Szerző Téma: Általános csevegő  (Megtekintve 47153 alkalommal)

Pappskalle

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #195 Dátum: 2015. November 01. 02:22:52 »
Samhain sona gach duine agus leor de ceirtlis úll! : )
Boldog nyárvégét mindenkinek, és temérdek almabort! : )

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #196 Dátum: 2015. November 01. 10:07:16 »
Egyet értek, október november létére tökjó idő van! :u-rock:

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #197 Dátum: 2015. November 01. 18:39:11 »

Alaric[/b]

Mit értesz "soft" horror alatt? Ez egy általad alkotott kategória, így nem igazán tudom, hogy mire célzol. Én a klasszikus horror stílusokat ismerem pl psycho, slasher, misztikus, stb. Lehet számodra a Mage egy "soft" horror bármi is legyen az, de a stílust alapvetően én adom meg, mert pillanatnyilag én vagyok a mesélő, és én sci-fit mesélek. Tudom, hogy az emberek nagy része szerint a sci-fi az űrhajózásról meg effélékről szól, pedig alapvetően a sci-fi szimplán a realitásból kiinduló stílus, ami próbálja annak határait feszegetni, ezért is jobb filmek terén horrornak, mint az alapvetően horror kategóriájú filmek, amik igazi félelmet nem okoznak attól függetlenül, hogy a horror a szóból kiindulva ezt kellene jelentse, a sci-fi viszont igen. Amikor sci-fikről értekeztem, akkor megneveztem egy filmet, melynek címe The Man From Earth, ajánlom figyelmedbe, a főszereplő felvet valamit, és erről beszélnek, a többi szereplő gondolkodásának és hitének a határait feszegeti e felvetéssel, és az egész mű egy napjainkbeli nyaralóház egyetlen nagy nappalijában játszódik. Egen, erre sokan azt mondanák, hogy nem sci-fi pedig tökéletesen beleillik ebbe a kategóriába, és a film hivatalos kategóriája is sci-fi. ;) Nekem speciel ezek a kedvenc sci-fijeim, amit kevés pénzből impozánsra tudnak megoldani, és nincs szükség hozzá egy-egy napjainkbeli helyszínnél többre. Az űrhajós dolgok a távoli jövőben ugyanolyan koncepciókat és határokat feszegetnek, mint amik nem ilyen környezetben játszódnak, azaz mindkettő sci-fi, a különbség annyi, hogy az egyik a lényeg kellős közepén ragadja meg a stílust, a másik pedig a látványon keresztül próbálja vezetni a nézőt. Avagy, aki kevéssé szeret gondolkodni, annak az utóbbi való, aki meg igen, annak az előbbi. Ez utóbbi mondatot ne úgy értsd, mintha a kevésbé gondolkodókat lenézném, sőt felnézek rájuk, hogy képesek erre, míg nekem folyamatosan kattog az agyam valamin, és legfőbb vágyam, hogy ki tudjam kapcsolni valahogy, de egyszerűen nem megy. ;)

Ismered az nWoD-ot is? Hiszen azt írtad, hogy WoD-os rendszerek, ez nagyszerű, így arról is beszélhetünk majd alkalmasint. :)

Nehogy már ennyire rugalmatlan legyél, kezdeti beszélgetéseink alatt nem így ismertelek meg. Szerintem 1-2x ki tudod hagyni a kockacsörgést, főleg, hogy elfogadtad a mesélésemet, amiből bár még sokat nem kaptál, de ahogy itt is közöltem, nem a kockacsörgés híve vagyok, hanem a narratíváé. Ezen múlna a dolog nálad, ezek szerint már számíthatok rá, hogy ki fogsz lépni a kalandjaimból? Szomorú lennék, de nagyon. :( Egyébiránt ez a módszer, melyet egyelőre tesztelni szeretnék, mert ilyet még én sem csináltam korábban, csak első olvasatra megtetszett nekem tényleg arra lett kitalálva, hogyha nem asztaliban játszik az ember, hanem neten, akkor chaten is alkalmazható legyen, és valljuk be, erre szerintem több ideje lenne mindenkinek, mint hosszú posztokat írogatni. Itt a mesélők és a játékos is ugyanannyi időt fektetnek az egészbe, nincs az, hogy a mesélő ad egy impozáns leírást, ami nagyjából fél oldal, majd a játékos ráböfög 3 sor választ, vagy a másik lehetőség, hogy a mesélő elböfög 3 sor leírást, a játékos is ennyit, vagy akár fél oldalt, és nem értik egymást, és az idő elmegy azzal, hogy off-topicban próbál a játékos több infót kisajtolni a szűkszavú mesélőből. ;)

