van is egy kezdeti sci-fi ötletem hozzá, de akár más stílusba is kerülhet a mese. Ez azért jó, mert nem tölt az alapötlet kitalálásával senki sem túl sok időt, a mesélés és a játék sem vesz igénybe hozzászólásonként túl sok időt, meg se kell tanulni hozzá rendszert, a leírás minőségétől függ, hogy a játékos mennyire lesz ügyes, és tényleges odafigyelést sem igényel az emberektől naponta 1 alkalommal, az egész gyors, és rugalmas, továbbá eléggé szabad, hogy bárki beleképzelhesse magát a mesélői vagy a játékosi szerepbe.

Van-e rajtam kívül valaki, akit érdekelne valami ilyesmi stílustól függetlenül?

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #49 Dátum: 2015. Október 24. 14:20:51 »
Hi!

Engem érdekelne, ha MAGUS vagy WoD rendszerben lenne, inkább az előbbire hajazok. Egyszer volt egy hasonló ötletem, ahol egy gorviki árnyékháború lenne megelevenítve, de oda legalább 2 játékos szükségeltetne az ellentétek miatt. Én abban láttam különbséget a tiéddel leírtakkal, hogy egy mesélői hozzászólás nem különböző mesélők ötvözete lenne, hanem csak egy személytől jönne, éppen aki ráér, így pörgősebbé válna a kaland, nem nyúlna el olyan hosszúra. Akár mesélőként is részt vennék egy ilyen kísérletben. Sci-fi kategóriából viszont kimaradnék.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #50 Dátum: 2015. Október 24. 14:58:15 »
Engem érdekel ha pörgős a szitu, és ha Magusban játszunk. Nem szeretek játékosra várni de néha muszáj mert közbeszól az élet.
a WoD.-dot sajnos nem ismerem.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #51 Dátum: 2015. Október 24. 15:17:27 »
A Vampire is WoD például. (World of Darkness)
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #52 Dátum: 2015. Október 24. 15:32:45 »
Az más azt ismerem fene ezekbe a rövidítésekbe... :panic:

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #53 Dátum: 2015. Október 24. 19:29:07 »
Alaric

Először is, itt nincs szükség a MAGUS vagy a WoD rendszerére, ez kockacsörgés és értékek nélküli játék, sokkal gyorsabb is így, írtam is, hogy a leírás minőségétől függ, hogy a játékosnak sikerül-e, amit akar, vagy sem. Avagy e témában a mesélők engedékenyek kell legyenek. Képzeld el úgy a dolgot, hogy amikor a játékos kérdez miután közölte, hogy mit akar, és a rövid leírása elég jó minőségű volt, úgy a mesélők egy sokkal kerekebb választ adnak neki, míg ha odahányt két szót félvállról, úgy a mesélő is hasonló választ fog adni.

Mi a gondod a sci-fivel? Éppen mesélek neked egy kalandot, ami sci-fi, ott valahogy nem ellenkeztél. ;)

Én speciel most direkt sci-fivel kezdeném, mert erre van ötletem, viszont, de mesélőként szívesen részt veszek egy fantasy kalandban is, a világ teljesen mindegy, eme utóbbit akkor vállalom be, ha a sci-fire is lesz jelentkező mind legalább 1 játékos, és +1 mesélő személyében. :)

Ezüst Utazó


A MAGUS is egy rövidítés, ha belegondolsz, mert ezt jelenti: Miracle Adeptia Guns Urrus Sorate, benne van a szabálykönyvben. ;)

A WoD pedig World of Darkness, és a google a barátod vagy barátnéd, utána lehet ezen rövidítéseknek nézni, ha éppen valami nagyon "kínai" számodra, ezt azért mondom, mert én is ezt szoktam tenni, és két kattintásból megvan. :)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #54 Dátum: 2015. Október 24. 19:55:51 »
QQcs

Ezt az ötletet mindenképp támogatom. Időm most nem nagyon van rá, de ezt Pappskalle-nak már említettem. Ígérni sem merek, örülök ha a jelenleg vezetett dolgokra tudok időt szakítani. Ettől függetlenül remélem többen is csatlakoznak a kezdeményezéshez, mert mindenképp jó dolog szerintem. 

