Szerző Téma: Kalandmester kerestetik  (Megtekintve 13849 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #30 Dátum: 2015. Augusztus 14. 13:44:38 »
QQcs

A reményhal egy kihalófélben lévő dolog.
SW Saga, a magusfórum és előzményoldalain illetve az általam látogatott oldalakon volt kb 1-2 a sok-sok év alatt, FATE-el nem is találkoztam, csak Vampire összefüggsében.
Nem fűznék hozzá sok esélyt, de ha találtok ilyen vállalkozó kedvű KM-et akkor jó játékot!

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #31 Dátum: 2015. Augusztus 14. 14:43:48 »
SW d6 -os könyvem van csak a többi világ ismeretlen, bár volt egy d20 as is de mivel angol nyelvű volt, kitöröltem ahol én élek erre a nyelvre nincs szükség 20 éve nem használom (exiskolák) és biza elkopott a tudás.

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #32 Dátum: 2015. Augusztus 14. 15:21:14 »
Thyriel

Igen, vettem észre. Én a FATE-et Vampire összefüggésben még nem találtam meg, kíváncsi vagyok, hogy te hol találkoztál vele.

Azért ajánlottam SW terén ezt a 2 rendszert, mert e kettő minden SW-re alkotott rendszernél egyszerűbb, sőt a FATE-ből a Fantasy Flight Games alkotott egy tovább fejlesztett változatot, és így született meg a Star Wars: Edge of the Empire nevű játék. A d20-ban és a d6-ban sok a dobálózás, a SAGA-ban és FATE-ben kevesebb, attól függetlenül, hogy a SAGA egy balanszolt, egyszerűsített d20. A DnD 4-es kiadás úgy indult, hogy SAGA-szerű lesz, majd az utolsó pillanatban elrontottak valamit benne, és ezért játszhatatlan.

Nekem még freestyle SW is megfelelne, ha lehet erőhasználót játszani benne, de az említett két rendszer alapjait megjegyezni tényleg nem agymunka.

Sentinel

Hát akkor próbáljunk meg együtt kitartani, és tovább kérdezősködni, ahogy elnéztem az elmúlt pár hétben sok új tag került az oldalra, így talán az egyik bevállalja egyszer. Én legszívesebben Régi Köztársaságban játszanék, de arra csak halott reményhalak vannak, úgyhogy elfogadom a filmes korszakbelit, csak legyen.

Nata108

  • Vendég
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #33 Dátum: 2015. Augusztus 14. 19:15:13 »
Na, hát Sentinellel beszéltem már, úgyhogy mondta, hogy dobjam be. D20-ra hajlandó, és képes lennék, tőlem lehet más rendszer is, de azokban még annyira sem vagyok otthon, mint a d20 (ami alapból nem sok).

A kaland erőhasználókkal menne, és egy régi Darth Bane-trilógiához kötődő kalandocska lenne (onnan van valamiféle világismeretem).
4 főt tudok vállalni, ha valakit így is érdekel :)

SentinelWex

  • Vendég
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #34 Dátum: 2015. Augusztus 14. 19:22:49 »
Csak látnánk már a kaland kiírását :D

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #35 Dátum: 2015. Augusztus 15. 01:20:33 »
Wow, köszi Nata! :)

Mik a megkötéseid? Hányas szintről kezdünk? Tulajdonságokat dobhatunk-e, vagy 32-es rendszert akarsz használni? Ismernünk kell-e egymást már a kaland elején, vagy összemeséléssel fogsz kezdeni? Lehet-e sötét oldalival jönni? Nem kívánok sith-tel jönni, mi sem állhatna távolabb tőlem, mint a jedik és a sithek, vannak a Galaxisban más tradíciók is. :)