A chatet nem vettem rosszindulatú megjegyzésnek, viszont, ha igaz az, hogy tetszik az ötlet számodra alapvetően, akkor egy próbát igazán adhatnál neki, ahogy Ezüst Utazó is visszhangozta, aztán, ha nem tetszik, akkor még mindig mondhatod azt, hogy neked ennyi volt, köszönöd szépen, de mégy vissza kockapókerezni. ;)

A sci-fi vs. fantasy témához pedig annyit, hogy én vagyok annyira rugalmas - és reménykedem benne, hogy az előbb csak meggondolatlanul fogalmaztál - hogy te is, miszerint egy egyszerű sci-fiben is képes vagy helytállni, és nem vagy fixálva a fantasyra annyira, hogy mást el se tudjál képzelni. Ahogy korábban is mondtam, én szívesen bevállalok egy mesélői szerepet egy sci-fiben, amire van ötletem, és mellé egy fantasyban attól függetlenül, hogy nem az a kedvenc műfajom, ettől függetlenül itt egyelőre arról van szó, hogy ezt a gyors és nem hosszú epikus kalandokra alkotott módszert kipróbáljuk, nem arról, hogy majd hatalmas kalandokat mesélünk, aminek soha nem lesz vége. Tehát egy ilyen kipróbálás erejére sem tudod elképzelni a sci-fit? Pedig köthetnénk egy üzletet, én mesélek sci-fit alapból, és beszállok egy fantasyba szintén mesélőként, te hozol mondjuk egy fantasy ötletet, és beszállsz mesélőként vagy játékosként a sci-fimbe. Ha képes vagy egy hétköznapi életet élni, akkor egyáltalán nem lenne nehéz számodra egy hard sci-fiben részt venni. Nem kötelező, ne így értsd, csak rugalmas embernek tartalak, és egy teszt szempontjából még nem kötelezi el magát senki egy adott stílus mellett, én sem leszek fantasy rajongó, mert kipróbálom a dolgot fantasyban is. ;)

Na csak eljutottam idáig, az ígéret szép szó. :)

Jól értetted, a "szoft horror" egy saját agyszülemény, mert nem tudok más kategóriát rá. Szerintem a természetfeletti fenomenák, lények azért horror, mert egyfajta borzongást válthat ki az emberből, hiába ismeretlen a hátterük, mozgatórúgójuk, általában arról van szó, hogy az ember a tápláléklánc alján ragad bármivel is kerüljön szembe. Mégsem nevezném kemény horrornak, mint a CoC-t, nem csak a borzongásról és a vérontásról szól a világ, hanem világi dolgok - értsd: hatalomvágy, ármánykodás, szeretet, stb. - is szerepelnek benne.

A filmet majd megnézem, felkeltetted vele az érdeklődésemet. :) Nem zavar egy filmben milyen költségvetésű, mennyire bővelkedik akcióban és látványosságban, amíg jó. Pl. tervezem megnézni a 12 dühös embert, ami szintén csak egy szobában játszódik, de klasszikusnak számít. Alapjáraton én is szeretek gondolkodni és szeretem az olyan dolgokat ami gondolkodásra késztet. De csak egy bizonyos határig. És itt jön a képbe a filozófia mint olyan, amiről még a beszélgetéseink során tettem említést, hogy nem vagyok oda érte. Mint akkor írtam, nekem a filozófiával az a bajom, hogy mindent meg lehet magyarázni, csak akarni kell. Hasonló a véleményem a sci-firől is és a realitás feszegetéséről. Egyszerűen kell valami a számomra ami keretet ad a történéseknek, kellenek a szabályok. És pont ezt képviseli a kockadobás, ami meggátolja, hogy a képzelet túlszárnyoljon a megvalósíthatóságon. Természetesen nem vagyok híve annak, hogy szintén mindent megmagyarázzunk a szabályokkal és az értékekkel, mert nem ez az elsődleges. Ezért szeretem a Vampire-t, mert ott kifejezetten le van írva, hogy nyugodtan változtass a szabályokon ha kedved tartja, míg az nem cseszi el senki játékát, persze keretek között mozogva. Ez egyfajta szabadság, és ez nagyszerű. :)

