Szerző Téma: Megbeszélős  (Megtekintve 5199 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Megbeszélős
« Válasz #60 Dátum: 2022. Július 17. 15:31:04 »
Hát a segédletet én nem tudok adni, csak a normál könyveket - talán a többieknél van valami. A rendszer D&D 3
Ellenben ha már repülővel érkezel - feltehetőleg Budapestre - jelenleg van még egy üres helyünk a kocsiban, amivel lemegyünk Gyulára. Ha Pest környékén vagy - és gondolod, összeszedünk, és jöhetsz le velünk.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Július 17. 15:36:05 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Megbeszélős
« Válasz #61 Dátum: 2022. Július 17. 16:48:51 »
Nagyon köszi a felajánlást, de a fuvart megoldom. ;) Debrecenbe érkezünk, a hétvégét nagyszülómnél töltjük, onnan pedig kocsival megyek Gyulára. Kb. 1 óra vezetés, ezért is írtam, hogy nem kell szállás, ha végeztünk, majd visszavezetek nagymamámhoz.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Megbeszélős
« Válasz #62 Dátum: 2022. Július 26. 17:19:41 »
CKL, Alaric, van már valami elképzelés, hogy milyen karakterrel szeretnétek jönni?  ::)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Megbeszélős
« Válasz #63 Dátum: 2022. Július 28. 10:32:31 »
Üdv!

Még kilenc nap a tali-ig eddig az "ismeretlen" arcok közül csak Alaric jelezte "biztosra" a részvételét, Quator - bizonytalan utolsó utáni pillanatban derül majd ki szóval a kérdés az, hogy CKL esetlegesen látja-é már, hogy jön vagy nemjön ..... ?

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Megbeszélős
« Válasz #64 Dátum: 2022. Július 28. 17:26:33 »
a játék helyszíne:
https://szallas.hu/zoldag-vendeghaz-gyula?checkin=2021-08-14&checkout=2021-08-15&ref=list&adults=7&provision=1
érkezés: mivel a szállást 14.00-tól lehet elfoglalni, ezért jó volna ha sikerülne kb. 13:45 és 14:15 közt megérkezni.
A szűk érkezési időpont oka: a tulaj nincs végig ott, ezért a papírmunkát a személyikkel jó volna az elején gyorsan lezavarni, hogy ne tartsuk fel feleslegesen. (aki nem alszik ott, annak az idegenforgalmi adó megfizetése az, amit kérnék)

Mivel a kalandot délután kezdjük el, ezért jó volna, ha a játékra már ~90%-ban  vagy teljesen kész karakterrel érkeznétek, hogy ne azzal menjen az idő

Vacsora: rendelve lesz igény szerint. Filióval azt beszéltük, hogy idén mi a Gustoból rendelünk. A dolognak egy nagy hátránya van - egy nappal előtte le kell adni a rendelést.
nézzétek meg, és aki szeretne innen rendelni, az jövő hét csütörtökig árulja el nekünk, hogy mit eszik - hogy leadhassuk a rendelést:
https://gustoetteremgyula.hu/etlap/
Akinek nem szimpatikus, azoknak marad a hagyományos pizza rendelés, vagy hozott kaja.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Megbeszélős
« Válasz #65 Dátum: 2022. Július 28. 18:27:43 »
a játék helyszíne:
https://szallas.hu/zoldag-vendeghaz-gyula?checkin=2021-08-14&checkout=2021-08-15&ref=list&adults=7&provision=1
érkezés: mivel a szállást 14.00-tól lehet elfoglalni, ezért jó volna ha sikerülne kb. 13:45 és 14:15 közt megérkezni.
A szűk érkezési időpont oka: a tulaj nincs végig ott, ezért a papírmunkát a személyikkel jó volna az elején gyorsan lezavarni, hogy ne tartsuk fel feleslegesen. (aki nem alszik ott, annak az idegenforgalmi adó megfizetése az, amit kérnék)

Mivel a kalandot délután kezdjük el, ezért jó volna, ha a játékra már ~90%-ban  vagy teljesen kész karakterrel érkeznétek, hogy ne azzal menjen az idő

Vacsora: rendelve lesz igény szerint. Filióval azt beszéltük, hogy idén mi a Gustoból rendelünk. A dolognak egy nagy hátránya van - egy nappal előtte le kell adni a rendelést.
nézzétek meg, és aki szeretne innen rendelni, az jövő hét csütörtökig árulja el nekünk, hogy mit eszik - hogy leadhassuk a rendelést:
https://gustoetteremgyula.hu/etlap/
Akinek nem szimpatikus, azoknak marad a hagyományos pizza rendelés, vagy hozott kaja.