Sok sikert nektek!

:yay: :excited:

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #55 Dátum: 2015. Október 24. 21:50:31 »
A Mage számomra nem sci-fi, hanem "soft" horror. :) Akárcsak a WoD-os rendszerek.

Nekem a sci-fi a távoli jövőt eleveníti meg, űrutazással, világrendszerek felfedezésével és idegenekkel. Bár lehet, hogy azért asszociáltam az űrutazásos kalandra, mert éppen erről volt szó az általános csevegő topicban. Mindegy is, hasonló kaliberű kaland nem az én asztalom azt hiszem.

Lehet ki fog akkor maradni a közös játéklevezetés, mert számomra a játék elengedhetetlen része a kockacsörgés. Nehezen tudom elképzelni, hogy nem fog vitát szülni, ha csak a szép és igényes megfogalmazás miatt minden sikerül a játékosnak, de kevés esélye lett volna rá az "életben". Szóval értékek és kockadobás nélkül nekem ez chatnek tűnik. De mea culpa, ne vedd rosszindulatú megjegyzésnek, az ötletet így is kiválónak tartom, mint mondtam, nekem is eszembe jutott egyszer.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #56 Dátum: 2015. Október 25. 07:15:26 »
Nincs gondom a sci fi-vel most is játszom egyben. Lásd R.A.N.C.O.R. de mint regény, regények nem köt le, sem a fantasy irodalom. Na jó kivéve Az ötödik elem. Az megvan ;D. Annyiszor láttam és olvastam, hogy ha 1000-re leadják az XY-csatornán már előre mondom a szöveget.  Inkább a filmeket szeretem ebben a kategóriában. Kivéve Daniel Keyes munkássága, bár őt még nem tudtam hová sorolni. 
Tehát a hátunk mögé dobjuk a szab könyveket és csak valamennyi írás tehetségünkre hagyatkozunk. Illetve arra mit ír a másik KM. Avagy KM-ek. Vezetjük a JK kezét...átvitt értelemben. És kicsit egymáséit.
"Nem tudhatod amíg ki nem próbálod" :u-rock:. A kedvenc jelmondatom a megmaradtak közül.
Sokan vannak itt Pl Alaric ahogy azt fentebb is írta kedveli a kockadobót, engem viszont kiver a víz tőle. Csak pénzdobásra és ezzel a felszerelés megvásárlására szoktam használni. Nem mondom, hogy ellene vagyok de szeretek inkább pl egy támadást elmesélni mint dobáltatni a JK-kal. Gyorsabban haladunk.



Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #57 Dátum: 2015. Október 25. 07:18:31 »
UI: tudom hogy a m.a.g.u.s. egy rövidítés

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #58 Dátum: 2015. Október 25. 14:30:25 »
Thyriel

Akkor se csatlakoznál, ha a sci-fi Mass Effect lenne? Ha azt mondod, hogy nem, akkor kipróbálom a tesztben a sci-fi ötletem, és ha beválik, avagy többeknek is megtetszik, akkor a következő játék Mass Effect lesz, amikor már tényleg ráérsz, bár ez utóbbit csak úgy vállalom be, ha utána te is bevállalsz egy ilyen rövidet belőle. ;) Hátha mi ketten elkezdjük ezt, és ilyen rövidben nyomjuk, akkor másnak is megtetszik majd, és egymástól függetlenül is kaphatunk Mass Effect mesét a fórumon, akár hosszabbat is. ;)