Én azért javallom a SAGA-t, mert a d20 egy egyszerűsített változatáról van szó. Képzeld el ezt úgy például, hogy nincsen annyira sokféle kaszt: Zsivány, Nemes, Katona, Felderítő, Jedi (ez nem jelenti, hogy a karakternek Jedinek is kell lennie, ez inkább egy erőhasználó kategorizálás, de ez még mindig nem jelenti, hogy minden erőhasználónak ezt kellene felvennie). Továbbá nincs 5 millió képzettség, mint a d20-ban, hanem sokakat összevontak, és könnyű nyomon követni, hogy milyen szinten állsz benne, tehát például 2. szinten van egy Meggyőzés (Diplomácia, Megfélemlítés, Előadás) képzettséged, amiben jártas vagy, akkor a jártasság miatt kapsz 5-öt rá, plusz a kaszt szinted fele plusz a módosító, ami mondjuk 14-esnél 2-es, így összesen 5 + 1 + 2 = 8. Csak a kaszt szint fele változik, nem kell agyonszámolgatnod magad e téren, és talán 10-12 képzettség van összesen. Pofonegyszerű az egész. Fogod a d20-at, és kiveszed belőle a fölös sallangot, és megkapod a SAGA-t. A SAGA egyetlen hátránya, amit el lehet hagyni, az ahogy az erőhasználatot kezeli, kvázi megbénítja az erőhasználókat, azt nem is kell elolvasni belőle, mert kvázi kártyajátékot csinál az egészből, ha azt kivágod belőle, akkor kvázi a legjobb d20-as rendszert kapod, amit valaha alkottak, talán az M&M 2. kiadás lesz csak jobb nála a kasztnélküliséggel. :)

Érdekesek még a Talent-ek, ez azért jó, mert nem kötelező így adott szinten azt választani, amit pl a d20-ban előre belekódoltak a kasztba, hanem egy listából választasz, hisz attól pl, hogy valaki Katona nem biztos, hogy ugyanazt a kiképzést kapta a Galaxis egyik oldalán, mint egy Katona a Galaxis másik oldalán. A SAGA a változatosságra is kiválóan rámegy, sőt javasolja is a multikasztolást, mert ha belegondolunk akkor a valós életben sem egy előre kijelölt úton megyünk végbe, hanem tanulunk ilyet is, és olyat is mire megöregszünk. :)

Nata108

  • Vendég
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #36 Dátum: 2015. Augusztus 15. 06:35:11 »
Na, akkor így zárásként.

Hamarosan eldöntök minden apró részletet, egyelőre döntenem kell a két rendszer közt. Ez nem megy egy-két nap alatt, át kell néznem mindent, utána fogok válaszolni a kérdéseidre :)
A tulajdonságoknál amúgy én mindig viccesnek találtam a dobálózást, elvégre amikor megszületsz, ha minden igaz nem sokat tudsz te magad sem a saját képességeidről.

Egy furcsa ötlet jutott még eszembe. GURPS rendszerrel is megoldhatnánk a mesét, nem lenne eredeti SW érzés, ez igaz, viszont a teljes kasztmentességgel, a kiegekkel, és a mágia teljes kötetlenségével. (Van egy sablon, ami alapján lehet rendszert felépíteni, közösen.) Élőben lehetetlen lenne a játék, így viszont... :D kísérleti jelleggel. Ettől a világ még az eredeti lenne :)
Egyáltalán nem ragaszkodom ehhez, csak felvetés, és akkor olvasok gőzerővel. :)


U.i: Nyomkodjatok rá a kalandhirdetős névsorra, és akkor hamarosan témánk is lesz, ott egyeztetünk :)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #37 Dátum: 2015. Augusztus 15. 08:49:32 »
Kár hogy nem D6-ba megy :)

SentinelWex

  • Vendég
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #38 Dátum: 2015. Augusztus 15. 13:04:30 »
Én egyszer próbáltam a GURPSot és nem annyira jött be, szívesebben maradnék d20as rendszerben. :)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2579
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #39 Dátum: 2015. Augusztus 30. 19:17:22 »
Fallout érdekelne valakit?
Ha rám vársz sikolts rám.

Szeráf

  • Vendég
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #40 Dátum: 2015. Augusztus 31. 15:28:48 »
Játékosként igen! ;)

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #41 Dátum: 2015. Szeptember 11. 17:33:49 »
hello

Valaki Ars Magica? Kiszeretném próbálni, de nincs hozzá mesélő. :'(

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #42 Dátum: 2015. Október 19. 11:02:04 »
Mivel nekem nem tűnik úgy, hogy a várva-várt Star Wars kaland valaha is elindul, így kíváncsi lennék, hogy volna-e itt valaki, aki mesélne mondjuk egy hard sci-fi kalandot? :)

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #43 Dátum: 2015. Október 19. 11:41:43 »
mit szólsz egy rendszer nélküli kalandhoz?
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #44 Dátum: 2015. Október 19. 12:24:10 »
Ha hard sci-firől van szó, akkor megfelel, csak, mint KM legyél fair és mondd el, hogy mihez tartsam magam, mert nulla információ esetében nem tudok karaktert sem alkotni.