Most furcsa mondat következik a részemről, hiszen a személyiségem eléggé ellentmondásos. Egyrészt  - barátnőm szerint - néha konzervatív vagyok, elutasítom az újítást, az újdonságot, a megszokottnak élek. Pl. rühellem a technológiát és azt ahová tart. :) Másrészt nem szeretnék begyöpösödni, próbálok szakítani a megszokottsággal. Lázadó is vagyok és alkalmazkodó is. Néha vezetőnek szeretnék tűnni néha pedig csak gondolkodó alkalmazottnak. De abban igazad lehet, hogy elég rugalmas vagyok. Szóval még mindig nem vetem meg az ötlet, csak a fentieket figyelembe véve lehet előítélettel vágnék bele egy sci-fi kalandba. Ugyanis eddig nem volt szerencsém velük, és nem tudom, hogy hosszabb távon mennyire bírnám elviselni. Ez igaz a sci-fi filmekre is, tehát szeretem őket általánosságban, de nem tudom nap hosszat azokat nézni. De próbáljuk ki, egy teszt belefér. ;)

Az nWoD-ot nem ismerem részletesebben, azt hiszem van alapkönyvem, de nem olvastam még bele. Meg igazából a Vampire-t ismerem jobban, a többivel elég alapszinten mozgok, vagy sehogy.

A Mage kalandról meg annyit, hogy lehet, hogy a te mesélésed, te határozod meg a stílust, de az csak a te reagjaidra vonatkozik. Amíg én tudom folytatni az én stílusomat, felfogásomat a világot illetően és amíg a kettő nem ütközik, addig nincs gond. Mellesleg ígértél nekem kockacsörgést is. :D

Remélem mindenre válaszoltam. :)
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Pappskalle

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #198 Dátum: 2015. November 01. 19:26:30 »
Érdekes megfogalmazás részedről erről az oldalról eme horrorkategória, hisz szerintem pont, hogy az általad felsoroltak "hatalomvágy, ármánykodás, szeretet, stb." adnak egy közvetlenséget magához a műélvezőhöz, így pedig sokkal durvábban éli meg a történet szereplőjének kínjait, azaz pont ezért lehetne e dolog inkább "hard" horror. A CoC hard részében egyetértek, de csak úgy, ha Lovecraft műveit nem olvassuk végig, az utolsó 1-2 lapot kihagyjuk, ha azt is elolvassuk, akkor az egész "soft" kategóriába kerül, hisz úgy a történetek lényege nem a borzongás, nem az általad felsoroltak rémisztősége, vagy az, hogy az emberek a tápláléklánc alján vannak, hanem egyszerűen csak egy slasher, ami véleményem szerint nem is igazán horror, el nem tudom képzelni, hogy attól valaki megijed, ha egy darabolást lát. Jó persze, sokan városiak, és nem láttak még disznóvágást, de akkor is a mai felvilágosult világban nehéz elképzelni, hogy ettől valaki megijed, és nem inkább csak telipakolja a vödröt vacsorája elfogyasztott, de még meg nem emésztett százalékával.

Furcsa, hogy a WoD-ot megkülönbözteted a CoC-tól egy témában, hogy az emberek a tápláléklánc alján foglalnak helyet, és így a WoD-ot "soft" míg a CoC-ot "hard" kategóriába teszed, hisz ebben a jellemzőben mind a kettő ugyanazon a ponton áll, sőt a WoD-ban az emberek ezt a hierarchiát sokkal közvetlenebbül tapasztalják, mint a CoC-ban, ahol a többség egész életében még csak közelébe se kerül ilyen lényeknek, maximum tud róluk, és a borzongást ez a tudat okozza, de még álmaiban sem találkozik velük.

A 12 Dühös Ember mindkét verzióját ajánlom az újat és a Henry Fondásat is, mind a kettő ugyanúgy tökéletes film, de ha ilyenek érdekelnek még esetleg, akkor ajánlom az Exam (2009) c. filmet, szintén sci-fi, szintén 1 szobában játszódik.

