Szerző Téma: Általános csevegő  (Megtekintve 47134 alkalommal)

Pappskalle

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #165 Dátum: 2015. Október 23. 15:56:50 »
Érdekes, hogy nem Asimov univerzuma, amit vázoltál, mert korábban ezt írtad:

Idézetet írta: Filio Mortale
ha bele is fognék egy Asimov univerzumában történő mesébe annak idejét inkább i.sz. 5198-ra tenném és csak földi vagy telepes karaktert lehetne alkotni az űrászok kilőve.

Ezt követően pedig a kalandötlet vázolásánál pont ugyanezt az évszámot írtad le, és telepesekről írtál, sőt mi több Asimovra jellemző ötletet írtál bele a "pozitronszakértőkkel", és az Asimov által használt Nucleomorph nevezetű céget vetted elő, ami tök véletlenül egy pont Nova Levis nevű bolygóra keresett telepeseket, ami szintén Asimov irományában szerepelt. Biztos csak én látom ezeket az összefüggéseket a nevek miatt, de én inkább nem tagadnám le Asimov univerzumát ennyi egyezés mellett, vagy kitalálnék valami más címkét, hogy más számára is láthatóvá tegyem az igazamat.

Lazán meg lehetne oldani azt, amit szeretnék akár azon ötleteddel keverve, amit vázoltál, például a kaland számomra nem arról szólna, hogy mi történik a bolygón, hanem az oda vezető út egy részéről, mert mindig kell a legénységből egy-két ember, aki ébren van, és vezérli a rendszert. Hopp odaér az űrhajó, a legénység kap 1-2 napot a bolygón, és visszaindul, így volt benne valami új felfedezése, a legénység egymás közötti interakciója is benne lehetett a pakliban, hard sci-fi technológia is volt benne, és nem lett az egész helyhez kötve.

Amúgy nagyon örülök neki, hogy ismered az igényeimet azok alapján, amit eldöntöttél magadba, ezek szerint lényegtelen, hogy én mit közlök az igényeimről.

Mivel alapból ekkora az ellentét közöttünk, mint azt az iménti hozzászólásoddal érzékeltetted, ezért köszönöm a vázlatodat, de nem élnék vele, valószínűleg nem lenne gyöngyöző a kaland alatt a kapcsolatunk.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2232
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Általános csevegő
« Válasz #166 Dátum: 2015. Október 23. 16:11:30 »
Valószínűleg, hogy nem véletlenül használok Asimovi elemeket ám a regények történéseitől egy kicsit távolabb helyeztem volna a történéséket, egyébként pedig úgy veszem észre itt ott vannak kicsi homályos foltok részedről ami nem probléma, én spéciel nemrég jutottam túl az Asimov összes újraolvasásán kronológiai sorrendben dr. Torkos Attila ajánlása alapján.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Általános csevegő
« Válasz #167 Dátum: 2015. Október 23. 16:21:53 »
QQcs

Szeretném kérni az érintetteket, hogy ne induljunk el a vita irányába és ha szükséges, kérjenek topicot a dolognak.
A másik véleményét pedig legyenek kedvesek tiszteletben tartani akkor is, ha nem értenek egyet.

Köszönöm!

SentinelWex

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #168 Dátum: 2015. Október 23. 16:40:29 »
Kezdem nem érteni az általános csevegő szerepét. Az első hozzászólás szerint "kötetlenül mindenről", ugyanakkor amint elindul egy beszélgetés valamiről, arra fórumrész van/lesz kijelölve.

Valaki világosítson fel, hogy miről lehet akkor az általános csevegőben beszélgetni? :D

Pappskalle

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #169 Dátum: 2015. Október 23. 17:10:49 »
Filio

Vannak homályos foltok, ez igaz, rég volt már, hogy Asimovot olvastam volna, utoljára az Útikalauzt olvastam tőle még tavasszal, ami viszont nem a sci-fi irodalmához tartozik hozzá. Mondom, majd Karácsonykor, amikor haza esz a fene, akkor az 5000 körüli történéseket újraolvasom. Az Alapítvány valahogy tisztán él a fejemben, azt ezért nem kell. :) Ki az a Dr. Torkos Attila?

Az Asimovi elemek és a pontosan ugyanazzal a névvel átültetett elemek nem ugyanazok azért. Ne haragudj, de engem sikerült ezzel rendesen félrevezess. Számomra ha leírod, hogy Nucleomorph vállalat, Nova Levis nevű kolónia, sőt Asimov műveinek kronológiájába helyezed a történést, akkor én arra fogok asszociálni, hogy te Asimov univerzumában óhajtasz mesélni, mert ez egy az egyben történő átültetés. Ha nem ilyen neveket használsz, az évszám sem egyezik, és csak azt írod, hogy pozitronszakértő, akkor ott tényleg csak egy-egy elemet vettél át, de nem a konkrét neveket, és akkor úgy veszem, hogy ez valami hasonló, de nem pont ugyanaz. ;)

Ha időm engedné, akkor egy ilyen random hard és soft átmenetet lazán lemesélnék, mert ötletem van rá több is, időm nincs egyelőre, talán később egy társmesélői megoldásban, amire nem kell sok idő egyik mesélőtől és a játékostól sem, de erről később. :)

