Szerző Téma: Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő  (Megtekintve 11295 alkalommal)

SentinelWex

  • Vendég
Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Dátum: 2015. Április 30. 11:12:25 »
Csevegő.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #1 Dátum: 2015. Április 30. 11:58:29 »
Mindenki a Német Lovagrend hez tartozik?
Ha rám vársz sikolts rám.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #2 Dátum: 2015. Április 30. 12:51:45 »
Eredetileg annyit szerettem volna, hogy a játékosok ennek a hercegnek az udvartartásához tartozzanak, de az eddig felvázolt karakterek egyike sem teljesíti ezt a tervezett feltételt. :D Nem kell lovagnak lenni a játékhoz, a zarándokok, kuruzslók, kalandvágyók ugyanúgy válaszolhatnak egy herceg hívására. :)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #3 Dátum: 2015. Április 30. 13:30:07 »
Én is majdnem rávetettem magam a kiírásra,csak aztán olvastam a "válassz kort és majd megbeszéljük" részt :)

SentinelWex

  • Vendég
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #4 Dátum: 2015. Április 30. 13:56:31 »
És ez elrettentett? Nem akartam azt, hogy a játékosok fix pontot osszanak szét a karakterlapjukon. Mert akkor tuti előjön valahol az "előtörténetem teljesen indokolná, de sajnos nincs pontom már rá" eset. :D Én mindenkinek azt mondom, hogy találja ki a karakterét (az életkorát is), írja meg az előtörténetét, aztán osszon szét annyi pontot a karakterlapján, ahogy szerinte a karakterének ki kellene néznie. Néha szükség van apró finomításokra, de legtöbbször a karakter úgy jó, ahogy van. :D

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #5 Dátum: 2015. Április 30. 14:01:40 »
Én mindig ki tudtam hozni a szokott keretekből amit kigondoltam :)

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #6 Dátum: 2015. Április 30. 15:28:19 »
Igazából én nem sok között osztottam el, és igazat megvallva nem bánom:
Egyébként hogy lehet "történetileg" kapni képességet?
Meg kell tanulnod? - Ösztönös? Kiképeznek rá? Csak elolvasod mit kell csinálni? (Tekercs esetén)
Ha rám vársz sikolts rám.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #7 Dátum: 2015. Április 30. 16:41:48 »
Haldirien a helyes válasz az, hogy mindegyik :D

Amikor vámpírrá leszel a kezdő diszciplína pontjaidat a klándiszciplínákra költöd. Amennyiben a klándiszciplínáid között vannak fizikai képességek (Őserő, Gyorsaság, Szívósság) és úgy döntesz, hogy szeretnél rá pontot osztani, akkor azt úgy szoktuk lemesélni, hogy a vámpírvér ezekhez a plusz adottságkohoz juttatott (értsd: gyorsabb, erősebb, szívósabb lettél). Ha nem akarsz rá a kezdetekkor pontot költeni, akkor úgy kezeljük, hogy ilyen képességeket nem kapott az átváltozáskor a karaktered. Ha később szeretné, elsajátíthatja a diszciplínát, de ahhoz már kell majd valaki, aki hajlandó neki megtanítani. Az 1 fokot követően viszont ezeket a diszciplínákat magadtól is fejlesztheted mester nélkül.

A nem fizikai klándiszciplínákat amint megtanultad, magadtól fejlesztheted mester nélkül is, de az első ponthoz minden esetben kell a mester.
 
Vannak olyan diszciplínák, amelyek esetében te magad végzel kutatásokat, hogy magasabb szintre emelkedj a használatában. Ilyen pl a Tremerek vérmágiája.

Ha nem klán diszciplínát akarsz elsajátítani, akkor annak minden szintjéhez kell majd egy mester, aki hajlandó bevezetni téged a misztikus képesség használatába.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #8 Dátum: 2015. Április 30. 20:59:14 »
Hogy érdekesebb legyen a történet, nn nem zárkózom el a hűségeskütől. :)

Két dolog jutott eszembe:

1. A Szentföldről visszatérve Eisensatz udvarába került (ilyen-olyan módon, talán nem is érdekes, de kitalálok valami részleteset ha szükséges), aki Magyarországra küldte a Német Lovagrend letelepedése során, ezáltal is támogatva a magyar ventruekat. Ergó a magyar ventrue-knak is "hűséggel" tartozik, bár inkább szövetségese lenne.

2. Vice versa, a magyar ventrue-knak tartozik hűséggel, mivel ez volt az ára a letelepedésnek, de így Eisensatznak is van befolyása fölötte.