Szóval szerinted a határok feszegetése egyenlő azzal, hogy megszűnnek a határok? A feszegetés nem jelenti, hogy a határ megszűnik, egy adott tekintetben nem létezik, ez tény, de nem minden oldalról szemlélve, gondolj csak a matematikára, húzol egy lapra egy vonalat, és azt mondod, hogy ettől a pillanattól kezdve ez egy átléphetetlen határ. Valóban, a lap egyik oldaláról a másikra nem tudsz átlépni rajta a 2 dimenziós térben, DE te a 3 dimenziós teret is képes vagy érzékelni, és ami a 2 dimenzióra igaz, az nem lesz teljességgel igaz a 3 dimenzióra. ;)

Ha szeretsz gondolkodni, akkor hogy utálhatod a filozófiát? Ez a tökéletes paradoxon véleményem szerint, hisz a filozófia pontosan azt jelenti, hogy a gondolkodás szeretete (philo ~ philio = szeretni, sophia = bölcsesség, elmélkedés, gondolkodás). ;D Értem a kockadobásról írtakat, bár nem értek vele egyet, hisz részemről ez a játéknak maximum a 10%-át adja ki, azaz elhagyható, viszont nem kívánok a témában vitázni, mert csak elemezgetnék, és az az általad annyira nem kedvelt és mégis nagyon kedvelt filozófia kategóriájába esne.

A személyiséged tényleg elég ellentmondásos, de talán ezért is vagy annyira szimpatikus nekem, sőt azért is, mert hajlandó vagy erről beszélni, sőt egyfajta önreflexiót közöltél most le a válaszoddal, aminek kiváltképp örülök. ;) Együtt érzek veled a technológia terén egy részről, én speciel a kibernetikai iránynak nem örülök, a biológiainak örülnék, de a nagy tudósok szerint, az is el fog jönni hamarosan, szóval nem kell aggódjak, nem az lesz a végső irány, amit most közvetlen szinten láthatunk. :) Vezető és gondolkodó alkalmazott dichotómia, hm... ismerős, én speciel mindig csapatjátékos szeretnék lenni, de nem tudok, vagy vezetővé lépek elő, vagy magam oldom meg a feladatot a csoporttól függetlenül, mert a csoport lassít, és halmozza a hibákat, és ilyenkor türelmetlen leszek.

Örülök neki, hogy egy teszt erejéig elfogadod ezt, ígéretemhez híven, én pedig szívesen belevágok egy fantasyba, ahol te hozod az alapötletet. ;) Nekem speciel csak a klasszikus fantasyval van gondom, amit high fantasynak is neveznek, mert például az egyik kedvenc regénysorozatom is a fantasy kategóriába esik, de dark fantasyról van szó, a címe pedig Black Company, és Glen Cook kezdte el 1984-ben, és fejezte be 2000-ben az utolsó regényével, amikor megjelent belőle a Green Ronin kiadótól egy d20-as setting. Viszont az elfes, orkos meg hasonló fantasyt, ahol csettintésre újjáéleszthető akárki a pap által, ahol nincsenek valódi istenek, mert az emberek tudják, hogy léteznek, és nem hisznek bennük, sőt még a WC-kefe is mágikus, na az ilyeneket nem szeretem, nincs bennük egyedi történet, mind ugyanarra a klisére épül, és unalmas nekem.

Azért hoztam fel az nWoD-ot, mert azt írtad, hogy idézem:
Akárcsak a WoD-os rendszerek.
azaz többesszámot használtál, és tudtommal 2 WoD-os rendszer van csak, a cWoD és az nWoD, és ha már többesszámot használtál, akkor csak ismerheted az újabbat is. :)

Ígértem kockacsörgést Mage-be, de ez teljességgel tőled fog függni, én nem fogom kikényszeríteni belőled, ha te szükségesnek érzed, akkor tenni fogsz érte. Egyedül a hatáslétrehozásnál fogom kikényszeríteni azért, hogy megtanuld. Amint megtanultad, elhagyható, tudom, hogy te nem hagynád el, csak mondom, hogy ez is úgy működik, mint a klasszikus vicc, hogy 2 pofa a vonaton csak számokat mond egymásnak, és röhögnek, mert mindketten ismerik ezeket a vicceket. ;) Pillanatnyilag mondjuk bajban vagyok a reagírás terén, mert nem túl sok célt látok a karakteredtől, amit tenni akar, így pedig nehéz elindítani az úton, de majd csak kialakul valami.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #199 Dátum: 2015. November 01. 22:38:26 »
Szerintem a kiszolgáltatottság rémisztőbb. Míg egy WoD történetben egy halandó is lehet nagyobb befolyással az eseményekre, egy CoC-ban már nehezen illesztem be ezt a mondatomat. Alapjáraton minden műben kell lenni valami közvetlenségnek, mert akkor élvezhetetlen egy mű. Vagy mondhatnám azt is, hogy nem fogja meg az embert, ami nem hiszem, hogy a célja lenne. Tehát hiába az ármány, meg a hatalomvágy, úgy gondolom a legtöbb esetben van megoldás a bajra. Ha más nem alku, ígéretek. Persze nem mindig, de az esélye nagyobb. Ezért nem mondanám hard horrornak, számomra az egy kimeneteles.

Igen, a WoD-ban is az emberek a hierarchia alján állnak, de ott van köztük egy Maszkabál például, ami elfedi ezt a közvetlenséget. Meg ugye ha találkozol egy természetfeletti lénnyel, jó eséllyel előbb megpróbálnak meggyőzni arról, hogy amit láttál az lehetetlen, mintsem eltegyenek láb alól, mert az több időbefektetést jelent.

Az Exam c. filmet megnéztem, de számomra egyszer nézős volt. Lehet az volt a baj vele, hogy mindenki mondta mekkora csattanó van benne és én az 5. percben rájöttem mi lesz. És ez egy kicsit keserű szájízt hagyott maga után.

Nyilván a határok feszegetése nem jelenti a korlátok átlépését, azonban most elméleti határokról beszélnek, mintsem fizikai korlátokról főleg, azok meg elég tágak úgy általánosságba véve. Tehát már meghúzni a határt is elég extrém, nemhogy feszegetni azokat. Kicsit elvontabb gondolkodást kíván és sosincs vége a körnek. Az egyik elmélet vonja maga után a másikat és így tovább. Szeretek gondolkodni, de olyan dolgokról ami fizikálisan is megvalósítható. Tehát hogyan tudnád fejleszteni az életedet, a körülötted lévőket, akár hogyan mehet keresztül egy jellemfejlődésen, vagy csak adaptálhatsz más szemléletmódot szimplán beszélgetés és gondolkodás útján. Minél több szemlélet válik világossá az ember előtt, úgy gondolom annál helyesebb döntéseket tud hozni az élete során, bármire vonatkozóan. De a filozófia egy véget nem érő diskurzus. Kedvenc mondatom: Ez az ajtó zöld? De honnan tudod, milyen az alapszíne, azt mi határozza meg?

WoD rendszerek alatt a Vampiret, Maget, Werewolfot, stb. értettem, de lehet játékot kellett volna mondanom, vagy valami mást ami jobban hajaz a valóságra. :)

Ha ez segít, a karakter mindenképpen elmenne a karneválra (úgy értettem terveztél amúgy is ott valamit, mert talán Wexnek is leírtad), illetve megnézné a kaszinótermet közelebbről. Aztán hátha ott összefut egy Hermész Rendivel... :D
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Pappskalle

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #200 Dátum: 2015. November 02. 02:22:05 »
Én nem látom a különbséget kiszolgáltatottság révén a cWoD és a CoC között, de az is lehet, hogy neked van igazad, és én azért nem veszem észre, mert mindkettőt ugyanolyan hardcore szinten mesélem és játszom, hogy a határvonalak elmosódnak kettejük között. :) Pont ezért sem óhajtok vitatkozni veled a soft és hard horror témájában, mert úgy találom, hogy én nem látom a határvonalat főleg e két mű, a cWoD és a CoC között.