Alaric


Mit értesz "soft" horror alatt? Ez egy általad alkotott kategória, így nem igazán tudom, hogy mire célzol. Én a klasszikus horror stílusokat ismerem pl psycho, slasher, misztikus, stb. Lehet számodra a Mage egy "soft" horror bármi is legyen az, de a stílust alapvetően én adom meg, mert pillanatnyilag én vagyok a mesélő, és én sci-fit mesélek. Tudom, hogy az emberek nagy része szerint a sci-fi az űrhajózásról meg effélékről szól, pedig alapvetően a sci-fi szimplán a realitásból kiinduló stílus, ami próbálja annak határait feszegetni, ezért is jobb filmek terén horrornak, mint az alapvetően horror kategóriájú filmek, amik igazi félelmet nem okoznak attól függetlenül, hogy a horror a szóból kiindulva ezt kellene jelentse, a sci-fi viszont igen. Amikor sci-fikről értekeztem, akkor megneveztem egy filmet, melynek címe The Man From Earth, ajánlom figyelmedbe, a főszereplő felvet valamit, és erről beszélnek, a többi szereplő gondolkodásának és hitének a határait feszegeti e felvetéssel, és az egész mű egy napjainkbeli nyaralóház egyetlen nagy nappalijában játszódik. Egen, erre sokan azt mondanák, hogy nem sci-fi pedig tökéletesen beleillik ebbe a kategóriába, és a film hivatalos kategóriája is sci-fi. ;) Nekem speciel ezek a kedvenc sci-fijeim, amit kevés pénzből impozánsra tudnak megoldani, és nincs szükség hozzá egy-egy napjainkbeli helyszínnél többre. Az űrhajós dolgok a távoli jövőben ugyanolyan koncepciókat és határokat feszegetnek, mint amik nem ilyen környezetben játszódnak, azaz mindkettő sci-fi, a különbség annyi, hogy az egyik a lényeg kellős közepén ragadja meg a stílust, a másik pedig a látványon keresztül próbálja vezetni a nézőt. Avagy, aki kevéssé szeret gondolkodni, annak az utóbbi való, aki meg igen, annak az előbbi. Ez utóbbi mondatot ne úgy értsd, mintha a kevésbé gondolkodókat lenézném, sőt felnézek rájuk, hogy képesek erre, míg nekem folyamatosan kattog az agyam valamin, és legfőbb vágyam, hogy ki tudjam kapcsolni valahogy, de egyszerűen nem megy. ;)

Ismered az nWoD-ot is? Hiszen azt írtad, hogy WoD-os rendszerek, ez nagyszerű, így arról is beszélhetünk majd alkalmasint. :)

Nehogy már ennyire rugalmatlan legyél, kezdeti beszélgetéseink alatt nem így ismertelek meg. Szerintem 1-2x ki tudod hagyni a kockacsörgést, főleg, hogy elfogadtad a mesélésemet, amiből bár még sokat nem kaptál, de ahogy itt is közöltem, nem a kockacsörgés híve vagyok, hanem a narratíváé. Ezen múlna a dolog nálad, ezek szerint már számíthatok rá, hogy ki fogsz lépni a kalandjaimból? Szomorú lennék, de nagyon. :( Egyébiránt ez a módszer, melyet egyelőre tesztelni szeretnék, mert ilyet még én sem csináltam korábban, csak első olvasatra megtetszett nekem tényleg arra lett kitalálva, hogyha nem asztaliban játszik az ember, hanem neten, akkor chaten is alkalmazható legyen, és valljuk be, erre szerintem több ideje lenne mindenkinek, mint hosszú posztokat írogatni. Itt a mesélők és a játékos is ugyanannyi időt fektetnek az egészbe, nincs az, hogy a mesélő ad egy impozáns leírást, ami nagyjából fél oldal, majd a játékos ráböfög 3 sor választ, vagy a másik lehetőség, hogy a mesélő elböfög 3 sor leírást, a játékos is ennyit, vagy akár fél oldalt, és nem értik egymást, és az idő elmegy azzal, hogy off-topicban próbál a játékos több infót kisajtolni a szűkszavú mesélőből. ;)

A chatet nem vettem rosszindulatú megjegyzésnek, viszont, ha igaz az, hogy tetszik az ötlet számodra alapvetően, akkor egy próbát igazán adhatnál neki, ahogy Ezüst Utazó is visszhangozta, aztán, ha nem tetszik, akkor még mindig mondhatod azt, hogy neked ennyi volt, köszönöd szépen, de mégy vissza kockapókerezni. ;)