Sentinel

Gondolom, amire nincsen már meglévő külön topic. Szerintem nyugodtan lehetne beszélgetni akármiről, aztán, ha hosszúra nyúlik, akkor a vezetőség átpakolja valahova máshova a témát, nekem ezzel nincs gondom, sőt tetszik az ötlet, csak nem kellene lebeszélni az embereket a témakezdeményezésről, mert a végén senki sem mer majd megszólalni. :)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Általános csevegő
« Válasz #170 Dátum: 2015. Október 23. 17:17:18 »
Kezdem nem érteni az általános csevegő szerepét. Az első hozzászólás szerint "kötetlenül mindenről", ugyanakkor amint elindul egy beszélgetés valamiről, arra fórumrész van/lesz kijelölve.

Valaki világosítson fel, hogy miről lehet akkor az általános csevegőben beszélgetni? :D

Nem azzal van a gond, hogy miről beszélnek, hanem a hogyan. Ha egy látogató idejön, ne azt nézze, hogy ki hogyan szabja meg a másiknak mit ne vagy épp mit gondoljon, hanem azt, hogy érdekes téma van amiben vannak egyet nem értő résztvevők. Számomra egyértelműen kezdett parázslani a dolog, az pedig sosem vezet jóra.

Jobb elébe menni, mint megvárni, hogy vitatkozássá fajuljon és valljuk be, már Sol (itt Pappskalle) és biztos vagyok benne Filio, de még akár te is láthattál hasonlót. Mindenesetre én láttam és döntöttem. Ráadásul ha megnézted, opció volt, kérés nem parancsoltam rájuk vagy hoztam létre erre külön témát és pakoltam át.

Remélem így már világos. :)

u.i.: Nem lebeszélés volt, hanem nagyon árnyalt moderáció, mely nem járt tényleges beavatkozással csak felhívta a figyelmet arra, hogy egy ponton túl a dolog már nem ér semmit. Kérem tegyünk különbségek a kettő között. :)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2232
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Általános csevegő
« Válasz #171 Dátum: 2015. Október 23. 19:02:19 »
QQcs

Szeretném kérni az érintetteket, hogy ne induljunk el a vita irányába és ha szükséges, kérjenek topicot a dolognak.
A másik véleményét pedig legyenek kedvesek tiszteletben tartani akkor is, ha nem értenek egyet.

Köszönöm!

Kérem a Tisztelt modereátort, hogy a ki nem alakult vitát ne nyilvánítsa vitának és ne próbálja azt sugallni, hogy az érintettek nem tartották tiszteletben egymás véleményét, pont, hogy tiszteletben tartották és megállapították, hogy nem tudnak közös nevezőre jutni ezért nem fognak közös történetbe, bár úgy látom e tény felett elsiklott a Tisztelt Moderáció (és igen most lehet megsértődni).

Pappskalle dr Torkos Attila a Asimovi univerzum Encyclopedia Galactica (Asimov összes egybekötve) szaklektora  ;)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Általános csevegő
« Válasz #172 Dátum: 2015. Október 23. 20:26:11 »
QQcs

Akkor, hogy pontosítsunk, mert látom ez itt a legfontosabb!
Admin, nem moderátor. Az Admin moderálhat is, visszafelé alapvetően nem működik. :)
A sértődés lehetősége pontosan az amit te is kifogásoltál: egy sugallgat így magadnak mondasz ellent. :(
Pappskalle azt írta, hogy a vitatkozás lenne a rossz és ez lett megelőzve, nem maga a vita amit pozitív dolognak tart-tartunk.
Az, hogy közös történetbe fogtok e vagy sem, az egy másodpercig nem volt kérdés valamint nem is volt említve a tisztelt Admintól, hiszen a kérésem nem is erre vonatkozott. Ez teljes mértékben a kettőtök dolga (volt).
Ennek ellenkezőjét honnan sikerült leszűrni azt nem tudom, mert tisztelt Admin egy szóval sem írta, hogy ne. De remélem most már teljesen egyértelmű.

További szép estét!



Pappskalle

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #173 Dátum: 2015. Október 24. 12:51:06 »
Én értelek mindkettőtöket, de mivel nem alakult ki vitatkozás már kettőtök között a korábbi esetleges vitatkozás máshogy értelmezése miatt, így nem én akarok az lenni, aki elkezdi, ehelyett inkább visszatérnék egy korábbi témára, de azt nem itt, hanem a kalandmester kerestetikben fogom megtenni, hogy minden arra legyen használva, amire kell. :) Javaslom az adminnak, vagy valamelyik moderátornak, hogy a Filioval megvitatott témánkat is áthelyezhetnék valami arra alkalmasabb topicba. :)

SentinelWex

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #174 Dátum: 2015. Október 24. 16:59:23 »
A vita alapvetően szerintem egy nagyon jó dolog, mert lehetőséget ad arra, hogy két intelligens ember nézeteit egyeztessük vagy épp átbeszéljük. A gond akkor van, ha a vitatkozás lesüllyed a  "kinek erősebb az apukája" szintre. :D (ilyen itt szerintem nem történt)

Nekem tetszett mindkettőtök gondolatmenete egyébként, ráadásul sikerült némi infó morzsát is összeszednem, ugyanis én még sosem olvastam pl Asimovot.

