Szerző Téma: Események sodrásában: Csevegő  (Megtekintve 3843 alkalommal)

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Események sodrásában: Csevegő
« Válasz #15 Dátum: 2016. Augusztus 05. 20:57:45 »
Köszönöm a segítséget!

Pappskalle

  • Vendég
Re:Események sodrásában: Csevegő
« Válasz #16 Dátum: 2016. Augusztus 10. 21:59:01 »
Con Angilo Guerdo

Komolyan úgy fordították magyarra az Outlandert, hogy Az Idegen? Már meg sem lepődök a borzalmas magyar ferdítéseken. Amúgy ez mitől nyálas? Az 1. évadot végignéztem, a 2. évadot még nem kezdtem el, így a 2. lehet nyálas lett, de az 1. évadban nem találkoztam nyálas jellemzővel.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Események sodrásában: Csevegő
« Válasz #17 Dátum: 2016. Augusztus 11. 16:44:09 »
Na igen :D Ezeken én is tudok rémüldözni. Tényleg hihetetlen ez az egész. Hát a szerelmi vonal, amin persze alapszik az Nézd megegész sztori, nekem sok ezért nevezem nyálasnak, de itt nem a  szappanopera szintre kell gondolni senki ne ijedjen meg! :D Nekem, ami bejön nagyon benne a zenéje, hangulata, marha jó kiejtések vannak, zseniális. pl.:
nem szeretem a nyelvtant, viszont ez nagyon nagy. Érdemes végignézni, ahogy a szereplők egy egy skót kifejezést kiejtenek vagy körbeírnak. :)

Pappskalle

  • Vendég
Re:Események sodrásában: Csevegő
« Válasz #18 Dátum: 2016. Augusztus 12. 16:19:18 »
Hát akkor egyfajta egyet nem értéses kezetfogást tudok javasolni. ;) Én sem szeretem az irodalmat elemezni pl, de a nyelvtant igen. :) A kiejtés tényleg jó, ez nekem is tetszik benne, többek között ezért is, és azért is, mert efféle emlőkön nevelkedtem, és az angol kiejtésem íres kissé, így elkezdtem megtanulni a gaeilge nyelvet, káromkodni már megy. :D A történelemhűség is nagyon bejön attól függetlenül, hogy nekem ez már túl modern kor, jobban szeretem az i.sz. 1000 előtti dolgokat, de hát ez van, még mindig jobb, mint állandóan I-II. VH-s, meg Hidegháború alatti dolgokat nézni, azokból Dunát lehetne rekeszteni, sőt akár Amazonast is. A zenéje, ha már megemlíted, főleg az intro dal gyönyörű, valóban. :) Szerintem ez a romantikusság szép, ezt nem tudom nyálasnak nevezni, inkább azon "szerelmi" szálakat, amiket egy-egy amcsi filmben nyomnak abszolút plasztik oldalról, azzal a sírba lehet kergetni engem.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Események sodrásában: Csevegő
« Válasz #19 Dátum: 2016. Augusztus 16. 08:17:01 »
:) szerintem a kor mindegy csak legyen korhű és jó :)) de amúgy egyet értek azzal, amit írtál :)

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Események sodrásában: Csevegő
« Válasz #20 Dátum: 2019. Augusztus 22. 13:21:57 »
Faust Vlog egy szerepjátékos mindennapjai. (Saját)

"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Események sodrásában: Csevegő
« Válasz #21 Dátum: 2019. Augusztus 24. 18:09:54 »
No, megnéztem ha már feltetted ide - egyedül egyetlen észrevételem van :)
Bár a doboz borítójából kiderül - és a fiatalabb korosztály jókor részének nem okoz gondot - de azt az egy infót lehagytad róla, hogy angol nyelvű a kiadvány :)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Események sodrásában: Csevegő
« Válasz #22 Dátum: 2019. Augusztus 24. 18:29:46 »
Sajna igen, még nem készült hivatalos magyar fordítás a dnd5dik kiadásáról. Majd ha egyszer a fejesek megegyeznek.
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Események sodrásában: Csevegő
« Válasz #23 Dátum: 2019. Augusztus 27. 20:34:53 »
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Események sodrásában: Csevegő
« Válasz #24 Dátum: 2020. Január 01. 15:09:34 »
A Dragon Prince-t én is megnéztem, tényleg nagyon király!

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Események sodrásában: Csevegő
« Válasz #25 Dátum: 2020. Január 01. 21:12:20 »
QQcs

1. The Dragon Prince
Amikor kijött megnéztem, így lehet picit már megfakult a fénye számomra, de az utóbbi időkben készült animációs/rajzfilm kategóriában egészen kiemelkedő!
Számomra ugyan kőkemény bukfenc volt amikor az egész sorozat azt préseli a kis buksidba, hogy emberek nem mehetnek elf szent helyekre, erre tessék és így nekem ez egy háromszor aláhúzott hiba, ülj le egyes, de ettől eltekintve, igen szórakoztató!
Számomra ez egy: 7/10

2. The Mandalorian
A Disney ezzel a pici sorozattal megnevettetett, de a Star Wars hangulatát nem tudta visszahozni maradéktalanul. Nem említem most a filmeket, amiket temetni és égetni kéne, ellenben ez a kis szösszenet nyomokban tartalmazott "SW" elemeket és "baby Yoda" elvitte az egészet, lejátszva mindenki mást, még a "Predator"-ból (1987) megismert Carl Weathers-t is.
Számomra ez egy: 7/10

3. The Witcher
A könyveket egyáltalán nem olvastam, a játékkal keveset játszottam.
A történetet miszerint Cavil 800+ órát is beleölt és akarta a szerepet, magam is hallottam és szerintem jól is hozta.
Yennefer szexi volt és története érdekesebb, mint mindenki másé az egész évad alatt.
Voltak benne érdekességek és nagy hibák is (azt hiszem elég sok nálam fanatikusabbal beszélgettem akik elmondták mi és hogy), így az eredetileg tervezett pontszámomat csökkenti a tény, hogy annyira gyenge volt a végső harc az eredetihez képest, hogy még egy ponttal csökkentenem kell az amúgy is átlagosra tervezett véleményemet.
Számomra ez egy: 6/10

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Események sodrásában: Csevegő
« Válasz #26 Dátum: 2020. Január 02. 08:00:55 »
Nem említem most a filmeket, amiket temetni és égetni kéne...

Szerintem nem is érdemli meg ez a sorozat, hogy egy helyen legyen említve azokkal a borzadályos fanfiction-ökkel... Akármennyire is utálom, amit a Disney művelt a Star Warssal, ezt sikerült jóra megcsinálniuk. Látszik, hogy Filoni keze munkája is benne van, aki a Clone Wars-t is sikerre vitte.
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 857
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Események sodrásában: Csevegő
« Válasz #27 Dátum: 2020. Január 02. 12:23:20 »
Igen a Mandalorian tényleg jó, pedig én nem vagyok nagy Star Wars fan.

Ami a Witchert illeti, mindenki a GoT-hoz hasonlítgatja, pedignekem sokkal jobban tetszik, ráadásul azt meg is utáltam/untam a 8. évadra, remélem, hogy méltóbb vonalvezetést kap a Witcher, mint az.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca