Szerző Téma: Tespedt Rozmár Fogadó - Off  (Megtekintve 5476 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #90 Dátum: 2020. Május 23. 17:37:34 »
Vagyok. Úgy látom mindenkinek hosszú volt a hét.   :wtf:

Idézet
Úgyhogy megpróbálja megbökni egy nyílvesszővel a 2es sárkányt,még ha semmi értelme sincs.
Nem mondanám h nincs értelme.  :kacsint: dehát ilyen bicikli a kalandozó élet. :plotting:


SZERK: Az első kör azért talált, mert a régi rendszer(re) hagyatkozom/használom/emlékszem. Nem tartom frappánsnak h a ÚTK-ban a célzós (támadás) meglepetés annyiban merül ki h: "nesze akkor tied a támadás lehetősége, oszt vagy talál vagy nem"  Miközben a meglepetés, már félsiker egy biztos találathoz. Ezért a +30-cat -amit a ÚTK ad- hozzáadtam a CÉ-hez is. A többihez már nem járt, mivel elveszett a meglepetés ereje, illetve a wyvern a kiszámítható mozgást, kiszámíthatatlan cikázásra váltotta  :plotting:
« Utoljára szerkesztve: 2020. Május 23. 20:30:58 írta wolftern »

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #91 Dátum: 2020. Május 26. 17:07:31 »
Sziasztok!

Sajnos eléggé eltűntem. Bocs. Kicsit elment az életkedvem, de a hétvégén valamennyi visszajött belőle.

Mennyire estem ki? Vissza lehet csatlakozni?
Ha igen, mi a teendőm?



Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #92 Dátum: 2020. Május 26. 17:14:15 »
3 kör harci dobás és öld meg a sárkányt :D
(oké,csak wyvern :) )

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #93 Dátum: 2020. Május 26. 18:33:21 »
Örülök h visszatértél  :D Természetesen.

A szabályom az h kb 1 hónapban 1,2,3 reag legyen (durván. Nem fontosak a számok, csak a történet és a karakterekhez is legyen kedv.) Ha/amikor valaki eltűnik addig NJK lesz. Azután bármikor visszacsatlakozhat, akár egy új válasz írással, akár úgy h itt jelez. Jelenleg a történetben arra várok ki mit cselekszik. Dirin 50-50% áll a sárkánnyal -> mindketten vesztettek Ép-t, egyik sem súlyos. Urzának fél perce van h a láthatatlanság köpeny kimerüljön, s addig kitalálja hogyan segít a falanxosnak/mit kérdez a nőtől, esetleg kivár. Tudom van még több lehetőség is, de azt majd akkor ha szükséges.  ;D

Utóirat: az idő visszafele nem változik, csak ha tényleg indokolt. Vagyis ha NJK lett a karakter, és nem úgy cselekszem ahogy a játékos cselekedne... sajnálom.  ::) Az tuti h az én cselekedetem miatt/kifolyólag nem fog elhalálozni a karakter
« Utoljára szerkesztve: 2020. Május 26. 18:38:55 írta wolftern »

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #94 Dátum: 2020. Május 26. 19:54:50 »
Rendben. Köszi!

Egyébként a kocka jól tudta, a tervem az volt, hogy odamegyek és halálra böködöm a sárkányokat. :)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #95 Dátum: 2020. Május 27. 16:05:44 »
Akkor ezek varázskockák  ;D Nekem, meg az volt a terv h távolról lövöldöztök/dobáltok... mindig a ellenkezőjét csinálja, mint akarom :hipnotize:

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #96 Dátum: 2020. Május 28. 19:02:05 »
Egy kérdés mielőtt írok, illetve dobálok harcot:

Jól értem a wyvernek próbálnak helyzeti előnyből (magasabbról, ketten közrefognak) támadni?

Ha igen, akkor dobnék egy Harctéri gyakorlat próbát is, hogy nullázzam az ő bónuszaikat, meg az én emiatti negatív módosítóimat.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #97 Dátum: 2020. Május 28. 20:38:39 »
Igen, jól értesült vagy.  ;D

Dobhatsz harctéri gyakorlatra, viszont (nyeles fegyverek) a lándzsa miatt nem akartam alkalmazni a túlerőszabályt.

Ha sikeres a próba, annyi a plussz h egyetlen körre -egyaznonidőben- mindkét wyvern a földön marad. (ezért bármelyiket támadhatod, könnyebb eltalálni)
Ha sikertelen akkor rendesen beszorítottak, jár nekik a harc magasabbról, és a támadás háturul. Vagyis, amelyikkel eddig harcoltál ráharapott a pajzsra, s nem engedi. -tudom ez harc helyhez kötve, de reálisabbnak érzem h csupán nagyon beszorult a hurokba, a karakter :salute:



Amúgy az eddig történtek:

1.kör: Dirin szúrt, ami eltalálta ugyan a dögöt, viszont a wyvern éppen idejében húzódzkodott hátrébb, hogy a lándzsahegye elcsússzon a pikkelyen felületi sérülést okozva. A második támadás, hajszál híján elkerülte a bestiát.
A wyvern meglepően gyorsan támadott, felfelé repülve/ugorva az ütés/karmolás a karizmot találja el, zsibbasztó fájdalmat okozva (zavaró hátrány) 1 Ép
A harapás, messze elkerüli a falanxost.

2.kör A harcos az utolsó pillanatig vár, s egy ügyes kitéréssel megzavarja ellenfelét. A szúrás elakad egy megrepedő bordán, de nem éri el a belső szerveket. A szörnyet a lendülete viszi tovább, a második csapás a kecses farkat találja el, amivel majdnem kibillen az aszisz az egyensúlyból. A fegyver szinte átszúrta azt, ám a seb körüli vér meglepően kevés.
Ebben a körben a wyvernnek egyetlen támadása maradt immáron. Hosszú nyakát kitekerve a hegyes fogakkal teli száj, veszélyesen közelít Dirin irányába. Azonban a harcos még éppen időben rántja fel a pajzsot, így tompa koppanással végződik a kör... Természetesen a bestia elemelkedik a földtül kb 3-4 méterre, inkább közelít a 3-hoz.

3.kör Dirin első támadása, lecsúszik, a második viszont mélyen felsérti a nyak alatti bőrt/pikkelyeket... mély sebet ejtve a támadón. A wyvern meglepődéstől vagy a dühtől szinte ráugrik a falanxharcosra. Éles karmaival a fegyvertaró kezet találja el, a vágás megrepeszti az alkarcsontot 2 Ép +k6 fp vesztés (4) [csukló részleges bénulása] A wyvern a harapását fejre indítja, ám a bal kézben lendülő pajzs könnyedén eltéríti azt a busa fejet. (Ismét a levegőben van)

4.kör a zavaró hátrány megszűnik a kör elején



öööö:
-amikor két szót írok csak azért teszem, h mindenki a neki megfelelőt használhassa olvasáshoz.
-a csukló részleges bénulása és a farkinca alig vérzése szándékos -> más esetben Dirin keze megbénult volna, sőt a Wyvern és bármilyen élőlénynek jobban kellene véreznie... ÁLÁ valami nem stimmol.
   ha a falanxos körül néz, akkor a széttépett maradványok és emberek sem véreznek eléggé

« Utoljára szerkesztve: 2020. Május 28. 21:25:45 írta wolftern »

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #98 Dátum: 2020. Május 31. 08:52:07 »
Ledobtam 3 kört. Gyakorlatilag minden körben sikerült negálni a helyzeti módosítókat, így csak a sima harcértékek fognak dönteni.

Illetve inkább a fostos kockagenerátor, ami 1d00 esetén 6-ból 4-szer 35, vagy az alá generált. :pumpkin:

Kieg.: A túlerőszabályt ne is alkalmazzzuk, mert 4. fokú harctéri gyakorlattal + pajzzsal 4 ellenfélig nem számít túlerőnek, képzettségpróba nélkül. :pirate:
Sőt, mivel 4 ellenféllel szimultán tudna harcolni a falanxharcos, a wyvernek meg csak 2-en vannak, inkább a harcos van 2-szeres túlerőben ellenük. :rofl: :fair_fight:

Kieg2: Köszi a jólértesült "címet". ;) :)
Bízni kell a karakterben, ezért is írtam, hogy a kockadobó is tudta, hogy támadni akarok. :D
(Persze a generálási szerencse miatt még így is megszívhatom, de az alap képessége simán megvolt/van a karakternek, hogy két repülő ellenféllel szemben is helyt tud állni. ... Ennek "ára" természetesen, hogy máshoz nem is ért.  :give-up:)
« Utoljára szerkesztve: 2020. Május 31. 08:58:55 írta Quator »

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #99 Dátum: 2020. Május 31. 09:02:29 »
Idézet
Kieg.: A túlerőszabályt ne is alkalmazzzuk, mert 4. fokú harctéri gyakorlattal + pajzzsal 4 ellenfélig nem számít túlerőnek, képzettségpróba nélkül. :pirate:
Sőt, mivel 4 ellenféllel szimultán tudna harcolni a falanxharcos, a wyvernek meg csak 2-en vannak, inkább a harcos van 2-szeres túlerőben ellenük. :rofl: :fair_fight:
;D Nem ragaszkodtam a szabályhoz... lesz még rá alkalom, h túlerővel küzdjetek.

Ok, ha Kalidar is jelzett tevékenységéről, azonnal (szinte) írom az eseményeket.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Május 31. 09:10:45 írta wolftern »

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #100 Dátum: 2020. Május 31. 12:34:37 »
Kalidar megpróbál varázslattal segíteni a harconsak,csak kalidar perpill nincs könyv/pdf közelében...talán délután.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #101 Dátum: 2020. Május 31. 12:45:19 »
Idézet
Kalidar megpróbál varázslattal segíteni a harconsak,csak kalidar perpill nincs könyv/pdf közelében...talán délután.
OK. Azért írom külön mindig h:
kire várok mitörténik, mert tapasztalatom szerint ez nem olyan egyértelmű mint az asztalnál szemtől-szembe  :puppy-eyes:


ÉSZREVÉTEL!
-A sárkány lehet h látta Urzát, lehet h nem. Igazából a hatás végett nem fogalmazom meg tisztán.  :ufo: (lényegében az történt h farkasszemet néztetek...de 20 méterről, vagy 10 méterről is érdekesen hangzik a "farkasszem")
-Az ismeretlen nő, pedig csak "véletlenül" tart a bárd felé. Ő biztosan nem lát, még kb 20-30 sec.-ig.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Május 31. 12:48:22 írta wolftern »

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #102 Dátum: 2020. Május 31. 13:35:04 »
Idézet
ÉSZREVÉTEL!
-A sárkány lehet h látta Urzát, lehet h nem. Igazából a hatás végett nem fogalmazom meg tisztán.  :ufo: (lényegében az történt h farkasszemet néztetek...de 20 méterről, vagy 10 méterről is érdekesen hangzik a "farkasszem")
-Az ismeretlen nő, pedig csak "véletlenül" tart a bárd felé. Ő biztosan nem lát, még kb 20-30 sec.-ig.


Igen, a sárkánynál azért is írtam hogy a bárd sem biztos benne hogy mi a helyzet...
A nő meg konkrétan megszólítja a bárdot,tehát ebből gondoltam hogy látja :)

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #103 Dátum: 2020. Május 31. 20:18:27 »
Passzolok,nincs semmi értelmes ami ebben a helyzetben segítene.
Mehet a km reag...

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Tespedt Rozmár Fogadó - Off
« Válasz #104 Dátum: 2020. Június 07. 09:09:04 »
A reaghoz egy kis helyzetértékelés, hogy jól értem-e:

Az első, már sebesült gyík arrébb vergődött, de végül kifeküdt és ott maradt a grundon.
A második, nem sérült gyík meg a földrengés kezdetén elszálldosott valamerre. Tehát ő nem maradt ott lebegve, hogy megvárja a földmozgás végét, aztán vissza ereszkedjen folytatni a harcot?

Tehát a harci helyzet véget ért a földrengéssel és ismét lehet szabadon reagolni, cselekedni, beszélgetni? Körökre bontott cselekvési sorrend és dobások nélkül.