Ha már a cWoD-ból kizárólag a Vámpírt emeled ki, és azon belül említed a Maszkabált, ami elvileg elfed egy közvetlenséget, és az embereket megpróbálja meggyőzni arról, hogy amit láttak, az lehetetlen, akkor szeretném felhívni a figyelmed a CoC esetében az Őrületre, ami egy érdekes dolog, mert ténylegesen nem bomlik meg az elméje az embereknek, azaz nem válnak mentális sérültekké, inkább arról van szó, hogy a többi ember számára számítanak őrültnek, hisz olyasmit láttak, ami kvázi lehetetlenség, így ott pedig a többi ember próbálja kezelni a problémát azzal, hogy elzárja ezen embereket, akik látták a valóságot, avagy önmagukat próbálják védeni saját elképzelésükkel. A különbség a kettő "damage control" -ja között az, hogy a Vámpírban a természetfeletti próbálja elfedni magát, míg a CoC-ban a többi ember zárkózik el a természetfeletti elől, de a motívum mindkettőben megtalálható.

Én speciel nem mondtam, hogy az Examben mekkora csattanó lesz a végén, és amire te rájöttél, valszeg ugyanarra jöttem rá én is a film elején, ettől függetlenül nekem tetszett, olyan volt, mint egy Lovecraft mű, aminek az utolsó 2 oldala lényegtelen, viszont ami közben van, az hozza a borzongást. Nekem ez a film pont ugyanazért tetszett, amiért a The Man From Earth is, az egészben beszélgetnek, elmélkednek, és mégis egy sci-firől van szó. Sőt mi több az egészben az jött be, hogy hogyan logikázzák ki a lépéseiket, és a végső megoldást, rögvest már az zseniális volt, ahogy elkezdte a Fehér az egészet "3 dolgot nem lehet, de ez nem jelenti, hogy ezeken kívül mást sem lehet". Tetszenek a filmekben ezek a gondolatmenetek, e logika, vagy éppenséggel a kvázi láthatatlan megjelenítése, mint például a Mr. Robot c. sorozatban a főszereplő tudathasadt énjének a másik fele, milyen személyiséggel bír a másik, mi a neve a másiknak, és hogyan is néz ki? A sorozat első pár percében megjelenik már, és minden részben benne van, de a főszereplő mégis csak is kizárólag az egyiket játssza el. Esetleg volt még egy film Mohammed prófétáról, és ugye az iszlámban sem az istent, sem a prófétát nem szabad képi szinten megjeleníteni, vagy hangot adni neki, mert ők a többi ember felett állnak. Akkor mégis egy Mohammedről szóló filmet hogyan alkot meg valaki? Szintén zseniális ötlet volt, hogy azt mutatták, amit Mohammed látott és hallott, de őt magát nem. ;D Én gyakorta ilyenek miatt nézek egy filmet, ezért hagyom mindenkinek, hogy spoilerezzen a filmből, amennyit csak akar, mert 100%, hogy találok benne valamit, amit a spoilerező nem mondott el, és nekem az fog tetszeni, míg a spoilerek lényegtelenek lesznek. Számomra azok ahhoz szükségesek, hogy felkeltsék az érdeklődésemet a film iránt, ha semmilyen spoilert nem kapok egy filmről, akkor nem nézem meg. :)

A fizikai fontos, a túl sok elmélet meg fejfájást okoz, egyetértek ezzel, ugyanakkor fizikailag sok minden megvalósítható még úgy is, hogy sosem lesz kézzelfogható, engem például pont ezek a dolgok érdekelnek, ami sosem lesz kézzelfogható, de fizikainak számít, csak az egyik oldal vagy csak a másik oldal számomra nem túl érdekes. A filozófia tényleg egy véget nem érő diskurzus, de szerintem nem is kell, hogy véget érjen, ha véget érhet, akkor az általad említett újabb szemléletmódok sora véget ér, nem fejlődhetsz tovább, és megrekedsz abban az állapotodban, amiben az egésznek nekikezdtél, így pedig nem érvényesül a régi mondás, hogy "a jó pap holtig tanul". ;) Tetszik a két kedvenc mondatod, elgondolkodtató. :)

Áh, értem, és valahogy gondoltam, hogy erről van szó, de azért megkíséreltem, hátha lehet veled nWoD-ról is beszélni. ;) A cWoD játékok ugyanazt a rendszert használják 1-2 jellemzővel kiegészítve, az nWoD különbözik csak rendszerben, amiben sok jó ötlet van, de maga a rendszer borzalmasan bonyolult szerintem.