Aztán kérdés melyik jó neked, nekem mindegy igazából, a második hitelesebb szerintem. De akár lehet az, hogy senki felé nem tartozik elszámolással, csak a rendje felé.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #9 Dátum: 2015. Április 30. 21:24:20 »
Haldirien a helyes válasz az, hogy mindegyik :D

Amikor vámpírrá leszel a kezdő diszciplína pontjaidat a klándiszciplínákra költöd. Amennyiben a klándiszciplínáid között vannak fizikai képességek (Őserő, Gyorsaság, Szívósság) és úgy döntesz, hogy szeretnél rá pontot osztani, akkor azt úgy szoktuk lemesélni, hogy a vámpírvér ezekhez a plusz adottságkohoz juttatott (értsd: gyorsabb, erősebb, szívósabb lettél). Ha nem akarsz rá a kezdetekkor pontot költeni, akkor úgy kezeljük, hogy ilyen képességeket nem kapott az átváltozáskor a karaktered. Ha később szeretné, elsajátíthatja a diszciplínát, de ahhoz már kell majd valaki, aki hajlandó neki megtanítani. Az 1 fokot követően viszont ezeket a diszciplínákat magadtól is fejlesztheted mester nélkül.

A nem fizikai klándiszciplínákat amint megtanultad, magadtól fejlesztheted mester nélkül is, de az első ponthoz minden esetben kell a mester.
 
Vannak olyan diszciplínák, amelyek esetében te magad végzel kutatásokat, hogy magasabb szintre emelkedj a használatában. Ilyen pl a Tremerek vérmágiája.

Ha nem klán diszciplínát akarsz elsajátítani, akkor annak minden szintjéhez kell majd egy mester, aki hajlandó bevezetni téged a misztikus képesség használatába.
Aha szóval akkor csak fizikára teszek...
Ha rám vársz sikolts rám.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #10 Dátum: 2015. Április 30. 22:25:55 »
Alaric mindkét verzió hangulatos és ötletes, rád bízom, melyiket választod. ;)

Haldirien érdemes pontot tenni a nem fizikai diszciplínákra is, hiszen pont azoknál kell a tanítómester, míg a fizikai diszciplínákat ha felveszed 1esre, akkor onnan már tudod majd fejleszteni. Sikerült eldöntened végül, hogy melyik klánhoz fogsz tartozni?

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #11 Dátum: 2015. Április 30. 22:40:17 »
Akkor maradnék a második verziónál. A magyar ventruek engedélyt adtak a rend erdélyi letelepedéséhez, cserébe a rendhez tartozó vértestvérek hűségesküt tettek, veszély esetén rendelkezhetnek velük, nem lázadnak ellenük, stb, egészen addig míg nem igyekszenek átvenni a hatalmat a rend fölött, nem veszélyeztetik a rendet a magyarok. Gondolom itt jöhet a képbe akkor, hogy a pogányok elleni háborúban nem lesztek restek ezt az esküt felhasználni és parancsolni, hogy Eisensatz embereivel együtt dolgozzanak. Természetesen ameddig a magyarok érdekei nem ütik a németekét, addig a németek hasznára is válhatnak.

De ez csak sejtés, hogy mindenki a maga javára akarja hajtani a vizet. :D
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #12 Dátum: 2015. Április 30. 23:31:42 »
Alaric mindkét verzió hangulatos és ötletes, rád bízom, melyiket választod. ;)

Haldirien érdemes pontot tenni a nem fizikai diszciplínákra is, hiszen pont azoknál kell a tanítómester, míg a fizikai diszciplínákat ha felveszed 1esre, akkor onnan már tudod majd fejleszteni. Sikerült eldöntened végül, hogy melyik klánhoz fogsz tartozni?
azt hittem már lebeszéltük.... A nevük... Ah... Gúnynevük a lovagok azt hiszem
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #13 Dátum: 2015. Április 30. 23:38:39 »
Utána néztem fixen a Ventrue klán.
Az a gond a tanítóssal, hogy nem nagyon szereti a vámpírlétet, nem hinném hogy ilyen külön tanulásokat végezne...
Kb 3 max. 4 jöhet szóba... Ami kb. 1 pont mindre...
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Fogadó a meglőtt vadkanhoz - Csevegő
« Válasz #14 Dátum: 2015. Május 02. 06:18:18 »
Az én karakterem Anna, csak később csatlakozik. egy darabig a saját vajdasági/erdélyi klánnál van. Az tolvastam a szab. könyvben hogy nem igazán vannak vezetéknevek. Tehát simán Anna.