Szerző Téma: Kalandmester kerestetik  (Megtekintve 13956 alkalommal)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #75 Dátum: 2016. Május 30. 20:12:11 »
utk jöhet ha nem hagyod abba felénél. Volt már rá példa nem is egyszer.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #76 Dátum: 2016. Május 30. 20:18:23 »
engem is érdekelne a mókus, akár utk akár etk
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #77 Dátum: 2016. Június 01. 08:38:18 »
Üdv!

Engem is érdekelne:)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #78 Dátum: 2016. Június 01. 11:43:09 »
Alakul az alakulat ;D

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #79 Dátum: 2016. Június 13. 17:55:53 »
hello

Most olvastam még csak, hogy itt néhányan (Mókus) mesélőt keresnek. Habár kicsit megkéstem azért ha még akad jelentkező (min. 2 fő) Szívesen belekezdek egy történetbe.

Ahogy a dolgok állnak, én is csatlakoznék  még egy Mókus meséhez, lehetőleg ETK, de nem mindenáron.
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #80 Dátum: 2016. Június 23. 20:09:55 »
Idézetet írta: KLM
hello

Most olvastam még csak, hogy itt néhányan (Mókus) mesélőt keresnek. Habár kicsit megkéstem azért ha még akad jelentkező (min. 2 fő) Szívesen belekezdek egy történetbe.


Ahogy a dolgok állnak, én is csatlakoznék  még egy Mókus meséhez, lehetőleg ETK, de nem mindenáron.

Sajnos én az ETK-t már nem díjazom, nagyon elavult... Később lehet indítok másik történetet (ÚTK rendszerűt) esetleg ha akkor is lesz  kedved és érdekel is, akkor téged is szívesen látlak.  ;)

Viszont valahol olvastam, hogy többen is érdeklődnek ARS MAGICA után. Csatlakoznék én is, és ha volna mesélő szívesen kipróbálnám.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #81 Dátum: 2016. Szeptember 04. 12:33:47 »
Amúgy én is írtam, s még mindig fenntartom, ha lenne Ars Magica mesélő nagyon nagyon kipróbálnám én is! :D

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #82 Dátum: 2016. Szeptember 04. 17:18:08 »
Mage nem jó Hermész Rendi mágussal, vagy pont a középkori setting érdekelne?

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #83 Dátum: 2016. Szeptember 04. 17:59:45 »
Mage is érdekelne, de ars magica-t is szívesen kipróbálnám. :) Azt főleg a középkoriság végett. :)

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #84 Dátum: 2016. Szeptember 04. 20:58:14 »
Ars Magica-t én is játszottam volna, volt is itt egy mesélő rá, de aztán végül nem lett a meséből semmi. A Tükörkapun van egy mesélő, aki kb. úgy áll a dologhoz mesélőként, mint te vagy én játékosként, hogyha lenne rá jelentkező, akkor szívesen mesélne.

Mage esetében fel tudom ajánlani a saját kalandomat a modern kori New Orleans városában, már újra meg is hirdettem Kalandozók toborzójában, csak nem túl sok embert érdekelt.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #85 Dátum: 2016. Szeptember 04. 21:23:14 »
Hmmm. Be kene csalogatni ide. :)

Mage erdekelne engem, viszont nem ismerem. Ez nem tudom mennyire hatrany.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #86 Dátum: 2016. Szeptember 04. 21:25:37 »
A mage érdekelne engem is (a rendszert ugyan nem ismerem), de nem tudom, mennyire akarnék bevállalni még egy kalandot.

CKL
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 04. 21:49:35 írta Cyrgaan KheaLorn »
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #87 Dátum: 2016. Szeptember 04. 22:32:13 »
Con Anglio

Ars Magica: hajrá, 3 évembe telt, hogy rábírjam, lépjen fel facebook-ra, szerintem előbb jelenik meg itt valaki más, aki mesélne szívesen Ars Magica-t, minthogy ez sikerüljön. ;)