A karnevál még odébb lesz, azzal nincs is sok gondom, a pillanatnyi tervek terén akartalak elindítani valami konkrétabb irányba, ahogy a többieknél is tettem, de majd max később bontakozik ki nálad valami, haladunk lassabban. :)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #201 Dátum: 2015. November 10. 22:13:55 »
Megkésve bár, de törve nem.

Ha már a cWoD-ból kizárólag a Vámpírt emeled ki, és azon belül említed a Maszkabált, ami elvileg elfed egy közvetlenséget, és az embereket megpróbálja meggyőzni arról, hogy amit láttak, az lehetetlen, akkor szeretném felhívni a figyelmed a CoC esetében az Őrületre, ami egy érdekes dolog, mert ténylegesen nem bomlik meg az elméje az embereknek, azaz nem válnak mentális sérültekké, inkább arról van szó, hogy a többi ember számára számítanak őrültnek, hisz olyasmit láttak, ami kvázi lehetetlenség, így ott pedig a többi ember próbálja kezelni a problémát azzal, hogy elzárja ezen embereket, akik látták a valóságot, avagy önmagukat próbálják védeni saját elképzelésükkel. A különbség a kettő "damage control" -ja között az, hogy a Vámpírban a természetfeletti próbálja elfedni magát, míg a CoC-ban a többi ember zárkózik el a természetfeletti elől, de a motívum mindkettőben megtalálható.

Na ezt nem tudtam, sosem mélyedtünk bele ennyire a CoC-ba. Alapkönyvet még távolról sem láttam, csak karakterlapot kellett kitöltenem a tapasztaltabbak segítségével. Utána meg a magyarázatok elmaradtak. Vagy mondhatnám azt is, hogy 6 alkalomból hatszor halt meg mindenki. :) Szóval nem jutottunk el az Őrültséghez. Mondjuk ez volt a legélvezhetetlenebb játék a számomra, furcsa mód, az egyik legparásabb élményen kapcsolódik közvetlenül egy játék utáni történéshez, így a CoC-hoz.

A filozófia tényleg egy véget nem érő diskurzus, de szerintem nem is kell, hogy véget érjen, ha véget érhet, akkor az általad említett újabb szemléletmódok sora véget ér, nem fejlődhetsz tovább, és megrekedsz abban az állapotodban, amiben az egésznek nekikezdtél, így pedig nem érvényesül a régi mondás, hogy "a jó pap holtig tanul". ;)

Ez azért nem igaz a maga formájában, mert mindig történik valami, ami kihatással van az ember életére és viselkedésére. Még ha elég monoton életet is él, mindig lesznek új impulzusok vagy emberek, akik felforgatják az életet vagy az életszemléletet. Új szerelem, új kollégák, új munkahely, gyerek, családtag elvesztése, stb. Igazából ha belegondolsz nem mondhatod azt, hogy az életed ugyanaz volt mint tíz éve, fél éve, egy hónapja vagy akár egy nappal ezelőttig.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #202 Dátum: 2015. November 17. 22:22:22 »
Postfarm:

Mi lett a Changing Breed projekttel? :(
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Pappskalle

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #203 Dátum: 2015. November 17. 23:32:15 »
Visszatettem a TK-ra, oda fogsz kapni posztot, csak pillanatnyilag nekem is alig van időm. :(

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #204 Dátum: 2015. December 21. 04:15:57 »
Mostanában nem vagyok fent túl sűrűn vendégvárás, vendéglátogatás és az ezzel járó előkészületek miatt. (ez most nem szabibejelentő).
Tehát ha addig nem találkoznánk Kellemes Karácsonyt és Boldog Új Évet Mindenkinek! :yay:!Na csáááá!

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #205 Dátum: 2015. December 24. 09:28:14 »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3644
  • Aktivitás:
    6%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Általános csevegő
« Válasz #206 Dátum: 2015. December 24. 11:09:27 »
Jaja, boldog karácsonyt minden kedves fórumitának!  ;D
Aztán nem túlzabálni magunkat!  :cookie:
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

SentinelWex

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #207 Dátum: 2015. December 24. 11:55:15 »
Mindenkinek BoKa. ;) Dierol a figyelmeztetéssel szerintem már elkéstél. :D

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #208 Dátum: 2015. December 24. 15:38:49 »
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket!
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Pappskalle

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #209 Dátum: 2015. December 24. 16:18:06 »
Boldog Napfordulót mindenkinek! :)