Üdv!

Mivel sajnos én már vacsorára nem nagyon habzsolhatok szénhidrátot (máskor sem) ezért az alábbi könnyed cokmókra gondoltam estebéd kapcsán:
- Erdei szarvasgombás vargányakrémleves parmezán ropogóssal   1 790 Ft
- Fokhagymás királyrák chilis olajban, pirítóssal                           3 990 Ft
- Mindösszesen:                                                                                5 780 Ft.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Megbeszélős
« Válasz #66 Dátum: 2022. Július 28. 22:44:15 »
CKL, Alaric, van már valami elképzelés, hogy milyen karakterrel szeretnétek jönni?  ::)

Általában ilyen típusú összejöveteleken a lazább erkölcsű, káosz jellemű karaktereket preferálom, a tolvaj - bárd - bajvívó - harcos csapásvonalon. Mivel nincs alapkönyvem - Dierol, megtennéd, hogy elküldöd? - , egyelőre pontosat nem tudok. Ki mivel jön eddig?

Ételnek az erdélyi cigánypecsenyét választanám.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Megbeszélős
« Válasz #67 Dátum: 2022. Július 29. 06:26:17 »

Általában ilyen típusú összejöveteleken a lazább erkölcsű, káosz jellemű karaktereket preferálom, a tolvaj - bárd - bajvívó - harcos csapásvonalon. Mivel nincs alapkönyvem - Dierol, megtennéd, hogy elküldöd? - , egyelőre pontosat nem tudok. Ki mivel jön eddig?

Bajuszlovag - assamir lovag ( rend - élet )

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Megbeszélős
« Válasz #68 Dátum: 2022. Július 29. 10:45:57 »
Dierol:

Utólagos engedélyeddel letöltöttem a könyvet a tárhelyről. Ha átnyálaztam szólok, mivel jönnék pontosan.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Megbeszélős
« Válasz #69 Dátum: 2022. Július 29. 17:23:50 »
Általában ilyen típusú összejöveteleken a lazább erkölcsű, káosz jellemű karaktereket preferálom, a tolvaj - bárd - bajvívó - harcos csapásvonalon. Mivel nincs alapkönyvem - Dierol, megtennéd, hogy elküldöd? - , egyelőre pontosat nem tudok. Ki mivel jön eddig?

Ételnek az erdélyi cigánypecsenyét választanám.

Örömmel látom, hogy a könyv kérdés megoldódott - a tárhely ezért van  ;)
EU - tolvaj - káosz a köbön jellemmel
Avar - druida - semleges vagy semleges jó - fejből nem tudom

A rendelést felvettük :)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Megbeszélős
« Válasz #70 Dátum: 2022. Július 29. 19:23:19 »
CKL, Alaric, van már valami elképzelés, hogy milyen karakterrel szeretnétek jönni?  ::)

Egy ember fajú bajvívót próbálok összetákolni a harcos kasztból, kaotikus semleges jellemmel. Karakteralkotás teljesen szabálykönyv szerint van vagy vannak házi kiegészítések? A tulajdonságokat itt kell kidobni a fórumon vagy egyénileg otthon? Az ember harcos induló képességek adottak vagy csak példák? (egyotikus fegyver jártasság, fegyver fókusz (extra), javított kezdeményezés (ember extra)) Illetve jól értem, hogy 6. szintig összesen 8 képességem lehet? (1 mindenkinek 1. szinten + 1 ember miatt + 4 a harcos egyes szintjein + 2 a 3. és 6. szint miatt) Valószínűleg még lesz kérdésem :)
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Megbeszélős
« Válasz #71 Dátum: 2022. Július 29. 19:30:37 »
Kedves Kalandozótársak!