A WoD bármely játékát ismered? Ha igen, akkor annyira nem vagy nagy hátrányba, az alap ugyanaz, a speciális képességek változnak, valamilyen szempontból egyszerűbb, valamilyenből nehezebb, attól függ, hogy ki hogy áll a témához. Ha valaki azt szereti, hogy mindent ezüst tálcán kap előre, akkor annak nehéz lesz, de annak az Ars Magica-val is meggyűlne a baja, hisz ott is mindent mozaikokból kell összerakni. A Mage mozaikrendszere, vagy szféramágiája egyszerűbb, de a mögötte álló filozófiát neked kell kiötölnöd, míg Ars Magica-nál készen kapod. Én speciel jobban kedvelem ez alapján a Mage-et, mert én találhatom ki játékosként a rendszert, ami alapján a mágiám működik, én adhatom meg hozzá a komponenseket, és mehet is a játék. Példát CKL-nek szóló válaszhoz írtam.

CKL

Ha ismered a Vampire-t, akkor a rendszert is ismered, mindkettőnek Storyteller a rendszere, a különbség abban rejlik, amit Con Anglionak is leírtam, nem kapod készen a spec képességeidet, hanem te találod őket ki, de a szférákat keverheted egymással, ahogy tetszik, a lényeg mindig az kell legyen, hogy mit akarsz elérni, ha megvan ez a gondolat, akkor ránézel a szférákra, és elkezdesz gondolkodni, hogy melyik koncepciót is kell felhasználjad arra, hogy összelegózd a hatást, és ehhez a karaktereddel mit kell tegyél, hogy az általad elképzelt rendszerbe illeszkedjen a dolog, ehhez leírsz 1-2 sort.

Például, ha a te rendszered az, hogy "a valóság egy regény, melynek cselekménye folyamatosan változik", az eszközeid így speciális nyelv, verselés, összefüggések a sorok között, maga a klasszikus írás, így az elektronikus változat nem működik (vagy pl a programozás, és azt papíron nem tudod megtenni, mert az nincs összekötve a világ más pontjaival), stb, és ki akarsz nyitni egy fotocellás üvegajtót, amibe még nem vezettek áramot, mert az épület még építés alatt áll, akkor is sok lehetőség áll előtted, pl mondhatod, hogy "átírom az utolsó pár sort, ahol a főhős állva maradt arra, hogy nem is volt ott valójában ajtó, még az építkezési vállalat nem helyezte el őket ott" (ez egy vulgáris hatás lenne, mert átírod a valóságot, és a valóság közben ellenáll, és így szívsz is, de sikerülhet a hatásod), itt használtál kvázi Anyag 2, Eredet 2-t, mert az Anyaggal megfogtad az egyszerű anyagot, ez az 1. szint, de át is alakítottál, ehhez kell a 2. szint, és visszaalakítottad azt a világot alkotó esszenciává, ami Eredet 2. Mondhatod, hogy a "a főhős megtalálta a panelt, ahol a vezetékek vannak, és a saját kis aksijával pont annyira bikázta meg az ajtót, hogy az kinyíljon", ehhez pedig tényleg valami aksinak kinéző dobozt is használsz amellett, hogy írtál egyet a történeten (ez egy egybeeső hatás, hisz a valóság keretén belül módosítottál valamit, ehhez pedig már létező a dologgal összefüggő eszközöket használtál, így a dolog hihető mindenki számára, a valóság is elfogadja azt), ehhez használtál egy Entrópia 1, Erők 2-t, megtaláltad Entrópia 1/Erők 1-gyel azt, hogy hol van a vezeték, ami vezeti az áramot, és Erők 2-vel átirányítottál máshonnan egy keveset, hogy kinyíljon az ajtó, de akár Eredet 2-t is beletehetsz, és akkor esszenciából vezetsz át, hisz a doboz, ami veled van, csak aksinak néz ki, de nem az. Voilá, nyitva az ajtó, be is mehetsz, és ha valami szakadt munkásnak is nézel ki, akkor a járókelők a környéken nem hívják a rendőrséget, mert "hát biztos csak a villanyszerelő végez pár tesztet", és tovább mennek.