A sci-fi vs. fantasy témához pedig annyit, hogy én vagyok annyira rugalmas - és reménykedem benne, hogy az előbb csak meggondolatlanul fogalmaztál - hogy te is, miszerint egy egyszerű sci-fiben is képes vagy helytállni, és nem vagy fixálva a fantasyra annyira, hogy mást el se tudjál képzelni. Ahogy korábban is mondtam, én szívesen bevállalok egy mesélői szerepet egy sci-fiben, amire van ötletem, és mellé egy fantasyban attól függetlenül, hogy nem az a kedvenc műfajom, ettől függetlenül itt egyelőre arról van szó, hogy ezt a gyors és nem hosszú epikus kalandokra alkotott módszert kipróbáljuk, nem arról, hogy majd hatalmas kalandokat mesélünk, aminek soha nem lesz vége. Tehát egy ilyen kipróbálás erejére sem tudod elképzelni a sci-fit? Pedig köthetnénk egy üzletet, én mesélek sci-fit alapból, és beszállok egy fantasyba szintén mesélőként, te hozol mondjuk egy fantasy ötletet, és beszállsz mesélőként vagy játékosként a sci-fimbe. Ha képes vagy egy hétköznapi életet élni, akkor egyáltalán nem lenne nehéz számodra egy hard sci-fiben részt venni. Nem kötelező, ne így értsd, csak rugalmas embernek tartalak, és egy teszt szempontjából még nem kötelezi el magát senki egy adott stílus mellett, én sem leszek fantasy rajongó, mert kipróbálom a dolgot fantasyban is. ;)

Ezüst Utazó


Örülök, hogy tudtad, hogy a MAGUS egy rövidítés, csak az előző hozzászólásodból nem ez jött le, amikor a WoD rövidítésnél nem tetszésedet fejezted ki iránta, míg a MAGUS-sal semmi bajod sem volt. ;)

Tetszik a hozzáállásod, hogy adnál a dolognak egy esélyt, sőt az is tetszik, hogy a kockacsörgés nem a kedvenced, így már e témában a legalapvetőbb felmerülhető problémával esetedben nem kell számolnunk. :) Nagyon jól látod a helyzetet, amit ebben a sorban írsz: "Tehát a hátunk mögé dobjuk a szab könyveket és csak valamennyi írás tehetségünkre hagyatkozunk. Illetve arra mit ír a másik KM. Avagy KM-ek. Vezetjük a JK kezét...átvitt értelemben. És kicsit egymáséit." ;)

A R.A.N.C.O.R. űr-fantasy, nem sci-fi, mivel Star Wars, az pedig nem sci-fi. Szintén nem lenézően mondtam, az egyik kedvenc világom a kiterjesztett SW világa, ezért is vagyok szomorú, hogy ezt a 7-es filmben kukázták, és ezért sem fogom megnézni. Vannak még ilyenek, mint például a Warhammer 40000, az sem sci-fi, hanem űr-fantasy, tudnak ezek jók lenni, csak gondoltam helyezzük megfelelő mederbe a dolgokat, ha már beszélünk róluk. ;)

Jó, hát az Ötödik Elem klasszikus soft sci-fi, de nagy szövegek vannak benne, pl a "tuti zöld", illetőleg a "sült csirke", ezek természetesen a kiejtésmód miatt akkorák. :D

Ha szereted Daniel Keyest, akkor te bizony a fantasy rajongásod mellett pont a hard sci-fit szereted, hisz például a Virágot Algernonnak a hard sci-fi egyik gyöngyszemének minősül, a tudományos etikáról és a moralitásról szól, ami a mentális betegekkel kapcsolatban érvényesül, itt feszegeti a határokat, és a sci-finek ez a dolga elsősorban. :)

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #59 Dátum: 2015. Október 25. 23:21:03 »
Nincs valakinek kedve Magust mesélni? Nata eltünésével két kaland is befulladt :/
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.