Szerző Téma: Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő  (Megtekintve 11399 alkalommal)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #330 Dátum: 2016. Február 10. 08:27:35 »
Én már nem szeretnék semmit mondani, legalábbis a támadóknak nem. Jöhet valamelyik képesség

SentinelWex

  • Vendég
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #331 Dátum: 2016. Február 10. 09:09:22 »
Alaric: ezek a fegyverek rendben vannak. ;)

Utazó: a kettő képesség közül melyik a szimpatikusabb? Alaric szépen leírta, h hol vannak és hogyan működnek. ;)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #332 Dátum: 2016. Február 11. 06:01:30 »
Csak hogy ne vesszünk már össze de szerintem nem fogunk, ha Hald szeretné az érzéket akkor ne legyen már kettő belőle. Éberség jöhet. Így változatos a mese.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #333 Dátum: 2016. Február 11. 11:11:34 »
Utazó:

A képesség alatt vámpír képességet érts, alias diszciplína. Jelen esetben az éberség mint képesség, csak véletlen egybeesés hangzásra. :) Az érzék + éberség dobást a kezdeményezés meghatározására dobtátok, ki fog kezdeni a körben, ki marad a végére. Jelen esetben a kezdeményeződobásnak nincs köze a diszciplínákhoz. Kivéve a Gyorsaság nevezetű diszciplínát, de ahhoz kell Wex is, mert kalandmestere válogatja, hogyan alkalmazható.

A kérdés az, hogy a Jelenlét nevezetű diszciplínád hányadik szintjét szeretnéd használni? (A magyar szabálykönyv 116. oldalán találod a leírásukat.) Ha az első szintjét, azaz Áhítat nevezetű diszciplínát használod, akkor azt röviden annyit tesz, hogy az emberek sokkal fogékonyabbak lesznek a mondandódra, könnyebben meg tudod győzni őket az igazadról, még ha tudják is, hogy hazugság az. Így egyszerűen tudsz magad mellé állítani akár nagyobb tömegeket is. Az emberek elfogultak lesznek a diszciplína alkalmazójával szemben. Olyan mintha egy szórakozóhelyen a barátnőd összeveszne egy ismeretlennel, de te a barátnődnek adsz igazat, mert ki kell állni mellette, még ha tudod, hogy nincs is igaza, mert különben megtépik. :)

A második szintnél, azaz Rémületes pillantás, természetfeletti félelmet ültetsz a célpont szívébe. Ez vagy azzal jár, hogy zokogva összeesik a félelemtől, vagy ledermed, vagy elmenekül. Mint azt már írtam, ehhez nem szükséges kiereszteni az agyaraidat (bár megteheted), elég ha sziszegsz vagy úgy ejted ki a szavakat, hogy azoknak baljós hangzata legyen. Vagy szemmel is verhetsz. A választás a tied, attól is függhet, milyen a karakter személyisége.

Javaslom, hogy mielőtt mindig döntenél mit használsz, próbáld beilleszteni a karakter filozófiájába. (Avagy természete és viselkedése "engedi-e", nem-e pont ellentétes azokkal. Például egy gyermek természetű, alkalmazkodó viselkedésű vámpírhoz nem feltétlen illik a Rémületes pillantás, valószínűleg ő inkább Áhítatot használna, hogy meggyőzze őket keljenek inkább az ő védelmére. Viszont egy erőszakosabb vagy szadista vámpír inkább megalázná az ellenfelet, többet használhat Rémületes pillantást.)

Mivel a te természeted szenvedélyes, ezért indokolt az Áhítat használata, hogy az ügyed mellé állítsd őket, elvégre Battenberg megmentésére emberek kellenek, legyen az hivatásos fegyverforgató vagy vasvillás paraszt akár. (Azért megjegyzem, hogy a Rémületes pillantás is ugyanúgy tartozhat a szenvedélyes természetedhez, mivel a harc igérete fel is tüzelhetett... ) Viszont a viselkedésed túlélő, ami indokolja a Rémületes pillantás használatát. Valószínűleg ezek az emberek haramiák, mert hivatásos kardforgatók nem támadnának meg egy kompániát csak úgy és nem néznének ki ilyen csapzottan. Parasztok szintén nem támadnának egy lovagra. Szóval ezek vagy rablók, vagy szökött börtöntöltelékek. Akár hogy is, ezeknek a hűsége nem tart semeddig sem, és lehet több baj születik, ha veletek tartanak mint hogy hasznotokra lennének. Összegezve, mindkét diszciplína illik a karakterhez, szóval te döntsd el melyik a szimpatikusabb.