Ennyi az egész kitalálsz magadnak egy rendszert, leírod, hogy "szerintem a valóság úgy működik hogy ...", aztán azt, hogy "a megváltoztatásához ezt és ezt kell tennem, ami elüt a hétköznapitól", mert el kell üssön tőle, különben hülyén jön ki, hogy egész addigi életed során tudatában voltál ennek, tettél valamit, de mégsem változott semmi...a lényeg, hogy nem voltál tudatában ennek, mert valami különlegesről van szó, a rítusok/rituálék tudományos fogalma is ez, valami ami elüt a hétköznapitól, de megismételve ugyanazt kapod. Mindenesetre ez lesz a repertoire-od, ez lehet pl egy tudomány speciális változata, okkultista rituálék, egzotikusabb táncok, akármi, ami szerinted a másikkal összeillik. Aztán kitalálsz magadnak ehhez eszközöket/fókuszokat/komponenseket, ezeket kell összekotyvaszd vagy ezekkel kell cselekedj valamit, pl black metal gitár riffek, mialatt az énekbe egy okkult idézőszöveget nyomsz el visszafelé, a közönség csak azt érzékeli belőle, hogy hörögsz értelmetlenül, mint bármely black metal koncerten, te meg közben csúnyaságokat művelsz. Végezetül, amikor ezzel megvagy, akkor az egyszerűség kedvéért választasz magadnak a játékban szereplő 9 Misztikus Tradíció közül egyet, megpróbálod az ő eszközeikkel, filozófiájukkal egy lapra tenni a sajátodat, értelemszerűen úgy a legegyszerűbb, ha az általad kitalált alapból egyezik valamilyen szinten az övékével, így igazán gondolkodni sem kell hozzá (de a rendszert mindenképp ezek kiválasztása előtt érdemes összedobni, mert különben ez fog befolyásolni, és akkor kezdőként mindenképpen sztereotípat alkotsz, ami eleinte nem lesz gond neked, de miután belejöttél rá fogsz jönni, hogy elszúrtad), aztán alkotsz egy előtörténetet, mint minden más játékban, végül kezdődhet a játék, a karlap meg időközben úgy is elkészül, azt mindenki maga összedobja seperc alatt, ha meg nem ért a WoD-hoz, akkor meg a KM megteszi helyette ugyanolyan gyorsan.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #88 Dátum: 2016. Szeptember 04. 22:42:12 »
Üdv!

Köszi a gyorstalpalót.

Közepesen sikerült feldolgoznom a lényegét, ami azt illeti. Megszereztem időközben a szabálykönyvet, biztos, ami biztos alapon, szóval majd elkezdem olvasgatni aztán meglátjuk, hogy mi sül ki belőle.

Figyelembe véve, mondjuk, hogy Filio kalandja is megtorpanni látszik és a Shadowrun mese is, így lehet, hogy lenne rá időm, ha sikerül felfognom, hogy miről is lenne szó... :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Pappskalle

  • Vendég
Re:Kalandmester kerestetik
« Válasz #89 Dátum: 2016. Szeptember 04. 22:52:00 »
Cábusz!

Szívesen, ezt most értelemszerűen csak elhadartam, hogy nagyjából lásd, hogy mit kérek, miről is van szó a játékban, aztán ezt később ki tudom részletezni, lassan, akár szájbarágósan is elő tudom adni, egy-egy további példával, hogy át is lásd rendesen.

Ha van egy halandó karakterötleted, egy konkrét foglalkozással, életstílussal, akármi, akkor arról is beszélhetünk pl a Mage kalandom off topicjában, ne ezt szemeteljük tele, vagy akár privát üzenetben is, és akkor abból együtt kialakíthatunk valamit még úgy is akár, hogy a végén rájössz, hogy nem is azt akartad játszani, de példának attól még ideális lehet ahhoz, hogy teljes mértékben felfogd, hogy miről is van szó, és akár saját magad is kitalálj valamit akár egyedül.

A könyvhöz kellemes olvasgatást kívánok! Ha a magyart szerezted meg, akkor el kell mondjam, hogy azóta, ahogy a Vampire-höz is, megjelent a 20. évfordulós kiadás, amiben pár dolgon változtattak a rendszert illetően, leegyszerűsítettek dolgokat, és ezeket használom a saját játékomban, amit megtalálsz az oldal keretén belül itt.