Azért nem reagáltam eddig, mert próbáltam átszervezni azt a káoszt, amit csináltak nekem arra a hétvégére, sajnos sikertelenül.

Most kedden derült ki, hogy nem fogok tudni menni a találkozóra :(.
Igazából borzasztó mérges és csalódott vagyok, mert nagyon szerettem volna részt venni a játékban, meg jó lett volna már személyesen is találkozni veletek.

Nektek mindenesetre jó szórakozást!

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Megbeszélős
« Válasz #72 Dátum: 2022. Július 29. 19:44:12 »
CKL, sajnálattal olvasom, hogy nem tudsz jönni. :(

Igyekszem minél hamarabb megmondani, én ott tudok-e lenni. (Kaja nekem is jó a Gusto, de rendelést csak akkor merek adni, ha biztos a részvételem.)

Karakter: Könnyűléptű félszerzet barbár :) - KJ jellemmel

(Úgy gondolom szükségetek lehet egy "Sexy Shoeless God of War" típusú karakterre, aki elég kicsi és ideges, hogy bele lehessen dobni a csapdákba, vermekbe, szörnyek szájába.  :rofl: ... illetve, ha nem tudok menni, akkor ugyan ez a karakter nem fog hiányozni senkinek igazán.  ;) )

Az ihlető kép: https://i.pinimg.com/564x/fa/77/9d/fa779df05e7332f0027c4a03d19e9101.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2022. Július 29. 19:48:15 írta Quator »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Megbeszélős
« Válasz #73 Dátum: 2022. Július 29. 19:55:49 »
CKL - köszönöm, hogy tudattad velünk a helyzetet, s kár, hogy így alakult  :( - majd talán legközelebb sikerülni fog eljönnöd  :console:

Quator, a kaja rendelést majd jövő hét csütörtökön-pénteken akarjuk leadni - addigra csak kiderül, hogy mivel fogod tölteni a szombat délutánodat  ;)

Alaric, Quator - a karakteralkotáshoz pár dolog:

A kaland D&D, Faerünön, Rojtvölgyben kezdődik. A karakterek 6. szintűek, és kaotikus gonosz karakterrel nem lehet jönni.
ÉP-t nem dobjuk, hanem a maximumot kapod meg.
A tulajdonságoknál szintén pontokat oszthatsz szét. indulásnak 84 pontot, azaz minden tulajdonságod 14-es, és a 4. szint miatt ugye megkapod a +1 tulajdonság módosítót is az egyikre.
Felszerelés: az alap felszerelést megkapod - és minden mást, ami kell a karakternek ésszerű keretek közt (ló, fegyver, páncél), +1d10 költőpénzt.
Varázstárgyak - vagy 1db +1-es fegyver vagy páncél, vagy más kisebb varázstárgy. Ezen felül az italokból a 950 aranyas árkategóriáig 1db-ot kapsz.
Kisebb varázstárgy esetében a Tulajdonság módosító tárgy legfeljebb +2-es lehet.  A táblázatokból a kisebb kategóriájú tárgyakból lehet választani, ha nem a fegyvert vagy vértet szeretnéd. gyűrű, vessző, stb
B verzióként - ha a fenti varázstárgyak nem érdekelnek, akkor a keret 4000 arany bármilyen varázstárgyra.

edit:
a harcos induló készlet az példa - ésszerű keretek közt el lehet tőle térni, ha a koncepcióhoz hozzá kell igazítani.
A képességek számát illetve elsőre szerintem jól számoltál.
« Utoljára szerkesztve: 2022. Július 29. 20:57:42 írta Dierol »
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Megbeszélős
« Válasz #74 Dátum: 2022. Július 29. 20:04:59 »
Hali mindenkinek először is mérhetetlenül sajnálom, hogy tisztelt kalandor társunk ezt kihagyja, mert nagyon jók voltak lenni. Holnap leírom a miteszunk a laptopról. Ha így megfelel.