Ha kiválasztottad, segítünk hogyan is működik a játékon belül, mit kell dobnod, mennyi kockával, stb.

Remélem érthetően fogalmaztam.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #334 Dátum: 2016. Február 25. 07:29:51 »
Bocsánat az elmaradásért egyéb okok miatt nem tudtam írni. De Pl a rémületes pillantás nem is lenne rossz. Akartam még egy hozzászólást írni mielőtt még bevetném. Amúgy is eléggé le voltam ezzel a mesével maradva.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #335 Dátum: 2016. Március 03. 22:02:17 »
Mostanság lesz folytatás? Csak mert akkor majd előtte beizzítom a Mennyei Királyságot a hangulat végett. :)
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

SentinelWex

  • Vendég
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #336 Dátum: 2016. Március 05. 16:45:13 »
Picit elakadtam a száladat illetően, de hamarosan lesz folytatás, szóval nyugodtan nézd meg a filmet ;)

SentinelWex

  • Vendég
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #337 Dátum: 2016. Március 15. 10:33:49 »
Haldirien, Utazó: kérlek írjátok le itt offban, hogy milyen taktikát szeretnétek alkalmazni a haramiákkal szemben, aztán dobunk párat, hogy megnézzük, mi lett az eredmény.

Alaric sikerült felvenni a te száladat is, bocsi a késlekedésért. Terveim szerint a te történeted azzal folytatódna, hogy visszatérsz a darázsfészekbe. :D

Középtávú tervként az szerepelne, hogy mindhármótok szála összefonódjon. :)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #338 Dátum: 2016. Március 15. 23:55:55 »
Én , amennyiben az Anna hölgyre támadó haramia előttem halad át (elvégre a nö mögöttem van) nekiugratok a lóval, magamra vonva a figyelmét, ezzel egyidőben elörántanám az acélkardom, és ezek után kisebb sebeket próbálok ejteni rajtuk (amennyiben a dolgok elfajulnak, egyikükre vagy másikukra már halálos csapást mérnék, de ezt elkerülném.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #339 Dátum: 2016. Március 17. 19:53:20 »
Okés, semmi gond, velem is megesett már nem egyszer. :) És igen, én is tervezek visszamenni hamarosan. Szerintem holnap írok is, csak még első körben egy másik karaktert kellene már befejeznem.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #340 Dátum: 2016. Március 30. 08:19:19 »
Na eljutottam ide is.
Nem tudom lehet e taktikának nevezni de én csak hátrálnék pár lépést mivel a lovag ugrat a lovával. Fel is tudom mérni mennyire jó harcos, illetve még mindig meg kell játszanom a megvédendő nőt.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #341 Dátum: 2016. Április 08. 12:56:25 »
Rendben. Haldirien a kockadobóban légyszi dobj először egy ügyességet 6-os célszámra, aztán pedig egy ügyesség + közelharcot, szintén 6os célszámra.
Utazó te is dobj légyszi egy ügyesség + kitérést, 6os célszámra.
Ha megvannak a dobások, leírom, hoyg mi történt ;)

Alaric: a te száladban szeretnék három éjszakát ugrani, így csak egy összefoglalót kellene írnod, hogy mit szándékozol ez alatt csinálni. Javaslom a táplálkozást, ami lassan átmegy kritikusba ;)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Április 08. 13:03:24 írta SentinelWex »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #342 Dátum: 2016. Április 11. 07:25:56 »
hald egyszer már megírtam neked privátban ennek a játéknak a dobáskódját kapard elő....de:
:dicerkihagyásdobáskód:

Kell a kettőspont is!

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #343 Dátum: 2016. Április 13. 00:43:07 »
Uhm nem olvastam róla, lehet nagyon régen volt :D
Köszönöm szépen egyébként :)
Ha rám vársz sikolts rám.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #344 Dátum: 2016. Július 06. 21:27:37 »
Sziasztok! Tekintettel az időhiányra, amivel jelenleg is küzdök, arra a döntésre jutottam, hogy nyugdíjba küldöm ezt a kalandot. A másik vampire mesém az marad, de a középkori történetre már végképp nem marad energiám. Mindenkitől bocsi, természetesen offban megválaszolom a kérdéseket, amik esetleg foglalkoztatnak még benneteket. :)