Thyriel írt egy privát üzenetet nekem, amiben szépen levezette a nézőpontját az általános csevegőről, én ezt tiszteletben tartom és ennek fényében szervezem tovább az életemet. :) A kulcsszavak egyébként a téma "kategorizálása" és "visszakereshetősége", mindemellett a "bármiről kötetlenül" jelzők így szerintem nem állják meg a helyüket, a "témaindító" vagy "bármiről, míg nem kapsz egy fórumrészt" sokkal informatívabb. ;)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Általános csevegő
« Válasz #175 Dátum: 2015. Október 24. 19:22:32 »
A vita alapvetően szerintem egy nagyon jó dolog, mert lehetőséget ad arra, hogy két intelligens ember nézeteit egyeztessük vagy épp átbeszéljük. A gond akkor van, ha a vitatkozás lesüllyed a  "kinek erősebb az apukája" szintre. :D (ilyen itt szerintem nem történt)

Nekem tetszett mindkettőtök gondolatmenete egyébként, ráadásul sikerült némi infó morzsát is összeszednem, ugyanis én még sosem olvastam pl Asimovot.

Thyriel írt egy privát üzenetet nekem, amiben szépen levezette a nézőpontját az általános csevegőről, én ezt tiszteletben tartom és ennek fényében szervezem tovább az életemet. :) A kulcsszavak egyébként a téma "kategorizálása" és "visszakereshetősége", mindemellett a "bármiről kötetlenül" jelzők így szerintem nem állják meg a helyüket, a "témaindító" vagy "bármiről, míg nem kapsz egy fórumrészt" sokkal informatívabb. ;)

QQcs

Az első bekezdéssel mindenki egyetért :)
A második bekezdés miatt már mindenképp megérte. :)

A harmadik szerintem csak részigazság.

Ezt picit kifejteném, de kérlek semmiképp ne vedd rossz néven.
A kötetlenül bármiről pontosan az, ami. Tényleg bármiről beszélhetsz. A logikusan levezetett érveimet arra használtad, hogy a fenti állításod alátámaszd, de az csak kiegészítő segítség volt, nem a teljes rész.
Ahogy sorral feljebb írtam, az alapvető funkciója továbbra is ugyanaz.  Bármiről. Az, hogy átláthatóbbá tesszük később vagy mások számára könnyebben követhetővé, még nem von le semmit az eredeti funkciójából :)
Szerintem legalábbis.
Így feleslegesnek érezném, hogy ezért bármilyen átszervezést kéne tenned vagy azt, hogy át kéne nevezni a témát.
Ezek után is bármiről lehet itt beszélni, továbbra is kérésre lesz áthelyezve.

Kellemes szép estét!

U.i.: Ne felejtsétek el, óraátállítás lesz! :)

SentinelWex

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #176 Dátum: 2015. Október 25. 23:13:43 »
Kérdés: Próbáltátok e már valaha a World of Warcraft RPG-t (DnD alapú)? Én spec nagyon szeretem a világot, rettentően hangulatos. ;)

Pappskalle

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #177 Dátum: 2015. Október 26. 05:15:47 »
Én játszottam már d20 alapút természetesen a 2 legértelmesebb faj közül a kisebb termetűvel voltam, a goblinnal (könnyen kivitelezhető volt számomra úgy, hogy nem ismertem a világot 1%-ban sem, így még hitelesebb volt a játékom). Sőt voltam World of Warcraft LARP-on is, ahol a speciális képességem az volt, hogy valóságbuborék volt 3 méter sugarú körben körülöttem, és aki belelépett, az kikerült a játékból, és kötelező volt számára beszélgetnie velem (röviden szólva én csak fotózni mentem le, hogy segítsek a barátaimnak vele, és egyik barátom, aki lent volt szintén efféle ok miatt volt ott, így átbeszéltük a játékot, de attól még érdekes volt, egyre többet tudtam meg a világról ezen 1 nap alatt, ami alapján pár dolog megtetszett benne úgy, hogy erre a számítógépes játékok sosem tudtak rávenni). :)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2646
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #178 Dátum: 2015. Október 26. 05:26:04 »
A "nagyon okos" telefonom átállítódik magától. Én még nem. D&D-játszottam itt nagyon nagyon kezdő szinten Filioval két problémám volt volt az egésszel:  minden megszólalás vagy cselekedet előtt dobni kellett, és két játékos is kiszállt. Nem mondom hogy még egyszer nem lehet rávenni, de az állandó dobálás az agyamra megy, ment.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 26. 08:50:40 írta Az Ezüst Utazó »

Pappskalle

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #179 Dátum: 2015. Október 26. 14:41:50 »
Ezüst Utazó

Ez nem a rendszer hibája, amit tapasztaltál, hanem a mesélő heppje, hogy ő kockapókerezni szeret szerepjáték helyett. Szóval szerintem ne a rendszert okold az ilyesmiért. ;)